كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

بسته بندي عسل با توجه به نياز بازار و حضور در بازار رقابتي بسيار حائز اهميت مي‌باشد. در طرح بسته بندي عسل طبيعي، تمامي جوانب پروژه جهت دارا بودن توجيه اقتصادي و نحوه اجراي پروژه مورد بررسي قرار مي‌گيرد. بر اساس آخرين آمار وزارت جهاد كشاورزي ايران به لحاظ رتبه‌بندي تعداد كلوني‌ها و ميزان توليد عسل در زمره چند كشور اول دنيا است. در ايران متوسط توليد عسل به ازاي هر كلوني حدود 11تا12 كيلوگرم عسل در سال مي‌باشد كه در قياس بين‌المللي شرايط مناسبي ندارد، چرا كه در كشورهاي پيشرفته متوسط توليد بالاي 30 كيلوگرم از هر كلوني است. ايران از نظر ميزان توليد در جايگاه دهم و از نظر تعداد كلوني در جايگاه هفتم دنيا را دارد و با اين مقدار توليد تنها 5درصد توليد دنيا را در دست دارد.

با توجه به بررسي‌هاي به عمل آمده توليد و بسته‌بندي عسل توجيه اقتصادي داشته و محل مناسبي جهت سرمايه‌گذاري است. در ادامه خلاصه‌اي از طرح‌توجيهي بسته‌بندي اين محصول ارائه شده است. جهت مشاهده مشخصات طرح توجيهي هاي كاردوك كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع : طرح توجيهي بسته بندي عسل

 

 

طرح بسته بندي عسل | معرفي محصول

عسل محصول غذايي معطر، شيرين، غليظ و چسبناكي است كه توسط زنبور عسل از شهد و گرده گل و گياهان، نباتات و درختان جمع آوري و تغيير شكل يافته و در كندوهاي ساخت شده از موم ذخيره مي‌گردد. اين ماده تركيبي از ساكاروز، مواد معدني و آب با ارزش غذايي بسيار زياد مي‌باشد. به لحاظ صنعتي بسته بندي و فرآوري عسل داراي كدهاي آيسيك و تعرفه گمركي به شرح ذيل است. در اين طرح بسته‌بندي عسل كوچك مقياس براي مصارف تك نفره مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.

محصول كد كد تعرفه گمركي
فرآوري عسل طبيعي 1549412529 040900

 

 

عسل طبيعي پروبيوتيك 1549412619
 عسل طبيعي 15492230
بسته بندي عسل 15492232
 جداسازي عسل ازموم 15492231
بسته بندي عسل 7495412370

طرح بسته بندي عسل | ويژگي و استانداردها  

به دليل وجود انواع مختلفي از عسل‌هاي تقلبي در بازار، تشخيص ويژگي‌ها و استاندارد محصول عسل طبيعي و بسته بندي آن بسيار الزامي است. براي تشخيص ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون، اندازه گيري ميزان قندها، هيدروكسي متيل فوفورال و گليسرول موجود در عسل به روش‌هاي كروماتوگرافي، فتومتري و آنزيمي استاندارهاي شماره 11132 و 12048 و 12187 و A1-92 تدوين و مصوب شده است. رعايت الزامات مصوب استاندارد و ضوابط اداره نظارت غذا و داروي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي  جهت گرفتن پروانه ساخت، تامين و تضمين كيفيت مطلوب محصول و يكسان بودن ويژگي‌هاي كيفي و بسته‌بندي مورد نظر مشتريان الزامي و پيش نياز اصلي مجوز شروع توليد بسته بندي عسل است.

طرح بسته بندي عسل | كالاهاي جايگزين

عسل‌هاي فله‌اي به صورت‌هاي مختلف رقيب اصلي عسل‍‌هاي كوچك بسته‌بندي شده مي‌باشند. به دليل وجود انواع عسل نامرغوب و تقلبي فراوان، اين گونه كالاها علي رغم ارزان بودن بدليل عدم تامين اطمينان از سالم بودن محصول، رقباي مناسبي براي عسل‌هاي داراي مجوزهاي بهداشتي توليد و با كيفيت تضمين شده توسط استاندارد و داراي پروانه ساخت بهداشتي محصول نيستند.

لذا بسته‌بندي‌هاي يك نفره نه نتها امكان خريد به اندازه نياز مصرف وعده‌اي را براي مشتريان هم‌زمان با رعايت اصول بهداشت فردي در مصرف آن را كاملاً تامين مي‎نمايد؛ بلكه سرويس‌دهي به مصرف كننده به دليل قرارگيري عسل در ظرف يك‌بار مصرف بسته‌بندي شده را، هم سر سفره غذا و هم نگهداري و توزيع آن را در شبكه خريد و فروش بسيار ساده‌تر مي‌نمايد.

طرح بسته بندي عسل | موارد كاربرد

عسل بسته‌بندي شده استاندار و داراي پروانه ساخت بهداشتي در هتل‌ها، منازل، رستوران‌ها به عنوان يك ماده غذايي مكمل و مغذي در سر سفره‌هاي غذا براي مصرف قرار مي‌گيرد. مزيت بسته‌بندي مناسب عسل طبيعي در ظروف يكبار مصرف با كيفيت امكان صادرات آن را نيز مهيا مي‌سازد.

طرح بسته بندي عسل |دانش فني و فرايند بسته بندي

در ابتدا عسل خريداري شده از توليدكنندگان پس از طي آزمايشات كنترل كيفيت استاندارد طبيعي و مرغوب به مخزن ذخيره منتقل مي‌شود و از اين تانك جهت بسته‌بندي در شرايط كاملاً بهداشتي به دستگاه الكتروفورمينگ پر كن و سيل محصول منتقل مي‌شود. در اين دستگاه ورق پليمري از جنس PSيا PET با استفاده از دماي مناسب و متناسب با نوع پليمر تخت فشار و وكيوم هواي فشرده با كشش مكانيكي به دورن قالب فرم‌دهنده ظرف بسته بندي عسل فرو رفته و شكل آن را به خود مي‌گيرد.

ورق پس از فرمينگ به شكل ظرف‌هاي مورد نياز به صورت رديفي به سمت محل نازل پركن كه داراي كنترل وزن متناسب با ظرفيت ظرف يكبار مصرف است، هدايت مي‌شود. ظرف‌ها به صورت رديفي پر شده در دستگاه به سمت سيل و نصب پوشش بالايي از جنس فويل آلومينيوم يا فويل پليمري كه از قبل آماده شده هدايت و بر اثر حرارت و فشار مكانيكي به صورت دقيق برروي ظرف‌هاي پرشده دربندي مي‌گردد. عسل‌هاي بسته‌بندي شده در ظروف رديفي به بخش برش جهت جداسازي ظروف پر شده منتقل و در نهايت به جعبه‌هاي حاوي عسل‌هاي صد عددي منتقل مي‌شود. 

طرح بسته بندي عسل | بررسي بازار و رقبا

دركشور تعداد 1243 جواز و پروانه بهره‌برداري در سال 1389 براي بسته‌بندي و فرآوري عسل صادره شده است كه از اين تعداد 187 واحد توليدي داراي پروانه بهره‌برداري توليدي به ميزان 81041 تن عسل بسته بندي شده را دارند  و 1000 تن ازمحصول توليدي را به ارزش 5/5 ميليون دلار به كشورهاي  عراق، افعانستان، امارات متحده، مالزي، چين، تركيه و آذربايجان صادر نموده اند.

اين ميزان صادرات معادل 0/06 درصد كل صادرات عسل در جهان را در اختيار ايران قرار داده است. تعداد جوازهاي تاسيس صادره با پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد 50 طرح با پيش بيني فعال‌سازي ظرفيت آتي 13366تن در كشور نيز وجود دارد. بررسي‌هاي آماري ميزان عرضه و تقاضا و واردات و صادرات در سطح ملي و بين المللي ظرف 5 سال گذشته و پيش بيني روند براي 5 سال آينده با ديد محصول با كيفيت صادرات محور، مبناي توجيه‌پذيري طرح در ظرفيت اقتصادي و در يك شفيت كاري است.

تعداد  كل چوازها و پروانه هاي صادره كشور  :            1243
جواز تاسيس هاي بالاي 60 درصد پيشرفت كشور
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
50 2644337 1837 13366 تن
واحدهاي بسته بندي عسل كشور  داراي پروانه بهره برداري
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
187 4063221 11517 81041 تن

 

طرح بسته بندي عسل | سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث واحد بسته‌بندي عسل در سال جاري با ظرفيت اقتصادي حدود 29 ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه گذاري بيشتر از 34 درصد بوده و در 3 سال بعد از به توليد رسيدن سرمايه اوليه خود را برداشت مي‌كنيد. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت اسمي توليد 210 تن در سال ارائه شده است.

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   1500 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي و روباز 800 متر مربع
3 ماشين آلات  صنعتي 8300 ميليون ريال

 جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 22638
2 سرمايه گذاري  درگردش 7332
3 كل سرمايه گذاري 29970

                                    

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR 34
دوره برگشت سرمايه 3/05
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 32/8

طرح بسته بندي عسل | مزاياي اجراي طرح

كشور ايران به لحاظ ضرورت توليد عسل طبيعي با كيفيت داراي مزيت نسبي براي تبديل اين فرصت به مزيت رقابتي مبتني بر تكنولولوژي پيشرفته صنايع بسته بندي، مديريت و تامين منابع انساني كارآمد است. بسته‌بندي عسل طبيعي در ظروف يكبار مصرف استفاده تك نفره از مزيت‌هاي ذيل برخوردار مي‌باشد.

 • ايجاد افزوده بيشتر با بسته بندي عسل
 • امكان صادرات اين استاندارد داراي پروانه ساخت بهداشت
 • حمل ونقل، نگهداري و مصرف ساده‌تر نسبت به عسل فله
 • اطمينان مشتريان و مراكز مصرف عمده براساس مجوزهاي صادره تضمين كيفيت عسل بسته‌بندي شده
 • قابليت توليد به صورت كاملا اتوماتيك و بهداشتي
 • امكان دسترسي به سازندگان داخلي جهت توليد ماشين آلات با كيفيت مطلوب

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و برآورهاي مالي فني و اقتصادي تهيه شده طرح در سال 1399 و تحليل شاخص‌هاي مالي و اقتصادي آن با محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert، وضعيت قابل قبولي را براي طرح بسته‌بندي عسل‌هاي يك نفره با كيفبت نشان مي‌دهد. جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور  مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

خدمات مركز مشاوره كسب و كار كاردوك

كارشناسان كاردوك با بررسي همه جانبه و تجربه چندين ساله به شما در زمينه‌هاي مطالعه بازار، ايده‌هاي سرمايه گذاري، نوشتن طرح توجيهي ، اخذ مجوزهاي لازم، خريد ماشين آلات، عارضه يابي و غيره خدمات ارائه مي‌دهند. در صورتي كه سفارش طرح و يا انجام پروژه خود را به كاردوك بسپاريد، مشاوره رايگان خواهد بود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي بسته بندي عسل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح بسته بندي عسل،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۷:۰۹ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

تهيه طرح توجيهي توليد البسه بيمارستاني در چه زماني اولويت صنعتي پيدا مي كند؟ آيا توليد البسه بيمارستاني فقط در بازه‌هاي زماني خاصي مورد توجه قرار مي‌گيرد؟ وجود تنوع و مصرف مستمر البسه بيمارستاني زمينه مناسبي براي توليد انبوه صنعتي پيدا كرده است. اين بازار بزرگ داراي الزاماتي است كه سرمايه‌گذاري را به سمت توليد انبوه صنعتي كالاي با كيفيت هدايت مي‍‌سازد. تسهيل فرايند نظارت و بازرسي و تشكيل پرونده از طريق پرتال imed.ir شرايط مطلوبي براي توليدكنندگان و متقاضيان صدور پروانه ساخت و گواهي فروش البسه پزشكي ايجاد كرده است. اگر توليد كنندگان بتوانند كيفيت محصولات‌شان به حدي برسانند كه مورد قبول ساير كشورها نيز باشد، مي توانند صادرات برون مرزي را نيز در دستور كار خود قرار دهند.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي البسه بيمارستاني

 

 

 

طرح توجيهي توليد البسه بيمارستاني | معرفي محصولات      

لباس‌ها و پك‌هاي يكبار مصرف بيمارستاني محصولاتي هستند كه ضمن سادگي و راحت بودن موجب جلوگيري از سرايت آلودگي در محيط‌هاي بهداشتي و بيمارستاني مي‌شود. به دليل استفاده از منسوجات بدون بافت در توليد به صورت كوتاه مدت قابل استفاده هستند. اين محصولات در شرايط پاكيزه حاكم بر كارگاه‌هاي صنعتي محصولات بهداشتي، توليد و استريل مي‌شوند و هدف از توليد آن‌ها پوششي سالم و عاري از آلودگي براي بيماران، كارد پزشكي و خدماتي بيمارستان‌ها مي‌باشد. به گونه اي كه پس از هر بار استفاده و آلوده شدن، تعويض و پوشش سالم و استريل بايد جايگزين شود. اين محصولات به لحاظ صنعتي داراي كدهاي آيسيك به شرح ذيل هستند.

همچنين مي توانيد جهت ثبت نام در سامانه بهين ياب و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

طرح توجيهي توليد البسه بيمارستاني | كدهاي  آيسيك

نام كالا كد ISIC
البسه يكبارمصرف بيمارستاني 18101235
انواع پوشش و لباس بيمارستاني يكبار مصرف 3311413570
لباس  بيمارستاني 18101232

تنوع اين محصولات زياد بوده و شامل انواع لباس‌هاي چند تكه مورد استفاده در مراكز درماني و تشخيص پزشكي همانند پوشش كامل پزشكان، جراحان  و كادر اتاق عمل و  بيماران مي‌شود. اين پوشش شامل پوشش كامل و روپوش‌هاي پزشكي، شلوار و گان بيمار، پيراهن، كاور كفش، كلاه و پك‌هاي استريل جراحي، ملحفه، زيرانداز و روبالشي يكبار مصرف بيمار است.

طرح توجيهي توليد البسه بيمارستاني | ويژگي‌هاي محصول

البسه يكبار مصرف محيط‌هاي درماني و بهداشتي از منسوجات ويژه‌اي هستند كه در فرايند توليد آن‌ها به جاي بافت تار و پودي و نساجي نخ به شيوه و تكنولوژي ويژه ديگري ساخته مي‌شوند. اين محصولات از به هم آميختگي منظم، تحت فشار حرارت با استفاده از مواد شيميايي اتصال دهنده الياف و فيلامنت‌ها توليد شده و بر پايه پليمرهاي هاي خاص (همانند پلي پروپيلن، پلي استر و هيدروفيل) بدون بافت به همديگر اتصال يافته اند.

اين روش قيمت تمام شده توليد اين نوع محصولات را به عنوان مواد اوليه البسه يكبار مصرف بسيار پايين مي‌آورد. اين نوع پارچه‌ها با توجه به نوع مصرف در رنگ‌ها و در گرماژهاي مختلقي توليد مي‎شود. اين نوع پارچه‌ها قابليت جلوگيري از انتقال ميكروارگانيسم‌هاي آلوده كننده را دارد.

طراحي و دوخت

توليدكنندگان نيز به دليل ويژگي‌هاي اين نوع پارچه قادرند طراحي و دوخت و تكميل اين محصولات را بسيار ساده تر از توليد البسه تار و پودي و با سرعت و ظرفيت بيشتري انجام دهند. همچنين امكان استفاده از تكنولوژي‌هاي نوين با كيفيت و سريع التراسونيك در دوخت و توليد محصولات خود را دارند. پارچه‌هاي اسپان باند به ضمن نرم و محكم بودن قابليت نفود گاز استريل كننده داشته و با توجه به نوع محصول و نياز هم به صورت دوخته شده و هم به صورت پوشش داده شده لامينتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

در بخشي از محصولات به دليل نياز به كيفيت بالاتري از ايزولاسيون و نفودپذيري محصول از پارچه‌هاي بدون بافت چند لايه (همانند پارچه‌هاي sms) براي توليد البسه و پك‌هاي اتاق عمل استفاده مي‌شود. وجود لايه‌هاي ميانگين در اين ماده اوليه البسه، استاندارد مورد نظر حفظ بهداشت و جلوگيري از نفوذ ميكروارگانيسم‌ها در محيط بهداشتي مورد استفاده را از زمان استريل شدن تا انتقال پك‌ها به اتاق عمل تامين مي‌نمايد.

طرح توجيهي توليد البسه بيمارستاني | كالاي جايگزين و مكمل

اين محصولات با ظهور تكنولوژي نوين توليد پارچه‌هاي بدون بافت رقيب مناسبي براي پارچه‌هاي تار پودي، هم به لحاظ قيمت تمام شده و هم به لحاظ امكان فني ساده‌تر و ايجاد تنوع در لايه‌هاي مختلف پارچه‌ها براساس نيازهاي بهداشت فراهم نموده است. پارچه‌هايي مانند بافت اسپان باند جزء پارچه‌هاي يكبار مصرفي هستند كه هم به دليل قيمت و هم به دليل كيفيت  و  قابليت بازيافتي، آن را به عنوان محصولي موجه به لحاظ اقتصادي و فني براي توليد البسه مراكز درماني تبديل كرده است. ضمناً توليد كننده البسه بيمارستاني با اين نوع پارچه‌ها به لحاظ  طراحي، برش، دوخت، تكميل و استريل ساده‌تر است.

طرح توجيهي توليد البسه بيمارستاني | موارد كاربرد

البسه يكبار مصرف بيمارستاني در تمامي بخش‌هاي مراكز درماني، بهداشتي، آزمايشگاه‌ها، براي پوشش بهداشتي پرسنل كادر پزشكي، بهداشت، درمان، خدمات بيمارستاني، بيماران و جهت تهيه پك‌هاي حفاظتي مختلف مورد نياز اتاق هاي عمل كاربرد دارد.

طرح توجيهي توليد البسه بيمارستاني |دانش فني پروژه و فرايند  توليد

سطح اتوماسيون و كنترل كيفيت سيستماتيك خط توليد انواع البسه يكبار مصرف مراكز درماني و بهداشتي به تناسب توان سرمايه گذاري جهت فراهم آوردن امكان توليد انبوه و تنوع محصولات با استفاده از دستگاه‌هاي پيشرفته و اتوماتيك متفاوت است. مراحل توليد پوشاك و پك‌هاي يكبار مصرف به شرح ذيل انجام مي‌گيرد.

مرحله اول: طراحي

براي تمامي محصولات براساس سايز و نوع آن توسط طراحان كارخانه الگوهاي توليد طراحي و ساخته مي‌شود.

مرحله دوم : برش پارچه

پارچه‌هاي خريداري شده پس از انتقال توسط دستگاه طاقه بازكن بر روي ميز برش گسترده شده و بر اساس الگوهاي طراحي و برنامه‌ريزي توليد برش داده مي‌شود. برش‌هاي پارچه توسط دستگاه برش برقي صورت مي‌پذيرد. برش‌هاي ايجاد شده تجمعي روي رول شيت‌هاي پارچه به گونه‌اي است كه كمترين ضايعات مواد اوليه را داشته باشد.

مرحله سوم : لبه دوزي  و دوخت

تعدادي از قطعات برش خورده پارچه در اين مرحله لبه دوزي شده و آماده اتصال به ساير قطعات مي‌گردد. تكه‌هاي گان، روپوش، شلوار و محصولاتي از اين دست از تكه دوزي تا تبديل به محصول كامل، توسط چرخكاران راستا يا لبه دوز به صورت زنجيروار دوخته مي‌شود. در صورت نياز كش دوزي هم مي‌شود تا رماني كه كار دوخت به پايان برسد.

مرحله چهارم:  آماده سازي و دوخت التراسونيك

تعداي از البسه محيط‌هاي بيمارستاني براي الزام به رعايت حداكثري استاندارد و جلوگيري از نفود عفونت و ميكروارگانيزم‌هاي بيماري‌زا لازم است يك تكه و بدون درز توليد شود. در اين گونه موارد براي اتصال تكه پارچه‌هاي اسپان باند يا اس ام اس به همديگر از دوخت استراسونيك كه نوعي جوش يكپارچه قطعات بهم ديگر است، استفاده مي شود.  در اين روش عمليات دوخت بدون نخ و سوزن و با استفاده از تكنولوزي التراسونيك در شرايط ايجاد حرارت ناشي از امواج مافوق صوت و اعمال فشار همزمان شرايط اتصال و دوخت مستحكم الياف تكه پارچه‌هاي بدون بافت به همديگر با كيفيت  مناسب و سرعت بالا به وجود مي‌آيد.

مرحله پنچم: توليدات اتوماتيك

توليد بخشي از محصولات يكبار مصرف بيمارستاني همانند كلاه، كاور آستين، كاور كفش را مي‌توان با استفاده از دستگاه‌هاي تمام اتوماتيك بدون دخالت دست از آماده سازي، برش و دوخت تا مرحله بسته‌بندي به صورت پيوسته انجام داد.

مرحله ششم : بسته بندي         

البسه توليد شده شامل شلوار، پيراهن، كلاه، كفش، گان جراحي، روتختي، روبالشي و پك‌هاي جراحي مي‌شود. جهت تهيه بسته‌بندي نهايي از دستگاه دوخـت با قابليت انعطاف پذيري بسته بندي انواع محصولات توليد بكبار مصرف و مجهز به سيستم نمايش و داراي مركز كنترل الكترونيكي  PLC استفاده مي‌شود.

مرحله هفتم : استريل كردن

براي استريل كردن پك‌هاي توليدي از دستگاه استريل حاوي گاز اتيلن اكسايد (به دليل قابليت نفور بخار حاصل از آن در پك‌هاي توليدي) استفاده مي‌شود.         

طرح توجيهي توليد البسه بيمارستاني | ماشين آلات و تجهيزات خط توليد

تجهيزات و ماشين آلات مورد نياز توليد انواع البسه يك بار مصرف بيمارستاني عبارتند از:

دستگاه طاقه بازكن و قيچي برش عمودي، چرخ‌هاي دوخت و دوز صنعتي لبه و راستا دوز دستگاه‌هاي دوخت و پرداخت التراسونيك نقطه‌اي و خطي، پارچه اسپان باند و اس ام اس، دستگاه‌هاي توليد اتوماتيك محصولات، دستگاه بسته‌بندي داراي حافظه و كنترل ديجيتال، دستگاه و اتاقك استرليزاسيون، سيستم مانيتورينگ و كنترل كيفيت خط توليد.

طرح توجيهي توليد البسه بيمارستاني | بررسي بازار و رقبا

لباس و پك‌هاي يكبار مصرف پزشكي ساخته شده از پارچه‌هاي بدون بافت عمدتاً در حوزه بهداشت و درمان مورد مصرف قرار مي‌گيرد. اين محصول به ‌دليل بهداشتي بودن، قابليت بازيافت، قيمت مناسب نسبت به ساير كالاهاي مشابه تار و پودي هم در بازار داخلي و هم در صادرات كشورهاي همسايه (عراق، تركيه، پاكستان و افعانستان) مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

كل جوازهاي تاسيس و پروانه‌هاي بهره‌برداري صنعتي البسه يكبار مصرف كشور تا پايان سال 1398تعداد 431 فقره است كه از اين تعداد 157 واحد به توليد رسيده و با ظرفيت133844786 عدد البسه داراي پروانه بهره برداري هستند.  تعداد 27 طرح در حال احداث داراي پيشرفت فيزيكي بيشتر از 60 درصد نيز  در كشور وجود دارد كه با ظرفيت اسمي  15654000 عدد البسه بيمارسماني در كشور در حال ساخت و ساز مي‌باشند.

            تعداد كل چواز تاسيس هاي صادره توليد البسه بيمارستاني يك بار مصرف

274

تعداد طرح هاي درحال احداث داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد البسه بيمارستاني بكبار مصرف
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
27 511536 685 15654000 عدد

 

 

پروانه بهر برداري توليد پوشاك يكبار مصرف بيمارستاني كشور
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
157 1007392 3041 133844786 عدد

 

طرح توجيهي توليد البسه بيمارستاني | سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث واحد توليد البسه بيمارستاني با ظرفيت در سال جاري با ظرفيت اقتصادي حدود  48 ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از 43 درصد بوده و در كمتر از 3 سال بعد از به توليد رسيدن سرمايه اوليه خود را برداشت مي‌كنيد. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت اسمي توليد به شرح ذيل در سال ارائه شده است:

محصول ظرفيت 
پك لباس بيمار 1100000
پك  لباس جراحي استريل 900000
كاور كفش 2000000
پك هاي عمل جراحي  استريل 200000
ملحفه و رو بالشي منسوح نيافته 2000000
شان يكبار مصرف استريل 800000

                 

نحوه مشاركت و تأمين سرمايه طرح (ميليون ريال)

شرح مورد نياز جمع درصد
سهم شركت جاري شركا 21,659 21,659 44%
جمع سهم شركت 21,659 21,659 44%
سهم بانك تسهيلات ريالي بلند مدت 20,100 20,100 41%
كوتاه مدت 7,000 7,000 14%
جمع تسهيلات ريالي 27,100 27,100 56%
تسهيلات ارزي 0 0 0%
جمع سهم بانك 27100 27100 56%
جمع  كل 48,759 48,759 100%

 

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   1200 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي 615 متر مربع
3 ماشين آلات  صنعتي 8700 ميليون ريال

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 36,428
2 سرمايه گذاري  درگردش 12,330
3 كل سرمايه گذاري 48,759

 

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR(درصد) 43
دوره بازگشت سرمايه گداري انجام شده(سال) 3
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 34/3

مزاياي اجراي طرح

مصرف مستمر و روز افزون كالاهاي پزشكي هم در شرايط عادي و هم در شرايط همه‌گيري اپيدمي‌هاي بيماري‌زا به عنوان كالايي ضروري در بخش‌هاي بهداشت و درمان كشور درآمده و البسه و پك‌هاي يكبار مصرف با توجه به مزيت داشتن توليد مواد اوليه و تكنولوژي ساخت ماشين آلات در كشور به موازات تقاضاي بالا، جذابيت قابل قبولي جهت سرمايه گذاري دارد.

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و ارائه معيارهاي محاسبه هر يك از موارد برآورد سرمايه ثابت و در گردش و توضيح پيرامون هزينه‌هاي ثابت و متغير طرح، پيش‌بيني و قيمت تمام‌شده و همچنين سود ساليانه طرح محاسبه گرديده است. بررسي مهم‌ترين شاخص‌هاي مالي و اقتصادي طرح با محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert استخراج شده؛ وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي توليد البسه استاندارد يكبار مصرف بيمارستاني نشان مي‌دهد.

جهت مشاوره اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و براي تامين زيرساخت بر اساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي البسه بيمارستاني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي توليد البسه،
موضوع:
[ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۳:۰۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آيا هنور توليد چيپس داراي توجيه اقتصادي است؟ طرح توجيهي توليد چيپس توسط چه كساني بايد نوشته شود؟ يكي از عوامل مهم ايحاد مزيت رقابتي در توليد و فروش محصولات صنعتي استفاده بهينه ازمزيت‌هاي نسبي كشور و منطقه است. ايران با توليد بيش از 5 ميليون تن سيب زميني در سال بعد از كشورهايي همانند چين و هندوستان در مقام سيزدهم توليدكنندگان جهان قرار دارد. وجود مواد اوليه و تكنولوژي مناسب توليد در كشور زمينه‌اي فراهم كرده تا با منابع كافي و مديريت كارا در بازار حضوري سودمندي داشت. با اين حال براي شروع چنين پروژه‌اي بايد مطالعات لازم انجام شود، كارشناسان كاردوك با تجربه چندين ساله در انواع پروژه‌هاي صنعتي و غيرصنعتي مي‌توانند به شما جهت شروع كار وطرح توجيهي خدمات ارائه دهند. در ادامه خلاصه اي از طرح توليد چيپس آورده شده است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي توليد چيپس

 

طرح توجيهي توليد چيپس | معرفي محصول

چيپس بسته‌بندي شده با كد آيسيك 1513412460 سيب زميني‌هاي برش و سرخ شده در محيط روغن است كه به صورت برگ مانند تهيه مي‌شود. اين محصول به دو صورت ساده و چاشني‌دار توليد مي‌گردد، در نوع اول براي طعم دادن از نمك استفاده مي‌شود، چيپس‌هاي طعم‌دار علاوه بر نمك با ادويه‌هاي مجاز طعم‌دار مي‌شوند. در صورت نياز به تغيير و خوش رنگ كردن فراورده الزام به استفاده از رنگ‌هاي مجاز طبيعي بايد رعايت شود.

طرح توجيهي توليد چيپس | ويژگي‌هاي محصول

توليد چيپس مشمول اخذ و رعايت ضوابط استاندارد شماره ملي شماره 3764 است كه بر كيفيت و فرايند توليد آن نظارت مي‌كند. براساس مصوبات قانوني ادارات نظارت بر غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي عرضه چيپس سيب زميني به صورت فله در كشور بدليل ضرورت رعايت  استادندارهاي توليد و بهداشت محصول ممنوع شده است.

عرضه اين محصول الزاما بايد در بسته بندي‌هايي باشد كه امكان نفود عوامل خارجي به داخل آن همانند رطوبت، نور و بو وجود نداشته باشد و از داخل بسته نيز چيزي به بيرون خارج نشود. طعم و رنگ آن بايد از استانداردها تبعيت نمايد. براي دستيابي به كيفيت مناسب چيپس بايد عاري از وجود هر گونه قارچ زدگي و خرابي باشد و از كمترين تعداد گره و حفره سطحي برخوردار بوده و ظاهر و يا داخل سيب زميني‌ها سالم باشد.

بر روي بسته‌بندي چيپس نام برند، نوع محصول، نام و نشاني توليدكننده، علامت تجاري و شماره سريال توليد، شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به انضمام قيمت فروش و تاريخ توليد، تاريخ انقضاي قابليت مصرف و وزن خالص محصول بايد درج شده باشد.

طرح توجيهي توليد چيپس | كالاهاي جايگزين و رقيب

فرنچ فرايز و چيپس خشك شده ميوه‌ها و انواع فرآورده‌هاي حجيم شده بر پايه ذرت همانند؛ پفك، پاپ كورن، انواع تنقلات خشكبار نيز مي‌تواند به عنوان كالاهاي جايگزين باشد.

طرح توجيهي توليد چيپس | موارد كاربرد

از انواع چيپس در طعم‌هاي متفاوت هم به عنوان تنقلات و هم به عنوان كمك غذا استفاده مي‌شود.

طرح توجيهي توليد چيپس | دانش فني پروژه و روش توليد محصول

سيب زميني مرغوب ابتدا در آب شسته مي‌شود، سپس به بخش پوست كني منتقل مي‌گردد. تراش نازك پوست سيب زميني در دستگاه‌هاي سايش، ضايعات سيب زميني را تا 4 درصد كاهش داده، در ادامه سيب‌زميني پوست كنده شده از طريق هاپر به درون دستگاه برش سرازير شده و در محوطه آب برش داده مي‌شود تا نشاسته از اسلايس‌ها با جريان دائمي آب شسته شده و در هنگام سرخ شدن به هم نچسبند.

تعيين شكل و ضخامت برش تراشه‌ها به جنس (نوع) سيب‌زميني، زمان ماندگاري در انبار، ميزان آماس سيب‌زميني وابسته است كه معمولا بين يك الي سه ميلي‌متر متغير مي‌باشد. در اين بخش نيز در طول برش يك درصد از وزن سيب‌زميني كاهش مي‌يابد. سيب‌زميني برش خورده شده به صورت اسلايس قبل از سرخ شدن به دستگاه بلانچر منتقل مي‌شود. در اين دستگاه در دو مرحله، محصول داخل آب گرم و آب سرد قرار مي‌گيرد. اين شوك وارد شده باعث ترد شدن محصول در مرحله سرخ كردن مي‌شود.

اسلايس خشك شده و با رطوبت تنظيم شده ضمن ضدعفوني شدن و رنگبري در محلول‌هاي مجاز وارد مرحله سرخ شدن مي‌شود. چيپس سرخ و برشته شده بعد از روغن‌گيري به شكل ورقه ورقه شده در آمده و پس از آن سيب‌زميني به دستگاه بلانچر منتقل مي‌شود. در اين مرحله توسط نوار نقاله به داخل دستگاه‌هاي نمك و طعم‌زني هدايت مي‌گردد. در نهايت پس از خشك و سرد شدن به سمت دستگاه بسته‌بندي با وزن 50 الي 220 گرمي در محيط گاز خنثي انتقال مي‌يابد.

طرح توجيهي توليد چيپس | ماشين آلات و تجهيزات خط توليد

ماشين آلات و تجهيزات توليدي مورد نياز توليد چيپس سيب‌زميني عبارتند از:

دستگاه شستشوي سيب زميني

داراي شاسي و بدنه از جنس تمام استيل صنايع غدايي جهت عمليات شستشوي سيب‌زميني داراي باله‌هاي گردشي و سيستم ضدعفوني سيب زميني.

الاواتور و پوست كن سيب زميني

الواتور براي انتقال سيب‌زميني خام شسته شده به دستگاه پوست كن مي‌باشد. جنس دستگاه‌ها استيل است.

دستگاه پوست كن سيب زميني

دستگاه پوست كن با تكنولوزي سايشي داراي مخزن مخصوص بوده و وظيفه جداسازي پوست از سيب‌زميني را به عهده دارد.

سيستم بازبيني سيب زميني

اين مرحله جهت كنترل سيب‌زميني‌ها قبل از برش خوردن مي‌باشد.

هاپر اسلايس سيب زميني

سيب‌زميني پس از بازبيني از طريق بالابر و قيف هدايت به دستگاه برش زن منتقل مي‌شود.

دستگاه اسلايسر سيب زميني

دستگاه برش زن سيب زميني به شكل ورقه‌هاي مد داراي يك محور ده تيغه دوار مي‌باشد.

دستگاه بلانچر سيب زميني

در اين سيستم اسلايس‌هاي سيب‌زميني‌ها شسته شده و شرايط ايجاد مي‌شود كه در مرحله پخت بهم نچسبند.

دستگاه سرخ كن سيب زميني

فراير سيب زميني سرخ كردن و پخت اسلايس‌هاي سيب زميني را به شيوه غوطه وري انجام مي‌دهد.

دستگاه جداسازي روغن

دستگاه  انتقال روغن‌گيري جهت جداسازي روغن از سيب‌زميني سرخ شده  به كار مي‌رود. در اين دستگاه روغن‌هاي بازيابي شده از چيپس به مخزن دستگاه هدايت مي‌شود.

دستگاه طعم دهنده چيپس

چيپس سيب‌زميني بعد از سرخ شدن براي طعم‌دار شدن به اين دستگاه منتقل مي‌شود.

سيستم بسته بتدي چيپس

در اين سيستم از بالابر توزين‌دار مشتمل بر ظرف‌هاي خاص جهت انتقال چبپس به دستگاه بسته‌بندي مجهز به سنسورهاي الكترونيكي و PLC استفاده مي‌شود كه در آن ضمن پركردن و دوخت بسته با محصول داخل آن را با گاز خنثي ازت پر مي‌كند. سيستم بسته‌بندي مجهز به جت پرينت درج مشخصات قيمت و تاربخ روي بسته‌ها مي‌باشد. محصول توليد خروجي از دستگاه بسته در كارتن‌هاي آماده حمل به انبار و بازار قرار مي‌گيرد.

طرح توجيهي توليد چيپس | بررسي بازار و رقبا

تا پايان سال 1398  تعداد 74 واحد صنعتي با اشتغال 3856 با ظرفيت اسمي  123975تن چيپس سيب‌زميني در طعم‌هاي مختلف در كشور در حال فعاليت مي‌باشند. در اين طرح با تحقيقات بازار و محاسبه مصرف داخلي براساس مجموع عرضه داخلي و واردات و كم كردن از ميان صادرات در طول يك دهه گذشته و با پيش‌بيني تقاضاي 5 سال آينده و تحليل موازنه مطالعه توليد در 5 سال گذشته ميزان واقعي تفاضا مشخص شده است؛ براين اساس اين طرح در راستاي پاسخگويي به مازاد كمبود توليد محصول در آينده ارايه گرديده است.

با اين توضيح كه نسبت تبديل جوازهاي تاسيس صادره به پروانه بهره‌برداري اندك بوده و از 684 مجوز تاسيس صنعتي صادره تنها 23 واحد در راستاي عرضه داخلي با ظرفيت اسمي 47110 در حال فعاليت هستند. بنابراين در صورت رفع موانع پيشرو در طول پنج سال آينده بخشي از مازاد ظرفيت توليدي مورد نياز را تامين نمايند.

تعداد كل جواز تاسيس هاي صادره كشور 684

 

جواز تاسيس  بالاي 60 درصد پيشرفت فيزيكي
تعداد سرمايه اشتغال محصول كد آيسيك ظرفيت واحد
23 4569346 1714 چيپس سيب زميني 1513412460 47110 تن

 

تعداد پروانه بهره برداري صادره كشور تا پايان سال 1398
تعداد سرمايه اشتغال محصول كد آيسيك ظرفيت واحد
74 5582763 3856 چيپس سيب زميني 1513412460 123975 تن

طرح توجيهي توليد چيپس | سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث واحد توليد چيپس سيب زميني در سال جاري با ظرفيت اقتصادي حدود 59 ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه گذاري بيشتر از 34 درصد بوده و در كمتر از 3 سال بعد از به توليد رسيدن سرمايه اوليه برگشت خواهد شد. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت عملي توليد 300 تن در سال ارائه شده است:

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   1500 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي و روباز 720 متر مربع
3 ماشين آلات  صنعتي 1329 ميليون ريال

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 33,454
2 سرمايه گذاري  درگردش 5,648
3 كل سرمايه گذاري 39,103
4 هزينه توليد ساليانه 29273

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR 34
دوره برگشت سرمايه 2/49
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 41/8

 

طرح توجيهي توليد چيپس | مزاياي اجراي طرح

 • كاربرد گسترده و رو به رشد محصولات طرح (وجود تفاضاي مستمر)
 • سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه گذاري
 • امكان صادرات اين محصول در صورتي كه استانداردهاي لازم و تكنولوژي مناسب در تنوع بخشي به توليدات استفاده شود.
 • امكان دسترسي به سازندگان داخلي جهت توليد ماشين‌آلات با كيفيت مطلوب
 

طرح توجيهي توليد چيپس | نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

شاخص‌هاي مالي و اقتصادي برگرفته از محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert  و برمبناي طرح توجيهي استخراج شده وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي توليد چيپس با كيفيت نشان مي‌دهد. به دليل  وجود تقاضاي مازاد در طول چند سال اول زمينه بسيار مساعدي براي ايجاد اين واحد فراهم است.

جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و باتجربه كاردوك كمك بگيريد. براي اطلاع از نحوه نوشتن طرح توجيهي و دريافت خدمت از كارشناسان كاردوك كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي توليد چيپس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي توليد چيپس،
موضوع:
[ ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۵۲:۱۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

اگر دست پخت خوبي داريد، تهيه غذاي خانگي يكي از مناسب ترين مشاغلي است كه مي توانيد انتخاب كنيد. اما بايد در نظر داشته باشيد كه طبخ براي 4 تا 10 نفر تفاوت زيادي با 200 پرس غذا در روز دارد. تهيه غذاي خانگي جوانب مختلفي دارد كه مهم ترين آن دستور پخت مورد استفاده است. شما با دستور پخت متفاوت تان مي توانيد خيلي سريع مشتريان ثابت خود را پيدا كنيد. اين كار نيز سختي ها و دشواري هاي خودش را دارد كه لازم است قبل از ورود به آن در مورد آن ها تفكر نماييد. جهت اطلاع از چگونگي راه اندازي كسب و كار خانگي كليك كنيد.

 

براي ثبت نام يا دريافت مشاوره در زمينه تهيه غذاي خانگي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: تهيه غذاي خانگي

 

 

تهيه غذاي خانگي

تهيه غذاي خانگي يكي از پردرآمدترين و پر زحمت ترين مشاغلي است كه براي بسياري از افراد به خصوص خانم ها جذابيت دارد. اما شروع هر كاري بدون بررسي هاي مورد نياز كاري بيهوده خواهد بود. از اين رو بايد از همان ابتدا به سوالات زيادي پاسخ دهيد تا بتوانيد در اين مسير به موفقيت مورد نظرتان برسيد. 

1- مشخص كردن هدف

شما بايد هدف خود را از تأسيس يك تهيه غذاي خانگي مشخص كنيد. در صورتي كه ندانيد قرار است چه كاري انجام دهيد و چه مسيري را طي كنيد، در ميانه راه پشيمان مي‌شويد و يا با مشكل برمي‌خوريد. بايد هدف خود را از ايجاد تهيه غذاي خانگي مشخص كنيد و خود را به چالش بكشيد. مثلاً بررسي كنيد كه

1- آيا مغازه داريد و مي‌خواهيد از مشتري‌ها در همان‌جا پذيرايي كنيد؟

2- آيا مي‌خواهيد در گوشه‌اي از خانه غذا تهيه كرده و براي مشتري‌ها ارسال كنيد؟

3- آيا مي‌خواهيد چند نوع غذاي محدود براي ارائه به سازمان‌ها، شركت‌ها يا محيط‌هاي اداري تهيه كنيد؟

4- آيا در نظر داريد با تبليغات از همه جاي شهر مشتري داشته باشيد و غذاهاي متنوعي در منوي پيشنهادي‌تان وجود دارد؟

5- فينگر فود، غذاي سنتي، غذاي فرنگي، غذاي مخصوص گياهخوارها يا …. مشخص كنيد چه نوع غذايي مدنظرتان است.

2- بررسي هزينه‌هاي مورد نياز

هزينه‌ها بخش جدايي‌ناپذير در كسب و كار تهيه غذاي خانگي است. پس قبل از هر اقدامي هزينه‌ها را سبك و سنگين كنيد. ببينيد براي شروع، پيشرفت، خريد تجهيزات و مواد اوليه و براي طي كردن فرآيند دريافت مجوز به چه مقدار بودجه نياز داريد. از طرفي ديگر براي موارد ضروري و اتفاقات پيش بيني نشده هم بايد هزينه‌هايي را در نظر گرفته باشيد كه در طول مسير با كمبود بودجه مواجه نشويد.

3- نيروي كار

مطمئناً شما براي پيشبرد چنين شغلي نياز به چند نفر نيروي كار داريد. بنابراين بررسي كنيد كه چند نفر نيروي كار داخلي و خارجي بايد همراه‌تان باشند. برخي از نيروهاي كار براي داخل سالن مورد نظر شما نياز است و برخي از نيرو‌هاي كار براي كار در بيرون از سالن يعني به عنوان پيك مورد نياز است.

4- نوع غذاي مورد نظر را مشخص كنيد

بايد در يك دسته‌بندي مشخص شروع به تهيه غذا كنيد. نبايد در كنار غذاهاي سنتي، غذاهاي فرنگي سرو كنيد. معمولا تهيه غذاي خانگي شامل غذاهايي چون خورشت‌ها، كوكوها، ميرزاقاسمي، كشك بادمجان، كوبيده، جوجه و... هستند. پس مشخص كنيد كه از بين غذاهاي سنتي قرار است چه مواردي را انتخاب كرده و بپزيد.

5- پخت با حجم كم

هرچه دور ريز غذاهايتان كمتر باشد. به نفع شماست. پس در روزهاي اول كه كسي شما را نمي‌شناسد بايد با تعداد كمتري شروع كنيد و آرام آرام كار را گسترش دهيد. اگر مغازه داريد تعداد مشتريان‌تان به نسبت بيشتر است و سرعت اضافه شدن آنها سريع‌تر خواهد بود. پس تقريبا روزي ۳۰ تا ۵۰ عدد غذا براي روزهاي اول كافي مي‌باشد. براي سرويس دهي بهتر بايد از شب قبل غذاها را نيم پز كنيد، با اين كار هم سرويس دهي سريع تر خواهد بود و هم غذاها كيفيت بالايي خواهند داشت. هرگز كيفيت كار را به خاطر هزينه ها پايين نياوريد، هيچ مشتري غذاي بي كيفيت شما را دوباره خريداري نمي كند.

6- تعيين ميزان فروش

اگر به دنبال سود بالا در هر فروش باشيد، مسلما مشتريانتان محدود به قشر خاصي مي شوند. اما اگر با سود كمتر، فروش زيادي داشته باشيد؛ قشر بزرگ تري را مي‌توانيد مورد هدف قرار بدهيد. بنابراين علاوه بر حفظ كيفيت بايد طوري قيمت را تعيين كنيد كه افراد متوسط جامعه (پر جمعيت ترين بخش جامعه) بتوانند از غذاي شما تهيه كنند. 

7- انتخاب نام تجاري

نام تجارت كوچك خود را دست كم نگيريد. هر چقدر كيفيت غذاي شما خوب باشد، همچنان مخاطبان شما را از روي برندتان شناسايي مي‌كنند. مثلاً مي‌گويند قورمه بهاران بهترين طعم و مزه را دارد. بنابراين نامي مناسب و متناسب با فعاليت‌تان را در دستور كار خود قرار دهيد. نام تجاري خوب شما يك بازاريابي دقيق و اصولي محسوب مي‌شود.

8- يافتن مناسب ترين درگاه فروش

يكي از دغدغه هاي اصلي كه بايد از ابتداي شروع كار داشته باشيد، بازاريابي است. امروزه گسترش اينترنت و فضاهاي مجازي فرصت مناسبي به كسب و كارهاي خرد داده تا بتوانند خود را به مخاطبان در هر مكاني بشناسانند. اما روش هاي مختلفي براي ورود به بازار وجود دارد كه با استفاده مشاوره كسب و كار مي توانيد راحت ترين و كم هزينه ترين راه را انتخاب نماييد.

تجهيزات آشپزخانه صنعتي در تهيه غذاي خانگي

پخت غذا با ظرفيت بالا، قابل مقايسه با مقدار آشپزي خانگي نيست، از اين رو تجهيزات آشپزخانه خانگي پاسخگوي شما نيست و نياز به تجهيزات قوي‌تري داريد. پس بايد از شركت‌هاي توليد كننده تجهيزات آشپزخانه صنعتي اقدام به تهيه حداقل تجهيزات آشپزخانه كنيد. اقلام اوليه شامل موارد زير مي‌باشد كه البته بستگي به منوي غذاي شما دارد و ممكن است تجهيزات ديگري به آن‌ها اضافه يا كم شود.

 • اجاق گاز رستوراني اجاق پلوپز زميني
 • يخچال و فريزر صنعتي
 • ميز كار استيل
 • سينك ظرفشويي صنعتي، وان شستشوي صنعتي
 • كابينت ديواري يا كابينت زميني
 • هود ديواري يا هود مركزي
 • گرمخانه غذا به صورت برقي يا گازي
 • تجهيزات جزئي مانند ديگ، قابلمه، چاقو، كفگير، ملاقه و ....

قبل از تهيه تجهيزات به منظور صرف بهينه بودجه در نظر گرفته شده و انتخاب درست تجهيزات از تجارب مشاوران و كارشناسان فروش تجهيزات آشپزخانه صنعتي بهره بگيريد و حتما به اين نكته توجه بفرماييد كه از شركت‌هاي توليد كننده كه محصولات را گارانتي مي‌كنند و خدمات پس از فروش ارائه مي‌دهند، تجهيزات را تهيه كنيد. 

مجوز ها و كارت بهداشت  براي تهيه غذاي خانگي

همه‌ مشاغلي كـه با سلامت مردم در ارتباط هستند از جمله اغذيه فروشي‌ها بايد براي فعاليت مجوز و كارت بهداشت داشته باشند. بر اين اساس حتي افراد فعال در تهيه غذاهاي خانگي نيز ملزم به داشتن كارت بهداشت هستند. در خصوص مشاغل خانگي نيز مجوز فعاليت كسب و كار خانگي نيز لازم است. شما مي توانيد با دريافت مشاوره از كارشناسانكاردوك در اين مسير راحت تر به نتيجه برسيد.

براي صدور كارت بهداشت روش‌هاي مختلفي وجود دارد، يكي از اين روش‌ها كه اخيرا فعال شده، مراجعه بـه مراكز پيشخوان دولت اسـت. دفاتر پيشخوان تسهيلاتي را براي صدور هر چـه سريع‌تر كارت بهداشت در اختيار مردم و متقاضيان قرار داده اند.

براي تهيه غذاي خانگي از كجا شروع كنيم؟

ابتدا بايد امكانات خود را بسنجيد تا بر اساس آن ها تصميم گيري كنيد. سرمايه اوليه، امكانات و تجهيزات‌تان را برآورد كنيد و در مقابل هزينه ها را نيز مشخص كنيد. از تجربه ديگران و كمك افراد متخصص نيز استفاده كنيد. عجله نكنيد، زمان مهم است اما در نهايت با شروع كار بدون بررسي ضرر بيشتري خواهيد كرد. همزمان با برآورد هزينه ها جهت دريافت مجوزها نيز اقدام كنيد. با دريافت مشاوره مي توانيد در كوتاه ترين زمان جواب بسياري از سوالات خودتان را بگيريد. 

سرمايه مورد نياز براي تهيه غذاي خانگي

با توجه به تنوع اجناس و تغيير قيمت ها در بازار نمي‌توان به طور دقيق سرمايه مورد نياز را برآورد كرد. به همين دليل بايد هر زمان كه تصميم به شروع تهيه غذاي خانگي گرفتيد، اقدام به برآورد هزينه ها نماييد. مركز كاردوك با تهيه پيش امكان سنجي در هر كسب و كاري به شما براي شروع كارتان خدمات مشاوره نيز ارائه مي دهد.

مسلما زماني كه يك سري امكانات اوليه داشته باشيد، براي شروع كار هزينه كمتري نياز خواهيد داشت. معمولا مشاغل خانگي با كمك اعضاي خانواده ايجاد مي شود، اين نيروي كار به دليل مشترك بودن منافع‌شان مي توانند در كاهش هزينه ها كمك شاياني نمايند.

 

كوتاه سخن اينكه...

تهيه غذاي خانگي مي‌تواند يك شغل خوب و خوشمزه باشد به شرط آنكه در هر حال كيفيت آن را حفظ كنيد و در رعايت بهداشت كوشا باشيد تا بتوانيد مشتريان وفاداري پيدا نماييد. با رعايت و دقت در نكات بالا مي‌توانيد تهيه غذاي خود را راه اندازي كنيد.

سؤالات متداول در خصوص تهيه غذاي خانگي

آيا براي اين كار در منزل و تحويل به بيرون هم نياز به كسب مجوز هست؟

بله براي شروع كار در خانه نيز نياز به مجوز كسب و كار خانگي و كارت بهداشت داريد كه به نسبت شرايط آسان تري دارد.

براي تبليغات تهيه غذاي خود چه كاري بايد انجام دهيم؟

با توجه به موقعيتي كه داريد بايد بهترين روش تبليغاتي را استفاده كنيد. براي مثال اگر در نزديك يك موسسه و يا ارگاني هستيد، مي توانيد با ارائه چند نمونه كار و بستن قرار داد فروش خود را تضمين نماييد.

براي ثبت نام يا دريافت مشاوره در زمينه تهيه غذاي خانگي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: تهيه غذاي خانگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تهيه غذاي خانگي،
موضوع:
[ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۱۵:۵۵ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

ركود تورمي براي هر كشوري مي‌تواند اتفاق بيفتد و موجب سخت شدن اوضاع براي تمامي اقشار جامعه شود. گذر از اين بحران نياز به اعمال سياست‌هايي در سطح كلان اقتصادي دارد. طبق ديدگاه فريدمن بانك مركزي بزرگ‌ترين نقش را در گذار از ركود اقتصادي بازي مي‌كند. اما براي بنگاه‌ها و كسب و كارهاي خرد مواجهه با چنين شرايطي مي‌تواند به معناي پايان عمر فعاليت‌شان باشد. بنابراين اگر در كشوري هستيد كه دائم دچار بحران‌هاي اقتصادي مي‌شود، بايد از اخبار روز اطلاع يابيد و براي مقابله با چنين موقعيت‌هايي آمادگي لازم را داشته باشيد. براي درك بهتر موضوع بايد با ماهيت ركود تورمي و علل به وجود آمدن آن آشنا شويد. همچنين براي شروع تجارتي با امنيت بالا مي‌توانيد با كارشناسان خبره كاردوك مشاوره دريافت كنيد.

 

براي دريافت خدمات در زمينه انواع تحقيقات بازار مي‌توانيد با مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300تماس بگيريد.

 

منبع : ركود تورمي

 

ركود تورمي

ركود تورمي وقتي رخ مي‌دهد كه همزمان در كشور هم ركود و هم تورم وجود دارد. اين امر باعث افزايش نرخ بيكاري، افزايش نقدينگي سرگردان، تورم افسار گسيخته، رشد اقتصادي منفي، نا امن شدن فضاي كسب و كار و... مي‌شود. اين‌ها تنها چند نمونه از بحران‌هايي است كه كشورها بعد از رخ دادن ركود تورمي آن را تجربه مي‌كنند.

بيشتر كشورهاي در حال توسعه با پديده ركود تورمي رو به رو شده‌اند كه نشان دهنده وجود ناسازگاري در سياست‌هاي مالي و به كار بردن سياست‌هاي اشتباه اقتصادي است. در وضعيت ركود تورمي هر تصميم نادرستي باعث بدتر شدن اوضاع در بخش ركود و يا در قسمت تورم مي‌شود. ناديده گرفتن اين موضوع موجب فروپاشي هاي بزرگ اقتصادي در دنيا بوده است. يكي از چالش برانگيزترين ركودهاي تورمي به دليل سياست‌هاي پولي و مالي نادرست در دهه 1970 در اقتصاد آمريكا اتفاق افتاد.

علت ركود تورمي

هر پديده‌اي در اقتصاد نتيجه تصميم گيري در ابعاد سياست كلان اقتصادي است. ركود تورمي نيز علل بسياري دارد كه ما در ادامه به چند نمونه آن اشاره مي‌كنيم.

مازاد توليدات كارخانه‌اي

رونق كارخانه‌هاي هر كشوري نشان دهنده فعال بودن چرخ‌هاي اقتصادي است اما نه براي هميشه. در كشورمان به دليل عدم نظارت و توجه كافي، كارخانه‌هاي زيادي بدون مكان يابي درست ساخته و به مرحله بهره‌برداري مي‌رسد. مثلاً در كشور كارخانه‌هاي سيمان به اندازه كافي داريم، اما باز هم كارخانه‌هاي جديدي ساخته مي‌شوند، از طرف ديگر كارخانه‌هاي سيمان در يك مكان تجمع پيدا كردند كه اين باعث بر هم خوردن عرضه و تقاضا مي‌شود. چون هر كدام از اين كارخانه‌ها سالانه حجم بسيار زيادي از سيمان را بدون در نظر گرفتن نيازهاي داخلي توليد مي‌كنند.

به دليل دور بودن برخي از شهرها از اين كارخانه‌ها، صاحبان مشاغل تصميم مي‌گيرند سيمان مورد نياز خود را از خارج وارد كنند تا هزينه زيادي براي حمل بار در داخل نپردازند. اين مسائل باعث كاهش خريد در داخل، افزايش واردات از خارج، بسته شدن چندين كارخانه و روي دست ماندن مازاد سيمان‌هاي توليد شده، گرديده است. لذا مازاد توليدات كارخانه‌اي نه تنها باعث رونق اقتصادي نخواهد شد بلك در مقابل آن قد علم خواهد كرد.

افزايش و كاهش درآمدهاي نفتي

افزايش و كاهش درآمدهاي نفتي در كشور باعث بروز مشكلاتي شده است. همانطور كه افزايش درآمدهاي نفتي باعث رونق اقتصادي، افزايش اشتغال و افزايش طرح‌هاي توسعه‌اي در اقتصادي مي‌شوند، كاهش آن منجر به افزايش نرخ ارز، تضعيف پول ملي، كاهش فرصت‌هاي شغلي، افزايش تورم به دليل كاهش توليدات و... خواهد شد. به همين دليل سياست‌هاي ناپايدار در حوزه صنعت نفت در كشور باعث ركود و تورم در كشور مي‌شوند.

كسري بودجه

در كشورهايي كه دچار ركود تورمي مي‌شوند، كسري بودجه موج مي‌زند. در اين حالت مخارج دو برابر هزينه‌هاي تعيين شده مي‌شود. به همين دليل وقتي كه كسري بودجه به دليل مخارج مصرفي باشد، نتيجه آن شكل دهي بحران ركود تورمي است.

كاهش فعاليت‌هاي اقتصادي

يكي از عوامل بروز بحران در اقتصاد كشورهاي در حال توسعه كاهش فعاليت‌هاي اقتصادي است. اشتغال زايي و اشتغال زدايي هر دو در كنار هم رخ مي‌دهند و تأسيس شركت‌ها و كارخانه‌هاي دانش بنيان كاهش مي‌يابد و از طرفي هم ميزان اشتغال و كسب درآمد افراد روند نزولي به خود مي‌گيرد. در قشر عادي مردم نيز تقاضا به دليل افزايش قيمت‌ها كاهش مي‌يابد. اين عوامل باعث بروز ركود تورمي است.

راهكارهاي رفع ركود تورمي

كشورها براي برون رفت از ركود تورمي بايد سياست‌هاي پولي، مالي و تجاري را اجرا كنند. به كارگيري اين روش هاي نياز به هماهنگي دستگاه‌هاي مختلف و اجراي به موقع هر كدام از روش‌ها دارد. بنابراين شايد دولت‌مداران از روش هاي علمي استفاده بكنند، اما به دليل موقعيت يابي غلط هميشه راه حل‌ها نتيجه مطلوبي ندارد.

سياست پولي و مالي

بايد در سياست‌هاي پولي و مالي به ثبات رسيد. اين مهم از طريق اصلاحات اساسي و ريشه‌اي در اقتصاد كشورها صورت مي‌گيرد كه به آن «رژيم هواي خوب» مي‌گويند. اين رژيم اقتصادي به آن‌ها كمك مي‌كند از طريق استقلال، شفافيت، اعتبار، قائده‌بندي و استفاده از ابزارهاي پولي و مالي مناسب به ثبات قيمت‌ها برسند. ركود تورمي يك بحران اقتصادي براي كشورهايي است كه درگير آن هستند و بايد قبل از اينكه اقتصاد يك كشور را به نابودي بكشاند، براي آن سياست‌هاي پولي و مالي صحيحي به كار بگيرند.

اعلام تصميمات به صورت كوتاه مدت

براي اينكه كشورها بتوانند با بحران اقتصادي ركود تورمي مقابله كنند، سياست‌گذاران اقتصادي بايد هر تغييري را به اطلاع مردم برسانند تا جامعه دچار شوك ناگهاني و بروز بحران‌هاي سياسي پس از بحران اقتصادي نشود. اعلام تصميمات هر چند كوچك به مردم كمك مي‌كند تا آن‌ها نيز با سياستمداران اقتصادي براي برون رفت از ركود تورمي همراهي داشته باشند. به اين كار سياست شفاف سازي در سياست‌هاي اقتصاد نيز گفته مي‌شود.

سياست‌هاي تجاري

سياست‌هاي تجاري يكي از مهم‌ترين فعاليت‌هايي است كه در كنار سياست‌هاي مالي بايد انجام شود. ثبات‌سازي نرخ ارز، كاهش هزينه‌هاي ناشي از تحريم، بهبود در روابط خارجي، افزايش صادرات، افزايش توليدات داخلي، حمايت از توليدات داخلي، جذب سرمايه‌گذاران داخلي و حمايت از آن‌ها و... از جمله راه‌هاي اساسي و مهم در برون رفت از بحران ركود تورمي است كه بايد صورت گيرد.

سؤالات متداول درباره ركود تورمي

بزرگترين نشانه ركود تورمي چيست؟

كاهش قدرت خريد مردم و تضعيف ارزش پول ملي عامل اصلي ركود اقتصادي است.

بهترين كار براي بهبود اوضاع در زمينه توليد چيست؟

طبيعتاً بايد توليد داخلي افزايش يابد و بخش مهمي از آن (بعد از تأمين نيازهاي داخل) به كشورها و بازارهاي خارجي هدف، صادر شود.

 

براي دريافت خدمات در زمينه انواع تحقيقات بازار مي‌توانيد با مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300تماس بگيريد.

 

منبع : ركود تورمي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ركود تورمي،
موضوع:
[ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۴۷:۳۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

تهيه طرح راه اندازي سايت مشاور املاك براي چه كساني ضرورت دارد؟ آيا مي‌توان بدون طرح توجيهي، پروژه‌اي را راه اندازي كرد؟ مشاورين املاك و مستغلات يكي مشاغلي است كه با داشتن مجوز صنفي مي‌تواند به عنوان واسطه مابين فروشندگان و خريداران قرار گرفته و عرضه و تقاضاي خريد و فروش املاك را با برقراري ارتباط و طي تشريفات اداري و قانوني معامله، خريد، فروش، اجاره يا ساخت و ساز را هماهنگ نمايد. صاحبان اين شغل با تسلط به فناوري هاي نوين مي توانند محدوده فعاليت خود را گسترش داده و هزينه‌هاي تشريفات را حذف نمايند. در ادامه چگونگي شروع و اجراي سايت مشاور املاك را شرح داده‌ايم. جهتنوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نوشتن طرح و راه اندازي پروژه مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح راه اندازي سايت مشاور املاك

 

 

 

پيش شرط اجراي طرح راه اندازي سايت مشاور املاك

پيش شرط ماندگاري كسب و كار وجود تفاهم و تقسيم كار مناسب و شفافيت حقوقي في مابين شركاي انجام كار بعنوان تضمين پيشبرد مراحل مختلف راه اندازي، بهره برداري و توسعه است. سرمايه گذاران كه قصد انجام فعاليت اقتصادي مبتني بر فناوري اطلاعات را دارند لازم است از علاقه مندي و توانايي مديريت و به سرانجام رساندن يك پروژه فناوري اطلاعات در زماني كوتاه در سطح ملي برخوردار باشد.

خدمات جايگزين سامانه اجاره مسكن اينترنتي  

خدمات جايگزين اين سامانه روش‌هاي سنتي اجاره مسكن هستند كه از طريق مشاورين املاك محلي تامين مي‌گردد. ولي امكان تامين بستر اجاره مسكن در مناطقي كه داراي مازاد مسكن براي اجاره هستند را ميسر نمي‌سازد. در مقابل هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها و اقامتگاه‌هاي رسمي دولتي و خصوصي و افراد اجاره دهنده مسكن كنار جاده اي نيز رقباي سنتي اين طرح محسوب مي‌شوند.

موارد استفاده از سامانه  اجاره مسكن موقت  

مسافراني كه قصد اقامت موقت در محيط مسكوني مبله با قيمت مناسب در مناطق مختلف كشور را دارند مي‌توانند از طريق اين سامانه گزينه‌هاي متعدد و مناسب خود را پيدا كنند. با توجه به ظرفيت بالاي سرمايه‌گذاري مازاد در حوزه مسكن امكان استفاده و فعال سازي سرمايه‌گذاري از طريف اجاره دادن توسط اين سامانه فراهم مي‌گردد. صاحبان املاك، هتل‌ها، اقامتگاه‌ها از طريق اين سامانه مي‌توانند ضمن معرفي امكانات خود در سطح ملي نسبت به جلب نظر و پذيرش مشتريان خود اقدام نمايند.

تور ليدرها با توجه به اطلاعات مندرج در سايت مي‌توانند با هزينه كمتر خدمات بهتري را به مشتريان خود عرضه نمايند. افراد مستقل يا آژانس‌هايي كه امور مسافران كشورهاي همسايه را براي مسافرت يا درمان پزشكي به داخل كشور برعهده دارند مي‌توانند از امكانات سايت به سرعت بهره‌مند شوند.

طرح راه اندازي سايت مشاور املاك | مراحل پياده سازي

تهيه بيزينس پلان

به لحاظ فني راه‌اندازي سايت بنا به روش انتخابي هزينه هاي متفاوتي دارد. لذا بايد برآوردي مناسب از مراحل انجام كار به لحاظ فني، اقتصادي و مالي داشته باشيد تا بتوانيد بر اساس يك برنامه مراحل مختلف كسب و كار و تامين منابع آن را تا زمان رسيدن به نفطه سربه سر به پبش ببريد.

در قدم اول به منظور داشتن يك وب سايت و اپليكيشن نياز به دامنه (Domain) ثبت شده،  فضاي ميزباني (Host)، طراحي‌ها و برنامه نويسي نرم افزاري، تامين محل و نيروي انساني داريد. هزينه‌هاي اجراي طرح متناسب با تكنولوژي‌هاي مورد نياز بايد همگام با جنبه‌هاي مالي و اقتصادي پروژه هماهنگ گردد و از افراط در هزينه خودداري نمود. لذا تهيه طرح توجيهي، نقشه راه انجام پروژه جهت پياده سازي درست مراحل اجرايي و بهره‌برداري را تامين مي‌نمايد.

طراحي ساختار اداري و شرح وظايف

صاحبان كسب و كار در راستاي اهداف و نيازهاي اجرايي طرح، ساختار سازماني، پست‌ها، مشاغل و شرح وظايف در حوزه‌هاي فني، مديريتي، اداري و مالي را مشخص و نيروي انساني مورد نياز در زمان راه‌اندازي و بهره‌برداري را مشخص مي‌كنند. متناسب با مراحل احداث و بهره‌برداري امورات قابل واسپاري، گزينش، جذب و به كارگيري نيروي انساني را انجام مي‌دهند.

تهيه پلان معماري سايت و اپليكيشن

نظر به اينكه طرح‌هاي كسب و كار مبتني بر فناوري اطلاعات بيشتر متكي بر دارايي‌هاي نامشهود و منابع انساني متخصص است و وابستگي زيادي به دانش نرم افزاري و سخت افراري كامپيوتر و پروتكل‌هاي دنياي مجاز دارد؛ لذا از ابتدا به لحاظ فني بهتر است تمامي مراحل و فرايندهاي انجام كار را با همكاري و مشاوره كارشناسان متخصص استفاده كنيد.

متخصصان با استفاده از نرم‌افزارهايي طرح را تهيه، آزمايش و از خطاهاي ناخواسته و پر هزينه جلوگيري مي‌كنند. طراحي و مشخص نمودن تقدم و تاخر فرايندها در سامانه و تعيين خواست و نيازهاي پروژه، طراحان و كد نويسان سايت را از دوباره كاري در كد نويسي و تغيير قالب‌هاي مورد استفاده باز مي‌دارد و صرفه جويي منابع و هزينه‌ها را به همراه دارد.

ثبت دامين و لوگو

انتخاب نام و فونيك دامنه سايت بايد بگونه اي باشد كه در سطح ملي و در سطح بين المللي داراي مفهوم مرتبط بوده وضمن سادگي و زيبايي بتواند برند مناسبي را در آينده براي بنگاه فراهم نمايد. بعد از انتخاب نام بهتر است دامنه را با پسوندهاي مختلف .com ؛ .ir؛ .co و..  را هم خريداري نماييد تا در آينده رقبا از آن به نفع خود استفاده ننمايند. براي طراحي لوگويي زيبا و مرتبط به لحاظ محتوايي مي توان از طراحان فريلنسري استفاده و از بين گزينه‌هاي طراحي يكي را انتخاب كرد. اهميت طراحي لوگو در برند شدن سامانه به لحاظ جنبه‌هاي فرهنگي، فني و تخصصي اهميت بسزايي دارد.

شرح مشخصات فني سايت و اپليكيشن سامانه اجاره مسكن

براي ساخت سايت براساس نيازسنجي فرايندها و معماري انجام شده طرح اوليه گرافيكي و قالب تمامي صفحات سايت شامل قرارگيري لوگو، هدر، فوتر، اسلايدر و تمامي بخش هاي گرافيگي و مديا با بالاترين كيفيت انجام مي گيرد.

پس از نهايي شدن بخش گرافيكي، برنامه نويسي بك سايت انجام مي‌شود. سايت اجاره املاك و مستغلات را مي‌توان با زبان مختلفي همانند php يا asp.net طراحي و كد نويسي كرد. در اين پروژه برآوردهاي مالي متناسب با استفاده از زبان كدنويسي asp.net صورت گرفته است. كدهاي بك سايت در برنامه نويسي حكم اسكلت بندي ساختمان سامانه را دارند. لذا تمام توجه و دقت در انجام بهترين و بهينه‌ترين روش كدنويسي و استفاده از تكنولوژي‌ها و استانداردهاي جديد دنياي وب همانند HTML ،CSS ،JQuery و Java script و توجه اصولي به كاربرپسند بودن UI و فراهم شدن بهترين  UX به شرح جدول ذيل باعث مي شود تا خروجي وب‌سايت همواره در بروزترين و بهينه ترين حالت ممكن باشد.

جنبه هاي فني سمت سرور سمت كلاينت
Web Server Application Server web Mobile
زبان ASP.Net MVC CORE

ASP.Net MVC CORE

+NodeJS

jQuery+JavaScrip Java Andrid
معماري MVC Model View Presenter(MVP) -------------- -----------
پايگاه داده SQl SERVER 2014 SQl SERVER 2014   SQLitc
رابط كاربري --------------- -------------------

Bootstrap+HTML

+CSS

Materil Design v3
ORM Entity Framework

Entity Framework+

Sequelize

--------------- Green DAO
مديريت پروژه Angile Scram Angile Scram Angile Scram Angile Scram
امنيت Access Token v1+API  Key+ RSA + Identity Access Token v1+API  Key+ RSA Anti XSS +Anti CSRF Encrypted stared preference with AES
نوع سرور Windows Windows ------- -----------
تكنولوژي هاي مورد استفاده Video Streem+Kendoo+High Chart +Stimul Soft+UNQ +CodeFirst+Multi Thread+Suagger + T4+Custom Framwork UNQ  to Entity +CodeFirst+Multi Thread+Express+Sequelize Auto+Socket I/O + Connection Po;;ing

Bootstrap4+HTML5

+CSS3+Kendoo UI

XML +Sketch UI Design++Dependency Injection +Reactive programming +Custom Framework +Custom Map

 

انتخاب تيم طراح سايت

شيوه‌هاي مختلفي متناسب با نياز فني پروژه براي انتخاب، طراحي، پياده‌سازي، فعال‌سازي و پشتيباني سايت و اپليكيشن وجود دارد. در اين انتخاب ضمن ارايه دقيق شرح كار و نيازمندي‌هاي سايت و اپليكيشن  متناسب با  طرح توجيهي و معماري تهيه شده مي‌توان كار طراحي و برنامه نويسي سايت را به مزايده گذاشت و متناسب با قيمت و تجربه متقاضيان انجام پروژه و واجدين شرايط، بهترين گزينه را مشروط به عقد قرارداد انتخاب نمود. در اين فرايند متناسب با پيشنهادها و نوآوري‌هاي معقول ما بين برنامه نويسان و كارشناسان شركت مي‌توان نسبت به بازنگري و اصلاح فرايندها و زمانبندي تامين منابع راه انداري كسب وكار اقدام نمود.

 

راهنماي اخد مجوزهاي لازم

1- براي ثبت لوگو و برند سامانه بايد از طريق مركز مالكيت معنوي اداره ثبت و اسناد و املاك كل كشور در بخش ثبت علائم تجاري به عمل آيد تا امكان ثبت آن را براي افراد غير در زمان اشتهار بنگاه ناممكن گردد.

2- درگاه مالي الكترونيك پس از اخذ نماد اعتماد از مركز توسعه تجارت الكترونيكي وزارت صنعت معدن و تجارت با هماهنگي بانك تجاري طرف حساب در سامانه ايجاد مي‌گردد.

3- جهت ثبت شركت پس از اخد مشاوره لازم است از طريق درگاه الكترونيكي اداره ثبت شركت‌هاي سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اقدام لازم به عمل آيد.

4- جهت اخد مجوز كسب و كار نيز مي‌توان از طريق سامانه ايرانيان اصناف از اتحاديه كسب و كارهاي مجازي مجوز صنفي دريافت گردد.

5- اخذ مجوز دانش بنياني سامانه مطابق ضوابط از طريق سامانه معاونت علم و فناوري رياست جمهوري صورت مي گيرد.

تامين محل استقرار

به عنوان يك كسب و كار نوپا گزينه‌هاي زيادي براي استقرار و تامين محل مورد نياز و تجهيز آن وجود دارد. تيم صاحبان كسب و كار در صورت امكان مي‌توانند در مراكز رشد، پارك‌هاي علم و فناوري و دانشگاه‌هاي كشور و يا اجاره و خريد مكاني شروع به كار نمايند. 

انتخاب هاست ، آپلود و فعال سازي سايت و آپ

پس از اتمام كار تهيه نرم‌افزاري سايت و اپليكيشن و تحويل و آموزش كار با CMS سايت به كاركنان شركت، يكي از گزينه‌هاي مناسب به جاي خريد، تنظيم و كانفيگ سرور اختصاصي و سيستم‌هاي پشتيبان مورد نياز آن در بنگاه، استفاده از خدمات هاستينگ و ميزياني شركت‌هاي موجود در كشور است كه امكان تامين سخت افزار، امنيت، فضا و پهناي باند مورد نياز سايت را تامين مي نمايند.

انتخاب هاست بر اساس نظر كارشناسان و نوع سرور، فضا، پهناي باند، حافظه و سطح فني پردازنده‌ها متناسب با تكنولوژي، نياز و ترافيك سايت طراحي شده، انتخاب مي‌گردد و به مرور با افزايش رتبه، مشتريان و ترافيك سايت در طول زمان مي‌تواند به مرور سطح خدمات ميزباني افزايش يابد.

نگهداري سايت، توليد و ورود محتوي

تيم نگهداري و پشتيباني 24 ساعته سايت ضمن كنترل و رفع خطا و باگ‌هاي سامانه به طور مرتب مطابق برنامه ريزي روزانه هفتگي و ماهانه از سايت بك آپ مي گيرند. به طور همزمان تيم توليد محتوي، مطالب و تصاوير با كيفيت و جذاب مورد نياز سايت و مشتريان را توليد مي‌كند. بدين صورت با استفاده از ابزارهاي سئو و خريد  لينك‌هاي مناسب و كسب رتبه‌هاي برتر در عناوين پر مشتري در موتورهاي جستجو امكان ارتقا رتبه و جايگاه سامانه فراهم شود و مشتريان بيشتري براي عرضه مسكن و اجاره از طريق سايت و اپ استفاده نمايند.

طرح راه اندازي سايت مشاور املاك | بررسي وضعبت بازار و رقبا 

از  تعداد كل 2,739,044  واحدهاي صنفي  با اشتعال 6,847,610  نفر در كشور تعداد 146338 بنگاه مشاوره املاك و مستغلات داري پروانه صنفي و 10590 بنگاه بدون مجوز در كشور مشغول فعاليت مي‌باشند كه خدمات خود را به شيوه ستني در محدوده محل استقرار بنگاه براي همسايه ها ارايه مي‌دهند.

اگر به اين مجموعه افرادي را كه بدون داشتن هيج مجوز و مكاني در ورودي مناطق پرتردد شهرها و جاده‌ها با در دست داشتن تابلو به كار اجاره منزل، آپارتمان و ويلا به مسافران عبوري مشغول هستند را اضافه نماييم؛ با يك جامعه آماري بزرگ در كشور مواجه هستيم كه بصورت ستني قادر نيستند اطلاعات دقيق منازل آماده اجاره خود را براي مسافران و توريست‌هاي  متقاضي اجاره موقت مسكن كشور فراهم نمايند. اگر به اين حوزه مطابق جدول ذيل آمار 2379 مسافرخانه، هتل و مجتمع اقامتي رسمي و غيررسمي را اضافه نماييم مي توان به ضرورت وجود مكانيزم فناوري اطلاعات به عنوان حلقه هماهنگ كننده عرضه و تقاضاي اقامت موقت مسافران پي برد.

واحدهاي صنفي ويژه اقامت موفت مسافران كشور
نوع فعاليت كد آيسيك داراي پروانه فاقد پروانه
مسافرخانه ومهمان پذير 551210 847 426
هتل 551111 409 37
هتل آپارتمان 551112 378 5
مجتمع اقامتي 551122 209 39
كمپ و چادر اقامتي كرايه 551232 29 0
چمع 1872 507

طرح راه اندازي سايت مشاور املاك | سرمايه گذاري مورد نياز

در بررسي هزينه هاي راه اندازي سايت اينترنتي اجاره مسكن، تنها قيمت  تامين زيرساخت‌هاي سخت افزاري و نرم افزاري سامانه املاك نيست؛ بلكه توجه به كيفيت ارايه خدمات كيفيت تجهيزات و خدمات مورد نياز از اهميت بسزايي برخوردار است.

دقت كنيد ميزان سرمايه گذاري دراين طرح بستگي زيادي به مهارت، مديريت و شناخت دقيق و واضح از نيازمندي‌هاي تخصصي حوزه فناوري اطلاعات دارد. اين ميزان سرمايه‌گذاري با توجه به تجربه و تخصص صاحبان بنگاه مي‌تواند تغيير و واقعي‌تر شود. بر اساس مطالعات انجام شده احداث سامانه اينترنتي اجاره موقت اقامتگاه براي مسافران در سال جاري با احتساب خريد و تجهيز محل استقرار 8945 ميليون ريال  سرمايه اوليه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه گذاري بيشتر از 38 درصد بوده و طي دو سال و نيم برگشت سرمايه اوليه خواهد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت عملي 72000 تقاضا موثر در سال ارائه شده است.

طرح راه اندازي سايت مشاور املاك | مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زيربناي  بنگاه 85 متر مربع
2 تجهيزات سخت افزاري 1459 ميليون ريال
3 نرم افزاري 450 ميليون ريال
4 كاركنان رسمي 6 نفر
5 همكاران فريلنسر 10 نفر

 

طرح راه اندازي سايت مشاور املاك | جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 8097
2 سرمايه گذاري  درگردش 847
3 كل سرمايه گذاري 8945

 

طرح راه اندازي سايت مشاور املاك |  شاخص هاي مالي

موضوع هزينه ها 
نرخ بازده داخلي IRR 38 درصد
دوره برگشت سرمايه گذاري 2/05
درصد فعاليت در نقطه سربسر 40

 

طرح راه اندازي سايت مشاور املاك | مزاياي اجراي طرح

با توجه به نياز به خدمات فناوري اطلاعات تخصصي در حوزه مسكن و ضرورت تشكيل بانك اطلاعاتي متمركز مزاياي راه‌اندازي سامانه اجاره مسكن موقت به شرح زير مي‌باشد.

 • امكان تطبيق ميزان سرمايه گذاري براساس تخصص صاحبان بنگاه
 • تطبيق فعاليت با روند پبشرفت فناوري اطلاعات در جهان
 • قابليت رقابت در تبديل يك فعاليت سنتي به كسب و كار مبتني بر دانش فناوري اطلاعات  
 • كاربرد گسترده به عنوان حلقه واسط ملي مابين عرضه و تقاضا

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح

 • تهيه طرح توجيهي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار
 • امكانسنجي طرح با توجه به وضعيت متقاضي
 • ارايه خدمات در انتخاب محل استقرار و انتخاب تكتولوژي‌هاي مورد استفاده
 • تامين نيروي انساني مورد نياز پياده سازي طرح
 • مشاوره دانش بنياني
 • مشاوره توليد محتوي و وب مستر  
 • مشاوره تامين زيرساخت ها و تراكينگ شبكه مورد نياز

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نوشتن طرح و راه اندازي پروژه مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح راه اندازي سايت مشاور املاك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۷:۵۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

حتماً براي شما هم اين سؤال پيش آمده كه اشخاص حقيقي و اشخاص حقوقي چه كساني هستند و اصولاً به چه كساني گفته مي‌شود.عمدتا در امور ثبت شركتي و يا در افتتاح انواع حساب نوع شخصيت مورد بررسي قرار مي‌گيرد. آگاهي از اين اصطلاحات به شما كمك مي‌كند كه كارهاي اداري خود را با نگراني كمتر در مورد اصطلاحات حقيقي و حقوقي انجام دهيد. همچنين با اطلاع از قوانين مربوطه مي توانيد مطابق با نوع فعاليت و يا ميزان مسئوليت تان در مقايسه با شركا اقدام مناسب را انجام دهيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تعريف شخصيت حقيقي و حقوقي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : اشخاص حقيقي و حقوقي

 

 

تعريف اشخاص حقيقي و حقوقي

هر فردي در جامعه مي‌توانند در دسته افراد حقيقي و يا حقوقي قرار بگيرد. اشخاص حقوقي و اشخاص حقيقي به حكم قانون مي‌توانند يكسري از فعاليت‌ها را انجام دهند. ميزان مسئوليت ها و تعهدات افراد تحت هر كدام از شخصيت تفاوت داشته و عدم آگاهي از قوانين در نهايت موجب دردسر براي شما خواهد شد. بنابراين اگر قصد ثبت شركت و يا شروع كاري را داريد، لازم است با ماهيت هر كدام از اين شخصيت ها آشنايي داشته باشيد. جهت سهولت در طي مراحل ثبت شركت كليك كنيد.

اشخاص حقيقي

هر انساني به خودي خود شخصيت حقيقي محسوب مي‌شود. هر فردي بعد از تولد طبق قانون داراي يكسري حقوق اوليه است كه به آن اهليت مي‌گويند. تمام افراد حقيقي تا هنگام مرگ اين حقوق را دارا هستند.

ويژگي اشخاص حقيقي

- واقعي بودن

- آغاز و پايان از طريق تولد و مرگ

- داشتن نام و نام خانوادگي

- داشتن اقامت قانوني

- دارا بودن حقوق انساني و شهروندي

- توانايي ايجاد شخصيت حقوقي توسط اشخاص حقيقي

اشخاص حقوقي

وقتي افراد حقيقي در قالب گروه‌ها، مؤسسات، شركت‎‌ها و نهادهاي گوناگون شروع به فعاليت مي‌كنند، به آن‌ها شخصيت حقوقي مي‌گويند. اين افراد فرضي هستند و در حقيقت وجودي خارجي ندارند. اين اشخاص به خاطر فعاليت اقتصادي و با تجويز قانون به وجود آمده‌اند. شخص حقوقي توسط شخصي حقيقي به وجود مي آيد، اما مي تواند حتي بعد از مرگ موسس اش باقي بماند و به كسان ديگري واگذار شود.

ويژگي اشخاص حقوقي

- شخصيت‌هاي حقوقي، فرضي و اعتباري هستند.

- شخصيت‌هاي حقوقي با اراده مؤسسين آن‌ها و طبق قرارداد، به وجود مي‌‌آيند و با منحل شدن يا ورشكستگي از بين مي‌‌روند.

- آن‌ها نيز داراي اقامتگاه مخصوص به خود هستند.

- داراي حقوق و تكاليف مخصوص به خود هستند.

- شخصيت حقوقي موظف است كه تكاليف قانوني خود را انجام دهد.

تقسيم بندي شخصيت حقوقي

شخصيت حقوقي به دو دسته مهم عمومي و خصوصي تقسيم‌ مي‌شوند. در ادامه برخي از ويژگي هاي اين دو دسته را ذكر كرده ايم.

ويژگي اشخاص حقوقي عمومي

- برخورداري از امتياز عمومي

- پيروي از اهداف خاص

- ارائه سرويس و خدمات عمومي

- هدف آن‌ها خدمت به جامعه و حفظ حكومت است.

نمونه‌هاي آن: وزارتخانه‌ها، شهرداري‌ها و ساير مؤسسات دولتي

ويژگي اشخاص حقوقي خصوصي

- تقسيم‌بندي به سازمان‌ها و مؤسسات غير تجاري و شركت‌هاي تجاري

- سازمان‌هاي غير تجاري اهداف غير تجاري دارند (مثل امور علمي يا ادبي يا خيريه)

- سازمان‌هاي تجاري با اهداف تجاري شكل مي‌گيرند ( مثل انجام امور تجاري با كمك دارايي‌هاي مالي مشترك بين دو يا چند نفر و يا مؤسسات غيرانتفاعي)

تفاوت بين اشخاص حقوقي عمومي و خصوصي

تفاوت عمده آن‌ها در اين است كه شخصيت حقوق عمومي به محض بوجود آمدن تحت عنوان شخصيت حقوقي قرار مي گيرند و احتياج به ثبت ندارند ولي اشخاص حقوق خصوصي از تاريخي كه مطابق با ضوابط قانوني به ثبت مي‌رسند شخصيت حقوقي پيدا مي‌كنند.

سؤالات متداول در خصوص اشخاص حقيقي و حقوقي

منظور از اقامتگاه در شخصيت حقيقي چيست؟

اقامتگاه مثل نام و نام خانوادگي فرد، يكي از ويژگي‌هاي شخصيت است و او را به لحاظ حقوقي به محل معيني وابسته مي‌كند.

منظور از تابعيت شخصيت حقوقي چيست؟

براي هر شخص حقوقي تابعيت همان كشوري است كه اقامتگاه آنان در آنجا واقع است.

براي دريافت مشاوره در زمينه تعريف شخصيت حقيقي و حقوقي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300تماس بگيريد.

 

منبع : اشخاص حقيقي و حقوقي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اشخاص حقيقي و حقوقي،
موضوع:
[ ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۴۶:۲۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

چرا بايد پروانه بهره برداري چاه آب گرفت؟ چاه‌ها و قنات‌ها در كشور جزوي از ميراث اين سرزمين هستند؛ از اين رو اگر كسي مي‌خواهد چاهي را حفر كند و آن را مورد بهره‌برداري قرار دهد لازم است كه پروانه بهره‌برداري داشته باشد. اين پروانه به او اجازه مي‌دهد از ميراث ملي اين سرزمين به صورت قانوني برداشت كند. از اين رو صدور پروانه بهره برداري چاه آب براي حفر و بهره‌برداري چاه عميق و نيمه عميق براي كليه بخش‌هاي مصرف (كشاورزي، صنعتي، شرب و ساير مصارف) صادر مي‌شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه پروانه بهره‌برداري چاه آب مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

 

منبع : پروانه بهره برداري چاه آب

 

 

 

پروانه بهره برداري چاه آب

براي دريافت پروانه بهره‌برداري چاه آب متقاضيان بايد مراحل، شرايط و مداركي را تهيه و طي كنند تا اين پروانه به آن‌ها تعلق بگيرد. بنابراين اگر قصد گرفتن پروانه بهره‌برداري چاه آب را داريد، در ادامه اين مقاله با ما همراه باشيد. همچنين مي توانيد با دريافت مشاوره از مركزكاردوك كليه اقدامات لازم جهت دريافت پروانه بهره برداري را به اين مجموعه واگذار كنيد.

قانون پروانه بهره برداري از چاه آب

قانون توزيع عادلانه آب، آيين نامه‌هاي اجرايي قانون توزيع عادلانه آب و دستورالعمل‌هاي صادره از طرف وزارت نيرو به عنوان قوانين حاكم براي صدور پروانه بهره‌برداري مورد نظر قرار مي‌گيرد. لذا در صورت تخلف از اين قوانين ممكن است خسارات و ضررهاي هنگفتي شامل حالتان شود.

مراحل دريافت پروانه بهره برداري چاه آب

مرحله اول

معرفي از طرف سازمان مربوطه، اﺧﺬ درﺧﻮاﺳﺖ كتبي، ﻓﺮم درﺧﻮاﺳﺖ ﻣﺤﻀﺮي و ﺳﺎﻳﺮ ﻣﺪارك ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز از ﻣﺘﻘﺎضي ﺷﺎﻣﻞ اﺳﻨﺎد ﻣﺎﻟﻜﻴﺖ، ﻣﻮاﻓﻘﺖ اﺻﻮلي و ﺗﻌﻬﺪ ﻧﺎﻣﻪ در ﻣﻨﺎﻃﻖ آزاد.

مرحله دوم

ﺗﻌﻴﻴﻦ و اﻋﻼم اوﻟﻮﻳﺖ ﺗﺨﺼﻴﺺ آب ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز ﻣﺘﻘﺎضي ﺗﻮﺳﻂ ﻛﻤﻴﺘﻪ اوﻟﻮﻳﺖ ﺑﻨﺪي ﺗﺨﺼﻴﺺ آب اﺳﺘﺎن و ﺳﭙﺲ اﺧﺬ درﺧﻮاﺳﺖ و ﻓﺮم ﻣﺤﻀﺮي و ﺳﺎﻳﺮ ﻣﺪارك ﻓﻮق، اﻟﺬﻛﺮ در ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﻤﻨﻮﻋﻪ.

مرحله سوم

ﺑﺮرسي ﺣﻘﻮقي ﻣﺪارك اراﺋﻪ ﺷﺪه

مرحله چهارم

اﺧﺬ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻛﺎرﺷﻨﺎسي، ﺑﺎزدﻳﺪ و ﺗﻬﻴﻪ ﮔﺰارش ﻓني  

مرحله پنجم

ﻃﺮح ﭘﺮوﻧﺪه در ﻛﻤﻴﺘﻪ ﺗﺨﺼﻴﺺ ﺷﺮﻛﺖ و ﺗﻌﻴﻴﻦ آب ﺗﺨﺼﻴﺺ ﻳﺎﻓﺘﻪ ﺑﻪ ﻣﺘﻘﺎضي     

مرحله ششم

ﻃﺮح ﭘﺮوﻧﺪه در ﻛﻤﻴﺴﻴﻮن رﺳﻴﺪگي ﺑﻪ ﺻﺪور ﭘﺮواﻧﻪ‌ﻫﺎ و ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻣﺸﺨﺼﺎت ﻓني ﭼﺎه در ﺻﻮرت اراﺋﻪ ﺟﻮاز ﺗأﺳﻴﺲ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺘﻘﺎضي و مجوز تغيير كاربري اراضي.

مرحله هفتم

ﻋﻘﺪ ﻗﺮار داد و اﺧﺬ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺟﺒﺮاني از ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن ﭼﺎهﻫﺎي ﻣﺸﻤﻮل ﻣﺎده 12 آﺋﻴﻦ ﻧﺎﻣﻪ اﺟﺮائي ﻗﺎﻧﻮن

مرحله هشت

اﺧﺬ ﻗﺮارداد ﺣﻔﺎري از ﻣﺘﻘﺎضي و ﺻﺪور ﻣﺠﻮز ﺣﻔﺮ ﭼﺎه

مرحله نهم

ﺗﻬﻴﻪ ﮔﺰارش ﻛﺎرﺷﻨﺎسي ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻣﻨﺼﻮﺑﺎت ﺑﻬﺮه‌ﺑﺮداري، ﭘﺲ از ﺣﻔﺮ ﭼﺎه و آزﻣﺎﻳﺶ ﭘﻤﭙﺎژ

مرحله دهم

ﺻﺪور ﭘﺮواﻧﻪ ﺑﻬﺮه‌ﺑﺮداري ﭼﺎه ﭘﺲ از اﺣﺪاث و اﺧﺬ و اراﺋﻪ ﭘﺮواﻧﻪ ﺑﻬﺮه‌ﺑﺮداري واﺣﺪ از ﺳﺎزﻣﺎن ذي رﺑﻂ  

مدارك مورد نياز براي دريافت پروانه بهره‌برداري چاه آب

تصوير كارت ملي، تصوير شناسنامه، فرم شماره يك، وكالت نامه (در صورت داشتن وكيل)، آگهي تأسيس، تصوير برابر اصل سند مالكيت، موافقت اصولي، معرفي از سازمان جهاد كشاورزي، معرفي از سازمان صنعت معدن تجارت، اجاره نامه واگذاري اراضي دولتي، تصوير اساسنامه شركت، آخرين تغييرات روزنامه رسمي، گواهي كد اقتصادي، گواهي شناسه ملي، كپي شناسنامه و كارت ملي اعضاي داراي حق امضا، درخواست كتبي از ارگان مربوط، مدارك سند زمين.

مراكز ارائه دهنده پروانه بهره برداري چاه آب

افراد براي دريافت پروانه بهره‌برداري مي‌توانند به گروه حفاظت آب‌هاي زيرزميني در ستاد و ادارات منابع آب شهر و شهرستان محل سكونت خود مراجعه كنند. همچنين سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي،‌ ﺟﻬﺎد ﻛﺸﺎورزي، ﺛﺒﺖ اﺳﻨﺎد، صنعت،‌ معدن و تجارت و ساير ارگان‌هاي ذيربط در اين زمينه خدمت رساني مي‌كنند.

هزينه‌هاي صدور پروانه بهره برداري چاه آب

البته ميزان هزينه‌ها هميشه ثابت نيست و مي‌تواند تغيير كند. اما بر اساس آخرين هزينه‌هاي به دست آمده افراد بايد هزينه كارشناسي، 2900000  ريال، مشمول 9 درصد ماليات بر ارزش افزوده را پرداخت كنند.

مدت زمان صدور پروانه بهره‌برداري

اين موضوع به سرعت عمل درخواست كننده و ارائه و تكميل مدارك او بازمي‌گردد. اگر همه چيز خوب پيش برود و به خصوص همه مدارك تكميل باشد در حدود 62 روز طول مي‌كشد تا پروانه بهره‌برداري صادر شود.

انتقال پروانه حفر يا بهره‌برداري از چاه

انتقال در مواردي ارائه مي‌گردد كه انتقال پروانه حفر يا بهره‌برداري مورد درخواست باشد و به لحاظ حقوقي معارضي براي موضوع وجود نداشته باشد. اين مهم با ارائه درخواست كتبي از طرف شخص خواهان انتقال پروانه، اسناد ثبتي معتبر مبني بر انتقال آب به همراه  اراضي مورد نظر، استعلام از نهاد‌هاي مربوطه صورت مي‌گيرد.

مراحل انتقال پروانه حفر يا بهره برداري از چاه آب

1- ارائه درخواست كتبي انتقال پروانه

2- تحويل فرمها، تكميل مدارك، ارائه اسناد انتقال، رضايت نامه فرد انتقال دهنده و ...

3- طرح پرونده در كميسيون رسيدگي به صدور پروانه‌ها جهت بررسي و در صورت صحت مدارك موافقت با انتقال پروانه و ارسال به شهرستان

4- در صورت موافقت كميسيون، صدور اصلاحيه پروانه بنام فرد انتقال گيرنده

5- در صورت عدم موافقت كميسيون ابلاغ به متقاضي جهت ارائه مدارك مورد نياز جهت ارسال مجدد به كميسيون.

سؤالات متداول در خصوص پروانه بهره برداري چاه آب

ضرورت‌هاي مراجعه حضوري براي درخواست پروانه بهره‌برداري در چيست؟

ضرورت‌هاي مراجعه حضوري براي ارائه درخواست كتبي، تعهدنامه‌هاي چاه گمانه و انسداد چاه قبلي، تكميل مدارك و ارائه اسناد مالكيت و ... صورت مي‌گيرد.

بازديد كارشناس از منطقه و تكميل فرم گزارش كارشناسي چند روز طول مي‌كشد؟

اين مهم در حدود هفت روز كاري در صورت تكميل بودن شرايط، طول خواهد كشيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه پروانه بهره‌برداري چاه آب مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : پروانه بهره برداري چاه آب


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۹:۰۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

سامانه سيفام درگاه ارائه خدمات به كليه فعالان و بنگاه‌هاي اقتصادي براي مناطق آزاد تجاري و صنعتي است. از اين رو جهت حفظ منافع كشور در زمينه اقتصاد به خصوص در مناطق آزاد براي رسيدن به موفقيت‌هاي بيشتر، سامانه‌اي به نام سيفام طراحي شده است. در اين سامانه ضمن ارائه قوانين و مقررات لازم براي فعاليت در مناطق آزاد، تعدادي از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري كه در هفت منطقه آزاد وجود دارد را مورد بهره برداري قرار مي‌دهد. شما نيز مي‌توانيد از اين امتيازات در كار خود بهره مند شويد. كارشناسان كاردوك اطلاعات لازم جهت شروع و بهره‌برداري انواع فعاليت‌ها در مناطق آزاد تجاري را به شما ارائه مي‌دهند.

براي دريافت خدمات در زمينه سامانه سيفام مي‌توانيد با مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : سامانه سيفام

 

 

سامانه سيفام

سيفام يا سامانه يكپارچه فعالان اقتصادي مناطق آزاد تجاري صنعتي و ويژه اقتصادي، سامانه‌اي است كه توسط دبير شوراي عالي مناطق آزاد طراحي شده است. براي كليه كساني كه در زمينه اقتصادي و تجارت در مناطق آزاد فعال هستند و باعث رشد و توسعه اقتصادي مي‌شوند، سامانه اي راه اندازي شد تا خدمات ويژه اقتصادي مناطق آزاد به صورت يكپارچه و متمركز ارائه شود.

خدمات سامانه سيفام

1- ارائه اطلاعات مربوط به فرصت‌هاي سرمايه گذاري و ثبت درخواست سرمايه گذاري

2- ثبت شركت در مناطق آزاد 

3- ثبت درخواست گواهي ارزش افزوده

4- ثبت اظهارنامه گمركي

5- ثبت درخواست ورود ماشين آلات و تجهيزات و…

6- دسترسي به كليه سامانه‌هاي ويژه و اختصاصي هر يك از مناطق آزاد تجاري و ويژه اقتصادي

7- دسترسي به كليه سامانه هاي مربوط به مناطق آزاد 

همچنين راحتي استفاده از اين سامانه باعث شده دستورالعمل‌ها و نيازهاي آموزشي و اطلاعاتي درخواست كنندگان به راحتي برطرف گردد.

نحوه استفاده از سامانه سيفام

1- ارائه درخواست كتبي توسط سرمايه‌گذار

2- دريافت درخواست كتبي، ارائه فرم‌هاي طرح‌هاي كسب و كار سرمايه‌گذاري

3- تكميل فرم‌هاي سرمايه‌گذاري توسط سرمايه‌گذار (ارائه طرح كسب و كار و توان فني و مالي مناسب براي انجام طرح)

4- بررسي طرح توسط مديريت سرمايه‌گذاري و در صورت نياز اصلاح طرح توسط سرمايه‌گذار

5- پيشنهاد جانمايي توسط معاونت عمراني و زيربنايي

6- موافقت سرمايه‌گذار با محل جانمايي طرح

7- عقد قرارداد با سرمايه‌گذار و تحويل زمين به فرد

ثبت نام در سامانه سيفام

مرحله اول: عضويت

در مرحله اول عضو شويد و نوع عضويت خود (حقيقي و يا حقوقي) را مشخص كنيد. در مرحله عضويت بايد اطلاعات فردي و مشخصات كامل خود را وارد و ثبت نماييد.

مرحله دوم: تكميل اطلاعات

در اين مرحله شما بايد كليه اطلاعات خود را تكميل كنيد از قبيل كد پستي، آدرس، ايميل و... را وارد كنيد. در وارد كردن اين اطلاعات دقت زيادي به خرج دهيد.

مرحله سوم: دريافت ايميل

وقتي اطلاعات خود را وارد كرديد، يك ايميل تأييد براي شما ارسال مي‌شود و اين به معني تأييد و كامل بودن فرآيند عضويت شماست و مي‌توانيد به كليه خدمات اين سامانه دسترسي پيدا كنيد.

نكته: كليه مراحل ثبت نامي و اطلاعات از خدمات بايد از طريق سايت sso.freezones.ir انجام شود.

مزيت‌هاي سرمايه‌گذاري در مناطق آزاد

1- اشخاص حقيقي و حقوقي كه فعاليت‌هاي اقتصادي متنوعي را در منطقه انجام مي‌دهند، نسبت به هر نوع فعاليت اقتصادي در منطقه آزاد از تاريخ بهره برداري مندرج در مجوز به مدت بيست سال از پرداخت ماليات بر درآمد و دارايي موضوع قانون ماليات‌هاي مستقيم معاف خواهند بود و پس از انقضاي بيست سال تابع مقررات مالياتي خواهند بود كه با پيشنهاد هيأت وزيران به تصويب مجلس شوراي اسلامي خواهد رسيد.

2- واردات كالاي توليدشده در منطقه آزاد به ساير نقاط كشور، تا حد ارزش افزوده در آن منطقه، با تصويب هيأت وزيران از پرداخت تمام يا قسمتي از حقوق گمركي و سود بازرگاني معاف مي‌باشند.

3- ورود كالاهايي كه تمام يا بخشي از مواد اوليه آن از داخل كشور تأمين و در منطقه آزاد توليد مي‌شود، از تمام يا بخشي از حقوق گمركي و سود بازرگاني مربوط به مواد اوليه داخلي معاف خواهند بود.

4- ورود و خروج سرمايه و سود حاصل از فعاليت‌هاي اقتصادي در هر منطقه، آزاد مي‌باشد. مقررات لازم براي جلب و حمايت سرمايه گذاري در هر منطقه و چگونگي و ميزان مشاركت خارجيان در فعاليت‌هاي هر منطقه به تصويب هيأت وزيران خواهد رسيد.

5- حقوق قانوني سرمايه گذاران خارجي كه پذيرش سرمايه آن‌ها به تصويب هيأت وزيران رسيده است، مورد تضمين و حمايت است. سرمايه‌ي سرمايه گذاران مزبور، چنانچه در مواردي به وسيله قانون به نفع عموم ملي شود يا اينكه از سرمايه گذاران ياد شده سلب مالكيت شود، جبران عادلانه خسارت به عهده دولت مي‌باشد. مقررات مربوط به نحوه پذيرش سرمايه‌هاي مذكور و طريق جبران خسارت به موجب آيين نامه‌اي خواهد بود كه به تصويب هيأت وزيران خواهد رسيد.

سؤالات متداول در خصوص سامانه سيفام

مناطق آزاد ويژه كدام مناطق هستند؟

كيش، قشم، چابهار، اروند، ارس، انزلي، ماكو، شهر فرودگاهي امام‌خميني(ره)، مناطق ويژه اقتصادي ايران.

چگونه مي‌توانيم درخواست‌هاي خود را پيگيري كنيم؟

كليه درخواست‌هاي شما در سازمان مسئول منطقه خودتان مورد بررسي قرار مي‌گيرد و دبيرخانه شوراي‌ عالي نقشي در بررسي درخواست‌ها نخواهد داشت.

براي دريافت خدمات در زمينه سامانه سيفام مي‌توانيد با مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : سامانه سيفام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سامانه سيفام،
موضوع:
[ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۳۸:۵۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

در بسياري از كشورهاي توسعه يافته تحقيقات بازار يكي از ملزومات شروع كار و بهبود عملكرد سازمان محسوب مي‌شود. شركت‌هاي بازرگاني مي‌دانند بدون در نظر گرفتن پارامترهاي اقتصادي نمي‌توانند در عرصه تجارت موفق شده و به جايگاه بالايي برسند. اگر به طور سنتي فعاليت تجاري را رهبري مي‌كنيد و در مقايسه با رقباي داخلي و خارجي نمي‌توانيد جايگاه بالاتري پيدا كنيد، به احتمال زياد در برنامه‌ريزي و طرح‌ريزي كلي سازمان نياز به ايجاد تغييراتي داريد. براي انجام اين كار ابتدا بايد با استفاده از داده‌‌ها و اطلاعات موجود و استفاده از روش‌هاي تحليل مناسب، به راهكاري مناسب دست يافت. در ادامه با انواع تحقيقات بازار و چگونگي دستيابي به آن آشنا خواهيد شد.

 

براي دريافت خدمات در زمينه انواع تحقيقات بازار مي‌توانيد با مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: تحقيقات بازار

 

انواع تحقيقات بازار

تحقيقان بازار شامل انواع گوناگوني از روش ها است، اين تنوع به صاحبان كسب و كار كمك مي‌كند تا بتوانند از ابعاد مختلف سليقه مشتري خود را بشناسند و محصول و يا خدماتي را توليد كنند كه روي فروش تأثير مثبتي مي‌گذارد. قطعاً محصولي كه حاصل تحقيقات بازار باشد فروش و سود خوبي را عايد توليدكنندگان و كارآفريناني كه به تازگي كسب و كاري را شروع كردند، خواهد كرد. شما مي توانيد با دريافت مشاوره از كارشناسان كاردوك، كسب و كار خود را مورد مطالعه قرار داده و از گزينه ها مناسب جهت ايجاد تغييرات استفاده كنيد. براي دريافت مشاوره كسب و كار كليك كنيد.

معرفي انواع تحقيقات بازار

تحقيقات بر اساس اطلاعات اوليه

همانطور كه از نام‌شان پيداست هيچ نوع سابقه‌اي از اين اطلاعات در دسترس نيست. از اين رو شركت‌ها بايد براي انجام تحقيقات گسترده فردي را استخدام كنند و يا از ساير شركت‌هايي كه وظيفه آن‌ها انجام تحقيقات بازار است كمك بخواهند. اين اطلاعات معمولا شامل نياز مشتري، قيمت رقبا در خصوص محصول مورد نظر و يا خدماتي كه ارائه مي‌دهند، مي‌باشد.

تحقيقات بر اساس اطلاعات ثانويه

اين اطلاعات از قبل در سازمان‌ها و انجمن‌هاي ديگر موجود است و شركت‌ها مي‌توانند از آن‌ها استفاده كنند. اطلاعات ثانويه شامل درك مشتريان از محصول و خدمات، مقايسه قيمت‌هاي رقبا جهت قيمت گذاري محصول و خدمات مي‌باشد.

مهم‌ترين ابزارهايي كه براي تحقيقات بازار مورد استفاده قرار مي‌گيرد

پرسشنامه

شركت‌ها مي‌توانند يكسري پرسشنامه را تهيه و تدوين كرده و از مشتريان خود بخواهند كه آن‌ها را تكميل كنند. در گذشته اين پرسش‌نامه‌ها به صورت كاغذي و حضوري به مشتري داده مي‌شد، اما امروزه به راحتي مي‌توانيد پرسشنامه‌هاي الكترونيكي را ايجاد كرده و از طريق ايميل به مشتريان خود ارسال كنيد و از آن‌ها بخواهيد كه آن را پُر كنند.

گروه‌هاي متمركز

مي‌توانيد سمينارها، جلسات و گفتگوهايي را با مشتريان خود داشته باشيد و آن‌ها را بر اساس سن و جنس تقسيم بندي كنيد و براي هر كدام به صورت جداگانه تحقيقات بازار را انجام دهيد. با استفاده از گروه‌هاي متمركز مي‌توانيد به علايق مشتريان خود نيز پي ببريد.

مصاحبه‌هاي عميق

وقتي بتوانيد با تك تك مشتريان خود به صورت جداگانه مصاحبه‌هايي را انجام دهيد، به درك عميق‌تر و بهتري از سلايق و نظرات مشتري در خصوص محصول و يا خدمات مورد نظر خود مي‌رسيد.

بخش بندي بازار

تحقيقات بازار خود را بخش بندي كنيد و آن را بر اساس درآمدها، علايق، نقطه نظرات، انتقادات و بازار رقبا به صورت جداگانه مورد تحليل و بررسي قرار دهيد. تحقيقات بازار به صاحبان كسب و كار اين امكان را مي‌دهد تا بتوانند اطلاعات مفيدي در مورد حداكثر جامعه هدف خود را بدست آورند.

آزمايش محصول

بايد در مورد محصولي كه توليد مي‌كنيد اطمينان كامل داشته باشيد، از اين رو آن را به خوبي مورد آزمايش قرار دهيد. شناخت محصول بر اساس ويژگي‌هاي آن و همچنين نقطه نظرات مشتريان، مي‌تواند روند تحقيقات بازار شما را راحت‌تر كرده و هزينه‌هاي آن را نيز كاهش دهد.

شناخت رفتار خريد مشتري

اين نيز بخشي از نظرسنجي فعال كسب و كار در بازار است كه بايد تمركز خود را بر روي مشتري قرار بدهيد. هدف شناسايي علايق، انگيزه‌ها و دلايل خريد مشتري است تا درك درستي از نحوه وفادارسازي و افزايش فروش بتوان داشت. جهت اطلاع از انواع روش هايافزايش فروش كليك كنيد.

اهداف تحقيقات بازار

طرح برنامه دقيق

براي اينكه فروش خوبي داشته باشيد، نيازمند طرح برنامه دقيق، قيمت‌گذاري و فروش آن هستيد كه همگي نيازمند يك برنامه‌ريزي حرفه‌اي و حساب شده است.

كنترل هزينه‌هاي بازاريابي

وقتي بتوانيد جايگاه محصول خود را در بازار كشف كنيد، به اين ترتيب بازاريابي شما هدفمندتر خواهد بود و هزينه‌هاي اضافي را به خاطر مسير نادرست بازاريابي، كنترل خواهيد كرد.

كشف بازارهاي جديد

اين تحقيقات به شما در مورد مكان‌هاي جديدي كه امكان فروش محصولاتتان در آن وجود دارد را در اختيارتان قرار مي‌دهد. با جمع آوري اطلاعاتي چون سلايق مصرف كننده، انواع محصولات موجود در بازار و قدرت خريداران مي‌توان بازارهاي جديد را امتحان كرد.

به دست آوردن اطلاعات كامل از رقبا

با تحقيقات بازار شما متوجه خواهيد شد كه در يك بازار چند رقيب داريد و محصولات و خدمات آن‌ها چه جايگاهي را به خودشان اختصاص داده‌اند.

بررسي تأثير عوامل بيروني

عوامل خارجي زيادي بر قدرت و توان خريد مردم و همچنين فروش محصول شما تأثير خواهد گذاشت كه با بررسي آن مي‌توانيد بهترين روش بازاريابي را اتخاذ كنيد. تأثير عوامل خارجي بايد از طريق تحقيقات بازاريابي صورت بگيرد.

مزاياي تحقيقات بازار

1- تحقيقات بازار زمينه‌هاي موفقيت كسب و كار شما را فراهم مي‌سازد.

2- با تحقيقات بازار به نقاط ضعف و قوت خود و رقيبان‌تان پي خواهيد برد.

3- نيازها و تقاضاهاي مشتريان را پيدا كرده و براي حل آن‌ها برنامه ريزي نماييد.

4- موفقيت فعاليت خود را اندازه‌گيري نماييد.

5- در هنگام ارائه يك محصول جديد، به راحتي مي‌توانيد نظر مشتريان و مخاطبان خود در مورد آن را بدست آوريد.

6- صرفه جويي در هزينه‌ها براي جلوگيري از انجام تبليغاتي كه براي شما هيچ سودي ندارد.

7- رشد كسب و كار شما افزايش مي‌يابد.

سخن پاياني...

تحقيقات بازار بخش جدايي ناپذير از كسب و كار شماست كه بايد دائم در حال انجام باشد، اين مهم به خصوص در هنگام توليد يك محصول و خدمات جديد بايد بيشتر مورد بررسي و توجه فعالان عرصه كسب و كار قرار بگيرد تا بتواند نتايج خوبي ايجاد كند.

سؤالات متداول در خصوص انواع تحقيقات بازار

سؤالات پرسشنامه بايد چگونه باشد؟

اين سؤالات بايد كوتاه و به صورت تستي باشد. از ايجاد سؤالاتي كه نياز به تحليل و نوشتن از طرف فرد مقابل دارد، خودداري كنيد.

نمونه‌اي از پرسش‌هاي تحقيقات بازار را بگوييد؟

اين سؤالات مي‌تواند به شرح زير باشد:

1- بازار مورد نظر تا چه اندازه‌اي بزرگ است؟

2- با توجه به وضعيت اقتصادي چند درصد احتمال دارد كه بازار در آينده رشد كند.

3- چه محصولات و خدمات ديگري مشابه به محصول ماست؟

4- برترين رقباي ما چه كساني هستند؟

5- بين شما و رقبايتان چه بازارهاي مشتركي وجود دارد؟

براي دريافت خدمات در زمينه انواع تحقيقات بازار مي‌توانيد با مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: تحقيقات بازار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تحقيقات بازار،
موضوع:
[ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۷:۲۱:۱۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر