كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

غذاهاي دريايي تجارت رو به رشدي را درجهان دارد. در سال2021 كل تجارت انواع آبزيان به بيش از 300ميليارد دلار رسيده است و انتظار مي‌رود تقاضا و عرضه جهاني غذاهاي دريايي در پنج سال آينده نيز هم ازنظر حجم و هم ازنظر ارزش به رشد خود ادامه دهد. چين همچنان بزرگترين صادركننده غذاهاي دريايي جهان است، ظرفيت توليد چين دراين زمينه 64.5 ميليون تن تخمين زده مي‌شود. ايران هم در زمينه توليد و فرآوري آبزيان هم به لحاظ تقاضاي داخلي و هم به لحاظ صادرات با توجه به نرخ بالاي تقاضا و مزيت‌هاي نسبي مي‌تواند نقش آفريني نمايد. براساس آمارنامه شيلات ظرفيت توليد آبزيان ايران درسال 1397  معادل1262403 تن بوده است. مقدار مصرف سرانه ماهي، در بعضي كشورها حدود 100كيلوگرم درسال و متوسط مصرف سرانه مردم ايران طي يك دهه گذشته مابين 5 الي 10كيلوگرم در سال بوده است. در ادامه خلاصه‌اي از طرح توجيهي فرآوري ماهي را آورده‌ايم.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: طرح توجيهي فرآوري ماهي

 

 

طرح توجيهي فرآوري ماهي | فراوري ماهي

فرآوري ماهي به عنوان يك ضرورت به دليل فسادپذيري سريع آبزيان پس از صيد مي‌باشد. فرآوري كردن ماهي به شيوه‌هاي مختلف از مطلوبترين روش‌هاي نگهداري و ماندگاري بيشتر آن است. هدف از عمل آوري آبزيان، پاك، قطعه بندي، بسته بندي، فريز يا فرآوري آبزيان بصورت خوراك آماده يا نيم پخت در فرايند كنسروسازي و فرايندهاي مشابهي است كه امكان نگهداري محصولات را در زماني طولاني پس از صيد، توزيع، نگهداري تا رسيدن به سفره مصرف به صورت سالم و بهداشتي مطابق شاخص‌هاي استاندارد غذايي مرتبط تضمين مي‌نمايد. براي سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

طرح توجيهي فرآوري ماهي | خواص مصرف ماهي

گوشت ماهي، گوشت سفيد بوده و حدود 20درصد از سهم پروتئين حيواني جهان به همراه ساير آبزيان تشكيل مي‌دهد. ماهيان دريايي جنوب از جمله شير، ماهي سرخو، هوور يك منبع غني از پروتئين هستند كه بيشترين درصد پروتئين را دارند و برخلاف گوشت قرمز داراي بافت پيوندي و مناسب پخت و هضم راحت هستند. ماهي منبع غني انواع اسيدهاي آمينه مورد نياز بدن همانند آرژنين، هيستيدين، ايزولوسين، لوسين، ليزين، ميتونين، فنيل آلاتين، ترئونين، تريتوفان و والين است و مصرف آن با غلات پروتئين كاملي را براي نيازهاي بدن انسان تامين مي‌نمايد. انواع ويتامين‌هاي گروه ب و همچنين ويتامين‌هاي محلول در چربي (آ، دي، اي و كا) در آبزيان دريايي وجود دارند. اگرچه ميزان آن در گونه‌هاي مختلف و حتي در قسمت‎‌هاي مختلف يك ماهي متفاوت است.

ماهيان دريايي غني از مواد معدني همانند آهن، يد، كلسيم و فسفر هستند. مواد معدني ديگري از جمله فلوئور، سلنيوم، گوگرد، روي و مس نيز در ماهي وجود دارد. برخي از خواص ضدبيماري‌زايي ماهي را به خواص آنتي اكسيداني سلنيوم نسبت مي‌دهند. مصرف ماهي به دليل مواد مفيد و اسيدهاي چرب امگا 3 در آن مي‌تواند در پيشگيري و درمان برخي از بيماري‌ها، بسيار مفيد باشد.

مقدار چربي ماهي‌هاي دريايي بسيار متغير بوده و كمتر از 1درصد در ماهيان تا بيش از 30درصد در گونه‌هاي ماهي‌هاي چرب متغير است. اسيدهاي چرب امگا 3 موجود در آبزيان به ندرت به شكل آزاد در طبيعت وجود دارند و در تنظيم فعاليت سلول‌هاي بدن، محافظت بدن در مقابل فشارهاي عصبي و تعدادي از بيماري‌ها نقش مهمي دارند. ماهي‌هاي دريايي بدن انسان را در مقابل بيماري‌هاي قلبي محافظت مي‌نمايد.

 

طرح توجيهي فرآوري ماهي | محصولات طرح

فرآوري در اين طرح به مجموعه فعاليت‌هايي گفته مي‌شود كه در آن ماهي پس از شستشو و آماده شدن به صورت تازه، منجمد يا پخته شده، به شكل كامل يا سرزده و شكم خالي، پوست كنده، فيله، استيك و غيره بسته‌بندي مي‌شود. در اين طرح در فاز نخست محصولات زير توليد مي‌شود.

 • ماهي شكم خالي منجمد شده ظرفيت توليد ساليانه 350
 • فيله ماهي شده با ظرفيت توليد ساليانه 80 تن

براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنايع غذايي نوشته شده نزد كاردوك كليك كنيد.

معرفي كدهاي ISIC متعلق به محصولات مورد بررسي

براساس سيستم طبقه بندي آيسيك، كد دو رقمي آيسيك 15 مربوط به محصولات غذائي و آشاميدني‌ها بوده و كدهاي فعاليت‌هاي فرآوري آبزيان با كديشن ده رقمي به شرح ذيل ارائه گرديده است.

كد آيسيك محصول

نام محصول كد گروه محصول   (آيسيك )
فيله و گوشت ماهي آب شور 1512412306
فرآوري و نگهداري ماهي كامل آب شور 1512412315
انواع فرآورده حاصل از ماهي 1512412351
فيله و گوشت ماهي به صورت تازه، سرد شده 1512412378
فيله و گوشت ماهي به صورت منجمد 1512412379
ماهي كامل به صورت تازه، سرد شده 1512412381
ماهي كامل به صورت منجمد 1512412382
فيله و گوشت ماهي آب شور به صورت منجمد 1512512308
ماهي كامل آب شور به صورت تازه، سرد شده 1512512316
ماهي كامل آب شور به صورت منجمد 1512512317

طرح توجيهي فرآوري ماهي | كالاهاي جايگزين

ماهي سرشار از مواد مغذي مثل امگا۳، ويتامين D، سلينيوم و پروتئين است و هر كدام اين مواد براي جذب با ماده ديگر اهميت دارد. مثلا اسيدچرب امگا۳ كه در ماهي يافت مي‌شود براي جذب ويتامين D لازم است كه ماده‌اي محلول در چربي است. مكمل‌هاي سلينيوم موجود در آبزيان همراه با پروتئين‌هاي باكيفيت بالا و ويتامين‌ها و مواد معدني براي بدن مفيد هستند. لذا نبايد ساير انواع كالاها همانند گوشت قرمز، مرغ و حبوبات را به عنوان جايگزين آبزيان محسوب نمود. بلكه بايد در يك تعادل رژيم غذايي از محصولات فرآوري شده، آبزيان به اندازه مناسب استفاده نمود.

طرح توجيهي فرآوري ماهي | استانداردهاي محصولات

براي توليد اين محصولات، سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي الزامات  عمومي و اختصاصي خود را در قالب استانداردهاي تدوين شده بشرح ذيل اعلام نموده است. تمامي اين دستورالعمل‌ها با هدف تضمين و ماندگاري و تكرارپذير بودن توليد محصولاتي با كيفيت و سالم براي مصرف مشتريان مي‌باشد.

“فرآوري ماهي مركب -آئين كار”     با  شماره استاندارد  :  11247

“ماهي تازه-ويژگي‌ها”                    با  شماره استاندارد  :   5623

“ماهي و ميگو -ويژگيهاي ميكروب”  با  شماره استاندارد  :    2394-1

“برش‌هاي كامل ماهي تازه، نوع قطعه‌ها و آماده‌سازي گوشت ماهي” با  شماره استاندارد  :   57

“ماهي و فرآورده‌هاي آن-فرآوري، جابجايي و يخ زدن -واژه نامه ” با  شماره استاندارد  : 9610

“ماهي و فرآورده‌هاي آن-فرآوري، جابجايي و يخ زدن در كارگاه فرآوري و سردخانه ساحل-آيين كار” با شماره استاندارد : 9612

 

طرح توجيهي فرآوري ماهي | دانش فني و فرايند توليد محصول

مواد اوليه و ماهي‌هاي صيد شده از ماشين‌هاي حمل به كارخانه منتقل مي‌شود. ماهي قبل از انتقال به كارخانه شستشو و از خونريزي پاك و يخ زده مي‌شود. در كارخانه، ماهي در دماي مابين 0-4 درجه در سردخانه و در جعبه‌هاي پلاستيكي نگهداري مي‌كنند و قبل از درجه بندي، ماهي بر روي نوار نقاله شيب دار با قابليت سرريز مداوم آب  تصفيه شده ماهي شسته و به ميز كار منتقل مي‌شود. در مرحله بعد ماهي با برش سر، فيله كردن و برداشتن پوست توسط ماشين‌هاي فرآوري يا نيروي كار انجام مي‌شود. فيله‌ها بر روي ميز كنترل كيفيت از نظر تعداد و نقص بررسي مي‌شوند و استخوان‌ها به جز استخوان‌ها بسيار ريز، انگل‌هاي قابل مشاهده، لكه‌هاي خوني، كبودي، لكه‌هاي پوستي و همچنين غشاي سياه و هر گونه اجسام خارجي از فيله‌ها برداشته مي‌شود.

فيله‌هاي بريده شده به صورت دستي يا خودكار قبل از انجماد سريع در صورت لزوم با آب تصفيه شده به صورت پاشش شسته، درجه بندي و در دماي 24- نگهداري مي‌شوند. ماهي ويا فيله توزين شده در كيسه‌هاي پلاستيكي، كارتن و بسته بندي قرار مي‌گيرند و جعبه‌هاي داراي مشخصات دقيق از قبل آماده شده و به خط توليد منتقل و محصولات در آن قرار مي‌گيرد. بلوك‌ها (فيله/قطعه/گوشت چرخ كرده) مستقيماً در كارتن‌هاي بلوكي بسته بندي شده بر اساس مشخصات و بر روي بسته‌هاي برچسب گذاري مي‌شوند و سپس محصول در تونل انجماد و سردخانه قرار مي‌گيرد. در اتمام فراوري روزانه نيز تمامي تجهيزات  ماشين آلات و تسمه‌هاي نقاله خط توليد با روشي مناسب و ضدعفوني كننده‌هايي همانند هيپوكلريت سديم بطور كامل تميز مي‌شود.

 

ماشين آلات خط توليد فرآوري آبزيان

ليست ماشين آلات و تاسيسات اصلي خط توليد ماشين آلات فرآوري ماهي كه توضيح تعدادي از آن‌ها در ادامه ارايه مي‌شود عبارتند از:

 • سردخانه و پيش سردكن  50تني
 • سردخانه  10تني سيستم
 • تونل انجماد 6 تني
 • دستگاه وكيوم بسته بندي محصولات
 • دستگاه دوخت بسته
 • چك پالت
 • باسكت پالت
 • ميزهاي كار استيل
 • دستگاه توليد پودر يخ
 • وان استيل
 • تامبلر
 • نوار نقاله و الواترها
 • انواع چاقو
 • اره برش
 • ترازو ديجيتال و فيله كن

نوارهاي نقاله

كانوايرهاي افقي و “Z” مطابق با ابعاد استاندارد و با قابليت تنظيم سرعت نوار انتقال زاويه شيب، دركانواير زد و تنظيم حركت نوار با استفاده از موتور DC يا با موتور دنده‌اي به همراه ميزهاي كار استيل در ايستگاهاي كاري مختلف خط توليد جهت انتقال شستشو همزمان و تخليه ضايعات شكمي ماهي به كارگرفته مي‌شوند.

 

دستگاه كله زني ماهي

اين دستگاه قادر است به آساني سر و دم ماهي را با يك تيغه چرخان بردارد و در دو نوع ديواري ثابت و متحرك توليد مي‌‍شود.

دستگاه برش و جداسازي استخوان ماهي

دستگاه برش و جداسازي استخوان عضلاني جهت آماده شدن ماهي  براي فيله كردن گوشت است. دستگاه داراي درايور برقي و نوار نقاله كوچك است كه امكان بكارگيري آن را براي ماهي دراندازه‌هاي مختلف  فراهم مي‌كند.

 

دستگاه فيله ماهي

اين دستگاه در سايزهاي مختلف امكان فيله كردن تميز و سريع انواع ماهي در اوزان مختلف را فراهم مي‌كند. تنظيمات آن ساده و از جنس استيل ضدزنگ بدون خوردگي ساخته شده است. تيغه‌هاي دوار دستگاه از فولاد مخصوص با درجه سختي بالا ساخته شده‌اند. دستگاه  قابليت حمل آسان را در داخل سالن‌هاي توليد دارد و از آن براي فيله كردن ماهي‌هاي قزل آلا، كپور، تيلاپيا، ماهي سفيد، شاه ماهي، ساردين و ماهي سالمون استفاده مي‌كنند.

دستگاه پوست گيري

اين دستگاه براي پوست كندن اتوماتيك فيله ماهي و ماهي‌هاي بزرگ در شرايط كار بهداشتي طراحي شده است. دستگاه مجهز به نوار نقاله تغذيه است كه كار را براي اپراتور كاملاً ايمن مي‌كند. دستگاه امكان پوست گيري از فيله‌ها را با قابليت تنظيم فراهم مي‌كند.

 

دستگاه جداسازي همزمان استخوان و ضايعات و فيله كردن ماهي

اين دستگاه اتوماتيك در ظرفيت‌هاي بالا براي باز كردن حفره شكمي، برداشتن قسمت داخلي و استخوان نخاعي طراحي شده است و مي‌تواند ماهي به دو يا سه قسمت نيز با بهره بالا تقسيم كند. دستگاه ظرفيت آماده سازي 70 الي 100 ماهي در دقيقه را دارد.

 

طرح توجيهي فرآوري ماهي | بررسي بازار

اساس آمار وزارت صنعت ، معدن و تجارت تا پايان  خرداد سال 1400 تعداد پروانه‌هاي بهره برداري صادره شده كشور در زمينه صنايع عمل آوري توليد و بسته بندي انواع آبزيان فراوري شده 275واحد است كه اشتغالي 16797 را ايجاد نموده است. تا خرداد ماه 1400تعداد 272   واحد صنعتي با ظرفيت توليد اسمي ساليانه 431هزار تن فراوري آبزيان به اشكال مختلف در سطح كشور به ثبت رسيده است.

مزاياي اجراي طرح

 • وجود دانش فني طراحي و ساخت ماشين آلات در كشور
 • امكان تامين مواد اوليه و مواد اوليه مورد نياز در كشور براساس مزيت و پتانسيل‌هاي منطقه‌اي
 • سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه‌گذاري مبتني بر دانش مديريت، تجربه، تخصص در اجرا و بهره برداري و بهره وري منابع
 • صادرات محور بودن محصولات توليدي

براي مشاهده ساير طرح ها و پروژه ها به طرح توجيهي صنعتي هاي نوشته در كاردوك مراجعه نماييد.

خدمات قابل ارايه كاردوك به طرح‌ها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم‌افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركزمشاوره  كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي فرآوري ماهي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي فرآوري ماهي،
موضوع:
[ ۴ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۵:۱۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

مدارك لازم براي ثبت شركت بنا بر نوع شركت تفاوت‌هايي دارد. شركت به مجموعه يا موسسه‌هايي گفته مي‌شود كه توسط دو يا چند نفر تشكيل مي‌شوند. شركت‌ها انواع و اقسام مختلفي دارند و هركدام در يك حوزه خاص فعاليت مي‌كنند. شركت‌ها به طور كلي به منظور انجام امور تجاري و غير تجاري تاسيس مي‌شوند. يكي از امور مهمي كه پس از تاسيس شركت بايد به انجام رساند، ثبت شركت است. براي ثبت شركت بايد برخي مدارك مورد نياز را آماده كنيد. در ادامه ابتدا روند آماده سازي مدارك مورد و به صورت تفكيكي مدارك مورد نياز براي ثبت شركت غير تجاري ، سهامي عام و مسئوليت محدود را آورده‌ايم. براي اشنايي بيشتر با مراحل ثبت شركت كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ثبت شركت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: مدارك لازم براي ثبت شركت

 

 

روند آماده سازي مدارك مورد نياز براي ثبت شركت

براي اعتبار بخشيدن، رسميت يافتن و نشان دادن توافق بين حداقل دو نفر ثبت شركت انجام مي‌شود. براي شروع روند ثبت شركت ابتدا بايد مدارك مورد نياز براي ثبت شركت را آماده كنيد. در مرحله اول بايد اعضا، اطلاعات هويتي، آدرس و شماره تماس آن‌ها مشخص شود. سپس ميزان درآمد، سرمايه اوليه، سهم و ميزان مسئوليت هر يك از شركاء مشخص گردد. در اين مرحله اعضا ممكن است به صورت شفاهي به توافق رسيده باشند و يا آن را مكتوب كرده باشند. سپس اقدام به وارد كردن مشخصات ذكر شده در سامانه مربوطه كنيد. پس از ثبت اطلاعات بايد اصل مدارك كپي برابر اصل شده را به اداره ثبت شركت‌ها ارسال نماييد. اگر هنوز نوع شركت خود را مشخص نكرده‌ايد، مقاله انواع شركت ها را مطالعه نماييد.

آيا براي ثبت شركت نياز به كارت پايان خدمت است؟

براي ثبت شركت خير، نيازي به كارت پايان خدمت و يا معافيت وجود ندارد، اما گاه براي ثبت برخي شركت ها نياز به جواز كسب وجود دارد و براي دريافت جواز هنوز نياز به كارت پايان خدمت و يا معافيت مي‌باشد.

مدارك تحصيلي براي ثبت شركت نياز است؟

به طور كلي مدرك تحصيلي براي ثبت شركت اهميتي ندارد. اما در برخي موارد با توجه به موضوع شركت ممكن است نياز به مدرك تحصيلي اعضاي اصلي شركت و حتي ارائه آن‌ها به سازمان مربوطه وجود داشته باشد. براي مثال شركت هاي مهندسي و يا شركت هايي كه نياز به مجوزهاي خاص دارند، مدرك تحصيلي اهميت پيدا مي‌كند.

مدت زمان لازم از زمان ارسال تا ثبت نهايي 

به طور كلي زمان زيادي نياز نيست صرف ثبت شركت انجام شود. موسساتي چون كاردوك اين روند را براي شما آسان كرده و در طي 7 الي 14 روز ثبت شركت را انجام مي‌دهند. براي انجام امور ثبت شركت در كوتاه‌ترين زمان كليك كنيد.

مدارك مورد نياز براي ثبت شركت هاي غير تجاري

شركت‌هاي غير تجاري در واقع موسسه‌هايي هستند كه در آن‌ها اموري جداگانه از تجارت، داد و ستد و… انجام مي‌گيرد. براي ثبت اين نوع شركت به برخي مدارك نياز خواهيد داشت. در زير مدارك مورد نياز براي ثبت شركت هاي غيرتجاري را نام برده‌ايم:

 • تائيديه مهر شده و مكتوب نيروي انتظامي در صورت انتفاعي بودن شركت
 • كپي كارت ملي افراد تاسيس كننده شركت
 • كپي شناسنامه افراد تاسيس كننده شركت
 • دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومي تاسيس كنندگان شركت
 • اظهار نامه
 • فيش پرداخت حق ثبت
 • ارائه گواهينامه تصديق در صورت ثبت شدن شركت در كشورهاي ديگر
 • مجوز صادر شده از طرف سازمان براي شركتهاي هاي غير انتفاعي

مدارك مورد نياز براي ثبت شركت سهامي عام

شركت‌هاي سهامي عام از ديگر موسسه هايي هستند كه بايد به ثبت برسند. براي ثبت اين نوع شركت مدارك زير مورد نياز مي‌باشند:

 • دو نسخه از اظهارنامه شركت
 • دو نسخه از اساسنامه شركت
 • مجوز صادر شده براي شركت از مراكز ذيصلاح
 • فيش يا همان گواهي بانكي مربوط به واريز نمودن حداقل سي و پنج درصد سرمايه شركت
 • برگه نمايندگي براي اشخاص حقوقي
 • كپي شناسنامه مدير عاملان شركت
 • آگهي دعوت مجمع موسسين شركت در روزنامه هاي معين شده
 • صورت جلسه هيئت مديره شركت در ۲نسخه
 • صورت جلسه مجمع عمومي تاسيس كنندگان شركت در دو نسخه

مدارك مورد نياز براي ثبت شركت‌ با مسئوليت محدود

يكي از ويژگي هاي شاخص شركت با مسئوليت محدود اين است كه مسئوليت آن ها بستگي به ميزان سرمايه‌اي دارد كه وارد شركت كرده‌اند و در صورت ورشكستگي بيشتر از آن نيازي نيست پرداخت نمايند. براي ثبت اين نوع شركت مدارك زير مورد نياز مي‌باشد:

 • كمي شناسنامه تمامي مديران شركت و تمامي شركا
 • صورت جلسه مجمع عمومي شركت در ۲نسخه
 • برگه شركت نامه ۲ نسخه
 • اساس نامه دو نسخه
 • دو نسخه از تقاضانامه مربوط به ثبت شركت

براي دريافت مشاوره در زمينه ثبت شركت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

سوالات متدوال

آيا با ثبت شركت مي توان كاركنان را بيمه نمود؟

بله با ثبت شركت كد كارگاهي به شما اهدا مي‌شود و با اين كد امكان بيمه كاركنان وجود خواهد داشت.

با ثبت شركت امكان معرفي شركت در سطح بين المللي نيز وجود دارد؟

بله با ثبت شركت، نام آن در سطح ملي و بين المللي معرفي مي‌گردد.

 

منبع: مدارك لازم براي ثبت شركت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۰۶:۵۳ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

با شغل دوم ضمن كسب درآمد، فرصتي است تا در مسير علايق، اشتياق و افزايش مهارت‌‌هاي خود قدم برداريد. براي داشتن شغل دوم لازم است در نظر داشته باشيد كه شروع شغل دوم نبايد به درآمد ثابت تان آسيب بزند. فراموش نكنيد كه شما به درآمد شغل اول تان نياز داريد، حتي اگر به آن كار علاقه اي نداشته باشيد. براي شروع به منابع و استعدادهايتان بنگريد و اگر شما هم فكر مي‌كنيد داشتن شغل دوم مي‌تواند به شما كمك كند تا كنترل خوبي روي هزينه‌هاي زندگي‌تان داشته باشيد، در ادامه مطلب با ما همراه باشيد تا با هم چند ايده را مرور كنيم. براي اطلاع از پردرآمدترين شغل ها كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ايده‌هاي كسب و كار مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: شغل دوم

 

 

ايده‌هايي براي كسب و كار بعد از ساعات اداري

در بيشتر كشورهاي دنيا به دليل شرايط سخت اقتصادي مردم به دنبال اين هستند تا بعد از ساعات كاري هم شغلي داشته باشند. با توجه به شرايط اقتصادي امروزي شغل دوم در كشور ما هم رايج شده است. براي شروع مي توانيد از خلاقيت خود نيز استفاده كنيد، براي شناخت ويژگي هاي افراد خلاق كليك كنيد. در اينجا چند ايده خوب و كاربردي به شما معرفي مي‌كنيم كه مي‌تواند براي شما منبع درآمد خوبي باشد. لطفاً تا انتها همراه ما باشيد.

1- فريلنسري از شغل هاي قرن 21

فريلنسري به كساني گفته مي‌شود كه داراي يك مهارت هستند و مي‌توانند خدماتي ارائه دهند. طراحان، برنامه نويسان، نويسندگان، مترجمان و…. همگي از جمله كساني هستند كه مي‌توانند با عضويت در سايت‌هاي فريلنسري كسب درآمد كنند.

2- توليد محتوا و شغل دوم

يكي ديگر از مشاغلي كه مي‌توانيد به كمك اينترنت انجام دهيد، توليد محتواست. امروزه بسياري از سايت‌ها و پيج هاي صفحات مجازي به نيروهايي دوركار براي توليد محتواهاي نوشتاري، تصويري و ويديوي احتياج دارند. پس مي‌توانيد با مهارت نوشتن، مهارت عكاسي، مهارت فتوشاپ و تدوين از منزل كسب درآمد كنيد.

3- تدريس و آموزش

شما مي‌توانيد از هنر و علم خود براي آموزش و ارائه به ديگران كسب درآمد كنيد. بسياري از آموزشگاه‌ها از معلمان و مدرسان نيمه وقت استقبال مي‌كند. به علاوه اينترنت بستر مناسبي براي برگزاري كلاس‌هاي آنلاين نيز فراهم كرده است.

4- راننده آژانس يك شغل دوم رايج

راننده آژانس به عنوان يكي از رايج‌ترين شغل‌هاي دوم در ايران شناخته مي‌شود. اگر شما صاحب يك خودرو هستيد به راحتي مي‌توانيد وارد اين شغل شويد. معمولاً بيشتر كارمندان تمام عصر و شب را خانه هستند، بنابراين شما مي‌توانيد در شيفت عصر و شب در يك آژانس كار كنيد و به درآمد خوبي برسيد.

5- پيك موتوري

اين روزها به دليل بالا بودن بار ترافيك در شهرهاي بزرگ، مردم ترجيح مي‌دهند در خانه بنشينند و غذاي خود را سفارش دهند. اگر شما يك موتور داريد مي‌توانيد به عنوان پيك موتوري براي رستوران‌ها و فست فودي‌ها كار كنيد. از آنجايي كه چندين پيك موتوري در يك رستوران كار مي‌كنند، بعد از رساندن يك سفارش مي‌توانيد كمي هم استراحت كنيد تا نوبت شما برسد. اين شغل اين روزها درآمد بسيار خوبي دارد.

6- صندوق دار

فروشگاه‌هاي بزرگ روز به روز در حال گسترش هستند. اگر شما علاقه‌مند به كار در فروشگاه‌ها هستيد مي‌توانيد بعد از ساعت كاري خود به عنوان صندوق‌دار فعاليت كنيد. اين كار شيفتي است و در بعضي مواقع ممكن است فقط هفته‌اي چند بار مشغول به كار شويد. اين شغل ضمن راحت بودن مي‌تواند به عنوان شغل دوم براي شما مفيد باشد.

7- معلم خصوصي شغل دوم يا شغل اصلي

اين روزها معلم خصوصي جزء يكي از شغل‌هاي كم دردسر محسوب مي‌شود. بعد از ساعات اداري مي‌توانيد به عنوان معلم خصوصي در منزل كار كنيد. ضمن اينكه محيط كاري شما آرام و بي دردسر است، درآمد خوبي هم عايدتان خواهد كرد. علاوه بر اين لازم نيست كل شب و يا كل عصر را مشغول انجام اين كار باشيد، تنها چند ساعت براي معلم خصوصي بودن كفايت مي‌كند.

8- فعاليت در ساختمان سازي شغل دوم پردرآمد

يكي از مزيت‌هاي بزرگ زندگي در كشورهاي در حال توسعه، روند رو به رشد ساخت و سازها در آن است. كارگران ساختماني هميشه مورد نياز هستند. شما بعد از ساعات اداري مي‌توانيد در ساختمان‌هاي در حال ساخت فعاليت كنيد. اين شغل ضمن سخت بودن دو مزيت دارد؛ يكي اينكه كارگران ساختماني معمولاً شب‌ها كار نمي‌كنند و دوم اينكه در اكثر مواقع تسويه حساب شما روزانه صورت خواهد گرفت و خستگي را از تن‌تان بيرون مي‌كند. در صورتي كه سرمايه اي (هر چند كم) داريد، مي توانيد خودتان شروع به ساخت و ساز بكنيد؛ اما در اين شرايط بايد براي رسيدن به سود، كمي صبور باشيد. براي به دست آوردن سرمايه اوليه اين كار مي توانيد شروع به پس انداز بكنيد، توصيه مي كنيم بهترين راه پس انداز با درآمد كم را بخوانيد.

9- همكاري در فروش شغلي با ريسك پايين

اين روزها فروش اينترنتي يكي از شعل هاي رايج است. شما با ساخت يك صفحه در فضاي مجازي مانند اينستاگرام مي‌توانيد محصولات سايت‌ها و يا مغازه‌ها را به فروش برسانيد و پورسانت خوبي دريافت كنيد. در ايران هم سيستم همكاري در فروش براي بزرگترين فروشگاه‌هاي اينترنتي وجود دارد و شما از طريق همكاري با اين سايت‌ها به منبع درآمد بزرگي مي‌رسيد.

10- ساخت اپليكيشن

با توجه به زمينه‌اي كه در آن علاقه داريد شروع به ساخت يك اپليكيشن كنيد. با يادگيري زبان برنامه‌نويسي مي‌توانيد از اين دانش خود پول خوبي به دست آوريد. شما يك بار اپليكيشني را مي‌سازيد، اما صدها بار آن را به فروش مي‌رسانيد. ساخت اپليكيشن، يك شغل دوم پُر درآمدي است كه شما ضمن كار بر روي علاقه‌ي خود، به پول هم مي‌رسيد.

11- آرايشگري به عنوان شغل دوم

آرايشگري در رديف شغل‌هايي قرار مي‌گيرد كه افراد از انجام آن لذت مي‌برند. اين شغل بسيار لطيف بوده و با روحيه‌ي بسياري سازگار است. شما مي‌تواند دوره‌هاي اين كار را در آموزشگاه‌هاي معتبر بگذرانيد و مدرك آرايشگري خود را دريافت كنيد. مي‌توانيد با اجاره و خريد يك مكان با متراژ كم كار خود را آغاز كنيد. اين كار ضمن ايجاد آرامش براي فرد مي‌تواند به عنوان يك شغل مهم بعد از ساعات اداري در نظر گرفته شود. خوبي اين كار اين است كه ساعت باز و بسته بودن آرايشگاه شما كاملاً در اختيار خودتان خواهد بود.

12- حسابداري آنلاين

اگر شغل شما حسابداري است مي‌توانيد خارج از ساعات اداري همين كار را انجام دهيد. اين روزها شركت‌هاي زيادي وجود دارند كه به دنبال حسابداران آنلاين هستند. شما مي‌توانيد به راحتي در منزل كار حسابداري شركت‌ها را بدون حضور در مكاني مشخص انجام دهيد. اين شركت‌ها از همه شهرها به دنبال حسابداران خِبره هستند. مي‌توانيد بعد از ساعت اداري با حسابداري آنلاين به منبع درآمد بسيار خوبي برسيد.

13- ورود به بازار بورس و سرمايه گذاري

يكي از مشاغل پر رونق و پرطرفدار بازار بورس و سهام است. با سرمايه گذاري در اين بازارها و خريد و فروش سهام مي‌توانيد به سودهاي كلان دست پيدا كنيد. يكي از بازارهاي امن و قابل پيش بيني بازار رمز ارزهاست كه اين روزها بسيار داغ شده‌اند. با دريافت مشاوره سرمايه گذاري ارز ديجيتال با اطمينان كامل وارد اين بازار شويد.

چند نكته كوتاه

براي اينكه بتوانيد در شغل دوم خود موفق‌تر عمل كنيد بايد به چند نكته مهم توجه داشته باشيد.

 • مطمئن شويد كه مي‌توانيد آن را مديريت كنيد.
 • به دنبال علايق خود باشيد.
 • به دنبال انعطاف‌پذيري باشيد.
 • مهارت‌هايي را كه بايد توسعه دهيد در نظر بگيريد.
 • مراقب هر گونه كلاه برداري احتمالي باشيد.

كوتاه سخن اينكه…

شغل دوم بعد از ساعات كاري مي‌تواند به موفقيت بيشتر شما كمك كند. در اين مقاله سعي شده ايده‌هاي متنوع‌تري براي شروع شغل دوم توضيح داده شود تا شما بتوانيد به درآمد بيشتري برسيد. سعي كنيد هميشه شغل دوم خود را متناسب با علايق خود انتخاب كنيد تا هم برايتان پايدارتر باشد و هم از آن لذت ببريد. بسياري از افراد داراي استعدادهايي هستند كه خودشان هم از آن ها بي خبرند، تنها كافي است با يك مشاور كسب و كار صحبت كرده تا بتوانيد استعدادهاي بالقوه خود را بالفعل كنيد. كارشناسان ما در مركز كاردوك به شما در اين زمينه خدمات ارائه مي دهند.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه ايده‌هاي كسب و كار مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

آيا مي‌شود با شغل دوم بيشتر از شغل اول به درآمد رسيد؟

بله. اگر شما در شغل دوم خود خلاقيت به خرج دهيد مي‌توانيد چند برابر شغل اولتان درآمد كسب كنيد. به عنوان مثال «ساخت اپليكيشن» كه در بالا توضيح داديم اين امكان را براي شما فراهم مي‌كند تا درآمدتان چند برابر شغل اولتان باشد.

با خستگي شغل دوم چه كار كنيم؟

قبل از اقدام براي به دست آوردن شغل دوم، خودتان را ارزيابي كنيد تا ببينيد اصلاً توانايي انجام چنين كاري را داريد يا نه. اگر پاسختان مثبت بود شما مي‌توانيد با توان مديريتي خود، زمان كافي براي استراحت كردن را كنار بگذاريد. استراحت كردن بسيار مهم است اگر نتوانيد اين كار را انجام دهيد، ممكن است به خودتان آسيب بزنيد. بنابراين قبل از هر اقدامي به فكر زمان لازم براي آسودگي خود باشيد.

 

منبع: شغل دوم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: شغل دوم،
موضوع:
[ ۱ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۵۲:۲۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

براساس آمار شيلات كشور ميزان توليد ميگوي پرورشي در استان‌هاي جنوبي كشور از سال 1392 تا 1397 از 12698 تن به 47859 تن رسيده است و ميزان صيد ميگو دريايي نيز از آب‌هاي جنوب سالانه بالغ بر  8805 تن بوده است. اين رشد فزاينده و سريع ظرفيت توليد ميگوي پرورشي در كشور نشان از جذابيت اين فعاليت را مي‌دهد. پرورش ميگو در سواحل خليج فارس و درياي عمان با استفاده از آب دريا كه توسط كانال به سمت مزارع هدايت شده در محيط استخرهاي خاكي انجام مي‌گيرد. از آنجا كه ميگو جانورى آبزى از خانواده سخت پوستان است در فرايند عمل آوري پوست سخت از آن جدا شده و مي‌تواند پوست را طي فرايندي تبديل به محصولات قابل مصرف در صنايع ديگر كرد. در ادامه خلاصه‌اي از طرح توجيهي توليد كتين و كتيوسان را كه از پوست ميگو عمل مي‌آيد آورده‌ايم. براي سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: طرح توجيهي توليد كتين و كتيوسان

 

  

طرح توجيهي توليد كتين و كتيوسان (كتيوزان) | معرفي محصول

كتين يك ماده مشتق شده گلوكزي است و ساختار اصلي ديواره و پوسته سلولي موجوداتي از قبيل حشرات، قارچ‌ها، نرم‌تنان، خرچنگ و ميگو را تشكيل مي‌دهد. كيتين داراي خواص درماني و صنعتي است. در واقع بعد از سلولز، كيتين فراوان‌ترين پلي ساكاريد موجود در طبيعت مي‌باشد. كيتوزان يا كتيوسان نيز يكي از مشتقات كيتين است كه پس از فرآوري كيتين به دست مي‌آيد.

براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنايع غذايي نوشته شده نزد كاردوك كليك كنيد.

زمان و نحوه استخراج كتين و كتيوسان

استخراج كتين بعد از پوست كني ميگو آغاز مي‌شود. براي توليد كتين طي عملياتي از پوست ميگو املاح و پروتئين با كنترل زمان فرايند و غلظت مواد فرآوري‌كننده همانند هيدروكلريك اسيد و سديم هيدروكسيد در دماي برنامه ريزي شده جداسازي مي‌شود. كيتين و كيتوسان دو ماده پروتئيني هستند كه به مقدار فراوان در پوست ميگو و استخوان ماهي وجود دارند.

از كاربردهاي آن‌ها مي‌توان به استفاده از آن‌ها در صنايع كاغذسازي، صنايع دارويي، دندانسازي، صنعت بافت، رنگبري واستنتر نساجي، بسته‌بندي محصولات غذايي، صنعت عكاسي، تصفيه فاضلاب، جذب فلزات سنگين، توليد مواد آرايشي، توليد سمعك، بسته بندي مواد غذايي اشاره كرد.

كيتوزان داراي خاصيت ضدباكتريايي بوده و مي‌تواند يك لايه پلاستيكي مانند را بر روي محصولات به وجود آورد كه به دليل داشتن خاصيت بازي سبب ماندگاري بيشتر محصولات علل الخصوص كيفيت موادغذايي مي‌شود.

از آنجا كه بخش بزرگي از ذخاير ميگو خليج فارس در آب‌هاي ايران قرار دارد و هزمان با رشد صنعت پرورش ميگو نيز مواجه هستيم؛ لذا به لحاظ حفظ  محيط زيستي در واحدهاي فرآوري، تمايل توليدكنندگان به استفاده از ضايعات به وجود آمده در اين صنعت جهت كاهش آلودگي‌هاي زيست محيطي افزايش پيدا كرده است. فرآوري پوست ميگو همزمان با سودآورتر نمودن صنعت فراوري آبزيان سبب ايجاد  سود و ارزش افزوده بيشتر با تبديل ضايعات به محصولات مفيد و قابل استفاده شده است.

 

طرح توجيهي توليد كتين و كتيوسان | فرايند توليد كيتين

براي توليد كتين در فاز اول، فرآوري پوست ميگو را به صورت كامل شستشو داده و بقايا و گوشت ميگو را از پوست كاملاً جدا مي‌گردد.

در مرحله دوم پوست ميگو با انتقال به آون در دماي 40درجه سانتي گراد خشك شده، سپس پوست خشك شده ميگو را با استفاده از آسياب پودر مي‌گردد.

در مرحله سوم كالاي نيم ساخته به مدت 24 ساعت در دماي معمولي نگهداري و  پوسته آسياب شده را در محلول سود سوزآور قرار مي‌دهند و پس از آن بقاياي به جا مانده از پوسته را بر روي صافي مي‌ريزند و تا بتوانند باشستشو توسط آب تصفيه شده PH آن را خنثي نمايند.

پوسته‌هاي ميگو را در اين مرحله  همراه با محلول اسيد كلريدريك و اسيد لاكتيك توسط  همزن با يكديگر مخلوط مي‌نمايند و سپس مخلوط را مجددا از صافي عبور داده و مجدد براي كاهش اسيديته و خنثي شدن شستشو مي‌كنند.

محصول حاصل خشك و پودر شده در اين فرايند كتين است. كيتين با فرمول (C8H13O5N) يك پلي ساكاريد طبيعي است كه از آن مي‌توان محصولي ديگر به نام كيتوسان با فرمول (C6H13O4N) بدست آورد. اصلي‌ترين عوامل موثر بر خواص و كيفيت كيتين و كيتوسان حاصله عبارتند از وزن مولكولي،ميزان كريستاله شدن، درصد خلوص، مقدار رطوبت، محتواي فلزات و پروتئين موجود در آن‌ها مي‌باشند. كيتين و كيتوسان ويژگي‌هاي مناسب همانند سازگاري با محيط زيست، غيرسمي و خواص ضدميكروبي را دارند.

طرح توجيهي توليد كتين و كتيوسان | انواع كيتوسان

كيتوزان با وزن مولكولي پايين و با داشتن درجه خلوص بالا در صنعت داروسازي و پزشكي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. يكي از روش‌هاي توليد كيتوسان به درجه خلوص بالا و وزن مولكولي پايين‌تر روش الكتروشيميايي مي‌باشد. محصول به دست آمده در اين فرايند در سيستم‌هاي تصفيه صنعتي در صنايع پليمري و غذايي كاربرد دارد. واحد توليد كتين و كتيوسان را مي‌توان در جوار بنگاه‌هاي فرآوري آبزيان و يا به صورت مستقل ايجاد نمود. طرح حاضر پيش‌بيني توليد 100تن محصول را در سال دارد.

معرفي كدهاي ISIC متعلق به محصولات مورد بررسي

براساس سيستم طبقه بندي آيسيك، عدد 24 مربوط به ساخت مواد و محصولات شيميائي و كتين به كد آيسيك ده رقمي 2413412491  طبقه‌بندي مي‌شود.

كد آيسيك محصول   

ديف نام محصول كد گروه محصول   (آيسيك )
2 كيتين 2413412491

طرح توجيهي توليد كتين و كتيوسان | استانداردهاي محصولات

براي محصولات توليد سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي الزامات  عمومي و اختصاصي خود را در قالب استانداردهاي تدوين شده به شرح ذيل اعلام نموده است. تمامي اين دستورالعمل‌ها با هدف تضمين و ماندگاري و تكارپذير بودن توليد محصولاتي با كيفيت براي مصرف مشتريان مي‌باشد.

“كتين با درجه غذايي-ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون” با شماره استاندارد:    8570

طرح توجيهي توليد كتين و كتيوسان | دانش فني پروژه و روش توليد محصول

دانش فني و ماشين آلات توليد در كيفيت مناسب و در ظرفيت‌هاي متفاوت و قابل رقابت در داخل كشور قابل تامين است.

معرفي خط توليد محصول

فرايند بازيافت پوست ميگو به كيتين و كتيوزان بطور كلي در دياگرام زير بيان شده است. اين فرايند قادر است ضايعات كارخانه را به محصولي با ارزش افزوده بالا تبديل نمايد. در اين فرايند پوست ميگو پس از قرارگيري در سانتريفوژ به بخش خالص سازي، دراير و بسته بندي پودري منتقل مي‌گردد.

 

طرح توجيهي توليد كتين و كتيوسان | مزاياي اجراي طرح

 • وجود دانش فني طراحي و ساخت ماشين آلات در كشور
 • امكان تامين مواد اوليه و مواد اوليه مورد نياز در كشور براساس فضاي آب هوايي توليد محصول
 • سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه‌گذاري با توجه به بازيافت ضايعاتي كه مشكل زيست محيط هم دارد.

براي مشاهده ساير طرح ها و پروژه ها به طرح توجيهي صنعتي هاي نوشته در كاردوك مراجعه نماييد.

 خدمات قابل ارايه كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم‌افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركزمشاوره  كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي توليد كتين و كتيوسان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۲۷:۳۳ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

مهاجرت از طريق سرمايه گذاري چگونه است؟ در سال‌هاي اخير تب و تاب مهاجرت شدت زيادي به خود گرفته است. اغلب افراد براي تغيير و بهبود شرايط زندگي خود اقدام به مهاجرت مي‌كنند. از اين رو روش‌هاي مختلفي را براي مهاجرت انتخاب مي‌كنند كه يكي از آن‌ها، مهاجرت از طريق سرمايه گذاري است. اگر شما هم قصد داريد تا از طريق سرمايه‌گذاري مهاجرت كنيد، خواندن اين مقاله مناسب شما خواهد بود. مركز مشاوره كاردوك به شما براي بهترين انتخاب راهنمايي مي كند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مهاجرت از طريق سرمايه‌گذاري مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: مهاجرت از طريق سرمايه گذاري

 

 

مهاجرت از طريق سرمايه گذاري

اصولاً مهاجرت با دست خالي امكان پذير نيست. به خصوص اگر مي‌خواهيد از طريق سرمايه‌گذاري مهاجرت كنيد بايد نكات مهمي را مورد توجه خود قرار دهيد تا هم سرمايه‌ ارزشمندتان هدر نرود و هم بتوانيد به خواسته خود برسيد. در اين مقاله ما اصول و نكات مهم مهاجرت از طريق سرمايه‌گذاري را برايتان توضيح خواهيم داد. لطفاً تا انتهاي مقاله همراه ما باشيد.

1- مهاجرت از طريق سرمايه گذاري با اخذ ويزاي سرمايه‌گذاري

اگر مي‌خواهيد از طريق سرمايه‌گذاري به كشوري مهاجرت كنيد، پس در قدم اول بايد ويزاي سرمايه‌گذاري بگيريد. شرايط كشورها در اين زمينه با هم يكسان نيستند. اما كشورهاي اروپايي و همچنين كشور كانادا در اين زمينه خدمات خوبي ارائه مي‌دهند.

شما سرمايه خود را وارد كشور مقصد مي‌كنيد اما به مدت حدوداً 5 سال هيچ سودي دريافت نمي‌كنيد. اين مدت زمان عدم دريافت سود توسط كشور مقصد تعيين مي‌شود. اما در مقابل سرمايه‌اي كه وارد كشور مورد نظر خود كرده‌ايد به شما و اعضاي خانواده‌تان اجازه اقامت مي‌دهند.

2- مقدار سرمايه‌گذاري

اين مقدار از كشوري به كشور ديگر متفاوت است و شما مي‌توانيد با بررسي و گرفتن مشاوره در اين زمينه از حداقل و حداكثر مبلغ براي سرمايه‌گذاري در كشور مقصد خود باخبر شويد. اما به طور كلي نرخ مشخص برخي از كشورها به شرح زير است:

آمريكا 200 هزار دلار

كانادا 210 هزار دلار

استراليا 2.5 ميليون دلار

3- مهاجرت از طريق سرمايه گذاري و عدم نياز به مدرك زبان

در بيشتر روش‌هاي دريافت اقامت داشتن مدرك زبان الزامي است. اما وقتي شما از طريق سرمايه‌گذاري وارد كشور مقصد مي‌شويد به دليل اعتباري كه سرمايه‌ شما به همراه دارد، نيازي به مدرك زبان نداريد. خودتان مي‌توانيد با آسودگي در كشور مقصد مورد نظر، زبان آنجا را ياد بگيريد.

4- مدارك لازم براي مهاجرت از طريق سرمايه گذاري

قبل از هر اقدامي از كامل بودن مدارك خود اطمينان كسب كنيد. براي مهاجرت از طريق سرمايه‌گذاري نياز به پاسپورت معتبر، عدم سوء پيشينه، سند ملكي معتبر و قانوني، تمكن و استقلال مالي و مجوز كسب و كار هستيد. تمام اين مدارك بايد ترجمه شده و مورد تأييد سفارت كشور مقصد برسد. در صورتي كه مدارك شما معتبر بود اجازه كسب و كار به شما داده مي‌شود. سعي كنيد مراحل تكميل مدارك را از طريق يك وكيل حرفه‌اي پيگيري كنيد تا هم سريع‌تر پيش برود و هم در صورت بروز هر گونه مشكلي وكيل آن را برطرف مي‌كند.

5- اقدام براي اقامت اعضاي خانواده

بعد از اينكه فرد تمامي مراحل ثبت اقامت و سرمايه‌گذاري خود را انجام داد، مي‌تواند كارهاي مربوط به اقامت اعضاي خانواده را انجام دهد. از مزيت سرمايه‌گذاري در كشورهاي ديگر، اجازه اقامت ساير اعضاي خانواده است. اين گزينه مثبت به دليل اعتباري است كه فرد متقاضي وارد كشور مورد نظر مي‌كند. هر سرمايه‌اي كه وارد كشورهاي هدف مي‌شود رونق و توليد اقتصادي را به همراه دارد و كشورهاي مقصد به اعتبار سرمايه‌اي كه فرد وارد مي‌كند اجازه اقامت به اعضاي خانواده را مي‌دهند.

6- تمديد اقامت با سرمايه‌گذاري

فرد مورد نظر بايد تعهداتي را در قبال اين سكونت موقت و سرمايه‌گذاري‌اش رعايت كند تا كشور مقصد اقامت او را تمديد كند. اگر فرد بتوانيد ماليات خود را به موقع پرداخت كند، به كشور مورد نظر اين اطمينان را بدهد كه توان پرداخت هزينه بيمه را تا يك سال آينده را دارد و كسب و كاري كه راه انداخته سودآور خواهد بود، كشور مقصد اقامت او و خانواده‌اش را تمديد خواهد كرد.

كشورهايي كه با سرمايه گذاري اقامت مي دهند

مهاجرت از طريق سرمايه گذاري به بسياري از كشورها امكان پذير است. اما 8 كشوري كه به طور رايج مقصد ايرانيان است، عبارتند از كانادا، استراليا، پرتغال، انگليس، تركيه، نيوزلند، آمريكا و قبرس. اما هر كدام از اين كشورها شرايط منحصر به فرد خودشان را دارند، بنابراين بايد براي سرمايه‌گذاري در هر كدام از آن‌ها شرايط و مدارك لازم را بررسي و گزينه مناسب انتخاب نماييد.

مشكلات مهاجرت و اقامت از طريق سرمايه گذاري

چند مشكل اساسي در ارتباط با اقامت از طريق سرمايه‌گذاري وجود دارد. شما بايد با مبالغ بالايي اقدام به سرمايه‌گذاري كنيد. به همين جهت راه براي خيلي از افراد بسته مي‌شود. البته برخي از كشورها مانند تركيه با آسان‌تر كردن شرايط سرمايه‌گذاري اين مشكل را حل كرده‌اند. اما بسياري از كشورهاي پيشرفته حداقل سرمايه‌اي كه مي‌خواهند نجومي است. از طرف ديگر شما بايد به كشور مقصد اين اطمينان را بدهيد كه فعال اقتصادي بوديد كه اين كار نيازمند داشتن مدارك معتبر است. مشكل مهم ديگر هزينه اقامت است. كشورهايي كه از طريق سرمايه‌گذاري اجازه اقامت مي‌دهند، هنگام تمديد اقامت مبالغ بسيار بالايي را دريافت مي‌كنند.

 

بهترين كار براي اقامتي آسان با سرمايه‌گذاري

بهترين كار گرفتن وكيل و دريافت مشاوره حرفه‌اي است. چون كوچك‌ترين اشتباهي منجر به نابودي سرمايه‌ي چندين و چند ساله‌تان خواهد شد. با كمك وكلاي حرفه‌اي، شما با بايد و نبايدهاي اين نوع از مهاجرت آشنا خواهيد شد. مهم‌تر از همه اينكه يك كارشناس به شما كمك مي‌كند تا مراحل قانوني را آسان‌تر و سريع‌تر طي كنيد و درگير بسياري از كاغذ‌ بازي‌ها نشويد.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه مهاجرت از طريق سرمايه‌گذاري از كارشناسان كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 

 

سؤالات متداول

آيا براي مهاجرت از طريق سرمايه‌گذاري محدوديت سني وجود دارد؟

بله. اگر شما مي‌خواهيد به عنوان يك سرمايه‌گذار وارد كشوري شويد و اقامت دريافت كنيد سن‌تان بايد بالاي 18 سال باشد. در غير اين صورت نمي‌توانيد براي اقامت اقدام كنيد.

آيا كشوري برنامه اقامت از طريق سرمايه‌گذاري را دارد؟

بله كشورهايي هستند كه برنامه ثابت و مشخصي براي اقامت دارند. از جمله بلغارستان، پرتغال، يونان و مالتا.

چرا مهاجرت از طريق سرمايه گذاري در كشورهاي ديگر مزيت محسوب مي‌شود؟

هيچ وقت شرايط يك كشور يكسان نيست. اگر كشور مبدأ شما دچار بحران‌هاي بزرگي مانند جنگ و عدم امنيت شد، نگراني براي شما وجود ندارد، چون سرمايه و اعتبار شما در كشور ديگري است و مي‌توانيد زندگي آرامي را در كشور مقصد مورد نظر خود داشته باشيد. بنابراين سرمايه‌گذاري در كشورهاي ديگر مي‌تواند يك مزيت بزرگ و امن براي شما باشد.

 

منبع: مهاجرت از طريق سرمايه گذاري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۳۷:۰۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

صيادي و پرورش ميگو كار مستمر و منبع درآمد بنگاه‌ها و فعالين زيادي در سطح جهان مي‌باشد. صيد، پرورش و فرآوري ميگو و آبزيان فعاليت‌هاي مختلف و متعددي را در سطح بين‌المللي درگير نموده است؛ به گونه‌اي كه اندازه بازار ميگو در سال 2019 معادل 31.6ميليارد دلار ارزيابي شده است و تخمين زده مي‌شود تا سال 2027 با رشدي معادل 9.2درصدي طي سال‌هاي 2021 تا 2027 به 54.6ميليارد دلار برسد. مزيت استان‌هاي شمالي و جنوبي و استان‌هاي پرآب كشور مي‌طلبد تا راهبردهاي مناسب با نگرش به ارتقا فرهنگ و توان مصرف داخل و توسعه صادرات اتخاذ گردد. براي بررسي منطقه و اجرا نياز به نظر كارشناسان هست كه در ادامه خلاصه‌اي از طرح توجيهي فرآوري آبزيان و ميگو را براي آشنايي با چنين پروژه‌هايي آورده‌‌ايم. براي سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: طرح توجيهي فرآوري ميگو

 

طرح توجيهي فرآوري آبزيان | معرفي محصول

ميگو جانورى آبزى از خانواده سخت پوستان است كه به طور عمده در آب‌هاى گرم بين ۱۸تا ۳۸درجه سانتي‌گراد زندگي مي‌كند و برخي از گونه‌هاي آن نيز در آب‌هاي سرد و شيرين يافت مي‌شوند و به منظور توليد گوشت، و تامين غذا در محيط‌هاى مصنوعى نيز پرورش داده مى‌شود. ميگوهاي توليدي كشور عمدتا در بازارهاي جهاني و بخشي نيز در داخل كشور توزيع و به مصرف مي‌رسد. در ايران ميگوهاي خوراكي آب شور در درياي عمان و خليج فارس زندگي مي‌كنند. اين جانور آبزي كفزي است و به همين دليل در نواحي نسبتا كم عمق يافت مي‌شود. اين نوع ميگو را دريايي مي‌نامند، ميگوي دريايي پس از صيد بر حسب اين كه عمل آوري شود و يا به صورت تازه به بازار مصرف انتقال يابد، به دو دسته ميگوي تازه و منجمد تقسيم بندي مي‌شود. نوع ديگر ميگو، ميگوي پرورشي است كه طي سال‌هاي اخير در سواحل خليج فارس و درياي عمان با استفاده از آب دريا كه توسط كانال به سمت مزارع هدايت شده در محيط استخرهاي خاكي پرورش داده مي‌شود. اين ميگوها همان ميگو بومي دريايي هستند كه در استخرها به صورت مصنوعي پرورش داده مي‌شوند و گوشت آن‌ها تفاوتي با نوع دريايي نداشته و از نظر كيفيت و بهداشت نسبت به ميگوي دريايي قابل كنترل‌تر هستند.

 

چرا فرآوري آبزيان در چرخه اقتصاد اهميت دارد؟

رﺷﺪ ﮐﻨﻮﻧﯽ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺟﻬﺎن و تقاضاي روز اﻓﺰون ﭘﺮوﺗﺌﯿﻦ، ﻧﯿﺎزﻣﻨﺪ راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﺑﻬﯿﻨﻪ در ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻏﺬاﯾﯽ اﺳﺖ. در ﻫﻤﯿﻦ راﺳﺘﺎ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ‌ﻫﺎي شيلاتي ﯾﮑﯽ از ﻣﺤﻮرﻫﺎ و راﻫﺒﺮدﻫﺎي ﺗﻮﻟﯿﺪ ﭘﺮوﺗﺌﯿﻦ ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز مي‌ﺑﺎﺷﺪ. اﻓﺰاﯾﺶ ﺗﻮﻟﯿﺪ آﺑﺰﯾﺎن ﻣﺮﻫﻮن اﻓﺰاﯾﺶ ﺗﻮﻟﯿﺪ در زﯾﺮ ﺑﺨﺶ آﺑﺰي‌ﭘﺮوري اﺳﺖ و باتوجه به يكي از عوامل موثر در اين زمينه يعني  فسادپذيري بيش از حد آبزيان پس از صيد و فرآوري كردن ميگو يكي از مطلوب‌ترين روش‌هاي نگهداري آن مي‌باشد. هدف از عمل‌آوري ميگو  پاك، قطعه بندي،  بسته بندي، فريز يا فراوري بصورت خوراك آماده يا نيم پخت در فرايند كنسروسازي و فرايندهاي مشابه است، تا امكان نگهداري محصولات را از زمان صيد، توزيع، نگهداري تا مصرف را به صورت سالم و بهداشتي مطابق شاخص‌هاي استاندارد غذايي مرتبط فراهم شود. براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنايع غذايي كليك كنيد.

طرح توجيهي فرآوري ميگو | ارزش غذايي ميگو

ميگو از نظر مقايسه‌اي نسبت به ساير غذاهايي كه پروتئين زيادي دارند همانند گوشت ماهي و ماكيان كالري كمتري دارد. پروتئين موجود در ميگو كيفيت بالايي داشته و حاوي تمام اسيدآمينه‌هاي لازم جهت رشد هست. پروتئين ميگو به دليل نداشتن بافت همبند به راحتي هضم مي‌شود. در ميگو، ميزان اسيد چرب اشباع كه براي سلامتي مضر است صفر بوده و مصرف آن به كاهش كلسترول خون كمك مي‌كند. اسيدهاي چرب امگا-3 كه براي سلامتي مفيد هستند، در ميگوها به وفور يافت مي‌شوند. ميگو منبع غني از ويتامين‌هاي B,E,D,C,B12 ,B6 ،A و املاحي چون كلسيم، آهن، منيزيم، فسفر، پتاسيم، سديم، روي، مس، منگنز و سلنيوم است. علاوه بر كلسيم، روي، آهن، منيزيم و فسفر ميگو نسبت به ساير آبزيان بيشتر است. ميگو منبع‌ مهم‌ سلنيوم ‌ است‌ كه به ايمني‌ بدن‌ براي‌ حذف‌ سلول‌هاي‌ فرسوده‌ و سم زدايي كمك مي‌كند. اسيدهاي چرب غيراشباع موجود در ميگو، نقش ضدالتهابي داشته كه با مصرف آن مي‌توان از ابتلا به بيماري‌هاي التهابي، مانند ورم مفاصل و برونشيت مزمن پيشگيري كرد. ميگو به علت دارا بودن مواد مغذي در پيشگيري و در بالا بردن مقاومت بدن در مقابل تعدادي از بيماري‌ها موثر است.

كتين و كتيوزان

استخراج كيتين از پوسته ميگو طي فرآيندهاي املاح زدايي و پروتئين زدايي و غلظت مواد فرآوري كننده يعني هيدروكلريك اسيد و سديم هيدروكسيد در دماي مناسب انجام مي‌گيرد. كيتين و كيتوسان دو ماده پروتئيني هستند كه به مقدار زياد در پوست ميگو و استخوان ماهي وجود دارند.

طرح توجيهي فرآوري ميگو | ظرفيت هاي ساليانه طرح

ظرفيت محصولات در فاز نخست عبارتند از : ميگو پوست گيري و رگ گير شده بدون سر و باسر      700 تن ميگوي سوخاري و ناگت ميگو                                  70  تن

معرفي كدهاي ISIC متعلق به محصولات مورد بررسي

براساس سيستم طبقه بندي آيسيك، عدد 24 مربوط به ساخت مواد و محصولات شيميايي و كتين با كد آيسيك ده رقمي 2413412491 طبقه بندي مي‌شود و كد دو رقمي آيسيك 15 مربوط به محصولات غذايي و آشاميدني‌ها بوده و كدهاي فعاليت‌هاي فرآوري آبزيان با كديشن ده رقمي به شرح ذيل ارايه گرديده است. كد آيسيك محصول

رديف نام محصول كد گروه محصول   (آيسيك)
1 فرآوري انواع ميگو 1512412328
2 ميگو به صورت غير منجمد، تازه (با پوسته يا بدون پوسته) 1512512329
3 ميگو به صورت منجمد شده (با پوسته يا بدون پوسته) 1512512330
4 ميگو پخته شده آماده مصرف (بجز سوخاري) 1512512387

 

طرح توجيهي فرآوري آبزيان | كالاهاي جايگزين

آبزيان سرشار از مواد مغذي مثل امگا۳، ويتامين D، سلينيوم و پروتئين است و هر كدام اين مواد براي جذب با ماده ديگر اهميت دارد. مثلا اسيد چرب امگا۳ كه در ماهي يافت مي‌شود، براي جذب ويتامين D لازم است كه ماده‌اي محلول در چربي است. در حالي كه در ميگو يا مكمل‌هاي سلينيوم به تنهايي آن‌قدر مزيت ندارد، اما وقتي همراه با پروتئين‌هاي باكيفيت بالا و ويتامين‌ها و مواد معدني مورد نياز بدن كه در آن وجود دارد باشد، براي بدن مفيدتر خواهد بود. لذا نبايد ساير انواع كالاها همانند گوشت قرمز، مرغ و حبوبات را به عنوان جايگزين ميگو محسوب نمود؛ بلكه بايد در يك تعادل رژيم غذايي از محصولات فراوري شده آبزيان به اندازه مناسب استفاده كرد.

طرح توجيهي فرآوري آبزيان و ميگو | موارد استفاده از ميگو

غذاهاي دريايي در هر سن و گروهي براي افراد يك انتخاب سالم در رژيم غذايي هستند. غذاهاي دريايي منبع عالي پروتئين با كيفيت بالا و بدون چربي است و به راحتي هضم مي‌شوند. ۱۰۰گرم غذاي دريايي تقريباً نيمي از پروتئين مورد نياز روزانه بزرگسالان را كه 100 تا 200 كالري است، تامين مي‌كند. غذاهاي دريايي حاوي مقدار كمي چربي اشباع و سديم و منبع غني بسياري از ويتامين‌ها و موادمعدني ضروري هستند. غذاهاي دريايي از معدود غذاهاي حاوي اسيدهاي چرب امگا 3 با زنجيره طولاني بوده كه داراي تأثيرات درماني بسيار مفيد‌اند و براي رشد سيستم عصبي و دفاعي بدن ضروري هستند.

طرح توجيهي فرآوري آبزيان و ميگو | استانداردهاي محصولات

براي محصولات توليد سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي الزامات  عمومي و اختصاصي خود را در قالب استانداردهاي تدوين شده به شرح ذيل اعلام نموده است. تمامي اين دستورالعمل‌ها با هدف تضمين و ماندگاري و تكرارپذير بودن توليد، محصولاتي با كيفيت براي مصرف مشتريان مي‌باشند. “كنسرو سالاد ميگو-ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون” با شماره استاندارد:      10750 “فرآوري ميگوي آب شور-آئين كار” با شماره استاندارد:       11249 “ميگوي يخ‌زده به روش سريع-ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون” با شماره استاندارد:    3150 “ميگوي تازه-آماده سازي ،طبقه بندي،بسته بندي و نشانه گذاري” با  شماره استاندارد:   5750 “كنسرو ميگو در روغن-ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون” با شماره استاندارد:       9573 “كتين با درجه غذايي-ويژگيها و روشهاي آزمون” با شماره استاندارد:    8570

طرح توجيهي فرآوري آبزيان و ميگو | دانش فني و فرايند توليد محصول

دانش فني و ماشين آلات توليد در كيفيت مناسب و در ظرفيت‌هاي متفاوت و قابل رقابت در داخل كشور قابل تامين است. ظرفيت‌هاي اقتصادي خطوط فرآوري، سورتينگ و تعداد نيروي انساني براساس ظرفيت و سطح اتوماسيون در دسترس برنامه‌ريزي شده است. ماشين‌آلات خط توليد در سه بخش دريافت شستشو، آماده‌سازي و سورتينگ، پوست گيري رگ زني انجماد و گليزينگ و بسته‌بندي به اختصار به شرح ذيل است.

 

معرفي خط توليد و ماشين آلات فراوري ميگو

دريافت و شستشو، سورتينگ و انچاو ميگو

دريافت مواد اوليه به لحاظ حساسيت بالاي محصولات ميزان له و خراب شدن آن و نحوه ورود به خط توليد بسيار حائز اهميت است. سيستم دريافت بسته به سطح ظرفيت كارخانه به شيوه‌هاي دستي و اتوماتيك مي‌تواند صورت پذيرد. در خط توليد ابتدا ميگو  در سبد يا جعبه‌هاي پلاستيكي توسط كاميون يا وانت وارد كارخانه شده و پس از توزين و تخليه از سكوي بارگيري كارخانه توسط اپراتورها، به سمت وان دريافت اوليه جهت شستشو هدايت مي‌شوند. در مخزن پر از آب كه كف آن را صفحات مشبك پوشانده شده است قرارگرفته و ضمن شستشوي اوليه به سمت خط توليد حركت مي‌نمايد و ميگو پس از تميزسازي آماده مي‌شود تا به سمت تفكيك سورت براساس سايز هدايت شود. ميگوي داراي كيفيت قابل قبول بر روي نوار نقاله به سمت سورتر هدايت شده كه هم مي‌توان به صورت دستي و هم به صورت اتوماتيك توسط گريدر قابل تنظيم انجام شود. ميگو هاي دسته‌بندي شده، پس از پوست كني و رگ‌گيري آماده ورود به بخش كله زني يا سالم به سمت بخش فرآوري و يا انجماد پيش مي‌روند. بخش كله زني هم مي‌تواند اتوماتيك يا دستي انجام شود. ميگو در دو بخش كله زني و يا سالم پوست گنده شده داراي سر به سمت سيستم انجماد يا فرآوري به صورت ناگت و غذاي نيمه آماده پيش مي‌رود و پوست آن‌ها در مسير فرايند بازيافت به صورت كتيوزان (كتيوسان) هدايت مي‌شود. ميگوي  فراوري شده در اين مرحله با استفاده ازسيستم خنك سازي براي ورود به بخش بسته‌بندي و انجماد آماده مي‌گردد.

طرح توجيهي فرآوري آبزيان و ميگو | ليست ماشين آلات و تاسيسات اصلي خط توليد

ماشين آلات خط فرآوري و بسته ميگو عبارتند از:

 • سردخانه و پيش سردكن
 • سردخانه  10تني
 • خشك كن پوست ميگو در خط فرآوري
 • تونل انجماد
 • سيستم سورتر و گريدينگ ميگو
 • دستگاه وكيوم بسته‌بندي محصولات
 • دستگاه دوخت بسته
 • چك پالت، پالت و باسكت حمل
 • دستگاه توليد پودر يخ
 • ميز و وان استيل، تامبلر، نوار نقاله و الواتر، انواع چاقو و اره برش، ترازو ديجيتال، فيله كن و سانتريفوز ميگو

طرح توجيهي فرآوري آبزيان و ميگو | بررسي بازار

براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت تعداد پروانه‌هاي بهره‌برداري صادره شده كشور در زمينه صنايع عمل آوري توليد و بسته‌بندي انواع  آبزيان فراوري شده 275 واحد است كه اشتغالي 16797 را ايجاد نموده است.

 

 

 

 

 

طرح توجيهي فرآوري آبزيان | مزاياي اجراي طرح

 • وجود دانش فني طراحي و ساخت ماشين آلات در كشور
 • امكان تامين مواد اوليه و مواد اوليه مورد نياز در كشور براساس مزيت و پتانسيل‌هاي منطقه‌اي
 • سودآوري، بازدهي و دوره برگشت مناسب سرمايه‌گذاري مبتني بر دانش مديريت، تجربه، تخصص در اجرا و بهره‌برداري و بهره‌وري منابع
 • صادرات محور بودن محصولات توليدي

براي سفارش و نگارش انواع طرح توجيهي صنعتي كليك كنيد.

 

خدمات قابل ارائه كاردوك به طرح‌ها و واحدها

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم‌افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركزمشاوره  كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي فرآوري ميگو

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۰۳:۰۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

حتماً شما هم بارها اسم بازار سهام را شنيده‌ايد. هر بازاري قلب تپنده‌ي توليدات ارائه شده در آن است. اما بازار بورس از لحاظ فيزيكي و يا نحوه سودآوري تفاوت زيادي با بازارهاي عادي در سطح شهرها دارد. درست است كه معاملات بازار سهام هم در يك مكان و يا در بستر يك سايت‌ معتبر صورت مي‌گيرد، اما كالايي كه در آن رد و بدل مي‌شود، يك تكه كاغذ است. براي پي بردن به نحوه كاركرد بازار سهام با ما در ادامه مطلب همراه باشيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه بازار سهام مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: بازار سهام

 

 

 

بازار سهام چگونه كار مي‌كند؟

بازار سهام محل اتصال شركت‌ها و خريداران سهام است. اين بازار يك مكان امن و مناسب براي شروع تجارتي جديد است. در اين بازارها كاغذهايي رد و بدل مي‌شود كه سهام نام دارد. هر سهام متعلق به يك شركت است. افراد با خريد اين اوراق، از سهامداران آن شركت مي‌شوند. با چند نكته مهم بازار سهام را به زباني ساده براي شما توضيح مي‌دهيم. براي شروع كار و يا كسب سود بيشتر در اين بازار مي‌توانيد با مشاوران ما در مركز كاردوك صحبت نماييد.

1- نحوه كار كردن بازار سهام

اولين اصل براي فروش سهام در بازار بروس ايران، داشتن شركت است. شركت شما بايد ثبت شده و از لحاظ قانوني نيز معتبر باشد. براي ورود به بازار سهام، شركت بايد مجموعه‌اي از دارايي‌هاي خودش را به شكل اوراق عرضه كند. اين اوراق به صورت سهام منتشر مي‌شود. كساني كه در بورس كار مي‌كنند و يا سرمايه‌گذاري‌هاي مهمي را انجام مي‌دهند، با توجه به نيازهاي لازم خود اين اوراق و يا سهام را خريداري مي‌كنند. براي آشنايي با انواع شركت ها كليك كنيد.

2- كسب درآمد در بورس

براي كسب درآمد در بورس يا همان بازار سهام نيازمند سرمايه‌هاي كلان نيستيد. مي‌توانيد با مبالغ كم هم اقدام به خريد سهام كنيد. اين مبلغ كمتر از يك ميليون تومان خواهد بود. مثلاً اگر سهام خريداري شده توسط شما مبلغ يك ميليون تومان باشد، ممكن است شما بعد از مدتي يك ميليون و پانصد هزار تومان سود كنيد. البته پيش بيني دقيق سود در بازار بورس امكان‌پذير نيست. به همين دليل شما بايد يك شخصيت ريسك‌پذير باشيد، چون در واقع روي سرمايه خود ريسك مي‌كنيد. با ثبت شركت كارگزاري و يا بستن قرارداد با اين شركت ها مي‌توانيد خودتان سهام خريد و فروش كنيد.

3- مكان مناسب براي عرضه سهام

اوراقي كه شركت‌ها آن را فراهم مي‌كنند فقط در بازاري به نام بورس به فروش مي‌رسد. همه كساني كه صاحب شركت‌ هستند و مي‌خواهند سهام خريد و فروش كنند، بايد به بازار بورس و سهام مراجعه كنند.

4- مهم‌ترين شركت‌ها در بازار بورس ايران

همانطور كه گفتيم در اين بازار شركت‌هاي زيادي وجود دارند. مي‌توانيم به شركت پتروشيمي، شركت خودروسازي، شركت فولاد، شركت محصولات غذايي و يا شركت‌هاي خدماتي اشاره كرد. ماندن در بازار بورس نيازمند فعال بودن اين شركت‌هاست. بازار سهام و بورس يك بازار رقابتي است. بنابراين اگر شركتي بخواهد سهامش با قيمت خوبي به فروش برسد بايد به همان اندازه به خوبي فعاليت داشته باشد.

5- سهم خريداران و سرمايه‌گذاران در بورس

وقتي شما سهام يك شركت را مي‌خريد، در سود و زيان آن، شريك مي‌شويد. پس قبل از اينكه هر اقدامي انجام دهيد، بهتر است در مورد شركت و وضعيت سوددهي آن اطلاعات كافي كسب كنيد. بيشتر به اين موضوع توجه كنيد كه شركت مورد نظر شما در ده سال اخير چند بار سود كرده و يا ضرر ديده است. اين به شما ميدان ديد گستره‌اي مي‌دهد تا بتوانيد از خريد سهام شركت مورد نظر، سود خوبي به دست آورديد.

6- جلوگيري از ضرر در بازار سهام

براي اينكه سرمايه‌گذاري و خريد سهام به ضررتان تمام نشود؛ سعي كنيد چندين سهام خريداري كنيد. اگر به خاطر تحولات بازار جهاني يكي از سرمايه‌گذاري‌هاي شما با شكست مواجه شد، ضرر زيادي نخواهيد ديد. چون شما سرمايه‌گذاري‌هاي ديگر خود را داريد و كمتر متضرر مي‌شويد.

7- تكنيك رسيدن به سود بيشتر

يكي از روش‌هاي رايج در بازار بورس، نگهداري سهام‌هاي خريداري شده به مدت محدود است. يعني سهام خود را مي‌خريد و اجازه مي‌دهيد تا قيمت‌ها افزايش پيدا كند و در زمان مناسب به فروش مي‌رسانيد. يعني شما فقط سرمايه جمع مي‌كنيد.

برخي از افراد به سراغ سهام‌هايي مي‌روند كه قيمتشان اُفت پيدا كرده و مطمئن هستند كه اين اتفاق موقتي است. بنابراين سهام زيادي را خريداري مي‌كنند و وقتي قيمت آن افزايش پيدا كرد مي‌فروشند تا سود زيادي به دست آورند.

 

نكات مهم براي جلوگيري از ضرر در بازار سهام

1- جلوگيري از فروش سهام زيان‌آور

بدترين اتفاقي كه در بازار بورس صورت مي‌گيرد واكنش هيجاني است. اگر مي‌بينيد به هر دليل قيمت سهامتان افت پيدا كرده سريع براي فروش اقدام نكنيد. معمولاً با كمي صبر قيمت زيان ديده افزايش پيدا مي‌كند.

2- بيش از حد سهامي را نگه نداريد

برخي از افراد سهام‌شان را بيش از حد دست نخورده نگه مي‌دارند. ممكن است سهام‌شان سوددهي خوبي داشته باشد اما براي فروش اقدام نكنند تا سود بيشتري به دست آوردند. در اين حالت امكان دارد صبر بيش از اندازه يك سرمايه‌گذار به ضررش تمام شود و سهامش در عرض يك لحظه سقوط كند. پس وقتي كه سهام‌تان به سوددهي خوبي رسيد آن را بفروشيد و سهام ديگري با سود بالاتر را خريداري كنيد.

3- همه پول را در يك سهام سرمايه‌‌گذاري نكنيد

برخي از افراد تمام پولي كه دارند را براي خريد يك سهام خرج مي‌كنند. اين خنده‌دارترين اتفاقي است كه مي‌تواند در بازار سهام رخ دهد. بهتر است به جاي خريد يك سهام، چندين سهام با قيمت‌هاي مختلفي خريداري كنيد. همانطور كه در بالا اشاره كرديم اگر يكي از سهام‌هاي شما به ضرر رسيد، شما چيزي را از دست نمي‌دهيد، چون سهام‌هاي ديگرتان در حال سوددهي است.

در نهايت براي ورود به بازار سهام دقت كنيد

بازار بورس و سهام مكاني براي مبتدي‌ها نيست. سرمايه ارزشمند خود را به راحتي وارد اين بازار نكنيد. بهترين كار اين است كه دانش آن را ياد بگيريد و با افراد خِبره در اين زمينه مشورت كنيد. اين بازار مي‌تواند بهترين مكان براي شما جهت خريد سرمايه باشد. با كسب اطلاعات لازم مي‌توانيد سهام بهترين و بزرگترين شركت‌ها را خريداري كنيد و سود زيادي به دست آوريد.

آيا بازار رمز ارزها مانند بازار سهام است؟

در دهه هاي اخير بازار سرمايه جديدي به نام رمز ارزها براي بسياري از كساني كه اهل بورس و بازارهاي سرمايه هستند، فرصتي مناسب‌تر فراهم كرده است. چرا كه اين بازار امنيت بالاتري داشته و نسبت به بازار سهام كمتر تحت تاثير عوامل انساني است؛ يعني در بازار رمز ارزها خيلي راحت تر مي‌توان قيمت ها را پيش بيني كرد. چرا كه به نسبت بازار سهام بسيار كمتر تحت تاثير سياست‌ها مالي كشورها قرار دارد. براي آشنايي با رمز ارزها كليك كنيد و براي دريافت مشاوره سرمايه گذاري ارز ديجيتال با ما تماس بگيريد.

براي دريافت مشاوره كسب وكار در زمينه بازار سهام مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

چطور مي‌توانم بفهمم كه چه سهامي مناسب من است؟

به طور قطع نمي‌توان گفت كه چه سهامي مناسب شماست. اما برخي از شركت‌ها نموداري از رشد خود را در چند سال اخير به اشتراك مي‌گذارند. شما مي‌توانيد سايت شركتي كه مي‌خواهيد سهامش را بخريد پيدا كرده و نمودار رشد آن را ببينيد تا مطمئن شويد كه سرمايه‌گذاري شما در مسير خوبي قرار خواهد گرفت.

آيا مي‌توانيم بدون حضور در بازار بورس سهام خود را معامله كنيم؟

بله امكان دارد. شما بايد بعد از ثبت نام در بورس و انتخاب كارگزار، كد بورسي معاملات غيرحضوري خود را از او دريافت كنيد. به اين ترتيب مي‌توانيد بدون حضور در بازار بورس تهران، سهام‌هاي مورد نظر خود را خريد و فروش كنيد.

 

منبع: بازار سهام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بازار سهام،
موضوع:
[ ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۰۷:۱۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

حتماً شما هم بارها اسم بازار سهام را شنيده‌ايد. هر بازاري قلب تپنده‌ي توليدات ارائه شده در آن است. اما بازار بورس از لحاظ فيزيكي و يا نحوه سودآوري تفاوت زيادي با بازارهاي عادي در سطح شهرها دارد. درست است كه معاملات بازار سهام هم در يك مكان و يا در بستر يك سايت‌ معتبر صورت مي‌گيرد، اما كالايي كه در آن رد و بدل مي‌شود، يك تكه كاغذ است. براي پي بردن به نحوه كاركرد بازار سهام با ما در ادامه مطلب همراه باشيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه بازار سهام مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: بازار سهام

 

 

 

بازار سهام چگونه كار مي‌كند؟

بازار سهام محل اتصال شركت‌ها و خريداران سهام است. اين بازار يك مكان امن و مناسب براي شروع تجارتي جديد است. در اين بازارها كاغذهايي رد و بدل مي‌شود كه سهام نام دارد. هر سهام متعلق به يك شركت است. افراد با خريد اين اوراق، از سهامداران آن شركت مي‌شوند. با چند نكته مهم بازار سهام را به زباني ساده براي شما توضيح مي‌دهيم. براي شروع كار و يا كسب سود بيشتر در اين بازار مي‌توانيد با مشاوران ما در مركز كاردوك صحبت نماييد.

1- نحوه كار كردن بازار سهام

اولين اصل براي فروش سهام در بازار بروس ايران، داشتن شركت است. شركت شما بايد ثبت شده و از لحاظ قانوني نيز معتبر باشد. براي ورود به بازار سهام، شركت بايد مجموعه‌اي از دارايي‌هاي خودش را به شكل اوراق عرضه كند. اين اوراق به صورت سهام منتشر مي‌شود. كساني كه در بورس كار مي‌كنند و يا سرمايه‌گذاري‌هاي مهمي را انجام مي‌دهند، با توجه به نيازهاي لازم خود اين اوراق و يا سهام را خريداري مي‌كنند. براي آشنايي با انواع شركت ها كليك كنيد.

2- كسب درآمد در بورس

براي كسب درآمد در بورس يا همان بازار سهام نيازمند سرمايه‌هاي كلان نيستيد. مي‌توانيد با مبالغ كم هم اقدام به خريد سهام كنيد. اين مبلغ كمتر از يك ميليون تومان خواهد بود. مثلاً اگر سهام خريداري شده توسط شما مبلغ يك ميليون تومان باشد، ممكن است شما بعد از مدتي يك ميليون و پانصد هزار تومان سود كنيد. البته پيش بيني دقيق سود در بازار بورس امكان‌پذير نيست. به همين دليل شما بايد يك شخصيت ريسك‌پذير باشيد، چون در واقع روي سرمايه خود ريسك مي‌كنيد. با ثبت شركت كارگزاري و يا بستن قرارداد با اين شركت ها مي‌توانيد خودتان سهام خريد و فروش كنيد.

3- مكان مناسب براي عرضه سهام

اوراقي كه شركت‌ها آن را فراهم مي‌كنند فقط در بازاري به نام بورس به فروش مي‌رسد. همه كساني كه صاحب شركت‌ هستند و مي‌خواهند سهام خريد و فروش كنند، بايد به بازار بورس و سهام مراجعه كنند.

4- مهم‌ترين شركت‌ها در بازار بورس ايران

همانطور كه گفتيم در اين بازار شركت‌هاي زيادي وجود دارند. مي‌توانيم به شركت پتروشيمي، شركت خودروسازي، شركت فولاد، شركت محصولات غذايي و يا شركت‌هاي خدماتي اشاره كرد. ماندن در بازار بورس نيازمند فعال بودن اين شركت‌هاست. بازار سهام و بورس يك بازار رقابتي است. بنابراين اگر شركتي بخواهد سهامش با قيمت خوبي به فروش برسد بايد به همان اندازه به خوبي فعاليت داشته باشد.

5- سهم خريداران و سرمايه‌گذاران در بورس

وقتي شما سهام يك شركت را مي‌خريد، در سود و زيان آن، شريك مي‌شويد. پس قبل از اينكه هر اقدامي انجام دهيد، بهتر است در مورد شركت و وضعيت سوددهي آن اطلاعات كافي كسب كنيد. بيشتر به اين موضوع توجه كنيد كه شركت مورد نظر شما در ده سال اخير چند بار سود كرده و يا ضرر ديده است. اين به شما ميدان ديد گستره‌اي مي‌دهد تا بتوانيد از خريد سهام شركت مورد نظر، سود خوبي به دست آورديد.

6- جلوگيري از ضرر در بازار سهام

براي اينكه سرمايه‌گذاري و خريد سهام به ضررتان تمام نشود؛ سعي كنيد چندين سهام خريداري كنيد. اگر به خاطر تحولات بازار جهاني يكي از سرمايه‌گذاري‌هاي شما با شكست مواجه شد، ضرر زيادي نخواهيد ديد. چون شما سرمايه‌گذاري‌هاي ديگر خود را داريد و كمتر متضرر مي‌شويد.

7- تكنيك رسيدن به سود بيشتر

يكي از روش‌هاي رايج در بازار بورس، نگهداري سهام‌هاي خريداري شده به مدت محدود است. يعني سهام خود را مي‌خريد و اجازه مي‌دهيد تا قيمت‌ها افزايش پيدا كند و در زمان مناسب به فروش مي‌رسانيد. يعني شما فقط سرمايه جمع مي‌كنيد.

برخي از افراد به سراغ سهام‌هايي مي‌روند كه قيمتشان اُفت پيدا كرده و مطمئن هستند كه اين اتفاق موقتي است. بنابراين سهام زيادي را خريداري مي‌كنند و وقتي قيمت آن افزايش پيدا كرد مي‌فروشند تا سود زيادي به دست آورند.

 

نكات مهم براي جلوگيري از ضرر در بازار سهام

1- جلوگيري از فروش سهام زيان‌آور

بدترين اتفاقي كه در بازار بورس صورت مي‌گيرد واكنش هيجاني است. اگر مي‌بينيد به هر دليل قيمت سهامتان افت پيدا كرده سريع براي فروش اقدام نكنيد. معمولاً با كمي صبر قيمت زيان ديده افزايش پيدا مي‌كند.

2- بيش از حد سهامي را نگه نداريد

برخي از افراد سهام‌شان را بيش از حد دست نخورده نگه مي‌دارند. ممكن است سهام‌شان سوددهي خوبي داشته باشد اما براي فروش اقدام نكنند تا سود بيشتري به دست آوردند. در اين حالت امكان دارد صبر بيش از اندازه يك سرمايه‌گذار به ضررش تمام شود و سهامش در عرض يك لحظه سقوط كند. پس وقتي كه سهام‌تان به سوددهي خوبي رسيد آن را بفروشيد و سهام ديگري با سود بالاتر را خريداري كنيد.

3- همه پول را در يك سهام سرمايه‌‌گذاري نكنيد

برخي از افراد تمام پولي كه دارند را براي خريد يك سهام خرج مي‌كنند. اين خنده‌دارترين اتفاقي است كه مي‌تواند در بازار سهام رخ دهد. بهتر است به جاي خريد يك سهام، چندين سهام با قيمت‌هاي مختلفي خريداري كنيد. همانطور كه در بالا اشاره كرديم اگر يكي از سهام‌هاي شما به ضرر رسيد، شما چيزي را از دست نمي‌دهيد، چون سهام‌هاي ديگرتان در حال سوددهي است.

در نهايت براي ورود به بازار سهام دقت كنيد

بازار بورس و سهام مكاني براي مبتدي‌ها نيست. سرمايه ارزشمند خود را به راحتي وارد اين بازار نكنيد. بهترين كار اين است كه دانش آن را ياد بگيريد و با افراد خِبره در اين زمينه مشورت كنيد. اين بازار مي‌تواند بهترين مكان براي شما جهت خريد سرمايه باشد. با كسب اطلاعات لازم مي‌توانيد سهام بهترين و بزرگترين شركت‌ها را خريداري كنيد و سود زيادي به دست آوريد.

آيا بازار رمز ارزها مانند بازار سهام است؟

در دهه هاي اخير بازار سرمايه جديدي به نام رمز ارزها براي بسياري از كساني كه اهل بورس و بازارهاي سرمايه هستند، فرصتي مناسب‌تر فراهم كرده است. چرا كه اين بازار امنيت بالاتري داشته و نسبت به بازار سهام كمتر تحت تاثير عوامل انساني است؛ يعني در بازار رمز ارزها خيلي راحت تر مي‌توان قيمت ها را پيش بيني كرد. چرا كه به نسبت بازار سهام بسيار كمتر تحت تاثير سياست‌ها مالي كشورها قرار دارد. براي آشنايي با رمز ارزها كليك كنيد و براي دريافت مشاوره سرمايه گذاري ارز ديجيتال با ما تماس بگيريد.

براي دريافت مشاوره كسب وكار در زمينه بازار سهام مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

چطور مي‌توانم بفهمم كه چه سهامي مناسب من است؟

به طور قطع نمي‌توان گفت كه چه سهامي مناسب شماست. اما برخي از شركت‌ها نموداري از رشد خود را در چند سال اخير به اشتراك مي‌گذارند. شما مي‌توانيد سايت شركتي كه مي‌خواهيد سهامش را بخريد پيدا كرده و نمودار رشد آن را ببينيد تا مطمئن شويد كه سرمايه‌گذاري شما در مسير خوبي قرار خواهد گرفت.

آيا مي‌توانيم بدون حضور در بازار بورس سهام خود را معامله كنيم؟

بله امكان دارد. شما بايد بعد از ثبت نام در بورس و انتخاب كارگزار، كد بورسي معاملات غيرحضوري خود را از او دريافت كنيد. به اين ترتيب مي‌توانيد بدون حضور در بازار بورس تهران، سهام‌هاي مورد نظر خود را خريد و فروش كنيد.

 

منبع: بازار سهام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بازار سهام،
موضوع:
[ ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۰۶:۴۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آدرس اداره صنايع و معادن استان خراسان جنوبي چيست؟ بسياري از كسب و كارها و صاحبان مشاغل براي دريافت خدمات مربوطه، بايد به اداره صنايع معادن مراجعه كنند. اما قبل از مراجعه بايد بدانيد كه بسياري از اين خدمات به صورت اينترنتي از طريق سامانه بهين ياب ارائه مي‌شود. كارشناسان كاردوك به شما براي دريافت خدمات هر چه بهتر راهنمايي لازم را ارائه مي‌دهند.

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: صنايع معادن خراسان جنوبي

 

 

آدرس اداره صنايع و معادن و تجارت استان خراسان جنوبي

آدرس و اطلاعات مهم در مورد صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبي به شرح زير مي‌باشد:

آدرس اداره صنعت و معدن استان خراسان جنوبي در بيرجند :
بيرجند – بلوار شهيد مطهري – سازمان صنعت معدن وتجارت خراسان جنوبي
 
شماره تماس:
۶-۳۲۲۲۷۴۴۴-۰۵۶
 
آدرس ايميل: info@skimto.ir 
 
 
آدرس وب سايت: khs.mimt.gov.ir

ساعات كاري : از شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت و نيم تا دو نيم (7:30 تا 14:30) و پنجشنبه ها از ساعت (7:30 تا 13:30)

خدمات صنايع و معادن استان خراسان جنوبي

تمام كساني كه با حوزه صنعت، معدن و تجارت درگير هستند مي‌دانند كه اين سازمان خدمات بسياري از گرفتن وام تا ارائه جواز را انجام مي‌دهد. مهم‌ترين خدمات صنعت و معدن عبارتند از؛

بررسي و ارائه جواز و پروانه براي طرح‌هاي صنعتي

ارائه واحدي با امكانات صنعتي در شهرك‌هاي صنعتي

ارائه وام براي طرح‌هايي با توجيه اقتصادي

ارائه سهميه مواد اوليه

اعلام آمارهاي واحدهاي توليدي و صنعتي

و….

خدمات الكترونيكي صنايع و معادن خراسان جنوبي

سازمان صنايع و معادن و تجارت استان خراسان جنوبي (صمت) با توجه به پيشرفت تكنولوژي همانند ساير حوزه‌ها بسياري از خدمات خود را به صورت آنلاين و از طريق اينترنت ارائه مي‌دهد. بهين ياب يكي از جامع‌ترين سامانه هاي مربوطه به صنايع، معادن و تجارت كشوري است. 

 

خدمات قابل ارائه كاردوك

شركت كاردوك به صاحبان مشاغل و كارآفرينان در تمامي مراحل انجام پروژه خدمات ارائه مي‌دهد. شما مي‌توانيد در زمينه‌هاي زير با كارشناسان تماس گرفته و راهنمايي لازم را دريافت كنيد.

مشاوره كسب و كار

اصلاح طرح توجيهي و نوشتن طرح توجيهي

انجام تمام امور مربوط به سامانه بهين ياب

عيب يابي پروژه

مكان يابي و اجراي پروژه

دريافت جواز تاسيس صنعتي و پروانه بهره برداري

تامين مالي و دريافت وام 

تامين تجهيزات و معرفي دستگاه هاي مناسب

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.


منبع: صنايع معادن خراسان جنوبي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۰۵:۰۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

پيش از آغاز يك فعاليت اقتصادي وسرمايه گذاري روي پروژه‌هاي صنعتي، معدني و تجاري لازم است با ضوابط و فرايندهاي اخذ مجوز در دستگاه دولتي آشناو يكسري اقدامات اوليه را پيش از آغاز فعاليت‌هاي اقتصادي انجام دهيد. لذا لازم است در هر پروژه سرمايه گذاري به تناسب نوع آن  با مراحل انجام كار و مرجع يا مراجع رسيدگي به درخواست‌ها كاملاً آشنا باشيد. وزارت صنعت، معدن و تجارت براي ارايه خدمات به متقاضيان سرمايه گذاري درگاه الكترونيكي ارايه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت را با نام بهين ياب جهت تسهيل فرايندهاي ثبت اطلاعات و درخواست‌هاي متقاضيان را درمحيط اينترنت راه اندازي كرده است. متقاضيان از طريق تقسيم بندي‌هاي انجام شده در اين سامانه مي‌توانند خدمت مورد نظررا دريافت نمايند.

براي ثبت نام يا دريافت در زمينه خدمات بهين ياب از مركز مشاوره كسب و كار كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: سايت بهين ياب

 

 

 

بخش ها و خدمات بهين ياب شامل چه مواردي است؟

اين درگاه براي ارايه خدمات در 9 بخش بشرح ذيل برنامه ريزي شده است :

 • سرمايه گذار
 • محصولات
 • فناوري
 • منابع انساني
 • تجارت خارجي
 • تامين مالي
 • بنگاه ها
 • جريان كالا
 • انرژي

خدمات فعال قابل ارائه در بخش سرمايه گذاري سامانه بهين ياب

در بخش سرمايه‌گذاري خدماتي بشرح زير به متقاضيان بدون نياز به مراجعه مستقيم از طريق اينترنت و سامانه بهين ياب قابل ارايه است:

 • قابل انجام بودن كليه خدمات مرتبط و مورد نياز سرمايه‌گذاران براي  اخذ جواز تاسيس راه اندازي يك واحد صنعتي شامل: صدورجواز، تمديد جواز، اصلاح جواز، انتقال جواز و تعليق آن
 • قابل انجام بودن كليه مراحل اخذ پروانه بهره‌برداري كارخانه صنعتي شامل: صدورپروانه، تغيير نام و مالكيت پروانه و تعليق آن
 • قابل انجام بودن كليه مراحل صدور پروانه طراحي و مونتاژ آسانسور
 • داشتن لينك ارتباطي به سامانه صدور پروانه توليد نرم افزار
 • داشتن لينك ارتباطي به سامانه صدور جواز و پروانه بهره برداري انبار ذخيره سازي كالا

همزمان با اخذ جوازهاي مذكور سرمايه‌گذاران و صاحبان بنگاه‌هاي اقتصادي قادرند از طريق بخش سامانه بهين ياب خدمات ثبت گزارش پيشرفت طرح‌هاي در حال احداث، استعلام وضعيت بنگاه‌ها، اخذ شناسه كسب و كار، ارسال آمار توليد واحدهاي صنعتي و خدمات مورد نياز معافيت‌هاي گمرگي ورود مواد اوليه ماشين آلات و تاسيسات صنعتي خود را نيز دريافت نمايند. براي دريافت جواز تاسيس و اخذ پروانه بهره برداري كليك كنيد.

خدمات فعال قابل ارائه در بخش محصولات سامانه بهين ياب

در خدمات بهين ياب مرتبط با محصولات، براي صاحبان صنايع به صورت الكترونيكي امكان خريد مواد اوليه پتروشيمي و محصولات فلزي (مس و آلومينيوم) را از طريق بورس كالا صرفاً با تاييد سازمان‌هاي صنعت معدن و تجارت ميسر مي‌باشد.

براي خريد از طريق بورس كالا ابتدا بايد هويت توليدكننده و نياز واقعي وي به نوع وميزان مواد اوليه مشخص شود. بورس كالا فقط به متقاضياني كه از طريق درگاه اينترنتي بهين ياب تائيد شده‌اند اجازه خريد مي‌دهد. خريد مواد اوليه براي كليه واحدهاي توليدي صنعتي و صنفي داراي پروانه بهره برداري و پروانه كسب منوط به ارائه وتاييد آمار توليد امكان پذير مي‌باشد.

خدمات فعال قابل  ارايه در بخش فناوري چيست؟

خدمات فعال شده بهين ياب در اين بخش شامل صدور جواز تاسيس و پروانه واحدهاي فني مهندسي مي‌باشد؛ كليه كارشناسان و مهندسين مشاور كه تمايل به مجوز مشاوره صنعتي، معدني به متقاضيان اين حوزه‌ها را با توجه به مدارك تحصيلي اعضا و تجربه كار عملي خود را دارند، مي‌توانند بصورت الكترونيكي مجوزفني مهندسي را دريافت نمايند. زمينه‌هاي تخصصي كه مشاورين فني مهندسي مي‌توانند مجوز بگيرند بشرح ذيل است :

 • سيستم‌هاي مديريت و بهبود كيفيت باكد(7421412302)
 •  
 • صنايع اپتيك و ليزر باكد (7421412373)
 •  
 • صنايع برق، الكترونيك، كنترل و اتوماسيون باكد (7421412303)
 •  
 • صنايع غذايي باكد (7421412304)
 •  
 • صنايع شيميايي باكد (7421412305)
 •  
 • خدمات فني و مهندسي در زمينه صنايع هوا فضا باكد (7421412306)
 •  
 • صنايع تجهيزات پزشكي و صنايع آزمايشگاه‌هاي طبي باكد (7421412307)
 •  
 • طراحي صنعتي باكد (7421412308)
 •  
 • محصولات آرايشي و بهداشتي باكد (7421512355)
 •  
 • صنايع لوازم خانگي باكد (7421512334)
 •  
 • تجهيزات مخابراتي باكد (7421412364)
 •  
 • طراحي سازه هاي صنعتي باكد (7421412380)
 •  
 • مهندسي جوش باكد (7421612312)
 •  
 • مواد و فرآيندهاي صنايع نفت، گاز و پتروشيمي باكد (7421412379)
 •  
 • طراحي و ساخت انباره و باتري باكد (7421412385)
 •  
 • مهندسي مواد و فرآيندهاي توليد فلزات باكد (7421412309)
 •  
 • مواد و فرآيندهاي توليد محصولات كاني غير فلزي باكد (7421412363)
 •  
 • خدمات فني و مهندسي در زمينه صنايع سلولزي باكد (7421412324)
 •  
 • صنايع ماشين سازي و تجهيزات باكد (7421412328)
 •  
 • صنايع حمل و نقل باكد (7421412335)
 •  
 • توليد و بهينه سازي مصرف انرژي باكد (7421412340)
 •  
 • زمين شناسي و معدن باكد (7421412343)
 •  
 • صنايع چرم و نساجي باكد (7421412351)
 •  
 • صنعت دارو باكد (7421412354)
 •  
 • كنترل و كاهش آلاينده هاي محيطي، آب، فاضلاب و فيلتراسيون باكد (7421412356)
 •  
 • تجهيزات آزمايشگاهاي صنعتي باكد (7421412384)
 •  
 • نانو فناوري باكد (7421412369)

خدمات فعال قابل ارائه در بخش  تامين مالي سامانه بهين ياب

دارندگان مجوز درحوزه‌هاي مختلف ازسازمان هاي صنعت، معدن و  تجارت براي تكميل طرح، افزايش يا تثبيت توليد و اشتغال، طرح توسعه، بازسازي و نوسازي بنگاه خود كه نياز به تسهيلات بانكي دارند، مي توانند در سه بخش تكميل طرح‌هاي نيمه تمام با پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد، بازسازي و نوسازي و نيز تامين سرمايه در گردش، نسبت به ثبت درخواست تسهيلات مورد نياز خود از طريق بخش تامين مالي اين سامانه اقدام نمايند.

متقاضيان مي‌توانند پس از ثبت و ارسال الكترونيكي درخواست، نتايج را از طريق دبيرخانه‌هاي كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد واقع در سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت استان‌ها تا زمان تصويب و تامين اعتبار مورد نياز درخواست خود را پيگيري نمايند.

خدمات فعال قابل ارايه در بخش  بنگاه ها

در اين بخش صاحبان طرح‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي مي‌توانند از وزارت صنعت، معدن و تجارت يك شناسه كسب و كار تخصيص داده را بگيرند. اين شناسه به منزله هويت و فعاليت بنگاه است. ارايه خدمات به بنگاه‌ها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت منوط به داشتن شناسه كسب و كار مي‌باشد.

همچنن در اين بخش امكان ثبت اطلاعات و ارسال گزارش ظرفيت و آمار توليد بنگاه‌هاي صنعتي، امكان اعلام پيشرفت طرح‌هاي درحال احداث صنعتي و بروز رساني اطلاعات انبارهاي ذخيره كالا در كشور نيز فراهم شده است. ساير حوزه‌هاي طراحي شده در سامانه بهين ياب در حال تكميل و فعال سازي مي‌باشد.

بسياري از بخش‌هاي سامانه نياز به طرح توجيهي دارد، مي‌توانيد طرح مورد نظرتان را با اطمينان به كيفيت و قيمت مناسب آن خريداري كنيد. جهت خريد و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

نحوه ثبت نام در بهين ياب 

حال براي آن كه بتوانيد از خدمات سامانه بهين ياب بهره ببريد، ابتدا لازم است كه وارد سايت بهين ياب (behinyab.ir)  بشويد. براي نمونه نحوه ثبت درخواست جهت جواز واحد توليدي را شرح خواهيم داد. پس از آن كه وارد سامانه شديد، بر روي كليد بخش سرمايه گذاري بزنيد.

 

در صفحه اي كه باز مي‌شود. مي‌توانيد انواع خدمات مربوطه به اين بخش را ملاحظه نماييد. براي درخواست جواز تاسيس، از كادر فرايندهاي جواز تاسيس واحدهاي توليدي، گزينه صدور را انتخاب نماييد.

 

حال صفحه اي براي ثبت اطلاعات اوليه براي‌تان باز مي‌شود، اگر قبلا نام كاربري و رمز عبور دريافت كرده‌ايد، مي‌توانيد از همين قسمت وارد شويد.

 

در غير اين صورت دكمه ثبت نام را بزنيد تا حساب كاربري خود را ايجاد نماييد.

 

حال در صفحه جديدي كه وارد شديد بايد تمام آيتم هايي كه ستاره قرمز دارند را پر كرده و اطلاعات خواسته شده را وارد كنيد و در آخر دكمه تاييد را بزنيد.

 

حال به صفحه مشخصات بنگاه هدايت مي‌شويد، در اين قسمت بايد حقيقي يا حقوقي بودن مجوز را مشخص كنيد. نكته اي كه قابل ذكر است، مجوز براي اشخاص حقيقي تنها به نام يك نفر صادر خواهد شد. نكته ديگر اين كه افراد حقيقي بايد مشخصات بنگاه و دفتر (يعني شماره يك و شماره چهار) را تكميل بكنند و شخصيت‌هاي حقوقي مشخصات بنگاه، مشخصات مدير عامل و دفتر (يعني شماره هاي 1، 2 و 4) را حتما بايد تكميل كنند.

 

پس از ايجاد حساب كاربري چه بايد بكنيم؟

تا به اينجا نام كاربري و رمز عبور ايجاد و ثبت نام اوليه تكميل گرديد. حال براي آن كه بتوانيد فرايند صدور را انجام دهيد دوباره وارد صفحه اصلي سايت بهين ياب (behinyab.ir) شده، مجدد وارد قسمت سرمايه گذاري شده و گزينه صدور را انتخاب كنيد. حال نام كاربري و رمز خود را وارد كرده و وارد حساب كاربري تان شويد.  در صفحه اول پرتال‌تان مي‌بينيد كه 5 گام تعريف شده است. با توجه به پروژه، توليد و عنوان طرح تون اين 5 گام را بايد طي بكنيد. در هر قسمت تاييد را بزنيد تا وارد گام بعد خواهيد شد. 

 

بعد از اينكه در 5 گام اطلاعات پروژه را وارد كرديد و ثبت نهايي را زديد، گام 6 ظاهر خواهد شد كه تاييد نهايي ثبت هست. با تاييد گام 6، تيك سبز مي‌گيريد و درخواست شما براي كارشناس مربوطه به واحد ذيصلاح در صنايع معادن استان مربوطه واگذار مي‌شود.

خدمات كاردوك در ارتباط با سامانه بهين ياب

 • ثبت درخواست در بهين ياب
 • رفع نقص و پاسخ به سوالات شما
 • مشاوره جهت تكميل درخواست
 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار اختصاصي توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • ارايه فرمولاسيون انواع مكمل‌هاي غذايي و دارويي قابل استفاده در توليد محصولات 
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي ثبت نام يا دريافت مشاوره در زمينه خدمات بهين ياب مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: سايت بهين ياب


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ثبت نام در بهين ياب،
موضوع:
[ ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۱:۲۵ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر