كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

عارضه يابي سازماني ، واحدهاي توليدي و حتي صنايع كوچك براي ماندگاري در بازار رقابت لازم و ضروري است. تغيير رويه و بهسازي عناصر سازنده با شرايط جديد شايد در نظر اول سخت و هزينه بر باشد، اما توجه داشته باشيد كه بدون عارضه يابي شما در حال اتلاف بخشي از ثروت و ارزش افزوده تان هستيد. بنابر همين موضوع بسياري از صاحبان بنگاه‌هاي صنعتي كوچك و بزرگ به دنبال افرادي مجرب هستند تا بتوانند اين اصلاحات را ترتيب دهند. مشاوران مركز كاردوك توانايي مطالعه و ارائه راهكار جهت بهينه سازي را دارند. در ادامه به بخش هايي كه عمدتا موجب كاهش عملكرد مي شوند اشاره كرده‌ايم.

 

براي دريافت مشاوره عارضه يابي سازماني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : عارضه يابي سازماني

 

ضرورت عارضه يابي سازماني

هر كسب و كاري براي ماندگاري در بازار رقابت ناگزير به تغيير رويه گذشته و بهسازي عناصر سازنده خود با شرايط جديد هستند. پس لازم است فرايندها و عملياتي را كه منجر به توليد ارزش افزوده و ثروت نمي شود، شناسايي و حتي الامكان حذف نمايند.

تغيير شرايط تمام بنگاه‌هاي داراي ساختار سنتي را با چالش جدي مواجه ساخته است. ضرورت اصلاحات و تغييرات وسيع به عنوان يك نگرش، نيازمند برداشت جديدي از روش‌هاي مديريت در بخش‌هاي مختلف بنگاههاي اقتصادي است. راهكار رفع اين مشكلات، ايحاد تحول و بهبود به موقع در وضعيت بنگاه‌ها به منظور جلوگيري از ورشكستگي و ارتقا شاخص‎‌هاي بهره وري و رقابت‌پذيري است. شرط لازم براي تحقق اين موضوع شناخت وضعيت و عارضه‌هاي حوزه هاي مختلف بنگاه مي‌باشد.

عارضه يابي چه عايده اي دارد؟

انجام فرايند عارضه‌يابي امكان ارتقا سطح دانش كاركنان، مديران و كارشناسان بنگاه را در حوزه‌هاي تخصصي ايجاد مي‌كند.  همگام با همكاري مشاور؛ ريشه يابي مشكلات و يافتن راه حل‌هاي مناسب و اولويت‌بندي شده فراهم مي شود. همچنين كمك  مي‌كند تا بنگاه‌ اقتصادي قبل از ايجاد هر تغيير يا حركت به سوي تعالي، از فاصله وضعيت موجود خود تا رسيدن به وضعيت مطلوب آگاهي و شناخت يابند.

درست است كه تغيير وضعيت موجود به دلايل متعدد همواره سخت، هزينه‌زا، زمان بر و همراه با ريسك مي‌باشد؛ اما  آن دسته از بنگاه‌ها كه تغيير را قبول نموده و فراتر از آن به استقبالش مي‌روند در مسير رقابت باقي خواهند ماند. لذا بنگاههاي اقتصادي متقاضي بهبود و اصلاح وضعيت موجود جهت انجام مطالعه عارضه‌­يابي مي توانند با مركز كسب وكار كاردوك تماس گرفته تا امكان شناسايي مشكلات  و ارايه  طرح هاي تخصصي رفع عارضه را با اتكا  به تيم‌هاي تخصصي فراهم و امكان اجرايي شدن راهكارهاي لازم جهت ارتقاء سطح يا تغيير تكنولوژي و بهره‌­وري بنگاه فراهم گردد.

عارضه يابي سازماني | شناسايي حوزه‌هاي بروز عارضه

دلايل بروز مشكلات و عوارض بنگاه را به طور كلي مي توان در پنج  سرفصل ذيل جستجو كرد. اما بايد توجه داشته باشيد كه هر سازمان و واحد صنعتي منحصر به فرد بوده و براي رفع چالش هاي آن نياز به مطالعه مي باشد.

الف- عوارض مرتبط با  مديريت كلان بنگاه

افرادي كه شركت را ايجاد كرده يا مي‌كنند در بسياري از مواقع مستقل از اينكه درآمد و فروش و نوع همكاري چگونه است، توجهي نسبت به دورنماي چند سال بعد كار و فعاليت بنگاه را نداشته و حساسيت آن‌ها نسبت به طول عمر تكنولوژي، آينده محصول يا خدمات و ماندگاري فعاليت خود در فضاي  رقابت بسيار ضعيف است. اين در حالي است كه بسياري از مشكلات بنگاه از ضعف وجود نگرش استراتژيك و راهبردي مديران ارشد بنگاه نسبت به فضاي كسب و كار  و نداشتن برآورد دقيقي از جايگاه خود نسبت به رقبا شكل مي گيرد.

ب- عوارض مرتبط با مديريت مالي

مديريت مالي و بهينه سازي گردش مالي با توجه به قوانين موجود براي بسياري از صاحبان مشاغل مساله اي دشوار به نظر مي‌آيد. درحالي كه بخش مالي به مانند نبض آن بنگاه است. پس تصميم گيرندگان بنگاه ها بايد دانش كافي در مورد سيستم مالي كسب كنند. به شاخص ها، آلارم‌ها (اخطارها) و تحليل هاي اين حوزه توجه كافي نشان داده و در ساختار تصميم‎گيري‌هاي بنگاه به پارامترهاي مالي و نقش آن در بقا و ارتقا بهروري و سوددهي بنگاه توجه داشته باشند. براي دريافت كمك از مشاور مالي كليك كنيد.

ج- حوزه تكنولوژي ، سيستم هاي مديريت و كنترل كيفيت

حمايت از نوآوري و  ارتقا سطح تكنولوژي‌هاي مورد استفاده بنگاه به منظور افزايش كيفيت، استاندارد سازي فعاليت‌هاي بنگاه‌هاي صنعتي در جهت افزايش رقابت پذيري و قابليت پذيرش در بازارهاي جهاني صورت مي گيرد. فقدان يا كمبود تجهيزات مناسب و استفاده از تكنولوژي­‌هاي قديمي يكي از موانع توسعه بنگاه­هاي اقتصادي است.

بسياري از اين بنگاه‌ها متكي بر تكنولوژي‌هاي قديمي و شيوه‌هاي مديريتي سنتي هستند كه در بسياري از موارد منجر به ناكارآمدي مي‏شود. در حالي كه توان يك بنگاه براي باقي ماندن در بازار رقابت به ميزان زيادي تحت تاثير تكنولوژي­‌هاي مورد استفاده و به كارگيري تكنولوژي‏‌هاي نو و توليد محصولات با كيفيت و قيمت مناسب در بازار است كه مي‏تواند به رقابت با همتايان بزرگ‌تر خود بپردازد.

 د- مديريت بازاريابي ، توزيع و  فروش

اين حوزه يكي از حياتي‌ترين مسائل در كسب‌ و كار است كه عملكرد درست آن تأثير مستقيمي بر ميزان درآمد خواهد داشت. يكي از بزرگ‌ترين اشتباهاتي كه كسب‌ و كارهاي كوچك و متوسط به آن دچار مي‌شوند، اين است كه به‌ جاي شروع از بازار و تقاضاي مشتري، از علاقه‌مندي خود شروع مي‌كنند.

تصميم‌گيري درباره كانال توزيع و نحوه فروش كالا از جمله كارهايي است كه به طور مستقيم بر ميزان فروش و سودآوري بنگاه تاثير مي گذارد. با وجود اهميت بالاي اين موضوع اغلب شركت ها به روش هاي بازاريابي توجه نكرده و در نتيجه به احتمال زياد دير يا زود با عواقب زيان بار آن مواجه مي شوند. در مقابل شركت هايي هستند كه با توجه به سيستم هاي توزيع خلاق، در بازار رقابتي توانسته اند به بالاترين سطح كارايي برسند.

تمام هنر علم بازاريابي در اين است كه بتوانيد سه موضوع را بشناسيد:

 • مشتريان محصول شما چه كساني هستند؟
 • فضاي رقابتي بازار چگونه است؟
 • مؤلفه‌هاي كليدي موفقيت در بازاركدامند؟

ه- منابع انساني

مؤسسين و مديران شركت معمولاً در ماه‌هاي اول شروع فعاليت بر اساس علاقه، سفارشات و شناخت ناكافي به كارگزيني وگزينش نيروي انساني اقدام مي‌كنند. اما نداشتن دانش و تجربه كافي در مورد مديريت، گزينش منابع انساني، قوانين و مقررات روابط كار باعث ضرر و زيان بنگاه خواهد شد.

بنگاه‌هاي اقتصادي كوچك و نوپا در سال‌هاي اول فعاليت خود به افرادي داراي چند مهارت و اصطلاحا همه فن حريف احتياج دارند. افرادي كه بتوانند كارها و فعاليت‌هاي متفاوت را انجام دهند. در بحث گزينش نيروي انساني دو جريان وجود دارد، اول اينكه افرادي با دانش كافي را بكار بگيرند و ديگري اينكه افرادي داراي ويژگي‌هاي شخصيتي مناسب را استخدام كنند. استخدام فردي داراي شخصيت مناسب و باشايستگي انجام كار، بهتر از كسي جواب مي‌دهد كه بي‌نهايت متخصص است اما شخصيت كاري مناسب را ندارد. مهم‌ترين موفقيت سازمان‌ها وابسته به خصوصيت‌هاي شخصيتي منابع انساني است.

درنهايت زماني سازمان شما به‌ خوبي كار مي‌كند كه افراد شاغل در سازمان مكمل يكديگر باشند. به‌ عنوان‌ مثال مي‌توانيد به الگوي انگشتان دست براي رسيدن به قدرت بهتر نگاه كنيد.

و- امور حقوقي و قراردادها

يكي ديگر از مسائلي كه غالباً  شركت تا زمان حاد شدن تبعات مشكلات ممكن است از آن غافل شوند، موضوع قراردادها و امور حقوقي است. همواره گفته مي‌شود ميان دو بند نوشته شده يك قرارداد ممكن است هزار بند نانوشته وجود داشته باشد. در اين راستا حل بسياري از مشكلات حقوقي  بنگاهها در گرو شناخت كافي از حوزه هاي حقوقي مالكيت، مجوزهاي قانوني، قوانين حاكم بر بنگاه، شركت و نيروي انساني، قوانين مالياتي و تامين اجتماعي، مشكلات مرتبط با معاملات، تسهيلات ريالي و ارزي است كه حتما بايد عارضه يابي شود.

 

عارضه يابي سازماني توسط كاردوك

مركز مشاوره كاردوك آمادگي انجام مطالعات كاربردي عارضه‌يابي در مسير ارتقا بهره‌وري و رقابت‌پذيري بنگاه هاي صنعتي، معدني و تجاري را با استفاده از مدل‌هاي عارضه‌يابي در حوزه هاي اقتصادي، فني، مالي و مديريتي با استقاده از كارشناسان متخصص خود و متناسب با فعاليت هر بنگاه را دارد.

حاصل اينكار از يك سو ارايه شناخت دقيقي از وضعيت نيروي انساني، مديريتي، اداري و مالي، سطح تكنولوژي، فرايندها، ميزان بهروري منابع و مصارف بنگاه بوده و از سوي ديگر با آسيب شناسي و عارضه يابي امكان دستيابي به راه‌حل‌هاي رفع مشكلات، بهبود وضعيت حوزه‌هاي داخلي و ارتقا سطح رقابت‌پذيري بنگاه در قالب يك طرح و برنامه‌ريزي عملياتي فراهم خواهد نمود. براي دريافت مشاوره كسب و كار كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره عارضه يابي كسب و كار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : عارضه يابي سازماني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: عارضه يابي سازماني،
موضوع:
[ ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۰۰:۱۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

پردرآمدترين شغل ها در هر جاي دنيا از محبوبيت بالايي برخوردار هستند. همه ما لازمه قبل از ورود به دانشگاه دنبال يك ليست از مشاغل پر درآمد باشيم، اينگونه يك چشم اندازي از آينده زندگي كاري خود به دست مي آوريم. اين چشم انداز در جهت‌دهي به مسير شغلي شما كمك زيادي مي‌كند و باعث مي‌شود راه درستي براي انتخاب شغل مورد علاقه خود پيدا كنيد. در ادامه به برخي از آشناترين مشاغل پردرآمد پرداخته‌ايم. براي شروع كار با سرمايه كم كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه يافتن پردرآمدترين شغل ها در ايران  مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : پردرآمدترين مشاغل در ايران

 

 

 

پردرآمدترين شغل ها در ايران

در ايران نيز برخي مشاغل به دليل درآمد زيادشان طرفداران زيادي دارند. اما در اين ميان شغل هايي وجود دارند كه كمتر شناخته شده هستند و در عوض درآمد زيادي به همراه دارند. شناخت بازار كار به شما اجازه مي دهد تا فرصت هاي خود را بهتر بشناسيد و درآمدتان را افزايش دهيد. مركز كاردوك به شما براي ورود به بازار و انتخاب مسيري ارزشمند جهت كسب درآمد بيشتر راهنمايي و مشاوره ارائه مي دهد. با ما در ادامه مطلب براي معرفي پردرآمدترين مشاغل همراه باشيد.

مشاغل مرتبط با كامپيوتر

در ايران مردم بيشتر از آنكه تمايل به انجام كارهاي دفتر و به نوعي كاغذ بازي را داشته باشند، جذب دنياي سيستم‌ها و تكنولوژي‌هاي مختلف شده‌اند. از اين رو اگر بتوانيد در زمينه علوم كامپيوتر از قبيل سخت افزار و نرم افزار دانش و اطلاعات لازم را به دست آوريد و در اين زمينه شروع به فعاليت كنيد، آينده كاري خوبي خواهيد داشت.

مشاغلي چون برنامه‌نويسي، راه اندازي كسب و كار آنلاين، راه اندازي وبسايت، ساخت اپليكيشن، نويسندگي، مترجمي، طراحي سايت و گرافيك يكي از مهم‌ترين مشاغل در زمينه انواع علوم كامپيوتر است.

پردرآمدترين شغل ها | مشاغل علوم پزشكي

پزشكي در ايران هميشه در رتبه نخست پر طرفدارترين و پردرآمدترين مشاغل قرار داشته است. اوضاع اقتصادي در كشور به هر طريقي كه باشد باز هم مشاغل حوزه پزشكي از بهترين‌ها محسوب مي‌شود. البته شما بايد توانايي كار كردن در اين دست از مشاغل را داشته باشيد. داشتن اعصابي آرام و تحمل ديدين وضعيت ناخوش بيماران بايد از جمله مهم‌ترين شرايط و توانايي شما براي قدم گذاشتن در اين شغل باشد.

دامنه فعاليت در پزشكي بسيار زياد است. اما اگر بخواهيم به پردرآمدترين آن‌ها اشاره كنيم بايد بگوييم كه دندان‌پزشكي، پزشك متخصص داخلي، چشم پزشك، متخصص گوش، حلق و بيني، مامايي و مشاغل جانبي مانند پرستاري از جمله اين مشاغل پردرآمد محسوب مي‌شوند.

وكالت

حقيقتاً شغل وكالت يكي از گران‌ترين و از جمله سخت‌ترين مشاغل بعد از پزشكي است. اگر شما هم سرتان براي حل دردسرهاي پيش آمده در دنيا آدم‌هاي اطرافتان درد مي‌كند، توصيه مي‌كنم كه اين شغل را انتخاب كنيد. بعد از اينكه آموزش كامل دانشگاهي و دوره‌هاي مختلف جهت اخذ پروانه وكالت را گذرانديد، حالا مي‌توانيد يك دفتر باز كنيد و از طريق حل پرونده‌هاي مختلف ميليون‌ها و ميلياردها تومان درآمد در ماه داشته باشيد.

پردرآمدترين شغل ها | مشاغل كشاورزي

كشاورزي هنوز هم در كشور ايران پردرآمد است، البته به شرطي كه فرد كشاورز از شيوه‌هاي پيشرفته براي انجام اين نوع از فعاليت استفاده كند و روش‌هاي سنتي را كنار بگذارد. بسته به محصولاتي كه زير كشت مي‌رود درآمد كشاورزان متفاوت است. اگر شما داراي مدرك كشاورزي هستيد و از طرفي ديگر از كار كردن روي زمين و انجام فعاليت‌هاي بدني لذت مي‌بريد، اين دست از مشاغل مناسب شما خواهد بود.

شما مي‌توانيد محصولاتي چون چغندر قند، پنبه، تأمين بذر محصولات كشاورزي از داخل، توسعه گلخانه‌ها، توسعه باغات در اراضي شيبدار، توسعه و فرآوري گياهان دارويي، تأمين نهال‌هاي اصلاح شده و.. را راه اندازي كنيد. در ضمن شما مي‌توانيد با صادرات موارد ذكر شده به درآمد بيشتري دست پيدا كنيد.

مشاغل در زمينه صنعت گردشگري

ايران مقصد بسياري از گردشگران خارجي است. از اين رو با توجه به وسعت كشور و وجود آثار و بناهاي تاريخي فراوان، فعاليت در اين صنعت حرفه‌اي ضمن رشد و رونق گردشگري در ايران باعث كسب درآمد بسيار زيادي خواهد شد. فعاليت در صنعت گردشگري بسيار گسترده است. به طوري كه برخي از كشورها از طريق اين صنعت توانسته‌اند به پيشرفت برسند.

البته براي اينكه درآمد بيشتري كسب كنيد لازم است در زمينه‌اي خاصي فعاليت خود را شروع كنيد. همه ما مي‌دانيم كه در همه جاي اين كره خاكي هتل‌هايي پنج ستاره با امكانات رفاهي فراوان وجود دارد. اما با توجه به بافت سنتي و قديمي ايران شما مي‌توانيد در زمينه اقامتگاه‌هاي بومگردي فعاليت كنيد. اين موضوع براي توريست‌هاي خارجي بسيار جذاب است و مي‌توانيد از اين طريق به درآمدهاي ميلياردي دست پيدا كنيد.

پردرآمدترين شغل ها | فعاليت در زمينه بازار بورس

تا چند سال قبل مردم بهترين روش پس انداز و افزايش سرمايه خود را در بانك‌ها مي‌ديدند. اما امروزه همه چيز برعكس شده و افراد براي اينكه اندك سرمايه‌شان رشد خوبي را داشته باشد اقدام به خريد سهام در بازار بورس مي‌كنند. البته براي انجام اين فعاليت شما بايد از قبل درآمد داشته باشيد. اگر درآمد داريد اين مهم مي‌تواند براي شما بسيار سود بخش باشد. چرا كه اگر سهام خريداري شما توسط شما رشد خوبي داشته باشد به راحتي در يك دقيقه چند ده و يا چند صد ميليون سود خواهيد كرد.

اين يك روش درآمدي آسان اما پر خطر است كه امروزه طرفداران زيادي را پيدا كرده است.

اگر مي‌خواهيد در هر شغلي در ايران به موفقيت برسيد بايد سختكوشي و صبر را به عنوان دو ارزش مهم در خود نهادينه كنيد.

ساير مشاغل پردرآمد در ايران

علاوه بر مشاغل ذكر شده شما مي توانيد در بسياري از زمينه هاي ديگر نيز درآمد بالايي كسب كنيد. اما براي رسيدن به هدف تان بايد مهارت هايي را در خود پرورش دهيد. در نظر داشته باشيد فردي را كه سرمايه زيادي دارد، اما نمي داند با آن چگونه درآمد ايجاد كند؛ اينگونه او با انتخاب هاي نادرست خود تنها سرمايه شان را از دست مي دهند. شما مي توانيد با دريافت مشاوره از مركز كاردوك با ديگر شغل هاي پردرآمد و فرصت هاي سرمايه گذاري آشنا بشيد. همچنين مي توانيد براي اطلاع از نحوه راه اندازي كسب و كار كليك كنيد.

سؤالات متداول در مورد پردرآمدترين شغل ها در ايران

آيا براي مشاغل گفته شده نيازمند مدرك دانشگاهي هستيم؟

به غير از بورس براي ساير مشاغل بايد تحصيلات مرتبط با شغل مورد نظر خود را گذرانده باشيد.

در زمينه تكنولوژي كداميك از موارد نام برده شده بيشترين درآمد را دارد؟

همه مشاغل در زمينه تكنولوژي و كامپيوتر درآمد خوبي دارند. اما مهم‌ترين آن‌ها برنامه‌نويسي و تأسيس فروشگاه آنلاين است. از اين طريق مي‌توانيد روزانه چند ده تا چند صد ميليون تومان درآمد كسب كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاغل پر درآمد در ايران  مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : پردرآمدترين مشاغل در ايران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۲۰:۲۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

بسياري از مشاغل از بازاريابي تلفني براي برقراري ارتباط با مشتريان استفاده مي‌كنند. هر بنگاهي كه در زمينه خريد و فروش فعاليت كند معمولاً از تماس تلفني براي گرفتن سفارش و فروش محصولات و خدماتش استفاده مي‌كند. همچنين برخي از قرارهاي تجاري با مشتريان بزرگ نيز از طريق بازاريابي تلفني صورت مي‌گيرد. اگر شما هم اصول بازاريابي تلفني را بدانيد مي توانيد با از آن درآمد هاي بزرگي كسب كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاوره كسب و كار مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: بازاريابي تلفني

 

 

بازاريابي تلفني

بازاريابي تلفني مي‌تواند چندين مزيت نسبت به ساير شكل‌هاي بازاريابي ارائه دهد. بر خلاف بازاريابي متني يا ايميل، مي‌توانيد مستقيماً با مشتري صحبت كنيد و سؤالاتي را مطرح كنيد تا علاقه آن‌ها را مورد ارزيابي قرار دهيد. از طريق بازاريابي تلفني مي‌توانيد نيازها، انتقادات و پيشنهادات افراد آن طرف خط را بشناسيد و نسبت به رفع آن تلاش كنيد. با اين حال، تماس‌هاي تلفني با افرادي كه در خانه هستند، اغلب به عنوان يك وقفه ناخواسته تلقي مي‌شود. اگر مصرف كنندگان را هدف قرار مي‌دهيد، قبل از استفاده از Telemarketing بايد با دقت فكر كنيد. چون گاهي اين امر مي‌تواند به اعتبار شركت شما آسيب بزند. شما مي‌توانيد از مشاوران مركز كاردوك راهنمايي هاي لازم جهت چيدن چهارچوب سازماني خود دريافت كنيد.

مزايا و معايب بازاريابي تلفني

مزاياي بازاريابي تلفني

بازاريابي تلفني اين امكان را براي صاحبان مشاغل فراهم مي‌كند كه از نيروي انساني كمتري استفاده كنند. اين مهم موجب صرفه‌جويي در پول به خصوص براي مشاغل كوچك مي‌شود. يكي ديگر از مزاياي بازاريابي تلفني اين است كه شما مي‌توانيد تجارت خود را با فروش به مشتريان در ساير مناطق اعم از مناطق محلي گسترش دهيد.

Telemarketing همچنين راهي را فراهم مي‌كند تا شما به راحتي پيگير مشتريان خود باشيد. برقراري ارتباط با مشتريان، فرصتي را براي شما فراهم مي‌كند تا در مورد نياز مشتري بيشتر بدانيد و رابطه بهتري برقرار كنيد. در پايان كار، افزايش رضايت مشتري مي‌تواند تأثير به سزايي در سودآوري شغل مورد نظر شما به همراه داشته باشد.

معايب بازاريابي تلفني

با وجود اينكه بازاريابي تلفني مزاياي زيادي دارد اما بسياري از مصرف كنندگان آن را با يك تصوير منفي از فروش مرتبط مي‌كنند. در واقع واكنش مشتري هميشه دوستانه نيست چون برخي از اصول نادرستي براي جذب مشتري استفاده مي‌كنند و اين باعث بدبيني مشتري نسبت به بازارياب‌هاي تلفني و اين نوع از سيستم فروش مي‌شود. برخي از مشتريان تماس‌هاي ناخواسته را آزار دهنده مي‌دانند يا نسبت به كلاهبرداري‌هاي احتمالي آن، احتياط مي‌كنند.

تماس با چشم انداز مشاغل

بازاريابي تلفني مي‌تواند به شركت‌هاي تجاري و مشاغل كمك كند تا به تعدادي از اهداف تعيين شده خود برسند. شما مي‌توانيد از بازاريابي تلفني خارج از كشور براي ساخت بانك اطلاعاتي خود، ايجاد نشانه‌ها و قرارها، پيگيري يك كار بازاريابي و ارتباط با مشتريان استفاده كنيد.

آموزش كاركنان

آمادگي و آموزش كاركنان براي به حداكثر رساندن موفقيت در بازاريابي تلفني شما ضروري است. پس فقط تماس گرفتن با مشتري مورد نظر مهم نيست، كاركنان بايد آموزش ديده باشند تا با هر تماسي بخشي از اهداف شركت را تحقق ببخشند. به همين دليل بهتر است قبل از هر گونه تماس تلفني از قبل يك دسته از سؤالات مشخص را آماده كنيد تا بتوانيد در مورد مشتريان خود اطلاعات بيشتري به دست آوريد و به فروش بالاتري دست يابيد.

نحوه ترغيب مردم به خريد از طريق تلفن

تماس تلفني ابزاري بسيار مؤثر هست. اما بسياري از افراد در حين مكالمه بسته به شرايطي كه در آن قرار مي‌گيرند ممكن است دچار تغيير و واكنش‌هاي مختلف در صداي خود شوند و اين روي يك مكالمه مهم تأثير منفي مي‌گذارد. از همين رو بايد زبان بدن را از پشت تلفن نيز رعايت كنيد. سعي داشته باشيد به هنگام گفت و گوي تلفني لبخند بزنيد.

بهترين روش در تماس‌هاي بازاريابي تلفني پرسيدن سؤالات باز و گوش دادن به پاسخ‌هاي دريافتي است. به عنوان مثال، اگر جوهر چاپگر را مي‌فروشيد و بپرسيد كه "به جوهر چاپگر احتياج داريد؟" به احتمال زياد "نه" را دريافت مي‌كند. در عوض، از آنها بپرسيد كه آيا چاپگر دارند و دريابيد كه چه كسي جوهر آن‌ها را تهيه مي‌كند.

از مشتريان بپرسيد كه با چه مشكلي روبرو هستند و راه حل‌هاي مربوط را ارائه دهيد. دريابيد كه تصميم گيرنده كيست و در چه بازه زماني كار مي‌كنند. فقط روي قيمت تمركز نكنيد در عوض نشان دهيد كه چقدر با مشتري و نيازهاي آن‌ها آشنا هستيد.

دريافت تماس از مشتريان

بازاريابي تلفني فقط مربوط به برقراري تماس نيست. بسياري از مشاغل اين شانس را دارند كه وقتي مردم به آن‌ها زنگ بزنند، سوالات پرسيده شده را به فروش تبديل كنند. آماده شدن براي اين تماس‌هاي ورودي مهم است. شما و كارمندانتان بايد از طريق تلفن به صورت كاملاً حرفه‌اي و مفيد عمل كنيد و مهم‌تر از آن بايد بتوانيد از محصولات، خدمات و جزئياتي كه با آن درآمد كسب مي‌كنيد كاملاً آشنا باشيد. به اين ترتيب يك بازاريابي تلفني مي‌تواند مفيد و مؤثرتر باشد.

به همين دليل بايد هميشه به آموزش كاركنان خود بپردازيد و كوچكترين تغييرات را نيز به آن‌ها گوشزد كنيد تا بتوانند در امر بازاريابي تلفني به صورت مؤثرتر عمل كنند و شركت را به نتايج مهم آن برسانند.

نكاتي كه در بازاريابي تلفني بايد رعايت كنيد

1- در زمان مناسبي به مشتري خود زنگ بزنيد.

2- مثل ربات خشك و بي‌عاطفه نباشيد و بر اساس نياز مشتري صحبت كنيد نه چيزي كه خودتان مي‌خواهيد.

3- از كسب و كار خود اطلاعات بيشتري ارائه دهيد تا مشتري فكر نكند كه شما كلاهبردار تلفني هستيد.

4- براي فروش اهداف واقع بينانه و قابل دسترس داشته باشيد.

5- مشتري را تحت فشار قرار ندهيد و اگر او تمايلي براي ادامه صحبت نداشت بيش از حد اصرار نكنيد.

6- از اينكه با مشتري تماس گرفتيد از او معذرت خواهي نكنيد.

كوتاه سخن اينكه...

در كشورمان ايران اصول حرفه‌اي بازاريابي تلفني مثل زمان تماس، ميزان و نحوه صحبت كردن مورد توجه قرار نمي‌گيرد. از اين رو وقتي يك بازارياب با ما تماس مي‌گيرد به تنها چيزي كه فكر مي‌كنيم قطع كردن تلفن است چون اصلاً دوست نداريم اصرارها و اجبارهاي بازارياب را پشت تلفن تحمل كنيم.

از اين رو مديران شركت‌هايي كه از بازاريابي تلفني براي فروش محصولات و خدمات خود استفاده مي‌كنند بايد با اصول اصلي و حساب شده اين حرفه آشنا شوند و آن را به مشتري‌هاي خود آموزش دهند. در واقع يك بار براي هميشه اين تفكر كه "اصرار و التماس به مشتري و دخالت در انتخاب او مي‌تواند باعث فروش بيشتر شود"، بايد به كلي از چرخه هر نوع از بازاريابي حذف گردد.

سؤالات متداول در خصوص بازاريابي تلفني

آيا بايد از مشتري بابت اينكه به تلفن پاسخ داد تشكر كنيم؟

هميشه از مشتري بالقوه‌ي خود به خاطر زماني كه از يك روز كاري پرمشغله به شما اختصاص داده است تشكر كنيد، به شكلي به او بفهمانيد كه با اين گفتگوي تلفني وقتش تلف نخواهد شد.

براي فروش يك محصول چند دقيقه زمان كافي است؟

ميزان مدت زمان لازم براي تماس اول بستگي به نوع كالا يا خدمات دارد. پيشنهاد من حداكثر زمان ۴ دقيقه است اگر زمان بيشتري نياز داريد بگذاريد براي ارتباط بعدي.

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاوره  كسب و كار مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

منبع: بازاريابي تلفني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بازاريابي تلفني،
موضوع:
[ ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۱۱:۱۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

همه ما نياز به مهارت مذاكره داريم. مذاكره و گفت و گو هيچ وقت از زندگي بشر جدا نشده است. از همين رو چه در محيط كاري و چه در محيط زندگي شخصي، بايد با مهارت مذاكره و تغيير شرايط به نفع خود آشنا باشيم. مهارت‌هاي مذاكره مهم‌ترين و اصولي‌ترين راهكارهاي گفت و گو و حل و فصل مسائل در كسب و كارها به شمار مي آيند. به خصوص اگر افراد در زمينه تجارت فعاليت مي‌كنند، مهارت‌هاي مذاكره مي‌تواند به عنوان عامل مهمي در پيروزي آن‌ها به حساب آيد. در مذاكرات حرفه‌اي آن كسي برنده مي‌شود كه با اصول اصلي و حرفه‌اي مذاكره با رقيب آشنا باشد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مهارت مذاكره مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300تماس بگيريد.

 

منبع: مهارت مذاكره

 

 

مهارت مذاكره

شما در هر جايگاهي باشيد به مهارت هاي مذاكره نياز داريد. حتي اگر يك فروشنده ساده لباس و يا كتاب باشيد، بايد بتوانيد با مشتري‌هاي خود مذاكره كنيد. برخي فكر مي‌كنند مذاكره فقط در برج‌هاي تجارت در آمريكا صورت مي‌گيرد كه همگي پشت ميزها و صندلي‌هاي مارك دار نشسته‌اند و در مورد جا به جايي ارقام تريليون دلاري بحث مي‌كنند! اما اينطور نيست. همين كه شما بتوانيد يك خودكار را با ترفندهايي خاص به فروش برسانيد و مشتري خود را راضي كنيد، يعني از مهارت مذاكره استفاده كرده‌ايد. براي روشن شدن اين مطلب شما را با اصولي اساسي در اين رابطه آشنا خواهيم كرد. براي خواندن ساير مقاله هايكاردوك كليك كنيد.

مذاكره چيست؟

مذاكره نوعي بحث است كه براي حل و فصل اختلافات و دستيابي به توافق بين دو يا چند نفر، استفاده مي‌شود. به طور كلي، مذاكره‌اي منجر به سازش مي‌شود كه هر يك از طرفين به نفع همه افراد درگير، امتياز اعطا كنند.

مذاكرات اغلب در محل كار اتفاق مي‌افتد و ممكن است بين همكاران، ادارات يا بين كارمند و كارفرما نيز رخ دهد. افراد حرفه‌اي ممكن است در مورد شرايط قرارداد، زمان بندي پروژه، جبران خسارت و موارد ديگر مذاكره كنند. مذاكرات مشترك و مهم است، بنابراين درك چگونگي بهبود مهارت‌هاي مذاكره به شما كمك مي كند تا علاوه بر حفظ منافع خود، فرصت هاي بيشتري براي بهبود وضعيت تان ايجاد بكنيد.

بهبود مهارت مذاكره با چند راهكار ساده

مهارت مذاكره | به دنبال آن برويد

فرقي نمي‌كند كه در چه زمينه‌اي فعاليت مي‌كنيد و يا هدفتان چيست، سعي كنيد كه براي بهتر شدن و كسب موفقيت خودتان زمينه و بستر آن را فراهم كنيد. مهم نيست كه به چه شيوه‌اي آن را عملي مي‌كنيد. مذاكره مي‌تواند به حرفه شما از هر طريق كمك كند. بنابراين سعي نكنيد از مذاكره و گفت و گو فرار كنيد بلكه آن را براي بهبود روند كاري خود و پيشرفت در وضعيت مالي كسب و كارتان به كار ببريد.

آماده باشيد

قدرت آماده سازي كامل را نبايد دست كم گرفت. از قبل، هرگونه تحقيق لازم را انجام دهيد تا اطمينان حاصل كنيد كه زمان مذاكره فرا رسيده است. همچنين با يك همكار يا يك عضو خانواده يا دوست قابل اعتماد تمرين كنيد. آماده بودن به شما كمك خواهد كرد كه همه پايه‌ها را تحت پوشش قرار دهيد و همچنين مي‌تواند اعتماد به نفس شما را نيز تقويت كند.

مهارت مذاكره | هميشه صداقت نشان دهيد

اگر در حال مذاكره هستيد نشان مي‌دهد كه به ايجاد و ساخت اعتماد بين همكارانتان اهميت ويژه‌اي قائل هستيد. بنابراين، هميشه در طول هر تعامل حرفه‌اي با صداقت رفتار كنيد. اين امر هم در هنگام مذاكره و هم بعد از آن بايد مورد توجه قرار گيرد. نظرتان را بگوييد و اجازه دهيد كه ديگران هم نظرشان را اعلام كنند. در مذاكره بايد تقابل و تعامل دو طرف صورت بگيرد و شما نبايد ديكتاتوري مأبانه نظر خود را اعلام كنيد.

مهارت مذاكره | اشتباهات زيادي انجام دهيد

دقيقاً مثل هر چيز ديگري، با كسب تجربه، در مذاكره نيز بهتر و بهتر خواهيد شد. در طول مسير اشتباهات زيادي خواهيد كرد. اين خطاها به شما كمك مي‌كند تا ياد بگيريد چه چيزي در صنعت و براي مشتريانتان بهتر است. سبك اصولي و خاص مذاكره خود را از طريق آزمايش و خطا پيدا خواهيد كرد.

مهارت مذاكره | مكث كنيد

بسياري از افراد وقتي عصبي هستند سريعتر صحبت مي‌كنند. بنابراين وقتي كه حرف‌هاي خود را زديد اجازه دهيد طرف مقابل هم صحبت‌هايش را به اتمام برساند. هرگز در مذاكرات وسط صحبت‌هاي ديگران نپريد چون ممكن است از بحث اصلي منحرف شويد و كار به جاي باريك بكشد.

به ياد داشته باشيد كه هميشه فردا وجود خواهد داشت

اگر در يك روز قرار مذاكره با همكاران و يا مديران خود را داشتيد و مذاكره خوب پيش نرفت، يادتان باشد اصرار نكنيد كه همه فرآيند كار را در يك روز انجام دهيد. مي‌توانيد زمان دقيق ديگري را براي مذاكره تعيين كنيد و آن را ادامه دهيد. مطمئن باشيد در روز بعد ايده‌ها و نظرات با يكديگر هماهنگ‌تر خواهد شد.

سؤالات خوبي بپرسيد

شما مي‌توانيد با پرسيدن سؤالات روند مذاكرات را از حالت يكنواخت خارج كنيد. سؤالاتي كه احتمالاً مي‌توانند پاسخ‌هاي مفيدي را به دست آورند، بپرسيد. سعي كنيد سؤالاتي را بپرسيد كه به جاي پاسخ «بله و يا خير» به صورت تشريحي به شما پاسخ دهند. از اين رو روحيه تحليلي كار بالا مي‌رود و مي‌توانيد به نتايج بهتري برسيد.

برقراري ارتباط درست

در هر كسب و كاري كه هستيد بايد بتوانيد با همكارانتان ارتباط خوبي برقرار كنيد. تعامل راز اصلي موفقيت در مذاكرات است و بدون آن نمي‌توانيد جريان مذاكرات خود را به صورت دقيق و هدفمند به انجام برسانيد. فراموش نكنيد كه ارتباطات اصولي باعث افزايش تعامل در كارهاي گروهي خواهد شد. از اين رو به ارتباطات خود با ديگران در محيط كاري اهميت دهيد.

براي مرحله اجرا برنامه‌ريزي كنيد

مذاكرات بايد ادامه پيدا كنند. از اين رو بايد بتوانيد مذاكرات را بعد از مرحله انجام به اجرا درآوريد. يعني نتايج حاصل از مذاكرات را بايد بتوانيد به صورت عملي به اجرا درآوريد. رها نكردن آن يعني اينكه شما مي‌خواهيد براي پيشرفت كار خود و افزايش راندمان كاري همكارانتان اوضاع را بهتر كنيد. از اين رو بايد براي مرحله اجرا برنامه‌ها و اهدافي را تعيين و مشخص كنيد. يادتان باشد مذاكره در صورتي مي‌تواند اثرگذار باشد كه شما بتوانيد نتايج آن را به صورت دقيق و هدفمند اجرا كنيد.

كوتاه سخن اينكه...

مهارت‌هاي مذاكره در تجارت خود را بهبود بخشيده و ياد بگيريد و به دنبال اين باشيد كه مذاكرات شما چه تأثيري در انتخاب مشتريانتان دارد. از اين رو بهتر است سبك خاصي براي مذاكره خود ايجاد كنيد تا بتوانيد ديگران را تحت تأثير قرار دهيد و در جهت منافع مشترك تيم و يا شركت‌تان حركت كنيد. با دريافت مشاوره كسب و كار مهارت هاي ارتباطي خود را پرورش دهيد.

سؤالات متداول در خصوص مهارت مذاكره

چرا بايد مذاكره را ياد بگيريم؟

ما بايد مذاكره را ياد بگيريم و بايد مذاكره كنيم چرا كه زندگي ما سراسر ارتباط و مذاكره است، ما در خانه و خانواده روزانه در حال مذاكره هستيم، در محيط كار با همكار، رئيس و مشتري در حال مذاكره هستيم، يادگيري اصول مذاكره مي‌تواند به ما كمك كند سريعتر و بهتر به خواسته‌ها و حقوق خودمان برسيم.

چگونه بايد مذاكره خود را به خوبي آغاز كنيم؟

با ارائه بهترين پيشنهادات مي‌توانيد اين كار را انجام دهيد. روشي كه طبق آن مذاكرات تجاري را آغاز مي‌كنيد، بر كل فرايند، از پيشنهاد اوليه تا توافق نهايي تأثير مي‌گذارد. يك شروع خوب بايد شامل بيان كامل، زبان بدن مناسب، استفاده درست از واژه‌ها، ارائه پيشنهادهاي قابل اجرا و يك پايان خوب است. در واقع شروع خوب خود به خود منجر به پايان خوب خواهد شد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مهارت مذاكره مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300تماس بگيريد.

 

منبع: مهارت مذاكره


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مهارت مذاكره،
موضوع:
[ ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۱۲:۰۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

بسياري از افراد با آگاهي از اصول نامه‌ نگاري به راحتي مي توانند مفاهيم و خواسته خود را به فرد مقابل انتقال دهند و به هدف شان برسند. نامه نگاري به خصوص در ادارات داراي اصولي است كه عدم توجه به آن ها ممكن است براي تان دردسر ايجاد كرده و يا كارتان را عقب بياندازد. سپردن اين كار به دست افرادي كه با چهارچوب هاي اداري آشنايي دارند نيز به شما براي پيشبرد كارهايتان كمك مي‌كنند. اما اگر خودتان نامه نگاري را فرا بگيريد مي توانيد از آن در هر مكاتبه اي استفاده بكنيد. مركز كاردوك علاوه بر برگزاري دوره هاي آشنايي با نامه نگاري به شما مشاوره و خدمات لازم جهت پيشبرد مسيرهاي اداري ارائه مي دهد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اصول نامه نگاري مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره09351520300 تماس بگيريد.

منبع: اصول نامه نگاري

 

 

اصول نامه‌ نگاري

با يادگيري اصول نامه نگاري غير از نامه هاي اداري مي توانيد براي نوشتن نامه‌هاي دوستانه، نامه به آشنايان و يا خويشاوندان يك شروع و يك پايان خوب داشته باشيد. بنابراين ابتدا لازم است با انواع نامه ها، اصول، نحوه انتخاب عنوان و ساير موارد آشنايي پيدا كنيد.

انواع نامه‌ها

شما قبل از شروع به نوشتن بايد در نظر داشته باشيد كه مخاطبتان كيست و چه فرد يا سازماني قرار است نامه شما را بخواند. عدم توجه به خواننده نامه، محتواي شما را بي ارزش و فاقد اعتبار مي كند. در زير 5 دسته از انواع نامه ها را اشاره كرده ايم.

 • نامه اداري و حقوقي
 • نامه خويشاوندي
 • نامه‌هاي دوستانه
 • نامه‌هاي كوتاه
 • نامه‌هاي گويا

اصول دقيق نامه نگاري

در دنياي ديجيتال امروزي نامه نگاري نيز دچار تحولاتي شده است. شما با دانستن اصول نامه نگاري به طور مفيد مي توانيد از آن ها در نامه هاي ديجيتال خود نيز استفاده بكنيد.

انتخاب كاغذ مناسب

انتخاب كاغذ مناسب يكي از اصول مهم و كاربردي براي نامه نگاري اداري است. از اين رو بايد بتوانيد كاغذ مناسبي را براي نوشتن نامه‌هاي خود استفاده كنيد. كاغذ شما بايد خط دار، تميز و يك دست باشد. هرگز كاغذي را به دو نيم پاره نكنيد تا در آن نامه بنويسيد. سايز كاغذ شما بايد متناسب با مخاطب يا ارگان مورد نظر باشد. اگر براي نزديكان خود نامه مي‌نويسيد بايد از كاغذ با سايز كوچكتر و اگر براي افراد در ادارات و شر‌كت‌ها نامه مي‌نويسيد، بايد از كاغذ با سايز بزرگ استفاده كنيد.
در مورد نامه هاي ديجيتال نيز اسم كاربري و آدرس صندوق پست الكترونيكي (e-mail) كه با آن نامه را ارسال مي كنيد اهميت دارد.

اصول نامه‌ نگاري | قلم مناسب

يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي يك نامه نگاري خوب استفاده از قلم مناسب است. قلم شما بايد رنگ پس ندهد و رنگ واضحي داشته باشد. از اين رو براي نوشتن مي‌توانيد از روان نويس استفاده كنيد. ترجيحاً رنگي كه براي نوشتن انتخاب مي‌كنيد بايد مشكي و يا آبي پر رنگ باشد. در نامه هاي ديجيتال نيز اين مورد اهميت زيادي دارد. اندازه و رنگ حروف را بايد طوري انتخاب كنيد كه به راحتي خوانده شود.

خط خوش و خوانا

هر چقدر دست خط شما زيبا و چشم نواز باشد، خواننده را به خود جلب مي‌كند، به خصوص در نامه‌هاي اداري. از اين رو فرد ترغيب مي‌شود تا انتهاي نامه شما را بخواند. پژوهشگران معتقدند كه نوشتن نامه با يك خط زيبا مطلب را براي فرد جذاب‌تر نشان مي‌دهد. از اين رو سعي كنيد با صبر و حوصله بنويسيد تا دست خط شما خراب نشود. بنابراين در نامه هاي ديجيتال نيز از فونت زيبا مي توانيد استفاده كنيد. فونت b nazanin يكي از محبوب ترين فونت ها در تايپ فارسي است.

اصول نامه‌ نگاري | استفاده از پاكت نامه

بسته بندي نامه‌ به صورت خيلي شيك و تميز در پاكت نشان دهنده وجهه اجتماعي شماست، چرا كه اين نشان دهنده احترام به مخاطب است. براي نامه‌هاي اداري از پاكت‌هاي نامه رسمي كه كاملاً سفيد هستند استفاده كنيد و براي نامه‌ها دوستانه مي‌توانيد از پاكت‌هاي فانتزي و رنگي استفاده كنيد. پس در انتخاب پاكت نامه خود دقت داشته باشيد.

عناوين مهم در اصول نامه‌ نگاري

نام و ياد خدا

در نامه‌هاي رسمي (به خصوص در ايران) بسيار معمول است كه در ابتداي كاغذ سخن خود را با بسمه تعالي آغاز مي‌كنند. به كار بردن نام خدا در نامه هاي مربوط به آموزش و پرورش، وزارت خانه ها، بيمه، دادگستري و ساير ادارات بسيار مرسوم و به نحوي چهارچوب نامه نوشتن مي باشد. حال آن كه در نامه هاي دوستانه نوشتن آن كمي عجيب به نظر شايد برسد.

عنوان

در نامه‌هاي رسمي بعد از نام خدا عنوان را قرار مي‌دهند. مثل «درخواست استخدام براي نهاد دولتي». در نامه‌هاي دوستانه هم بايد عنوان درج گردد. به ياد داشته باشيد كه انتخاب عنوان بسيار اهميت دارد، چرا كه اولين قدم براي جذب مخاطب به خواندن نامه شماست.

سلام و درود

در اين قسمت بعد از عنوان چه در نامه‌هاي دوستانه و چه در نامه‌هاي رسمي بايد با سلام و درود آغاز كنيد. مي‌توانيد نام فردي كه قرار است او را مخاطب قرار دهيد را درج كنيد. در نامه‌هاي رسمي نام و فاميل فرد مورد نظر را به صورت رسمي و در نامه‌هاي دوستانه نام فرد را مي‌توانيد خودماني‌تر درج كرده و سلام و درود خود را تقديم آن كنيد.

متن

متن نامه بايد كليه نكات مهمي را كه شما مي‌خواهيد به طرف مقابل خود بگوييد را در برداشته باشد. متن نامه بايد ساده و روان باشد. براي نامه‌هاي اداري هم بهتر است از كلمات پارسي و با ادبيات بسيار ساده و رسمي منظور خود را برسانيد. در نامه‌هاي دوستانه مي‌توانيد متن خود را خودماني‌تر بنويسيد.

پايان نامه

پايان نامه شما بايد به نوعي خلاصه كلام شما و خداحافظي باشد. براي نامه‌هاي رسمي مي‌توانيد پايان نامه خود را با عبارت با احترام و براي نامه‌هاي دوستانه با عبارت سپاسگزارم آن را به پايان برسانيد.

نكات مهم در اصول نامه‌ نگاري

1- قواعد گرامري را به طور كامل رعايت كرده و دقت كنيد فعل و فاعل را درست و در جاي خود قرار دهيد.

2- در انتخاب كلمات خود دقت كنيد بيش از حد ساده و بيش از حد پيچيده نباشد.

3- در طول نوشتن دائم به خود يادآوري كنيد كه مخاطب شما چه كسي است.

4- نقطه‌گذاري، گيومه، پرانتز و... را به صورت دقيق در نامه خود مشخص كنيد تا مخاطب بداند كه در كجا جمله شما به پايان مي‌رسد.

نتيجه گيري درباره اصول نامه‌ نگاري

يادگيري اصول نامه نگاري به شما كمك مي‌كند كه بتوانيد بهترين نامه‌ها را براي افراد مختلف و نهادهاي گوناگون بنويسيد. هر چقدر اين كار را حرفه‌اي‌تر انجام دهيد نتيجه‌اي كه از نامه‌ي خود دريافت مي‌كنيد هماني است كه به دنبالش بوديد. اصول نامه نگاري حرفه‌اي را بايد تمرين كنيد تا بتوانيد در اين كار خِبره شويد.

سؤالات متداول در خصوص اصول نامه‌ نگاري

سايز كاغذ نامه‌هاي اداري بايد چقدر باشد؟

در نامه‌هاي اداري مي‌توانيد بسته به حجم نامه از كاغذ  A4 و A5 استفاده كنيد.

آمادگي براي نوشتن نامه‌ چقدر مهم است؟

نخستين مرحله براي هر نوع نوشتن چه اداري و چه غير اداري آمادگي در نوشتن نامه است. براي نوشتن يك نامه بايد هم از نظر فكري و هم از نظر فيزيكي آمادگي لازم را داشته باشيد و بعد از آن مي‌توانيد با آموزش نامه نگاري يك نامه مناسب تهيه نماييد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اصول نامه نگاري مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: اصول نامه نگاري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اصول نامه‌ نگاري،
موضوع:
[ ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۷:۳۵ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

مديريت ارتباط با مشتري (CRM) علمي نوين در عرصه خريد و فروش محسوب مي‌شود كه تقاضا و توقعات مشتريان را محور اصلي تجارت خود قرار مي‌دهد. با وجود رقابت ميان عرضه كنندگان محصول يا خدمات، مشتريان به سمت كساني جذب مي شوند كه شرايط آن‌ها را به بهترين نحو شناسايي كرده و توجه لازم را به آن‌ها مي‌دهد. اگر شما هم به دنبال سودآوري براي شركت يا مجموعه خود هستيد، نمي‌توانيد اصول رابطه با مشتري را ناديده بگيريد. بنابراين رضايت و وفاداري مشتري دو هدف ارزشمند در كسب و كار شما بايد محسوب شوند. با ما در ادامه مطلب جهت اطلاع از راه‌هاي رسيدن به اين دو هدف همراه باشيد. با دريافت مشاوره از مركز كاردوك نيز مي توانيد استراتژي هاي كاري خود را بهبود ببخشيد.

 

براي ثبت نام يا دريافت مشاوره در زمينه كسب و كار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: مديريت ارتباط با مشتري

 

تعريف مديريت ارتباط با مشتري

مديريت ارتباط با مشتري به تمام فرايندهاي سازماني كه باعث جذب مشتري و حفظ ارتباطي پايدار در بلند مدت شوند، اطلاق مي‌گردد؛ در چنين حالتي مشتري به خودي خود موجب بقاي سازمان نيز مي شود. به بيان ديگر، فرايندها و فناوري‌هايي است كه سازمان براي شناسايي، انتخاب، ترغيب، گسترش، حفظ و خدمت به مشتري به كار مي‌گيرد.

چگونه وفاداري مشتري را افزايش دهيم؟

وفاداري مشتري مي‌تواند از طريق ارائه قيمت‌هاي پايين براي محصول يا خدمت مورد نظر، تخفيف هاي هميشگي براي وفاداران به محصول، فروش‌هاي ويژه يا تخفيف براي خريدهاي چندتايي، افزايش يابد. با انجام اين كارها مشتريانتان متقاعد مي‌شود كه شما هنوز، ارزان‌ترين ارائه كننده محصول يا خدمت در بازار هستيد و از توجه و خريد محصولات شركت‌هاي ديگر باز داشته مي‌شوند. يكي از روش‌هاي تعريف و اندازه گيري وفاداري مشتري بر پايه طرز فكر و رفتار وي است. در محاسبه وفاداري رفتاري، بسياري از شركت هاي بازاريابي از سه متغير زمان سپري شده از آخرين خريد، تعداد دفعات خريدها و ارزش مالي خريدها، استفاده مي كنند. به اين معني كه وفادارترين مشتريان آن‎هايي هستند كه امتياز بالاتري از اين مقياس كسب كنند.

مزاياي پياده سازي مديريت ارتباط با مشتري

با هدف كسب رضايت مشتريان و بقا در محيط رقابتي، مديريت ارتباط با مشتري مزاياي زير را براي شما به همراه دارد.

 • كاهش هزينه‌هاي بازاريابي و فروش
 • مستحكم شدن ارتباط نزديك‌تر و عميق‌تر با مشتري و جلب سريع‌تر و مؤثرتر وي
 • امكان شناسايي الگوهاي مصرف مشتري، درك بهتر از نيازمندي‌هاي وي و پتانسيل‌هاي موجود براي مشتريان جديد
 • توانايي مدل سازي رفتار مشتري درون واحدهاي كاري
 • استفاده از نتايج تجزيه و تحليل اطلاعات مشتري براي تصميم‌گيري تجاري
 • افزايش ميزان وفاداري مشتريان به محصول و خدمات شركت
 • فراهم كردن شرايط مراجعه مجدد مشتري
 • نظارت و دنبال كردن فرصت هاي فروش محصول

مراحل مديريت ارتباط با مشتري

ارتباط با مشتري بايد بر پايه برنامه و استراتژي فروش هر شركتي تدوين شود. مراحل آن در هشت گام به شرح زير است: 1-شناسايي اهداف استراتژي اين مدل در شركت به طور مشخص و مشتري محور 2-شناسايي ضعف‌ها و چالش‌هاي بنيادين موجود در تيم كاري شركت در بخش‌هاي مختلف مثل بازاريابي و.... 3-طراحي مسيري كه مشتري از آشنايي با محصول شما تا خريد آن طي مي كند 4-تحليل كانال‌هاي كسب شناخت از محصول و چگونگي تماس با آن‌ها 5-تنظيم و مرتب سازي ارتباطات درون سازماني متناسب با مديريت ارتباط با مشتري 6-خلق فرآيند براي جريان كاري ساده و موثر در كل شركت 7-تصميم‌گيري در مورد تعريف نمايشگرهاي كليدي عملكرد جهت اندازه گيري ميزان موفقيت اهداف 8-توسعه و تدوين فرآيند كلي براي بكارگيري نيروهاي جديد جهت وظايف جديد آتي

مديريت ارتباط با مشتري اجتماعي چيست؟

امروزه مديريت ارتباط با مشتري به مديريت ارتباط با مشتري اجتماعي تبديل شده است؛ يعني به جاي تمركز صرف به تراكنش هاي مشتري بر تعاملات مشتري به ويژه در رسانه هاي اجتماعي نيز توجه مي شود. با ورود اينترنت روش هاي ارتباطي دچار تغييراتي شده است، بنابراين مشتريان نيز رفتار خود را به صورت آنلاين تغيير مي دهند. در دنياي ارتباطات، مشتريان آنلاين توقع دارند اطلاعات محصول به محض تقاضا در اختيارشان باشد. آن‌ها اطلاعات مربوط به محصول را در شبكه هاي اجتماعي با همسالان، آشنايان يا حتي افراد ناشناس به سرعت تسهيم مي‌كنند. جالب است بدانيد كه مشتريان آنلاين امروزه، به همسالان خود بيش از شركت‌ها اعتماد دارند.

تغيير و تحولات در آينده

مديريت ارتباط با مشتري امروزه مي تواند تعداد محدودي از داده هاي مربوط به مشتري مثل تاريخ تولد و رنگ مورد علاقه لباس را ذخيره كند. اين داده ها به شناخت بهتر مشتري، نيازها و علائق‌اش كمك مي‌كند. اما به مرور شركت‌ها مي توانند از اين داده ها براي شكل دادن روابطي شخصي‌تر با مشتريانشان استفاده كنند كه اين امر منجر به افزايش وفاداري مشتري مي‌گردد. موارد ديگري كه از تغييرات كليدي در مديريت ارتباط با مشتري در آينده قابل انتظار است به شرح زير مي‌باشد:

 • تنظيم و تدوين فروش، بازاريابي و خدمات مشتري تسهيل مي شود.
 • مشوق ها براي حفظ و بقاي مشتريان افزايش مي يابد.
 • فراهم سازي نيازمندي هاي طرفداران برند به طور روزافزوني قابل اهميت خواهد شد.
 • افزايش رقابت تداوم خواهد داشت.
 • استفاده از نرم افزارهاي مديريت ارتباط با مشتري، مناسب تر و راحت تر خواهد بود.
 • شخصي سازي خدمات و محصولات به ويژه در حوزه بازاريابي مهم تر و ساده تر خواهد گرديد.

 

براي ثبت نام يا دريافت مشاوره در زمينه كسب و كار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: مديريت ارتباط با مشتري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مديريت ارتباط با مشتري،
موضوع:
[ ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۳۱:۰۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آيا امكان گرفتن وام با جواز كسب وجود دارد؟ وام‌ها شرايطي را براي افراد و صاحبان مشاغل فراهم مي‌كنند تا بتوانند موانع مالي موجود در سر راه خود را بردارند. گاهي نيز به دليل ضرر و زيان‌هاي وارده به كسب و كارها، صاحبان مشاغل به اخذ وام از روش‌هاي گوناگوني روي مي‌آورند. هر چند مراحل اخذ وام سخت و گاهي بسيار پيچيده است، اما پس از آشنايي با روش‌هاي مختلف اخذ وام مي‌توان از آن سود برده و موانع را كنار زد. شما مي توانيد براي اطلاع از روش هاي تامين مالي و تسهيل در مراحل اخذ وام با كارشناسان كاردوك مشاوره دريافت كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه وام با جواز كسب مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : وام با جواز كسب

 

 

وام با جواز كسب

جواز كسب يك مجوز رسمي و قانوني است كه توسط آن افراد مي‌توانند در واحدهاي صنفي مورد نظر خود فعاليت كنند. اين نوع از جواز به صورت دائمي و موقت صادر مي‌شود. از اين رو بانك‌ها و مؤسسات مالي و اعتباري براي اينكه به صاحبان مشاغل وام بدهند، جواز كسب را به عنوان ضمانت درخواست مي‌كنند. بنابراين دارا بودن جواز كسب براي دريافت انواع تسهيلات بانكي از جمله وام كاربردي است. براي اطلاع از شرايط گرفتن وام كليك كنيد.

اعطاي وام به واحدهاي صنفي

واحدهاي صنفي كه داراي پروانه كسب هستند مي‌توانند 10 تا 100 ميليون ريال وام با بهره هفت درصدي و بازپرداخت 36 ماهه دريافت كنند. در واقع اين وام به عنوان يك بسته حمايتي با دستور شخص رئيس جمهور به دارندگان جواز كسب براي رونق كسب و كار و افزايش ميزان صادرات اعطا مي‌شود.  در رابطه با رقمي كه مي توان وام گرفت نيز دستور العمل هاي مختلفي وجود دارد، اما اصلي ترين عامل تعيين كننده در مقدام وام، ميزان اعتبار و توان شما در بازپرداخت تسهيلات است. براي اطلاع از ساير شرايط گرفتن وام كليك كنيد.

مراجعه به سايت اصناف

افرادي كه مي‌خواهند با جواز كسب خود وام بگيرند بايد به سايت رسمي اصناف مراجعه كرده و بعد از تكميل اطلاعات درخواستي و به پايان رساندن ثبت نام، كد رهگيري خود را دريافت كنند. اين كد رهگيري براي اين است كه شما بتوانيد از وضعيت وام درخواستي خود اطلاع كسب كنيد.

جهت ضمانت

در واقع يك نكته مهم در مورد جواز كسب وجود دارد كه به عنوان ضمانت در نظر گرفته مي‌شود و به خود جواز كسب وامي تعلق نمي‌گيرد. شما به جاي داشتن ضامن، مي‌توانيد از جواز كسب خود به عنوان ضامن استفاده كنيد. البته برخي از بانك‌ها با وجود جواز كسب نيز از درخواست كنندگان ضامن معتبر مي‌خواهند. به همين دليل بايد همه شرايط را قبل از اقدام براي دريافت وام بررسي كنيد تا زحمت‌تان به هدر نرود.

شرايط و مراحل دريافت وام با جواز كسب

1- فرد بايد درخواست خود را در بانك ثبت كند.

2- بايد در سامانه اصناف ثبت نام كرده و كد رهگيري دريافت كنيد.

3- بايد صبر كنيد تا بانك نوع فعاليت، ميزان تجربه، ميزان سرمايه پيش بيني شده، مبلغ فروش و ميزان سود فرد را مورد بررسي قرار دهد.

4- در صورتي كه فرد خوش حساب باشد و ساير وام‌هاي پرداختي خود را در موعد مشخص پرداخت كرده باشد، وام در ظرف مدت 15 روز به او تعلق خواهد گرفت.

5- بانك با بررسي 70 درصد ارزش كارشناسي ملك مسكوني، 60 درصد ملك اداري، 50 درصد ملك تجاري، وام را به متقاضي مي‌دهند.

صاحب جواز كسب بايد در بانك مورد نظر خود حساب جاري داشته باشد. اين حساب بايد كاركرده باشد و اصطلاحا حساب در گردش باشد. اين موضوع براي بانك خيلي مهم است كه سال‌ها فرد در بانك مورد نظر اقدامات مالي انجام داده باشد. اين مهم نشان دهنده اعتبار مالي نزد بانك است. بانك از اين طريق و با به دست آوردن اطلاعات دقيق حساب فرد مورد نظر تصميم مي‌گيرد كه به او وام را بدهد.

مدارك مورد نياز براي دريافت وام با جواز كسب

 • ارائه درخواست‌نامه متقاضي به صنف مربوطه
 • ارائه پروانه كسب و مجوزهاي صنعتي معتبر
 • اصل و تصوير شناسنامه
 • كپي سند مالكيت يا اجاره نامه محل كسب
 • درخواست متقاضي
 • تصوير شناسنامه مديران شركت
 • مجوزهاي صنعتي معتبر
 • ارائه اساسنامه
 • اظهارنامه مالياتي
 • اظهارنامه ثبت شركت
 • آگهي تأسيس
 • مجوزهاي صنعتي معتبر
 • آخرين تغييرات شركت مندرج در روزنامه رسمي
 • ارائه كليه صورت‌هاي مالي

نكته پاياني

در برخي از موارد بانك‌ها از ارائه وام با ضامن جواز كسب خودداري مي‌كنند كه اين مهم مي‌تواند براي صاحبان مشاغل دردسرهايي را ايجاد كند. از اين رو اگر شما در گرفتن وام خود دچار مشكل شديد حتماً به اتحاديه صنف مورد نظر مراجعه كرده و روند كار را آنجا پيگيري كنيد.

سؤالات متداول در خصوص وام با جواز كسب

به چه كساني اين وام تعلق مي‌گيرد؟

در اين دستورالعمل ۱۸۰ هزار واحد صنفي در ۲۲ دسته صنفي توليدي كه از نظر ميزان انرژي‌بر بودن، اشتغالزايي و برخي ديگر از مولفه‌ها، حد نصاب لازم را دارند مشمول دريافت اين تسهيلات مي‌شوند.

به طور كلي تخصيص اين وام براي هر صاحب شغلي چه مقدار است؟

به طور كلي مي‌توان گفت تخصيص اين وام 50 ميليون ريال تعريف شده است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه وام با جواز كسب مي‌توانيد با مشاوران مركزمشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : وام با جواز كسب


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: وام با جواز كسب،
موضوع:
[ ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۲۷:۳۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

فرصت هاي سرمايه گذاري در هر كشوري وجود دارد و اين عامل مهمي براي رشد و توسعه اقتصادي كشورها است. از آنجايي كه ايران كشوري در حال توسعه است، فرصت‌هاي سرمايه گذاري زيادي در آن وجود دارد كه اگر به آن بها داده شود، مي‌تواند هم براي سرمايه‌گذاران و هم براي عموم سودمند باشد. اين فرصت‌ها در هر دوره‌اي تفاوت دارند؛ اما اگر بتوانيد فرصت هاي سرمايه گذاري را در زمان و مكان مناسب بيابيد مي‌توانيد حداكثر سود از آن كار را برداشت كنيد. مركز كاردوك به شما در زمينه يافتن بهترين فرصت ها مشاوره ارائه مي دهد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه سرمايه گذاري مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : فرصت هاي سرمايه گذاري

 

فرصت هاي سرمايه گذاري

سرمايه‌گذاران دارايي‌هاي خود را براي سرمايه‌گذاري در پروژه‌هاي مختلف به جريان مي‌اندازند. هر موفقيتي كه در هر پروژه‌اي صورت گيرد، دو سر سود خواهد بود، يعني هم سرمايه‌گذار به سود خوبي مي‌رسد و هم با اتمام هر پروژه‌اي رونق و رشد اقتصادي صورت مي‌گيرد. به همين دليل فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري براي افراد و سازمان‌ها از اهميت بالقوه‌اي برخوردار هستند. براي آگاهي بيشتر از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري لطفاً تا انتهاي اين مقاله همراه ما باشيد.

1- فرصت هاي سرمايه گذاري | سرمايه‌گذاري در سهام

يكي از ساده‌ترين فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري مربوط به خريد و فروش سهام در بازار بورس است. شما مي‌توانيد شركت‌هاي مختلفي را پيدا كرده و با خريد سهام آن‌ها در بخش‌هاي مختلف آن سرمايه‌گذاري كنيد. وقتي بتوانيد شركت‌هاي پُر سود را براي سرمايه‌گذاري انتخاب كنيد، سود قابل توجهي عايد شما خواهد شود. بازار بورس يكي از مهم‌ترين فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري محسوب مي‌شود كه اين روزها رشد خوبي را تجربه مي‌كند.

2- سرمايه‌گذاري در زمين

خريد زمين يك سرمايه‌گذاري بدون ريسك است. شما مي‌توانيد سرمايه خود را روي خريد زمين سرمايه‌گذاري كنيد. هم مي‌توانيد زمين را با قيمت پايين خريد كنيد و با مقداري سود به خريدار ديگري بفروشيد كه مي‌خواهد روي زمين شما پروژه‌هاي را انجام دهد. حتي مي‌توانيد زمين را خريده و مدتي آن را نگه داريد تا ارزش و قيمت آن افزايش پيدا كند و بعد براي فروش آن اقدام كنيد. اين يك روش راحت و ايمن براي سرمايه شماست كه مي‌توانيد آن را چند برابر كنيد.

3- فرصت هاي سرمايه گذاري | سرمايه‌گذاري در ملك

املاك يك فرصت بزرگ سرمايه‌گذاري محسوب مي‌شود. شما مي‌توانيد ملكي را بخريد و آن را به كس ديگري اجاره دهيد. همچنين مي‌توانيد يك ملك كلنگي را بخريد، آن را تعمير كنيد و با قيمت بالاتر بفروشيد و يا مي‌توانيد آن را اجاره دهيد. اجاره دادن املاك يكي از راه‌هاي بازگشت سرمايه شما و كسب سود بيشتر است. البته در مورد اجاره دادن سعي كنيد اصول انصاف را رعايت كنيد و اجاره‌اي كه دريافت مي‌كنيد با مشخصات و ويژگي‌هاي خانه شما هماهنگي داشته باشد. اين يك روش رايج در دنيا براي سرمايه‌گذاري است.

4- فرصت هاي سرمايه گذاري | خريد و فروش طلا

طلا يك كالاي تزئيني و گرانبها محسوب مي‌شود. از گذشته تا به امروز يكي از روش‌هاي رايج پس انداز به شما مي‌رود و همچنان هم يك كالاي ارزشمند و لوكس محسوب مي‌شود. شما مي‌توانيد با سرمايه خود مقداري طلا بخريد و صبر كنيد تا قيمت آن بالاتر برود، بعد مي‌توانيد آن را بفروشيد و سود كنيد. اين يك فرصت سرمايه‌گذاري ساده است كه همچنان نيز روي بورس است.

5- سپرده سرمايه‌گذاري

يك فرصت مناسب براي سرمايه‌گذاري از طريق سپرده سرمايه‌گذاري است. به اين ترتيب شما مي‌توانيد دارايي‌هاي نقدي خود را به بانك‌ها بسپاريد و ماهانه سود آن را دريافت كنيد. اين كار يك مزيت بزرگ دارد، ارزش پول شما حفظ مي‌شود و در كنارش سودهايي با درصدهاي مختلف، به حساب شما واريز مي‌شود. پول شما صرف سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مختلف مي‌شود و بخشي از سودي كه از طريق سرمايه شما به دست آمده شده وارد چرخه مي‌شود، به حسابتان واريز مي‌شود. در نظر داشته باشيد اين روش در كشوري مثل ايران كه تورم بالايي دارد نتيجه نمي دهد، چرا كه روز به روز ارزش پول (قدرت خريد) شما كاهش مي‌يابد.

6-  سرمايه‌گذاري در شركت‌هاي دانش بنيان

يك راه به گردش درآمدن و افزايش سرمايه شما، مشاركت در تأمين سرمايه‌هاي شركت‌هاي دانش بنيان است. اين شركت‌ها به دليل بكر و نو بودن به شدت نيازمند سرمايه هستند تا بتوانند ايده‌هاي خود را به اجرا درآورند، شما با اين كار ضمن تأمين سرمايه مي‌توانيد در پروژه آن‌ها شريك مي‌شويد و سود بسيار قابل توجهي را كسب كنيد. براي آشنايي بيشتر باشركت دانش بنيان كليك كنيد.

7- سرمايه‌گذاري در پروژه‌هاي شهري

پروژه‌هاي شهري يكي از راه‌هاي مناسب سرمايه‌گذاري براي افرادي است كه سرمايه‌هاي كلاني دارند. آن‌ها سرمايه خود براي ساخت زير ساخت‌هاي شهري مثل پروژه‌هاي عمراني شهري به كار مي‌برند و سود حاصل از آن را دريافت مي‌كنند. البته شهرداري‌هاي بايد از سرمايه‌گذاران حمايت بيشتري كنند تا آن‌ها رغبتي براي سرمايه‌گذاري در انواع پروژه‌ها را داشته باشند.

8- فرصت هاي سرمايه گذاري | صنعت گردشگري

ايران رتبه دهم آثار ملي را در دنيا به خود اختصاص داده است. از اين رو اين صنعت گردشگري در ايران اين فرصت را دارد تا افراد و سازمان‌ها روي آن سرمايه‌گذاري كنند و باعث جذب توريسم و رونق اقتصادي شوند. سرمايه‌گذاران مي‌توانند سرمايه خود را در صنعت گردشگري در قالب توريسم درماني، طب سنتي، ساخت هتل و اقامتگاه‌هاي سنتي و… سرمايه‌گذاري كنند. هر چقدر نيروهاي سرمايه‌گذار داخلي روي اين دست از پروژه‌ها سرمايه‌گذاري كنند، اين صنعت وابستگي خود را از كشورهاي غربي و اروپايي كم مي‌كند و همين عامل باعث رونق توليد و اقتصاد كشور مي‌شود.

9- سرمايه‌گذاري در صنعت بازيافت كشور

كشور ما به دليل وسعت زياد و وجود جمعيت بالا، زباله‌هاي زيادي را توليد مي‌كند. از اين رو روش‌هاي قديمي نابودي زباله آسيب‌هاي غير قابل جبراني به طبيعت و انسان‌ها وارد مي‌كند و به همين دليل ايران در اين بخش نيازمند سرمايه‌گذاراني است كه در صنعت بازيافت سرمايه‌گذاري كنند. مي‌توان از زباله‌هاي بازيافت شده مواد تازه‌اي مثل پلاستيك و … را ساخت. اين صنعت تازه وارد ايران شده و هنوز به آن اندازه كه بايد رشد نكرده است. اگر شما علاقه‌مند هستيد خدمتي براي محيط زيست، بهداشت عمومي و رونق كسب و كار كشور خود انجام دهيد مي‌توانيد سرمايه خود را براي صنعت بازيافت در اختيار بخش‌هاي مختلف از جمله بخش خصوصي قرار دهيد. اين نوع از سرمايه‌گذاري سود خوبي دارد و از طرفي ديگر اگر از سرمايه‌گذاران داخلي در اين صنعت استفاده شود، به اشتغال بسياري از جوانان نيز كمك خواهد شد.

نتيجه گيري

فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در ايران بسيار زياد است. اما افراد بيشتر جذب سرمايه‌گذاري در بازارهاي رايج مثل طلا، سكه، دلار و سهام مي‌شوند و معمولاً از انجام ساير سرمايه‌گذاري‌ها به دليل عدم حمايت و ريسك بالا خودداري مي‌كنند. اگر بخش‌هاي دولتي و يا خصوصي بتوانند از سرمايه‌گذاران حمايتهاي مالي و معنوي به عمل آورند، آن‌ها همه سرمايه خود را صرف ساخت و آباداني كشورشان خواهند كرد. با اين حال اگر از قوانين تجارت آگاهي داشته باشيد مي‌توانيد در همين بازار كسب و كار پر سودي شروع بكنيد.

سؤالات متداول

آيا داشتن تنوع در سرمايه‌گذاري مي‌تواند مفيد باشد؟

از جمله اصول مهم سرمايه‌گذاري، ايجاد تنوع است. با قرار دادن تمام دارايي‌هايتان در يك بخش،ممكن است با تغيير وضعيت بازار دارايي‌هاي شما از بين برود، اما با روش‌هاي مختلف سرمايه‌گذاري مثل بورس، زمين، مسكن و … مي‌توان از ضرر احتمالي جلوگيري كنيد.

به چه اصل مهمي در مورد فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري بايد اهميت بدهيم؟

يكي از اصول مهم براي اينكه بتوانيد از فرصت‌هاي موجود بهترين استفاده را ببريد، قدرت ريسك پذيري است. يك سرمايه‌گذار بدون ريسك نمي‌تواند سود خوبي به دست آورد و حتي متحمل شكست هم خواهد شد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه سرمايه گذاري مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : فرصت هاي سرمايه گذاري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: فرصت هاي سرمايه گذاري،
موضوع:
[ ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۴۳:۱۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

اقتصاد رفتاري مطالعه تصميم‌گيري علم اقتصادي توسط افراد و نهادهاست. اقتصادرفتاري به انتخاب مشتري، رويدادهاي بازار و روانشناسي انساني مي‌پردازد تا به درك تصميمات آن‌ها كمك كند و سعي در ايجاد مدل‌هاي اقتصادي دقيق‌تر داشته باشد. اقتصاد رفتاري تلاش مي‌كند زمينه‌هاي روانشناسي رفتاري و اقتصاد را متحد كند. شما با دريافت مشاوره كسب و كار از مركز كاردوك مي توانيد از اين علم در جهت بالا بردن بهره وري سازمان خود استفاده كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه پيش بيني هاي اقتصادي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: اقتصاد رفتاري

 

 

اقتصاد رفتاري

در واقع اقتصاد رفتاري به معناي تحقق واقعيت در تحليل اقتصادي است. روانشناسي، جامعه‌شناسي، سياست و اقتصاد نهادي (كه بر قوانين بازي اقتصادي متمركز است) براي توصيف و توضيح رفتار انسان و پديده‌هاي اقتصادي به كار برده مي شود. اين علم به مطالعه انتخاب ها و رفتارهاي جامعه در فعاليت‌هاي بازار مي‌پردازد و براي توصيف رفتار انتخابي مردم از تئوري آينده نگر استفاده مي‌كند.

ويژگي‌هاي اقتصاد رفتاري

1- رويكرد بين رشته‌اي و توجه به تمامي شاخه‌هاي علوم اجتماعي و انساني مثل روانشناسي، جامعه‌شناسي، انسان‌شناسي و...

2- بهره‌گيري از تمام جنبه‌هاي ديگر شاخه‌هاي علوم اجتماعي شامل نظريه‌ها، ابزارها، روش‌ها و ...

3- اصلاح فرضيات در اقتصاد متعارف

4- ارايه نظريه‌هاي واقعگرايانه‌تر و مطابق با رفتار واقعي انسان‌ها كه جنبه‌هاي مختلف ابعاد رفتاري افراد شامل: نيات، اعتقادات و گرايشات را مورد توجه قرار مي‌دهد.

5- ارايه پيش‌بيني‌هاي دقيق‌تر و سياست‌هاي مناسب‌تر و كاراتر.

هدف مهم اقتصاد رفتاري

اقتصاديرفتاري به دنبال اين است كه علم اقتصاد را از طريق بنيان‌هاي روانشناسي توضيح دهد. اقتصاد رفتاري به دنبال روش‌هايي است كه توضيح دهد چرا مردم و گروه‌هاي مختلف در مورد خريد يك كالا رفتارهاي متفاوتي نشان مي‌دهند. يعني مي‌خواهند واقعيت را با نظريه‌هاي اقتصادي وارد عرصه رقابت كنند. نظريه‌هاي اقتصادي معمولاً يك جانبه هستند، اما هدف اقتصاد رفتاري اين است كه نشان دهد واقعيت‌ها از نظريه‌هاي خسته كننده اقتصادي جداست. همين اقدام باعث بهبود و تغيير نظريه‌هاي اقتصادي در عرصه خرد و كلان مي‌شود.

روش‌هاي مورد استفاده در اقتصاد رفتاري

روش‌هايي كه اين علم آن را به كار مي‌گيرد همان روش‌هايي است كه در اقتصاد متعارف استفاده مي‌شود. اقتصاد رفتاري به شواهد و آزمون خطا نيز وابسته است. اما امروزه اين علم براي اينكه به نتايج بهتري برسد از روش‌هاي اقتصاد متعارف نيز به شكل‌هاي مختلف استفاده مي‌كند.

مهم‌ترين موضوعات مورد توجه اقتصاد رفتاري

رفتار مالي

در رفتار مالي، اين موضوع را مورد توجه قرار مي‌دهد كه چرا افراد در بازار خطاهاي سيستماتيك را انجام مي‌دهند. اين نوع خطاها قيمت‌ها و بازدهي‌هاي بازار را تحت تأثير قرار مي‌دهد و باعث مي‌شود بازار كارآمد بودن خود را از دست بدهد.

رفتارهاي كمّي مالي

اين علم براي بررسي اين موضوع از روش‌هاي رياضي و آمار براي بررسي تبعيض‌هاي موجود در بازار و تأثير آن بر خريد مردم استفاده مي‌كند. رفتارهاي كمّي مالي روي سيستم بازاريابي نيز تأثير مي‌گذارد و اقتصاد رفتاري و متخصصان آن در پي بررسي اين دست از موضوعات هستند.

انتقادگرايي

انتقادگرايي به دنبال انتقاد و مخالفت از رفتارهاي كمِّي مالي است. از اين رو در اين موضوعات اقتصاد رفتاري به دنبال اين است كه هر چيزي كه عامل اصلي عدم موفقيت بخش جزئي و يا كلي در بازار است را مورد توجه و بررسي قرار دهند و آن را انتقاد كنند.

نظريه بازي رفتاري

نظريهٔ بازي با استفاده از مدل‌هاي رياضي به تحليل روش‌هاي همكاري يا رقابت موجودات منطقي و هوشمند مي‌پردازد. نظريهٔ بازي، شاخه‌اي از رياضيات كاربردي است كه در علوم اجتماعي و به ويژه در اقتصاد، زيست‌شناسي، مهندسي، علوم سياسي، روابط بين‌الملل، علوم رايانه، بازاريابي، فلسفه و قمار مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اقتصادرفتاري روابط متقابل در اين موضوع و تأثير آن بر رفتارهاي اقتصادي مردم را مورد تحليل و بررسي قرار مي‌دهد.

نقدهاي وارده

اين علم مورد انتقاد بسياري از پژوهشگران و رفتارشناسان قرار گرفته است. آن‌ها معتقدند كه اقتصادرفتاري عموماً بر عقلانيت كنشگران اقتصادي تأكيد دارد. آن‌ها معتقدند كه رفتارهاي انجام شده در محيط آزمايشگاهي نمي‌تواند كاربرد زيادي در محيط بازار داشته باشد و براي بررسي وضعيت بازار و رفتارهاي اقتصادي مردم بايد در بطن بازار حضور پيدا كرد.

كوتاه سخن اينكه...

اقتصادرفتاري يك شاخه جديد در دانش اقتصادي است كه در كشور ما به صورت نادرستي به كار گرفته مي‌شود. اگر بتوانيم اهداف اساسي و اصلي اقتصاد رفتاري كه به بررسي چند و چون رفتارهاي مردم در خريد (يا نخريدن) يك كالا را به درستي درك كنيم، مي‌توانيم براي تغيير وضعيت اقتصادي كشور و بهبود آن اقداماتي اساسي صورت دهيم. براي ارتقاي هوش مالي كليك كنيد.

سؤالات متداول در خصوص اقتصاد رفتاري

آيا اين نوع از اقتصاد افراد و نابغه‌هايي هم در خود داشته است؟

بله. افرادي بودند كه در شكل‌گيري و به اوج رساندن اقتصادرفتاري بسيار موفق عمل كردند. دانيل آريلي، كولين كمرر، ارنست فهر، دانيل كاهنمن، ديويد ليبيسون از جمله اين افراد هستند.

چه موضوعاتي باعث مي‌شود اقتصاد رفتاري آن را مورد بررسي قرار دهد؟

مسائلي چون وجود بيكاري غير ارادي،  تأثير سياست پولي بر توليد و اشتغال، خطاي شتاب تورم منفي هنگام بالا بودن بيكاري، شيوع پس‌انداز كم براي دورۀ بازنشستگي، بي‌ثباتي زياد در قيمت‌هاي سهام نسبت به قيمت پايۀ آن‌ها، پايداري سرسختانۀ طبقۀ فقير خودويرانگر از جمله مسائلي است كه ذهن اقتصاد دان‌هاي رفتاري را به خود مشغول مي‌كند.

براي دريافت مشاوره در زمينه پيش بيني هاي اقتصادي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: اقتصاد رفتاري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اقتصاد رفتاري،
موضوع:
[ ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۳۹:۳۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

مشاوره شغلي يكي از نوين‌ترين خدماتي است كه امروزه جهت پيشرفت شغلي ارائه مي شود. اگر اين فرصت را داشته باشيد كه با صاحب شركت لبنياتي ميهن صحبت كنيد، آيا اين فرصت را از دست مي داديد؟ درسته حتي اگر قصد تاسيس چنين موسسه‌اي را نداشتيد باز هم اين فرصت را از دست نمي‌داديد. مشاوره شغلي نيز توسط افراد كارداني ارائه مي شود كه به خوبي مي دانند براي موفقيت در هر زمينه كاري چه اقداماتي بايد انجام داد. شما مي توانيد براي دريافت مشاوره شغلي با بهترين كارشناسان مركز كاردوك مشاوره دريافت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاوره شغلي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : مشاوره شغلي

مشاوره شغلي

مهم نيست كه در چه مرحله‌اي در حرفه خود قرار بگيريد، دوره‌هايي وجود خواهد داشت كه شما نسبت به تصميمات بعدي خود احساس سستي يا عدم اطمينان مي‌كنيد. هنگامي كه اين اتفاق مي‌افتد، مشاوره شغلي مي‌تواند برخي از استرس‌ها را از دوش شما بردارد. امروز در مورد مشاوره شغلي با هم مطالب ارزشمندي را مي‌خوانيم. لطفاً تا انتها همراه ما باشيد.

مشاور شغلي چه كاري انجام مي‌دهد؟

با استفاده از ابزارها، ارزيابي‌ها و سطح مهارت‌ها، مشاوران شغلي به افراد كمك مي‌كنند تا در مورد مسيرهاي شغلي خود تصميم گيري كنند، مهارتهاي جستجوي شغلي را آموزش دهند و روي روش‌هاي حل تعارض براي كاربرد در محيط كار، كار كنند.

از همان آغاز، مشاوران شغلي به دانشجويان كمك مي‌كنند كه علايق، نقاط قوت و مهارت‌هاي خود را در رابطه با رشته‌هاي دانشگاهي و مسيرهاي تحصيلي بررسي كنند.

خدماتي كه مشاوران شغلي ارائه مي‌دهند

1- جلسات مشاوره فردي و گروهي

2- آموزش تصميم گيري، حل تعارض و مهارت‌هاي جستجوي شغل

3- ارائه پشتيباني از استرس شغلي، درگيري، از دست دادن و انتقال شغل

4-  مشاركت در مسائل مربوط به پيشرفت شغلي كه بر سياستها و قوانين اجتماعي تأثير مي‌گذارد

5- به شما كمك مي‌كند تا بفهميد كه چه كسي هستيد و از تحصيلات، شغل و زندگي خود چه مي‌خواهيد.

6- به شما در شناسايي عوامل مؤثر در پيشرفت شغلي، ارزيابي علايق، توانايي‌ها و ارزش‌هاي خود كمك مي‌كند.

7- به شما در يافتن منابع و منابع اطلاعات شغلي كمك مي‌كند.

مهارت‌هاي حرفه‌اي مشاوره شغلي

1- مهارت ارتباطي خوب

2- مهارت خوب در مصاحبه و پرسشگري

3-  شنونده خوبي بودن

4- صبر و حوصله

5- داشتن دانش و اطلاعات كامل از مشاغل، ويژگي‌ها و شرايط كنوني آنها در كشور

6- توانايي جستجوي اطلاعات

7- قدرت بيان مناسب جهت ايجاد انگيزه و ارائه مناسب توضيحات به مراجعان

8- توانايي هدف‌گذاري و برنامه‌ريزي براي رسيدن به اهداف تعيين شده براي مراجعان

9- مهارت كار با كامپيوتر به خصوص استفاده از اينترنت براي جمع آوري اطلاعات مورد نياز

چه كسي به مشاوره شغلي نياز دارد؟

از آنجا كه پيشرفت شغلي يك فرآيند مادام العمر است، مشاوره شغلي مي‌تواند براي همه افراد، از جمله دانشجويان سال اولي، نوجوانان، سالمندان و حتي فارغ التحصيلان مناسب باشد. هر چه زودتر تصميم‌گيري‌ در مورد آينده خود را شروع كنيد، بهتر آماده مي‌شويد. توصيه مي‌كنيم از سال اول دانشگاه با يك مشاور شغلي گپ و گفتي داشته باشيد.

مشاوران شغلي با چه چيزي مي‌توانند به ما كمك كنند؟

مشاوره شغلي شامل خدمات متنوعي است كه از ارزيابي شغلي گرفته تا نوشتن يك رزومه متغير است. يك مشاور شغلي مي‌تواند در اين زمينه به شما كمك كند:

1- آزمون‌ها و ارزيابي‌هاي مهارت

يك مشاور شغلي مي‌تواند با انجام تست‌هاي مهارت و ارزيابي، به شما در شناسايي زمينه شغلي مناسب كمك كند. آنها مي‌توانند به شما در شناسايي مجموعه مهارت‌هاي خود و كارهايي كه با مهارت‌هاي خاص شما مطابقت دارند كمك كنند.

2- بررسي گزينه‌هاي شغلي

مشاوره شغلي مي‌تواند به شما كمك كند نگاهي دقيق‌تر به گزينه‌هاي مختلف شغلي بيندازيد. شايد مطمئن نيستيد كه مشاغل با كدام نقاط قوت و مهارت شما مطابقت دارد. يك مشاور شغلي مي‌تواند در شناسايي شغل‌هاي مناسب به شما كمك كند. شايد شما در حال ايجاد تغيير شغلي هستيد و مي‌خواهيد بدانيد كه چه چيزي در دسترس است. مشاوره شغلي مي‌تواند به شما كمك كند تا تمام گزينه‌هاي ممكن براي شما روشن شود.

3- تدوين يك برنامه اقدام شخصي

گاه دقيق مي‌دانيم به چه شغلي علاقه داريم، اما مطمئن نيستيم كه براي رسيدن به آن چه مسيري را بايد طي كنيم. يك مشاور شغلي مي‌تواند به شما در ايجاد برنامه عملي براي رسيدن به آنچه كه مي‌خواهيد، كمك كند.

4- مصاحبه حرفه‌اي

روند مصاحبه واقعي مي‌تواند براي شما استرس‌زا باشد. از اين رو مشاوران شغلي برنامه‌ي مصاحبه غير واقعي را براي شما ايجاد مي‌كنند تا در آن تمرين كنيد كه در شرايط واقعي چگونه عمل كنيد. همچنين طريقه رزومه نويسي و ساختن رزومه را نيز آموزش مي دهند. براي اطلاع از چگونگي رزومه نويسي كليك كنيد.

5- غلبه بر موانع

يك مشاور شغلي مي‌تواند به شما در شناسايي و برخورد با مواردي كه سد راه شما هستند، كمك كند. به عنوان مثال، اگر دچار اضطراب يا افسردگي هستيد و اين موارد باعث ايجاد مشكل در حرفه شما مي‌شود، مي‌توانند با مراجعه به روانپزشك يا درمانگر سلامت روان، به شما كمك كنند.

6- توسعه شبكه

شبكه شغلي براي بسياري از افراد مي‌تواند سخت باشد. اين بخش مهمي از پيشرفت شغلي است. شبكه سازي مي‌تواند در يافتن مشاغل جديد و پيشرفت در آن به شما كمك كند. بنابراين، شما بايد ياد بگيريد كه روابط خود را با همكارانتان بهبود ببخشيد و از فرصت‌هاي جديد استفاده كنيد. يك مشاور شغلي مي‌تواند به شما در انجام چنين كاري كمك كند.

فرآيند يك مشاوره شغلي حرفه‌اي

1- ارزيابي كاملي از وضعيت سلامت روان فرد انجام شود

2- ارزيابي كاملي از سبك شخصيتي فرد انجام شود.

3- ارزيابي كاملي از علايق و رغبت‌هاي شغلي فرد انجام شود

4- اطلاعات كاملي در مورد ويژگي‌هاي مشاغل مختلفي كه فرد به آنها علاقه نشان مي‌دهد در اختيار مراجع قرار داده شود

5- به فرد كمك مي‌شود تا بتواند ارزيابي واقع بينانه‌اي از ميزان انطباق ويژگي‌هاي شخصيتي‌اش با شغل با مشاغلي كه بيشترين تناسب را با آنها دارد را به دست آورد.

6- با توجه به جميع متغير‌هاي مؤثر بر انتخاب و سازگاري شغلي مثل درآمد، مسافت، آينده شغل از منظر تحولات اقتصادي اجتماعي و … به بهترين انتخاب ممكن دست بزند.

كوتاه سخن اينكه...

مشاوره شغلي مي‌تواند بهترين گزينه براي راهنمايي انتخاب و تغييرات شغلي باشد. به دليل اهميت شغل با زندگي افراد بايد هميشه در مورد مسائل حرفه‌اي خود با بهترين و حرفه‌اي‌ترين مشاوران گفتگو داشته باشيم تا روند تصميم‌گيري را با كيفيت بهتري انجام دهيم.

سؤالات متداول در خصوص مشاوره شغلي

آيا مي‌توانيم به صورت تلفني نيز مشاوره شغلي دريافت كنيم؟

مشاوره‌هاي تلفني امروزه بسيار به صرفه‌تر و با كيفيت‌تر هستند. از اين رو شما مي‌توانيد با مراكز مختلفي كه به صورت حرفه‌اي در مورد كسب و كار مشاوره ارائه مي‌دهند تماس گرفته و مشاوره مورد نظر خود را دريافت كنيد.

آيا مشاوره مي‌تواند براي ما تصميم بگيرد؟

هيچ مشاوري به جاي شما تصميم نمي‌گيرد. مشاوره شغلي با دانشي كه دارد بهترين راه‌حل‌ها و مسيرها را به شما نشان مي‌دهد و در نهايت اين شما هستيد كه بايد تصميم مورد نظر را اتخاذ كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاوره شغلي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : مشاوره شغلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره شغلي،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۲۹:۰۳ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر