كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

توليد بدون كارخانه فرصتي مناسب براي رونق بخش خصوصي و رشد بنگاه‌هاي كوچك اقتصادي است. در اين روش بدون نياز به سرمايه گذاري‌هاي عمده، با استفاده از امكانات و زيرساخت‌هاي موجود فعاليت‌هاي توليدي شكل مي‌گيرد. با تغييرات نگرشي كه اخيرا در سياست‌هاي اقتصادي اتفاق افتاده، اكنون فرصت مناسبي براي توليدكنندگان است تا بتوانند با ايجاد ارزش افزوده در صنعت و كنترل قيمت تمام شده براي مصرف كننده، از مزيت‌هاي رقابتي بهره‌مند شوند. شروع هر كسب و كاري نياز به بررسي و امكان سنجي دارد، بنابراين حتي اگر قصد ايجاد توليدي هر چند كوچكي داريد، بايد تمامي اطلاعات مورد نياز براي شروع، ادامه و به سودرساني آن فعاليت را جمع آوري و  تحليل كنيد. مشاوران خبره مركز كاردوكدر اين امر به شما خدمات مي دهند. در ادامه جهت آشنايي با تعريف و مزاياي توليد‌بدون كارخانه با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع توليدات مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : توليد بدون كارخانه

 

 

 

توليد بدون كارخانه

به طور متوسط​​، از هر صد پروژه جديدي كه تعريف شده است، تنها يك مورد منجر به موفقيت در كسب و كار و دستاوردهاي تجاري مي‌شود. اين نشان مي‌دهد كه مديريت و هدايت ايده‌هاي خلاقانه از اولين مراحل شكل گيري تا آخرين آن يعني پرداختن و پاسخگويي به نياز بازار و دستيابي به دستاوردهاي عملي، نياز به قابليت‌هاي خاصي دارد كه از آن به عنوان مديريت نوآورانه و در برخي موارد به فرصت‌هاي مديريتي ياد مي‌شود.

توليد بدون‌كارخانه اين فرصت را براي توليدكنندگان فراهم مي‌كند تا با صرف وقت كمتر و تمركز بر روي محصول توليدي (قيمت گذاري، بازاريابي، برندسازي و...)، نگراني از بابت تأسيس كارخانه نداشته باشند. با اين حال شما براي كار خود نياز به دريافت مجوزهاي لازم هستيد. براي دريافت جواز تاسيس واحد خود كليك كنيد.

تعريف توليد بدون كارخانه و بنگاه هاي توليد محور

بسياري از محصولاتي كه در خانه و يا توليدي‌هاي كوچك در حال توليد هستند، در واقع با كمترين ميزان سرمايه، تجهيزات و امكانات موجود كاري توليد محور انجام مي‌دهند. بنابراين اين بنگاه‌ها با محدوديت‌هاي سرمايه گذاري‌شان، توليدي بدون كارخانه ايجاد كرده‌اند. برخي ديگر از توليد كنندگان نيز از ظرفيت ساير واحدهاي توليدي براي محصول خود استفاده مي كنند. در اين روش صاحبان برند و يا كساني كه مالكيت يك محصول را دارا هستند، سفارش ساخت آن كالا را به كارخانه‌اي ديگر مي‌دهند. 

امروزه بسياري از كشورها براي كاهش قيمت تمام شده، سفارش توليد محصول خود را به كشوري مي دهند كه در توليد تخصص بيشتري داشته و نيروي انساني ارزان تري دارد. 

مزاياي توليد بدون كارخانه چيست؟

1- استفاده از زيرساخت‌هاي موجود

يكي از مزيت‌هاي موجود در توليد بدون‌كارخانه استفاده از زيرساخت‌هاي موجود است. در اين مورد توليدكنند‌گان نيازي به تأسيس مجدد كارخانه‌ها و تأمين هزينه‌هاي زيادي ندارند، بلكه اين كار را به كارخانه‌هايي مي‌سپارند كه فضاي خالي براي توليد دارند. اين باعث مي‌شود كه از زيرساخت‌هاي موجود در كشور نهايت استفاده را ببرند.

2- ثبت برند بدون نياز به وجود كارخانه

وقتي توليدكننده بخواهد شركت و يا كارخانه‌‌اي را احداث كند نيازمند داشتن يك برند معتبر است. اما اگر بخواهد از شيوه توليد بدون كارخانه استفاده كند مي‌تواند برند خود را انتخاب و ثبت كند و در عوض سيستم بازاريابي و برندينگ را براي خود ايجاد كند بدون اينكه نياز به تاسيس كارخانه‌اي داشته باشد.

3- برون سپاري توليد

يكي از بزرگترين مزيت‌هاي توليد بدون‌كارخانه برون سپاري توليد است. يعني توليدكننده‌اي كه قصد توليد محصولي را دارد اين كار را به كارخانه‌هاي ديگر واگذار مي‌كند و آن‌ها فرآيند توليد را پيش خواهند برد. يعني افرادي كه كارخانه دارند با صاحبان برند به توافق مي‌رسند تا توليد محصولات صاحب برند را انجام دهند.

4- افزايش اشتغال زايي

وقتي افراد از توليد بدون كارخانه استفاده كنند مي‌توانند با به كارگيري بخش‌هاي غيرفعال و خاموش شده كارخانه‌ها، چرخ توليد آن‌ها را دوباره به كار بيندازند. اين كار باعث رشد توليد و افزايش اشتغال‌زايي در كشور خواهد شد.

5- افزايش صادرات

اين روش در بسياري از كشورها انجام شده و سوددهي آن مورد اثبات قرار گرفته است. كشورهاي مختلف از آن براي بالا بردن ميزان صادرات استفاده مي‌كنند. توليد بدون كارخانه در شرايط منعطف‌تري صورت مي‌گيرد و مي‌تواند تقاضاها و نيازهاي بازار را مورد توجه خود قرار دهد.

6- افزايش توليدات مشاغل خانگي

توليد بدون كارخانه فقط مختص به شاخه صنعت نيست، وقتي بتوانيم از مشاغل خانگي نيز حمايت كنيم، در واقع از توليد بدون كارخانه حمايت كرده‌ايم. در اين نوع از توليدات بدون هزينه براي ساخت مكان‌هاي ويژه براي كسب و كار مي‌تواند به سوددهي خوبي رسيد و اين كمك مي‌كند تا مشاغل خانگي رشد و گسترش پيدا كند.

7- كمك به كاهش آلودگي هوا

توليدات بدون كارخانه به كاهش آلودگي هوا و كاهش تردد كمك مي‌كند. وقتي كسي بخواهد يك كارخانه تأسيس كند بايد تمام جوانب آن را در نظر بگيرد، از جمله حمل و نقل، آسيب هاي زيست محيطي و ... اما وقتي از ظرفيت موجود در يك كارخانه و يك توليدي براي توليد محصول خود استفاده كند، از آلودگي‌هاي زيست محيطي جلوگيري مي‌كند.

توليد بدون كارخانه هنوز در ايران به طور جدي آغاز به كار نكرده است، اما با توجه به برخي مشكلات اقتصادي كه درگير آن هستيم، توليد بدون كارخانه به كمك اقتصاد و توليد كنندگان خواهد آمد. همچنين اين مورد بر روي قيمت كالاها نيز تأثير مثبت مي‌گذارد و باعث مي‌شود قيمت بسياري از محصولات به طور چشمگيري كاهش پيدا كند.

8- تبديل به متخصص توليد

با ايجاد و رونق چنين فضاي توليدي در كشور، واحدهايي كه تنها كارشان توليد است، به وجود خواهند آمد. در نتيجه اين بنگاه ها روز به روز از تكنولوژي و تكنيك هاي نوين تري براي توليد استفاده مي كنند. تحت چنين شرايطي ساير كشورها نيز به اين بنگاه ها سفارش توليد خواهند داد. 

سؤالات متداول در مورد توليد بدون كارخانه

آيا اين نوع از توليدات به نفع توليد كننده خواهد بود؟

اين كار به نفع توليدكنندگان خواهد بود و باعث مي‌شود تا واحدهاي توليدي از همه ظرفيت‌هاي توليدي خود استفاده كنند.

روش توليد بدون كارخانه‌اي چه تأثيري در هزينه‌ها دارد؟

توليدات بدون كارخانه تا حد زيادي از هزينه‌هاي توليد اصلي مي‌كاهد و اين امر روي قيمت تمام شده محصولات نيز تأثير مي‌گذارد و باعث مي‌شود محصولاتشان گران به فروش نرسد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع توليدات مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : توليد بدون كارخانه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: توليد بدون كارخانه،
موضوع:
[ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۱:۲۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

روش هاي مقاله نويسي معمولا توسط دانشجويان جهت ارائه پروژه‌هاي دانشجويي جستجو مي‌شود. اگر شما دانشجو هستيد و قصد داريد در رشته تحصيلي خود به موفقيت برسيد و يا مي‌خواهيد به صورت آزاد فعاليت علمي داشته باشيد، بايد بدانيد رمز آن نوشتن مقاله حرفه‌اي است. هر چقدر بتوانيد در طور تحصيل خود مقالاتي با كيفيت بالا بنويسيد، اين مهم رزومه دانشگاهي شما را تقويت مي‌كند و بستر ورود به بازار كار را براي شما هموارتر مي‌سازد. اطلاع از روش‌هاي مقاله نويسي و تقويت نويسندگي به عنوان مهارتي كاربردي جهت كسب درآمد مفيد خواهد بود.

 

براي دريافت مشاوره و آموزش مقاله نويسي مي‌توانيد با مركز كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : روش مقاله نويسي

 

روش و آموزش مقاله نويسي

فرض كنيد شما در مورد يك موضوع نظراتي داريد و مي‌خواهيد در مورد آن به ديگران بگوييد. چگونه اين كار را خواهيد كرد؟ مي‌توانيد نظرات را به افراد نزديك خود بگوييد، اما اگر مي‌خواهيد نه تنها به مردم بلكه به جهانيان بگوييد، چگونه اين كار را خواهيد كرد؟ شما اين نظرات را خواهيد نوشت، اينطور نيست؟

همانطور كه ديده‌ايد نويسندگان يا دانشجويان مشكلات و پيشنهادات خود را به صورت مقالات علمي – پژوهشي و يا علمي – ترويجي در بعضي از روزنامه‌ها، مجلات  و وبلاگ‌ها مي‌نويسند. آنها نظرات و عقايد خود را در قالب مقاله مي‌نويسند و در اختيار شما قرار مي‌دهند. همچنين با يادگيري روش هاي مقاله نويسي مي توانيد در ساير حوزه‌هاي نويسندگي مثل محتوي‌نويسي و روزنامه‌نگاري فعاليت كنيد.

1- داشتن يك ايده

براي اينكه بتوانيد يك مقاله خوب و كاربردي بنويسيد نياز به يك ايده داريد. ايده‌هاي انتخابي شما بايد با سؤالاتي همراه شود. مثلاً بگوييد اين ايده قرار است به چه سؤالي پاسخ دهد؟ چه مشكلي را برطرف مي‌كند و يا از نظر علمي مي‌تواند ياري رسان باشد يا نه؟

هر چقدر ايده‌هاي شما تازه و جديد باشد، به كيفيت مقاله افزوده خواهد شد. در واقع اولين عاملي كه باعث مي‌شود مقاله‌اي در نظر مخاطب مهم جلوه كند، ايده‌ي اوليه است. پس در انتخاب ايده جهت نوشتن دقت فرماييد.

2- روش مقاله نويسي | جمع آوري اطلاعات

براي اينكه بتوانيد در مورد ايده خود مقاله بنويسيد بايد به منابع مهم مربوطه دسترسي پيدا كنيد. بدون منابع و اطلاعات لازم نوشتن يك مقاله غيرممكن و يا بسيار سخت خواهد بود. منابع اطلاعاتي خود را از طريق كتاب‌ها، ساير مقالات، اينترنت، اسناد، دست نوشته‌ها و.... پيدا كنيد. وقتي بتوانيد در اوايل كار به منابع خوبي دسترسي پيدا كنيد، اگر در حين كار نيز به منابع تازه‌اي نياز داشتيد، روند يافتن آن براي شما آسانتر خواهد بود. منابع اطلاعاتي شما بايد جامع و شامل همه چيز در ارتباط با موضوع مورد نظرتان باشد.

3- موضوع مقاله

موضوع مقاله همان عنوان مقاله شماست كه بايد به صورتي اصولي نوشته شود. سعي كنيد كليت مطالبي كه قرار است در متن مقاله در مورد آن مطالبي بنويسيد، در عنوان ذكر شود. عنوان شما بايد كوتاه، مفيد و مختصر باشد. اگر موضوع مقاله طولاني باشد، نمي‌تواند خواننده را جذب كند. قرار است در مورد يك ايده شروع به نوشتن كنيد، پس بايد سه كلمه كليدي مهم از آن را پيدا كنيد و آن را در عنوان خود جاي دهيد.

مثلاً در مقاله امروز ما قرار است در مورد مقاله نويسي به شما توضيح دهيم. كلمات كليدي ما آموزش و روش است كه در عنوان به كار برديم. فرقي نمي‌كند كه مقاله شما براي وبلاگ است و يا براي مجلات تخصصي، عنوان شما بايد گوياي هر آنچه كه قرار است بگوييد، باشد.

4- روش مقاله نويسي | چكيده مقاله

چكيده مقاله قبل از مقدمه قرار مي‎گيرد. شما خلاصه‌اي بسيار كوتاه از كليت يك مقاله را در چكيده قرار مي‌دهيد. چكيده مثل چراغ راهنما در مقاله عمل مي‌كند، لذا وقتي مي‌خواهيد آن را بنويسيد، از اضافه گويي خودداري كنيد، چون مخاطبي كه چكيده را مطالعه مي‌كند، راجع به كل مقاله اطلاعاتي ندارد. چكيده شما به مخاطب كمك مي‌كند تا بفهمد كه اين مقاله را انتها بخواند يا نه.

كل تعداد كلمات چكيده شما بايد 250 تا 300 كلمه باشد. در اين چكيده شما اهداف تحقيق، روش جمع آوري اطلاعات و خلاصه‌اي از نتايج به دست آمده را مي‌نويسيد.

5- مقدمه مقاله

چهارمين قسمت مهم يك مقاله مقدمه آن است. مقدمه همان جايي است كه شما مي‌توانيد اطلاعات پيش زمينه و مهمي را كه خواننده بايد قبل از رسيدن به متن مقاله داشته باشد، ارائه دهيد. مقدمه مي‌گويد كه چرا مقاله را نوشتيد و خواننده بايد درباره موضوع و ديدگاه شما چه چيزي را درك كند. مقدمه به خواننده مي‌گويد كه چه چيزي را بايد انتظار داشته و در مقاله به دنبال چه چيزي باشد. مقدمه شما حداكثر دو صفحه و حداقل يك صفحه بايد باشد. همچنين سعي كنيد در مقدمه بيش از حد ارجاع ندهيد.

6- روش مقاله نويسي |  بدنه اصلي مقاله

بدنه اصلي مقاله شما، همان توضيحات كامل و مفصل در مورد موضوع مورد نظر است. شما در اين قسمت از ابتدا به طور كامل، مفصل به همراه استدلال و در صورت نياز از طريق نموداري شروع به نوشتن مي‌كنيد. كل مقاله شما بهتر است 30 صفحه باشد، به غير دو تا سه صفحه‌اي كه در مورد چكيده، مقدمه و فهرست منابع است، بقيه شامل بدنه اصلي مقاله شما خواهد شد.

هيچ وقت يكسره ننويسيد. بدنه مقاله شما بايد از پاراگراف تشكيل شود. مقاله شما بايد به شكلي سازماندهي شود كه از اطلاعات كلي به اطلاعات خاص منتقل شود. هر بار كه موضوع جديدي را شروع مي‌كنيد، به يك هرم وارونه فكر كنيد به اين صورت كه گسترده‌ترين طيف اطلاعات در بالا قرار دارد و با پيشرفت پاراگراف يا مقاله، نويسنده بيشتر و بيشتر روي استدلال‌هاي خود تمركز مي‌كند كه با شواهد خاص و مفصل پشتيباني مي‌شود. سرانجام، نويسنده از مطالبي كه گفته به نحوي نيز حمايت مي‌كند.

7- نتيجه مقاله

نتيجه خلاصه‌اي از يافته‌هاي كليدي شماست. بخش نتايج يك مقاله علمي پژوهشي، يافته‌هاي اصلي يك مطالعه برگرفته از روش‌هاي به كار رفته در جمع آوري و تجزيه و تحليل اطلاعات را نشان مي‌دهد. اين يافته‌ها در يك دنباله منطقي و بدون تعصب انجام مي‌شود و خواننده را براي تفسير و ارزيابي بعدي وارد بحث مي‌كند. هدف اصلي از بخش نتايج تجزيه و تحليل اطلاعات به جملات است. هنگام تدوين بخش نتايج، لازم است به ياد داشته باشيد كه نتايج يك تحقيق چيزي را اثبات نمي‌كند. نتايج تحقيق فقط مي‌توانند مشكل تحقيق را كه تحت مطالعه شما بوده را تأييد يا رد كنند.

8- روش مقاله نويسي | فهرست منابع

در انتهاي مقاله، بعد از نتيجه‌گيري فهرست منابع قرار مي‌گيرد. در اين بخش شما از هر منبعي كه براي مقاله خود استفاده كرديد را بايد بنويسيد. ترتيب نوشتن بايد بر اساس حرف الفباي پارسي باشد. يك منبع را به اين صورت بايد بنويسيد.

كتاب‌ها

1- نام خانوادگي نويسنده(كتاب)، كاما، حرف اول نام كوچك نويسنده، دو نقطه، عنوان كتاب، نقطه، شماره جلد، شماره چاپ، نقطه، اسم ناشر، كاما، محل نشر، كاما، شماره صفحات(صص:براي چند صفحه) و (ص: براي يك صفحه)، كاما، سال انتشار، نقطه.

مقالات

1- نام خانوادگي نويسنده (مقاله)،  كاما، حرف اول نام كوچك نويسنده، دو نقطه،  عنوان مقاله(داخل گيومه)، نقطه، نام مجله، دو نقطه، سال مجله، كاما، شماره تسلسل مجله، كاما،شماره صفحه، كاما، سال انتشار، نقطه.

نكته

سخنراني‌ها، ايميل‌ها، نامه‌ها، خاطرات و مكاتبات شخصي نبايد در فهرست منابع درج گردد و فقط در متن به آن‌ها اشاره شود كه شامل نام، نوع مكاتبه و تاريخ مي‌باشد.

وقتي بدانيم يك مقاله بايد چطور و بر چه اساسي نوشته شود، ديگر شروع كردن آن براي شما ترسناك نخواهد بود. با دقت و توجه به آنچه كه گفته شد خواهيد توانست يك مقاله خوب بنويسيد.

سؤالات متداول

براي اينكه مقاله خود را براي دانشگاه‌هاي خارجي بنويسيم آيا در تعداد صفحات محدوديت داريم؟

تعداد صفحات مقاله شما بستگي به نوع مجله‌اي دارد كه شما مي‌خواهيد مقاله خود به آن ارسال كنيد. برخي از مجلات خارجي براي تعداد صفحات بيش از يك عدد خاص (بستگي به مجله دارد) هزينه دريافت مي‌كنند.

مسئوليت صحت و سقم مقاله بر عهده كيست؟

مسوليت صحت و سقم مقاله به لحاظ علمي و حقوقي بر عهده نويسنده خواهد بود. لذا قوانين كپي رايت را در مقاله‌ها خود رعايت فرماييد.

براي دريافت مشاوره و آموزش مقاله نويسي مي‌توانيد با مركز كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : روش مقاله نويسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: روش مقاله نويسي،
موضوع:
[ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۹:۱۳ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

انتخاب نام براي شركت يكي مهم‌ترين كارهايي است كه صاحبان مشاغل و كارآفرينان بايد با دقت كامل آن را انجام دهند. در واقع نام شركت بيانگر اصل و هويت كسب و كار شماست و اين باعث مي‌شود ديگران با شنيدن نام شركت، پي به فعاليت‌ و محصولاتي ببرند كه شما در آن زمينه فعال هستيد. پس در عين سادگي انتخاب اسم داراي حساسيت بالايي است كه با توجه به فرهنگ و انتظارات جامعه، نام مناسب انتخاب مي‌شود. در ادامه قوانين و نكات مربوط به انتخاب اسم شركت آورده شده است.

 

 

براي دريافت خدمات در زمينه انتخاب نام براي شركت مي‌توانيد با مركزمشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

 

منبع : انتخاب نام شركت

 

 

انتخاب نام براي شركت

در انتخاب نام شركت بايد به اصول و قوانيني كه همگان موظف‌اند آن را به اجرا درآورند، توجه داشته باشيد. اگر نامي را برگزينيد كه با قوانين همخواني نداشته باشد، رد شده و بايد دوباره كليه مراحل انتخاب و ثبت نام شركت خود را از اول طي كنيد. پس دانستن اصول، قوانين و نحوه انتخاب نام براي شركت، پروسه اداري آن را كوتاه‌تر مي‌كند و شما با آرامش و دقت بيشتري اين كار را انجام خواهيد داد. علاوه بر مسائل قانوني، نام تجاري معرف شما در ميان عموم مردم خواهد بود؛ اين موضوع در برندسازي و فروش بيشترتان نيز تاثير مستقيم دارد.

شما مي توانيد براي انتخاب نام مناسب و ثبت شركت خود به كارشناسان كاردوك اعتماد نماييد.

قوانين انتخاب نام براي شركت

با توجه به قوانين زير مي توانيد نام مناسبي براي شركت خود انتخاب نماييد. با اين حال طي كردن مراحل اداري و انجام امور ثبتي نياز به گذراندن وقت و انرژي دارد، شما مي توانيد با استفاده از كمك ها مشاوره اي كاردوك در كمترين زمان با كمترين هزينه به نتيجه برسيد. جهت انتخاب نام وثبت شركت كليك كنيد.

1- خاص و به ياد ماندني

اسمي كه براي شركت خود انتخاب مي‌كنيد بايد خاص و ويژه باشد و در هر زماني نشان دهد كه اسم به روز بوده و كهنه نشده است. مثلاً اگر دقت كرده باشيد برخي از شركت‌ها اسم‌هايي دارند كه فرد را به ياد قديم و دوره‌هاي گذشته مي‌اندازد. نام شركت شما بايد جديد و همچنين راحت باشد.

برخي از نام‌هاي جديد آنقدر پيچيده هستند كه هيچ وقت در ياد افراد نمي‌افتد. از اين رو بهتر است كه نام انتخابي شما ساده باشد تا به راحتي همه آن را به خاطر بسپارند و به خاطر بياورند.

2- پرهيز از انتخاب نام‌ با تلفظ‌هاي پيچيده

نام انتخابي بايد طوري باشد كه به راحتي بتوان آن را تلفظ كرد و در حين گفتن آن افراد به تته پته نيفتند. نام‌هايي با تلفظ‌هاي پيچيده نمي‌تواند جذاب باشد و صاحبان كسب و كار و كارآفرينان بايد اين مهم را در نظر داشته باشند كه انتخاب نام‌هايي با تلفظ عجيب از جذابيت شركت شما مي‌كاهد و اين امر در بازاريابي نيز تأثير منفي مي‌گذارد.

نام وقتي با تلفظ پيچيده انتخاب شود افراد براي تايپ كردن آن در گوگل هم دچار سردرگمي مي‌شوند و بعد از يك يا دو بار تلاش، از آن صرف نظر مي‌كنند.

نام مناسب مي‌تواند بخش مهمي از فرآيند بازاريابي را بدون هيچ هزينه‌اي انجام دهد و نبايد با انتخاب‌هاي نادرست اين مهم را از بين ببريد.

3- بايد ساده باشد

وقتي مي‌گوييم كه نام بايد ساده باشد، اين ساده بودن بايد هم در گفتار و هم در نوشتار صدق كند. يعني نبايد نام شركت شامل حروف‌هاي ويژه‌اي چون  $ * #‌ و... باشد. چون مخاطبان‌تان در هنگام بيان، نوشتن و يا به خاطر آوردن با سختي مواجه خواهند شد.

4- معنا و مفهوم خاصي بايد داشته باشد

نام انتخابي شما بايد معنا داشته باشد. يعني وقتي آن را به انگليسي برمي‌گردانند بايد بتواند مفهوم خاصي را برساند و وقتي آن را ترجمه مي‌كنند به كلمات زشت و زننده تبديل نشوند. اگر به دنبال انتخاب نام فريبنده و جذاب هستيد مراقب باشيد كه براي همه قابل درك باشد.

5- بايد يادآور كسب و كار شما باشد

هر نامي كه انتخاب مي‌كنيد بايد نشانه‌هايي از كسب و كار و فعاليتي كه انجام مي‌دهيد را داشته باشد. يعني وقتي افراد با نام شركت شما برخورد مي‌كنند ذهنشان متوجه اين موضوع شود كه شما در صنعت خاصي مثل آهن آلات فعاليت مي‌كنيد.

به عنوان مثال نام شيرين عسل هر كسي به ياد خوردني مي‌اندازد، حتي اگر واقعاً هرگز با محصولات اين برند آشنايي نداشته باشيد، مي‌دانيد كه در زمينه خوراكي فعاليت مي‌كند.

6- انتخاب چند نام براي شركت

برخي از شركت‌ها ماه‌ها وقت مي‌گذارند تا نامي را انتخاب كنند كه برازنده شركت و فعاليت‌هايشان باشد، اما بعد از مدتي متوجه خواهند شد، نامي كه در نظر گرفته بودند توسط شركتي ديگر به ثبت رسيده است. حتماً چند نام براي شركت در نظر بگيريد تا در صورت تكراري بودن، بتوانيد نام ديگر را جايگزين آن كنيد.

7- پرهيز از انتخاب نام‌هاي محدود كننده

نام شركت نبايد محدود كننده باشد، در واقع شما بايد بتوانيد در هر مكان و زماني آن را بر روي محصولات و يا خدمات خود قرار دهيد. نام‌هاي محدود كننده ممكن است در آينده مشتريان را گيج كند.

مثلاً سامسونگ در دسته صوتي و تصويري قرار مي‌گيرد و اگر به توليد كلوچه بپردازد، باعث گيج شدن مشتريان مي‌شوند. اما اگر در هر زمينه‌اي از محصولات ديجيتالي فعاليت كند، يعني هر چيزي كه با تكنولوژي در ارتباط است، مشتريان سريع آن را درك مي‌كنند و گيج نمي‌شوند.

8- نظرسنجي از مشتريان

مي‌توانيد يك نظرسنجي تهيه كرده و از مشتريان خود بخواهيد در مورد نام‌هاي انتخابي نظرياتي را ارائه دهند. اينگونه احساس مشتريان را در خصوص نام در نظر گرفته شده درك خواهيد كرد و انتخاب مناسبي انجام خواهيد داد.

 

نكات مهم در انتخاب نام شركت كه بايد به آن توجه كنيد

1- نبايد هنگام انتخاب اسم شركت از اسامي دانشمندان و شعرا و امثالهم استفاده شود.

2- نبايد از حروف مخفف يا كلمات تركيبي استفاده شود.

3- استفاده از نام‌هاي زير براي اسم شركت قابل قبول نيست:

ملي، ايران، ملت، كشور، انتظام، نظام، نفت، پتروشيمي، دادگستر، بنياد، سازمان، مركز، بهزيست، بانك، بسيج، جهاد، آسانسور، آژانس، ايثار، ايثارگران، شاهد، شهيد، آزاده، جانبازان، تكنو، فاميلي، فيلتر، نيك، باور، ميكروبرد، تست، استار، تك، مدرن، پيك، امنيت، كارواش، فانتزي، شهروند، اقتصاد، ميهن، جوانان، ايمان، دكوراسيون، هدف، سپاه، تكنيك، ديتا، تك نو، تكنولوژي، اورست، مونتاژ، ونوس، دفتر، ايتال، بيو، كنترل،‌ متريك، مترلژي، وب.

4- برخي از كلمات را مي‌توان در اسم شركت استفاده كرد اما بايد بدانيد آن‌ها جز سيلاب‌ها شمرده نمي‌شوند و در انتخاب نام شركت بايد از سه سيلاب ديگر نيز استفاده شود. اين كلمات شامل صفاتي مانند بهتر،‌ برتر،‌ نيك،‌ خوب و... و همچنين نام شهرها، اعداد و رنگ‌ها و كلماتي كه موضوع فعاليت را شرح مي‌دهند مانند بازرگاني، تجاري، خدماتي، ساختماني، توليدي و... مي‌شوند.

اسامي كه نياز به كسب مجوز دارند؛ بنياد، انجمن، كانون، تشكل، بانك، بهزيستي، بهداشت، گمرك، ارشاد، تبليغ، تبليغات، فرهنگي هنري، صندوق قرض الحسنه، ليزينگ، هولدينگ و…

5- با شئونات انقلاب اسلامي ايران منافات نداشته باشد.

6- اسم نبايد اختصاري و مخفف باشد، يعني از حروف اول چند كلمه و يا تركيبي از چند حرف استفاده نشود.

در انتخاب نام شركت خود دقت كنيد تا بتوانيد هميشه در نام‌ها و ذهن‌ها و حتي در تاريخ باقي بمانيد. نام شركت در صورتي كه شيك و داراي شخصيت بالا باشد به شما و همكارانتان انرژي مضاعفي براي فعاليت مي‌دهد و مي‌توانيد عملكرد خود را نيز بالا ببريد. 

 

سؤالات متداول در خصوص انتخاب نام براي شركت

براي تغيير نام شركت چه مداركي مورد نياز است؟

ارائه كپي از روزنامه رسمي و آگهي تأسيس، ارائه كپي مدارك شناسايي اعم از كارت ملي و شناسنامه همه اعضا شركت و كپي آگهي آخرين تغييرات (در صورت داشتن چنين تغييري).

چگونه مي‌توانيم به رد نام شركت خود اعتراض كنيم؟

در صورتي كه متقاضي به نتيجه كارشناسي نام، اعتراض داشته باشد بايد مراتب اعتراض خود را با ذكر دلايل در قالب فرم اعتراض، به مرجع ثبت شركت‌هاي بررسي كننده نام اعلام نمايد تا كارشناسي مجدد صورت پذيرد.

 

براي دريافت خدمات در زمينه انتخاب نام براي شركت مي‌توانيد با مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : انتخاب نام شركت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: انتخاب نام شركت،
موضوع:
[ ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۳۰:۵۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

مديريت فرآيندهاي كسب و كار يا همان BPM شامل تكنيك‌هايي است كه مديريت، طراحي و تحليل كسب و كارها را پشتيباني مي‌كند. با بزرگ و پيچيده شدن فرايندهاي اداري، مالي و فني در بنگاه‌هاي اقتصادي و صنعتي مديران شركت‌ها براي تحقق رسالت و وظيفه خود كه همانا تمهيدات دستيابي به بهره‌وري منابع است، ملزم به استفاده و پياده‌سازي نرم‌افزارهاي مختلف هستند. اين نرم‌افزارها ضمن تبديل فرايند دستي به الكترونيك، انجام فعاليت و نظارت بر فعاليت‌هاي سازماني را ساده‌تر مي‌كنند. بنابراين فناوري اطلاعات همگام با نياز حوزه اقتصادي راه حلي جامع در قالب بسته‌هاي نرم‌افزاري ارائه داده است. براي آشنايي با مزيت‌ها و كاربرد نرم‌افزارهاي مديريت فرآيندهاي كسب و كار با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره مديريت كسب و كار مي‌توانيد با كارشناسان مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300تماس بگيريد.

 

منبع: مديريت فرآيندهاي كسب و كار

 

 

 

هدف از مديريت فرآيندهاي كسب و كار

در اغلب سازمان‌ها به دليل جزيره‌اي و يكپارچه نبودن سيستم‌هاي نرم‌افزاري مورد استفاده، فرايند انجام امور طولاني و امكان نظارت و كنترل و تحليل وضعيت بنگاه بسيار مشكل است.

مديران بنگاه‌ها نرم‌افزار مطمئني مي‌خواهند كه بدون نياز به كدنويسي‌هاي اختصاصي كه بسيار پرهزينه، زمان بر و داراي خطا‌ها و باگ‌هاي فراواني است؛ بتواند تمامي فرايندهاي بنگاه در زنجيره تامين، توليد و ارائه خدمات در حوزه‌هاي تخصصي (اداري، مالي، مديريتي، فني و تكنيكي) متناسب با استراتژي هاي سازمان بازمهندسي و يكپارچه نمايد.

معرفي نرم‌افزار بيزاجي

يكي از شركت‌هاي بين‌المللي طراحي و توسعه مديريت و بهبود فرآيندهاي كسب و كار بيزاجي (Bizagi) است. بيزاجي مجموعه كامل BPM را به صورت سه محصول ارائه داد كه براي اتوماسيون فرآيندهاي مديريت كسب و كار مورد استفاده قرار مي‎گيرند.

اين سه محصول اصلي به نامهاي Bizagi BPMN Modeler ،Bizagi Studio و Bizagi Engine است كه معمولا در مديريت فرآيندهاي كسب و كار، طراحي، مدل سازي و بهبود فرآيند كسب و كار، توسعه اپليكيشن‌هاي مديريت متناسب با وضعيت هر بنگاهي قابليت پياده سازي و استفاده را دارد.

BPMS بسته نرم‌افزاري است كه بدون نياز به كد و برنامه نويسي و صدمه زدن به ساختارهاي موجود با استفاده از تيم‌هاي تخصصي بنگاه و كارشناسان متخصص ضمن آموزش كاركنان قادر است به عنوان ابزاري قدرتمند و سريع در چند مرحله مديريت فرايند كسب و كار بنگاه را با تضمين امنيت، قيمت بسيار پايين و كاربر پسند پياده‌سازي نمايند.

 

كارايي نرم‌افزارهاي مديريت فرآيندهاي كسب و كار

نرم‌افزارهايي چون بيزاجي ميزان كارايي و اثربخشي فرآيندهاي سازمان را ارتقا مي‌دهند. دراين روش همزمان با شناسايي، طراحي، اجرا و پايش مي‌توان به راه‌هايي براي بهبود و ارتقاي مستمر فرآيندهاي اجراي كسب و كار دست پيدا كرد. چرا كه هدف از به كارگيري آن هم راستا نمودن فرآيندهاي بهبود يافته در مسير دستيابي سازمان به نتايج هدف گذاري شده و منطبق بر استراتژيك سازمان است.

بدين معنا (BPM) يك رويكرد منظم نگهداري امن و مبادله اطلاعات يكپارچه براساس شناسايي، طراحي، اجرا، مستندسازي، پايش، كنترل و اندازه‌گيري فرآيندهاي دستي و خودكار كسب و كار با تاكيد بر نوآوري و بهبود مستمر و مبتني بر كاربرد فناوري اطلاعات در حوزه تخصصي فعاليت بنگاه از زنجيره تامين تا بازار است.

مزيت‌هاي استقرار

با توجه به توضيحات مذكور، مزيت‌هاي استقرار چرخه مديريت فرايند كسب و كار با استفاده از ابزارهاي (BPMS) در سازمان عبارتند از:

 • شناسايي و مستند سازي وضعيت موجود فرايندهاي بنگاه در بازمهندسي، اصلاح و الكترونيكي كردن آن‌ها
 • شناسايي و برقراري شبكه اتوماسيون ارتباطات موثر سازماني به صورت الكترونيكي و يكپارچه با رعايت سطوح دسترسي در چارت سازماني
 • طراحي و پياده‌سازي تدريجي فرآيندهاي سازمان به صورت گرافيكي بدون ايجاد خلل در روند جاري انجام امور بنگاه
 • امكان رهگيري اقدامات با توجه به سطح دسترسي و تامين داشبورد  و مانيتورينگ مديريتي به منظور بررسي پيشرفت فعاليت‌هاي جاري و نظارت، ارزيابي وظايف و امور محوله به پرسنل تامين امكان گزارش‌ها و تحليل‌هاي اجرايي و مديريتي و شناسايي گلوگاه فرايندها
 • قابليت نصب و پياده‌سازي و اجرا برنامه و ماژول‌هاي آن در سيستم عامل‌هاي مختلف كلاينتي ويندوز همانند Windows XP، Vista Windows 7 و سرور بيس همانند  Windows Server 2000, Windows Server 2003, Windows Server2008 و با امكان اتصال به ديتا بيس‌هاي مختلف و كار با مجموعه نرم‌افزارهاي  MS Office     
 • صرفه جويي در هزينه‌ها و بالا رفتن سرعت اجراي امور در نتيجه افزايش كارايي كاركنان منابع سازمان

موارد كاربرد مديريت فرآيندهاي كسب و كار

 • تمامي بنگاه‌هاي اقتصادي و صنعتي كه نيازمند بازمهندسي و يكپارچه سازي فعاليت‌ها مابين بخش‌هاي مختلف در راستاي استراتژي و اهداف خود مي‌باشند.
 • تمام سازمان‌هاي دولتي و خصوصي همانند شركت‌هاي بزرگ دولتي، بانك‌ها و مؤسسات مالي، بيمارستان‌ها، واحدهاي بزرگ كسب و كار، بيمه‌ها و شركت‌هاي مخابراتي كه داراي نرم افزارهاي جزيره جهت انجام امور حوزه هاي اداري ، مالي ،ستادي و فني هستند.

فرايند پياده سازي BPMS 

 • احساس نياز و موافقت مديريت سازمان با بكارگيري BPMS به عنوان يك ضرورت
 • ابلاغ رسمي پياده سازي با تعيين شرح وظايف مشاور و كاركنان مرتبط
 • تشكيل تيم شناخت وضعيت موجود و مستند و استاندارسازي فرايندهاي متشكل از مشاور و كاركنان
 • طراحي، شفاف و ساده‌سازي و رفع نقاط كور فرايندها با قابليت مدل و پياده‌سازي فرايند به زبان شكل‌ها و علائم مرتبط با اهداف و استراتژي‌هاي سازمان
 • تدوين دستوالعمل‌هاي گردش كار (فرايند، فعاليت و وظايف)، طراحي كارتابل كاركنان و مدل سازي فرآيندها با استاندارد نرم افزار BPMN با قابليت تغيير، حذف، غيرفعال شدن موقتي و افزودن فرآيند جديد در سيستم است.
 • افزودن فرآيندها و مدلسازي آن‌ها و همچنين اعمال تغييرات در فرآيندهاي سازماني با همه جزئيات آن، به موازات آموزش مديريت و كاركنان با نحوه كار با اين سيستم
 • تست و اجراي مرحله به مرحله و تحليل سيستم، رديابي، مانيتورينگ و بهينه سازي آن

امكانات كاردوك

كاردوك با تكيه بر تيم منابع انساني و مشاورين خبره براي شناخت وضعيت موجود و بازمهندسي  و پياده سازي سيستم هاي بهبود مستمر فرايندهاي كسب و كار طرح‌ها بنگاه‌هاي اقتصادي با استفاده از زيرساخت‌هاي نرم افراري و سخت افزاري اطلاعات مورد نياز پيادسازي  BPMS اعلام آمادگي مي نمايد. همچنين مي توانيد براي اطلاع از چگونگي عارضه يابي سازماني كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره مديريت كسب و كار مي‌توانيد با كارشناسان مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300تماس بگيريد.

 

منبع: مديريت فرآيندهاي كسب و كار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۳۷:۵۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

راه اندازي توليدي پوشاك آرزويي دست يافتني براي هر كسي مي تواند باشد. اين يك كسب و كار سودمند است به شرطي كه بتوانيد با مديريت حساب شده وارد اين كار شويد. بايد توجه داشته باشيد علاوه بر سرمايه لازم براي شروع كار، نياز به برآورد نياز بازار، نحوه توليد، تامين مالي، مديريت منابع انساني و غيره داريد. در ادامه اين مقاله به شما اطلاعاتي جهت شروع اين كار داده شده است. با دريافت مشاوره كسب و كار از مركز كاردوك با بهترين طرح هاي توليدي آشنا شويد.

 

براي دريافت مشاوره جهت راه اندازي توليدي پوشاك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : راه اندازي توليدي پوشاك

 

 

 

راه اندازي توليدي پوشاك

براي راه اندازي كسب و كار توليدي پوشاك بايد توصيه‌هايي را در نظر داشته باشيد. در زير ما نكات مهم و كليدي راه اندازي اين كسب و كار سودآور را به شما ياد مي‌دهيم تا بتوانيد ضمن ايحاد رونق اقتصادي، منبع درآمد خوبي براي خودتان و ديگران ايجاد كنيد.

گام اول | تعيين هدف از توليدي پوشاك

براي انجام هر كاري شما بايد اهدافي را براي خود در نظر بگيريد. در راه اندازي يك توليدي پوشاك بايد با خودتان صادق باشيد و بفهميد كه از راه اندازي يك توليدي پوشاك چه هدفي را در نظر داريد. يادتان باشد اگر در هدف شما علاقه‌اي وجود نداشته باشد، نمي‌توانيد گام‌هاي خود را بلند برداريد و ممكن است با موانع جدي و بزرگي رو به رو شويد. پس روشن كنيد كه چه هدفي داريد و چه آينده‌اي را براي خود ترسيم كرده‌ايد.

گام دوم | تعيين نوع فعاليت توليدي پوشاك

دامنه فعاليت براي توليدي پوشاك بسيار گسترده است. شما بايد بدانيد مي‌خواهيد در چه زمينه‌اي توليدي باز كنيد. توليدي پوشاك زنانه، مردانه، پچه‌گانه و... اين مهم به شما كمك مي‌كند تا در مورد منابع و وسايلي كه قرار است تهيه كنيد، اطلاعاتي به دست آوريد.

گام سوم | كسب دانش لازم درباره توليدي پوشاك

اگر در زمينه توليدي پوشاك اطلاعاتي نداريد، قبل از شروع فعاليت بايد نسبت به افزايش دانش خود اقدام كنيد. كسي كه مي‌خواهد يك توليدي راه اندازي كند بايد دوره‌هايي را بگذراند. بسته به اين كه توليدي شما در چه زمينه‌اي فعاليت مي‌كند، آموزش‌هايتان نيز متفاوت است. اين دوره‌ها را مي‌توانيد در آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي بگذرانيد.

گام چهارم | مقابله با ترس‌ها

برخي افراد ضمن داشتن شرايط مناسب براي راه اندازي يك توليدي پوشاك از انجام اين كار خودداري مي‌كنند. چون قبول مسئوليت براي آن‌ها سخت است و از طرف ديگر مي‌ترسند هزينه‌هايي كه براي انجام اين كار در نظر مي‌گيرند، از بين برود. اگر شما واقعاً خواهان راه اندازي يك توليدي هستيد نبايد با شك و ترديد در اين راه قدم بگذاريد. هر قدمي كه شما با ترس برمي‌داريد برابر است با اشتباهات بزرگ. پس هرگونه ترس را كنار گذاشته و روحيه‌ ريسك پذيري را در خودتان بالا ببريد تا تجارت مورد علاقه خود را راه اندازي كنيد.

گام پنجم | برنامه‌ريزي

هر كاري نيازمند برنامه‌ريزي دقيق و اصولي است. وقتي شما تصميم خود را براي راه اندازي يك توليدي پوشاك گرفتيد، حالا وقت آن است به فكر تهيه مكان، دستگاه‌هاي مورد نياز و لوازم مناسب باشيد. سعي كنيد براي خريد اين وسايل و پيدا كردن مكان مناسب، از افرادي كه قبلاً اين راه را طي كرده‌اند و يا متخصصين اين حرفه مشاوره و كمك بگيريد.

گام ششم | اخذ جواز كسب از اتحاديه

هر شغلي نيازمند جواز مخصوص به خود است. توليدي پوشاك نيز از اين قاعده مستثني نيست. براي اين كار مي‌توانيد به سايت «اتحاديه‌ي صنف توليدكنندگان و فروشندگان لباس» مراجعه كنيد تا بتوانيد اطلاعات و مدارك لازم براي گرفتن جواز كسب را به دست آوريد. بعد از جمع‌ آوري مدارك مورد نياز، شما بايد به صورت حضوري براي تشكيل پرونده به اتحاديه مراجعه كنيد. البته شما مي‌توانيد درخواست خود را از طريق همين سايت اتحاديه اصناف ثبت كنيد.

گام هفتم | پيدا كردن افراد مناسب

بعد از اينكه مجوز لازم براي فعاليت توليدي خود را دريافت كرديد بايد نسبت به جذب افراد جهت همكاري با توليدي، اقدام كنيد. مي‌توانيد درخواست خود براي استخدام را از سايت‌هاي مختلف و يا روزنامه‌هاي سرتاسر كشور پيگيري كنيد.

گام هشتم |  بازاريابي مناسب

يك وب سايت براي توليدي خود راه اندازي كنيد. از طريق نمونه محصولات و اطلاعاتي كه در وب سايت قرار مي‌دهيد، مشتريان و خريداران زيادي مي‌توانند براي ثبت سفارش با شما تماس بگيرند. مي‌توانيد در جشنواره‌هاي مختلف شركت كنيد و يا لباس‌هاي توليدي خود را در اينترنت به فروش برسانيد.

گام نهم | حفظ كيفيت

سعي كنيد افراد خِبره و حرفه‌اي را وارد كار خود كنيد. هر چقدر شما حرفه‌اي‌تر به مبحث توليد پوشاك بپردازيد، مشتريان بزرگتري جذب توليدي و پوشاكي مي‌شوند كه شما توليد مي‌كنيد. بنابراين هرگز از كيفيت كار خود غافل نشويد.

گام دهم | دريافت مشاوره حرفه‌اي

اگر فكر مي‌كنيد با راه اندازي يك توليدي، ديگر به كمك‌هاي يك مشاور نيازي نداريد سخت در اشتبا‌ه هستيد. براي اينكه كيفيت كار شما و قدرت فروش‌تان بالا باشد، بايد با مشاوران حرفه‌اي در تماس باشيد. به خصوص در زمينه امور مالي بايد از همان اول با حساب و كتاب جلو برويد تا با مشكلي برخورد نكنيد. هر چقدر قدم‌هاي خود را حرفه‌اي‌تر برداريد، در آينده با افراد حرفه‌اي رو به رو مي‌شويد و مي‌توانيد در سطح بين المللي نيز به رقابت بپردازيد.

سؤالات متداول

چه مقدار سرمايه براي شروع كار لازم است؟

شما مي‌توانيد كار خود را با مبلغ 100 ميليون تومان آغاز كنيد. البته حداكثر سرمايه 10 ميليارد تومان است. اما با همان حداقل هم مي‌توانيد يك توليدي راه اندازي كنيد. همچنين مي توانيد براي اطلاع از شروع كار با سرمايه كم كليك كنيدو

چه تعداد چرخ براي شروع كار نياز داريم؟

اگر مي‌خواهيد يك توليدي كوچك راه اندازي كنيد به 3 الي 4 چرخ نياز داريد كه شامل ميز برش، راسته دوز، ميان دوز و زيگزال است.

 

براي دريافت مشاوره جهت راه اندازي توليدي پوشاك مي توانيد با مشاوران مركزمشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : راه اندازي توليدي پوشاك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۷:۳۱ ] [ كاردوك ] [ نظرات (1) ]

تهيه طرح توجيهي توليد رب گوجه فرنگي طبق چهارچوب ارگان مورد نظر و با ضمانت دريافت تاييد يكي از خدماتي است كه مركز كاردوك به متقاضيان محترم ارائه مي‌دهد. گوجه فرنگي يكي از سبزيجات و يا ميوه‌اي سرخ‌رنگ و خوش‌بو و آبدار است كه در انواع مختلف قابل كشت مي‌باشد؛ به دليل اهميت اقتصادي اين گياه بذر آن از آمريكاي جنوبي به سرتاسر دنيا منتقل و پرورش داده شد. توليد رب گوجه فرنگي علاوه بر رفع نياز بازار، موجب ارزش افزوده در اقتصاد نيز مي‌شود. بنابراين با رفع نياز بازار داخلي و صادرات آن به بازار اروپا و ساير كشورها، موجب سوددهي بالايي مي‌شود. در ادامه خلاصه‌اي از طرح توجيهي توليد رب گوجه فرنگي ارائه شده است. براي سفارش نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه طرح توجيهي رب گوجه فرنگي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي رب گوجه فرنگي

 

 

 

طرح توجيهي رب گوجه فرنگي | آشنايي با گياه

اين گياه چند ساله بومي آمريكاي جنوبي و مركزي است كه از آنجا به ساير نقاط جهان منتقل شد. انواع مختلف اين گياه امروزه بدليل اهميت اقتصادي در سراسر جهان پرورش داده مي‌شود. البته «گوجه فرنگي» از نظر علم باغباني و نداشتن هسته در دسته سبزيجات محسوب مي‌شود.

گوجه فرنگي سرشار از ويتامين C و ليكوپن است. اين ميوه امروزه به روش‌هاي مختلفي، به‌طور خام يا به عنوان يكي از مواد لازم براي تهيه  غذا، انواع سس و نوشيدني مصرف مي‌شود و بخش مهمي از رژيم غذايي مردم بسياري از كشورها را شكل مي‌دهد. كشت و پرورش گوجه فرنگي به طور كلي، مساحتي حدود سه ميليون هكتار معادل يك سوم كل مساحت مختص به كشت تره‌بار در جهان است.

گوجه‌فرنگي ماده اوليه تهيه محصول رب بايد از كيفيت مناسب براي تغليظ شدن برخوردار بوده و پارامترهاي مورد نياز استاندارد ملي ايران به شماره 40 را برآورده نمايد. شكل ظاهري، ميزان رسيدگي، نوع بارگيري و درجه بريكس گوجه‌فرنگي پارامترهاي‌ مهم كارخانه براي خريد گوجه‌فرنگي است. براي تهيه رب بايد از ارقام خاصي از گوجه فرنگي استفاده شود كه به قدر كافي گوشتي و شيرين باشند.

طرح توجيهي رب گوجه فرنگي | معرفي محصول

رب گوجه فرنگي با كد آيسيك 1513512419 فرآورده‌اي است كه از حذف پوست و دانه‌هاي گوجه فرنگي و با تغليظ آب گوجه فرنگي حاصل مي‌شود. رب گوجه فرنگي سرشار از مواد مغذي و موثر بر روي سلامتي انسان همانند آب، آنتي‌اكسيدان، آهن، پتاسيم و ويتامين‌هاي B ،A وK است. ليكوپن بيشتر به عنوان يك آنتي‌اكسيدان شناخته مي‌شود؛ در نتيجه خوردن دو قاشق رب گوجه فرنگي در روز، شما را از خواص درماني رب گوجه فرنگي بهره‌مند خواهد كرد.

1-  كالاهاي جايگزين  

كالاهاي جايگزين رب استفاده و فراوري گوجه فرنگي تازه در هنگام مصرف است كه با توجه به اينكه امكان تلغيظ  و فراوري آن به صورت سريع و در زمان مصرف نه تنها ميسر نيست؛ بلكه امكان خريد، نگهداري دراز مدت با قيمت مناسب در ايام مختلف سال نيز  وجود ندارد. با اين شرايط بايد فرايند سالم سازي و بهداشتي توليد در محيط صنعتي كه در محيط‌هاي خانگي و توليد سنتي وجود ندارد را فراهم نمود.

2- موارد استفاده از رب گوجه فرنگي

بهترين شيوه مصرف رب گوجه فرنگي در غذاها رقيق كردن آن در آب است. خواص مفيد رب گوجه فرنگي با حل شدن حين مصرف حفظ شده و ميزان رقيق كرد آن وابسته به كيفيت و غلظت رب گوجه فرنگي است. هر چه رب گوجه فرنگي غليظ‌تر باشد، به آب بيشتري براي رقيق كردن نياز خواهد داشت.

مصرف رب گوجه فرنگي به همراه سير، پياز و ادويه در غذاها طعم لذت بخشي به غذا مي‌دهد. رب گوجه فرنگي در بسياري از غذاهاي حاوي گوشت استفاده  مي شود و مزه گوشت را بهتر مي‌نمايد. تعداد غذاهاي محلي و بين المللي كه در آن رب گوجه فرنگي به عنوان طعم دهنده و مكمل غذايي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، بسيار متنوع است. 

 

طرح توجيهي رب گوجه فرنگي |دانش فني پروژه و روش توليد

دانش فني و ماشين آلات توليد در كيفيت مناسب و در ظرفيت‌هاي متفاوت و قابل رقابت هم از خارج و هم در داخل كشور قابل تامين است. ظرفيت‌هاي اقتصادي خط توليد رب گوجه فرنگي داراي تعداد نيروي انساني و سطوح اتوماسيون متفاوت مي‌باشند.

ظرفيت خط توليد، مهم‌ترين پارامتر در برآورد كردن تامين زير ساخت‌هاي مورد نياز و هزينه راه‌انداري خط توليد رب گوجه فرنگي است. در نتيجه ميزان ورود مواد اوليه به خط توليد در يك روز كاري كارخانه بر حسب ظرفيت متفاوت خواهد بود. ماشين آلات، تاسيسات و زيرساخت‌هاي خط توليد رب گوجه فرنگي از ظرفيت‌هاي فرآوري روزانه ۵ الي ۴۵۰۰ تن گوجه فرنگي قابل توليد، نصب و پياده سازي است.

محاسبه سرمايه مورد نياز

سرمايه مورد نياز براي راه‌‌ اندازي خط توليد رب گوجه فرنگي ارتباط تنگاتنگي با نياز بازار، ظرفيت  عملياتي، سطح تكنولوژي ماشين‌آلات ،تاسيسات عمومي و محل اجراي طرح دارد. پس لازم است از همان ابتدا با در نظر داشتن متغيرهاي اقتصادي وابسته به زمان احداث، امكاسنجي طرح بصورت دقيق مشخص شود.

خط توليد رب گوجه فرنگي را مي توان با توجه به سطح اتوماسيون فرايند توليد پيش بيني و جانمايي نمود. در فرايندهاي توليد داراي كنترلرهاي اتوماتيك هزينه‌هاي نيروي انساني و در نتيجه هزينه‌هاي متغير وابسته به نيروي انساني كاهش پيدا خواهد كرد. در مقابل با افزايش ميزان سرمايه گذاري لازم ناشي از خريد و نصب تجهيزات مورد نياز و اتوماتيك كردن خط توليد مواجه هستيم كه در طول زمان مي‌تواند با پايين آوردن هزينه‌هاي توليد و سوددهي بيشتر جبران شود.

در اين طرح، توجيه‌پذيري خط توليد رب گوجه فرنگي با ظرفيت ۲۰۰  الي ۲۵۰  تن گوجه در روز به لحاظ اقتصادي و فني مورد بررسي قرار مي‌گيرد. ماشين‌آلات خط توليد در سه بخش دريافت، آماده‌سازي و توليد (شامل دريافت آبگيري و تلغيط  و بسته‌بندي) در ادامه شرح داده شده است.

 

معرفي خط توليد محصول 

پله اول | دريافت و شتشوي گوجه فرنگي

در مرحله دريافت، به دليل حساسيت بالاي گوجه فرنگي در برابر خرابي و له شدن، نحوه ورود بسيار اهميت دارد. سيستم دريافت به دو صورت دستي يا اتوماتيك مي‌تواند صورت پذيرد. گوجه فرنگي‌ها ابتدا در سبد يا جعبه‌هاي پلاستيكي تقريبا 25 كيلويي توسط كاميون يا وانت وارد كارخانه شده و پس از توزين و تخليه از سكوي بارگيري كارخانه توسط اپراتورها، با فشار زياد آب، به سمت وان دريافت اوليه جهت شتشو هدايت مي‌شوند و با باز كردن دريچه هاي خروجي اين وان، گوجه‌ها به راحتي همراه آب در كانال مربوطه جاري شده و ضمن شستشوي اوليه به سمت خط توليد حركت مي نمايد. در اين مرحله گوجه‌هاي داراي كيفيت قابل قبول براي انتقال وارد دستگاه بالابر مي‌شوند.

پله دوم | شستشوي نهايي و سورتينگ

محصول شسته شده و آماده ورود توسط بالابر به بخش وان دريافت ثانويه كه ارتفاع بيشتري دارد وارد مي‌شود. در فرايند آب اضافي گوجه‌ها گرفته و پس از شستشوي نهايي توسط دوش‌هاي آب تعبيه شده روي نوار سورتينگ قرار مي‌گيرند. در اين دستگاه محصول هم بر روي ميز به جلو حركت مي‌كند و هم بر روي محور خود مي چرخد تا اپراتور بتواند كيفيت محصول را بررسي و سالم بودن آنها را تائيد كند. بدين صورت كارگران از دو طرف نوار نقاله بازرسي مي‌توانند كيفيت محصول را بررسي و سالم بودن آن‌ها را تائيد كنند.

جداسازي گوجه‌هاي نامناسب و كال و له شده و يا خار و خاشاك و چوب و غيره از گوجه‌ها در اين مرحله فراهم مي‌شود.

پله سوم | خرد كردن گوجه ها

براي تسهيل در فرايند تغليظ، گوجه هاي تميز شده ابتدا وارد خردكن شده و توسط يكسري تيغه‌هاي متحرك موجود در آن خرد مي‌شوند. گوجه‌ها پس از خرد شدن قبل از ورود به فرايند تلغيظ به مخزن ذخيره انتقال مي‌يابند.

پله چهارم | پخت اوليه

گوجه‌هاي خرد شده  جهت نرم شدن از مخزن با پمپاژ به پيش گرمكن براي رسيدن به حرارت حدود  85 الي 90  منتقل مي‌شود. در نتيجه آن ضمن كاهش بار ميكروبي و افزايش راندمان آبدهي در مرحله فيلتراسيون سبب دستيابي به غلظت، رنگ و قوام مناسب محصول خواهد شد.

پله پنجم | فيلتراسيون

پس از عمليات پيش گرم كني، پوست ها، پالپ و ناخالصي‌هاي ديگر مخلوط آب و گوجه جدا مي‌شود. با توجه به نوع و حساسيت محصول صافي ها متفاوت هستند، اما عملكرد همه آن ها يكي است. در اين فرايند از انواع صافي هاي روتاري با دور كم يا صافي هاي توربو با دورهاي بالا مي توان استفاده كرد. 

پله ششم | تانك فرموله يا مخزن ذخيره

پس از فيلتراسيون آب گوجه وارد مخزن ذخيره آب گوجه شده و آماده پمپاژ به سيستم تلغيظ مي‌گردد. جنس اين مخزن از نوع استيل مي‌باشد.

پله هفتم | تغليظ آب گوجه

آب گوجه موجود در مخزن ذخيره جهت افزايش غلظت و تبديل شده به رب توسط پمپ به داخل ديگ تغليظ وارد مي‌گردد. در يك يا دو يا چند مرحله غلظت سازي محصول نهايي توليد مي‌شود. آب گوجه در ديگ تغليظ تحت خلاء و تحت تاثير حرارت غيرمستقيم آب خود را تا رسيدن به درجه بريكس مناسب يا غلظت مورد نظر از دست مي‌دهد. در اين مرحله نمك نيز به رب اضافه مي‌شود.

خلاء مورد استفاده در اين سيستم از يك طرف سبب حفظ كيفيت رنگ و ويتامين‌ها و از يك طرف ديگر موجب افزايش سرعت توليد و صرفه‌جويي در انرژي مورد نياز مي‌شود. رب گوجه فرنگي آماده شده از ديگ تغليظ وارد مخزن ذخيره مي‌شود و از آنجا با پمپ به دستگاه پاستوريزاسيون انتقال مي‍‌يابد، تا در دماي حدود 85 درجه سانتيگراد حرارت ديده و ميكرواورگانيسم‌هاي آن غير فعال شوند.

پله هشتم | استريل و پركردن قوطي و دربندي

جهت اطمينان از عاري بودن قوطي‌ و شيشه‌ها از آلودگي، لازم است تا قوطي‌ها پيش از عمليات پر كردن كاملا تميز شوند. براي استريل كردن ظروف از دستگاهي به نام قوطي‌شور استفاده مي‌شود. سپس به سمت دستگاه پركن هدايت شده و بطور همزمان رب گوجه فرنگي پاستوريزه شده، بلافاصله وارد دستگاه فيلر و پركن مي‌شود. خروج قوطي‌ها از دستگاه نيز به شكل اتوماتيك صورت مي‌گيرد. پس از پرشدن، قوطي‌ها به دستگاهي نيمه اتوماتيك و يا تمام اتوماتيك كه وظيفه مهر و موم كردن درب قوطي و پرس را دارد، وارد مي‌شود. پس ازآن و در نهايت قوطي‌هاي پر شده به بخش بسته بندي و شرينك پك منتقل مي‌شوند.

پس از فرآيند دربندي، قوطي‌هاي رب جهت استريليزاسيون به دستگاه پاستوريزاتور هدايت مي‌شوند.

پله نهم | اتيكت زني و بسته بندي

پس از خشك شدن قوطي ها اتيكت خورده و توسط دستگاه جت پرينتر بر روي قوطي‌ها تاريخ توليد، تاريخ مصرف، سريال و قيمت مصرف‌كننده زده مي‌شود. سپس در كارتن يا با دستگاه شرينگ پك با كشيدن يك نايلون روي قوطي‌هاي رب بسته‌بندي اتمام مي‌يابد.

طرح توجيهي رب گوجه فرنگي | بخش تاسيسات

بخش تاسيسات شامل ماشين‌آلات مربوطه به تامين انرژي خط توليد، از جمله بخار آب مورد نياز جهت پخت و پاستور كردن رب مي‌باشد. ديگ بخار يا بويلر به منظور تامين بخار و كولينگ تاور جهت خنك كردن آب كاهش‌دهنده دماي دستگاه تغليظ، مهم‌ترين ماشين‌آلات تاسيسات خط توليد رب گوجه‌فرنگي مي‌باشند.

طرح توجيهي رب گوجه فرنگي | بررسي بازار و رقبا

بررسي بازار نشان مي‌دهد در كشور تعداد382 واحد صنعتي توليد كننده رب وجود دارد. اين واحدها به ارزش‌هاي دفتري 15359 ميليارد ريال براي توليد 1448520 تن رب گوجه فرنگي سرمايه گذاري شده‌اند.

66 واحد در حال احداث داراي پيشرفت فيزيكي بيش از 60 درصد است كه مي‌تواند ظرقيت 390070 را به ظرفيت توليد كشور اضافه نمايد. توليد حاضر در صورت تحقق ظرفيت عملياتي سرانه مصرف 18 كشور در سال و 50 گرم در روز را با ملحوظ نداشتن صادرات مي‌تواند ايجاد نمايد. اما طبق بررسي‌هاي ميداني تعداد زيادي از واحدهاي موجود قادر به توليد با ظرفيت پروانه خود نبوده‌اند.

اين در حالي است كه از مجموع ۸۵ هزار هكتار سطح زير كشت كشور؛ پيش بيني مي‌شود كه توليد گوجه فرنگي به بيش از ۴ ميليون و ۲۰۰ هزار تن برسد. در حال حاضر قريب به يك ميليون تن مازاد توليد گوجه معادل ۱۷ هزار هكتار سطح زير كشت در كشور وجود دارد.

جدول 1- پروانه بهره برداري كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
382 15359 26500 1448520 تن
 
جواز تاسيس  هاي  كشور بيش از  60 پبشرفت فيزيكي
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
66 12346 4169 390070 تن

                                                                                             

طرح توجيهي رب گوجه فرنگي | وضعيت صادرات محصول

كشور آذربايجان و روسيه از كشورهاي مصرف كننده رب گوجه فرنگي ايراني هستند. كشورهاي هدف صادرات رب گوجه ايران عمدتاً كشور عراق، افعانستان، كشورهاي عربي حاشيه خليح فارس، تاجيكستان و قزاستان است. كشور ايران به لحاظ توليد رب گوجه فرنگي در جايگاه هفتم و به لحاظ صادرات رب گوجه فرنگي در جايگاه ششم دنيا قرار گرفته است.

كشورهاي همسايه ايران به خصوص دو كشور عراق و افغانستان به دليل قرابت فرهنگي و ذائقه‌اي كه با ايران دارند، بيشترين وارد كنندگان رب گوجه فرنگي از ايران مي‌باشند. ميزان صادرات در سال گذشته رب گوجه فرنگي به عراق، افعانستان و روسيه حدود ۱۵۷ ميليون دلار است.

 

طرح توجيهي رب گوجه فرنگي | سرمايه گذاري مورد نياز

مطالعات براساس توان مالي متقاضي در دو ظرفيت پيش بيني شده است. بر اين اساس احداث طرح توليد رب و سس گوجه فرنگي در سال جاري با ظرفيت اقتصادي ساليانه 3000 تن و با ماشين آلات داخلي؛ 117 ميليارد ريال سرمايه اوليه نياز دارد. نرخ بازدهي سرمايه گذاري بيشتر از 30درصد بوده و كمتر از 3 سال سرمايه اوليه بازگشت داده مي‌شود. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث ارائه شده است:

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   4000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي ) 1830 متر مربع
3 ماشين آلات  ريالي 28699 ميليون ريال

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 83530
2 سرمايه گذاري  درگردش 33730
3 كل سرمايه گذاري 117260

 

   شاخص هاي مالي

موضوع هزينه ها 
نرخ بازده داخلي IRR 31  درصد
دوره برگشت سرمايه 2.73
اشتعال نيروي انساني 30

 

مزاياي اجراي طرح

 • وجود دانش فني طراحي و ساخت ماشين آلات در كشور
 • امكان تامين مواد اوليه و مواد اوليه مورد نياز در كشور براساس فضاي آب هوايي توليد محصول
 • سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه گذاري با توجه
 • امكان توليد چند محصول در يك خط توليد

نتيجه گيري

بازار رب گوجه فرنگي با توجه به ظرفيت مازاد گوجه فرنگي در كشور، داراي مزيت‌هاي ايجاد صنايع فراوري است و اين روند توليد كشاورزي و صنايع تبديلي با شتاب بيشتر در ساليان آينده نيز ادامه دارد.

در صورت توليد محصول ارگانيك مي‌توان عرصه صادرات را به ارويا و كشورهاي آمريكاي لاتين نيز توسعه داد. از نظر نوع توليد، انتظار مي‌رود، توليد رب گوجه در كشورهاي در حال توسعه، رشد قابل ملاحظه‌اي تجربه كند. رب گوجه فرنگي ارگانيگ اگرچه هنوز بازار بزرگي را به دست نياورده است، اما با رشد تقاضاي جهاني براي مصرف محصولات ارگانيك، به خصوص در مناطق مرفه‌تر جهان، انتظار مي‌رود كه بازار رب گوجه فرنگي ارگانيك نيز جايگاه ويژه‌اي پيدا كند.

بسياري از واحدهاي توليدي كشور نيز ظرفيت بسيار مطلوبي را هم براي ايحاد صنايع بسته بندي و هم براي توليدات سفارش محور جهت سرمايه‌گذاري متقاضيان داراي برند؛ توليد بدون كارخانه را فراهم نموده است. در سيستم توليد سفارش محور مبتني بر برندينگ و سرمايه در گردش در صورت برقراري ارتباط ارگانيك با شبكه پخش عمده و مويرگي تامين نياز بازار، سود دهي بسيار سريع اتفاق مي‌افتد. در اين مدل كسب و كار تسلط بر كيفيت و قيمت مواد اوليه در زنجيره تامين، قيمت و كيفيت توليد محصول و ايجاد برند معتبر در بازار بسيار اهميت دارد.

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارايه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي 
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه
 •  

براي دريافت مشاوره در زمينه طرح توجيهي رب گوجه فرنگي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي رب گوجه فرنگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۲۱:۳۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

ثبت طرح صنعتي در صنعت، تجارت و همچنين تحقيقات عظيم صنعتي از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است، كساني كه در اين عرصه فعاليت دارند مي‌دانند كه اگر پيگير ثبت طرح صنعتي خود نشود، احتمالا زيان‌هاي غيرقابل جبراني به وي و تجارتش وارد خواهد شد. از اين رو شناخت و آگاهي نسبت به مراحل و جزئيات طرح صنعتي، مي‌تواند مسير را براي فعالان اين حوزه آسان‌تر كند. در واقع ثبت طرح صنعتي به دقيق بودن و كامل بودن مراحل آن بستگي دارد كه بايد از طرف فعالان حوزه صنعت مورد توجه جدي قرار بگيرد. مي‌توانيد جهت اطمينان و سهولت در ثبت طرح خود، به كارشناسان كاردوك اعتماد كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه امور تجاري مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : ثبت طرح صنعتي

ثبت طرح صنعتي

اگر محصولي با طرح نو و تازه وارد بازار كنيد، بي شك رقيبان نيز همان محصول را حتي با كيفيت بالاتر و قيمت كمتر ممكن است توليد كنند. در اين زمان تنها در صورتي كه طرح خود را به ثبت رسانده باشيد مي توانيد از حقوق خودتان بهره مند شويد. در غير اين صورت رقيبان با نفوذ و قدرتمند به راحتي زحمات شما را به نام خود تمام كرده و از طرح و ايده شما سود مي برند. 

بنابراين براي اينكه از طرح‌هاي صنعتي سوء استفاده‌هاي اين چنيني صورت نگيرد، صنعتگران و مديران ارشد اين حوزه بايد سريع اقدام به ثبت طرح صنعتي كنند تا ارزش و زحماتي كه انجام داده‌اند، محفوظ باقي بماند.

 

معناي طرح صنعتي از نظر قانون

بر اساس قانون اگر طرحي با به كارگيري تركيب خطوط و استفاده از رنگ‌هاي مختلف، اثري نو، تازه و خارق العاده و كاربردي را توليد كند و يا باعث تغييري در محصولات صنايع دستي گردد، طرح صنعتي ناميده مي‌شود.

 

طرح‌هايي صنعتي كه مي‌توان آن را ثبت كرد

براي اينكه طرح صنعتي مورد نظر خود را ثبت كنيد بايد داراي يكسري ويژگي باشد كه مهم‌ترين‌شان نو و تازه بودن آن است. طرح‌هاي صنعتي دامنه‌هاي گسترده‌اي دارند و طيف وسيعي از  محصولات صنعتي، پوشاك و صنايع دستي، از ابزارهاي فني و پزشكي گرفته تا ساعت و جواهرات و ساير اقلام لوكس را شامل مي‌شوند. در همه اين موارد بايد محصولي كه توليد مي‌گردد، خاص، جديد و ابتكاري باشد.

 

مهم‌ترين مزاياي ثبت طرح صنعتي

1- وقتي طرح صنعتي خود را ثبت كنيد شما مالك آن هستيد و هيچ كسي حق ندارد محصول شما را كپي كند، چون مالك حقوقي و معنوي طرح مورد نظر هستيد.

2- شما به عنوان مالك طرح صنعتي ارائه شده مي‌توانيد جلوي هر گونه نسخه برداري غيرمجاز از طرح خود را بگيريد.

3- ثبت طرح صنعتي باعث مي‌شود همگي در يك عرصه و فضاي عادلانه‌اي رقابت كنند.

4- رقابت‌هاي سالم باعث مي‌شود محصولاتي كه از نظر زيبايي مردم پسند هستند نيز بيشتر مورد توجه قرار بگيرند و افزايش يابند.

5- در صورتي كه طرح صنعتي خود را ثبت كنيد، ارزش و جايگاه شركت شما افزايش مي‌يابد.

6- وقتي شما طرح صنعتي خود را ثبت مي‌كنيد، ارزش تبليغاتي كه به خاطر آن انجام مي‌دهيد، افزايش مي‌يابد.

7- انجام ثبت موفقيت محصول شما را در بازار افزايش مي‌دهد و اين اطمينان را به توليد كننده مي‌دهد كه سرمايه‌اش بازمي‌گردد.

8- با ثبت طرح صنعتي شما مي‌توانيد از وارد شدن هر كالايي كه مشابه كالاي توليدي شما و يا عيناً يك نسخه كپي شده از آن باشد جلوگيري كنيد.

 

مدارك لازم براي ثبت طرح صنعتي

مدارك مورد نياز اشخاص حقيقي:

1- كپي شناسنامه و كارت ملي شخص متقاضي

2-  كپي شناسنامه و كارت ملي شخص طراح

3- عكس از نمونه طرح (6 عكس از زواياي مختلف طرح)

4- آدرس، كد پستي، تلفن ثابت و همراه و ايميل متقاضي

مدارك مورد نياز شخص حقوقي:

1- كپي شناسنامه و كارت ملي صاحبان امضاء شركت

2- كپي شناسنامه و كارت ملي شخص طراح

3- كپي روزنامه رسمي ثبت شركت و ثبت آخرين تغييرات شركت

4- عكس از نمونه طرح (6 عكس از زواياي مختلف طرح)

5- آدرس، كد پستي و تلفن ثابت شركت

6- تلفن همراه و ايميل صاحبان امضاء شركت

 

مهم‌ترين نكات براي انجام بي نقص مراحل ثبت طرح صنعتي

1- اندازه تصاويري كه تهيه مي‌نماييد، حداكثر A4 باشد

2- تصاوير بايد لزوماً به صورت عمودي اسكن شود

3- زمينه تصاوير ارسالي بايد داراي رنگ روشن باشد

4- تصاوير طرح بايد لزوماً به صورت رنگي باشد و حداكثر حجم آن (500 كيلو بايت) باشد

5- تصوير مدارك هويتي ترجيحاً بصورت سياه و سفيد اسكن شده و حداكثر حجم آن (250 كيلو بايت) باشد.

6- پشت و روي كارت ملي و كپي صفحه اول شناسنامه در يك تصوير باشد

7- پسوند فايل‌ هاي اسكن شده براي ارسال jpg باشد

8- فايل‌هاي ارسالي را به صورت لاتين نام گذاري نماييد

9- براي ثبت طرح‌هاي صنعتي خود بايد به آدرس اينترنتي iripo.ssaa.ir  مراجعه كنيد.

 

مراحل ثبت طرح صنعتي

1- ثبت طرح‌هاي صنعتي در داخل كشور

در اين خصوص بايد با تكميل مدارك خود به سايت iripo.ssaa.ir مراجعه كنيد و طرح خود را به صورت پيوست ارسال نماييد. بعد از اينكه مدارك مورد نياز و طرح خود را ارسال كرديد، بعد از مدتي با بررسي‌هاي انجام شده مراتب اينكه طرح شما مورد تأييد بوده و مي‌تواند از حمايت‌هاي قانوني بهره‌مند گردد، اعلام مي‌شود.

2- ثبت طرح‌هاي صنعتي در خارج از كشور

ثبت به صورت ملي:

در اين خصوص ابتدا متقاضي بايد طرح خود را به صورت ملي به ثبت برساند و براي آن هزينه‌هايي را پرداخت كند، البته اين كار مي‌تواند كمي زمان بر باشد.

ثبت به صورت منطقه‌اي:

اگر كشور مورد نظر شما عضو كشورهايي باشد كه از طرح‌هاي صنعتي حمايت كند و مورد معاهده قرار گرفته باشد، در اين صورت طرح شما مورد حمايت آن‌ها قرار خواهد گرفت.

ثبت به صورت بين المللي:

در اين زمينه سيستم دقيقي وجود ندارد كه دقيقاً به شما بگويد كه حتماً از طرحتان حمايت خواهد شد. اتباع هر يك از كشورهاي عضو موافقتنامه مي‌توانند با تكميل تقاضانامه بين المللي به بخش اجراي معاهده لاهه، مستقر در سازمان جهاني مالكيت معنوي تسليم نمايند. اين درخواست به كشور مورد نظر ارسال مي‌شود و بعد از آن در صورتي كه مورد پذيرش قرار گرفت از طرح شما حمايت مي‌شود در غير اين صورت مي‌توانيد به نتيجه آن اعتراض كنيد.

البته اگر شما ايراني هستيد بايد بگوييم كه ايران جزو اين موافقت نامه نيست و از طرح‌هاي شما به صورت بين المللي حمايت نخواهد شد.

 

شناسايي زمان مورد نياز براي اينكه طرح صنعتي را ثبت كنيم

براي ثبت طرح صنعتي بايد صبور باشيد، چون مراحل آن بسته به طرح شما و اينكه داخلي و يا خارجي است يك تا چهار ماه به طول خواهد انجاميد. البته تعداد افرادي كه در صف ثبت طرح صنعتي هستند هم مي‌تواند به مدت زمان شما بيفزايد.

 

چطور از طرح صنعتي خود حمايت كنيم؟

وقتي كه طرح صنعتي خود را ثبت مي‌كنيد مورد حمايت‌هاي قانوني قرار مي‌گيرد و در صورتي كه افرادي ثالث بخواهند از طرح‌هاي صنعتي شما بهره‌برداري كنند نياز به اجازه از طرف شما دارند. مالك مي‌تواند از كساني كه از طرح او بدون كسب اجازه استفاده كرده‌اند، به دادگاه شكايت كند.

 

طرح‌هاي صنعتي كه از طرح حمايت قانوني قرار نمي‌گيرند

برخي از طرح‌ها به صورت كلي در بسياري از كشورها قابليت ثبت را ندارند كه عبارت‌اند از:

1- هر طرحي كه قوانين مربوط به جديد بودن، اصيل بودن و قوانين را رعايت نكرده باشد.

2- هر طرحي كه با عرف و اخلاقيات يك جامعه تناقض داشته باشد و از طرف مردم نيز مورد تأييد قرار نگيرد، قابل ثبت نيست.

3- برخي از كشورها صنايع دستي كشور خودشان و كشورهاي ديگر را به عنوان طرح صنعتي قبول نداشته و مورد حمايت قرار نمي‌دهند.

 

سؤالات متداول در خصوص ثبت طرح صنعتي

چه تفاوتي بين اختراع و طرح صنعتي وجود دارد؟

اختراع نشان دهنده عملكرد و كارايي يك محصول است در حالي كه در طرح صنعتي شكل ظاهري، بسته بندي و جديد بودن آن مورد توجه قرار مي‌گيرد. براي اطلاع از شرايط ثبت اختراع كليك كنيد.

هزينه ثبت طرح صنعتي چقدر است؟

بازار ايران دوران سختي را پشت سر مي‌گذراند از اين رو عدد ثابتي را نمي‌توانيم بگوييم، اما اين رقم بين 1 تا 3 ميليون متغير است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه امور تجاري مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : ثبت طرح صنعتي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ثبت طرح صنعتي،
موضوع:
[ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۹:۱۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

با توجه به گسترش استفاده از اينترنت و تمايل مردم به خريد و دريافت خدمات در خانه، راه اندازي سايت اينترنتي مي‌تواند براي شما فرصت مناسبي باشد. يك سايت اينترنتي اين امكان را به شما مي‌دهد تا خدمات و كالاي خود را راحت تر به مخاطبان معرفي كنيد. در واقع ديگر مسافت نمي تواند براي شما مانع محسوب شود. براي داشتن يك سايت لازم هست تا حدي با اينترنت و كاركرد آن آشنايي داشته باشيد. نوشتن و طراحي يك سايت نياز به دانش كد نويسي دارد. اما با ورود نرم افزارهاي جديدي مثل ووردپرس با كمي تلاش شما هم مي‌توانيد يك طراح سايت شويد. مركز كاردوك به شما جهت راه اندازي يك سايت اينترنتي خدمات ارائه مي دهد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه طراحي سايت اينترنتي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : راه اندازي سايت اينترنتي

 

 

راه اندازي سايت اينترنتي

طراحي سايت يكي از مشاغلي است كه امروزه در دنيا به عنوان شغلي با درآمد بالا شناخته مي شود. اگر توانايي طراحي سايت را داشته باشيد مي توانيد از اين دانش خود براي گرفتن پروژه هاي ديگران استفاده كنيد و يا سايت خودتان را راه اندازي نماييد. در ادامه 6 گام اصلي براي راه اندازي سايت را برشمرده ايم.

گام اول راه اندازي سايت اينترنتي | انتخاب نام مناسب

نام سايت شما نشان دهنده كاري است كه آن را انجام مي‌دهيد. به همين دليل نامي كه انتخاب مي‌كنيد بايد دقيقاً با كاري كه انجام مي‌دهيد، مرتبط باشد. نام‌هاي انتخابي براي دامنه خود را بايد كوتاه، مختصر و مفيد انتخاب كنيد تا مخاطب به راحتي آن را به ذهن بسپارد و به راحتي نيز به خاطر بياورد. هر چقدر نام انتخابي توسط شما حرفه‌اي‌تر باشد، سئو سايت‌تان نيز بالا‌تر خواهد رفت.

گام دوم | انتخاب هاست مناسب

هاست جايي است كه فضاي سايت شما در آن بارگذاري مي‌شود كه به فارسي معني ميزبان را هم مي‌دهد. شما مي‌توانيد با پرداخت پول فضاي زياد و يا محدودي را براي سايت خود در نظر بگيريد. با كمي جست و جو در اينترنت مي‌توانيد يك سايت معتبر در زمينه هاست پيدا كرده و فضاي مورد نظر خود را خريداري كنيد.

گام سوم راه اندازي سايت اينترنتي | تهيه قالب مناسب

جوملا قالبي است كه معمولاً براي طراحي سايت مورد استفاده قرار مي‌گيرند. ظاهر سايت شما بسيار مهم است. كاربر وقتي وارد سايتي مي‌شود اولين چيزي كه به آن توجه مي‌كند ظاهر سايت است. در واقع ظاهر اوليه باعث مي‌شود كه او بخواهد مدت زمان بيشتري و يا كمتري در سايت شما به جست و جو بپردازد.

گام چهارم | يادگيري وردپرس

يكي از راه‌هاي اساسي براي اينكه بتوانيد در ظاهر و شكل سايت خود و محتوايي كه توليد مي‌كنيد اثرگذارتر عمل كنيد، بايد كار با وردپرس را ياد بگيريد. در اين زمينه بهترين كار اين است كه دوره‌هاي آموزشي كه به صورت اينترنتي در سايت‌هاي مختلف وجود دارد را بگذرانيد تا بتوانيد به خوبي از پس كنترل و اداره سايت خود برآييد.

گام پنجم راه اندازي سايت اينترنتي | تسلط بر افزونه‌ها

افزونه يا پلاگين‌ها نوعي نرم افزار كوچك و كاربردي هستند كه به برنامه اصلي امكانات جانبي و مكملي را اضافه مي‌كنند. در اكثر برنامه‌هاي كاربردي افزونه به صورت مجزا وجود دارد و شما مي‌توانيد افزونه مربوطه را دانلود كرده و سپس به نرم افزار اضافه نماييد.

اگر سايت خود را طراحي مي‌كنيد بايد كار كردن با افزونه‌ها را ياد بگيريد و بايد بتوانيد تشخيص دهيد كه كدام افزونه براي سايت شما مناسب است.

گام ششم | توليد محتوا

وقتي توانستيد ظاهر سايت خود را مديريت كنيد حالا نيازمند توليد محتوا هستيد. فرقي نمي‌كند در چه زمينه‌اي فعاليت مي‌كنيد. شما بايد توليد محتوا را انجام دهيد. چه سايت شما در مورد خدمات و آموزش در زمينه بازاريابي باشد و چه فروش مواد غذايي، بايد محتواي مفيد را توليد كنيد.

گوگل هر چند وقت يك بار دستورات جديدي را در مورد سئو منتشر مي‌كند. از اين رو شما بايد بتوانيد محتواي توليدي خود را بر اساس قوانين به روز سئو منتشر كنيد تا آمار بازديد سايت‌تان بالا رود. از طرف ديگر براي انتشار مقالات بايد زمان مشخصي را تعيين كنيد. مثلاً هر روز در رأس يك ساعت مشخص و يا در هفته سه بار اين كار را انجام دهيد. تا گوگل شما را بشناسد و به مرور زمان بالا بياييد.

اقدامات لازم بعد از راه اندازي سايت چيست؟

طراحي سايت تنها بخشي از شروع يك سايت است. براي آن كه بتوانيد در زمينه ديجيتال ماركتينگ موفق شويد، دائم بايد بر روي سايت تان كار كرده و آن را رها نكنيد. سئوي سايت، كيفيت محتوا، ميزان فعاليت، گرفتن تبليغات از ساير سايت‌ها، برند سازي، شناخت نياز مخاطب از جمله عواملي است كه شما بايد براي بالا بردن امتياز سايت‌تان به آن ها توجه كنيد. براي آشنايي با ديگر روش هاي ديجيتال ماركتينگ كليك كنيد.

يكي ديگر از عوامل مهم در تعيين امتياز سايت، قوانين گوگل است. از آن جا كه اين قوانين دائم در حال به روز شدن هستند، پس شما براي ماندن در اين رقابت بايد از آن ها اطلاع داشته و تغييرات لازم را اعمال كنيد. 

تعداد نيرو و هزينه هاي سايت

هر سايتي براي ماندن و پيشرفت نياز به نيروهاي متخصص دارد. مدير سايت، طراح و گرافيست، محتوا نويس، بلاگر، برنامه نويس، ويراستار، سئو كار و... از جمله افرادي هستند كه بايد براي راه اندازي و پشتيباني سايت حضور داشته باشند. اگر شما بودجه مورد نياز براي گردهم آوري اين افراد را نداريد؛ مي توانيد بخش هايي از كار را به موسساتي چون كاردوك بسپاريد و از مشاوره و خدمات آن ها استفاده نماييد. 

سخن پاياني...

طراحي سايت مي‌تواند موجب رونق كسب و كار شما شود به همين دليل بايد با آگاهي زياد در اين عرصه قدم بگذاريد. از طرفي ديگر بايد صبور باشيد و انتظار نداشته باشيد تا يك شبه يا در ظرف چند روز بتوانيد از سايت خود درآمدزايي كنيد. اين پروسه شش ماه تا يك سال طول مي‌كشد تا سايت‌تان در صفحات اوليه گوگل قرار بگيرد. با صبر و آموزش مي‌توانيد تحول بزرگي در كسب و كار خود ايجاد كنيد. براي دريافت مشاوره كسب و كار از متخصصان كاردوك كليك كنيد.

سؤالات متداول در خصوص طراحي سايت اينترنتي

آيا قالب‌هاي سايت رايگان هم وجود دارد؟

بله. براي طراحي سايت خود مي‌توانيد از قالب‌هاي رايگان هم استفاده كنيد اما امكانات و سرعت اين قالب‌ها پايين است. به همين دليل سعي كنيد با صرف هزينه‌اي بيشتر قالب‌هايي را انتخاب كنيد كه از سرعت بهتري برخوردار باشند.

چگونه ديگران مي‌توانند به سايت كه طراحي كرديم اطمينان كنند؟

براي اينكه كسب و كارتان معتبر و قانوني باشد و مردم به آن اعتماد كنند بايد نماد اعتماد بگيريد. سايت‌هايي وجود دارد كه اين خدمات را ارائه مي‌دهند. اما يادتان باشد كه براي گرفتن نماد اعتماد به آدرس ثابت و خط تلفن ثابت نيازمند هستيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه طراحي سايت اينترنتي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : راه اندازي سايت اينترنتي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۵:۱۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

افزايش فروش خواسته تمام فعالان اقتصادي و كارآفرينان است. راندمان فروش نشان دهنده موفقيت محصول و يا خدمات توليد شده توسط صاحبان مشاغل است و ارتباط مستقيم با سودآوري سازمان و ماندگاري در بازار رقابت را دارد. از اين رو همه به دنبال اين هستند كه با راه‌ها و روش‌هاي مختلف فروش خود را بالا ببرند. فرقي نمي‌كند كه كسب و كار از چه نوعي است (اينترنتي يا حضوري)، در هر صورت بايد از تكنيك‌ها و روش‌هاي مختلفي براي افزايش راندمان فروش خود استفاده كنيد. در ادامه براي آشنايي بيشتر با اين روش ها با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها در زمينه افزايش راندمان فروش مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: افزايش فروش

 

 

افزايش راندمان فروش

هر روزه كسب و كارهاي مختلفي در حال رشد هستند، اين موضوع به خصوص براي آن دسته از مشاغلي كه به صورت اينترنتي فعاليت دارند، بيشتر صدق مي‌كند. در قرن حاضر اينترنت بخش جدايي ناپذيري از زندگي شهري بشر محسوب مي شود. روز به روز نيز كسب و كارهاي بيشتري بخشي از فعاليت خود را وارد دنياي مجازي مي كنند، چرا كه به آن ها اجازه مي دهد ارتباط مستقيمي با خريداران داشته باشند. استفاده از ابزارها و ايده هاي نوين راز موفقيت كسب و كارهايي است كه سال ها توانسته اند در عرصه تجارت باقي بمانند. در نتيجه اگر به دنبال بالا بردن راندمان كار خود هستيد مي توانيد از ايده هاي نوين كارشناسان كاردوك نيز استفاده كنيد.

نكات مهم براي افزايش راندمان فروش

1- كارهاي فروش را پيگيري كنيد

قبل از معرفي و اجراي استراتژي‌هاي جديد، شما بايد موارد قديمي و كارهايي كه در گذشته براي افزايش فروش انجام مي‌داديد را ارزيابي كنيد. بهترين راه براي شروع، نظارت بر فعاليت فروش و پيگيري زماني است كه هر يك از اعضاي تيم در كارهاي مختلفي كه بر عهده دارند، مي‌گذرانند. در حالت ايده آل، شما بايد فعاليت فروش خود را در زمان واقعي نظارت و اندازه گيري كنيد.

2- براي افزايش فروش از منابع صحيح استفاده كنيد

وقتي بتوانيد بر كارهاي فروش محصولات شركت و يا كارخانه خود نظارت دقيقي داشته باشيد، متوجه فرصت هاي پيشرويتان نيز مي شويد. براي مثال اگر متوجه شديد بخشي از فعاليت تيم فروش شما صرف انجام كارهايي مي‌شود كه قابل جايگزيني با سيستم هاي اتوماتيك هستند، بهتر است از ابزارآلات مدرن براي بسته بندي محصولات و خدمات خود استفاده كنيد.

بنابراين با استفاده از منابع صحيح براي فعاليت مي‌توانيد راندمان فروش خود را بالا ببريد. در واقع سرعت كار خود بهبود داده‌ايد.

3- به كارگيري افراد خِبره و يا آموزش افراد مبتدي

از جمله راه‌هايي كه مي‌توانيد سرعت و كيفيت فروش محصولات خود را بالا ببريد به كارگيري افراد خِبره و آموزش ديده است. هرچقدر تيمي كه با آن كار مي‌كنيد بدانند كه چه وظايفي دارند، چه كاري بايد انجام دهند و در موارد اضطراري چه تدبيري را بيانديشند، موجب افزايش راندمان فروش شما خواهد شد. همچنين شما مي‌توانيد افرادي كه تازه استخدام كرده‌ايد را نيز مورد آموزش قرار دهيد.

4- افزايش فروش با بالا بردن كيفيت مواد محصولات توليدي

اگر محصول خاصي توليد مي‌كنيد، يادتان باشد كه بايد كيفيت برتر را در بين رقباي خود داشته باشيد. حتي اگر قيمت تمام شده شما بالا برود، باز هم كيفيت بالاي محصولتان حضور و ماندگاري‌تان را در بازار تضمين خواهد كرد.  مطمئن باشيد بالا بردن كيفيت مواد به كار رفته در محصولات توليدي مي‌تواند راندمان فروشتان را بالا ببرد.

5- استفاده از شبكه‌هاي مجازي و سايت‌ها

شيوه‌هاي سنتي كسب و كارها امروزه نمي‌تواند جوابگوي نياز خريداران باشد، در واقع اگر فقط به شكل سنتي فعاليت مي‌كنيد اين مهم را بايد در نظر بگيريد كه مي‌توانيد بخش مهمي از فروش خود را به صورت اينترنتي انجام دهيد.

البته همه كسب و كارها فقط كالايي را به فروش نمي رسانند، بخش بزرگي از تجارت هاي اينترنتي از طريق توليد محتوا انجام مي‌شود كه نشان دهنده قدرت اينترنت در دنياي تجارت است. بنابراين بايد فروش خود را از طريق شبكه‌هاي مجازي و اينترنت نيز انجام دهيد. ايجاد سايت، قرار دادن محتواها در اينستاگرام و انجام تبليغات مي‌تواند روي راندمان فروش شما تأثير مثبت بگذارد.

6- بازاريابي تلفني راهي براي افزايش فروش

البته اين شيوه براي افزايش فروش قديمي شده اما هنوز هم كاربردهاي خود را دارد. مي‌توانيد با تعدادي از مشتريان به صورت تصادفي تماس بگيريد و در مورد محصولات خود اطلاعات لازم را به آن‌ها ارائه دهيد. البته اول از همه مطمئن شويد كه آيا مخاطب‌تان تمايل دارد كه صحبت‌هاي شما را گوش دهد، سپس در اين باره شروع به گفتگو و بازاريابي كنيد. اين مهم نيز در بالا بردن راندمان فروش شما مؤثر خواهد بود.

7- براي ميزان فروش خود هدف تعيين كنيد

بدون هدف هيچ كاري انجام نمي‌شود. در واقع وقتي همه اجزاي شركت شما بايد بر اساس هدفي تعيين شده باشد، براي شما و تيمتان مشخص است كه چه راستايي بايد فعاليت كنيد. به اين ترتيب به كليه برنامه‌ها و برآوردهايي كه از پيش تعيين كرده‌ايد، مي‌رسيد.

براي فروش هم بايد سقفي را تعيين كرده و در نظر بگيريد. مثلاً تعيين كنيد كه در اين ماه بايد در حدود صد عدد از كالاي مورد نظر را به فروش برسانيد و در اين خصوص همه اعضاي تيم توليد كننده بايد صد عدد كالا توليد كنند و همه اعضاي تيم فروش براي فروش اين مقدار از كالا بايد فعاليت و برنامه‌هايي را تعيين و اجرا كنند.

8- به اعتراضات مشتري توجه كنيد

معمولاً در كشور ما هرگونه اعتراضي را نشانه كج سليقه‌گي مشتري به محصول مي‌دانند. در حالي كه اعتراضات مي‌توانند سازنده باشد و به فروش بيشتر شما منجر شود. همه اعتراضات را گوش دهيد حتي خودتان با مشتري‌هايتان تماس بگيريد و يا از طريق پرسشنامه به اين مهم پي ببريد كه در مورد محصول شما چه اعتراضي دارند.

همه اين نقاط ضعف را بنويسيد و طي آن برنامه‌هايي را براي رفع اين نواقص در محصول طراحي و اجرا كنيد.

9- به جزئيات اهميت بدهيد

شايد شنيده باشيد كه جزئيات زياد مهم نيستند و نبايد خودتان را درگير آن كنيد، اما بخش مهمي از كيفيت محصول و خدمات شما به مشتري در جزئيات قرار دارد. مثلاً برخي از مشتري‌ها به اين كه بسته بندي بدون هيچ ايرادي باشد، حساس‌اند، برخي ديگر در مورد محصولاتي مثل كفش، به ديده نشدن چسب‌هاي اطرافش بسيار اهميت مي‌دهند و آن را نشانه بي كيفيتي مي‌دانند.

اين جزئيات مهم مي‌تواند در تصميم مشتري براي خريد مجدد از فروشگاه شما تأثير بگذارد.

10- تسريع در روند پاسخگويي

بايد تيمي براي پاسخگويي به مشتري داشته باشيد كه در هر زماني آماده جوابگويي به سؤالات خريدار باشند. بايد كليه راه‌هاي ارتباطي مشتري با شما باز باشد. يعني هم حضوري و هم غيرحضوري. از طريق چت كردن، شماره تماس ثابت و همراه، ايميل و يا ارتباط حضوري مشتري بايد بتواند به راحتي به شما دسترسي داشته باشد.

از طرفي مشتري نبايد دقيقه‌ها و يا ساعت‌ها منتظر اين باشد كه شما به او پاسخ دهيد، بايد در كمترين زمان ممكن به هر سؤالي كه دارد سريع جواب داده و او را منتظر نگذاريد. اين فرآيند باعث اعتمادسازي نيز مي‌شود. خريدار متوجه مي‌شود شما صادق هستيد و به راحتي با او ارتباط برقرار مي‌كنيد. تسريع در روند پاسخگويي مي‌تواند به راندمان فروش شما كمك كند.

11- نياز مشتري را بررسي كنيد

صاحبان كسب و كارها بايد بتوانند بر اساس نياز مشتري محصولات خود را به فروش برسانند. در واقع محصولات بايد هدفمند باشد تا بتواند فروش خوبي را عايد توليد كنندگان كند. به همين دليل بايد محصولاتي را توليد كنيد كه نياز مشتري را برطرف سازد. از اين رو اگر مي‌بينيد كه فروش پاييني داريد و تلاش‌هاي شما براي افزايش فروش بي فايده است، بهتر است محصول خود را تغيير دهيد.

براي اين مهم مي‌توانيد نياز مشتري را بر اساس نظرسنجي‌ها انجام دهيد و بپرسيد كه بيشتر از همه چه كمبودهايي را در زمينه محصولات احساس مي‌كنند. بر اساس پاسخ‌هاي مشتريان مي‌توانيد روي محصول توليدي خود كار كرده و آن را تغيير دهيد. براي پي بردن بهانگيزه خريد مشتريان خود كليك كنيد.

12- دانش خود را بالا ببريد

بخش مهمي از افزايش فروش به دانش توليد كننده بستگي دارد. برخي هيچ وقت به دنبال آن نيستند كه ببينند چه چيزي در دنياي كسب و كار و مواد اوليه تغيير كرده و با هر چيزي كه جديد است مقابله مي‌كنند.

اين شيوه كسب و كار شايد براي قرن‌هاي قبل مفيد واقع مي‌شد، اما امروزه نمي‌تواند به كار آيد، از اين رو بهتر است كه در خصوص محصولات، مواد اوليه، بازار و رقبا هميشه به روز باشيد و همراه با زمان حركت كنيد. ماندن در گذشته نمي‌تواند از شما يك فروشنده موفق بسازد.

13- همكاري با رقبا

هميشه قرار نيست رقيب را يك غول بزرگ در بازار تصور كنيد. مي‌توانيد با آن‌ها همكاري هم داشته باشيد. مثلاً طي قراردادي محصولاتي مشترك با نام‌ها و برندهاي مختلف را توليد كرده و به بازار عرضه كنيد. همكاري با رقبا به شما كمك مي‌كند جاي خوبي در بازار داشته باشيد و به عنوان فروشنده معتمد شناخته شويد. همين مهم روي فروش شما تأثير مثبت خواهد گذاشت.

14- صرف هزينه‌هاي قابل توجه

گاهي اوقات براي اينكه فروشتان بالا رود بايد هزينه‌هايي را پرداخت كنيد. اين هزينه براي بازاريابي محصولات شماست كه بايد از روش‌هاي مختلفي صورت بگيرد. مثلاً با پرداخت مبلغي به سايت‌هاي پربازديد، سايت خود را به همراه محصولاتتان تبليغ كنيد. براي فروش بيشتر بايد گاهي مبالغ زيادي را پرداخت كنيد. اما بعد از مدتي شاهد افزايش تعداد مشتريان و در مقابل آن افزايش فروش خواهيد شد.

 

سخن پاياني...

فروش زياد بايد خواسته همه كساني باشد كه در يك مجموعه با هم كار مي‌كنند. اگر هر كسي در طي فرايند توليد و فروش يك محصول ساز خود را بزند، نمي‌توان انتظار داشت كه محصولات و خدمات فروش خوبي داشته باشند و حتي ممكن است باعث ورشكسته شدن كسب و كاري شود. بخش مهمي از افزايش راندمان فروش به همكاري و وحدت در تيم برمي‌گردد كه بايد آن را مورد توجه قرار دهيم.

 

سؤالات متداول در خصوص افزايش راندمان فروش

آيا اطلاعات محصول تأثيري در روند يك فروش موفق دارد؟

بله. مشتري دوست دارد كه اطلاعات روي محصول شفاف، واضح و كامل باشد. اگر نتواند اطلاعات مندرج بر روي محصول را مطالعه كند، ديگر از كالاهاي توليدي شما خريداري نمي‌كند.

در فروش اينترنتي به چه نكته‌اي در خصوص محصول بايد توجه كنيم؟

در فروش اينترنتي بايد به عكس محصول توجه كنيد، يعني محصولي كه شما آن را براي فروش قرار مي‌دهيد بايد واضح باشد تا خريدار بتواند به جزئيات محصول پي ببرد. اين مهم تأثير مهمي در افزايش فروش دارد.

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها در زمينه افزايش راندمان فروش مي‌توانيد با كارشناسان مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: افزايش فروش


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افزايش فروش،
موضوع:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۷:۰۶:۳۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

نوشتن طرح توجيهي توليد كاشي سراميكي از اقدامات اوليه اي است كه بايد براي راه اندازي چنين توليدي به آن توجه كنيد. صنايع ساخت كاشي و سراميك تحت تاثير رشد تكنولوژي توليد انواع ماشين آلات با فناوري‌هاي پيشرفته دنيا همانند تكنولوژي فشار پيوسته، فناوري جوهرافشان ديجيتال در اعمال طرح‌هاي بديع و بسيار زيبا بر روي كاشي و همچنين فرمولاسيون و تكنولوژي‌هاي نوين لعاب‌كاري كاشي و سراميك موجب شده كه جنبه‌هاي زيبايي رنگ و طرح‌هاي نو، كلاسيك و تكنيكال آن در توليد پانل‌هاي بسيار بزرگ كاشي و سراميك كف با ضخامت‌هاي متفاوت به موازات توليد كاشي‌هاي ديوار در مقياس كوچك، حرف اول را در بازار رقابت اين محصولات بزند. بنابراين براي ورود به اين بازار به عنوان توليدكننده داراي توجيه اقتصادي است. در ادامه خلاصه‌اي از طرح توجيهي توليد كاشي هاي لعاب دار سراميكي را ارائه داده‎‌ايم.

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي توليد كاشي سراميك

 

 

موقعيت توليدكنندگان داخلي در مقايسه با خارجي

ظهور توليدكنندگان انبوه بين‎المللي در اين صنعت همانند چين، كشورهاي جنوب شرقي آسيا و خاورميانه و ابر قدرت‌هاي اروپايي همانند شركت‌هاي ايتاليايي و اسپانيايي موقعيت را براي توليدكنندگان كشورهاي در حال توسعه دشوار كرده است. اين توليدكنندگان با ايجاد گروه‌هاي متشكل و به هم پيوسته صنعت تجارت در يك زنجيره تامين، توليد و فروشي كه متكي بر نوآوري، خلاقيت و هنر است؛ سرمايه گذاران و توليدكنندگان داخل كشور را در مسير ضرورت ارتقا بهره‌وري منابع و داشتن تعهدي پايدار به توليد كاشي با كيفيت قرار داده است. 

وضعيت صنعت كاشي وسراميك در كشور ارتباط تنگاتنگي با سياست گذاري‌هاي كلان ملي، توسعه عمراني و امكان صادرات دارد. در حال حاضر علي رغم وجود كارخانه‌هاي متعدد توليد كاشي و تعداد زيادي طرح‌هاي در حال احداث با پيشرفت فيزيكي بيش از  50 درصد در شرف راه اندازي هستند. در اين وضعيت استفاده از مشاوره تخصصي در بررسي راهبرد‌هاي حوزه تكنولوژي، مالي و اقتصادي طرح‌ها و واحدهاي موجود و سرمايه‌گذاري جديد كاشي و سراميك به يك الزام تبديل نموده است. براي دريافت مشاوره و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

طرح توجيهي توليد كاشي سراميكي |معرفي محصول

مطابق استاندارد، كاشي محصولي صنعتي، نازك و سفالي ساخته شده از مواد معدني (همانند خاك رس، كائولن، فلدسپار، كوارتز، دولوميت لعاب، رنگ و ساير مواد اوليه معدني) است كه در ابعاد، شكل و ضخامت‌هاي متفاوت براي پوشش كف و ديوارها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

كاشي معمولا به شيوه اكسترود يا پرس شكل داده شده و پس از خشك  شدن و آماده سازي لعاب و چاپ در دماي مناسبي پخت مي‌گردد. اين محصول داراي تنوع زيادي بوده و بسته به مزيت‌هاي خاص مورد نياز مشتري همانند عايق بودن، ايجاد سهولت در نظافت، قابليت‌هاي حرارتي، عايق رطوبتي، مقاوم بودن در مقابل مواد شيميايي، ضد خش بودن، زيبايي طرح و نقش، ماندگاري و تنوع توليد به صورت صنعتي توليد مي‌شود.

طرح توجيهي توليد كاشي سراميكي | كالاهاي جايگزين كاشي

كالاهاي جايگزين و رقيب كاشي و سراميك، سنگ‌هاي طبيعي برش داده شده است كه با توجه به نوع سنگ سخت گرانيتي با مرمريت داراي قيمت تمام شده بسيار بالاتر بوده و بعضاً ضمن محدود بودن رنگ و طرح امكان يكسان سازي نقوش طبيعي در كاربرد مشابه با كاشي ميسر نيست. تغيير رنگ و كدر شدن سنگ‌هاي طبيعي ساب خورده در طول زمان تحت تاثير عوامل طبيعي سريع واقع مي‌شود.

كالاي جايگزين ديگر سنگ‌هاي مصنوعي است كه تقريباً استفاده از آن به دليل طرح‌هاي متنوع و قيمت ارزان به عنوان رقيب سنگ طبيعي و كاشي رايج شده است. ولي به دليل نوع تكنولوژي و مواد اوليه آن كه پايه سيماني و رزين‌هاي شيميايي دارد، كيفيت آن وابسته به نوع رزين و فرمولاسيون مواد است، حتي در بهترين حالت طول عمر، كيفيت، طرح و نقش آن قابل رقابت با كاشي‌هاي سراميكي نيست.

طرح توجيهي توليد كاشي سراميكي | موارد كاربرد كاشي سراميكي

از كاشي ضمن داشتن زيبايي به دليل نفوذ ناپذيري براي حفاظت محيط در مقابل رطوبت در محيط‌هاي داخلي و بيروني ساختمان و استخرها استفاده مي شود. از كاشي‌هاي مقاوم در مقابل محيط‌هاي شيميايي در آزمايشگاه‌ها و از كاشي‌هاي زيبا و مقاوم در مقابل سايش به عنوان كف‌پوش ابنيه استفاده مي‌شود.

طرح توجيهي توليد كاشي سراميكي | دانش فني پروژه و روش توليد محصول

دانش فني و ماشين آلات توليدي نقش مهمي در كيفيت مناسب و قابل رقابت با ساير توليدكنندگان اروپايي و ايتاليايي دارد، چرا كه آن‌ها سابقه زيادي در توليد اين محصولات دارند. ساخت بخشي از اجزا، ماشين آلات و تجهيزات مستقر در فرايند توليد در داخل كشور بومي شده و قابل ساخت است. ولي در بخش‌هاي حساس توليد جهت دستيابي به محصولات با كيفيت و كمترين ضايعات نياز به خريداري دانش فني و تجهيزات خارجي است.

ماشين آلات به صورت اتوماتيك در هشت بخش جهت توليد محصول بالانس شده اند. اين هشت بخش كه در ادامه نيز شرح داده ايم عبارتند از؛ سنگ شكن و آسياب، مواد اوليه معدني، كانوايرها، باكس فيدر تغديه مواد اوليه، بالميل هاي دوغاب، انگوب و لعاب، اسپري دراير، پرس پودر كاشي، خشك كن، خطوط لعاب زني، خط انگوب و چسب زني، ميكسر، دستگاه چاپ ديجيتال، ماشين آلات سورتينگ و بسته بندي، به علاوه سيستم واگن‌هاي  لود و دانلود حمل اتوماتيك كاشي و تابلوها و پي ال سي تنظيم فرايندهاي توليد.

1- تهيه دوغاب كاشي

فرآيند توليد كاشي از دپوي خاك در محل اختصاصي مستقر در سايت كارخانه شروع مي‌شود. خاك دپو شده به سنگ شكن منتقل و خردايش انجام مي‌گردد. خاك خردايش شده پس از انتقال به باكسفيدر و توزين مطابق فرمولاسيون به بالميل تهيه دوغاب منتقل شده و پس از بارگيري و كنترل پارامترهاي دوغاب به بلانچر براي ماندگاري هدايت مي‌شود. در اين مرحله همزمان با گرفتن ناخالصي‌ها در فيلتر و كنترل كيفيت، دوغاب به تانك اسپري دراير منتقل و از آنجا به اسپري دراير پمپ مي‌شود.

2- تهيه بيسكويت كاشي

دوغاب پمپ شده به اسپري دراير پودر شده و ضمن كنترل پارامترهاي كيفي آن به سيلوي ذخيره جهت ماندگاري و سپس انتقال به دستگاه پرس جهت توليد بيسكويت كاشي گسيل مي‌شود. پارامترهاي كيفي بيسكويت كنترل  شده و براي خشك شدن منتقل مي‌شود. پس از آن ضمن بررسي پارامترهاي كنترل كيفي جهت تميزي سطح به بخش برس و گردگيري و كنترل كيفي سطح منتقل مي‌شود. در مرحله بعد در كابين آب ميزان رطوبت مورد نياز روي كاشي با پاشش تنظيم و به بخش انگوب روي كاشي منتقل و انگوبي كه توسط بالمير از قبل آماده سازي شده و از مخزن نگهداري به خط توليد منتقل شده را در كابين بر روي كاشي به ميزان مناسب اعمال مي‌گردد.

3- فرايند لعاب كاري

مواد اوليه توليد لعاب مطابق فرمولاسيون توزين و پس از انتقال به بالمير و چرخش و تهيه لعاب به مخزن نگهداري هدايت و ضمن كنترل پارمترهاي كيفي در كابين خط توليد منتقل و بر روي كاشي  اعمال مي‌گردد.

4- چسب كاري

روي كاشي لعاب كاري شده قبل از چاپ در كابين مخصوص با چسبي كه قبلا توزين ميكس و از كيفيت آن اطمينان حاصل شده و از مخزن نگهداري به خط توليد منتقل شده به ميزان كنترل شده آغشته مي‌شود.

5- فرايند چاپ

در اين مرحله منابع و اجزا فرمول رنگ توزين و به بالمير چرخشي تهيه رنگ منتقل و ضمن كنترل پارامترهاي كيفي، رنگ به مخزن نگهداري و به كابين چاپ كاشي منتقل مي‌شود و ضمن كنترل پارامترهاي كيفي چاپ بر روي كاشي و كنترل ميزان رنگ اعمال شده اصلاحات لازم انجام مي‌گيرد. در سيستم‌هاي نوين توليد كاشي با استفاده از چاپگرهاي جوهرافشان ديجيتال ضمن قابليت اعمال سريع‌تر، طرح‌هاي بسيار زيبا با كيفيت عالي و فرايند چاپ بسيار با كيفيت بهتر و كنترل شده تر اعمال مي‌گردد.

6- فرايند انگوب زير

در آخرين مرحله توليد قبل از چاپ مواد و اجزا مطابق فرمولاسيون انگوب زير آماده پس از انتقال به بالمير و هموژن شدن و كنترل كيفيت و انتقال و نگهداري در مخزن براي استفاده به خط كابين مستقر در فرايند توليد و اعمال آن در زير كاشي هدايت مي‌شود. در صورت تنظيم بودن كيفيت و ميزان انگوت اعمالي كاشي بر روي واگن‌هاي هادي به تونل پخت بارگيري مي‌شود.

7- فرايند پخت

كاشي‌هاي لود شده در واگن‌ها به سمت كوره تونلي كه داراي تنظيم پارامترهاي ترموديناميكي در طول كوره است، هدايت و طي عبور از كوره  پخت شده و با استفاده از واگن‌هاي بارگيري به بخش سورتينگ منتقل مي‌شود.  

8- فرايند سورت وبسته بندي

پس از انتقال واگن‌هاي حاوي كاشي به خط سورت عمل تخليه كاشي‌ها انجام و محصول منتقل شده به خط سوورتينگ بر اساس شاخص‌هاي درجه‌بندي سطحي، كيفي و حجمي استاندارد تفكيك و پس از قرارگيري در استايكو و كارتن نمودن به دستگاه شرينگ و انتقال كارتن به پالت و پالت‌بندي كارتن‌ها هدايت مي‌شود. محصول توليدي به صورت پالت، آماده انبار و ورود به بازار است.

طرح توجيهي توليد كاشي سراميكي | بررسي بازار و رقبا

دركشور بر اساس آخرين آمار منتشره تا پايان سال 1398 تعداد 1461 جواز تاسيس و پروانه بهره‌برداري براي توليد انواع كاشي وسراميك صادره شده است كه از اين مجموع تعداد 285 واحد و كارخانه داراي پروانه بهربرداري بوده و با سرمايه گذاري اسمي  63200ميليارد ريال ظرفيت توليد 580 ميليون متر مربع انواع كاشي را دارند. طرح‌هاي درحال احداث بالاي 50 درصد پيشرفت فيزيكي 98 واحد بوده كه با 308 ميليون يورو ماشين آلات خارجي قابليت ايجاد ظرفيت 290 ميليون متر مربعي را دارند. تغيير نرخ برابري ارزهاي خارجي نسبت به ريال امكان و توجيه پذيري صادرات كاشي هاي باكيفيت را علل الخصوص به كشورهاي همسايه فراهم نمود. به گونه‌اي كه آمار منتهي به پايان فروردين1398 صادرات كاشي به كشورهاي مختلف با ارزش ريالي 1163 ميليارد ريال كاشي بيش از 12 ميليون دلار را نشان مي‌دهد.

طرح توجيهي توليد كاشي سراميكي | سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس  مطالعات انجام شده  احداث طرح كاشي در سال جاري با ظرفيت اقتصادي حدود  788ميليارد ريال سرمايه اوليه نياز دارد. نرخ بازدهي سرمايه گذاري بيشتر از 20 درصد بوده و كمتر از 4 سال سرمايه اوليه خود را برداشت مي‌كنيد. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت عملي توليد ساليانه  3000000مترمربع ارائه شده است.

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   25000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي ) 4330 متر مربع
3 ماشين آلات  ريالي 13000 ميليون ريال
4 ماشين آلات   ارزي 3198 هزار دلار

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 723625
2 سرمايه گذاري  درگردش 64782
3 كل سرمايه گذاري 788408

 

   شاخص هاي مالي

موضوع هزينه ها 
نرخ بازده داخلي IRR 20 درصد
دوره برگشت سرمايه 3/5
اشتعال نيروي انساني 150

 

طرح توجيهي توليد كاشي سراميكي | مزاياي اجراي طرح

با توجه به نياز محصول در حوزه‌هاي مختلف ساختماني، توليد كاشي كالايي ضروري و مورد نياز است در ادامه برخي مزاياي اجراي اين طرح را در يك  استراتژي صادراتي محور ارائه شده است:

 • امكان تامين مواد اوليه و كاني هاي معدني
 • سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه گذاري با توجه به كاربرد گسترده و رو به رشد محصولات بعنوان كالاي جايگزين محصولات قديمي با ارايه كيفيت، طرح، نقش مدرن و سايزهاي متفاوت 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي توليد كننده كاشي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي توليد كاشي سراميك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۴:۱۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر