كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

منسوجات بي بافت از شبكه تار عنكبوتي به وجود آمده‌اند كه بلافاصله بعد از تشكيل و فرم دهي استحكام اوليه محدودي را دارند. بنابراين متناسب با نوع الياف محصول؛ تكنيك و مكانيسم‌هاي مختلف پيوند استحكامي و تثبيت براي محصول نياز است. انتخاب روش تلفيق صفحات پارچه به شدت به ويژگي‌هاي عملكردي مورد نياز و همچنين به نوع الياف مورد استفاده بستگي دارد. در پارچه‌هاي بدون بافت سه نوع اتصال اصلي وجود دارد كه در ادامه آن‌ها را شرح داده‌ايم. براي آشنايي با تجهيزات و خط توليد پارچه هاي بي بافت كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره از متخصصان مركز مشاوره كسب و كار و كاريابي كاردوك جهت نوشتن طرح توجيهي مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: منسوجات بي بافت

 

پيوند حرارتي سازگار در الياف منسوجات بي بافت

در اين روش شكل‌دهي صفحات پارچه بدون بافت از خواص ترموپلاستيك برخي الياف مصنوعي براي ايجاد پيوندهاي تحت حرارت كنترل شده استفاده مي‌شود. در برخي موارد خود الياف تارعنكبوتي قابل استفاده است، اما در بيشتر مواقع بر روي الياف در حال ذوب يا الياف دو مولفه‌اي پس از مرحله شكل‌گيري لايه‌هاي پارچه در فرايند پيوند نهايي و تثبيت قرار مي‌گيرند كه چندين سيستم پيوند حرارتي مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد.

يكي از روش‌ها پيوند نورد با استفاده از گرما و فشار زياد از طريق غلطك براي جوش دادن الياف شبكه تار عنكبوتي الياف پارچه با سرعت بالا مي‌باشد.

پيوند حرارتي از طريق هوا در حالت ذوب كم به كل شبكه تار عتكبوتي پارچه برقرار مي‌كند. اين امر در يك جريان هواي گرم با دقت كنترل شده صورت مي‌گيرد. در اين فرايند از پوششي براي اعمال فشار و گرما جهت به دست آوردن محصولاتي با حجم متوسط استفاده مي‌شود. پيوند اولتراسونيك الياف به هم ديگر فن آوري است كه در آن مولكول‌هاي الياف تحت حركت با فركانس بالا ساطع شده از يك سلونويد باعث ايجاد گرمايش داخلي و نرم شدن الياف و تحرك و تثبيت لابه پيوندي مي‌شود:

پيوند حرارتي سازگار در الياف منسوجات بي بافت

 1. شكل گيري تار عنكبوتي
 2. سيلندر نقش برجسته گرم
 3. رول كن
 4. سيلندر صاف داغ

پيوند مكانيكي  در الياف منسوجات بي بافت  

در پيوند مكانيكي تقويت صفحات تار عنكبوتي پارچه هاي نبافته در اثر اصطحكاك بين الياف در نتيجه درگير شدن فيزيكي الياف حاصل مي‌شود. دو نوع اصلي اتصال مكانيكي وجود دارد؛

اتصال مكانيك سوزن زدن كه در آن  سوزن‌هاي مخصوص طراحي شده، به داخل صفحات نبافته كشيده مي‌شوند تا الياف را درگير و گرفتار كنند. شبكه‌هاي اليافي با خصوصيات مختلف مي‌توانند به يكديگر سوزن زده شوند تا بتوانند درجه ديگري از خواص را براي دستيابي به كاربردهاي ويژه به دست آورند. تكنيك سوزني شدن را مي‌توان در اكثر انواع الياف بلند صفحات مورد استفاده قرار داد، اما به دليل ماهيت تكنيك اين فرايند مناسب لابه پارچه نبافته داراي الياف كوتاه و بسيار ظريف نيست.

تكنيك اتصال مكانيك درگيري مرطوب الياف كه در آن براي ساخت پارچه بدون بافت معمولاً از شبكه‌هاي اليافي قلاب‌دار يا مرطوب استفاده مي‌شود كه با استفاده از نازل‌هاي پاشش آب پر فشار فيبرها را به هم متصل مي‌نمايد. تكنيك درگيري مرطوب گاهي اوقات به عنوان اتصال اسپان نيز گفته مي‌شود، زيرا از چيدمان جت‌ها مي‌توان براي ارائه طيف گسترده‌اي از نقش و جلوه‌هاي زيبا نيز استفاده كرد. فشار جت آب مورد استفاده تأثير مستقيمي بر استحكام صفحات وب دارد.

پيوند مكانيكي  در الياف منسوجات بي بافت  

 1. شكل گيري صفحه تارعنكبوتي از الياف
 2. برد و صفحه سوزن
 3. تقويت و استحكام پيوند 
 4. سوزني كردن صفحه
 5. فشرده سازي صفحه الياف تارعنكبوتي

پيوند شيميايي در الياف منسوجات بي بافت

پيوند شيميايي الياف پارچه بدون بافت مبتني بر كاربرد يك مايع پيونددهنده شيميايي استوار است، در اين فرايند از سه گروه از مواد پيوندي شامل پليمرها و كوپليمرها آكريلات، كوپليمرهاي استايرن بوتادين و كوپليمرهاي اتيلن وينيل استات استفاده مي‌شوند. سيستم‌هاي اتصال و چسباننده بر پايه آب بيشترين كاربرد را دارند، اما چسبنده‌هاي پودري، فوم و در بعضي موارد محلول‌هاي ارگانيگ آلي نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرند. اتصال‌دهنده به روش‌هاي مختلفي قابل استفاده است. مي‌توان آن را به طور يكنواخت با آغشته سازي، پوشش يا اسپري كردن يا متناوب مانند پيونددهندگي چاپي اعمال كرد.

پيوند شيميايي در الياف منسوجات بي بافت

 1. ورودي از فرمينگ صفحات
 2. رولينگ‌هاي فشرده سازي
 3. سيستم خشك كردن
 4. رول كن
 5. ظرف مايع پيوند دهنده
 6. غلتك حكاكي شده نقش دار زير

 

بخش تكميل چاپ و بهبود پارچه هاي نبافته

در توليد و تكميل پارچه‌هاي بدون بافت فرصت تركيب مواد اوليه و فناوري‌هاي مختلف امكان دستيابي و توليد محصولات گسترده اي را فراهم كرده است. اين تنوع با طيف وسيعي از عمليات تكميل و بهبود نهايي بيشتر مي‌شود. پس از اتمام توليد پارچه هاي نبافته مي‌توان متناسب با ويژگي‌هاي خاص و متناسب يا كاربردي مورد نياز روش‌هاي تكميل و بهبود نهايي را كه هم مي‌تواند مكانيكي باشد همانند كشش، سوراخ كردن، بريدگي و غيره يا شيميايي همانند تغيير سطحي الياف پارچه نبافته، تغيير شكاف‌هاي سطح پارچه، خات لمس و دفع را تغيير داد.

پارچه‌هاي نبافته را با تكنيك‌هاي تكميل مي‌توان رسانا، مقاوم در برابر شعله، دافع آب، متخلخل، ضد الكتريسيته ساكن، فيلترتنفس، جاذب مواد و مايعات ساخت. همچنين مي‌توان آن‌ها را با مواد ديگر، چاپ، كرك دار، رنگ آميزي يا روكش كرد. براي شروع توليد و آشنايي بيشتر اين محصولات خلاصه طرح توجيهي پارچه هاي نبافته را مطالعه نماييد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • كمك به تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: منسوجات بي بافت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: منسوجات بي بافت،
موضوع:
[ ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۸:۵۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي خدماتي (Feasibility Study for Services) يكي از انواع طرح توجيهي و خدمات پيشران رشد و تحول اقتصادي در هر كشوري است. سهم بخش خدمات در توليد ناخالص داخلي ايران در طول سال‌هاي گذشته روندي پاندولي داشته است، اما معاونت بررسي‌هاي اقتصادي تهران نشان مي‌دهد كه تعداد 335 هزار واحد صنفي در استان تهران داراي پروانه كسب بوده‌‏اند كه 21 درصد آن‎ها توليدي، 12 درصد خدمات فني، 48 درصد توزيعي و 19 درصد خدماتي هستند. در ادامه چندين طرح خدماتي معرفي شده است. 

 

براي دريافت مشاوره از متخصصان مركز مشاوره كسب و كار و كاريابي كاردوك جهت نوشتن طرح توجيهي مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: طرح توجيهي خدماتي

طرح توجيهي خدماتي

بسياري از سرمايه‌گذران كه براي مشاوره و ثبت نام در سامانه بهين ياب با مشاوران كاردوك تماس مي‌گيرند، جوياي اين مطلب هستند كه سرمايه خود را در كدام حوزه سرمايه‌گذاري كنند تا علاوه بر سوددهي بتوانند براي رشد اقتصادي كشور نيز مفيد باشند. مطالعات و تهيه طرح توجيهي خدماتي فراي اين موضوع جهت اطمينان از موفقيت ايده و ورود به بازار تهيه مي‌گردد. طرح‌هاي خدماتي به دليل دارا بودن ويژگي‌هايي از جمله نرخ سود بالاتر، بهره‌وري بيشتر، دسترسي به نيرو كار ارزان، اشتغال‌زايي بالا، مدت زمان بهره برداري بيشتر از پروژه و … همواره يكي از پيشنهادهاي جذاب براي سرمايه‌گذاران محسوب مي‌گردد. همچنين بايد اشاره كرد كه اكثر طرح‌هاي توجيهي خدماتي از مدت ساخت بالايي برخوردار هستند.

يك مطالعه امكان سنجي (طرح توجيهي فني – اقتصادي) همواره بهترين روش براي تعيين اندازگيري ريسك پروژه محسوب مي‌گردد. ايجاد يك مطالعه مستند و كامل نياز به مجموعه‌اي از مهارت‌ها همچون دانش اقتصادي مهندسي، بازارسنجي، اندازه‌گيري كشش بازار و دانش خاص از وضعيت جامعه را دارد. در طرح‌توجيهي خدماتي همانند طرح توجيهي صنعتي تمامي عوامل دروني و بروني تاثيرگذار بر روي سودآوري طرح مورد بررسي دقيق قرار مي‌گيرند.

بايد بدانيد كه ميزان درآمد طرح هاي خدماتي ناشي از ارائه يك خدمت خاص است نه فروش يك محصول، به همين دليل مطالعات طرح توجيهي خدماتي با ساير طرح‌هاي توجيهي متفاوت است.

 

انواع مختلف طرح هاي توجيهي خدماتي

طرح‌توجيهي خدماتي به بررسي جامع و دقيق يك خدمت كه قرار است توسط يك سرمايه گذار يا كارآفرين ارائه شود مي‌پردازيد. طرح‌توجيهي خدماتي طيف وسيعي از خدمات را در برمي‌گيرد؛ خدمات صنعتي، آموزشي، گردشگري، رفاهي و… . به طور كلي طرح‌هاي خدماتي شامل سه بخش مي‌شوند كه عبارتند از :

 • طرح توجيهي خدماتي
 • طرح توجيهي توزيع و پخش
 • طرح توجيهي فني

 

بخش هاي مختلف طرح توجيهي خدماتي

يكي طرح‌توجيهي خدماتي از اجزاي مختلفي مثل ارزيابي وضعيت بازار، بررسي مشخصات فني طرح و برآورد مالي و اقتصادي پروژه و يا ايده سرمايه‌گذاري تشكيل شده است. هر يك از اين اجزاء زير نظر مشاورين و متخصصين موضوع ك ذي‌نفع پروژه نيستند انجام مي‌شود تا در نهايت به اين نتيجه برسيم كه آيا اين پروژه خدماتي از نظر اقتصادي توجيه‌پذير است يا خير؟ در ادامه به توضيح اجمالي هر يك از اين بخش‌ها مي‌پردازيم:

معرفي محصول در طرح‌توجيهي خدماتي

در بخش شرح محصول در طرح‌توجيهي خدماتي به چگونگي فرايند ارائه خدمات پرداخته مي‌شود. بنا به ماهيت طرح ميزان و كيفيت و درجه بندي خدمت ارائه شونده در خروجي كار تاثير مستقيم دارد و كار محصول در آغاز با شروع فعاليت اقتصادي همراه است.

بررسي بازار طرح توجيهي خدماتي

بررسي بازار طرح‌توجيهي خدماتي به بررسي دقيق مكان اجراي پروژه مي‌پردازد. يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي طرح‌توجيهي خدماتي محلي است كه قرار است خدمات در آنجا ارائه گردد. در طرح‌هاي خدماتي بازار در مقياس مكاني بررسي مي‌شود كه ابتدا در محدوده جغرافيايي شروع خدمت است سپس در سطح كلان‌تر در استان، كشور و حتي جهاني مورد بررسي قرار مي‌گيرد كه باز هم بسته به نوع خدمت بررسي بازار طرح‌توجيهي خدماتي متفاوت مي‌باشد. 

تحليل بازار طرح‌هاي توجيهي خدماتي شامل چالش‌هاي خود است كه از همين رو متناسب با نوع پروژه و خدمت بسيار متفاوت از يكديگر مي‌باشد.

بررسي فني طرح توجيهي خدماتي

در بخش فني طرح‌توجيهي خدماتي به بررسي چگونگي ارائه خدمت پرداخته مي‌شود. طرح‌هاي خدماتي برخلاف طرح‌هاي صنعتي شامل خط توليد و فرايند توليد نمي‌باشند و در واقع بخش فني مربوط به تخصص مجريان خدمت در حوزه كاري خدمتي كه ارائه مي‌دهند مي‌باشد. همچنين بايد در نظر داشته باشيد كه كنترل كيفيت در محصول در مطالعات امكان سنجي طرح‌هاي توجيهي خدماتي معيار كيفي است و به طور دقيق نمي توان با شاخص هاي عددي به نتيجه رسيد و با توجه به نوع كيفيت و ارائه خدمات و امكانات مجموعه درجه‌بندي مي‌شوند. ظرفيت سنجي نيز در طرح توجيهي خدماتي با توجه به نوع خدمت محاسبه مي گردد.

بررسي مالي طرح‌توجيهي خدماتي

در طرح هاي خدماتي ميزان سرمايه‌گذاري بسيار متفاوت است و برخلاف طرح‌هاي صنعتي كه حداقل‌هايي براي ميزان سرمايه گذاري وجود دارد، در طرح‌هاي خدماتي اينگونه نيست.

با بررسي مالي در طرح توجيهي خدماتي مي‌توان به راحتي ميزان سودآوري پروژه، هزينه‌ها، ميزان سرمايه ثابت و در گردش مورد نياز براي پروژه را محاسبه و برآورد نمود. اما به طور كلي مي‌توان گفت كه خدماتي درصد ريسك پذيري كمتري نسبت به طرح صنعتي دارند. اصلي‌ترين شاخص تاثيرگذار در موفقيت طرح‌هاي خدماتي تسلط مجري بروي پروژه مي‌باشد.

 

چگونه براي كسب و كار خود طرح توجيهي خدماتي تهيه كنيم ؟

تدوين و نوشتن طرح توجيهي بايد توسط مشاوران مالي سرمايه گذاري تهيه شود. مراجعان مي‌توانند با مراجعه به شركت‌ها جهت تهيه طرح توجيهي اقدام نمايند. 

شما مي‌توانيد از خدمات تدوين و نگارش طرح توجيهي مشاوران با تجربه كاردوك نيز بهره‌مند شويد. براي سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • راه اندازي و اجراي پروژه هاي صنعتي و خدماتي
 • كمك به تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 

منبع: طرح توجيهي خدماتي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي خدماتي،
موضوع:
[ ۹ مهر ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۳۳:۵۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

دستگاه بسته بندي مواد غذايي به دليل فراهم كردن ويژگي‌هاي مهم و مورد نياز در بسته‌بندي محصولات غذايي، بيش از پيش مورد استفاده قرار مي‌گيرند. قابليت جابجايي آسان، سبك بودن، شكل پذيري، تسهيل‌كننده مصرف، افزايش زمان ماندگاري و حفظ بهداشت غذا موجب افزايش محبوبيت انواع مختلف بسته بندي‌ها شده است. اين ماشين آلات قادرند طيف گسترده‌اي از مواد غذايي را همانند تنقلات، محصولات گوشت و مرغ، آب نبات، شكلات، سس، ميوه و سبزيجات فرآوري شده، انواع پودر و دانه‌هاي غذايي و محصولات لبني در اندازه و شكل‌هاي متفاوت بسته‌بندي نمايند. اين امر باعث تشويق توليدكنندگان تجهيزات و ماشين آلات بسته‌بندي به سرمايه‌گذاري در فعاليت‌هاي تحقيق و توسعه فناوري‌هاي نو براي پاسخگويي به افزايش تقاضا بسته‌بندي مناسب مواد غذايي شده است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع : خط توليد بسته بندي مواد غذايي

دستگاه بسته بندي مواد غذايي | پيش‌بيني خريد و فروش

براساس پيش‌بيني سايت ResearchAndMarkets بازار ماشين آلات بسته‌بندي مواد غذايي طي سال‌هاي 2020-2024 با افزايش فروش به ميزان 4.05 ميليارد دلار همراه با رشد ساليانه چهاردرصد روبرو خواهد شد. افزايش تقاضا به سمت خريد ماشين آلات بسته‌بندي هوشمند و استفاده از مواد نازك بسته‌بندي گرايش پيدا خواهد داشت.

در نتيجه دستگاه‌هاي بسته‌بندي نوآورانه تقاضاي بالايي خواهند داشت. اين ماشين آلات  قادرند مواد غذايي مايع در غلظت‌هاي مختلف، انواع خمير، پودر، دانه و قطعات غذايي را بسته‌بندي نمايند.

ظروف و پوشش‌هاي بسته‌بندي مي‌تواند شيشه، پلاستيك، مواد مركب كامپوزيتي، كاغذ، فويل و فلز باشد. شيوه‌هاي بسته‌بندي نيز مي‌تواند به صورت پيچشي، پرسي، پمپي، چين‌دار و يا سيل و آب‌بندي باشد.

انواع ماشين بسته بندي صنايع غذايي

ماشين آلات بسته بندي مي‌تواند بر اساس نياز اتوماتيك، نيمه اتوماتيك، سيستم‌هاي بسته‌بندي نمونه توليد شده، سيستم مونوبلاك با امكان هم‌زمان پر كردن و بسته‌بندي روي يك دستگاه و يا خطوط كامل توليد باشند.

امكانات دستگاه هاي بسته بندي مواد غذايي

در اين دستگاه‌ها فرايندهاي تغذيه مواد غذايي تغذيه ظرف و پوشش، پالت بازكني، شستشو، تخليه، تميز و خشك كردن، توزين، پركن بر اساس دوز و غلظت مواد غذايي، دربندي، برچسب گذاري و هندلينگ انتهاي خط براي شيرينگ پك و بسته‌بندي تجمعي مي‌تواند انجام شود. بخش‌هايي از اين فرايندها همانند پركن مي‌تواند تحت خلاء و به همراه تخليه هوا و عاري از گرد و غبار صورت پذيرد و يا دربندي با استفاده از تكنيك‌هاي مختلفي همانند پيچ كردن، فشار دادن، جهت‌گيري موقعيت، چين دادن، آب‌بندي (القايي، التراسونيك، حرارتي) و يا سرعت و گشتاور قابل تنظيم صورت پذيرد.

براي آشنايي بيشتر نمونه‌هايي از ماشين آلات مختلف بسته بندي صنايع غذايي با اشاره به ظرفيت عملكردي به شرح ذيل معرفي مي‌گردد.

مشخصات 8 دستگاه بسته بندي مواد غذايي

1- دستگاه پركن وزني ويژه بسته‌بندي محصولات غذايي پودري و دانه‌اي و دانه‌هاي زبر

مشخصات:

ظرفيت : تا 150 ظرف در دقيقه

ميزان بارگيري : تا 30000ميلي ليتر

زمان تغيير تنظيم براي  فرمت محصول جديد: 5 دقيقه 

دستگاه پركن وزني ويژه بسته‌بندي محصولات غذايي پودري و دانه‌اي و دانه‌هاي زبر

 

 2-دستگاه پركن سرمته‌اي ويژه بسته بندي محصولات غذايي پودري و دانه‌اي  

مشخصات:

بارگيري : يك دهم تا دوبست گرم

زمان تغيير تنظيم براي  فرمت محصول جديد: 5 دقيقه

بيس وايعاد صفحه: 90*60*6/1(ميليمتر)

دستگاه پركن سرمته‌اي ويژه بسته بندي محصولات غذايي پودري و دانه‌اي  

3- دستگاه دربندي روتوكاپ براي انواع كاربري‌ها

مشخصات:

خروجي: 120 ظرف در دقيقه

زمان تغيير تنظيم براي  فرمت محصول جديد: 5 دقيقه 

بيس وابعاد صفحه: 24*3/2*7/1(ميليمتر)

دستگاه دربندي روتوكاپ براي انواع كاربري‌ها

 

4- دستگاه تخليه، تزريق گاز و دوخت ويژه بسته‌بندي محصولات غذايي پودري

مشخصات:

خروجي: تا 250 ظرف در دقيقه

مقدار اكسيژن باقيمانده : كمتر از نيم درصد

زمان تغيير تنظيم براي  فرمت محصول جديد: 60 دقيقه 

دستگاه تخليه، تزريق گاز و دوخت ويژه بسته‌بندي محصولات غذايي پودري

 

5- دستگاه پر كردن و بسته بند انواع كپسول يا پد

مشخصات:

خروجي: تا 1500 قطعه در دقيقه

ايعاد بسته : 20 تا 67 ميليمتر

بارگيري: 1 تا 18 گرم   

دستگاه پر كردن و بسته بند انواع كپسول يا پد

 

 

6 -دستگاه پر كردن و بسته‌بندي محصولات مايع، خمير و پودر

مشخصات:

خروجي: تا 1500 قطعه در دقيقه

بارگيري: 25 تا 10000 گرم  

زمان تغيير تنظيم براي  فرمت محصول جديد: 30 دقيقه 

دستگاه پر كردن و بسته‌بندي محصولات مايع، خمير و پودر

 

 

7- دستگاه پركردن و بسته‌بندي محصولات پودري، دانه‌اي و قطعه‌اي

مشخصات:

خروجي: تا 150 قطعه در دقيقه

قطر ظرف: 50 تا 99  ميليمتر  

ارتفاع ظرف: 60 تا 250  ميليمتر  

دستگاه پركردن و بسته‌بندي محصولات پودري، دانه‌اي و قطعه‌اي

 

 

8- دستگاه پر كردن و بسته‌بندي فرايندي محصولات فراوري شده در قوطي يا ظروف

مشخصات:

خروجي: تا 150 قطعه در دقيقه

قطر ظرف: 40 تا 165  ميليمتر  

ارتفاع ظرف: 40 تا 250  ميليمتر  

دستگاه پر كردن و بسته‌بندي فرايندي محصولات فراوري شده در قوطي يا ظروف

 

 

كدام صنايع غذايي را مي توان بسته بندي كرد؟

با توجه به نياز روز افزون بازار، بايد گفت تقريبا تمام مايحتاج غذايي را از طريق بسته بندي مي‌توان به دست مصرف كننده رساند. از اين طريق كالاهاي صادراتي نيز با ارزش افزوده بيشتري از كشور خارج مي‌شوند. طرح توجيهي بسته بندي برخي محصولات به شرح زير مي‌باشد.

طرح بسته بندي ادويه جات

طرح بسته بندي مربا و مارمالاد

طرح بسته بندي كشمش

طرح بسته بندي لواشك

طرح بسته بندي حبوبات

طرح بسته بندي آجيل و خشكبار

طرح بسته بندي عسل

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي توليد كننده

 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح
 • مشاوره در زمينه تهيه و خريد مواد اوليه
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي

 

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع : خط توليد بسته بندي مواد غذايي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ مهر ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۴:۳۵ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

كابل فشار قوي يا ولتاژ بالا با استفاده از تكنولوژي خاصي، امكان انتقال انرژي الكتريكي در ولتاژهاي بالا را فراهم مي‌كنند. دانش به كار رفته در اين كابل ها، موجب مهار ميدان الكتريكي حاصل از ولتاژ قوي مي‌شوند. بنابراين عدم توليد اين محصول بر اساس استانداردها مي‌تواند موجب آسيب به مصرف كننده شود. براي اطلاع از استانداردهاي كابل هاي فشار قوي كليك كنيد. در ادامه نيز جهت آشنايي با روند توليد كابل هاي ولتاژ بالا با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره از متخصصان مركز مشاوره كسب و كار و كاريابي كاردوك جهت نوشتن طرح توجيهي مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع : كابل فشار قوي

كابل هاي فشار قوي (Extra High Voltage XLPE)

كابل ولتاژ بالا از جنس آلومينيوم يا مس هستند كه با پلي اتيلن متقاطع فوق العاده تميز عايق‌بندي شده‌اند. سپس اين مجموعه هادي عايق شده توسط آلياژ سرب گاهاً با سيم مسي اضافي يا آلومينيوم موج‌دار پوشش داده مي‌شوند و نهايت توسط عايق‌كننده‌هاي PVC يا پلي اتيلن به عنوان غلاف نهايي پوشش داده مي‌شوند كه نقش حفاظت از سيم در برابر اثرات نامطلوب عوامل محيطي و پوسيدگي را بر عهده دارد. ساختار سطح مقطعي كابل به صورت زير است.

كابل-فشار-قوي-۱

 

 1. قسمت رسانا مركزي
 2. صفحه هادي
 3. عايق XLPE
 4. صفحه عايق
 5. نوار نيمه رسانا با قابليت جذب آب
 6. غلاف آلياژ سرب يا سيم هاي مسي
 7. نوار لامينت شده الومنيوم
 8. غلاف بيروني از جنس پي وي سي يا پلي اتيلن

براي سفارش طرح توجيهي توليد سيم و كابل كليك كنيد.

كابل فشار قوي | فرايند ساخت كابل با اكستروژن سه گانه

در فرايند كابل برق فشار قوي ورقه‌هاي رسانا و عايق به طور همزمان در طول خط توليد با استفاده از سه اكسترودرو سيلندر ماردون‌هاي متفاوت و داراي يك هد خروجي مشترك در استقرار ضريدري و مشترك متقاطع سيلندرهاي اكستروژ و داراي يك خط جوشكاري برقي مداوم عمودي داراي فناوري برقراري اتصال سرد متقابل خشك ورقه‌ها و لايه در شرايط بدون رطوبت است. در اين فرايند كانتينوس همزمان با اتصال كامل لايه‌هاي نيمه رسانا با عايق ريزي پوشش رساناها به گونه‌اي انجام مي‌شود كه از تشكيل نشدن حفره و فضاهاي ريز ميكروني در عايق را نيز تضمين مي‌كند.

خط جوش لايه‌ها (VCV) با اكستروژن سه گانه تضمين مي‌كند كه كابلي عالي همراه با يك عايق فشرده با اتصال كامل بين لايه‌ها و در نتيجه خواص دي‌الكتريك برتر در ولتاژ بسيار بالا توليد شود. نظارت و كنترل اين فرايند به صورت آنلاين در روند توليد و با رعايت استانداردهاي دقيق و سختگيرانه در اتصال دقيق صفحات حاصل و عايق‌كاري در طي فرآيند كاملاً خشك صورت گيرد. با اين كار احتمال خرابي الكتروشيميايي هم در فرايند توليد و هم در طول عمر كامل كابل از بين مي‌رود.

سيم رسانا

رسانا مركزي كابل از سيم‌هاي مس آنيل شده و يا آلومينيوم سخت تاييده شده، ساخته شده‌اند. شكل مقطعي ظاهري سيم يا به صورت دايره فشرده حاوي رشته‌اي تشكيل شده است يا به شكل قطعاتي از يك دايره به هم  فشرده شده‌اند. هسته دايره‌اي متراكم شده داراي رشته‌هاي متشكل از سيم‌هايي است كه در كنار هم قرار گرفته و سپس متراكم شده‌اند. سيم مقطع دار به طور معمول از 4 الي 5 بخش تشكيل شده است و معمولا براي سيم‌هايي كه اندازه رساناي آن‌ها بالاتر از 1000 ميلي‌متر است، كاربرد دارد. از سيم‌هاي مذكور براي جلوگيري از افزايش مقاومت AC ناشي از اثرات سطحي و هم جواري رساناها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

 

صفحه رسانا

صفحه هادي از يك لايه اكسترود شده از كامپوند نيمه رسانا، تشكيل شده است. صفحه هادي نه تنها مخاطره تخليه الكتريكي مابين هادي و عايق را برطرف مي‌كند؛ بلكه يك لايه بسيار صاف ايزوله را براي حذف فشار موضعي متمركز را ايجاد مي‌نمايد.

 

كابل فشار قوي |  پوشش عايق

عايق پوششي پلي اتيلن از طريق اكسترود متقاطع تزريق مي‌شود و ساختار آن به گونه‌اي است كه در شرايط جوي كاملاً كنترل شده محافظ مناسب بخش هادي را برعهده دارد. فرآيند هماهنگ اتصال متقابل مواد به صورت همزمان در فضاي محافطت شده خشك ناشي  از وجود گاز نيتروژن قادر است، از بهم ريخته‌گي و خراب شدن خصوصيات الكتريكي در طول فرايند توليد جلوگيري نمايد.

كابل فشار قوي | صفحه عايق كننده

صفحه عايق حائلي را ير روي عايق با اكسترود كردن ماده نيمه رسانا به صورت متمركز در طول سراسر عايق فراهم مي‌كند تا احتمال يونيزاسيون سطح خارجي دي الكتريك به حداقل برساند. لايه نيمه رساناي اكسترود شده توسط يك نوار بدون بافت نيمه رسانا با قابليت جذب آب شونده دنبال مي‌شود.

صفحه فلزي

صفحه فلزي شامل غلاف آلومينيوم موج دار يا غلافي از آلياژ سرب است. در حالت استفاده از طراحي غلاف، چنانچه غلاف آلياژ سرب به تنهايي براي تأمين نياز جريان گسيل ارت به زمين كافي نباشد، سيم مسي ممكن است اضافه شود.

 غلاف بيروني

براي محافظت از غلاف فلزي در برابر خوردگي الكتروشيميايي يا گالوانيك (خوردگي در اثر وجود اختلاف پتانسيل الكتريكي بين فلزات) غلان بيروني توسط PVC يا PE پوشانده مي‌شود.

 لايه خارجي رسانا

لايه بيروني رسانا تست و آزمايش لايه بيروني غيرفلزي را تسهيل مي‌كند. اين تست براي اطمينان از سلامت فيزيكي كابل مهم است.

كابل-فشار-قوي

 

كابل فشار قوي | مزايا تكنولوژي

ويژگي‌هاي برجسته كابل‌هاي XLPE توليد شده توسط خط VCV عبارتند از:

 • عايق كاملا متحدالمركز
 • اتصال متقابل خشك و خنك شده خشك با استفاده از گاز نيتروژن جهت تضمين و حفظ ويژگي‌هاي الكتريكال عالي عايق
 • اكستروژن همزمان لايه‌هاي نيمه رساناي داخلي و خارجي و عايق از شرايط خلاء از تغيير فرم كابل جلوگيري مي‌كند
 • فرايندهاي توليد كنترل شده رايانه‌اي، يكنواختي كيفيت را حفظ مي‌كنند.

براي احداث واحد توليد انواع سيم وكابل از هادي مسي و جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت بر اساس پلان‌هاي مهندسي  توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار  از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • كمك به تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : كابل فشار قوي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كابل فشار قوي،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۳۰:۲۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

اطلاع از استاندارد كفپوش PVC جهت دستيابي به كيفيت مناسب محصول و جلب اعتماد مصرف كنندگان و رعايت كليه نكات مربوط به كنترل كيفيت محصول، ضروري است. براي آشنايي با آزمون ها و استانداردهاي توليد كفپوشPVC در ادامه مقاله با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع : استاندارد كفپوش pvc

چند نوع استاندارد وجود دارد؟

به طور كلي در مورد هر محصول، استانداردهاي مختلف ملي و بين‌المللي وجود دارد. استانداردهاي ملي توسط مؤسسه استانداردها و تحقيقات صنعتي ايران تهيه مي‌گردد و كليه توليدكنندگان محصول ملزم به رعايت اين استانداردها هستند.

با توجه به اينكه مؤسسه استاندارد از اعضاء سازمان بين المللي استاندارد (ISO) تشكيل شده است و از آخرين پيشرفت‌هاي علمي و فني و صنعتي جهان استفاده مي‌نمايد و به علاوه شرايط كلي و نيازمندي‌هاي خاص كشور را مورد توجه قرار مي‌دهد؛ استانداردهاي ذكر شده در اين مورد مطابق با استانداردهاي جهاني بوده و كاملا قابل قبول و لازم الاجراء است.

استاندارد هاي مربوط به كفپوش هاي لاستيكي و پلاستيكي ( PVC )

در زير شماره و موضوع استانداردهاي مصوب براي توليد انواع كفپوش لاستيكي و پلاستيكي درج شده است. ويژگي‌هاي انواع كفپوش در استاندارد ملي ايران به شرح ذيل مصوب و ابلاغ شده است. 

استاندارد  شماره 2170   تحت عنوان كفپوش‌هاي لاستيكي 

استاندارد  شماره  10901  تحت عنوان كفپوش‌هاي قابل انعطاف  

استاندارد  شماره  16846 تحت عنوان كفپوش‌هاي داخل سالن محيط‌هاي ورزشي

استاندارد  شماره 22711  تحت عنوان كفپوش‌هاي قابل انعطاف بر پايه پليمرهاي گرما نرم

كدام ويژگي ها در آزمون استاندارد كفپوش ها انجام مي‌شود؟

ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون انواع كف پوش‌هاي لاستيكي و پلاستيكي از نقطه نظر مشخصات فيزيكي، مكانيكي و شيميايي بيان شده است. دامنه كاربرد اين استاندارد در مورد كف پوش‌هاي مذكور قابل مصرف در داخل منازل و ساختمان‌ها كه از مواد پلاستيك و پلي‌اولفين‌ها و همچنين كائوچوي طبيعي و يا لاستيك‌هاي مصنوعي كه با مواد افزودني مناسب مخلوط و ولگانيزه شده تشكيل يافته است.

اين ويژگي‌ها شامل آزمون‌هاي كنترل كيفيت، مواد تشكيل دهنده كفپوش‌ها، شرايط مخلوط شدن مواد اوليه، خواص ضد چسبندگي، مواد پركننده، رنگينه‏‌ها و ساير مواد افزودني مناسب تشكيل دهنده لايه‌هاي زيرين، مياني و بالايي كفپوش‌ها و وضعيت ظاهري و مهارت در ساخت آن‌ها مي‌باشد كه بايد به طور رضايت‌بخشي فراوري شده باشد و عاري از پوسته، لكه‏‌هاي ناخواسته، ترك خوردگي، حفره و كثافات بوده و بوي تند و نامطبوع از خود منتشر نكند. براي اطلاع از تجهيزات مورد نياز خط توليد كفپوش PVC كليك كنيد.

طراحي و انعطاف مطابق با استاندارد كفپوش ها 

مطابق استاندارد سطح رويي كفپوش‌ها را مي‌توان صاف و يا داراي برجستگي‌هاي طراحي شده، هرمي، راه راه ‏و يا شياردار باشد. مشروط بر اينكه ارتفاع اين برجستگي‌ها از 50 درصد ضخامت كلي كف پوش تجاوز نكند. اگر استحكام كششي كف پوش بيش از 100 كيلو گرم بر سانتي‌متر مربع باشد، ارتفاع اين برجستگي‌ها مي‌تواند تا 60 درصد ضخامت كلي كفپوش‌ها برسد. براي آشنايي با انواع كفپوش ها كليك كنيد.

در سطح زيرين كف پوش‌‏هاي لاستيكي مي‌تواند يك لايه پارچه‌‏اي چسبانده شده باشد. رنگ كفپوش‌ها بايد در سرتاسر سطح و ضخامت آن به طور يكنواختي پخش شده و به صورت ساده مرمري و يا خال خال باشد و از مرمري و خال خال بودن بايد همواره رنگ زمينه در تمام ضخامت كف پوش وجود داشته و تنها ناحيه سطح را در بر نگيرد.

اندازه اضلاع طبقاستاندارد كفپوش PVC

به لحاظ اندازه اضلاع كف‌پوش‌هاي مربع شكل هنگامي كه طبق بند 3-4 استاندارد شماره 1470 ايران اندازه ‏گيري شده باشد؛ تلرانس ابعاد آن‌ها بايد ±0/1 درصد باشد. عرض ورقه‌‏ها و رول‌هاي كفپوش در طول‌هاي ممتد آن‌ها بايد 100، 150 و 200 سانتي‌متر بوده و هنگامي كه كف پوش به صورت رول تهيه مي‌شود طول آن از 10 متر نبايد كمتر باشد.

چنان چه به صورت ورقه عرضه شود طول آن با توافق خريدار تعيين مي‌گردد. ضخامت كفپوش‌ها وقتي كه به روش بند 2-3 استاندارد شماره 1470 ايران اندازه‏‌گيري شود؛ بايد 3 ميلي‌متر، 4/5 ميلي‌متر و 6 ميلي‌متر و  تلرانس  ضخامت ±0/1 ميلي‌متر باشد.

گونيا بودن اضلاع در مورد كف‌پوش‌ها مربع شكل طبق بند 3 استاندارد شماره 1470 مورد آزمون قرار مي‌گيرد. ميزان انحراف از گونيا بدون يك ضلع آن نبايد بيش از 0/3 ميلي‌متر باشد.

ميزان مقاومت طبق استاندارد كفپوش PVC

مقاومت كششي كفپوش‌ها، چنانچه طبق بند 4 تا 6 استاندارد 769 ايران مورد آزمون قرار گيرد، بايد حداقل 50 كيلوگرم بر سانتي‌متر مربع باشد و حداكثر ازدياد طول در نقطه پارگي ازدياد طول كفپوش‌ها چنانچه طبق بند 4 تا 6 استاندارد 764 ايران مورد آزمون قرار گيرد؛ بايد حداقل 250 درصد طول اوليه نمونه باشد.

تحمل دما طبق استاندارد كفپوش PVC

چنان چه كفپوش به مدت 168 ساعت در دماي 70±1 درجه سانتي‌گراد در يك اتو و باد زدن دار قرار گيرد، قشر لاستيكي كفپوش نبايد سخت و يا چسبناك شود و يا تغيير رنگ دهد.

مقاومت كششي

مقاومت كششي نمونه پس از كهنه‌گي نبايد بيش از 20 درصد مقاومت كششي قبل از كهنه‌گي اختلاف داشته باشد. ازدياد طول در نقطه پارگي را پس از كهنه‎گي نبايد از 25 درصد مقدار قبل از كهنه‌گي آن كمتر شود.

ميزان فرورفتگي

ميزان فرورفتگي بوسيله ميله سر گرد در 25 درجه سانتي‌گراد پس از آزمون نمونه مطابق بند 9 استاندارد شماره 1470 ايران ميزان فرورفتگي پس از يك دقيقه نبايد از 0/70 ميلي‌متر تجاوز كند و مقدار هر بار قرائت نبايد 0/05 ميلي‌متر از مقدار متوسط انحراف داشته باشد.

سختي طبق استاندارد كفپوش PVC

سختي كف پوش وقتي كه مطابق بند 5-1 اندازه‌‏گيري شود، بسته به توافق بين خريدار و فروشنده صورت مي‌گيرد و در همه حال اين سختي نبايد از 64 كمتر و از 96 بيشتر باشد. براي بررسي مقاومت به فشردگي چنانچه دو سري نمونه آزمون از كف پوش را انتخاب نموده و يك سري از آن‌ها را طبق بند 3-9 تحت آزمون كهنه‌گي قرار داده و سپس روي هر دو سري نمونه طبق روش بند 5-2 آزمون مقاومت فشردگي انجام گيرد.

ميزان فشردگي در مورد هر يك از دو سري نمونه‌‏ها نبايد بيشتر از 10 درصد باشد. بررسي مقاومت سايشي پس از آزمون نمونه مطابق بند 5-3، افت حجمي نمونه نبايد از 600 ميلي‌متر مكعب بيشتر باشد.

قابليت انعطاف

قابليت انعطاف پس از آزمون كف پوش مطابق بند 11 استاندارد 1470 نبايد شكنندگي، ترك خوردگي و يا هر گونه آثار شكستگي در آن مشاهده شود. چسبندگي لايه پارچ‌ه‏اي پس از آزمون نمونه كف پوش مطابق بند 3 استاندارد شماره 1470 ايران بار وارده جهت جدا نمودن لايه پارچ‌ه‏اي از كفپوش نبايد كمتر از 0/7 كيلوگرم براي هر سانتي‌متر عرض نمونه باشد.

ثبات رنگ طبق استاندارد كفپوش PVC

ثبات رنگ نسبت به نور چنانچه كفپوش طبق بند 6 استاندارد 1470 ايران آزمون گردد. ميزان ثبات رنگ آن در مقابل نور موقعي رضايت بخش تلقي مي‌گردد كه حداكثر اختلاف رنگ كفپوش پس از گذشت مدت زمان آزمون به الگوي شماره 5 پشم رنگ شده استاندارد كه از پارچه اين رنگ بافته شده تشكيل يافته است نرسد.

ميزان ناخالصي ها

ميزان مواد ناراحت كننده پس از آزمون نمونه كف پوش نبايد از 0/5 درصد وزن كف پوش تجاوز كند. در ضمن نبايد محتواي موادي باشد كه باعث خارش، التهاب و آسيب رساندن به پوست بدن گردد.

مواد فرار هنگامي كه كف پوش طبق بند 7 استاندارد شماره 1470 ايران آزمون گردد؛ ميزان افت وزني آن نبايد از يك درصد بيشتر باشد.

ميزان جذب در مقابل مواد مختلف

جذب آب پس از آزمون كف پوش به مدت 168 ساعت مطابق بند 19 استاندارد 1470 ايران ميزان جذب آب بايد كمتر از 2 درصد وزن اوليه باشد. مقاومت به حلال‌ها پس از آزمون كف پوش مطابق بند 5-5 نبايد اثر چسبندگي و يا تورم در آن مشاهده گردد . مقاومت نسبت به مواد مختلف پس از غوطه ور ساختن نمونه كف پوش در اتانل، پيه، روغن نباتي، روغن معدني محلول 2 درصد هيدراكسيد سيديوم، محلول 5 درصد كربنات سديم و آزمون آن مطابق بند 12 استاندارد 1470 ايران عرض خراش روي سطح نمونه نبايد از 3 ميلي‌متر تجاوز كند.

رنگ نمونه آزمون پس از غوطه ور شدن نبايد تغييرات قابل ملاحظه‌اي نسبت به نمونه غوطه ور شده از خود نشان دهد. مقاومت به لكه شدن هنگامي كه كف پوش طبق پيوست شماه 11 استاندارد  1332 ايران آزمون گردد؛ نبايد هيچ كدام از نمونه‏‌ها تغيير رنگ داده و يا لكه لكه شود.

شستشوي طبق استاندارد كفپوش PVC

اثر سايدي و قليائي كف پوش پس از شستشو و آزمون كف پوش مطابق بند 5-6 آب حاصل از شستشو نبايد نسبت به متيل اوارنژ اسيدي و نسبت به فنل فتالئين قليائي باشد.

مقاومت به آتش سيگار

مقاومت به آتش سيگار پس از آزمون كف پوش مطابق بند 5-7 كف پوش نبايد اثر قابل ملاحظه‌‏اي از سوختگي، تغيير رنگ، ترك خوردگي يا پوسيدگي از خود نشان دهد. پس از آزمون كف پوش مطابق بند 5-8 براقيت آن حداقل بايد برابر 25 باشد.

ميزان ضخامت طبقاستاندارد كفپوش PVC

ضخامت كفپوش‌ها بين ۱ تا ۳ ميلي‌متر بوده ولي بيشتر محصولات ضخامتي حدود ۱/ ۵ ميلي‌متر دارند. سختي لايه‌هاي مختلف كفپوش بسته به نوع مصرف مي‌تواند بين” ۰تا short A۱۰۰” تغيير كند. محصول اين واحد توليدي نوع سه لايه مي‌باشد كه در آن يك لايه زيرين با پركننده زياد وجود دارد كه ضخيم‌ترين لايه نيز مي‌باشد و حدود ۰/۸ ميلي‌متر ضخامت دارد. لايه مياني كه پركننده كمتري دارد ضخامتي حدود ۰/ ۶ ميلي‌متر دارد و روي آن نقش مورد نظر چاپ مي‌شود. لايه مياني از پاك شدن طرح جلوگيري مي‌كند. اين محصول از نظر سايشي به مراتب بهتر از انواع يك لايه هست كه مقدار پركننده بسيار زيادي دارد.

جهت اطلاع از روند توليد و نوشتن طرح توجيهي كفپوش PVC كليك كنيد.

استاندارد-كف-پوش-PVC

 

براي دريافت مشاوره از متخصصان مركز مشاوره كسب و كار و كاريابي كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 ماس بگيريد.

منبع : استاندارد كفپوش pvc


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: استاندارد كفپوش PVC،
موضوع:
[ ۴ مهر ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۱۷:۱۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در شهركرد را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 منبع: طرح توجيهي در شهر كرد

طرح توجيهي در شهركرد | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

طرح توجيهي در شهركرد | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

طرح توجيهي در شهركرد | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در شهركرد | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در شهركرد ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در شهركرد

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه
 • مشاوره اصلاح تكنوgوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي در شهر كرد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در شهركرد،
موضوع:
[ ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۳۸:۰۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در زاهدان را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 منبع: طرح توجيهي در زاهدان

طرح توجيهي در زاهدان | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

طرح توجيهي در زاهدان | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

طرح توجيهي در زاهدان | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در زاهدان | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در زاهدان ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در زاهدان

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: طرح توجيهي در زاهدان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در زاهدان،
موضوع:
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۰۶:۴۵ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

نگارش طرح توجيهي پارچه كشباف جهت دريافت مجوزهاي لازم و راهنمايي براي راه اندازي واحد توليدي ضروري است. صادرات پوشاك و پارچه در دنيا در سال 2018 برابر با 480ميليارد دلار بوده كه 266 ميليارد آن (با توجه به توليد انبوع وقيمت تمام شده پايين) متعلق به چين مي‌باشد. صنعت نساجي نيمي از صادرات بازار جهاني را در بردارد، آلمان عمده‌ترين صادركننده ماشين‌آلات صنايع نساجي و كشورهاي بنگلادش، ويتنام و هند با دارا بودن نيرو كار ارزان بعد از چين عمده‌ترين توليدكنندگان و صادركنندگان پارچه هستند. آمار صادرات در داخل كشور به نقل از گمرگ ايران 64 ميليون دلار بوده و بخش زيادي از پوشاك وارداتي به نقل از اتحاديه پوشاك از مبادي غيررسمي مي‌باشد كه نشان از جذابيت اقتصادي اين كسب و كار دارد. در ادامه خلاصه اي از ميزان سرمايه و ماشين آلات مورد نياز ذكر شده است. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي متناسب با امكانات خودتان كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي پارچه كشباف

طرح توجيهي پارچه كشباف | معرفي محصولات

پارچه‌هاي كشباف از تداخل حلقه‌هاي نخ با يكديگر به وجود مي‌آيند و به دو روش تار و پودي توليد مي‌شوند. در روش پودي، يك نخ پود با حلقه شدن در جهت پود يا در جهت عرضي بافت، پارچه مورد نظر را تشكيل مي‌دهد؛ اين كشباف‌ها روي ماشين‌هاي نساجي مدور مانند كيسه‌اي يا لوله‌اي توليد مي‌شوند. در پارچه‌هاي كشباف تاري براي بافت پارچه يك دسته از نخ‌هاي تار به دور خودشان حلقه شده و به نخ‌هاي مجاور پيوند داده مي‌شوند.

البسه كشباف به دليل الزام به رعايت بهداشت بايد از بهترين پارچه‌هاي بافته شده از الياف مناسب همانند نخ‌هاي پلي آميد، فانتزي و اكريليك جهت پوشش زيبا و با كيفيت به موازات حفظ سلامت بدن انسان توليد شوند. اين محصولات در شرايط پاكيزه حاكم بر كارگاه‌هاي صنعتي توليد و هدف از توليد آن‌ها پوششي مناسب، سالم و عاري از آلودگي براي انسان است. طرح، تنوع و رنگبندي اين محصولات بسيار زياد بوده و شامل انواع دستكش، ژاكت، بلوز، شال و ساير مصنوعات كشباف مي‌باشد.

كدهاي آيسيك صنعتي البسه كشباف 

نام محصول كد ISIC
پوشاك كشباف 17301130
كلاه كشباف 17301152
شال گردن 18101341
ژاكت كشباف 17301131
انواع زيرپوش كشباف 17301132
انواع بلوز كشباف 17301135
مصنوعات پوشاك كشباف 17301150
دستكش كشباف 17301151
پوشاك راحتي مردانه و پسرانه 1810412329
انواع لباس خواب زنانه و دخترانه، تاري، پودي، دوخته شده 1810512339

طرح توجيهي پارچه كشباف | تعرفه‌هاي گمركي

توليدات مورد نظر در اين طرح طيف وسيعي از تعرفه‌هاي گمركي را شامل مي‌شود. تعرفه‌هاي تخصيصي به محصولات از شماره تعرفه 6101 شروع و تا 6117 ادامه دارد.

جدول تعرفه گمركي محصولات طرح

نوع كالا شماره تعرفه
انواع پوشاك كشباف (لباس ومتفرعات لباس، كشباف يا قلاب باف) 6101 الي 6115
كلاه كشباف (ساير متفرعات لباس دوخته و مهيا كشباف و اجزاء آن) 6117
شال گردن (ساير متفرعات لباس دوخته و مهيا كشباف واجزاء آن) 6117

      

طرح توجيهي پارچه كشباف | ويژگي‌هاي  محصول

ازنقطه نظر كيفيت و الزامات قانوني، توليد اين محصولات در گروه البسه حلقوي پودي از جنس اكريليك شامل انواع پوشاك تريكو بافتني و كلاه كشباف بافتني و شال گردن بافتني و مصنوعات كشباف تحت عنوان استاندارد ملي شماره 1045 ثبت شده است كه در الزامات مرتبط آن به ويژگي‍‌هايي همانند ثبات رنگ تحت تاثير عوامل خارجي، تغييرات ابعادي، ويژگي‌هاي نخ مصرفي، پرزدهي، شرايط دوخت و الصاق لوازم تكميلي و عيوب غيرمجاز بسته‌بندي و نشانه‌گذاري اشاره گرديده است. 

طرح توجيهي پارچه كشباف | كالاي جايگزين

اين محصولات با ظهور تكنولوژي نوين توليد پارچه‌هاي حلقوي و كش بافت از جنس الياف طبيعي و سنتتيك همانند پلي استر، اكرليك و تكيه بر طراحي‌هاي نوين با استفاده از نرم افزار و كامپيوتر به لحاظ كيفيت، چاپ، رنگ و طرح  ضمن داشتن تنوع بسيار گسترده، تقاضاي بازار انحصاري خود را دارند.

موارد كاربرد پارچه هاي كشباف

اين پارچه‌ها در انواع البسه كشباف مصرف مي‌شوند. البسه كشباف به عنوان پوششي زيبا و حافظ  بدن به كار مي‌روند و براي مصرف‌كنندگان كالايي حياتي هستند. پوشاك در برگيرنده هزاران نوع، طرح و مدل است كه متناسب با تغيير شرايط فصلي، مكاني، زماني و همچنين با توجه به سن و فرهنگ جامعه انواع جديد و متفاوت آن‌ها ابداع، خلق و مصرف مي‌شود. بنابراين در شكل‌گيري و تركيب مصرف و كاربرد پوشاك عوامل متعددي همانند مذهب، شرايط و عوامل طبيعي، معيشت، منزلت اجتماعي در انتخاب جنس، رنگ، شكل، زيورها و ضمايم آن در هر جامعه‌اي مد نظر قرار مي‌گيرد.

 

طرح توجيهي پارچه كشباف | دانش فني پروژه و فرايند توليد

عمده‌ترين بخش طرح توليدي، انتخاب ماشين آلات با توجه به نوع صنعت و خصوصيات آن، فناوري ساخت، ظرفيت توليـد و خريـد و نصب و راه‌اندازي آن‌ها مي‌باشد. در اين طرح براساس بررسي ماشين آلات مورد نياز توليد محصولات كشباف حلقوي پودي ژاپني انتخاب شده كه از طريق نماينده تامين داخلي باقابليت گارانتي، ارائه خدمات فني بخش‌هاي مكانيكال، الكترونيك، بخش برنامه نويسي، طراحي هنري، تامين قطعات يدكي، برگزاري كلاس‌هاي آموزش طراحي و كار با ماشين آلات توليد مشاوره در نظر گرفته شده است.

مشخصات فني ماشين‌آلات اصلي خط توليد

ماشين‌هاي تخت باف سري SIG تلفيقي از كيفيت، بهره‌وري و راحتي در كاربرد هستند كه انتظارات بالاي صنعت جهاني مد را برآورده مي‌كنند. اين ماشين‌ها داراي سيستم كنترل حلقه ديجيتال DSCS مي‌باشند كه يكي از مهم‌ترين پيشرفت‌ها در دنياي مدرن و امروز بافندگي تخت باف به شمار مي‌آيد. اين سيستم مصرف نخ را به طور مداوم كنترل كرده و تغذيه نخ و كشش را براي رسيدن به ثبات در پارچه با تلرانس قابل توجه 1% ± تنظيم مي‌كند كه اين امر در توليد پوشاك حلقوي خصوصا انواع shaping آن ضروري است. 

ماشين آلات سري  SIG

SIG داراي روكشي سريع و كوچك است كه به دليل جرم كم آن و در نتيجه اينرسي كمتر، بازگشت روكش سريع‌تر انجام مي‌شود، همچنين روكش براي بازگشت در انتهاي ماشين به فضاي كمتري نياز دارد و مي‌تواند فضاي بيشتري را با سرعت بالا كار كند و اين امر منجر به افزايش بهره‌وري مي‌شود. 
ماشين‌هاي SIG122 و SIG123 داراي قابليت WideGauge هستند كه امكان بافت چندين گيج را روي يك ماشين فراهم مي‌سازند. بدين ترتيب بدون سرمايه‌گذاري براي خريد چند ماشين براي چند گيج و بدون صرف زمان آماده‌سازي و تعويض گيج‌ها، به سهولت مي‌توان تغييرات مورد نظر را روي ماشين اعمال كرده و دامنه وسيعي از توليدات را با يك ماشين به دست آورد.

ماشين‌هاي سري SIG قابليت كاركردن تا 30 نخ بر را دارند. نخ برهاي جديد اينتارسيا متراكم‌تر و سريع‌تر هستند و امكان تغيير رنگ بيشتري را در يك عرض معين از بافت ميسر مي‌سازند. سيستم بهبوديافته مذكور همچنين بي‌صداتر بوده و به طور ميانگين 3/2 واحد كمتر از سيستم قبلي اينتارسيا ايجاد صدا مي‌كند. 
از ديگر امكانات ماشين‌هاي سري SIG، برخورداري از سيستم قيچي و نگهدارنده نخ، شانه، ورودي USB جهت حافظه‌هاي خارجي، دو سري غلتك كشش پارچه با قابليت تنظيم ديجيتالي، سرپره‌هاي متحرك، سيستم فشاردهنده حلقه و يك منبع تغذيه پشتيباني بعد از قطعي برق مي‌باشد.

سري SSG

ماشين‌هاي تخت باف سري SSG تلفيقي از كيفيت، بهره‌وري و راحتي كاربرد هستند. اين ماشين‌ها داراي سيستم كنترل حلقه ديجيتال DSCS مي‌باشند كه يكي از مهم‌ترين پيشرفت‌ها در دنياي مدرن و امروز بافندگي تخت باف به شمار مي‌آيد. اين سيستم مصرف نخ را به طور مداوم كنترل كرده و تغذيه نخ و كشش را براي رسيدن به ثبات در پارچه با تلرانس قابل توجه 1% ± تنظيم مي‌كند كه اين امر در توليد پوشاك حلقوي خصوصا انواع shaping آن ضروري است.

SSG داراي روكشي سريع و كوچك است كه به دليل جرم كم آن و در نتيجه اينرسي كمتر، بازگشت روكش سريع‌تر انجام مي‌شود. همچنين روكش براي بازگشت در انتهاي ماشين به فضاي كمتري نياز دارد و با سرعت بالا كار مي‌كند، در نتيجه منجر به افزايش بهره‌وري مي‌شود.

ماشين‌هاي SSG122 داراي قابليت WideGauge هستند كه امكان بافت چندين گيج را روي يك ماشين فراهم مي‌سازند. بدين ترتيب بدون سرمايه‌گذاري براي خريد چند ماشين، بدون صرف زمان براي آماده‌سازي و تعويض گيج‌ها به سهولت مي‌توان تغييرات مورد نظر را روي ماشين اعمال كرده و دامنه وسيعي از توليدات را با يك ماشين به دست آورد.

از ديگر امكانات ماشين‌هاي سري SSG، برخورداري از سيستم قيچي و نگهدارنده نخ، شانه، ورودي USB جهت حافظه‌هاي Flash، دو سري غلتك كشش پارچه با قابليت تنظيم ديجيتالي، سرپره‌هاي متحرك، سيستم فشاردهنده حلقه و يك منبع تغذيه پشتيباني بعد از قطعي برق مي‌باشد.  ماشين‌هاي SSG به صورت تك فاز كار مي‌كنند.

نرم‌افزار طراحي SDS-ONE

در ابتدا سيستم SDS فقط قابليت تهيه نقشه به زبان ماشين را داشت اما به نسخه‌هاي بعدي آن قابليت‌هاي زيادي افزوده شد تا جائي كه با ارائه نسخه SDS ONE تحولي عميق در طراحي پوشاك حلقوي پودي به وجود آمد.

 نرم افزار شامل پنج برنامه فرعي به شرح ذيل مي‌باشد

 1-Paint : اين برنامه فضاي لازم جهت طراحي بافت و شبيه‌سازي را در اختيار كاربر قرار مي‌دهد. ابزارهاي مناسب و آرشيو كاملي از انواع بافت‌هاي پايه از خصوصيات اصلي اين برنامه است.

2- Knit : با اين برنامه، كاربر قادر است طرح تهيه شده در قسمت paint را به زبان ماشين تبديل نمايد. بسياري از پارامترهاي اصلي بافت در اين برنامه تعريف مي‌شوند.

3-  PGM : اين برنامه داراي محيطي جامع جهت ترسيم الگو مي‌باشد. ابزارهاي جانبي متعلق به اين نرم‌افزار موجب سرعت بالا و دقت زياد در ترسيم الگو مي‌شود.

4- Textile : در اين برنامه، كاربر توانايي طراحي پارچه‌هاي تاري پودي را دارد. كاربر با قرار دادن نخ‌هاي مورد نظر در جدول مخصوص طراحي پارچه، مي‌تواند هم‌زمان پارچه شبيه‌سازي شده را مشاهده كند.

5- Embroidery : در اين محيط كاربر با استفاده از ابزارهاي مناسب، امكان طراحي، گلدوزي و شبيه‌سازي آن را در اختيار دارد.  

 

طرح توجيهي پارچه كشباف |  فرآيند  توليد، نكات فني و شرايط عملياتي

ماشين آلات پيش بيني شده در اين طرح قابليت توليد انواع البسه و ملحقات آن را به صورت تكه كارهاي يك پارچه و بدون دوخت و سفارشي دارا مي‌باشند. چنان چه توليد به صورت پارچه كشباف و توليد انبوه مد نظر باشد جهت انجام عمليات تكميلي و توليد محصول تا بسته‌بندي و عرضه نهايي مستلزم طي فرآيند ذيل است.

بافت

نخ در دستگاهي بافنده تبديل به پارچه مي‌گردد كه قسمت‌هاي كلي دستگاه و نيز نحوه عملكرد دستگاه بر روي مواد اوليه در ذيل آورده شده است.

نخ مصرفي در اين نوع پارچه‌ها از نوع نخ اكريليك يا انواع نخ‌هاي فانتزي و پلي آميد مي‌باشد. نخ‌ها به صورت دوك‌هاي آماده شده خريداري مي‌گردند. در ابتدا توسط دوك برگردان اين نخ از دوك باز شده تا عيوب آن از قبيل گره، در هم رفتگي، مقدار كشش، پارگي نخ و… مورد كنترل قرار گيرد. نخ پس از طي اين مرحله آماده بافت است. عمل بافت عبارت است از تشكيل پارچه به وسيله درگيري حلقه هايي از نخ با يكديگر كه بر روي سيلندر انجام مي‌گيرد.  

 دوخت زيكزاك اوليه

انواع دوخت شامل قفلي، زنجيري و اورلوگ (زيكزاك) است كه توسط آن لبه‌هاي برش خورده با اين نوع بخيه دوخته مي‌شود. پس از طي اين مرحله اگر پارچه برش خورده احتياج به دانه‌گيري داشت، ابتدا دانه گيري و سپس به قسمت زيكزاك نهايي فرستاده مي‌شود.

دوخت زيگزاگ ثانويه نهايي

پس از طي عمل بافت، پارچه كنترل و عيوب آن برطرف مي‌گردد و به قسمت دوخت تحويل داده مي‌شود.

 دوخت

در بخش دوخت عمليات زير بر روي پارچه بافته شده انجام مي‌گيرد.

الف-كوك:

نوع بخيه آن زنجيري است و اغلب براي اتصال موقت دو قطعه پارچه استفاده مي‌شد و آماده‌سازي قواره براي اطوكشي با بخار در مرحله اوليه توسط اين عمل انجام مي‌شود. در ضمن اگر پارچه مورد نظر احتياج به شستشو داشته باشد قبل از اطوكشي براي شستشو فرستاده مي‌شود.

ب-بخار اوليه اطوكشي:

اطوكشي ضمن توليد به منظور باز كردن درزها، چروك‌گيري و آماده سازي شكل پارچه مطابق طرح يا مدل مورد نظر مي‌باشد.

 برش

پارچه مورد نظر ابتدا گسترده شده و با توجه به نوع پارچه براي سري دوزي محصول از قيچي برقي عمودي پس از قرار دادن الگو در آخرين لايه پارچه و علامت‌گذاري استفاده مي‌گردد.

دوخت

قطعات برش خورده با عمل دوخت قفلي، زنجيري و اورلوگ (زيگزاگ) به هم متصل مي‌شوند. چرخ كاري جز اصلي فرايند دوخت تريكو است و اغلب عمليات دوخت به شرخ ذيل توسط چرخ انجام مي‌شود.

– راسته دوز

نوع بخيه آن قفلي (دوخت با دو نخ) است. از اين نوع چرخ‌كاري براي دوخت روي جيب، يقه، مارك و اتصالات براي محكم شدن بخيه زيكزاك استفاده مي‌شود. بعضي از پوشاك تريكو پس از طي اين مرحله احتياج به پس دوزي و دوخت دكمه و مادگي دارند و سپس به قسمت تميز كاري و دست دوزي فرستاده مي‌شوند. ولي بعضي از البسه‌ها ممكن است احتياج به پس دوزي نداشته و فقط دوخت دكمه و مادگي داشته باشند. بعضاً هم ممكن است مستقيماً از قسمت راسته دوزي به قسمت دست دوزي هدايت شوند.

– پس دوزي

در اين نوع چرخ‌كاري پايين كار يا لبه كار طوري دوخته مي‌شود كه از روي لباس ديده نشود.

 -دكمه دوزي

چرخ‌كاري دكمه براي دوخت انواع دكمه انجام مي‌گيرد.

– جادكمه زني

جادكمه زني كه اصطلاحاً مادگي دوزي نيز مي‌گويند براي انواع جا دكمه استفاده مي‌شود.

 – تميزكاري و دست دوزي

در اين مرحله اضافات نخ و غيره گرفته مي‌شود و دست دوزي براي تكميل كار به خصوص كار تزئيني انجام مي‌گيرد.

 – مارك دوزي

در اين مرحله برچسب‌هاي مناسبي در اندازه‌هاي دلخواه معمولاً به پشت يقه دوخته مي‌شود.

 اتوكاري و بخار نهايي

در اين مرحله توسط بخار و عمل پرس كردن الياف محصول مورد نظر تثبيت شده و به آن شكل داده مي‌شود. پس از طي اين مراحل لباس آماده شده مورد كنترل و بازبيني قرار مي‌گيرد و عيوب آن برطرف شده و بسته‌بندي مي‌گردد.

 

طرح توجيهي پارچه كشباف | بررسي بازار و رقبا

كل جوازهاي تاسيس و پروانه‌هاي بهره‌برداري صنعتي توليد انواع البسه كشباف كشور تا پايان سال 1398 تعداد 834 است كه از اين تعداد 174 واحد صنعتي به توليد رسيده و با ظرفيت 17585 تن البسه كشباف داراي پروانه بهره‌برداري هستند. تعداد 12 طرح در حال احداث داراي پيشرفت فيزيكي بيشتر از 60 درصد نيز در كشور وجود دارد كه با پيش بيني ظرفيت اسمي  پوشاك كشباف در كشور در حال ساخت و ساز مي‌باشند.

 

تعداد كل جوازها و پروانه‌هاي صنعتي كشور البسه كشباف
834
تعداد طرح‌هاي درحال احداث داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد البسه كشباف
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
12 216128 473 100374300

 

1348

عدد

 

تن

 

پروانه بهره‌برداري توليد صنعتي البسه كشباف
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
174 1043634 3916 17589 تن

طرح توجيهي پارچه كشباف | سرمايه ذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث واحد توليد پوشاك كشباف با كيفيت صادراتي ساليانه 240تن در سال زيرساخت‌هايي به شرح ذيل نياز دارد:

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين  2000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي 520 متر مربع

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع  
1 سرمايه گذاري    54910ميليون ريال
2 اشتغال 24 نفر

 

 شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR(درصد) 28
دوره بازگشت سرمايه گداري انجام شده(سال) 3/9
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 3/42

طرح توجيهي پارچه كشباف | مزاياي اجراي طرح

بخش زيادي از توليدات لباس كشباف به صورت صنفي در كارگاهايي با مقياس كم كه داراي قيمت تمام شده بالايي هستند، توليد مي‌شود. بخشي از مصرف داخلي هم از طريق واردات تامين مي‌شود. مزاياي اجراي طرح به ترتيب عبارت است از:

 • اشتعال‌زايي بالاي نيروي انساني
 • امكان تامين مواد اوليه مرغوب در داخل كشور
 • امكان صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي هم جوار
 • قابليت رقابت به لحاظ كيفيت و قيمت تمام شده                 
 • منعطف بودن خط توليد

 

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و ارايه معيارهاي محاسبه هر يك از موارد برآورد سرمايه ثابت و در گردش و توضيح پيرامون هزينه‌هاي توليد پيش‌بيني و قيمت تمام‌شده و همچنين سود ساليانه طرح محاسبه گرديده است. بررسي مهم‌ترين شاخص‌هاي اقتصادي طرح با محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert استخراج شده وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي توليد  البسه كشباف استاندارد نشان مي‌دهد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • كمك به تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي پارچه كشباف


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي پارچه كشباف،
موضوع:
[ ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۴۳:۵۳ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آيا شما هم نياز به طرح توجيهي بسته بندي ادويه جات داريد؟ با افزايش جمعيت كره زمين بخش كشاوررزي روزبه‌روز اهميت بيشتري جهت تامين غذا پيدا كرده است. براساس ارزيابي‌هاي «فائو» مجموع توليد غلات ايران در انتهاي ۲۰۱۹ به سطح ۶/ ۲۱ميليون تن رسيده و در سال 2018 اندازه بازار ادويه‌هاي جهاني نيز معادل 15.93 ميليارد دلار بود است و پيش‌بيني مي‌شود تا سال 2026 به 22.87 ميليارد دلار برسد. هند با قريب به 1.01 ميليون تن توليد در رتبه اول است و پس از آن بنگلادش ، چين و تركيه قرار دارند. در طول سال 2018–2019 صادرات ادويه و ادويه‌هاي فراوري شده 1100250 تن بود و بازارهاي عمده اين كالاها امريكا، چين، ويتنام، تايلند، بنگلادش، امارات، انگلستان، مالزي، سري‌لانكا و هندوستان هستند. در ادامه خلاصه‌اي از طرح فرآوري و بسته‌بندي ادويه‌جات و آرد آماده غلات آورده شده است. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي بسته ادويه جات

طرح توجيهي بسته بندي ادويه جات | معرفي محصول

غلات گياهان تك لپه خانواده گندميان هستند و دانه‌هاي ريز آن‌ها همانند برنج، ذرت، ذرت خوشه‌اي و ارزن مصرف خوراكي دارد. غلات به دليل داشتن هيدرات كربن، پروتئين، چربي، مواد معدني و انواع ويتامين منبع انرژي براي انسان هستند. ادويه‌ها، طعم دهنده‌هايي گياهي هستند كه براي بهبود مزه غذا يا بعضاً مصارف دارويي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

ادويه‌ها در اصل بخشي از يك گياه همانند زعفران يا درخت همانند دارچين و يا ميوه همانند فلفل سياه و يا به صورت دانه همانند جوزهندي مي‌باشد. آن‌ها را مي‌‌توان به صورت تازه، خرد يا پودر شده به منظور معطر كردن، بهبود طعم و يا رنگ غذا مورد استفاده قرار داد.

در اين طرح آردهاي آماده غلات شامل (آرد گندم سبوس دار ،سمولينا،غني شده ،كامل ،اگرومره،سوخاري)، آرد ذرت و جو و چاودار و برنج و پودر و بسته‌بندي انواع ادويه همانند سماق، پودر سير و موسير، زنجبيل، زيره سبز و سياه، دارچين، پك ادويه مخصوص غذاهاي خاص زردچوبه و دارچين، باديان رومي، فلفل سياه، قرمز سفيد، جوزهندي، باديان رومي و ميخك، هل سياه، هل سفيد و هل سبز، جوزهندي،كاري، پاپريكا، گل محمدي، رازيانه، ليمو عماني، زعفران، آويشن، نعنا و ريحان و جعفري، رزماري، وانيل، مرزه و گشنيز، شويد، نعناع، شنبليله، ريحان و جعفري، ترخون، آويشن مورد بررسي قرار گرفته است.

كدهاي آيسيك و تعرفه گمركي بسته‌بندي غلات و ادويه

تعرفه گمركي وكدهاي آيسيك آماده سازي و بسته‌بندي انواع ادويه و آرد غلات به شرح ذيل مي‌باشد.    

محصول تعرفه‌گمركي كد آيسيك
بسته بندي گياهان داروئي 071134000 24231980
خشك كردن وبسته بندي غلات 15311410
درجه بندي وبسته بندي زيره 15492414
درجه بندي وبسته بندي ادويه جات 15492411
پاستوريزه كردن وبسته بندي ادويه جات 15492415
عمل‌اوري و بسته‌بندي داروهاي گياهي 24231970

استانداردهاي آماده سازي و بسته بندي ادويه و پودر غلات

بسته‌بندي غلات و پودر ادويه‌ها از مرحله آماده سازي، بسته‌بندي و انبارداري از آيين نامه كار بهداشتي و الزامات استاندارد ملي ايران به شماره 2889  پيروي مي‌كند. هدف از تدوين اين آيين كار، راهنمايي توليدكنندگان در تأمين حداقل نيازمندي‌هاي بهداشتي توليد و عرضه و تطبيق ويژگي‌هاي آن با استاندارد مرتبط مي‌باشد. ساير استاندارهاي ملي و فرايند اين كسب و كار به شرح ذيل مي‌باشد.

استاندارد ملي ايران 1031:  ” ادويه و چاشني- اندازه‌گيري عصاره اتري غيرفرار”

استاندارد ملي ايران 1032:   “ادويه‌ها و چاشني‌ها – اندازه‌گيري ناخالصي‌ها و مواد خارجي”

استاندارد ملي ايران 1196   : “ادويه و چاشني -اندازه‌گيري مقدار رطوبت -روش بيرون راندن”

استاندارد ملي ايران 1197:    “ادويه و چاشني- اندازه‌گيري خاكستر كل”

استاندارد ملي ايران 12185:   “ادويه و چاشني -زعفران -اندازه‌گيري عصاره محلول در آب سرد”

استاندارد ملي ايران 12258:   “ادويه و چاشني- نامگذاري”

استاندارد ملي ايران 1836 :    “واحدهاي توليدكننده مواد غذايي – آيين كار اصول بهداشتي”

استاندراد ملي ايران 2135 : ” ويژگي‌هاي عمومي برچسب بسته‌بندي مواد غذايي “

استاندارد ملي ايران 1365:   “ادويه و چاشني -اندازه گيري آلودگي”

 استاندارد ملي ايران 16412:  “پرتودهي انواع ادويه، گياهان دارويي، سبزي و چاشني‌هاي گياهي خشك به منظور كنترل ميكروارگانيسم‌هاي بيماري‌زا و ديگر ميكروارگانيسم ها-راهنما”

استاندارد ملي ايران 1727:  ” ادويه و چاشني -آماده سازي نمونه ساييده شده براي تجزيه”

استاندارد ملي ايران 21112: ” ادويه و چاشني -پودر موسير-ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون”

استاندارد ملي ايران 4470 : ” برچسب‌گذاري مواد غذايي از پيش بسته بندي شده “

استاندارد ملي ايران 1-251: ” ادويه و چاشني -فلفل كامل و ساييده شده ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون-قسمت اول -فلفل سياه”

استاندارد ملي ايران 253:  ” روش آزمون ادويه”

استاندارد ملي ايران 2600: ” ادويه و چاشني -تعيين درجه نرمي ادويه آسياب شده -الك كردن توسط دست (روش مرجع)”

استاندارد ملي ايران 2889: ” آئين كار آماده سازي و بسته‌بندي ادويه”

 

ويژگي‌هاي فني آماده سازي و بسته‌بندي پودر غلات و ادويه

پودر فله غلات به صورت استاندارد و فرآوري شده از بنگاه‌هاي داراي مجوز و تعيين صلاحيت شده تامين و جهت بسته‌بندي در گرماژهاي مختلف به واحد خط توليد منتقل مي‌شود. در خط توليد دوم ادويه‌هاي تامين شده از زنجيره تامين با توجه به نوع آن بوجاري و به صورت كاملا تميز آسياب و بسته‌بندي مي‌شود.

كيفيت و سلامتي ادويه‌ها نه تنها به صورت دقيق كنترل مي‌گردد؛ بلكه ماشين آلات و فرايند فرآوري در خط توليد هم بايد داراي استانداردهاي صنايع غذايي باشند. جعبه‌ها، ظروف مورد نياز بسته‌بندي بايد داراي استانداردهاي نگهداري مواد غذايي بوده و سلفون و ورق‌هاي پليمري بسته‌بندي محصول توليدي نيز بايد داراي نرمش، قابليت چاپ، قابليت دوخت حرارتي، قابليت شكل‌پذيري پنوماتيك، شفافيت، نفوذناپذيري نسبت به بخار آب و گازهاي محيطي را داشته باشد. در بسته‌بندي پودر غلات و ادويه بايد نشانه‌گذاري‌هاي محصول شامل مشخصات كالا و توليدكننده، پروانه ساخت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، شماره پروانه بهره‌برداري وزارت صمت نيز قيد شود.

موارد كاربرد پودر غلات و ادويه ها  

هدف از بسته‌بندي انواع آرد غلات و ادويه‌ها براي به حداقل رساندن فساد محصولات غذايي، استفاده از بسته‌بندي‌هاي صحيح و متناسب با اين محصولات است. ادويه‌ها نه تنها به حفظ بهداشت محصول سالم و ماندگاري بيشتر آن كمك مي‌نمايد، بلكه در مقياس صنعتي امكان رعايت الزامات بهداشتي را نيز بيشتر ميسر مي‌سازد. قرارگيري ادويه و پودر غلات سالم در بسته‌بندي ضمن حفاظت از آن در مقابل جانوران، ميزان مصرف كنترل شده محصول را نيز بهتر مي‌نمايد.

 

طرح توجيهي بسته بندي ادويه جات | فوايد مصرف پودرادويه وآرد غلات

اَدويه يا چاشني گياهي به منظور عطر و طعم‌دهي به مواد غذايي در فرايند توليد انواع غذاها و خوراكي‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند و از برخي از آن‌ها براي مقاصد خوراكي يا دارويي نيز استفاده مي‌شود. ادويه‌ها همچنين ماده نگهدارنده مفيدي هستند كه باكتري‌هاي مضر را از بين مي‌برند يا از رشد آن‌ها ممانعت به عمل مي‌آورد. در آشپزخانه، ادويه جات از سبزيجات برگ‌دار براي طعم دهي يا به عنوان چاشني مورد استفاده قرار مي‌گيرند. غلات پودر منبع بسيار غني پروتئين بوده و در توليد انواع نان، غذا، شيريني و خوراكي‌هاي انسان مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

 

كالاهاي جايگزين غلات و ادويه هاي بسته بندي شده

پودر غلات آماده وادويه‌هاي طعم‌دهنده گياهي كه به وفور و با قيمت مناسب به صورت فله‌اي يا بسته‌بندي در بازارهاي سنتي و مدرن عرضه مي‌شود، در بسياري از انواع نان، غذا و شيريني و خوراكي‌هاي مورد استفاده قرار مي‌گيرند و در زمره زنجيره تامين و مواد اوليه بسياري از كنسروها و غذاهاي آماده و نان‌ها و شيريني‌هاي مختلف قرار داشته و جايگزيني ندارند.

 

دانش فني و فرايند توليد بسته بندي انواع ادويه  وآرد غلات

ماشين آلات بسته‌بندي انواع آرد آماده غلات فرآوري و بسته‌بندي ادويه به آسياب‌هاي مختلفي اعم از كراشرهاي چكشي، سوزني و سيستم بسته‌بندي تك محصول، ساشه و ظرفي، كانوايرهاي انتقال و در مورد ادويه‌هاي ميكس از دستگاه ريبون بلندر و در انتها از شيرنگ پك و سيستم‌هاي تهويه ويژه استفاده مي‌شود.

در اين كسب و كار به دليل تنوع محصولات حداقل فضاي صنعتي مورد نياز بايد بيش از يك‌هزار مترمربع باشد. چون آسياب كردن خشك ادويه مولد گرد و خاك است، لذا ساختار تهويه كنترل شده‌اي قوي نياز دارد، طراحي استاندارد انبارها بايد به گونه اي باشد كه رطوبت را به صفر برساند و امكان خشك نگهداشتن محصولات وجود داشته باشد.

در بخش اول انواع آرد فله غلات توسط كانوايرها به سيستم بسته‌بندي پودري در گرماژهاي مختلف منتقل و بسته‌بندي مي‌شود. در بخش فراوري ادويه بسته به نوع ادويه در ابتداي فرايند خط آماده‌سازي مواد اوليه پاكسازي كامل و كنترل شده و از طريق فيدر و بالابر به آسياب‌هاي محصول و در مورد ادويه‌هاي تركيبي پس از انتقال به بلندر ميكس و پودر شدن كامل در سايز و دانه‌بندي استاندارد آماده انتقال به دستگاه‌‌هاي بسته‌بندي تك محصول، تركيبي و لايه ساشه‌اي و بسته‌بندي ظرفي كه همگي داراي كنترلرهاي تنظيم وزني اتوماتيك هستند، منتقل مي‌شود. بسته‌ها و ظروف پر شده براي چاپ مشخصات و  بسته‌بندي ثانويه روي نوار نقاله قرار مي‌گيرند. طراحي، نصب و چيدمان دستگاه‌ها و تجهيزات بسته‌بندي براساس ظرفيت و تنوع محصول در سالن توليد جانمايي و انجام مي‌گيرد.

طرح توجيهي بسته بندي ادويه جات | بررسي بازار و رقبا

با توجه به مزيت صنايع تبديلي كشور تعداد 304  واحد بسته‌بندي انواع پودرهاي غذايي در كشور با ظرفيت اسمي57288 تن در كشور وجود دارد و تعداد واحدهاي بسته‌بندي انواع ادويه نيز در كشور 291 واحد بوده كه ظرفيت فرآوري و بسته‌بندي 55273 تن انواع ادويه را دارند. تعداد طرح‌هاي در حال احداث بسته‌بندي انواع ادويه در كشور كه داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60درصد مي‌باشند 47 طرح است كه پيش‌يبني ايجاد ظرفيت جديد 28870 تني را دارند.

 

  تعداد جواز تاسيس توليد پودر غذايي  
  2840  
پروانه توليد پودر خوراكي كشور
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
304 3058350 11129 57288 تن
جواز تاسيس پودر غذايي بالاي 60 درصد
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
45 793861 1058 11810 تن

 

 

تعداد جواز تاسيس بالا بسته‌بندي ادويه
292
پروانه بهره‌برداري‌هاي صادر بسته‌بندي ادويه
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
291 2877438 9121 55273 تن
جواز تاسيس بالاي 60 درصد پيشرفت فيزيكي بسته بندي ادويه
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
47 793742 1103 28870 تن

 

طرح توجيهي بسته بندي ادويه جات | سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث توليد در سال جاري حدود 82ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از 25درصد بوده و ظرف سه سال و نيم بعد از به توليد رسيدن برگشت سرمايه خواهيد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت عملي 1200 تن بسته‌بندي انواع آرد آماده و ادويه در سال ارائه شده است.

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   3000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي، خدماتي و ستادي و روباز 1150 متر مربع

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه‌گذاري ثابت 40214
2 سرمايه گذاري در گردش 42408
3 كل سرمايه گذاري 82622

                                    

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR 25/9
دوره برگشت سرمايه 3/5
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 30/3

 

طرح توجيهي بسته بندي ادويه جات | مزاياي اجراي طرح

 • ماندگاري بيشتر محصولات بسته‌بندي شده 
 • نگهداري امن و بهداشتي محصولات
 • رعايت ضوابط استاندارد و بهداشتي آماده‌سازي و بسته‌بندي كالاي با كيفيت
 • در نتيجه ايجاد ارزش افروده بيشتر

 

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و برآوردهاي مالي فني و اقتصادي تهيه شده طرح در سال 1399 و تحليل شاخص‌هاي مالي و اقتصادي طرح با محاسبات مالي نرم‌افزار Comfar III Expert وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي صنايع تبديلي بخش كشاورزي در حوزه بسته‌بندي انواع ادويه و آرد آماده را نشان مي‌دهد. جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

 

خدمات قابل ارائه كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي توليد كننده

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي 

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي بسته ادويه جات


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۳:۲۲:۵۹ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توليد شمع خودرو با توجه به نياز بالاي مصرف‌كنندگان و شرايط واردات، داراي توجيه اقتصادي است. قطعه‌سازي خودرو يكي از صنايع مادر و اساسي در هر كشور به شمار مي‌آيد. فقط در سال 2018، تعداد96,850,046 دستگاه خودرو در جهان توليد شده است. در ايران طي سال۹۸ در مجموع ۹۲۷هزار و ۱۹۷دستگاه انواع خودرو توليد شده است كه در صورت داشتن شرايط مطلوب در سال99 مي‌تواند يك ميليون و ۲۰۰هزار دستگاه نيز توليد كند. قطعات خودرو به عنوان كالاي واسطه‌اي مورد مصرف در توليد انواع خودرو يا در بازار خدمات‌پس‌ازفروش و تعميرات اهميت اقتصادي زيادي دارند. لذا مجموعه قطعه‌سازي همانند توليد انواع شمع خودرو را مي‌توان به‌عنوان يكي از محورهاي توسعه صنعتي كشورها تلقي كرد كه محصولات آن هم در خودروهاي صنعتي و هم در موتورسيكلت‌ها و موتورهاي صنعتي بنزيني استفاده مي‌شود. در ادامه خلاصه‌اي از طرح توليد شمع خودرو آورده شده است. جهت سفارش نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: طرح توجيهي توليد شمع

طرح توليد شمع خودرو | معرفي محصول و اهميت آن

اولين عمل موثر شمع در موتور خودرو و ساير انواع موتور احتراقي، آتش زدن مخلوط هوا و سوخت در شرايط احتراق داخلي در سيلندر موتور است. شمع ماشين بايد پالس الكتريكي با ولتاژ ۲۵۰۰۰ ولت را به صورت مكرر به داخل محفظه احتراق موتور توسط الكترودهاي با دوام كه در بين آن‌ها جريان الكتريكي به قوس و جرقه تبديل مي‌شود منتقل نمايد.

در نتيجه مخلوط هوا و سوخت در سيلندر را براي تامين مكانيزيم حركت  خودرو محترق نمايد. سلامتي و كيفيت مطلوب شمع باعث كاهش خام سوزي سوخت و تامين قدرت مناسب حركت خودرو خواهد شد. شمع‌ها تحت شرايط فشار و حرارت شديد داخل سيلندر مي‌توانند تا ميليون‌ها بار جرقه بزند و ميزان عملكرد شمع در موتور خودرو هم زمان با افزايش توان خروجي خودرو نقش بسيار حساسي را پيدا مي‌كند.

طرح توليد شمع خودرو | تعريف محصول 

وظيفه شمع جرقه زني به منظور مشتعل ساختن مخلوط هوا و بنزين در داخل سيلندر مي‌باشد. اين عمل ساده به نظر مي‌رسد، ولي مشكل اصلي اين است كه جرقه زني بايد با ولتاژ بسيار بالا و چند بار در ثانيه، در معرض حرارت بالا و فشار هواي بالا انجام گيرد.

مهم‌تر آن كه كوچك‌ترين خللي در عملكرد اين قطعه كوچك باعث افت بازده موتور، ايجادآلودگي و صدمه به ديگر اجزاء موتور مي‌گردد. اجزاء و قطعات تشكيل‌دهنده شمع از بالا به ترتيب فيش اتصال واير ولتاژ بالا، عايق سراميكي بدنه و الكترودها مي‌باشند. عايق سراميكي به شكلي طراحي گرديده است كه جريان را به صورت كانال هدايت نمايد. شكل كشيده عايق و برجستگي‌هاي روي آن به همين دليل است.

در داخل بدنه عايق قطعه‌اي ميله‌اي شكل از رساناي فلزي قرار داده شده است كه بالا تا پايين امتداد يافته است. جريان پس از عبور از ميله و قبل از ورود به الكترود، از قطعه‌اي با جنس شيشه رسانا گذشته و به دماغه سراميكي شمع كه الكترود در آن جاي گرفته مي‌رسد. جنس الكترود معمولا از آلياژ نيكل با مغزي از جنس مسي، پلاتيني يا فلزات هادي جريان مي‎باشد. جرقه بين الكترود مركزي و الكترود اتصال بدنه زده مي‌شود. همان طوري كه از نام آن مشخص است الكترود اتصال بدنه به تنه سيلندر وصل است.

سيستم جرقه زني  خودرو

در موتورهاي بنزيني براي ايجاد احتراق در محفظه احتراق سيلندر، نياز به ايجاد جرقه در زمان مناسب مي‌باشد. قطعات مختلفي تحت عنوان سيستم جرقه زن در به وجود آوردن جرقه در داخل سيلندر موثر هستند. اجزاي سيستم جرقه‌زني خودرو  به طور كلي عبارتند از شمع، كويل (مگنتي يا تخليه خازني) واير و ECU در خودروهاي انژكتوري و دلكو در خودروهاي كاربراتوري.

طرز كار سيستم جرقه زني  خودرو

درسيستم جرقه زن شمع در درون محفظه احتراق با دريافت ولتاژ در زمان مناسب از دلكو جرقه انفجار را ايجاد مي‌كند. وايرها داراي روپوش عايق بوده و ارتباط الكتريكي كويل و شمع ها را تامين مي‌كنند. كويل برق ورودي 12 ولت را بيش از 20هزار ولت تقويت و از طريق وايرها به صورت زمان‌بندي شده به شمع‌ها مي‌رسانند.

مكانيزم سيستم جرقه زني خودرو با استارت ماشين و حركت دوراني ميل لنگ كه فرايندهاي مكش هوا و سوخت، تراكم، احتراق و تخليه را در سيلندرها ساماندهي مي‌كند، آغاز مي‌شود. در هر سيلندر مخلوط سوخت متراكم شده با جرقه زني شمع براي انفجار هم‌زمان مي‌گردد. تشخيص دقيق زمان مناسب احتراق در خودروهاي انژكتوري از طريق سنسورهاي موقعيت سنج ميل لنگ به ECU و به كويل و شمع و در خودروهاي كابراتوري توسط كاربراتور انجام مي‌شود.

طرح توليد شمع خودرو | كد آيسيك و تعرفه گمركي

كد ISIC نوعي طبقه بندي استاندارد براي فعاليت‌هاي اقتصادي توليدي است. هدف اصلي ISIC فراهم كردن مجموعه‌اي از رده‌هاي فعاليتي است؛ به طوري كه در آن بتوان محصولات صنعتي را بر اساس نوع فعاليتي كه انجام مي‌دهند، طبقه بندي كرد.

رديف نام محصول كد گروه محصول   (آيسيك ) تعرفه گمركي
1 انواع شمع موتور 31901126 85111000
2 شمع موتور جرقه اي 31901128
3 شمع موتور خودرو (جرقه اي) 3190512365

طرح توليد شمع خودرو | ويژگيهاي و استاندارهاي

شمع خودرو براساس استانداردهاي مصوب بايد بتواند استانداردهاي ملي و بين‌المللي كيفيت را برمبناي تست‌هاي الكتريكي و حرارتي و طول عمر، كيفيت قطعات و عملكرد در شرايط فشار و دماي بالاي را پاس كند. 

استانداردهاي محصول

در مورد انواع شمع خودرو سري استانداردهاي ملي ايران كه در موسسه استاندارد ايران به ثبت رسيده است، به شرح زير ارائه شده  است.

شماره استاندارد ملي

شرح

2101 شمع اتومبيل موتورهاي احتراقي درون سوز اصطلاحات فني
13350 خودرو جاده‌اي سيستم‌هاي جرقه زن –روش‌هاي آزمون و الزامات كلاهك لاستيكي ولتاژ بالا روي سيم پيچ و كويل‌هاي مدادي
13473 خودرو جاده‌اي سيستم‌هاي جرقه زن و محفظه آن‌ها در سر سيلندر مشخصات اصلي و ابعاد آنها
19221 خودرو جاده اي- درجه بندي حرارتي شمع خودرو
1-37662 خودرو جاده‌اي شمع‌هاي گرمكن با نشيمن‌گاه مخروطي و محفظه آنها در سر سيلندر قسمت 1
2-27773 خودرو جاده‌اي شمع‌هاي گرمكن با نشيمن‌گاه مخروطي و محفظه آن‌ها در سر سيلندر قسمت 2

طرح توليد شمع خودرو | كالاهاي جايگزين 

با توجه به عملكرد اين وسيله در خودرو و توجه به اين نكته كه شمع خودرو قطعه‌اي است از مجموعه قطعات خودرو كه حضور آن در روي كليه خودروها امري اجتناب‌ناپذير است؛ لذا اين قطعه هيچ‌گونه جايگزيني ندارد و از طرفي امكان حذف آن از روي خودروهاي بنزيني وجود ندارد.

موارد استفاده شمع خودرو

شمع خودرو يكي از قطعات حساس و مهم در بخش برقي و جرقه زني خودرو محسوب مي‌گردند كه هم در زمان ساخت خودرو و هم به عنوان قطعات مصرفي در دوره بهره‌برداري از آن مورد استفاده قرار مي‌گيرد. شمع خودرو قطعه تند مصرف است كه دوره‌هاي نسبتا” كوتاه بر روي خودروها نياز به تعويض دارد.

طرح توليد شمع خودرو | دانش فني پروژه و روش توليد

فرايند توليد شمع خودرو شامل آماده سازي سه بخش اصلي و مونتاژ نهايي آن‌ها مي‌باشد. سه بخش اصلي شمع شامل الكترود مركزي، بدنه و پوسته فلزي به همراه الكترود جانبي و عايق سراميكي است كه در يك فرآيند توليد و مونتاژ نهايي پيوسته تبديل به محصول نهايي مي‌شوند. در اين فرايند الكترود جانبي به پوسته فلزي وصل مي‌شود و الكترود مركزي در داخل عايق سراميكي قرار مي‌گيرد و سرانجام، قسمت‌هاي اصلي در خط توليد به صورت محصول نهايي مونتاژ مي‌شوند.

فرايند توليد شمع خودرو

فرايند توليد شمع خودرو

ساخت پوسته و بدنه فلزي شمع خودرو

پوسته‌هاي فلزي شمع را مي‌توان بسته به سطح تكنولوژي به چندين روش توليد كرد. ابتدا مفتول فولادي آماده شده در فرايند نورد سرد يا اكسترودينگ گرم به شكل و اندازه دل‌خواه در مي‌آيد تا شكل تو خالي مناسب پوسته فلزي را پيدا كند. بدنه فلزي فولاد در شش مرحله ماشين كاري و سوراخ كاري و رزوه تراشي قرار گرفته و شكل نهايي را به خود مي‌گيرد.

جوش الكترود جانبي

الكترود جانبي از يك سيم از جنس آلياژ نيكل ساخته شده است كه پس از فيدر در دستگاه جوش الكتريكي به صورت مستقيم به بدنه فلزي شمع جوش داده مي‌شود، سپس در اندازه مناسب برش داده شده در ادامه توسط قالب شكل‌دهي و به سمت مركز بدنه فلزي خميده مي‌شود. كاليبره نمودن  فاصله آن با الكترود مركزي در بخش نهايي مونتاز انجام مي‌گيرد.

آبكاري بدنه فلزي شمع

بدنه فلزي شمع قبل از آبكاري در محلول شستشو و آماده سازي و توسط اسيدها، نمك‌ها يا قلياها قرار گرفته و پس از خشك شدن در فرآيند الكتروليتي يك لايه نقره‌اي دائمي و محافظ از طريق جريان الكتريكي كه از محلول عبور مي‌كند روي آن قرار مي‌گيرد. آبكاري يك پوشش فلزي نازك است كه به طور مساوي روي بدنه فلزي شمع اعمال مي‌شود.

 ساخت بدنه عايق سراميكي

توليد بدنه سراميكي با آماده سازي مايع سراميك توسط بالمير، آسياب و ميكسر و ريختن سراميك مايع به درون قالب‌هاي لاستيكي و اعمال فشار هيدروليكي بر آن شروع مي‌شود. عايق سراميكي شكل گرفته، پس از تخليه از قالب توسط دستگاه‌هاي سنگ زني پرداخت مي‌شود. سپس با قرار گرفتن در يك كوره تونلي در دماي بالاتر از 2700 درجه فارنهايت پخت، محكم و متراكم مي‌شود تا در برابر رطوبت، حرارت و ضربه مقاوم گردد. سراميك پخته شده پس از ليبل زني و پاشش لعاب مجددا در كوره حرارتي قرار گرفته و پخت نهايي مي‌گردد.

 آمادسازي الكترود مركزي

الكترودهاي مركزي را با استفاده از آلياژهاي نيكل توليد مي‌كنند. مفتول آلياژي را به كله ترمينال فولادي و به واير تامين كننده جريان الكتريكي احتراق، متصل مي‌شود. سپس آن را تحت فشار سنگين به داخل عايق سراميكي قرار مي‌دهند. در ادامه بخش مركزي عايق سراميك با پودر شيشه هادي و پين الكترود تكميل و با واشرگذاري آب‌بندي مي‌نمايند تا آماده مونتاژ نهابي گردد. 

 بخش مونتاژ  نهايي شمع خودرو

در بخش مونتاژ نهايي، بدنه سراميكي عايق حاوي الكترود مركزي به پوسته فلزي رزوه و آبكاري شده (حاوي الكترود جانبي) پس از واشرگذاري خارجي متصل و محكم مي‌گردد و در انتها فاصله شكاف الكترود مركزي و جانبي كاليبره مي‌گردد. در انتهاي خط توليد مطابق استاندارد محصول توليد شده  آماده تست‌هاي نهايي و بسته‌بندي مي‌گردد.

 

طرح توليد شمع خودرو | مواد اوليه مورد استفاده

الكترودهاي موجود در شمع خودرو معمولاً از آلياژهاي نيكل تشكيل شده اند، در حالي كه براي ساخت عايق‌هاي سراميكي از كاني‌هايي همانند اكسيد آلومينيوم، فلدسپات و لعاب و براي ساخت پوسته فلزي از مفتول فولادي  استفاده مي‌شود.

براي انتخاب مواد اوليه الكترودها و عايق، زمان و هزينه تحقيق و توسعه زيادي مصرف شده كه نتايج آن جزء دانش فني طرح مي‌باشد. از آنجايي كه سيستم جرقه زن خودرو حرارت و ولتاژ بسيار بالايي را در طول عمر زياد بايد تحمل كند، لذا استفاده از مواد بهبود يافته در حوزه‌هاي فلزي همانند آلياژهاي نيكل، فلزات گران‌بها و سراميك همانند اكسيد آلومنيم بسيار اهميت دارد.

 

 بررسي بازار و رقبا

بر اساس آمارهاي منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پايان تيرماه سال 1399 تعداد 11 واحد صنعتي با ظرفيت توليد اسمي 62051130   عدد در زمينه توليد انواع شمع خودرو داراي پروانه بهره‌برداري مي‌باشند كه براساس طول عمر متوسط و فرسودگي ماشين آلات، راندمان توليد عملي و پالايش آماري واحدهاي راكد براساس تجارب قبلي و انجمن‌هاي صنفي مربوطه آمار واقعي اين توليد كمتر از ظرفيت اسمي مي‌باشد.

 

تعداد جوازهاي تاسيس طرح توليد شمع خودرو كشور تا پايان تير ماه 1399
39
تعداد پروانه‌هاي بهره‌برداري توليد شمع خودرو كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
11 313536 1461 62051130 عدد
طرح‌هاي داراي پيشرفت فيزيكي بيش از 60 درصد توليد شمع خودرو كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
1 19420 15 5000000 عدد

وضعيت صادرات  و واردات محصول

براساس آمار اتاق بازرگاني در سال 1397 واردات محصول با تعرفه 87083029 شمع‌هاي جرقه زن مورد استفاده از كشورهاي فرانسه، ژاپن، چين، هند، امارات، تركيه، آلمان، بلغارستان، كره معادل 7,911,530 دلار و به ارزش ريالي 331,324 ميليون ريال بوده است.

 

طرح توليد شمع خودرو | سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث طرح توليد انواع شمع خودروهاي بنزيني در سال جاري با ظرفيت اقتصادي ساليانه توليد 1200000 عدد شمع خودرو 151 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري نياز دارد. نرخ بازدهي بيشتر از 35درصد بوده و نزديك به 3سال بازگشت سرمايه اوليه را خواهد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث ارائه شده است.

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   4000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي، خدماتي و ستادي 1850 متر مربع
3 ماشين آلات صنعتي   61200 ميليون ريال

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 104800
2 سرمايه گذاري  درگردش 47197
3 كل سرمايه گذاري 151997

   شاخص هاي مالي

موضوع هزينه ها 
نرخ بازده داخلي IRR 34/7  درصد
دوره برگشت سرمايه 3/2
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 29

طرح توليد شمع خودرو | مزاياي اجراي طرح

 • نياز به توليد باكيفيت جهت جايگزيني واردات
 • امكان تامين مواد اوليه مورد نياز در كشور
 • سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه گذاري با توجه امكان توليد چند محصول در يك خط توليد
 • امكان استفاده از سيستم‌هاي مجهز به كنترل PLC با عملكرد اتوماتيك
 • امكان ايحاد تنوع در محصول با توجه به نياز بازار و نتايج واحد تحقيق و توسعه
 • امكان اخذ مجوزهاي استانداردهاي كيفيت و فرايند

 

 نتيجه گيري

توليد و مصرف اين محصولات با توجه به مشكلات تامين ارز واردات محصول و مصرفي بودن كالا براي تمامي خودروها منوط به بررسي‌هاي دقيق فني مالي و اقتصادي و نياز روز افزون داخلي و صادراتي كشور يكي از زمينه‌هاي موجه براي فعاليت اقتصادي مي‌باشد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • كمك به تامين نيروي انساني، نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي توليد شمع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توليد شمع خودرو،
موضوع:
[ ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۵۸:۱۱ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر