كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

اتحاديه نانوايان تهران براي تمام واحدها در محدوده شهر بزرگ تهران جهت بازرسي واحد، صدور، تمديد و تغيير آدرس جواز و ارائه سهميه هاي دولتي خدمات ارائه مي‌دهد. با وجود اينكه از سال 1397 محدوديت هاي شديدي در صدور جواز صادر شد، در سال 1400 ثبت نام در سامانه ايرانيان اصناف براي دريافت جواز نانوايي باز شده است. 

“براي اطلاع از سهميه ها و شرايط صدور جواز در سال 1400 ابتدا با اتحاديه بايد تماس بگيريد و سپس براي ثبت نام در سامانه ايرانيان اصناف اقدام نماييد.”

آدرس اتحاديه نانوايان تهران

تهران _ خيابان شريعتي _ اول خيابان ملك _ بن بست ميرمجتهدي _ پلاك ۵ 

شماره تماس : 77509561-77503313-021

خدمات و جوازهاي مربوط به اتحاديه‌نانوايان تهران

در اتحاديه نانوايان تهران براي 7رسته شغلي به شرح زير پروانه كسب صادر مي‌شود:

1 – رسته بربري پزي ( با حداقل مساحت لازم 60 مترمربع)

2 – رسته لواشي (با حداقل مساحت لازم 60 مترمربع)

3 – رسته تافتوني (با حداقل مساحت لازم 60 مترمربع)

4 – رسته خشكه پزي (با حداقل مساحت لازم 60 مترمربع)

5 – رسته بلكي پزي سنتي (با حداقل مساحت لازم 60 مترمربع)

6- مجتمع نان سنتي براي دو نوع پخت (با حداقل مساحت لازم 90 مترمربع) غير از سنگك

7- مجتمع نان سنتي براي سه نوع پخت (با حداقل مساحت لازم 120 متر مربع) غير از سنگك براي اشنايي بيشتر با شرايط دريافت و صدور جواز كسب نانوايي كليك كنيد.

سوالات متداول

آيا امكان اجاره جواز نانوايي وجود دارد؟

به طور قانوني راه‌هايي براي به اشتراك گذاشتن جواز وجود دارد. اما به دليل محدوديت‌هايي كه در سال‌هاي اخير اتفاق افتاده، بازار سياهي جهت فروش جواز نانوايي متاسفانه ايجاد شد. لازم به ذكر است كه چنين معامله‌اي قانوني نبوده و خريد و فروش جواز نانوايي پيگرد قانوني دارد. 

آيا يك نفر مي‌تواند دو تا جواز داشته باشد؟

بله، هر كسبه اي مي‌تواند براي بيش از يك واحد صنفي جواز دريافت كند، اما براي واحدهاي صنفي دوم و سوم بايد مباشر معرفي نمايد.

آيا براي واحد نانوايي مدرك فني لازم است؟

بله، صاحب جواز يا مباشر بايد داراي مدرك فني باشند.

 

منبع: اتحاديه نانوايان تهران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۵:۱۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

بر اساس اكتشافات معدني انجام‌شده در كشور، محصولات معدني ايران با تنوع بالا شامل 68نوع ماده معدني غيرنفتي است و ذخاير كشف‌شده به حدود 37ميلياردتن ‌مي‌رسد. همچنين طبق برآوردها ذخاير بالقوه در كشور حدود 60ميليارد تن بوده و ارزش برآوردشده اين ذخاير معدني معادل 1400ميليارد دلار است. كشور ايران دوازدهمين كشور بزرگ معدني جهان محسوب مي‌شود. معادن سنگ‌آهن در بيشتر كشورهاي جهان وجود دارد. سنگ آهن با كيفيت مطلوب همواره نياز صنعت تهيه و توليد مقاطع و قطعات آهن و فولاد در شكل و اندازه‌هاي مختلف مي‌باشد و چون سنگ‌هاي معدني استخراج شده امكان كاربرد مستقيم در صنايع را ندارند، لذا فرآوري سنگ‌هاي آهن اهميت وافري دارد. در ادامه خلاصه‌اي از طرح توجيهي توليد كنسانتره سنگ آهن را آورده‌ايم.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد و استاندارد توليد دارو در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد كنسانتره سنگ آهن

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | معرفي كنسانتره سنگ آهن

كنسانتره‌هاي آهن سنگ‌هاي معدني هستند كه پس از استخراج و خردايش مورد عمليات كانه آرايي قرار مي‌گيرند و معمولاً داراي عيار آهن بالا بوده و فاقد ناخالصي‌هاي نامطلوب مي‌باشند. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | موارد استفاده از كنسانتره آهن

كنسانتره سنگ آهن به عنوان كالاي واسطه‌اي تلقي شده و به عنوان ماده اوليه در صنايع گندله سازي يا اگلومراسيون به مصرف مي‌رسد. لازم به ذكر است كه براي توليد هر يك تن گندله به حدود يك تن كنسانتره سنگ آهن نياز است.

استفاده از كنسانتره در توليد كلوخه

براي توليد كلوخه، سنگ آهن پس از خردايش در فرايند كلوخه سازي قرار مي‌گيرد. معمولاً به علت آن كه كلوخه قابليت حمل و نقل زياد را ندارد، عمل كلوخه سازي در محل كارخانه ذوب و توليد آهن و فولاد انجام مي‌گيرد.

استفاده از كنسانتره در توليد گندله

گندله يكي از متداول‌ترين اشكال سنگ آهن موجود در بازار جهاني است. در گندله سنگ آهن پس از عمليات خردايش و كانه آرايي بصورت گندله در واحد گندله سازي توليد شده و پس از آن به بازار عرضه مي‌گردد. در مورد محصولات واسطه توليد آهن و فولاد (كلوخه و گندله) بايد توجه شود كه ابعاد كنسانتره براي توليد گندله بايد بسيار ريزتر از ابعاد كنسانتره جهت توليد كلوخه باشد.

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | ويژگي‌هاي كنسانتره سنگ آهن

هر نوع محصول توليدي مستلزم داشتن خواص و تركيب خاصي براي ماده اوليه است، مثلاً كيفيت كنسانتره آهن براي توليد چدن از كنسانتره لازم براي توليد فولاد متفاوت است. در جريان فولاد سازي چون عمل تصفيه و پالايش نيز انجام مي‌گيرد، لذا كنسانتره مصرف شده براي توليد فولاد مي‌تواند حاوي ناخالصي بيشتري باشد، در حالي كه كنسانتره مورد مصرف در توليد چدن ريخته‌گيري از كيفيت بهتري بايد برخوردار باشد. اندازه دانه‌بندي سنگ آهن براي فرايندهاي مختلف متفاوت است.

سنگ آهن كلوخه حاصل از معدن ابتدا به وسيله سنگ شكن‌ها شكسته و سپس دانه بندي مي شود.  سنگ آهن پودر شده يا سنگ آهن كنسانتره محصول كارخانه‌هاي فرآوري، با روش‌هاي مخصوص و به كمك مواد چسباننده به دانه‌هاي بزرگتري تبديل شده و به شكل پليت يا آگلومره با مشخصات مورد نياز براي فرآيند توليد آهن و فولاد مصرف مي‌شود.

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | معرفي كد هاي آيسيك

بر اساس سيستم طبقه‌بندي آيسيك كد‌‌‌‌ محصولات طرح جاري به شرح جدول ذيل مي‌باشد.

نام كالا

كد ISIC

كنسانتره آهن

1310412309

كلوخه سنگ آهن (آگلومره)

1310412317

سنگ آهن دانه بندي شده

1310412308

ساير انواع كانسنگ آهن

1310312316

انواع شمش فولاد ساده كربني و كم آلياژي

2710412456

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | مواد اوليه توليد كنستانتره آهن 

در كارخانه فرآوري از مرحله استخراج تا پايان فرايند مواد اوليه را مي‌توان به دو دسته مواد اوليه اصلي و مواد اوليه مصرفي تقسيم نمود. سنگ آهن كه به عنوان ماده اصلي در كارخانه كنسانتره در 4تيپ سنگ آهن پر عيار كم گوگرد، سنگ آهن پر عيار پرگوگرد، سنگ آهن كم عيار كم گوگرد، سنگ آهن كم عيار پر گوگرد طبقه‌بندي مي‌شود. مواد اوليه مصرفي مواد كمك فرايندي مي‌باشند.

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | فرايند توليد كنستانتره

فرآيند توليد كنسانتره در كارخانه شامل مراحل زير مي‌باشد:

 • سنگ‌ شكني توسط سنگ‌ شكن فكي
 • بستر انباشت و برداشت
 • مدار آسياي اوليه كه شامل انبار قبل از آسيا، آسياي اوليه، سرند يا هيدروسيكلون و نوار نقاله‌هاي بار در گردش
 • جدا كننده مغناطيسي كوبر
 • مدار آسياي ثانويه شامل آسياي گلوله‌اي و هيدروسيكلون‌ها
 • جداكننده مغناطيسي مرحله رافر، مرحله كلينر و ري كلينر
 • مدار فلوتاسيون كه شامل سلول‎‌هاي فلوتاسيون مرحله رافر و كلينر
 • تيكنر باطله و سيستم آب در گردش
 • فيلترهاي آبگيري از محصول نهايي
 • انبارهاي ذخيره كنسانتره
 • سد باطله

 

واحد سنگ شكني

سنگ آهن استخراج شده از معدن با ابعاد حداكثر mm1200 به واحد سنگ شكني وارد مي‌شود. با خردايش در سنگ شكن فكي به ابعاد كوچك‌تر از mm200 مي‌رسد و جهت استفاده در مراحل بعدي به بستر انباشت و برداشت منتقل مي‌شود. اين بخش شامل فيدر خوراك دهي به سنگ شكن، چكش هيدروليكي، سنگ شكن فكي، سنگ‌شكن‌هاي مخروطي و نوار نقاله زير سنگ شكن جهت انتقال مواد به بستر مي‌باشد.

بعد از خردايش مواد در سنگ شكن اوليه، توسط سرندي مواد بزرگ‌تر از mm200 جدا شده و طي دو مرحله در سنگ‌شكن‌هاي مخروطي خرد مي‌شود تا به ابعاد كوچك‌تر از mm20 برسد.

 بسترانباشت و برداشت

مواد خرد شده در مرحله سنگ شكني به وسيله نوار نقاله‌اي از سنگ شكن به بستر انباشت و برداشت در سطح زمين منتقل مي‌شود. با احتساب ظرفيت سنگ ورودي سالانه با احتساب ٣0٠ روز كاري در سال حدود 5700 تن سنگ در روز مي‌باشد. اين بستر به منظور همگن سازي سنگ آهن دريافتي از معدن با كيفيت هاي مختلف پيش بيني شده است. روش انباشت مواد ريسه‌اي رشته‌اي مي‌باشد كه ريسه‌هاي مختلف در طول بستر تخليه مي‌شود.

آسياي اوليه

اين واحد شامل يك سيلوي ذخيره خوراك به ظرفيت بالانش شده فيدر ارتعاشي، يك دستگاه آسياب و يك سرند مي‌باشد. مواد بعد از خردايش در آسيا، توسط سرندي با حد جدايش mm1 جدا مي‌شود. مواد درشت‌تر به عنوان بار در گردش به آسيا برمي‌گردد و مواد كوچك‌تر از mm1 به جدا كننده مغناطيسي كوبر مي‌رود.

 

جدا كننده مغناطيسي كوبر

جدا كننده مغناطيسي كوبر معمولا براي حذف مواد غيرمغناطيسي كه در ابعاد درشت از مواد مغناطيسي جدا شده‌اند؛ بكار مي‌رود. اين جداكننده كه معمولا به شدت متوسط به كار مي‌رود، سبب حذف مواد گانگ آزاد شده و با جلوگيري از خردايش آن‌ها در انرژي مصرفي مدار صرفه‌جويي مي‌نمايد. مواد مغناطيسي محصول جداكننده كوبر، جهت خردايش بيشتر و آزاد شدن كاني‌هاي آهن دار از گانگ به آسياي گلوله‌اي خوراك دهي مي‌شود.

آسياي گلوله‌اي

مجموعه آسياب گلوله‌اي و هيدروسيكلون‌ها در مدار بسته كار مي‌كنند. مواد بعد از خردايش در آسياي گلوله‌اي به هيدروسيكلون خوراك دهي مي‌شود. هيدروسيكلون مواد را طبقه بندي نموده، ذرات ريزتر به جداكننده‌هاي مغناطيسي مي‌رود و مواد درشت‌تر به عنوان بار در گردش به آسياي گلوله‌اي برمي‌گردد.

پر عيار سازي مغناطيسي

مواد طبقه بندي شده در هيدروسيكلون به جدا كننده‌هاي مغناطيسي‌تر خوراك دهي مي‌شود. جدا كننده‌هاي مغناطيسي شامل سه مرحله رافر، كلينر و ريكلينر است كه بطور سري كار مي‌كنند. طي اين سه مرحله جدايش مغناطيسي كنسانتره آهن با عيار بيش از 68% حاصل مي‌شود، ولي مقدار گوگرد كنسانتره هنوز بالاست و بايد گوگردزدايي شود.

 

واحد فلوتاسيون

در اين بخش كنسانتره به دست آمده از جدا كننده‌هاي مغناطيسي به وسيله پمپ و همزن رقيق شده و به سلول‌هاي فلوتاسيون وارد مي‌شود. در بخش فلوتاسيون سه مرحله فلوتاسيون رافر، كلينر و ري‌كلينر وجود دارد كه بطور سري كار مي‌كنند. در بخش فلوتاسيون به روش فلوتاسيون معكوس كاني‌هاي گوگرددار كه عمدتا پيريت و پيروتيت هستند شناور شده و از كنسانتره جدا مي‌شود.

 

آبگيري كنسانتره نهايي

كنسانتره توليد شده در فلوتاسيون به دليل آنكه داراي آب زيادي است، قابليت انبار شدن و جابجايي را ندارد. كنسانتره توليد شده در فلوتاسيون حدود 35% رطوبت دارد كه رطوبت آن بايد به كمتر از 9% برسد. به اين منظور كنسانتره را به تانك‌هاي همزن ارسال شده و بصورت پالپي يكنواخت به واحد فيلتراسيون مي‌رود.

آبگيري باطله

به منظور جلوگيري از هدر روي آب همراه باطله و همچنين كاهش هزينه‌هاي مربوط به سد باطله، آب همراه باطله در تيكنر كاهش مي‌يابد. باطله حاصل فرآيندهاي جدايشي اعم از جداكننده هاي مغناطيسي و فلوتاسيون است. بعد از ته نشيني مواد در تيكنر، آب زلال سرريز، جمع آوري و براي استفاده مجدد در فرآيند به مخزن آب ارسال مي‌گردد.

مواد ته نشين شده نيز توسط پاروهاي كف تيكنر جمع آوري شده و توسط لوله مناسب به سد باطله منتقل مي‌شود. براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنعتي هاي نوشته شده توسط تيم كاردوك كليك كنيد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح هاي صنايع معدني   توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • ارائه خدمات نصب و راه اندازي ماشين آلات  
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد كنسانتره سنگ آهن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۵:۳۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

بر اساس اكتشافات معدني انجام‌شده در كشور، محصولات معدني ايران با تنوع بالا شامل 68نوع ماده معدني غيرنفتي است و ذخاير كشف‌شده به حدود 37ميلياردتن ‌مي‌رسد. همچنين طبق برآوردها ذخاير بالقوه در كشور حدود 60ميليارد تن بوده و ارزش برآوردشده اين ذخاير معدني معادل 1400ميليارد دلار است. كشور ايران دوازدهمين كشور بزرگ معدني جهان محسوب مي‌شود. معادن سنگ‌آهن در بيشتر كشورهاي جهان وجود دارد. سنگ آهن با كيفيت مطلوب همواره نياز صنعت تهيه و توليد مقاطع و قطعات آهن و فولاد در شكل و اندازه‌هاي مختلف مي‌باشد و چون سنگ‌هاي معدني استخراج شده امكان كاربرد مستقيم در صنايع را ندارند، لذا فرآوري سنگ‌هاي آهن اهميت وافري دارد. در ادامه خلاصه‌اي از طرح توجيهي توليد كنسانتره سنگ آهن را آورده‌ايم.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد و استاندارد توليد دارو در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد كنسانتره سنگ آهن

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | معرفي كنسانتره سنگ آهن

كنسانتره‌هاي آهن سنگ‌هاي معدني هستند كه پس از استخراج و خردايش مورد عمليات كانه آرايي قرار مي‌گيرند و معمولاً داراي عيار آهن بالا بوده و فاقد ناخالصي‌هاي نامطلوب مي‌باشند. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | موارد استفاده از كنسانتره آهن

كنسانتره سنگ آهن به عنوان كالاي واسطه‌اي تلقي شده و به عنوان ماده اوليه در صنايع گندله سازي يا اگلومراسيون به مصرف مي‌رسد. لازم به ذكر است كه براي توليد هر يك تن گندله به حدود يك تن كنسانتره سنگ آهن نياز است.

استفاده از كنسانتره در توليد كلوخه

براي توليد كلوخه، سنگ آهن پس از خردايش در فرايند كلوخه سازي قرار مي‌گيرد. معمولاً به علت آن كه كلوخه قابليت حمل و نقل زياد را ندارد، عمل كلوخه سازي در محل كارخانه ذوب و توليد آهن و فولاد انجام مي‌گيرد.

استفاده از كنسانتره در توليد گندله

گندله يكي از متداول‌ترين اشكال سنگ آهن موجود در بازار جهاني است. در گندله سنگ آهن پس از عمليات خردايش و كانه آرايي بصورت گندله در واحد گندله سازي توليد شده و پس از آن به بازار عرضه مي‌گردد. در مورد محصولات واسطه توليد آهن و فولاد (كلوخه و گندله) بايد توجه شود كه ابعاد كنسانتره براي توليد گندله بايد بسيار ريزتر از ابعاد كنسانتره جهت توليد كلوخه باشد.

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | ويژگي‌هاي كنسانتره سنگ آهن

هر نوع محصول توليدي مستلزم داشتن خواص و تركيب خاصي براي ماده اوليه است، مثلاً كيفيت كنسانتره آهن براي توليد چدن از كنسانتره لازم براي توليد فولاد متفاوت است. در جريان فولاد سازي چون عمل تصفيه و پالايش نيز انجام مي‌گيرد، لذا كنسانتره مصرف شده براي توليد فولاد مي‌تواند حاوي ناخالصي بيشتري باشد، در حالي كه كنسانتره مورد مصرف در توليد چدن ريخته‌گيري از كيفيت بهتري بايد برخوردار باشد. اندازه دانه‌بندي سنگ آهن براي فرايندهاي مختلف متفاوت است.

سنگ آهن كلوخه حاصل از معدن ابتدا به وسيله سنگ شكن‌ها شكسته و سپس دانه بندي مي شود.  سنگ آهن پودر شده يا سنگ آهن كنسانتره محصول كارخانه‌هاي فرآوري، با روش‌هاي مخصوص و به كمك مواد چسباننده به دانه‌هاي بزرگتري تبديل شده و به شكل پليت يا آگلومره با مشخصات مورد نياز براي فرآيند توليد آهن و فولاد مصرف مي‌شود.

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | معرفي كد هاي آيسيك

بر اساس سيستم طبقه‌بندي آيسيك كد‌‌‌‌ محصولات طرح جاري به شرح جدول ذيل مي‌باشد.

نام كالا

كد ISIC

كنسانتره آهن

1310412309

كلوخه سنگ آهن (آگلومره)

1310412317

سنگ آهن دانه بندي شده

1310412308

ساير انواع كانسنگ آهن

1310312316

انواع شمش فولاد ساده كربني و كم آلياژي

2710412456

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | مواد اوليه توليد كنستانتره آهن 

در كارخانه فرآوري از مرحله استخراج تا پايان فرايند مواد اوليه را مي‌توان به دو دسته مواد اوليه اصلي و مواد اوليه مصرفي تقسيم نمود. سنگ آهن كه به عنوان ماده اصلي در كارخانه كنسانتره در 4تيپ سنگ آهن پر عيار كم گوگرد، سنگ آهن پر عيار پرگوگرد، سنگ آهن كم عيار كم گوگرد، سنگ آهن كم عيار پر گوگرد طبقه‌بندي مي‌شود. مواد اوليه مصرفي مواد كمك فرايندي مي‌باشند.

طرح توليد كنسانتره سنگ آهن | فرايند توليد كنستانتره

فرآيند توليد كنسانتره در كارخانه شامل مراحل زير مي‌باشد:

 • سنگ‌ شكني توسط سنگ‌ شكن فكي
 • بستر انباشت و برداشت
 • مدار آسياي اوليه كه شامل انبار قبل از آسيا، آسياي اوليه، سرند يا هيدروسيكلون و نوار نقاله‌هاي بار در گردش
 • جدا كننده مغناطيسي كوبر
 • مدار آسياي ثانويه شامل آسياي گلوله‌اي و هيدروسيكلون‌ها
 • جداكننده مغناطيسي مرحله رافر، مرحله كلينر و ري كلينر
 • مدار فلوتاسيون كه شامل سلول‎‌هاي فلوتاسيون مرحله رافر و كلينر
 • تيكنر باطله و سيستم آب در گردش
 • فيلترهاي آبگيري از محصول نهايي
 • انبارهاي ذخيره كنسانتره
 • سد باطله

 

واحد سنگ شكني

سنگ آهن استخراج شده از معدن با ابعاد حداكثر mm1200 به واحد سنگ شكني وارد مي‌شود. با خردايش در سنگ شكن فكي به ابعاد كوچك‌تر از mm200 مي‌رسد و جهت استفاده در مراحل بعدي به بستر انباشت و برداشت منتقل مي‌شود. اين بخش شامل فيدر خوراك دهي به سنگ شكن، چكش هيدروليكي، سنگ شكن فكي، سنگ‌شكن‌هاي مخروطي و نوار نقاله زير سنگ شكن جهت انتقال مواد به بستر مي‌باشد.

بعد از خردايش مواد در سنگ شكن اوليه، توسط سرندي مواد بزرگ‌تر از mm200 جدا شده و طي دو مرحله در سنگ‌شكن‌هاي مخروطي خرد مي‌شود تا به ابعاد كوچك‌تر از mm20 برسد.

 بسترانباشت و برداشت

مواد خرد شده در مرحله سنگ شكني به وسيله نوار نقاله‌اي از سنگ شكن به بستر انباشت و برداشت در سطح زمين منتقل مي‌شود. با احتساب ظرفيت سنگ ورودي سالانه با احتساب ٣0٠ روز كاري در سال حدود 5700 تن سنگ در روز مي‌باشد. اين بستر به منظور همگن سازي سنگ آهن دريافتي از معدن با كيفيت هاي مختلف پيش بيني شده است. روش انباشت مواد ريسه‌اي رشته‌اي مي‌باشد كه ريسه‌هاي مختلف در طول بستر تخليه مي‌شود.

آسياي اوليه

اين واحد شامل يك سيلوي ذخيره خوراك به ظرفيت بالانش شده فيدر ارتعاشي، يك دستگاه آسياب و يك سرند مي‌باشد. مواد بعد از خردايش در آسيا، توسط سرندي با حد جدايش mm1 جدا مي‌شود. مواد درشت‌تر به عنوان بار در گردش به آسيا برمي‌گردد و مواد كوچك‌تر از mm1 به جدا كننده مغناطيسي كوبر مي‌رود.

 

جدا كننده مغناطيسي كوبر

جدا كننده مغناطيسي كوبر معمولا براي حذف مواد غيرمغناطيسي كه در ابعاد درشت از مواد مغناطيسي جدا شده‌اند؛ بكار مي‌رود. اين جداكننده كه معمولا به شدت متوسط به كار مي‌رود، سبب حذف مواد گانگ آزاد شده و با جلوگيري از خردايش آن‌ها در انرژي مصرفي مدار صرفه‌جويي مي‌نمايد. مواد مغناطيسي محصول جداكننده كوبر، جهت خردايش بيشتر و آزاد شدن كاني‌هاي آهن دار از گانگ به آسياي گلوله‌اي خوراك دهي مي‌شود.

آسياي گلوله‌اي

مجموعه آسياب گلوله‌اي و هيدروسيكلون‌ها در مدار بسته كار مي‌كنند. مواد بعد از خردايش در آسياي گلوله‌اي به هيدروسيكلون خوراك دهي مي‌شود. هيدروسيكلون مواد را طبقه بندي نموده، ذرات ريزتر به جداكننده‌هاي مغناطيسي مي‌رود و مواد درشت‌تر به عنوان بار در گردش به آسياي گلوله‌اي برمي‌گردد.

پر عيار سازي مغناطيسي

مواد طبقه بندي شده در هيدروسيكلون به جدا كننده‌هاي مغناطيسي‌تر خوراك دهي مي‌شود. جدا كننده‌هاي مغناطيسي شامل سه مرحله رافر، كلينر و ريكلينر است كه بطور سري كار مي‌كنند. طي اين سه مرحله جدايش مغناطيسي كنسانتره آهن با عيار بيش از 68% حاصل مي‌شود، ولي مقدار گوگرد كنسانتره هنوز بالاست و بايد گوگردزدايي شود.

 

واحد فلوتاسيون

در اين بخش كنسانتره به دست آمده از جدا كننده‌هاي مغناطيسي به وسيله پمپ و همزن رقيق شده و به سلول‌هاي فلوتاسيون وارد مي‌شود. در بخش فلوتاسيون سه مرحله فلوتاسيون رافر، كلينر و ري‌كلينر وجود دارد كه بطور سري كار مي‌كنند. در بخش فلوتاسيون به روش فلوتاسيون معكوس كاني‌هاي گوگرددار كه عمدتا پيريت و پيروتيت هستند شناور شده و از كنسانتره جدا مي‌شود.

 

آبگيري كنسانتره نهايي

كنسانتره توليد شده در فلوتاسيون به دليل آنكه داراي آب زيادي است، قابليت انبار شدن و جابجايي را ندارد. كنسانتره توليد شده در فلوتاسيون حدود 35% رطوبت دارد كه رطوبت آن بايد به كمتر از 9% برسد. به اين منظور كنسانتره را به تانك‌هاي همزن ارسال شده و بصورت پالپي يكنواخت به واحد فيلتراسيون مي‌رود.

آبگيري باطله

به منظور جلوگيري از هدر روي آب همراه باطله و همچنين كاهش هزينه‌هاي مربوط به سد باطله، آب همراه باطله در تيكنر كاهش مي‌يابد. باطله حاصل فرآيندهاي جدايشي اعم از جداكننده هاي مغناطيسي و فلوتاسيون است. بعد از ته نشيني مواد در تيكنر، آب زلال سرريز، جمع آوري و براي استفاده مجدد در فرآيند به مخزن آب ارسال مي‌گردد.

مواد ته نشين شده نيز توسط پاروهاي كف تيكنر جمع آوري شده و توسط لوله مناسب به سد باطله منتقل مي‌شود. براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنعتي هاي نوشته شده توسط تيم كاردوك كليك كنيد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح هاي صنايع معدني   توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • ارائه خدمات نصب و راه اندازي ماشين آلات  
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد كنسانتره سنگ آهن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۵:۱۳ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

با توسعه شهرسازي و نياز به ساخت ساختمان‌ها و توجه روز افزون مردم به معماري و دكوراسيون داخلي ساختمان‌ها تهيه و توليد ابزار و مواد مورد نياز براي ساخت دكوراسيون بسيار حائز اهميت است. به گونه‌اي كه امروزه براي ساخت هر سبك از دكوراسيون بايد ابزار و مواد متفاوت و مخصوص آن سبك را تهيه نمود. يكي از اين ابزارها كه امروزه در سايزها، جنس‌ها و اشكال گوناگوني عرضه مي‌شود، قلمو نقاشي است كه هر كدام از انواع آن براي فعاليت خاص و براي رسيدن به نتيجه و انجام كار خاصي برنامه‌ريزي شده استفاده مي‌شود. در ادامه خلاصه‌اي از طرح توجيهي توليد قلموي نقاشي آورده شده است. براي سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد و استاندارد توليد دارو در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: طرح توجيهي توليد قلمو نقاشي

طرح توجيهي توليد قلمو نقاشي | معرفي قلم مو نقاشي

قلمو نقاشي وسيله‌اي دستي است كه اجزاي اصلي آن رشته مو، پايه فلزي و دسته مي‌باشد. رشته‌هاي موي قلمو رنگ را به خود جذب مي‌كند. دسته ابزار راحتي و تعادل مناسبي را براي انجام دقيق و راحت‌تر رنگ‌آميزي فراهم مي‌كند. پايه فلزي نيز موها را محكم كنار هم نگه مي‌دارد. قلمو در صنعت رنگ كاري و طراحي دكوراسيون براي رنگ آميزي استفاده مي‌شود و از لحاظ جنس مو، اندازه قلم، شكل برش مو، ضخامت دسته مو و جنس دسته انواع متفاوتي دارد كه هركدام از ويژگي‌هاي آن‌ها كاربردهاي متفاوتي دارد و براي كارهاي متفاوتي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. به همين دليل توجه به نوع قلم و كاربرد آن بسيار مهم است.

 

طرح توجيهي توليد قلمو نقاشي | معرفي كد هاي آيسيك

بر اساس سيستم طبقه‌بندي آيسيك كد‌‌‌‌ محصولات طرح جاري به شرح جدول ذيل مي‌باشد.

جدول كد آيسيك محصولات مورد نظر

نام كالا

كد ISIC

قلم مو نقاشي

3699412338

قلمهاي ترسيمي

36991150

قلم مو نقاشي

36991292

قلم مو پلاستيكي

36991293

طرح توجيهي توليد قلمو نقاشي | ويژگي‌هاي  قلم مو نقاشي

انواع متنوع قلم موها در بازار و كاربردهاي مختلف آن‌ها در ابعاد و اندازه مختلف براي رنگ آميزي سطوح مختلف از لحاظ اندازه، فرم، ضخامت و جنس موهاي قلم مو موجب به وجود آمدن ويژگي‌هاي متعددي شده كه بايد در انتخاب مناسب‌ترين نوع قلمو به آن‌ها توجه كنيم.

اندازه‌هاي كوچك‌تر قلم مو، براي كارهاي باريك‌تر و گوشه‌هاي دور از دسترس مناسب است. اندازه طولي قلم مو باعث مي شود كه رنگ بهتر در قلم مو نگه داشته شده و كاربرد آن روان‌تر باشد. پايه فلزي كه موها بر روي آن نصب شده، موها را كنار هم نگه مي‌دارد و محكم بودن پايه باعث مي‌شود كه هنگام استفاده از قلم موي نقاشي ساختمان، موها شل نشوند.     

طرح توجيهي توليد قلمو نقاشي | موارد كاربرد

كاربرد اصلي قلمو در رنگ كاري و نقاشي ساختمان مي‌باشد كه با توجه به نوع رنگ و طرح مورد نياز از آن‌ها استفاده مي‌شود. به همين دليل قلموهاي مورد استفاده براي رنگ‌هاي روغني، پلاستيكي، اكليلي باهم متفاوتند. از انواع قلم مو نقاشي ساختمان  مي‌توان بادبزني، تخت و گرد را نام برد. قلم‌ موها از موي جانوران يا الياف مصنوعي پلاستيكي تهيه مي‌كنند. قلموهايي كه از موي حيوانات ساخته مي‌شوند كيفيت بهتري دارند و انعطاف پذير بيشتري از خود نشان مي‌دهند. همچنين اين قلم‌ موها توانايي بالاتري براي جذب آب دارند. پس از استفاده و اتمام رنگ كاري، قلم را بايد با حلال‌هاي نوع خود شستشو بدهيد.

مواد اوليه براي توليد قلمو نقاشي

موهاي مورد استفاده در ساخت قلم مو مي‌توانند از نوع طبيعي و موي حيوانات بخصوص موي گراز باشند يا مي‌توانند از الياف پلاستيكي يا مصنوعي از جنس پلي استر و نايلون يا هردو آن‌ها ساخته شوند. همچنين انواعي از قلم مو هستند كه از فوم ساخته مي‌شوند. دسته‌ها ممكن است از چوب يا پلاستيك باشند.

نقاشان مواد خاص دسته را دوست دارند. به طور كلي، نقاشان حرفه‌اي دستگيره‌هاي چوبي را ترجيح مي‌دهند. براي چسباندن رشته مو در نوار فلزي كه فرول نام دارد از چسب اپوكسي استفاده مي‌شود. فرول نيز مي‌تواند از انواع مختلف فلزات ساخته شود، ولي مناسب‌ترين آنها فولاد است. همچنين در قسمت مركزي بالاترين ناحيه موها كه در داخل نوار فلزي قرار دارد، تيغه‌اي قرار مي‌دهند كه با ايجاد حفره‌اي بين موها نقش مخزن رنگ را در قلم مو دارد و به نام شاخه اسپيسر شناخته مي‌شود. جنس اين تيغه مي‌تواند از چوب باشد.

طرح توجيهي توليد قلمو نقاشي | دانش فني پروژه و فرايند  توليد محصول

بيشتر برس‌ها به صورت انبوه توليد مي‌شوند، اما برس‌هاي گران قيمت و با كيفيت حرفه‌اي اغلب با دست مونتاژ مي‌شوند، فرايند ساخت قلم موي ساخته شده از الياف طبيعي با دسته پلاستيكي را توصيف مي‌كند.                                            

 

مخلوط كردن مو

ابتدا موها را كه در بسته‌هايي با طول يكسان هستند را باز كرده و باهم مخلوط مي‌كنند. آن‌ها را با تمام موهاي تراز شده در يك جهت در دستگاه مخلوط قرار مي‌دهيم تا زماني كه موها كاملاً مخلوط شود، اما نبايد جهت آن‌ها به هم بخورد.

افزودن فرول

موهاي مخلوط شده در دستگاهي قرار مي‌گيرند كه وزن مشخصي از مو را جدا كرده و داخل يك فرول و قاپ فريم فلزي فرو مي‌كند.

افزودن تيغه

موهاي قرار گرفته در فرول در روي نوار نقاله قرار داده مي‌شود و سپس يك قطعه چوبي يا سلولزي مناسب، متناسب با اندازه فرول در انتهاي آن قرار مي‌دهند.  

چسب اپوكسي

قلموها پس از قرارگيري در قفسه مناسب به ايستگاه چسب كاري انتقال مي‌يابد. در اينجا، يك انتهاي قلم مو را توسط دستگاه تزريق اپوكسي با چسب آغشته مي‌شود. در شيوه‌هاي منوال اين كار چسباندن مو به قلم مو با پمپ دستي انجام مي‌شود. قلم چسب كاري شده در شرايطي قرار مي‌گيرد تا چسب خشك شود.

پاكسازي موها

پس از چسب كاري موها توسط تجهيزات مخصوصي پاك سازي مي‌شوند به صورتي كه تمام موهاي شل شده جدا مي‌شوند. سپس سر قلم به صورت زاويه دار برش مي‌خورد تا بتواند رنگ را راحت‌تر بگيرد.

ساخت دستگيره ها

دستگيره‌هاي قلم مو هم مي‌توانند در همان محل با تجهيزات مخصوص توليد شود و يا واسپاري شده و از سازندگان ديگري خريداري شوند. به طور كلي، برس‌هاي با كيفيت پرمصرف داراي دسته‌هاي پلاستيكي هستند كه توسط دستگاه تزريق پلاستيك در قالب‌هاي مخصوصي توليد مي‌شوند. به طوري كه پلاستيك پس از ذوب شدن و تزريق به سرعت در قالب سفت شده و وقتي قالب باز مي‌شود. دسته توسط پران‌هاي دستگاه به خارج هدايت مي‌شود و پس از پليسه‌گيري قابل استفاده مي‌باشد. در اين فرايند تعداد زيادي دستگيره مي‌تواند با توجه به ظرفيت دستگاه تزريق و قالب آن به طور همزمان توليد شود.

قرار دادن دستگيره ها

سر برس پس از خشك شدن روي هم چيده مي‌شوند و به ترتيب و به طور خودكار دسته پلاستيكي ساخته شده را وارد محفظه فرول آن مي‌شود. پس از قرار گرفتن دستگيره‌ها مجموعه حاضر توسط ماشين ميخ مي‌خورند تا سر برس به طور ايمن و محكم‌تر بر روي دسته قرار بگيرد.

بسته بندي

دستگاه بسته بندي دستگيره را درون فرول قرار گرفته و آماده شده‌اند را گرفته و به صورت جداگانه بسته‌بندي مي‌كند. با اين حال، تعدادي از برس‌ها با حداقل بسته بندي و يا بدون بسته بندي ارائه مي‌شوند و در محل فروش در كارتن‌ها فروخته مي‌شوند.

براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنعتي هاي نوشته شده توسط تيم كاردوك كليك كنيد.

طرح توجيهي توليد قلمو نقاشي | آمار توليد قلم نقاشي كشور

آمار ظرفيت اسمي مجوزهاي توليد انواع قلم نقاشي در روز

كشور

63

2271801

1345

88940000

عدد

پروانه

11

117966

398

43433000

عدد

جواز

52

2153835

947

45507000

عدد

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • ارائه خدمات نصب و راه اندازي ماشين آلات  
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: طرح توجيهي توليد قلمو نقاشي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۳۳:۰۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

معادن نمك بسياري در كشور شناخته شده و به سهولت مورد بهره برداري قرار مي‌گيرند، اما بايد توجه داشت كه نمك چه به صورت جامد (سنگ نمك) و چه محلول (آب دريا) به ندرت به شكل خالص يافت مي‌شود. مطالعه و شناسايي تركيبات و ناخالصي‌هاي همراه نمك خوراكي، گوياي اين واقعيت است كه مصرف نمك خام بدون خالص سازي و حذف ناخالصي‌هاي همراه آن، به منزله مصرف يك ماده سمي و مسموم كننده است و اثرات و عوارض سوء آن به تدريج و در دراز مدت ظاهر مي‌شود. در ادامه خلاصه طرح توجيهي توليد نمك طعام را ارائه داده‌ايم. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي به روز كليك كنيد.

 

منبع: طرح توجيهي توليد نمك طعام

طرح توجيهي توليد نمك طعام | تعريف محصولات

نمك طعام ماده‌اي است سفيد رنگ، متبلور، شور مزه و بدون بو كه طي انجام فرآيند خالص سازي فرآوري شده و بدست مي آيد. به طور عمده از كلرورسديم تشكيل شده است. نمك طعام يا كلرورسديم به مقدار فراوان در طبيعت و به صورت سنگ معدن ويا محلول در آب دريا وجود دارد. نمك جامد غالباً با املاح پتاسيم و منيزيم و كلسيم همراه است و به صورت توده‌هاي حجيم رسوبي در معادن نمك زيرزميني قرار گرفته است. 

نمك طعام محلول يكي از تركيبات موجود در آب درياها است و به همين دليل به آن نمك دريايي اطلاق مي‌گردد. اقيانوس‌ها شامل بخش اعظم كلرورسديم موجود در پوسته زمين مي‌باشند و آب درياها در حدود 2/8-3 درصد وزني خود داراي كلرورسديم هستند. نمك طعام جزء اصلي سفره غذايي انسان‌ها را تشكيل مي‌دهد.

 

طرح توجيهي توليد نمك طعام | استاندارهاي  محصول

موسسه استاندارد و و تحقيقات صنعتي و سازمان غذا و دارو الزامات و استانداردهايي را براي تعيين ويژگي‌هاي فيزيكي و شيميائي، نمونه برداري، بسته بندي و نشانه‌گذاري نمك خوراكي بسته بندي شده تدوين نموده‌اند كه طي استاندارد شماره 26 ابلاع شده است. رعايت ضوابط استاندارد جهت دستيابي به ويژگي‌هاي نمك طعام مندرج در مفاد آن الزامي است.

جدول ويژگي استاندارد نمك طعام  

 ويزگي

حدود قابل قبول

وضعيت ظاهري

رنگ شفاف  سفيد تا مات

طعم وبو

شور مزه و عاري از هر گونه بو  

مواد خارجي

فاقد هرگونه مواد خارجي

حداقل خلوص (%Nacl)

99/2 گرم درصد

حداكثر رطوبت

0/1 گرم درصد

حداكثر مواد نامحلول در آب

0/05 گرم درصد

حداكثر مقدار سولفات برحسبSo4

0/4 گرم درصد

حداكثر مقدار منيزيم برحسب Mg

0/03 گرم درصد

حداكثر كلروركلسيم و كلرورمنيزيم

—-

حداكثر قليائيت برحسب ميلي ليترهاي دسي نرمال سود مصرف شده

5/5 ميلي ليتر

 براي 100 گرم نمك خشك حد ناخالصي‌هاي فلزي مجاز

حداكثر آهن

نيم  ppm

حداكثر مس

نيم  ppm

حداكثر سرب

5 ppm

حداكثر آرسنيك

1 ppm

معرفي كدهاي ISIC متعلق به محصولات مورد بررسي

وزارت صنعت، معدن و تجارت از اين طبقه‌بندي براي دسته‌بندي فعاليت‌هاي صنعتي استفاده مي‌نمايد. بر اساس سيستم طبقه بندي دارويي كدهاي آيسيكي نمونه به شرح ذيل ارايه مي‌گردد.

جدول كدهاي آيسيك نمك     

نام محصول

كد ISIC

نمك سنگي نمك معدني

14221112

نمك دانه بندي شده

1422412307

طرح توجيهي توليد نمك طعام | بررسي كالاهاي جايگزين

بسته به نوع كاربردي غالباً براي اين محصولات امكان جايگزيني كالايي داراي پذيرش علمي وجود ندارد، وجود كيفيت در ساختار فراورده‌هاي توليدي مطابق  استاندارد بر بهبود و تاثير مثبت محصول با كيفيت مي‌افزايد.

 تكنولوزي هاي  مراحل ساخت  توليد نمك طعام   

سنگ نمك استخراج شده معادن يا آب درياها و درياچه‌هاي شور، حاوي املاح و مواد ناخالصي‌هايي است. پالايش و خالص‌سازي نمك خام و تهيه كلرورسديم خوراكي به روش‌هاي مختلف به شرح ذيل صورت مي‌گيرد.

روش هاي پالايش و خالص سازي نمك طعام

در حال حاضر اداره نظارت بر مواد غذا و دارو يكي از دو روش ذيل را به عنوان خط توليد نمك خوراكي به رسميت مي‌شناسد.

 

روش خالص سازي XRT

از اين روش يراي پالايش نمك استخراج شده از معادن سنگ نمك، دريائي و يا درياچه‌اي مي‌توان استفاده كرد كه طي آن سنگ نمك پس از انتقال از معدن به كارخانه، توسط دستگاه‌هاي سنگ شكن (در صورت استفاده از سنگ نمك)، تا اندازه مناسب خردايش و ريز مي‌شود و نرمه آن توسط سرند جدا مي‌گردد. گرانول حاصل، درون يك دستگاه جداساز هيدروسپراتور شده و همراه آب نمك اشباع تصفيه شده به دستگاه ديگر به نام هبدرواكستراكتور وارد و از آنجا به سيستم هيدروميل و سپس به سيستم هيدرو سپراتور  و در ادامه مجددا به هيدرو اكستراكتور و از آنجا به سانتريفيوژ و در نهايت به خشك كن و سيستم اضافه نمودن يد و مواد افزودني منتقل مي‌شود. محصول نمك طعام توليد ذخيره و سپس به سيستم بسته‌بندي ارسال مي‌گردد.

 

روش ريكريستاله كردن

در اين روش مواد اوليه پس از خرد كردن سنگ نمك، به كمك آب تصفيه شده بهداشتي تبديل به محلول آب نمك اشباع مي‌شود. اين آب نمك در يك سيستم همانند خالص سازي آب نمك در روش XRT خالص و ذخيره مي‌گردد. اين آب نمك خالص تحت شرايط خلاء و يا فشار جوشانده تا به مرحله فوق اشباع مي‌رسد. دانه‌هاي نمك ايجاد شده (كريستالايزر) در اين سيستم ايجاد و در سانتريفيوژ از محلول جدا و به خشك كن ارسال و در آنجا خشك مي‌شود. بقيه مراحل همانند روش قبلي است.

طرح توجيهي توليد نمك طعام | ليست ماشين آلات توليد نمك طعام

ليست ماشين آلات توليد نمك طعان براي ظرفيت توليد 50000 تن در سال عبارت است از:

 • سيلو و فيدر نمك خام
 • كانواير بازديد و بالابر
 • دكانتر لاملا
 • سيستم افزودن ادتيوها و يدزني
 • فيلترشني و پمپ‌هاي تغذيه
 • هيدرواكستراكتور، هيرو ميل و هيدرو سپراتور
 • تانك حاليت و سيلوي‌هاي ذخيره
 • سانتريفيوژ و سيستم خشك كن
 • سرند تفكيك
 • دستگاه‌هاي بسته‌بندي  

 

 

آمار واحدهاي داراي پروانه بهره برداري نمك طعام كشور

 

تعداد

سرمايه م.ر

اشتغال

ظرفيت اسمي

واحد سنجش 

كل مجوز هاي صنعتي  كشور

54

4248320

1465

8114504

تن

پروانه  بهر برداري

21

449194

380

953754

تن

جواز تاسيس

33

3799126

1085

7160750

تن

براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنعتي هاي نوشته شده توسط تيم كاردوك كليك كنيد.

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

 براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي توليد نمك طعام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۰:۴۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

بر خلاف ساير غلات، گندم در توليد بسياري از محصولات مختلفي از جمله در تهيه نان، بيسكويت، كيك، اسپاگتي، ماكاروني و … مورد مصرف قرار مي‌گيرد. از نشاسته گندم در صنايع كاغذسازي، چسب سازي نيز استفاده مي‌شود. سبوس و كاه گندم نيز به عنوان خوراك دام استفاده مي‌گردد. بلغور گندم يك نوع شناخته شده‌تر از دانه‌هاي كامل گندم است. بلغور داراي چربي كم و در عوض سرشار از مواد معدني همچون منگنز، منيزيم و آهن است و منبع خوبي از پروتئين گياهي محسوب شده و مي‌تواند دوز بسيار خوبي از فيبر مورد نياز سلامت گوارش و قلب انسان را تامين كند. به همين دليل بلغور گندم بخشي از يك رژيم غذايي سالم مي‌تواند باشد. براي اشنايي با بيشتر با طرح توليد بلغور گندم با ما در ادامه مطلب همراه باشيد.

 منبع: طرح توليد بلغور گندم

طرح توليد بلغور گندم | معرفي بلغور گندم

بلغور به لحاظ معناي لغوي به هر چيز در هم شكسته و در هم له شده اطلاق مي‌شود و به طور خاص گندم يا جوي پخته شده و خشك كرده را بلغور مي‌نامند كه از فرايند آسياب و نيمكوب شدن بدست مي‌آيد و ماندگاري بسيار بالايي دارد و آن را مدت‌ها مي‌توان نگهداري نمود، بدون آنكه كپك بزند و يا بوي رطوبت بگيرد.

جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

ويژگي‌هاي بلغور

با افزايش جمعيت و روبه رو شدن با مشكلات ناشي از آن از جمله كمبود مواد خوراكي، پيدا كردن راه حل‌هايي براي تهيه منابع غذايي وسيع و به صرفه اقتصادي بسيار مورد توجه قرار گرفته. توليد جايگزين‌هاي مختلف براي منابع غذايي عموم مردم از جمله راهكارهاي توليد منابع جديد غذايي مي‌باشد. از آنجا كه سالانه مقدار قابل توجهي برنج براي مصارف روزانه به ايران وارد مي‌شود و همچنين ايران از لحاظ توليد گندم به خودكفايي كامل رسيده، مي‌توان بخشي از مصرف برنج را با فراورده معرفي شده جايگزين نمود. در اين شرايط از حجم واردات بي رويه برنج كاسته شده و ميزان اشتغال‌زايي در سطح كشور بالا خواهد رفت.

از ويژگي‌هاي بارز بلغور گندم مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 • عاري بودن از هرگونه علف‌هاي هرز، پوسته، سبوس، كاه، آفت مرده و بقاياي آن‌ها
 • عدم وجود ناخالصي معدني شامل سنگ، شن، خاك و غيره
 • نداشتن بوي غيرطبيعي ناشي از فساد
 • عدم وجود باقي‌مانده آفت كش‌هاي كشاورزي
 • نياز نداشتن به مكاني جهت انبارداري

 

طرح توليد بلغور گندم | معرفي كد هاي آيسيك

بر اساس سيستم طبقه‌بندي آيسيك كد‌‌‌‌ محصولات طرح جاري به شرح جدول ذيل مي‌باشد.

جدول كد آيسيك محصولات مورد نظر

رديف

نام كالا

كد ISIC

1

گندم پوست گيري شده

1531412331

2

گندم پوست گيري و نيم كوب شده

1531512364

3

گندم پرك شده

1531512369

3

گندم پوست گيري و نيم كوب شده

1531512364

طرح توليد بلغور گندم | مواد اوليه

با توجه به توضيحات ارائه شده تنها مواد اوليه اين محصول گندم است كه بايد با تجهيزات و مراحل مناسب كه در ادامه در مورد آن توضيح خواهيم داد پوسته گرفته و كوبيده شود كه به بلغور گندم تبديل شود. گندم‌ها نيز انواع گوناگوني دارندكه به آن‌ها اشاره مي‌شود. 

گندم بهاره و پاييزه

اين دو نوع علاوه بر آن كه دانه‌هايشان از نظر رنگ ، بافت ، شكل و … باهم متفاوتند شرايط رشد آنها نيز باهم تفاوت دارد. اين دو نوع گندم را در دو زمان مختلف در سال كشت مي‌نمايند. از لحاظ ظاهري عمق شيار روي دانه گندم پاييزه زياد و در گندم‌هاي بهاره كم است. همچنين از لحاظ مصرف گندم‌هاي بهاره و پاييزه به دو گروه نرم و سخت تقسيم مي‌شوند. نرم بهاره و پاييزه براي مصرف در صنايعي همچون بيسكويت سازي، شيريني پزي و كيك پزي مناسبند. در حالي كه گندم‌هاي سخت بهاره و پاييزه در نانوايي استفاده بيشتري دارند.

گندم دوروم

گندم دوروم از گروه گندم‌هاي تتراپلوئيد هستند. گندم دوروم از نظر ويژگي‌هاي تغذيه‌اي بهتر از ساير گونه‌هاي گندم است. ويژگي‌هاي بارز اين گندم شامل دارا بودن ميزان زياد پروتئين، بتاكاروتن و برخي املاح و ويتامين‌ها است. خواص كيفيتي گندم دوروم تاثير بسزايي در فرايند عمده صنايع آسياباني و ساخت محصولات خميري دارد. در حقيقت،‌ سموليناي مورد استفاده جهت ساخت محصولات خمير، يك محصول پيچيده مي‌باشد كه از غلات با دقت بالايي بدست مي‌آيد.

گندم دوروم در مقابل خشكسالي و بيماري‌ها از گندم‌هاي سخت بهاره مقاوم‌تر است. انواع پاييزه آن در مقابل سرما مقاومند و براي تهيه آرد ماكاروني كشت مي‌شوند. همچنين گندم دوروم گندم سختي است و تورم نشاسته آن بيشتر از گندم‌هاي سخت ديگر است.

موارد كاربرد بلغور

بلغور به صورت گرانول‌هاي توليد شده از گندم مورد استفاده انسان مي‌باشد كه مي‌تواند جايگزين بسيار مناسبي براي برنج باشد. بسته‌بندي اين فراورده در كيسه‌هاي پلاستيكي در وزن‌هاي مختلف است و به دليل پائين بودن ميزان نشاسته و بالا بودن ميزان پروتئين نسبت به بسياري از مواد غذايي مانند نان، سيب زميني و برنج مي‌تواند جايگزين مناسبي بوده و ايجاد تنوع غذايي براي  مصرف كننده را به همراه داشته باشد.

تكنولوژي و فرايند توليد  بلغور

 

بهترين نوع گندم براي توليد بلغور با كيفيت مناسب، گندم دوروم است. پس از بارگيري و انتقال اين نوع گندم به كارخانه گندم را ابتدا به بخش بوجاري برده و توسط دستگاه‌هاي مربوطه بوجاري مي‌گردد. بعد از مرحله بوجاري، گندم را شستشو مي‌دهند. شستشو به دو روش استفاده از وان‌هاي مربوطه و يا استفاده از نوار نقاله متحرك و اسپري آب بر روي آن انجام مي‌شود.

گندم را پس از شستشو در وان‌هاي استيل پر شده از آب به مدت يك ساعت توسط همزن خيس مي‌گردد و سپس عمليات پخت مقدماتي را در اتوكلاو و ديگ بخار را انجام مي‌دهند. بسته به بافت و نوع گندم اين عمليات در دماهاي بالاي مختلف و در مدت‌هاي گوناگوني انجام مي‌شود. در اثر اين عمل نشاسته گندم ژلاتينه مي‌گردد. پس از مرحله پخت گندم و پوست‌گيري محدود گندم را در كابينت‌هاي خشك كن هدايت مي‌كنند. البته مي‌توان گندم‌ها را توسط بستر سيال نيز خشك كرد. در آخر گندم خشك شده را آسياب و در بسته‌هايي از جنس سلوفان به وزن 1كيلو گرم توسط دستگاه بسته بندي و سپس انبار و براساس سفارش به بازار حمل مي‌گردد. جهت بازديد از ساير طرح توجيهي صنعتي هاي نوشته شده توسط تيم كاردوك كليك كنيد.

آمار توليد انواع بلغور در كشور

آمار توليد انواع بلغور و جبوبات پوست كننده شده كشور

 

تعداد

سرمايه

اشتغال

   

كل

177

7400128

5695

805900

تن

پروانه

52

1400484

1964

104192

تن

جواز تاسيس

125

5999644

3731

701708

تن

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح  توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • ارائه خدمات نصب و راه اندازي ماشين آلات  
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: طرح توليد بلغور گندم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توليد بلغور گندم،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۵۹:۱۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

در سال 1400 فرايند صدور مجوز راه اندازي فارم‌هاي توليد رمز ارز در كشور تسهيل گرديد بنا به دستورالعمل جديد ابلاغ شده وزارت صنعت معدن و تجارت در 25فرودين سال جاري صدور مجوز فعاليت استخراج رمز ارزها تسهيل و با شرايط زير ممكن گرديد.

تسهيل 4 شرط براي صدور جواز استخراج رمز ارزها

1- حداقل توان انشعاب برق مصرفي مورد نياز صدور جواز تاسيس از 250 كيلوات مندرج در دستورالعمل قبلي به 100 كيلوات كاهش پيدا كرد.

2- امكان صدور جواز تاسيس و پروانه بهره برداري استخراج رمز ارزهايي همانند بيت كوين در محل واحدهاي موجود اعم از داخل و خارج شهرك‌ها و نواحي صنعتي مجاز گرديد.

3- محدوديت گذشت حداقل سه سال از صدور مجوز براي استقرار فارم در محل واحدهاي صنعتي غير فعال بر داشته شد، لذا متقاضيان احداث فارم استخراج رمز ارز مي‌توانند فعاليت خود را در داخل بنگاه‌هاي صنعتي غيرفعال شروع نمايد.

4- امكان صدور بيش از يك مجوز در يك پلاك ثبتي صنعتي در صورت داشتن ظرفيت مازاد در بنگاه مطابق با ضوابط  مجاز گرديد و بنگاه صنعتي مي‌تواند ضمن حفظ توليد خود از مازاد ظرفيت و زيرساخت خود براي شروع يك فعاليت صنعتي ديگر همانند استخراج رمز ارز استفاده نمايد.

براي آشنايي با معايب و مزاياي استخراج بيت كوين كليك كنيد.

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح  توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • ارائه خدمات نصب و راه اندازي ماشين آلات  
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: تسهيل شرايط استخراج رمز ارز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۰۳:۱۱ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

نظر به قانوني شدن فعاليت توليد رمز ارز در كشور طي مصوبه هيئت دولت و مفاد دستورالعمل ابلاغي شماره 5007 وزارت صمت در سال 1398 امكان اخذ جواز تاسيس و پروانه بهره برداري در سامانه بهين ياب مهيا شد و با توجه به جذابيت بازدهي اقتصادي اين فعاليت از زمان تصويت تاكنون و افزايش قيمت پانصد درصدي قيمت رمز ارزها طي هراه اندازي فارم ماينينگمين مدت روش‌هاي مختلفي براي شروع اين كسب و كار معرفي شده است. راه اندازي فارم ماينينگ بيشتر از پيش مورد توجه عموم قرار گرفته است. با اين حال هنوز ريسك‌ها و روش‌هاي سرمايه گذاري چندان شناخته شده نيست. در ادامه برخي از روش ها را شرح داده‌ايم. شما مي‌توانيد با دريافت مشاوره سرمايه گذاري ارز ديجيتال از كارشناسان براي نحوه ورود به اين بازار راهنمايي دريافت كنيد.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد و استاندارد توليد دارو در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: مشاركت و اجاره در فارم ماينينگ

راه اندازي فارم ماينينگ توليد رمز ارزها

با توجه به تجارب كاردوك در صورت توانايي مالي تامين محل و زيرساخت مجاز در شهرك‌هاي صنعتي يا نيروگاه‌هاي بخش حصوصي (CHP) و امكان مهيا شدن تامين حداقل 250 كيلوات برق، امكان خريد داخل يا واردات دستگاه‌هاي رمز ارز متناسب با طرح توجيهي فني اقتصادي و جواز تاسيس صادره ميسر است. بديهي است پس از تامين دستگاه‌ها، كابين و اتاق استقرار ماينرها و برقراري شبكه برق، اينترنت و تراكينگ داخلي دستگاه امكان راه اندازي و كانفيگ سيستم‌ها بر روي كيف پول و اتصال آن‌ها به استخر رمز ارز فراهم مي‌گردد. در تمامي اين مراحل مي‌توانيد از مشاوره كارشناسان كاردوك جهت راه اندازي فارم استفاده نماييد. براي طراحي و راه اندازي ماينر ها كليك كنيد.

 

 اجاره يا مشاركت در راه اندازي فارم ماينينگ

نظر به ظرفيت محدود تامين امكانات زير ساختي و انرژي و در نتيجه محدوديت در اخذ مجوز فعاليت توليد رمز ارز متناسب با دستورالعمل‌هاي  قانوني ابلاغ شده و همزمان عدم توانايي مالي و ركود تعدادي از دارندگان محل و جواز تاسيس فارم استخراج رمز ارز در تامين حداقل تعداد دستگاه‌هاي مورد نياز و به علت تورم بسيار زياد قيمت ماينرها و راكد شدن اين بنگاه‌ها، اين امكان براي سرمايه گذاراني كه قصد راه اندازي سريع و موجه فارم رمز ارز را دارند فراهم شده است.

تا با رعايت مقررات قانوني اقدام به اجاره و يا مشاركت در راه اندازي فارم استخراج رمز ارز بنمايند. در اين شرايط لازم است سرمايه گذار با استفاده از كارشناسان خبره نسبت بررسي مستندات و زيرساخت‌هاي اصولي موجود به لحاظ ارزش‌گذاري، رعايت استانداردهاي كيفيت و ظرفيت دستگاه‌ها، ساختار سيستم‌هاي تاسيساتي و امنيتي فارم و رعايت مسايل حقوقي از مشاورين ذي‌صلاح استفاده نمايد. براي آشنايي با معايب و مزاياي استخراج بيت كوين كليك كنيد.

راه اندازي فارم ماينينگ مجاز به روش هتلينگ

نظر به اينكه تعدادي از فارم‌هاي قانوني دارنده جواز تاسيس و پروانه بهره‌برداري استخراج انواع رمز ارز كه داراي زيرساخت و برق مازاد بلا استفاده هستند و در راه اندازي فارم خود تمامي استانداردهاي استقرار و تراكينگ دستگاه‌ها شامل ايزولاسيون و عايق سازي اتاق ماينرها، تاسيسات كولينگ مناسب، سازه استاندارد، سنسورهاي مختلف كنترلي، سيستم هاي اطفاي حريق، استابلايزها و كنترلرهاي ولتاژ، آمپر و فركانس و مقاومت، بيمه ماينرها و تجهيزات، پهنا باند مناسب اينترنت پايا، مانيتورينگ و سيستم‌هاي امنيت دستگاه‌ها هستند، مي توانند با رعايت مقررات قانوني اقدام به نگهداري دستگاه‌هاي توليد رمز ارز ديگران تا سقف ظرفيت بلا استفاده فارم بنمايند.

بديهي است در اين گونه موارد رعايت تمامي موارد حقوقي و فني في مابين صاحبان فارم و دارندگان دستگاه رمز ارز جهت قرارگيري در شرايط  ايده آل همانند امكان پشتيباني 24 ساعته 7 روز هفته، دارا بودن برنامه ريزي و نيروي انساني متخصصين نگهداري تعداد بالاي ماينر، سرويس منظم دوره‌اي دستگاه‌ها، پايش منظم با دوربين مدار بسته و دزدگير حرارتي، تعرفه هتلينگ مناسب، امكان كانفيگ ماينرها براي توليد انواع رمز ارز همانند بيت كوين، لايت كوين، آولانچ، بيت كوين كش، اتوم، پلي گون، سويپ، هات، كش، اتريوم، ترون، مونرو، ‌دش، زيكش، ديكريد، ديجي بايت، ورج، كومودو، زدكوينو تمامي كوين‌هاي ديگر امكان بازديد و مانيتورينگ از راه دور وضعيت هش ريت، درجه حرات و دور فن ماينرها الزامي است. جهت اجرا شدن هتلينگ دستگاه‌هاي ماينر بايد از تمامي مراحل از مشاور كارشناسان باتجربه و متخصص استفاده شود.

سرمايه گذاري  در فارم هاي قانوني موجود

افرادي كه  داراي سرمايه كمتري نسبت به تامين مالي فراهم كردن حداقل هاي قانوني مورد نياز راه اندازي يك فارم توليد رمز ارز را دارند و قصد درگير شدن در حوزه خريد دستگاه‌ها، مالكيت و نگهداري ماينرها نمي‌خواهند بشوند و فقط تمايل دارند در يك فارم رمز ارز براساس يك نرخ كاركرد مشخص كه مطمئناً نرخ بازدهي بيشتري نسبت به نرخ‌هاي متعارف را دارد، سرمايه گذاري كنند؛ بايد از فارم و سابقه مالكان آن شناخت دقيق داشته و سرمايه گذاري مطمئن را در قبال اخذ تضامين كافي حقوقي انجام دهند. در اين رابطه لازم است از مشاوره تخصصي در حوره هاي فني فارم رمزارزها و مشارره حقوقي استفاده نمايند.  

راه اندازي فارم با روش كلود ماينيگ

در شيوه مشاركت رايانش ابري استخراج رمز ارز فارم‌هاي معتبر قادرند مجموعه خود را با استفاده از كارشناسان يا موسسات تعيين صلاحيت شده ظرفيت سنجي نمايند. قابليت جذب سرمايه گذاري را بر روي كاركرد فارم از طريق سامانه متصل و از طريق دنياي مجازي فراهم نمايند. در حال حاضر در داخل كشور نظر به مخاطرات سرمايه گذاري بر روي رايانش ابري استخراج انواع رمز ارز در دنياي مجازي لازم است. فقط با فارم‌هاي معتبر كه مجوز و تضمين‌هاي لازم را از ارگان‌ها و نهادهاي رسمي نظارتي و دولتي گرفته باشند و از طريق سازمان توسعه تجارت نماد اعتماد دريافت كرده باشند، در صورت تعريف و ارايه تضمين حقوقي بازپرداخت اصل، كاركرد و سود سرمايه گذاران مي‌توانند به عنوان روشي براي سرمايه گذاري مطرح باشد.

در اين روش سرمايه گذاران عملاً رمز ارزهاي استخراج شده يك فارم قانوني را خريداري مي‌كنيد و همانند سپرده گذاري در بانك پول‌هاي خود را مي‌توانند در كيف پول اختصاصي به  صورت رمز ارز نگهداري كنند، لذا قيل از استفاده از اين شيوه سرمايه گذاري لازم است از مشاوره‌هاي متخصص اين حوزه بهره بگيريد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  سرمايه گذاران حوزه رمز ارز هاي مجازي

در زمينه مشاوره سرمايه گذاري و اخذ مجوزهاي توليد انواع رمز ارز و تامين زيرساخت‌هاي مورد نياز براساس پلان‌هاي مهندسي و در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده سازي و زمان بهره برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك بشرح ذيل مي‎‌توانيد كمك بگيريد.

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي را ه اندازي فارم استخراج رمز ارز
 • ارائه خدمات مشاوره سرمايه گذاري  و مشاركت در توليد انواع رمز ارز
 • ارايه مشاوره انتخاب ماينرها متناسب با ميزان سرمايه گذاري
 • مشاوره بازسازي  ونوسازي فارم هاي موجود

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: مشاركت و اجاره در فارم ماينينگ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۲۹:۳۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آيا زمان مناسبي براي نگارش طرح توجيهي مربوط به توليد لوله خونگيري ونوجكت در ايران است؟ بر اساس آخرين ارزيابي هاي آماري ارزش بازار تجهيزات پزشكي در سال 2019 به 456.9ميليارد دلار رسيده است و از سال 2015 با نرخ رشد سالانه 4.4درصد افزايش يافته است. در حال حاضر بدليل رشد توليد ونتيلاتورها و تجهيزات مورد نياز براي معالجه بيماران مبتلا به COVID-19  و پيشگيري از كرونا  انتظار مي‌رود اين بازار در سال 2021 با درصد بسيار بالاتري بهبود و توسعه يافته و تا سال 2023 به بالاتر از 603.5 ميليارد دلار برسد.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد و استاندارد توليد دارو در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 منبع: طرح توليد لوله خون گيري ونوجكت

لوله خونگيري ونوجكت | معرفي محصول

لوله‌هاي خونگيري يا ونوجكت وسيله‌اي است كه در زمان خونگيري يا نمونه‌گيري خون بيماران و يا افراد اهدا كننده خون مورد استفاده قرار مي‎‌گيرد. مكانيزم كار اين لوله بگونهاي است كه با ايجاد خلاء سبب انتقال خون از رگ شده و فرايند خون گيري را بسيار سادهتر مينمايد.

اين سيستم داراي يك سوزن دوطرفه است كه به همراه نگهدارنده توسط متخصص وارد رگ شخص شده و سمت ديگر سوزن با پوشش پلاستيكي شيشه خلاء را سوراخ ميكند. جريان خون به علت اختلاف فشار به داخل شيشه كشيده ميشود. ميزان هموليز ايجاد شده در لولههاي خونگيري در هنگام استفاده از سرنگ در زمان استفاده از سيستم‌هاي خونگيري تحت خلاء ونوجكت كاهش مي‌يابد.

اين محصول به دليل كاربرد آسان در عمل خونگيري بسيار مورد استفاده است. جنس اين لوله‌ها از پلي اولفين‌هاي پزشكي شامل پلي اتيلن و پلي پروپيلن با گريد خاص بوده و فرايند توليد با ژل و افزودني‌هاي استاندارد پزشكي پر شده و در انواع و اندازه‌هاي مختلف توليد مي‌شوند. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

 

انواع لوله هاي خونگيري ونوجكت 

لوله ونوجكت ژلدار

لوله‌هاي ژلدار داراي سرپوش متنوع همانند قرمز يا زرد و داراي ماده فعال كننده انعقاد و ژل جدا كننده هستند. اين لوله جايگزين مناسبي براي لوله‌هاي قديمي است در لوله‌هاي ژلدار بدليل ماده فعال كننده انعقاد، زمان لخته شدن خون جهت جداسازي سرم خون كمتر از لوله‌هاي لخته مي‌باشد و ژل جدا كننده آن به عنوان يك لايه در حد فاصل لخته و سرم قرار مي‌گيرد. اين لوله در حجم‌هاي متفاوت همانند 5 و 8 ميلي موجود است.

لوله فاقد خلاء

لوله‌ها با توجه به نوع كاربرد داراي برچسب، رنگ‌هاي درپوش و سايزهاي متفاوتي مي‌باشند. لوله‌هاي بدون خلأ در انواع فعال‌كننده لخته و ژل (SST)  فعال‌كننده لخته، ضد انعقادي EDTA، انعقادي ESR توليد مي‌شود. لوله‌اي ساده ماده فعال كننده‌اي و ژل ندارد و براي اسپكترومتري مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

لوله‌هاي داراي خلاء

انواع لوله‌ها با توجه به نوع ماده ضد انعقاد درون آن‌ها رنگ درپوش متفاوتي دارند. درپوش هاي رنگي كه داراي ژل جدا كننده يا ماده فعال كننده لخته است و در بيوشيمي، ايمونولوژي، سرولوژي و بانك خون كاربرد دارند. ژل هاي جدا كننده حاوي يك ماده خنثي بوده كه سبب تغيير موقتي ويسكوزيته خون در طي سانتريفوژ مي‌شوند.

دانسيته اين ژل‌ها باعث مي شود كه مابين سلول‌ها  و سرم يا پلاسما قرار گيرند. مزيت وجود خلاء در اين لوله‌هاي خونگيري سبب مي‌شود تا مراكز آزمايشگاهي ازآن استفاده نمايند. توليد اين لوله‌ها و ايجاد خلأ در آن ها در فرايند توليد نيازمند استفاده از سطح تكنولوژي اتوماتيك پيچيده‌اي در توليد انبوه مي‌باشد. 

لوله هاي با درپوش زرد رنگ

اين لوله‌ها تحت خلأ خون گيري SST داراي ماده فعال كننده لخته و ژل پليمري جهت جداسازي سرم از نمونه گرفته شده بوده و براي آزمايشات بيوشيمي، سرولوژي و ايمونولوژي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

لوله هاي با درپوش قرمز رنگ 

اين لوله تحت خلأ خون گيري Serum داراي ماده فعال كننده لخته با تركيبات سليكا بوده و در حجم‌هاي ۳، ۵، ۷ و ۱۰ موجود مي‌باشد و براي جداسازي سرم از نمونه خون بوده و براي انجام آزمايشات و براي آزمايشات بيوشيمي، سرولوژي و ايمونولوژي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

لوله هاي با درپوش بنفش رنگ

اين لوله خلأ خونگيري EDTA  داراي ماده ضد انعقاد اتيلن دي آمين تترا استيك اسيد بوده و در دو نوع توليد مي‌شود و در حجم هاي ۲، ۳، ۴۰۵ و ۶ ميلي ليتر وجود دارد و از آن براي آزمايشات هماتولوژي، گروه آزمايشCBC و ايمونولوژي استفاده مي‌گردد.

لوله هاي با درپوش آبي

اين لوله خلأ خون گيري انعقادي داراي ماده ضد انعقاد سيترات سديم مي‏‌باشد. نسبت خون به ضد انعقاد در اين لوله ها نسبت ۹ به ۱ است. اين لوله در حجم‌هاي ۸  و ۷. ۲ و ۵ . ۴ ميلي ليتر موجود است و از آن در آزمايشات انعقادي نظير PT، PTT و فيبرينوژن استفاده مي‌شود.

لوله هاي با درپوش  سبز

اين لوله داراي خلأ خون گيري PST حاوي ماده ضد انعقاد هپارين و ژل پليمري سديم يا ليتيم هپارين بوده و در حجم‌هاي ۳، ۵ و ۷ ميلي ليتر موجود است. جهت جداسازي پلاسما مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين لوله در آزمايشات بيوشيمي اورژانسي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

لوله هاي با درپوش مشكي و خاكستري  رنگ

اين لوله‌ها داراي ماده ضد انعقاد سديم سيترات بوده و براي آزمايشات تشخيص نرخ ته نشيني گلبول‌هاي قرمز از اين لوله استفاده مي‌شود و در صورت داشتن ماده ضد انعقادي سديم فلورايد براي اندازه گيري گلوكز پلاسما خون و در پوش خاكستري استفاده مي‌شود.  

كدهاي آيسيك محصول  

تعرفه و آيسيك توليد انواع لوله‌هاي خون گيري بشرح ذيل است. 

محصول

كد آيسيك

لوله هاي انتقال خون

33111454

لوله هاي خون گيري بدون هوا

33111454

لوله خونگيري پلاستيكي

2520412854

 

كالاهاي جايگزين لوله خونگيري ونوجكت

محصول جايگزين لوله هاي خون گيري تحت خلا نوع ساده و قديمي آن كه خاصيت خلاء پذيري را ندارند مي‌باشد كه در دهه قبل بسيار مورد استفاده بود و با رشد تكنولوژي لوله‌هاي خون گيري جديد استفاده مي‌شود.

دانش فني و فرايند توليد لوله هاي خون گيري ونوجكت

در فرايند توليد محصول ابتدا مواد اوليه محصول شامل گرانول‌هاي اصلي به همراه رنگ دانه يا مستربچ در صورت نياز پس از گازگيري به داخل دستگاهاي تزريق تغذيه مي‌شود و فرايند پليمريزه شدن و شكل گيري محصول بر اثر فشار و حرارت در سيلندر ماردون و قالب دستگاه انجام مي‌شود. محصول پس از بازشدن قالب توسط سيستم پران از دستگاه خارج و پس از پليسه گيري آماده ورود به خط مونتاژ مي گردد.

پس از تكميل هردو بخش مكمل، لوله خونگير استريل شده و مواد افزودني لازم شامل ژل فعال كننده انعقاد، ژل جدا كننده سرم، سيترات سديم و يا … به آن اضافه و تزريق مي‌شود. بعد از آماده شدن لوله، هواي داخل لوله‌ها توسط كمپرسورهاي ايجاد خلاء طي فرآيندي خارج شده تا وجه تمايز اين لوله‌ها با لوله‌هاي متداول مشخص گردد. محصول استاندارد مطابق تاييديه‌هاي استانداردها و آزمايشگاه همكار آماده برچسب گذاري شده و قرارگيري استند يا در بسته بندي‌هاي كارتني ۱۰۰۰ يا ۱۲۰۰ عددي قرار مي‌گيرد. بخش‌هاي مختلف توليد بنگاه عبارتند از:

 • واحدهاي فيدرينگ مواد اوليه و قطعات نيمه ساخته
 • واحد تزريق و فرمينگ تيوب و واحد ترزيق درب تيوب و استند لوله
 • واحد مونتاژ رباتيك درپوش و برچسب زن
 • واحد مانيتورينگ و كنترل
 • واحد خروج ضايعات و محفظه فلش بك
 • واحد بسته بندي نهايي

 

ماشين آلات و تجهيزات  اصلي خط توليد لوله خونگيري ونوجكت:

ماشين آلات مورد نياز يا بنگاه با ظرفيت ساليانه 16 ميليون عددي ساليانه  طرح توليد لوله خونگيري عبارتند از:

ماشين تزريق پلاستيك قطعات محصول چهار دستگاه، قالب لوله و درب پلاستيكي 16*100 دو دست،  قالب لوله و درب پالستيكي 12*75  دو دست، سيستم و ماشين آلات خط مونتاژ لوله آزمايش 2 دستگاه، سيستم تزريق ژل  يك دستگاه، دستگاه شيرينگ پك 1دستگاه، سيستم كولينگ چيلر و پنوماتيك، دستگاه بسته بندي محصول. كليه ماشين آلات را مي‌توانيد با هماهنگي كاردوك تهيه، نصب و راه اندازي نماييد.

 

بررسي وضعيت توليد لوله خونگيري ونوجكت

تعداد واحدهاي توليد لوله‌هاي ونوجكت داراي پروانه بهره برداري كشور 6 واحد بوده كه با ظرفيت اسمي 59 ميليون عدد فعاليت مي‌نمايند. ازكل تعداد 60 جواز تاسيس صادره 5طرح درحال احداث با پيش بيني ظرفيت 1221 تن در 4 واحد و حدود سه ميليون عدد در دو حد در حال فعاليت مي‌باشند. تعداد جوازهاي تاسيس صادره توليد لوله‌هاي خونگيري كشور داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد در كشور وجود دارد.

واحدهاي داراي پروانه توليد لوله‌هاي خون گيري پزشكي

موضوع

تعداد

سرمايه

اشتغال

ظرفيت

واحد

ظرفيت 1

2

124517

30

2810000

عدد

ظرفيت 2

4

142446

71

1221

تن

جمع

6

266963

101

 

طرح هاي داراي جواز تاسيس  توليد لوله هاي خون گيري پزشكي

موضوع

تعداد

سرمايه

اشتغال

ظرفيت

واحد

ظرفيت 1

3

10214

47

20012000

عدد

ظرفيت 2

10

1133273

207

2565

تن

جمع

13

1143487

254

سرمايه گذاري مورد نياز براي توليد لوله خونگيري ونوجكت

بر اساس مطالعات انجام شده احداث توليد در سال جاري حدود 60ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه گذاري بيشتر از30درصد بوده ظرف سه سال و نيم بعد از به توليد رسيدن برگشت سرمايه خواهيد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت عملي مونتاژ 16  ميليون عدد در سال ارائه شده است.

مشخصات عمومي طرح

رديف

موضوع

برآرود

واحد

1

زمين  

2000

متر مربع

2

زيربنا كل توليدي ،خدماتي  

600

متر مربع

3

ماشين آلات  صنعتي

25200

ميليون ريال

 شاخص هاي مالي

موضوع

 

نرخ بازده داخلي IRR

28

دوره برگشت سرمايه

7/3

درصد فعاليت در نقطه سر به سر

3/31

 مزاياي اجراي طرح توليد لوله خونگيري ونوجكت

بخش زيادي از نياز كشور به لوله‌هاي تخصصي پزشكي از محل واردات تامين مي‌شود. توليد با توجه به وضعبت زيرساخت‌هاي پزشكي كشور و سطح مهارت نيروي انساني توليد تجهيزات پزشكي را مي‌تواند به مزيت رقابتي در سطح منطقه تيديل شود. مزيت هاي توليد اين محصول فرايند توليد ساير محصولات مشابه را نيز توسعه خواهد داد و مزيت آن در كشور عبارتند از:

 • حايگزيني صادرت و توليد ارزش افزوده بيشتر در داخل كشور
 • امكان صادرات به كشورهاي همجوار
 • بهره گيري ازسطح اتوماسيون وتكنواوژي توليد پيشرفته  
 • قابليت توليد بصورت كاملابهداشتي
 • امكان سفارش وساخت ماشين آلات با هماهنگي كاردوك بصورت مديريت ساخت و راه اندازي

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار وبرآوردهاي مالي فني و اقتصادي تهيه شده طرح و تحليل شاخص‌هاي مالي و اقتصادي طرح با محاسبات مالي وضعيت قابل قبولي را بلحاظ مالي براي مونتاژ، بسته بندي و استريل آنژيوكت محصول نشان مي‌دهد. جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده سازي و زمان بهره برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد. براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنعتي هاي نوشته شده توسط تيم كاردوك كليك كنيد.

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح  توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • ارائه خدمات نصب و راه اندازي ماشين آلات  
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: طرح توليد لوله خون گيري ونوجكت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۲۱:۵۵ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي توليد تيرچه فلزي چرا در ايران اهميت دارد؟ در صنعت ساختمان كشور نزديك به 80درصد از سقف‌ و كف‌هاي ساختمان‌ها  از خرپا تيرچه ساخته شده است. ويژگي‌هاي بارز اين محصول داشتن سرعت بالا در ساخت، هزينه كم و به صرفه بودن آن در صنعت ساختمان سازي است. الزامات رشد و توسعه صنعت ساختمان‌سازي در كشور، نياز به توليد انبوه خرپاهايي با كيفيت بالا و داراي استانداردهاي مورد نياز و قابل اعتماد را بيشتر نموده است. بنابراين ساخت تيرچه‌هاي بتوني به شيوه سنتي در محل ساختمان‌سازي به صورت دستي نه تنها نمي‌تواند پاسخگوي حجم بالاي تقاضا باشد، بلكه از نظر اقتصادي و قابليت اعتماد و استاندارد محصول توجيه ندارد.

راه‌كار مناسب براي دستيابي به شرايط مطلوب، توليد انبوه خرپاهاي پيش‌ساخته، توليد در كارخانه‌هاي مجهز و تخصصي خارج از محل سازه و به صورت كاملاً مكانيزه مي‌باشد. در حال حاضر در بسياري از كشورها بنگاه‌هاي صنعتي متعددي در زمينه توليد سازه‌هاي فولادي به ويژه خرپاهاي پيش‌ساخته فولادي فعاليت دارند و افزايش نياز عمراني بويژه در احداث ساختمان‌ها و بناهاي بزرگ نظير ورزشگاه‌ها و فروشگاه‌هاي بزرگ، پيمانكاران و سازندگان ساختمان‌ها به ويژه انبوه‌سازان را به خريد خرپاهاي آماده از سازندگان معتبر كه محصولات آن‌ها از سطح كيفيتي بالا و يكنواختي برخوردارند، متمايل كرده است. خريد محصولاتي با هزينه كمتر، سرعت توليد بالاتر و قابل اعتماد، مزيت‌هاي بيشتري را در بازار ساخت وسازهاي عمران و مسكن ايجاد كرده است.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد و استاندارد توليد دارو در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد تيرچه فلزي

طرح توليد تيرچه فلزي | معرفي تيرچه فلزي 

تيرچه بتوني پيش ساخته فولادي عبارت است از شبكه پيش ساخته‌اي از آرماتورهاي كششي و عرضي و ميلگرد اتصال بالايي كه به شكل خرپا به همديگر جوش شده و ايستايي و مقاومت لازم را براي حمل و اجرا در سازه را تامين مي‌كند. از اين محصول براي ايجاد سقف، راهرو، كف سالن‌ها و حتي سطوح شيب‌دار در ساختمان‌ها مي‌توان استفاده نمود. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

طرح توليد تيرچه فلزي | ويژگي‌هاي تيرچه فلزي

مهمترين مزيت‌ محصولات ساخته شده از تيرچه هاي فلزي، قابليت توليد آنها در اندازه و شكل هاي متفاوت متناسب با نياز ،نقشه و پلان ارايه شده سازندگان ساختمان، به صورت انبوه و متناسب با ويژگي‌هاي كيفي و كمي يكسان و استاندارد است.

ويژگي‌ها و مزاياي انواع تيرچه فلزي به شرح زير است:

 • نداشتن نياز به جك و شمع بندي زير سقف
 • امكان همزماني بتن ريزي در چند سقف ساختمان
 • سرعت بالاي اجراي سقف
 • سهولت نصب و اجراي داكت‌هاي تاسيساتي   
 • صرفه جوي و كاهش مصرف بتن در سازه
 • كمك به سبك سازي سقف با توجه به استفاده از بلوك‌‏هاي توخالي با يونوليت               
 • عايق سازي سقف در برابر انتقال صدا و حرارت
 • ايجاد صرفه جويي در مصرف مقاطع آهني در سازه
 • حذف فرايند طولاني ساخت خرپا غير استاندارد سنتي

 

معرفي كد هاي آيسيك تيرچه پيش ساخه مسلح

بر اساس سيستم طبقه‌بندي آيسيك كد‌‌‌‌ محصولات طرح جاري به شرح جدول ذيل مي‌باشد.

جدول كد آيسيك محصولات مورد نظر

2695612319

تيرچه بتني مسلح پيش ساخته

2929412529

توليد سازه تيرچه دستگاه اتوماتيك

2695512319

تيرچه بتني

2811512324

تيرچه فولادي

2695612376

تيرچه بتني مسلح پيش تنيده

طرح توليد تيرچه فلزي | مواد اوليه توليد و آماده سازي تيرچه هاي فلزي 

مواد اوليه اصلي توليد تيرچه فلزي را انواع ميلگرد و ورق آهني تشكيل مي‌دهد. ميلگرد هم بصورت كلاف و هم بصورت شاخه‌اي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، اغلب واحدها براي دستيابي به سايز مناسب و عاج دارد نمودن ميلگرد كلاف از سيستم كشش و آنيلينگ آن استفاده مي‌كنند.

براي ساخت خرپا مي‌توان از انواع فولادهاي ساختماني در دو حالت نورد گرم شده (فولادي كه در دماي بالا شكل دهي مي شود) و فولاد اصلاح شده (فولاد نورد گرم خنك شده است كه با غلطك‌هاي نورد اضافي شكل داده مي‌شوند تا به ابعاد دقيق‌تر و كيفيت سطحي بهتر برسند) استفاده نمود. مهم‌ترين نوع فولادي كه در كشور رايج است، فولادهاي ساختماني كربني ساده است. در حالي كه در كشورهاي صنعتي فولادهاي فوق مستحكم كم آلياژ و ميكروآلياژ با تركيبات مختلف رايج است كه داراي استحكام بالاتري است و از همه مهم‌تر داراي نسبت استحكام به وزن بالاتر نسبت به فولادهاي كربني ساده هستند. اين دسته از فولادها جوش‌پذيري بالايي نيز دارند.

 

طرح توليد تيرچه فلزي | مواردكاربرد تيرچه فلزي

انواع تيرچه فلزي به عنوان كالاي مصرفي در صنعت ساختمان شناخته مي‌شوند. و مي‌تواند به عنوان محصول طرح جاري به مصرف انواع پروژه‌هاي عمراني برسد و درساخت تيرچه براي سقف‌هاي تيرچه-بلوك در پروژه‌هاي مختلف نيز از اين محصول استفاده گيردد.

طرح توليد تيرچه فلزي | تكنولوژي و فرايند توليد تيرچه فلزي

خط توليد اين محصول پس از كشش و عاج دار كردن مفتول خاموت و آنيل كردن آن در كوره و آماده بودن ميلگردهاي طولي از دستگاه اتوماتيك براي انجام عمليات‌هاي توليد استفاده مي‌شود و در نهايت كلاف آماده با استفاده از شرايط ويژه در مجاورت بخار با بتن مسلح مي شود. در دستگاه توليد اتوماتيك تيرچه، ابتدا ميلگردهاي اصلي را به صورت شاخه‌اي درون ريل‌هايي كه در دستگاه تعبيه شده است، جاگذاري مي‌گردد و ميلگردهايي كه زيگزاگ خواهند شد، به صورت رول در محل تعبيه شده قرار خواهند گرفت و كار جاگذاري سر ميلگرد در استريتر و خم كن با كمك بازوهاي هيدروليكي انجام مي‌شود.

وظيفه و نحوه انجام كار تابلو برق

تابلو برق اين دستگاه توانايي كنترل جريان ترانس ها، زمان گذر جريان و نحوه جوش دادن برنامه ريزي شده ، اعم از جوش هارموني يا تحريك يكباره همه ترانسها را دارد. تابلو وظيفه كنترل جك ها و سنسورها و فرمان دادن به شير برقي‌ها را نيز به عهده دارد و وظيفه اپراتورها تنها نظارت بر صحت عملكرد دستگاه و بارگذاري‌هاي اوليه خواهد بود.

حركت براي نقاط جوش جديد

سيستم كشنده با حركت خود، قسمتي از تيرچه بلوك كه عمليات جوشكاري آن تمام شده را حركت مي‌دهد تا نقاط جديد مورد نظر براي جوشكاري در مقابل نازل‌هاي جوش كاري قرار بگيرند. ميلگردهاي اصلي و زيگزاكي شامل قيدها (ريل ها) و هدايت كنندها مي‌باشد تا حركت ميلگردها در درون اين راهنماها انجام شود. سيستم داراي كلمپ جانبي است كه در هر دو طرف نصب شده‌اند و دو نقطه متوالي از محل اتصال ميلگردهاي پاييني به ميلگردهاي زيگزاكي را محكم كند.با انجام اين عمل، ميلگردها كاملا در جاي خود بند و محكم شده اند و آماده جوشكاري مي‌باشد.

ترتيب جوش ميلگردها

در ابتدا دو الكترود كه در بالا قرار دارند، ميلگرد اصلي بالايي را به ميلگردهاي زيگزاكي در دو  رأس ميلگردهاي زيگزاكي جوش مي‌دهد. بدين معنا كه در يك زمان، دو رأس ميلگردهاي زيگزاكي چپ و راست به ميلگرد اصلي بالا جوش داده مي‌شود. پس از اتمام جوشكاري، سيستم جلوبرنده، مجددا سيستم را به جلو هدايت مي‌كند تا نقاط جديد مورد نظر جوشكاري در مقابل اتوگان‌هاي بالا قرار گيرد. با اين حركت  نقاط جوشكاري جانبي در مقابل اتوگان‌هاي دوبل كه در جوانب تيرچه بلوك هستند، قرار مي‌گيرد.

عمليات جوشكاري نقاط جانبي

در اين مرحله عمليات جوشكاري نقاط جانبي تيرچه بلوك (جوش ميلگردهاي زيگزاكي به ميلگردهاي جانبي) انجام مي‌شود. البته قبل از اين كار جكي كه در بالا قرار دارد (سيستم نگهدارنده بالا) با حركت به سمت پايين، روي ميلگرد اصلي بالا فشار اعمال مي‌كند تا ميلگردهاي اصلي پاييني كه در كنار ميلگردهاي زيگزاكي در ريل مخصوص قرار دارند، در كنار يكديگر مقيد شوند.

در مجموع يك اتوگان دوبل در سمت راست و يك اتوگان در سمت چپ قرار دارد كه هر اتوگان دوبل، دو نقطه را جوشكاري مي‌كند؛ يعني در يك زمان دو نقطه در سمت راست و دو نقطه در سمت چپ جوشكاري مي‌شود. براي برش تيرچه بلوك‌ها از يك دستگاه قيچي هيدروليكي استفاده شده است. پس از برش تيرچه بوسيله جك پراني كه بر روي ميز محصول در نظر گرفته شده است، تيرچه را به پالت مخصوص هدايت مي‌كند. اين فرايند قادر است محصولات را در طول‌هاي 6متري الي 12متري توليد نمايد، ولي با توجه به نياز مشتريان طول برش‌هاي مختلف نيز مي‌تواند توليد شود.

 

بررسي بازار و رقبا در طرح توليد تيرچه فلزي

انواع تيرچه صنعتي ساخته شده سازه‌هاي مسلح تركيبي از ميلگرد و بتن عمدتاً در ساختمان و پروژه هاي عمراني مرتبط  مورد مصرف قرار مي‌گيرد. اين محصول به‌دليل اقتصادي بودن و كيفيت قابل رقابت با كالاهاي جايگزين هم در بازار و در پروژهاي بزرگ و كوچك سازه‌اي مي تواند مورد استفاده قرار گيرد. كل پروانه‌هاي بهره برداري صنعتي توليد انواع تيرچه مسلح كشور تا پايان سال 1399تعداد 1225 واحد است كه با ظرفيت‌هاي متفاوت به شرح جدول ذيل در كشور در حال فعاليت مي‌باشند. 

پروانه بهره‌برداري توليد انواع تيرچه صنعتي در كشور

تعداد

سرمايه

اشتغال

ظرفيت

واحد

1

600

5

60000

مترمكعب

86

39815

826

3217530

متر مربع

38

38970

281

972

هزار متر

1014

70306176

10622

70306176

متر

11

16462

83

10853640

عدد

75

757201

906

784627

تن

1225

71159224

12723

 

سرمايه گذاري مورد نياز

مشخصات عمومي طرح

رديف

موضوع

برآرود

واحد

1

زمين 

3500

متر مربع

2

 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي  

800

متر مربع

3

دستگاههاي  خريد  داخلي  

50000

ميليون ريال

مزاياي اجراي طرح توليد تيرچه فلزي

 • تنوع بسياري از محصولات در يك خط توليد با تغيير قالب
 • قيمت قابل رقابت با انواع محصولات رقيب
 • در دسترس بودن تكنولوژي ساخت ماشين آلات بطور اتوماتيك در داخل كشور
 • امكان پذيري توليد در تمامي مناطق كشور
 • امكان راه اندازي واحد در ظرفيت اقتصادي با سرمايه گذاري نه چندان بالا
 •  قابليت توليد محصول صادراتي
 • وجود ظرفيت خالي در كشور براي راه اندازي واحدهاي جديد

نتايج  مطالعات فني ، اقتصادي و مالي

به استناد مطالعات انجام شده، تكنولوژي توليد تيرچه مسلح اتوماتيك در سطح جهان و در ايران سابقه زيادي ندارد. به همين دليل تعداد واحدهايي كه در كشور موجود است به نسبت تقاضاي بازار تعداد زيادي نيستند. نظر به اينكه تكنولوژي توليد به نسبت محصولات رقيب بسيار ساده‌تر و در نتيجه قيمت تمام شده پايين تري دارد و همچنين در كشور براي توليد اين محصول ظرفيت خالي وجود دارد؛ امكان احداث واحدهاي جديد با ظرفيت اقتصادي مي‌تواند مورد بررسي دقيق‌تر قرار گيرد. لذا جهت مشاوره اقتصادي و فني راه اندازي طرح يا ايجاد طرح توسعه مي‌توانيد با مشاورين كسب و كار كاردوك تماس حاصل فرماييد. براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنعتي هاي نوشته شده توسط تيم كاروك كليك كنيد.

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار اختصاصي توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 •  ارايه مشاوره فني و كمك به راه اندازي طرح 
 • مشاوره بازاريابي محصول
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

طرح توجيهي توليد تيرچه فلزي چرا در ايران اهميت دارد؟ در صنعت ساختمان كشور نزديك به 80درصد از سقف‌ و كف‌هاي ساختمان‌ها  از خرپا تيرچه ساخته شده است. ويژگي‌هاي بارز اين محصول داشتن سرعت بالا در ساخت، هزينه كم و به صرفه بودن آن در صنعت ساختمان سازي است. الزامات رشد و توسعه صنعت ساختمان‌سازي در كشور، نياز به توليد انبوه خرپاهايي با كيفيت بالا و داراي استانداردهاي مورد نياز و قابل اعتماد را بيشتر نموده است. بنابراين ساخت تيرچه‌هاي بتوني به شيوه سنتي در محل ساختمان‌سازي به صورت دستي نه تنها نمي‌تواند پاسخگوي حجم بالاي تقاضا باشد، بلكه از نظر اقتصادي و قابليت اعتماد و استاندارد محصول توجيه ندارد.

راه‌كار مناسب براي دستيابي به شرايط مطلوب، توليد انبوه خرپاهاي پيش‌ساخته، توليد در كارخانه‌هاي مجهز و تخصصي خارج از محل سازه و به صورت كاملاً مكانيزه مي‌باشد. در حال حاضر در بسياري از كشورها بنگاه‌هاي صنعتي متعددي در زمينه توليد سازه‌هاي فولادي به ويژه خرپاهاي پيش‌ساخته فولادي فعاليت دارند و افزايش نياز عمراني بويژه در احداث ساختمان‌ها و بناهاي بزرگ نظير ورزشگاه‌ها و فروشگاه‌هاي بزرگ، پيمانكاران و سازندگان ساختمان‌ها به ويژه انبوه‌سازان را به خريد خرپاهاي آماده از سازندگان معتبر كه محصولات آن‌ها از سطح كيفيتي بالا و يكنواختي برخوردارند، متمايل كرده است. خريد محصولاتي با هزينه كمتر، سرعت توليد بالاتر و قابل اعتماد، مزيت‌هاي بيشتري را در بازار ساخت وسازهاي عمران و مسكن ايجاد كرده است.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد و استاندارد توليد دارو در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

عكس 1

طرح توليد تيرچه فلزي | معرفي تيرچه فلزي 

تيرچه بتوني پيش ساخته فولادي عبارت است از شبكه پيش ساخته‌اي از آرماتورهاي كششي و عرضي و ميلگرد اتصال بالايي كه به شكل خرپا به همديگر جوش شده و ايستايي و مقاومت لازم را براي حمل و اجرا در سازه را تامين مي‌كند. از اين محصول براي ايجاد سقف، راهرو، كف سالن‌ها و حتي سطوح شيب‌دار در ساختمان‌ها مي‌توان استفاده نمود. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

طرح توليد تيرچه فلزي | ويژگي‌هاي تيرچه فلزي

مهمترين مزيت‌ محصولات ساخته شده از تيرچه هاي فلزي، قابليت توليد آنها در اندازه و شكل هاي متفاوت متناسب با نياز ،نقشه و پلان ارايه شده سازندگان ساختمان، به صورت انبوه و متناسب با ويژگي‌هاي كيفي و كمي يكسان و استاندارد است.

ويژگي‌ها و مزاياي انواع تيرچه فلزي به شرح زير است:

 • نداشتن نياز به جك و شمع بندي زير سقف
 • امكان همزماني بتن ريزي در چند سقف ساختمان
 • سرعت بالاي اجراي سقف
 • سهولت نصب و اجراي داكت‌هاي تاسيساتي   
 • صرفه جوي و كاهش مصرف بتن در سازه
 • كمك به سبك سازي سقف با توجه به استفاده از بلوك‌‏هاي توخالي با يونوليت               
 • عايق سازي سقف در برابر انتقال صدا و حرارت
 • ايجاد صرفه جويي در مصرف مقاطع آهني در سازه
 • حذف فرايند طولاني ساخت خرپا غير استاندارد سنتي

عكس2

معرفي كد هاي آيسيك تيرچه پيش ساخه مسلح

بر اساس سيستم طبقه‌بندي آيسيك كد‌‌‌‌ محصولات طرح جاري به شرح جدول ذيل مي‌باشد.

جدول كد آيسيك محصولات مورد نظر

2695612319

تيرچه بتني مسلح پيش ساخته

2929412529

توليد سازه تيرچه دستگاه اتوماتيك

2695512319

تيرچه بتني

2811512324

تيرچه فولادي

2695612376

تيرچه بتني مسلح پيش تنيده

طرح توليد تيرچه فلزي | مواد اوليه توليد و آماده سازي تيرچه هاي فلزي 

مواد اوليه اصلي توليد تيرچه فلزي را انواع ميلگرد و ورق آهني تشكيل مي‌دهد. ميلگرد هم بصورت كلاف و هم بصورت شاخه‌اي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، اغلب واحدها براي دستيابي به سايز مناسب و عاج دارد نمودن ميلگرد كلاف از سيستم كشش و آنيلينگ آن استفاده مي‌كنند.

براي ساخت خرپا مي‌توان از انواع فولادهاي ساختماني در دو حالت نورد گرم شده (فولادي كه در دماي بالا شكل دهي مي شود) و فولاد اصلاح شده (فولاد نورد گرم خنك شده است كه با غلطك‌هاي نورد اضافي شكل داده مي‌شوند تا به ابعاد دقيق‌تر و كيفيت سطحي بهتر برسند) استفاده نمود. مهم‌ترين نوع فولادي كه در كشور رايج است، فولادهاي ساختماني كربني ساده است. در حالي كه در كشورهاي صنعتي فولادهاي فوق مستحكم كم آلياژ و ميكروآلياژ با تركيبات مختلف رايج است كه داراي استحكام بالاتري است و از همه مهم‌تر داراي نسبت استحكام به وزن بالاتر نسبت به فولادهاي كربني ساده هستند. اين دسته از فولادها جوش‌پذيري بالايي نيز دارند.

عكس 3

طرح توليد تيرچه فلزي | مواردكاربرد تيرچه فلزي

انواع تيرچه فلزي به عنوان كالاي مصرفي در صنعت ساختمان شناخته مي‌شوند. و مي‌تواند به عنوان محصول طرح جاري به مصرف انواع پروژه‌هاي عمراني برسد و درساخت تيرچه براي سقف‌هاي تيرچه-بلوك در پروژه‌هاي مختلف نيز از اين محصول استفاده گيردد.

طرح توليد تيرچه فلزي | تكنولوژي و فرايند توليد تيرچه فلزي

خط توليد اين محصول پس از كشش و عاج دار كردن مفتول خاموت و آنيل كردن آن در كوره و آماده بودن ميلگردهاي طولي از دستگاه اتوماتيك براي انجام عمليات‌هاي توليد استفاده مي‌شود و در نهايت كلاف آماده با استفاده از شرايط ويژه در مجاورت بخار با بتن مسلح مي شود. در دستگاه توليد اتوماتيك تيرچه، ابتدا ميلگردهاي اصلي را به صورت شاخه‌اي درون ريل‌هايي كه در دستگاه تعبيه شده است، جاگذاري مي‌گردد و ميلگردهايي كه زيگزاگ خواهند شد، به صورت رول در محل تعبيه شده قرار خواهند گرفت و كار جاگذاري سر ميلگرد در استريتر و خم كن با كمك بازوهاي هيدروليكي انجام مي‌شود.

وظيفه و نحوه انجام كار تابلو برق

تابلو برق اين دستگاه توانايي كنترل جريان ترانس ها، زمان گذر جريان و نحوه جوش دادن برنامه ريزي شده ، اعم از جوش هارموني يا تحريك يكباره همه ترانسها را دارد. تابلو وظيفه كنترل جك ها و سنسورها و فرمان دادن به شير برقي‌ها را نيز به عهده دارد و وظيفه اپراتورها تنها نظارت بر صحت عملكرد دستگاه و بارگذاري‌هاي اوليه خواهد بود.

حركت براي نقاط جوش جديد

سيستم كشنده با حركت خود، قسمتي از تيرچه بلوك كه عمليات جوشكاري آن تمام شده را حركت مي‌دهد تا نقاط جديد مورد نظر براي جوشكاري در مقابل نازل‌هاي جوش كاري قرار بگيرند. ميلگردهاي اصلي و زيگزاكي شامل قيدها (ريل ها) و هدايت كنندها مي‌باشد تا حركت ميلگردها در درون اين راهنماها انجام شود. سيستم داراي كلمپ جانبي است كه در هر دو طرف نصب شده‌اند و دو نقطه متوالي از محل اتصال ميلگردهاي پاييني به ميلگردهاي زيگزاكي را محكم كند.با انجام اين عمل، ميلگردها كاملا در جاي خود بند و محكم شده اند و آماده جوشكاري مي‌باشد.

ترتيب جوش ميلگردها

در ابتدا دو الكترود كه در بالا قرار دارند، ميلگرد اصلي بالايي را به ميلگردهاي زيگزاكي در دو  رأس ميلگردهاي زيگزاكي جوش مي‌دهد. بدين معنا كه در يك زمان، دو رأس ميلگردهاي زيگزاكي چپ و راست به ميلگرد اصلي بالا جوش داده مي‌شود. پس از اتمام جوشكاري، سيستم جلوبرنده، مجددا سيستم را به جلو هدايت مي‌كند تا نقاط جديد مورد نظر جوشكاري در مقابل اتوگان‌هاي بالا قرار گيرد. با اين حركت  نقاط جوشكاري جانبي در مقابل اتوگان‌هاي دوبل كه در جوانب تيرچه بلوك هستند، قرار مي‌گيرد.

عمليات جوشكاري نقاط جانبي

در اين مرحله عمليات جوشكاري نقاط جانبي تيرچه بلوك (جوش ميلگردهاي زيگزاكي به ميلگردهاي جانبي) انجام مي‌شود. البته قبل از اين كار جكي كه در بالا قرار دارد (سيستم نگهدارنده بالا) با حركت به سمت پايين، روي ميلگرد اصلي بالا فشار اعمال مي‌كند تا ميلگردهاي اصلي پاييني كه در كنار ميلگردهاي زيگزاكي در ريل مخصوص قرار دارند، در كنار يكديگر مقيد شوند.

در مجموع يك اتوگان دوبل در سمت راست و يك اتوگان در سمت چپ قرار دارد كه هر اتوگان دوبل، دو نقطه را جوشكاري مي‌كند؛ يعني در يك زمان دو نقطه در سمت راست و دو نقطه در سمت چپ جوشكاري مي‌شود. براي برش تيرچه بلوك‌ها از يك دستگاه قيچي هيدروليكي استفاده شده است. پس از برش تيرچه بوسيله جك پراني كه بر روي ميز محصول در نظر گرفته شده است، تيرچه را به پالت مخصوص هدايت مي‌كند. اين فرايند قادر است محصولات را در طول‌هاي 6متري الي 12متري توليد نمايد، ولي با توجه به نياز مشتريان طول برش‌هاي مختلف نيز مي‌تواند توليد شود.

عكس 4

بررسي بازار و رقبا در طرح توليد تيرچه فلزي

انواع تيرچه صنعتي ساخته شده سازه‌هاي مسلح تركيبي از ميلگرد و بتن عمدتاً در ساختمان و پروژه هاي عمراني مرتبط  مورد مصرف قرار مي‌گيرد. اين محصول به‌دليل اقتصادي بودن و كيفيت قابل رقابت با كالاهاي جايگزين هم در بازار و در پروژهاي بزرگ و كوچك سازه‌اي مي تواند مورد استفاده قرار گيرد. كل پروانه‌هاي بهره برداري صنعتي توليد انواع تيرچه مسلح كشور تا پايان سال 1399تعداد 1225 واحد است كه با ظرفيت‌هاي متفاوت به شرح جدول ذيل در كشور در حال فعاليت مي‌باشند. 

پروانه بهره‌برداري توليد انواع تيرچه صنعتي در كشور

تعداد

سرمايه

اشتغال

ظرفيت

واحد

1

600

5

60000

مترمكعب

86

39815

826

3217530

متر مربع

38

38970

281

972

هزار متر

1014

70306176

10622

70306176

متر

11

16462

83

10853640

عدد

75

757201

906

784627

تن

1225

71159224

12723

 

سرمايه گذاري مورد نياز

مشخصات عمومي طرح

رديف

موضوع

برآرود

واحد

1

زمين 

3500

متر مربع

2

 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي  

800

متر مربع

3

دستگاههاي  خريد  داخلي  

50000

ميليون ريال

مزاياي اجراي طرح توليد تيرچه فلزي

 • تنوع بسياري از محصولات در يك خط توليد با تغيير قالب
 • قيمت قابل رقابت با انواع محصولات رقيب
 • در دسترس بودن تكنولوژي ساخت ماشين آلات بطور اتوماتيك در داخل كشور
 • امكان پذيري توليد در تمامي مناطق كشور
 • امكان راه اندازي واحد در ظرفيت اقتصادي با سرمايه گذاري نه چندان بالا
 •  قابليت توليد محصول صادراتي
 • وجود ظرفيت خالي در كشور براي راه اندازي واحدهاي جديد

نتايج  مطالعات فني ، اقتصادي و مالي

به استناد مطالعات انجام شده، تكنولوژي توليد تيرچه مسلح اتوماتيك در سطح جهان و در ايران سابقه زيادي ندارد. به همين دليل تعداد واحدهايي كه در كشور موجود است به نسبت تقاضاي بازار تعداد زيادي نيستند. نظر به اينكه تكنولوژي توليد به نسبت محصولات رقيب بسيار ساده‌تر و در نتيجه قيمت تمام شده پايين تري دارد و همچنين در كشور براي توليد اين محصول ظرفيت خالي وجود دارد؛ امكان احداث واحدهاي جديد با ظرفيت اقتصادي مي‌تواند مورد بررسي دقيق‌تر قرار گيرد. لذا جهت مشاوره اقتصادي و فني راه اندازي طرح يا ايجاد طرح توسعه مي‌توانيد با مشاورين كسب و كار كاردوك تماس حاصل فرماييد. براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنعتي هاي نوشته شده توسط تيم كاروك كليك كنيد.

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار اختصاصي توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 •  ارايه مشاوره فني و كمك به راه اندازي طرح 
 • مشاوره بازاريابي محصول
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد تيرچه فلزي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توليد تيرچه فلزي،
موضوع:
[ ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۰۳:۳۵ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر