كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

تا اول ژوييه سال 2020 تعداد 8488 دستگاه خودپرداز بيت كوين در سطح جهان فعال شده است. اين دستگاه‌ها نه تنها به دارندگان كارت هاي اعتباري امكان دريافت پول را مي‌دهند؛ بلكه به اشخاص امكان خريد و فروش بيت كوين را نيز به صورت نقدي فراهم مي‌نمايند. با وجود آن كه براي بسياري هنوز مفهوم ارز ديجيتالي مشخص نشده ، استفاده از آن ترويج يافته و در ميان عموم نيز به عنوان واحدي جهت مبادلات تجاري مورد قبول واقع شده است. در كشور ما نيز توليد بيت كوين قانوني شده و دارندگان مي توانند به طور قانوني از اين تجارت سودآوري داشته باشند. جهت اطلاع چگونگي دريافت مجوز استخراج بيت كوين كليك كنيد.

  براي دريافت مشاوره در زمينه درخواست مجوز استخراج بيت كوين مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.  

 

منبع: خودپرداز بيت كوين

 

 

معرفي دستگاه هاي خودپرداز بيت كوين

دستگاه‌هاي ATM بيت كوين دقيقاً مشابه دستگاه‌هاي سنتي بوده و با روشي مشابه كار مي‌كنند. اين دستگاه‌ها از طريق ارتباط با اينترنت در ازاي بيت كوين امكان دريافت پول يا كارت اعتباري را فراهم مي‌كنند. آن‌ها در تبادل بيت كويني به حساب بانكي وصل نمي‌شوند و در عوض مشتري را با روشي ساده قادر به خريد بيت كوين در بستر شبكه مبادلات رمز ارز مي‌نمايند و مي‌توانند مستقيماً نيز به بورس اوراق بهادار متصل گردند.  

 

خودپرداز هاي بيت كوين در كجا تعبيه شده اند؟

دستگاه‌هاي خودپرداز بيت كوين در مكان‌هايي مانند فروشگاه، بازار و يا فرودگاه قرار دارند. اولين دستگاه ATM بيت كوين در 29 اكتبر 2013 در شهر ونكوور كانادا در معرض ديد عموم قرار گرفت و بعد از آن در ايالات متحده آمريكا و اسلواكي دستگاه‌هاي خودپرداز بيت كوين راه اندازي شدند. هم اكنون دستگاه ATM در كره جنوبي براي خريد بيت كوين قابل استفاده است. همكاري جديد بين شركت بيت كوين Coinplug و سازنده پيشرو ATM كره، Nautilus Hyosung، متقاضيان خريد بيت كوين‌هاي كره جنوبي را قادر مي‌سازد ارزهاي ديجيتالي را با استفاده از كارت‌هاي اعتباري و خودپردازهاي معمولي خريداري كنند.  

 

چند نوع دستگاه ATM بيت كوين وجود دارد؟

دو نوع دستگاه ATM بيت كوين وجود دارد، دستگاه‌هايي كه قادرند تراكنش رمز ارز را با پول نقد انجام دهند و دستگاه‌هايي كه با كارت‌هاي اعتباري براي تراكنش‌هاي پول مجازي كار مي‌كنند. دستگاه‌هاي خودپرداز نقدي در ازاي دريافت و انتفال بيت كوين از كيف مجازي يا رسيدهاي كاغذي اشخاص امكان پرداخت پول نقدي و بالعكس را فراهم مي‌نمايد. همچنين دستگاه‌هاي خودپردازي كه براي اين تراكنش قادرند از كارت‌هاي اشخاص استفاده نمايند.   نحوه عملكرد خودپردازهاي بيت كوين دستگاه ATM بيت كوين به اشخاص اجازه مي‌دهد به وسيله پول نقد يا كارت اعتباري بيت كوين، ساير رمز ارزهاي مجازي را خريداري نمايند. اما به جاي ارتباط يا حساب‌هاي بانكي مستقيما به شبكه اينترنت مبادلات بيت كوين وصل مي‌شوند. براي آشنايي با ساير رمز ارز ها كليك كنيد.  

 

يافتن نزديك ترين دستگاه خودپرداز بيت كوين

بيش از نيمي از دستگاههاي ATM بيت كوين در ايالات متحده واقع شده اند. براي يافتن نزديك‌ترين دستگاه ATM بيت كوين، مي توان از نقشه جغرافيايي نرم افزاري استقرار آن‌ها استفاده كنيد كه به شما كمك مي‌كند تا يكي از آن‌ها را در مجاورت خود پيدا كرده و اطلاعات ضروري ديگري مانند محدوديت خريد و فروش، قيمت‌ها و هزينه‌هاي مبادله بيت كوين با ATM و اينكه كدام يك از رمزهاي ديگر در دستگاه‌هاي ATM پذيرفته مي‌شوند را دريافت كنيد. اين كيوسك‌ها شما را به بورس مبادلات ارزي متصل مي‌نمايند كه در آن مي‌توانيد بيت كوين بخريد يا بفروشيد. كافي است آدرس عمومي خود را اسكن كرده و ارز مانند دلار يا يورو يا پوند را درون دستگاه قرار دهيد. اگر آدرس عمومي نداشته باشيد، دستگاه كاغذ را براي  مشخصات شما چاپ كند.  

 

مراحل و نحوه استفاده از دستگاه ATM بيت كوين

در مرحله اول يوزر متقاضي مبادلات بيت كوين، تعيين و تاييد هويت مي‌گردد. در اين مرحله گزينه‌هاي اختياري متعددي وجود دارد، اين گزينه ها به ATM يا پردازنده بستگي دارد. در مرحله تعيين هويت امكان كاربرد OTP (رمز يكبار مصرف عبور) يا شماره تلفن يا مشخصات گذرنامه يا گواهينامه رانندگي وجود دارد. در مرحله بعد بيت كوين يا هر رمز ارز ديگر آدرس دهي مي‌شود. پس از تأييد هويت و آدرس بيت كوين به دستگاه امكان مبادله بيت كوين فراهم مي‌گردد. براي اين مبادله مي‌توانيد از كيف پول موبايل Bitcoin نيز استفاده نماييد و رمز ارز را به آنجا منتقل نماييد. همچنين مي‌توانيد مشخصات شناشنامه‌اي و آدرس خود را بدهيد و بيت كوين را از طريق پست دريافت كنيد. حتي امكان استفاده از QR كد كاغذي و چاپ آن نيز به عنوان يك كيف پول كاغذ وجود دارد كه با اسكن آن مي‌شود كليد خصوصي خود را نيز دريافت نماييد.

خريد بيت كوين با دستگاه

با اين دستگاه‌ها قادريد با قرار دادن پول رايج در دستگاه مراحل فوق را براي خريد بيت كوين نيز طي نماييد. در مرحله آخر كار با دستگاه  لازم است تراكنش تاييد نهايي گردد و اين آخرين مرحله است كه پس از تأييد مبلغ، بايد با كليك يا فشار دادن روي دكمه “تأييد”، “خريد” يا “FINISH” معاملات خود را انجام دهيد و بيت كوين به آدرس تعيين شده در مرحله 2 ارسال مي‌شود.

فروش بيت كوين با دستگاه

بيت كوين را به همين شيوه‌اي در مورد خريد توضيح داده شد، مي‌توان با استفاده از دستگاه‌هاي خودپرداز فروخت، جايي كه شما فقط بايد مبلغ مورد نظر براي فروش را وارد كنيد، سپس آدرس بيت كوين را كه در صفحه دستگاه نمايش داده مي‌شود را ارسال نماييد. در آخر، پول نقدي پس از آن مبادله تحويل داده مي‌شود.

 

  براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: خودپرداز بيت كوين


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: خودپرداز بيت كوين،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۲۲:۴۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در بوشهر را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 

منبع : طرح توجيهي در بوشهر

 

 

طرح توجيهي در بوشهر | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

طرح توجيهي در بوشهر | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

طرح توجيهي در بوشهر | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در بوشهر | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در بوشهر ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در بوشهر

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي در بوشهر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در بوشهر،
موضوع:
[ ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۲۳:۰۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در كرمان را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 منبع: طرح توليد در كرمان

 

 

طرح توجيهي در كرمان | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

طرح توجيهي در كرمان | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

طرح توجيهي در كرمان | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در كرمان | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در كرمان ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در كرمان

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد در كرمان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در كرمان،
موضوع:
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۱:۲۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توليد لنت ترمز در داخل كشور آيا هنوز توجيه اقتصادي دارد؟ قطعه سازي يكي از صنايع مادر و اساسي در هر كشور به شمار مي‌آيد. فقط در سال 2018 تعداد 96,850,046 دستگاه خودرو در جهان توليد شد. در ايران طي سال ۹۸ در مجموع ۹۲۷ هزار و ۱۹۷ انواع خودرو توليد شده است كه سهم شركت‌هاي توليد‌كننده خودروهاي سبك و سواري از اين تعداد ۸۵۵ هزار دستگاه و سهم شركت‌هاي توليدكننده خودروهاي سبك و سنگين ۷۲ هزار و ۱۹۷ دستگاه بوده است. ايران در شرايط مطلوب بازار ظرفيت توليد يك ميليون و ۲۰۰ هزار دستگاه را در سال 1399 دارا مي‌باشد. قطعات خودرو به عنوان كالاي واسطه‌اي مورد مصرف در توليد انواع خودرو يا در بازار خدمات پس از فروش اهميت اقتصادي زيادي دارد.

از اين رو توسعه صنعت قطعه‌سازي به مفهوم توسعه صنعت خودروسازي كشور است و لذا مجموعه قطعه سازي همانند توليد لنت ترمز را مي‌توان به عنوان يكي از محورهاي توسعه صنعتي كشورها تلقي كرد. محصولات آن هم در خودروهاي صنعتي و هم ادوات كشاورزي استفاده مي‌شود و از درجه اهميت بالايي برخوردار است. در ادامه خلاصه اي از طرح توليد لنت ترمز آورده شده است. جهت ارائه سفارش و يا مشاوره در زمينه نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد لنت ترمز

 

 

طرح توليد لنت ترمز | معرفي محصول

لنت ترمز يكي از قطعات مصرفي در خودرو با درجه ايمني بسيار بالا يـا فـوق ايمني است كه نشان از اهميت فوق‌العاده آن در ترمزگيري‌هاي شديد در موقعيت‌هاي حساس مسير دارد. حفظ ايمني و جان سرنشينان خودرو و ميزان خسارات مالي سنگين در تصادفات رابطه مستقيمي با ميزان كاركرد موثر لنت ترمز دارد. 

تعريف ترمز

ترمز وظيفه توليد نيروي اصطكاكي مناسب جهت غلبه بر انـرژي جنبشـي چـرخ متحرك خودرو  را كه تحت تاثير نيروي موتور مي‌باشد را دارد. اتلاف انرژي ناشي از اصطكاك به صورت حرارت آزاد و در فضا پخش مي‌شود، اين عمل اتومبيل را از حالت حركت به حالت سكون و يا كاهش سرعت در مي‌آورد.

سيستم ترمز

سيستم ترمز خودرو از مجموعه قطعات زير تشكيل شده است:

ا- پدال ترمز

٢- سيلندر اصلي ترمز كه شامل ميله فشاري و تشتكي‌هاي عقب و جلو و فنر برگردان، پيستون و سوپاپ كنترل فشار و مجاري روي سيلندر مي‌باشد.

٣- لوله‌هاي فشار قوي انتقال روغن 

٤- سوپاپ‌هاي كنترل هيدروليكي

٥- سيلندر ترمز چرخ‌ها شامل پيستون، تشتكي و فنر و پيچ هواگيري

٦- لنت‌ها

٧- كاسه چرخ در ترمزهاي كاسه‌اي

٨- ديسك در ترمزهاي ديسكي

٩- بوستر يا افزاينده قدرت

١٠- ترمز دستي

طرز كار ترمز

زماني كه راننده به وسيله پاي خود روي پدال ترمز فشار مي‌آورد، اين فشار باعث جلو رفتن پيستون پمپ اصلي ترمز شده و پيستون روغن ترمز موجود در سيلندر ترمز كه جلوي آن قرار دارد را تحت فشار قرار داده و هم‌زمان با حركت خود در داخل سيلندر آن را با فشار زياد از طريق لوله‌هاي فولادي رابط كه در مقابل فشارهاي جانبي بسيار مقاوم مي‌باشد به سمت سيلندر چرخ‌ها مي‌راند.

اين حركت باعث جابجائي پيستون‌هاي داخل سيلندر كاسه چرخ يا روي ديسك شده و پيستون‌ها فشار خود را به كفشك و لقمه ترمزها منتقل كرده و كفشك و لقمه ترمزها را به كاسه و ديسك چرخ‌ها مي‌چسباند. واضح است كه اين عمل باعث به وجود آمدن اصطكاك ما بين كاسه، ديسك و كفشك و لقمه‌ها شده و آن‌ها را از حركت باز و يا حركت آن‌ها را كند مي‌كند.

طرح توليد لنت ترمز | كد آيسيك و تعرفه گمركي 

كد ISIC نوعي طبقه‌بندي استاندارد براي فعاليت‌هاي اقتصادي توليدي است. هدف اصلي ISIC فراهم كردن مجموعه‌اي از رده‌هاي فعاليتي است. به طوري كه در آن بتوان محصولات صنعتي را بر اساس نوع فعاليتي كه انجام مي‌دهند طبقه‌بندي كرد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت از اين طبقه‌بندي براي دسته‌بندي فعاليت‌هاي صنعتي استفاده مي‌نمايد. بر اساس سيستم طبقه‌بندي آيسيك، عدد 34  مربوط به ساخت وسايل نقليه موتوري، 3430 مربوط به ساخت قطعات و ملحقات وسائل نقليه موتوري و موتور آن‎ها مي‌باشد. كد آيسيك و تعرفه گمركي لنت‌هاي مختلف به شرخ ذيل مي‌باشد. 

رديف نام محصول كد گروه محصول   (آيسيك ) تعرفه گمركي
1 لنت صفحه كلاچ 34301251 ٨٧٠٨٣١١٠
2 لنت ترمزوصفحه كلاچ 34301416
3 نواع لنت ترمز 34301417
4 لنت ترمزديسكي 34301418 ٦٨١٣١٠٠٠
5 لنت ترمز خودرو (ديسكي-كفشكي) 3430412477
6 لنت كلاچ خودرو 3430512355
7 لنت ترمز خودرو 3430512495

طرح توليد لنت ترمز | ويژگي‌هاي و استاندارها

لنت ترمز براساس استانداردهاي مصوب بايد خواصي به شرح ذيل را داشته باشند:

 • طول عمر موثر آن‌ها يكنواخت باشد و فاقد عيوبي همانند ترك خوردگي، كنده‌شدگي‌، ناهمواري، بادكردگي، پوسته‌شدگي، غيريكنواختي و ساير عيوبي كه در طول عمر و كيفيت عملكرد لنت ترمز تاثير گذارند باشند.
 • فرايند و كيفيت توليد آن‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه حداقل يكسال پس از تاريخ ساخت از عهده آزمايشات استاندارد برآيد.
 • سطح خارجي كفشك فلزي بايد با رنگ كاري در مقابل زنگ‌زدگي محافظت شده باشد.
 • لنت ترمز پرچي بايد داراي مقاومت مكانيكي كافي بوده تا در هنگام سوراخ كردن و پرچ كردن آن روي كفشك ترك بر ندارد و نلغزد.
 •  لنت‌هاي ترمز چسپي، چسپندگي لنت و كفشك بايد داراي استحكام كافي باشند و روي كفشك ترك برندارد و نلغزد.

طرح توليد لنت ترمز | استانداردهاي محصول

در مورد انواع لنت خودرو سري استانداردهاي ملي ايران كه در موسسه استاندارد ايران به ثبت رسيده است به شرح ذيل ارائه شده است.

شماره استاندارد ملي شرح
11011 خودروهاي جاده اي -مواد ايجاد كننده اصطكاك در لنت هاي ترمز -بازرسي چشمي
13351 خودروهاي جاده اي – مواد سايشي لنت ترمز- ارزيابي رفتار سايشي براي سيستم هاي ترمز خودرو
12034 – خودروهاي جاده اي -مجموعه هاي لنت ترمز -روش آزمون دينامومتر اينرسي
14151 خودروهاي جاده اي – مواد اصطكاك لنت ترمز-دستورالعمل آزمون سايش استاندارد براي وسايل نقليه تجاري با ترمز هاي بادي
20396 ترمزها-ترمزهاي ديسكي و كاربردهاي آن ها-شرايط عمومي جهت تائيد لنت هاي ترمز
2798 خودروهاي جاده اي – لنت ترمز -روش آزمون مقاومت برشي لنت ترمز ديسكي و مجموعه ترمز هلالي
3099  مقاومت لنت ترمز در مقابل مايعات
3100 روش تعيين چگالي نسبي لنت ترمز   
3101 تعيين روش اندازه‌گيري تاثير حرارت بر روي شكل و ابعاد لنت ترمزهاي ديسكي
5823 خودروهاي جاده اي -لنت ترمز – روش هاي آزمون كرنش فشاري 
586 لنت ترمز-ويژگيها و روشهاي آزمون  
6105  خودرو-لنت ترمز -چسبندگي موقت ناشي از خوردگي به سطح تماس آهني -روش آزمون
6106 خودرو-لنت ترمز-مقاومت برشي داخلي لنت ترمز-روش آزمون

طرح توليد لنت ترمز | كالاهاي جايگزين 

با توجه به عملكرد اين وسيله در خودرو و توجه به اين نكته كه لنت ترمز قطعه‌اي است از مجموعه قطعاتي كه حضور آن بر روي كليه خودروها امري اجتناب‌ناپذير است. اين قطعه هيچ گونه جايگزيني ندارد و از طرفي امكان حذف آن از روي خودرو وجود ندارد.

طرح توليد لنت ترمز | موارد استفاده

لنت ترمز به عنوان يكي از قطعات فوق حفاظتي خودرو محسوب مي‌گردند كه در ساخت و همچنين به عنوان قطعات مصرفي در دوره بهره‌برداري از آن مورد استفاده مي‌شود. لنت ترمز قطعه تند مصرف است و پس از دوره‌هاي نسبتا” كوتاه بر روي خودروهاي تعويض مي‌گردند.

طرح توليد لنت ترمز | دانش فني پروژه و روش توليد

فرايند توليد لنت ترمز شامل چهار مرحله مي‌باشد.

1- ساخت پايه فلزي

2- ساخت قسمت غيرفلزي

3- اتصال قسمت‌هاي فلزي و غيرفلزي

4- كنترل كيفيت و بسته‌بندي

ساخت  قسمت فلزي

در ابتداي فرايند توليد ساخت پايه‌ها، صفحات فلزي با استفاده از گيوتين آهن برش و تبديل به نوار به عرض مورد نظر ميشود. جهت فرم‌دهي اوليه از اين نوارها استفاده مي‌شـود. براي فرم دهي ثانويه از يك پرس ضربه‌اي استفاده  و نهايتا لنت‌هاي كفشكي قبل از رنگ‌كاري به قسمت “تميز نمودن قطعات فرم داده شده” مي‌رود. چربي‌ها و ساير آلودگي‌هاي موجود بر روي ورق‌هاي آهن در مرحله چربي‌گيري اوليه و چربي‌گيري ثانويه زدوده و بعداً توسط ماشين سندبلاست گشته و آماده نصب قطعه غيرفلزي بر روي آن مي‌شود.

ساخت قسمت غير فلزي

در اين بخش پودرهاي معدني و فلزي مورد نياز توسط باسكول توزين مي‌شوند و جهت اختلاط كامل مواد با درصدهاي مختلف مطابق فرمولاسيون از دستگاه ميكسر استفاده مي‌گردد. بعد از تكميل عمل اختلاط مواد را جهت فرم‌دهي اوليه درون قالب‌هاي پرس هيدروليكي مي‌ريزند. مواد درون قالب متراكم شده و به شكل مورد نظر در مي‌آيند. 

بخش مونتاژ

جهت اتصال بخش فلزي و غير فلزي از پرس گرم استفاده مي‌شود. بدين ترتيب كه قطعه فلزي چسب كاري و آماده شده در بخش يك را درون قالب گذاشته و محصول فرم گرفته شده بخش دو را روي آن مي‌گذارند و سپس با استفاده از پرس گرم  عمليات فرم‌دهي نهايي با اتصال دو قطعه به يكديگر انجام مي‌شود. عمليات تكميلي بعدي شامل پرداخت سطح غيرفلزي لنت توسط گريندر و سپس پخت قطعه كامل شده در حرارت كوره انجام مي‌گردد. تا بدين ترتيب استحكام لازم در حرارت‌هاي بالاي ناشي از اصطكاك به لنت داده شود.

آزمون هاي استاندارد و بسته‌بندي

كنترل كيفيت حين توليد انجام و محصول نهايي نيز مطابق الزامات آزمون‌هاي استاندارد تست و در صورت نداشت عيب به بخش بسته‌بندي منتقل مي‌شود.

مواد اوليه مورد استفاد در توليد لنت ترمز

مواد اوليه توليد لنت‌هاي سراميكي بخش مهمي از دانش فني توليد محصول بوده و به صورت جنرال از الياف آهن، رزين فنوليك، الياف سلولزي، گرافيت، باريت، كربنات كلسيم، اكسيد آهن قرمز، پودربرنج، پودر پلاستيك، چسب، كفشك آهن، كارتن بسته‌بندي مي‌باشد.

طرح توليد لنت ترمز | بررسي بازار و رقبا

بر اساس آمارهاي منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پايان تيرماه سال 1399 تعداد 121 واحد صنعتي با ظرفيت توليد اسمي 48072000 دست در زمينه توليد انواع ترمز خودرو به ثبت رسيده است كه براساس طول عمر متوسط و فرسودگي ماشين آلات، راندمان توليد عملي و پالايش آماري واحدهاي راكد براساس تجارب قبلي و بررسي انجمن‌هاي صنفي مربوطه آمار واقعي اين توليد در كشور به حدود 50 درصد مقدار اسمي تقليل مي‌يابد.

پروانه بهره‌برداري توليد ترمز خودرو به تفكيك محصول تا پايان تير ماه سال 1399

رديف نام محصول تعداد واحد ظرفيت ساليانه واحد سنجش
1 لنت ترمز خودرو 49 11502 تن
2 لنت ترمز خودرو 60 121135120 عدد
3 لنت ترمز خودرو 5 2100000 دست
4 لنت كلاچ  خودرو 5 3239 تن
5 لنت كلاچ  خودرو 1 650000 دست
6 لنت كلاچ  خودرو 1 100000 عدد

 

طرحهاي داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد پيشرفت فيزيكي توليد لنت كشور تا پايان تبر ماه 1399
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
19 1847498 771 91781000 دست

 وضعيت صادرات محصول

براساس آمار اتاق بازرگاني در سال 1397 صادرات محصول با تعرفه 87083029  مربوط به ترمزها و ترمزهاي خود مهار و غير از لنت‌هاي ترمز سوار شده و غير از انواع مورد استفاده درسواري، سواري كار، وانت و تراكتور كشاورزي معادل 3,046,939 دلار و با تعرفه گمركي 87083011 مرتبط با لنت‌هاي ترمز سوار شده براي سواري، سواري كار، وانت و تراكتور كشاورزي معادل 135432 دلار بوده است.  

طرح توليد لنت ترمز | سرمايه گذاري مورد نياز

مطالعات براساس توان مالي متقاضي در دو ظرفيت پيش بيني شده است.

بر اساس مطالعات انجام شده احداث طرح توليد انواع لنت ترمز در سال جاري با ظرفيت اقتصادي ساليانه توليد1200000دست 89/9ميليارد ريال سرمايه‌گذاري نياز دارد. نرخ بازدهي بيشتر از 30درصد بوده و نزديك به 3  سال بازگشت سرمايه اوليه را خواهد داشت در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث ارائه شده است:

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   3000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي ) 990 متر مربع
3 ماشين آلات  32699 ميليون ريال

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 35031
2 سرمايه گذاري  درگردش 54887
3 كل سرمايه گذاري 89919

شاخص هاي مالي

موضوع هزينه ها 
نرخ بازده داخلي IRR 35  درصد
دوره برگشت سرمايه 3/16
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 34/18

طرح توليد لنت ترمز | مزاياي اجراي طرح

 • نياز به توليد با كيفيت جهت جايگزيني واردات
 • امكان تامين مواد اوليه مورد نياز در كشور
 • سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه‌گذاري با توجه به امكان توليد چند محصول در يك خط توليد
 • امكان استفاده از سيستم‌هاي مجهز به كنترل PLC با عملكرد اتوماتيك
 • امكان ايجاد تنوع در محصول با توجه به نياز بازار  
 • امكان اخذ مجوزهاي استانداردهاي كيفيت و فرايند

 

نتيجه گيري

توليد و مصرف اين محصولات با توجه به امكان مشكلات تامين ارز واردات محصول و مصرفي بودن كالا براي تمامي خودروها  منوط به بررسي‌هاي دقيق فني مالي و اقتصادي و نياز روز افزون داخلي و صادراتي كشور يكي از زمينه‌هاي موجه براي فعاليت اقتصادي مي‌باشد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارايه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • كمك به تامين نيروي انساني نصب، راه‌اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي 
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد لنت ترمز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توليد لنت ترمز،
موضوع:
[ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۱۰:۵۵ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در سنندج را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 

منبع : طرح توجيهي در سنندج

طرح توجيهي در سنندج | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

طرح توجيهي در سنندج | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

طرح توجيهي در سنندج | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در سنندج | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در سنندج ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در سنندج

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي در سنندج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در سنندج،
موضوع:
[ ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۴۰:۲۵ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در مشهد را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 منبع : طرح توجيهي در مشهد

 

 

طرح توجيهي در مشهد | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

طرح توجيهي در مشهد | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

طرح توجيهي در مشهد | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در مشهد | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در مشهد ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در مشهد 

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي در مشهد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در مشهد،
موضوع:
[ ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۴۱:۳۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح بسته بندي حبوبات و غلات با توجه به حجم بالاي عرضه و تقاضا و ارزش غذايي اين محصولات ايده و فرصت مناسبي براي سرمايه‌گذاران است. با افزايش جمعيت كره زمين و ضرورت تامين غذاي انسان‌ها، بخش‌كشاوررزي روز‌به‌روز اهميت بيشتري پيدا كرده است. در آخرين گزارش فائو در ۲۰۱۹ در كل جهان ۲.۷۲ميلياردتن غلات شامل گندم، غلات دانه درشت و برنج توليد شده توليدگندم به 763ميليون تن و برنج 512ميليون تن مي‌رسد. توليد غلات ايران در همين سال به سطح ۶/۲۱ميليونتن رسيد، توليد برنج ايران نيز در سال 2016 حدود 1.9ميليون تن بوده و ميزان توليد ذرت ايران نيز در سال 2016 برابر 897هزار تن بوده است. سرانه مصرف‌حبوباب در ايران حدود 8.7كيلوگرم در سال برآورد شده است. توليد ساليانه حبوبات كشور نيز در  طول نيم‌دهه گذشته براساس آمار جهادكشاورزي مابين 500 الي 700هزارتن در نوسان بوده است. مازاد نياز كشور نيز از محل واردات تامين شده است. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي بسته بندي حبوبات

 

 

طرح بسته بندي حبوبات | معرفي محصول

بررسي طرح مشتمل بر  آماده‌سازي و  بسته‌بندي دانه‌هاي حبوبات و غلات همانند لوبيا شامل لوبياي سفيد، لوبياي قرمز، لوبياي چيتي، لوبياي چشم بلبلي، لوبياي كشاورزي و لوبياي سويا، ارقام عدس، نخود، لپه، ماش و باقلا غلاتي همانند برنج، گندم ،جو پرك شده در ارقام مختلف است.

طرح بسته بندي حبوبات | كدهاي آيسيك و تعرفه گمركي

تعرفه گمركي و كدهاي آيسيك آماده‌سازي و بسته‌بندي انواع حبوبات به شرح ذيل مي‌باشد.    

محصول تعرفه گمركي كد آيسيك
پاك كردن و بسته‍‌بندي حبوبات 071134000 15492711
خشك كردن و بسته‌بندي غلات 15311410
پاك كردن و درجه‌بندي انواع حبوبات و بدون بسته‌بندي 15492717
پاستوريزه كردن و بسته‌بندي حبوبات 15492718
بسته‌بندي حبوبات و غلات و برنج 7495412322
   

طرح بسته بندي حبوبات | استانداردهاي آماده سازي و بسته بندي

در بسته‌بندي حبوبات و غلات از مرحله آماده‌سازي، بسته‌بندي و انبارداري از آيين‌نامه كار بهداشتي و الزامات استاندارد ملي ايران به شماره 9343 پيروي مي‌كند. هدف از تدوين اين آيين كار، راهنمايي توليدكنندگان در تأمين حداقل نيازمندي‌هاي بهداشتي توليد و عرضه و تطبيق ويژگي‌هاي آن با استاندارد مرتبط مي‌باشد. ساير استاندارهاي ملي و فرايند اين كسب و كار به شرح ذيل مي‌باشد.

 استاندارد ملي ايران 27 :  ” حبوبات – عدس – ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون”.

 استاندارد ملي ايران 38 :   ” ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون لوبيا”

 استاندارد ملي ايران 96 :   ” حبوبات – نخود – ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون “

 استاندارد ملي ايران 97 :    “لپه – ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون”

 استاندارد ملي ايران 98 :     ” ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون باقلاي خشك”

 استاندارد ملي ايران 99 :     “ماش – ويژگي‌ها و روش هاي آزمون “

 استاندارد ملي ايران 1836 : “واحدهاي توليدكننده مواد غذايي – آيين كار اصول بهداشتي”

استاندراد ملي ايران 2135 : ” ويژگي‌هاي عمومي برچسب بسته‌بندي مواد غذايي “

استاندارد ملي ايران 2204 : “مقررات بهداشتي كارگران كارگاه‌هاي توليد مواد غذايي”

 استاندارد ملي ايران 2339 : “آيين كار ضدعفوني خشكبار و حبوبات (فوميگاسيون)”

 استاندارد ملي ايران 3735 : ” نمونه‌برداري براي تشخيص آلودگي پنهان غلات و حبوبات به حشرات “

 استاندارد ملي ايران 3766 : ” آيين كار بهداشتي تجهيزات و لوازم مورد مصرف در صنايع غذايي “

استاندارد ملي ايران 4470 : ” برچسب‌گذاري مواد غذايي از پيش بسته‌بندي شده “

استاندارد ملي ايران 9035 : ” روش‌هاي آزمون تعيين ناخالصي، اندازه، بوهاي خارجي، وجود آفات و تشخيص گونه و رقم حبوبات “

 

طرح بسته بندي حبوبات | ويژگي‌هاي فني آماده سازي و بسته‌بندي

بوجاري، سورتينگ و بسته‌بندي انواع حبوبات و غلات توسط ماشين آلات خط توليد هم بايد داراي استانداردهاي سلامتي و كيفيت مواد اوليه و هم فرايند توليد باشد. سلفون و ورق‌هاي پليمري بسته‌بندي محصول توليدي بايد داراي نرمش، قابليت چاپ، قابليت دوخت حرارتي، قابليت شكل‌پذيري پنوماتيك، شفافيت، نفوذ ناپذيري نسبت به بخار آب و گازهاي محيطي را داشته باشد.

در بسته‌بندي حبوبات و غلات بايد نشانه‌گذاري‌هاي محصول شامل درج نام و نوع محصول، اندازه، درجه‌بندي، نام واحد توليدكننده، شماره پروانه ساخت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، شماره پروانه بهره‌برداري وزارت صمت،  شماره سريال ساخت، تاريخ توليد و انقضاي مصرف، وزن خالص و شرايط نگهداري قيد شود.

طرح بسته بندي حبوبات | موارد كاربرد حبوبات و غلات  بسته بندي شده

بسته‌بندي ابزاري است براي به حداقل رساندن فساد محصولات غذايي. استفاده از بسته‌بندي‌هاي صحيح و متناسب با محصولات مواد غذايي همانند حبوبات نه تنها به حفظ بهداشت محصول سالم و ماندگاري بيشتر آن كمك مي‌نمايد، بلكه در مقياس صنعتي امكان رعايت الزامات بهداشتي را بيشتر و ميسرتر مي‌سازد و قرارگيري حبوبات سالم در بسته‌بندي ضمن حفاظت از آن در مقابل جانوران، ميزان مصرف كنترل شده محصول را نيز بهتر مي‌نمايد.  

فوايد مصرف حبوبات 

حبوبات ضمن نقش آفريني در بهبود فرايند هضم، سلامت قلب و كاهش وزن منبع غني تامين پروتئين‌هاي متنوع مورد نياز انسان هستند. ميزان پروتئين حبوبات در مقايسه با غلات، بين ۱۸ تا ۵۰ درصد است. غلات تنها داراي ۱۰  الي ۱۵ درصد پروتئين مي‌باشند. تفاوت اصلي حبوبات با گوشت در فقدان اسيدهاي آمينه‌اي است كه ارزش پروتئيني آن‌ها را نسبت به گوشت‌ها  تقليل مي‌دهد.

اما در عوض مملو از كلسيم، پتاسيم و ويتامين B و بعضاً ويتامين C، آنتي اكسيدان و بتا كاروتن و فيبر هستند كه نقش مهمي را در تامين سلامت انسان بر عهده دارند. در مصرف حبوبات بايد به اثرات مصرف زياد آن‌ها در ايجاد اختلالات گوارشي و داشتن قندهاي غير قابل جذب در بدن توجه كرد.

كالاهاي جايگزين  بسته بندي حبوبات 

پروتئين گياهي كه به وفور و با قيمت مناسب به صورت فله‌اي يا بسته‌بندي در بازارهاي سنتي و مدرن عرضه مي‌شود، جايگزين مناسبي براي گوشت در سبد غذايي خانوارهاست و مصرف انواع مختلف آن به لاغري و كاهش وزن نيز كمك مي‌كند.

طرح بسته بندي حبوبات | دانش فني و فرايند توليد

ماشين آلات آماده‌سازي و بسته‌بندي غلات و حبوبات در داخل كشور قابل ساخت بوده و و باتوجه به ظرفيت توليدي شامل دستگاه‌هاي بالابر كاسه‌اي، بوجاري و بيره‌اي، نوار نقاله كنترل كيفيت دست چين، پوليش، بالابر زد، بسته‌بندي‌هاي دو و چهار توزين، نوار نقاله انتهايي و دستگاه شرينگ پك مي‌باشد.

در ابتداي فرايند خط آماده‌سازي مواد اوليه توسط بالابر فيدر كاسه‌اي به داخل سيستم بوجاري و يبره‌اي كه شامل سيكلون، فن مركزي با مكش دو طرفه و سيستم سرند است، انتقال مي‌يابد. در اين سيستم پوشال، گرد، غبار و چوب و ناخالصي‌هاي سبك و سنگين در دو مرحله توسط سرندهاي جداگانه غربال‌گري بالا و پايين از محصول جدا مي‌نمابد. شن‌گيري پس از بوجاري توسط فن‌هاي مركزي مولد مكش و صفحات ويبره حركت‌دهنده محصول انجام مي‌گيرد.

محصولات تميز شده براي كنترل نهايي از روي نوار نقاله چشمي حركت كرده و به بخش سورتينگ و درجه‌بندي بر اساس شكل و سايز هندسي محصول كه داراي دريچه‌هاي خروجي متفاوت است، منتقل مي‌گردد. محصول سورت شده پس از پوليش توسط بالابر z به دستگاه بسته‌بندي منتقل مي‌گردد. اين دستگاه داراي مخزن، بالابر و پيمانه‌هايي است كه مي‌تواند به صورت وزني يا حجمي عمل نمايد. محصولات منتقل شده به مخزن اوليه توسط بالابر به مخزن ثانويه‌اي منتقل و سپس به پيمانه‌ها وارد و پيمانه‌ها پس از پرشدن و توزين اتوماتيك به وسيله ترازو به درون بسته‌ها ريخته مي‌شود. بسته‌هاي پر شده براي بسته‌بندي ثانويه روي نوار نقاله قرار مي‌گيرند. طراحي، نصب و چيدمان دستگاه‌ها و تجهيزات بسته‌بندي براساس فيزيك سالن توليد جانمايي و انجام مي‌گيرد.

طرح بسته بندي حبوبات | بررسي بازار  و رقبا

با توجه به مزيت صنايع تبديلي كشور تعداد 798 واحد توليد صنعتي آماده‌سازي و بسته‌بندي گرانولي حبوبات و غلات در كشور با ظرفيت اسمي دوميليون وجود دارد. تعداد طرح‌هاي در حال احداث كشور كه داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد مي‌باشند، 203 طرح است كه پيش‌بيني ايجاد ظرفيت جديد 223 هزارتني را دارند.

 

تعداد پروانه‌هاي بسته‌بندي حبوبات و غلات كشور
تعداد سرمايه(م.ر) اشتغال ظرفيت واحد
798 26349924 22302 2012481 تن
تعداد جوازهاي تاسيس صادره بسته‌بندي گرانولي حبوبات و غلات كشور  

7704

تعدادجوازهاي تاسيس‌هاي بالا 60 درصد توليد لنت خودرو كشور

تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
203 19806723 5039 323471 تن

سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث توليد در سال جاري حدود 63 ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از 26درصد بوده و ظرف سه سال بعد از به توليد رسيدن برگشت سرمايه خواهيد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت عملي 1500 تن بسته‌بندي انواع حبوبات و حبوبات در سال ارائه شده است.

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   2500 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي، خدماتي و ستادي و روباز 1100 متر مربع

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 34,440
2 سرمايه گذاري در گردش 28,585
3 كل سرمايه گذاري 63,025

                                    

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR 26
دوره برگشت سرمايه 3/0
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 34/5

 

طرح بسته بندي حبوبات | مزاياي اجراي طرح

 • ماندگاري بيشتر محصولات بسته‌بندي شده 
 • نگهداري امن و بهداشتي محصولات
 • رعايت ضوابط استاندارد و بهداشتي آماده‌سازي و بسته‌بندي كالاي با كيفيت
 • در نتيجه ايجاد ارزش افروده بيشتر

 

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و برآورهاي مالي فني و اقتصادي تهيه شده طرح در سال 1399 نشان دهنده و تحليل شاخص‌هاي مالي و اقتصادي طرح با محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي صنايع تبديلي بخش كشاورزي در حوزه بسته‌بندي حبوبات نشان مي‌دهد. جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي توليد كننده

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي بسته بندي حبوبات

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح بسته بندي حبوبات،
موضوع:
[ ۸ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۱۶:۰۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در سمنان را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 

منبع: طرح توجيهي در سمنان

 

 

طرح توجيهي در سمنان | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

طرح توجيهي در سمنان | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

طرح توجيهي در سمنان | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در سمنان | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در سمنان ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در سمنان

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي در سمنان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در سمنان،
موضوع:
[ ۷ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۰۰:۲۳ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در تهران را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 منبع: طرح توجيهي در تهران

 

 

طرح توجيهي در تهران | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

طرح توجيهي در تهران | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

طرح توجيهي در تهران | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در تهران | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در تهران ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در تهران

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي در تهران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در تهران،
موضوع:
[ ۴ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۴۱:۴۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در اصفهان را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 

منبع: طرح توجيهي در اصفهان

 

 

طرح توجيهي در اصفهان | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

طرح توجيهي در اصفهان | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

طرح توجيهي در اصفهان | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در اصفهان | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در اصفهان ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در اصفهان

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي در اصفهان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در اصفهان،
موضوع:
[ ۲ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۳۵:۴۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر