كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

طبق آخرين آمار صادرات به عراق در كل بيش از 63 ميليارد دلار و فروش نفت با بيش از 5 ميليون بشكه بخش بزرگي از درآمد صادرات به عراق را تشكيل مي‌دهد. عراق با جمعيتي بالغ بر 43 ميليون نفر بازار هدف مناسبي برآورد مي‌شود. واردات در اين كشور به دليل فقدان شركت‌هاي صنعتي نقش مهمي در تهيه انواع كالاها دارد. در سال 2017 بيش از 30 ميليارد دلار كالا و خدمات به عراق صادر شده كه اين رقم در حال افزايش نيز هست. با اين وجود حضور در بازار عراق ريسك بالايي داشته اما مزاياي بسياري نيز به همراه دارد. با دريافت مشاوره كسب و كار از مركز كاردوك مي‌توانيد ميزان اين ريسك را به پايين‌ترين حد ممكن برسانيد.

براي دريافت مشاوره  در زمينه صادرات به عراق مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : صادرات به عراق

صادرات به عراق

اولين شرط براي صادرات به اين كشور علامت گذاري و بسته بندي تمام محصولات به زبان عربي است. حضور در بازار عراق مستلزم حضور نمايندگان محلي و ايجاد روابط نزديك تجاري است. حضور در بازارهاي مرزي مي‌تواند فرصتي براي ملاقات با تجار عراقي و ديده شدن كالاها ايجاد بكنند. گاهي اوقات چند هفته يا ماه طول مي‌كشد تا روابط تجاري شكل بگيرد. بازاريابي در عراق به صبر صادركنندگان احتياج دارد. تهيه بروشور و كاتالوگ به زبان عربي با عناصر فرهنگي مي‌تواند تأثير مثبتي در فروش شما داشته باشد. كساني كه داراي كارت بازرگاني هستند، براي خارج كردن و وارد كردن كالا در حجم هاي بالا به آن نياز خواهند داشت. شما مي توانيد براي دريافت كارت بازرگاني كليك كنيد.

فرصت‌هاي بازار عراق

عراق در حال ساخت و ساز است و دولت بودجه زيادي براي اين كار اختصاص داده است. از طرفي ديگر بسياري از زيرساخت‌هاي عراق از بين رفته‌اند و نياز به سرمايه گذاري دارند. همچنين در بخش كالا و خدمات، در بسياري از صنايع از جمله مواد غذايي، دارويي، كشاورزي، پتروشيمي، تجهيزات الكترونيكي، ارتباطات از راه دور و غيره نياز به واردات كالا و سرمايه‌گذاري دارد.

چالش‌هاي بازار عراق

اصلي‌ترين چالش در بازار عراق رقابت با كمترين قيمت است. با اين حال، درآمد سرانه در عراق نزديك به 17000 دلار مي‌باشد. اما بايد در نظر بگيريد كه فقر در اين كشور بسيار زياد است. سهامداران عمده در بازار عراق شامل ايران، چين و امارات هستند. عراق به سه بخش اعراب سني، كردها و شيعان تقسيم مي‌شود. تجارت با منطقه خودمختار كردستان به دليل محدوديت كمتر، سودآورتر است. مناطق آزاد در كردستان عراق، راه‌هاي سرمايه‌گذاري را منطقي‌تر مي‌كنند.

قيمت‌گذاري در بازار عراق

حضور در بازار عراق نيازمند توجه به قيمت‌گذاري است. به دليل فقر زياد و درآمد كم، بايد قيمت‌گذاري را در سطوح پايين در نظر بگيريد. حضور رقباي قدرتمندي مانند تركيه و چين باعث مي‌شود رقابت در اين كشور پيچيده‌تر شود. شما بايد هزينه حمل و نقل ويژه و تعرفه‌هاي سفارشي را با قيمت نهايي پرداخت كنيد. صادر كنندگان بايد قيمت‌گذاري‌هاي حاشيه‌اي را براي نمايندگان محلي خود در نظر بگيرند.

محدوديت تجارت

دولت تشكيل شده در عراق جديد است. تنظيم تعرفه در اين كشور با روشي پيچيده و سريع صورت مي‌گيرد. اين امر صادركنندگان را در يك چالش غيرقابل پيش بيني قرار مي‌دهد و خطرات تجاري با عراق را بالا مي‌برد. عراق نفت و اسلحه را از طريق شركت‌هاي دولتي وارد مي‌كند و قرارداد مي‌‌بندد. روابط فردي براي حضور در بازار عراق بسيار حياتي است. اين كشور فرهنگ‌هاي بسياري دارد، اما اكثريت آنها مسلمان هستند. ورود محصولات غير اسلامي مانند گوشت خوك، مشروبات الكلي و غيره ممنوع است.

موافقت‌نامه‌هاي عراق و توافق‌هاي بين المللي

متن موافقت نامه مشاركت و همكاري اتحاديه اروپا و عراق در 11 مه 2012 به امضا رسيده است. مقررات تجارت آن به طور موقت در تاريخ 1 اوت 2012، تا زمان تكميل مراحل تصويب براي كل توافق نامه وارد عمل شده است. عراق عضو ناظر سازمان تجارت جهاني است و با كشورهاي تركيه، مالزي، آمريكا، چين، مصر، فرانسه، ايتاليا، ژاپن، اردن، روسيه، تونس، هند و انگلستان توافق‌هاي دو جانبه دارد.

مجوزهاي لازم براي صادرات به عراق

1- فاكتور فروش به زبان عربي يا انگليسي

2- گواهي مبدأ (به زبان انگليسي و عربي)

3- گواهي بهداشت از سازمان نظارت بر سلامت براي محصولات غذايي

4- گواهي‌نامه انطباق با استاندارد مورد تقاضاي كشور عراق COC

5- ليست اظهار كالا ( كه شامل نام و مقدار كالا و اطلاعات جامعي در مورد كالاي صادراتي مي‌باشد).

6- نامه از درخواست‌كننده واردات (اگر مشتري خريدار انحصاري كالا باشد)

7- تهيه برچسب‌هاي كالا به زبان انگليسي و عربي

8- گزارش تست، نمونه‌برداري و بازرسي كالا

9- اخذ استاندارد محيط زيست

10- تأييديه ساخت كالا از سازمان استاندارد

11- تهيه پكينگ ليست براي صادرات كالاهايي كه شامل چند نمونه جنس متفاوت هستند.

12- سپردن پيمان يا تعهد ارزي

13- قرارداد حمل و بيمه

موانع بر سر راه صادرات به عراق

 • عقب ماندگي سيستم بانكي در عراق
 • قوانين خلق‌الساعه و تفاوت در اجراي آن در استان‌ها
 • پيچيدگي امور اداري و تجاري در عراق
 • عدم اتصالات خطوط ريلي در ايران و عراق
 • آشنا نبودن تجار ايراني با بافت فرهنگي و سياسي
 • مشكلات امنيتي در برخي مناطق خاص
 • تفاوت مقررات تجاري در عراق و اقليم
 • نهادينه نشدن روابط بانكي به تناسب روابط تجاري
 • زبان رسمي متفاوت

مزاياي سرمايه‌گذاري در عراق

 • معافيت از ماليات‌هاي داخلي و عوارض گمركي خروجي و ورودي
 • صدور اقامت جهت براي سرمايه‌گذاران و كاركنان خارجي آن‌ها
 • تأمين امنيت سرمايه‌گذاران
 • تأمين تجهيزات و پروژه‌‌ها
 • امكان صادرات به اتحاديه كشورهاي عربي بدون عوارض گمركي
 • در اختيار گذاشتن زمين متناسب با پروژه‌هاي سرمايه‌گذاران به صورت رايگان
 • تضمين اصل سرمايه وارد شده توسط نخست وزير عراق

طبق مطالبي كه گفته شد، صادرات به عراق با توجه به خلاءهايي كه در اين كشور وجود دارد مي‌تواند بسيار سودمند باشد. اين كشور پذيراي سرمايه‌گذاراني است كه تلاش دارند به آباداني اين سرزمين بپردازند.

سؤالات متداول در خصوص صادرات به عراق

چه كالاهايي را مي‌توانيم به عراق صادر كنيم؟

صادرات ماشين آلات صنعتي، صادرات دارو و لوازم درماني، صادرات محصولات غذايي، صادرات مواد بهداشتي و آرايشي، صادرات پارچه و محصولات نساجي، صادرات فراورده‌هاي پتروشيمي و نفتي فرآوري شد، صادرات مصالح ساختمان، صادرات لوازم برقي خانگي، صادرات فراورده‌هاي سلولزي، صادرات مواد شيميايي و مواد معدني، صادرات ميوه‌جات و صيفي‌جات و صادرات محصولات دامي از جمله كالاهاي صادراتي به عراق است.

عمده‌ترين مشكلاتي كه صادر كنندگان با آن رو به رو مي‌شوند چه چيزهايي هستند؟

معيوب شدن كالا در فرآيند صادرات يا واردات كالا، تغيير نرخ برابري ارز، افزايش پيش بيني نشده هزينه هاي حمل و نقل كالا، پرداخت نكردن پول كالايي كه صادر كرديد توسط طرف خارجي، وقوع جنگ يا ناآرامي هاي اجتماعي در كشور خارجي پس از بستن قرارداد از جمله عمده‌ترين اين مشكلات است.

براي دريافت مشاوره در زمينه صادرات به عراق مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : صادرات به عراق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: صادرات به عراق،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۲۰:۵۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

اغلب بازرگانان با واژه ترخيص كالا آشنايي دارند. براي ورود كالاها به كشور، بايد از گمرك آن‌ها را ترخيص كنيد. در واقع ترخيص كالا نيازمند تهيه و ارسال مستندات معتبري است كه منجر به تسهيل صادرات و واردات مي‌شود. اين كار بر عهده شركت‌هاي بين المللي حمل و نقل است كه به عنوان نماينده مشتري شناخته مي‌شود. اين شركت‌ها وظيفه دارند ترخيص كالا را از گمرك انجام دهند. حال براي انجام اين كار روش هاي گوناگوني وجود دارد، شما مي توانيد براي انتخاب بهترين راه با مشوران كسب و كار كاردوك تماس بگيريد.

براي دريافت مشاوره از كارشناسان مركز كاردوك جهت انجام امور گمركي مي‌توانيد با شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : ترخيص كالا

 

 

ترخيص كالا

كالاها قبل از اينكه به كشور مقصد وارد شوند به عنوان يك كالاي صادراتي وارد گمرك مي‌شوند. براي ورود كالاها به كشور؛ بايد مبالغي (گمركي) پرداخت شود. اين مبالغ از قبل توسط دولت تعيين شده و در قالب يك ليست در اختيار گمرك، بانك‌ها و سازمان‌هاي مختلف قرار مي‌گيرد. پس از پرداخت حق گمرك، كالا اجازه ورود دارد. در واقع در گمرك قوانين و مقررات خاصي براي ترخيص وجود دارد و هر كسي كه مي‌خواهد در اين زمينه فعاليت كند بايد با اين قوانين كاملاً آشنا باشد. در ادامه بيشتر با انواع و مراحل ترخيص كالا آشنا مي‌شويم. لطفاً تا انتها همراه ما باشيد.

انواع كالاها در گمرك

كالاهاي ضبطي

به كالاهايي كه به دلايل مختلف اجازه ورود به كشور و يا خروج آن را ندارند، كالاي ضبطي مي‌گويند. گمرك براي اينكه اين كالاها بتوانند وارد جريان اقتصادي شوند، به صاحبان آن سه ماه وقت مي‌دهد كه براي رفع نواقص و رفع ابهامات اقدامات قانوني و يا قضايي را انجام دهد.

كالاهاي متروكه

ممكن است صاحب يك كالا، سراغ كالاي خود نرود و يا در پي مشكلات پيش آمده حدود 4 ماه كالاي خود را در انبار نگه دارد و نتواند آن را خارج كند. به اين نوع از كالاها متروكه مي‌گويند.

كالاهاي مرجوعي

كالاهايي كه به صورت موقت وارد مي‌شوند . يا به دلايلي چون ممنوعيت يا غيرمجاز بودن، عدم تطبيق كالا با استاندارد‌هاي اجباري آن را مرجوع مي‌كنند، در اين شرايط كالا مرجوعي محسوب مي‌شود.

مدارك مورد نياز براي ترخيص كالا

افراد بايد بر اساس كالاهايي كه اقدام به ترخيص آن مي‌كنند مدارك مشخصي را گردآوري كنند. مثلاً اگر شما در زمينه واردات داروها و يا كالاهاي پزشكي فعاليت مي‌كنيد بايد مدارك و مجوزهاي بيشتري گردآوري كنيد. به اين ترتيب مدارك كساني كه آهن آلات وارد مي‌كنند با كساني كه دارو وارد مي‌كنند فرق مي‌كند. در زير به مهم‌ترين مدارك مورد نياز براي ترخيص كالا اشاره مي‌كنيم:

1- شما بايد كارت بازرگاني داشته باشيد يا ترخيص كالاي خود را به عهده يك شركت بازرگاني بگذاريد.

2- اينويس (invoice) يا سياهه خريد كالا (فاكتور) معتبر از فروشنده داشته باشيد.

3- پكينگ ليست (packing list) يا ليست عدل بندي معتبر از فروشنده داشته باشيد.

4- گواهي مبدا از اتاق بازرگاني كشور مبدا داشته باشيد (براي بعضي از كالا ها مورد نياز نيست).

5- مدارك حمل از جمله بارنامه، قبض انبار و در بارهاي هوايي ترخيصيه داشته باشيد.

6- دارا بودن مدارك و مجوز‌هاي مربوط به نوع كالايي كه اقدام به واردات آن كرده‌ايد.

مراحل ترخيص كالا از گمرك

ترخيص كالا از گمرك مراحلي دارد كه افراد و سازمان‌ها همگي بايد آن‌ها را طي كنند.

1- وارد نمودن اطلاعات از سيستم

2- پرينت اظهار نامه

3- دريافت كوتاژ و تعيين مسير

4- ارزيابي كالا

5- اخذ مجوزهاي لازم

6- كارشناس سرويس

7- رفتن به صندوق

8- مراجعه به رئيس سرويس ارزيابي

9- درب خروج

10- انبارداري

مجوزهاي لازم براي ترخيص كالا در ايران

در ايران براي ترخيص كالا بايد مجوزهاي لازم براي آن را فراهم كنيد از جمله:

1- مجوز استاندارد

2- مجوز بهداشت

3- مجوز وزارت ارشاد و كانون پرورش فكري كودكان

4- مجوز سازمان انرژي اتمي

5- مجوز وزارت ارتباطات و مخابرات

6- مجوز مبارزه با مواد مخدر

7- مجوز قرنطينه مرزي و مجوز قرنطينه نباتي

در اين ميان كليه كالاهايي كه با ناوگان غير ايراني به حمل نقل بين المللي وارد مي‌شوند بايد مجوز وزارت راه داشته باشند و كرايه حمل بار را نيز پرداخت كنند.

هزينه‌هاي ترخيص كالا

براي ترخيص كالا هزينه‌هاي مختلفي از فرد گرفته مي‌شود. اين هزينه‌ها شامل هزينه انبارداري، باربري، تخليه، تعرفه آزمايشگاه، بارگيري، بدرقه كالا، كارشناسي كالا و … مي‌باشد. هر سال ممكن است اين هزينه‌ها با سال‌هاي قبل متفاوت باشد.

سؤالات متداول در خصوص ترخيص كالا

آيا مي‌توان اين كار را بر عهده شركت‌هاي مختلف گذاشت؟

بله. شركت‌هايي هستند كه در زمينه ترخيص كالا فعاليت مي‌كنند. در واقع ترخيص كالا پروسه‌اي سخت و خسته كننده است؛ از اين رو اگر كار خود را به شركت‌هاي مخصوص ترخيص كالا بسپاريد در وقت و هزينه خود صرفه جويي مي‌كنيد.

چه كساني نياز به كارت بازرگاني ندارند؟

شركت‌هاي تعاوني مرزنشينان، ملوانان ايراني، پيله وران (در صورت اخذ كارت پيله‌وري و مجوز ورود از اداره بازرگاني شهر يا استان مربوطه)، كارگران ايراني شاغل در خارج از كشور (در صورت داشتن كارنامه شغل از وزارت كار و امور اجتماعي)، كالاهايي كه ورود آن براي فروش نمي‌باشد، كالاهاي مسافري، كالاهاي هديه و سوغات كه از طريق پست وارد مي‌گردد؛ نيازي به كارت بازرگاني ندارند. اما شما به راحتي مي توانيد براي دريافت كارت بازرگاني خود اقدام كنيد.

آيا براي ترخيص كالا بايد حضوري اقدام كرد؟

خير. شما مي‌توانيد بيشترين مراحل ترخيص كالاي خود را چه به صورت صادراتي و چه به صورت واردات، با سامانه گمرك الكترونيكي انجام دهيد و مراحل ترخيص كالاي خود را با سرعت بهتري پيگيري كنيد.

براي دريافت مشاوره از كارشناسان مركز مشاوره كسب و كار كاردوك جهت انجام امور گمركي مي‌توانيد با شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : ترخيص كالا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترخيص كالا،
موضوع:
[ ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۵:۲۳ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

در صورتي كه فرد بخواهد هر نوع كسب و كاري را راه اندازي كند، نيازمند داشتن پروانه كسب است. پروانه كسب طبق قانون نظام صنفي براي شروع هر نوع كسب و كاري به فرد داده مي‌شود. اين قانون نوعي اجازه نامه نيز تعريف مي‌شود. اين مدرك نشان مي‌دهد شما مي‌توانيد كار حرفه‌اي خود را آغاز كنيد و مراجع ذي ربط آن را تأييد كرده‌اند. مشاوران مركزكاردوك به شما جهت دريافت، تمديد و ديگر روش هاي شروع كار خدمات ارائه مي دهند.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: پروانه كسب

 

 

پروانه كسب

پروانه كسب در هر تجارتي جز اسناد مهم اقتصادي به شمار مي‌رود. هر شغلي كه نياز به مهارت‌هاي خاص داشته باشد و از طرفي با حقوق اساسي مصرف كنندگان در ارتباط باشد، نيازمند پروانه است. به دليل اهميت اين موضوع، در اين مقاله با جزئيات بيشتري از پروانه كسب آشنا خواهيم شد. لطفاً تا انتها همراه ما باشيد.

پروانه كسب به كساني تعلق مي‌گيرد؟

اشخاص حقيقي و حقوقي كه در يكي از فعاليت‌هاي مهمي صنفي زير سرمايه‌گذاري كرده و خواهان ايجاد كسب و كار هستند بايد جواز كسب داشته باشند.
واحدهاي صنفي توليد، تبديل، خريد، فروش، توزيع و خدمات از جمله واحدهاي صنفي مذكور است.

ويژگي‌هاي مورد نياز براي اخذ پروانه كسب

براي اينكه جواز كسب به شما تعلق بگيرد، بايد بر اساس شغل مورد نظر خود مهارت‌هاي آن را آموخته باشيد. البته فقط مهارت حرفه‌اي شما مورد نظر نيست، بايد بتوانيد مدرك معتبري از مراكز فني و حرفه‌اي و يا آموزشگاه‌هاي مجاز و حرفه‌اي كسب كنيد. گواهينامه شما بايد مورد تأييد سازمان دولتي و نظارتي مثل آموزش پرورش باشد و بعد از اينكه به اتحاديه مربوطه ارجاع داده شد؛ در صورت مورد تأييد بودن مي‌توانيد براي دريافت پروانه كسب اقدامات لازم را انجام دهيد.

البته برخي از مشاغل به آموزش‌هاي خاصي نيازي ندارند و بايد توانايي انجام كار و مكان مناسب را داشته باشند تا بتوانند مدارك لازم براي كسب را به دست آورند.

مدت زمان اعتبار

بايد در مورد مدت زمان اعتبار پروانه كسب مورد نظر خود اطلاعات كافي را داشته باشيد. در واقع اين مدت زمان 5 ساله است و بعد از زمان تعيين شده انقضاي آن به اتمام مي‌رسد كه بايد براي تمديد آن اقدامات لازم را انجام دهيد.

پروانه كسب موقت

البته در مواردي پروانه كسب موقت هم صادر مي‌شود كه مدت زمان اعتبار آن يك سال است. اين نوع پروانه براي كساني است كه به مدت يك سال براي فعاليت‌هاي خود مكاني مشخص را اجاره كرده‌اند و يا صاحب ملك يك سال توافق كرده كه فرد در ملكش فعاليت اقتصادي را انجام دهد. البته سعي كنيد پروانه كسب خود را بر اساس سال‌هايي كه ملك را اجازه كرده‌ايد تمديد كنيد، چون ممكن است شما ملك را تخليه كرده در حالي كه هنوز پروانه شما اعتبار لازم را دارد، در اين صورت ممكن است از پروانه شما سوء استفاده شود.

انتقال پروانه كسب

يكي از ويژگي‌هاي خوب پروانه كسب قابل انتقال بودن آن است. در صورتي كه فرد بخواهد محل كسب و كار خود را به ديگري منتقل كند بايد به صورت قانوني درخواست كتبي خود را به اتحاديه مربوطه ارائه دهد. وقتي فرد مورد نظر شما از نظر اتحاديه شرايط لازم را دارد بعد از اينكه پروانه قبلي باطل شد، پروانه جديد به نام فرد جديد صادر مي‌شود.

اهميت پروانه كسب

1- اهميت به محيط زيست

2- استانداردسازي محصولات توليدي

3- اجراي سياست‌هاي مالياتي

مراحل اخذ پروانه كسب

 • مراجعه به سايت دبيرخانه هيات عالي نظارت بر سازمان‌هاي اصناف كشور به آدرس ايران اصناف
 • ارائه درخواست كتبي متقاضي
 • ثبت درخواست و ارائه رسيد به شخص متقاضي
 • بازديد از محل واحد صنفي توسط كميسيون بازرسي اتحاديه مربوطه
 • بررسي درخواست متقاضي

مدارك مورد نياز

 • كپي برابر اصل شناسنامه و كارت ملي براي اتباع ايراني
 • ارائه گذرنامه، جواز كار و سكونت معتبر براي بيگانه
 • ارائه كارت معاينه پزشكي و تاييديه صلاحيت بهداشتي از مراكز بهداشتي-درماني براي مكان‌هاي فروش كالا‌هاي بهداشتي
 • براي آقايان پايين 50 سال، ارائه كپي برابر اصل كارت پايان خدمت نظام وظيفه يا معافيت دائم يا پزشكي
 • 6 عدد عكس۴×۳
 • تاييديه صلاحيت شخصي، انتظامي و ترافيكي از نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران
 • تصوير مدرك تحصيلي
 • جواز تخصصي و فني (براي جواز كسب موقت) يا مدرك ديپلم فني يا مدارك تحصيلي بالاتر در حوزه اصناف
 • رسيد پرداخت مبلغ اخذ

نكات كليدي در رابطه با پروانه كسب

اتحاديه صنفي وظيفه دارد با به پايان رسيدن انقضاي اعتبار جواز كسب‌، اخطاريه يك ‌ماهه براي تبديل جواز موقت به جواز دائم يا تمديد جواز كسب دائم بفرستد. اگر هيچ اقدامي صورت نگيرد آن واحد صنفي بدون پروانه و فعاليتش غيرقانوني محسوب مي‌شود. بند ۱۹ مقررات نظام صنفي همچنين براي صاحبان جوازي كه خودشان نمي‌توانند در مورد مسائل مالي‌شان تصميم بگيرند، راه‌ حلي گذاشته است. اگر صاحب جواز كسب مجنون شود، وكيل او قادر است با رعايت منفعت مجنون و براساس قوانين نسبت به كنترل يا انتقال واحد صنفي اقدام نمايد.

سؤالات متداول

آيا جواز كسب بدون اجازه مالك به مستأجر تعلق مي‌گيرد؟

در اين زمينه بايد با مالك صحبت كنيد و با او به توافق برسيد.

براي گرفتن پروانه براي شارژ و فروش كپسول آتش نشاني بايد به چه صنفي مراجعه كنم؟

بايد به سازمان آتش نشاني مراجعه كنيد و از دستورالعمل‌هاي آن پيروي كنيد.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: پروانه كسب


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پروانه كسب،
موضوع:
[ ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۰:۵۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

ماليات‌ها منابع مالي مهم و اصلي كشورها براي توسعه زيرساخت‌ها محسوب مي‌شوند. اما متأسفانه فرار مالياتي باعث شده كه كمبود بودجه براي ساخت و توسعه زيرساخت‌ها افزايش پيدا كند. زماني كه افراد، شركت‌ها و گاهي برخي از اُرگان‌ها به نحوي قانوني و يا غير قانوني تلاش مي‌كنند تا از پرداخت ماليات خود شانه خالي كنند، فرار مالياتي رخ مي‌دهد كه اين مهم براي اقتصاد كشورها شرايط خوبي را ايجاد نمي‌كند.

براي دريافت مشاوره در زمينه فرار مالياتي  مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: فرار مالياتي

 

 

فرار مالياتي

پرداخت ماليات در بسياري از كشورها جزء اصول شهروندي و براي رفاه حال افراد جامعه تعبيه شده است و دولت حق اين را دارد كه اگر افراد به دلايل غير قانوني از پرداخت ماليات خود طفره بروند، براي آن‌ها مجازات‌هايي را تعبيه كند. گاه ندانستن تعاريف و يا علل فرار مالياتي بسياري از كسب و كارها را دچار مشكل مي‌كند. 

اغلب تجار به دليل عدم آگاهي از چگونگي پر كردن فرم هاي مالياتي علارغم قوانين مربوط به حوزه فعاليت‌شان كه داراي بخشودگي هاي متعددي است، هزينه زيادي بابت ماليات پرداخت مي كنند. كافي از همان ابتدا از مشاوران مجرب استفاده كرده تا مشمول چنين ماليات‌هايي نشويد. بنابراين جهت دريافت كد اقتصادي كليك كنيد.

مفهوم فرار مالياتي

فرقي نمي‌كند كه افراد براي چه نوع مالياتي از پرداخت آن طفره مي‌روند. هر نوع اقدام در خصوص عدم پرداخت ماليات مانند ندادن اطلاعات لازم در مورد عوايد، منافع مشمول ماليات به مقامات مسئول، فرار مالياتي خوانده مي‌شود. فرار مالياتي ممكن است به روش‌هاي مختلفي صورت بگيرد ولي هدف اصلي در به كارگيري اين روش‌ها، عدم پرداخت كامل يا ناقص ماليات است.

انواع مختلف فرار مالياتي

فرار مالياتي انواع مختلفي دارد. رايج‌ترين نوع فرارهاي مالياتي به روش‌هاي زير صورت مي‌گيرد:

 • حساب سازي و حساب به حساب كردن آنها
 • استفاده صورت حساب خريد و هزينه بيش از يكبار
 • ثبت مطالبات سوخت شده واهي و غير واقعي
 • انعقاد قرارداد و فاكتورهاي صوري و غير واقعي
 • جا به جا كردن مقدار تعدادي و ريالي كالاي خريداري شده
 • كم فروشي و تغيير مقادير كمي و كيفي آن
 • ثبت ارز غير واقعي و محقق نشده

 

علت‌هاي اصلي فرار مالياتي در ايران

 • عدم تنوع پايه‌هاي مالياتي و تركيب نامناسب درآمدهاي مالياتي
 • وجود معافيت‌هاي مالياتي وسيع و متنوع
 • تعدد، پيچيدگي و ابهام در قوانين، مقررات و فرآيندهاي مالياتي
 • افزايش فساد و گستردگي بخش غيررسمي اقتصاد
 • عدم اعتماد مردم به كارآيي و اثربخشي دولت
 • فرهنگ مالياتي ضعيف
 • فقدان نظام جامع اطلاعات مالياتي
 • مشكلات ساختار اقتصاد

راه‌هاي پيشگيري از فرار مالياتي

ايجاد شرايط مناسب

يكي از راه‌هايي كه دولت و سازمان امور مالياتي بايد در نظر بگيرند اين است كه قبل از افزايش ماليات‌ها حتماً بايد رضايت و شرايط مناسبي را براي كارمندان اداره ماليات و مميزي‌ها فراهم كند، در اين صورت آن‌ها نيز مي‌توانند با سرعت و گستردگي بيشتري ماليات‌ها را دريافت كنند.

بالا بردن فرهنگ مالياتي

فرهنگ مالياتي در كشور ايران بسيار ضعيف است. افراد فكر مي‌كنند با عدم پرداخت ماليات مي‌توانند سود خوبي به دست آوردند، اما در واقع در حق خودشان و ديگران اجحاف مي‌كنند. اُرگان‌ها و نهادهاي مختلف بايد اين باور را در افراد و ماليات دهندگان ايجاد كنند كه ماليات‌هاي پرداختي صرف ساخت و ساز و بهبود اوضاع مملكتي مي‌شود.

توجه به وضعيت اقتصادي مردم

با توجه به بحران‌هاي مختلفي كه اقتصاد ايران در آن قرار دارد، در امر ماليات ستاني بايد به شرايط اقتصادي كشور و وضعيت كسبه و بنگاه‌هاي خصوصي توجه شود، در غير اين صورت اخذ ماليات‌هاي سنگين از فعالان اقتصادي بر خلاف واقعيت‌ها و درآمدهاي اقتصاديِ موجود، به تكدر خاطري منتهي مي‌شود كه به مرور ممكن است برخي از اين افراد را مجاب به فرارهاي مالياتي كند كه مي‌بايد نسبت به اين موارد، با دقت نظر هر چه بيشتر توجه شود. مشاوران كاردوك به شما مي توانند جهت يافتن راهي براي كاهش ضرر و استفاده بخشودگي هاي مالياتي راهنمايي ارائه دهند.

پُر كردن خلاءهاي اجرايي

قوانين زيادي در خصوص ماليات‌ها و مجازات كساني كه ماليات نمي‌دهند وجود دارد اما مشكل اصلي در خلاء اجرايي درست قوانين است. به همين دليل مسئولان مربوطه بايد بتوانند خلاءهاي موجود را با مديريت خود اصلاح كنند تا جلوي فرار مالياتي گرفته شود.

اخذ ماليات بر ارزش افزوده

به منظور جلوگيري از فرار مالياتي و ضربه به اقتصاد كشور، اخذ ماليات بر ارزش افزوده در كشور لازم است. در حال حاضر در كشور فرارهاي مالياتي صورت مي‌گيرد؛ بنابراين ساماندهي ماليات‌ها، دريافت ماليات به صورت منطقي و اجراي ماليات بر ارزش افزوده الزامي به نظر مي‌رسد.

افراد مشمول مجازات فرار مالياتي

شايد بخواهيد بدانيد كه چه كساني به دليل مشكلات مالياتي مجازات مي‌شوند. ما در ادامه اين مورد را براي شما بررسي كرده‌ايم.

_افرادي كه از تحويل اظهار نامه مالياتي و مدارك و گزارش‌هاي مالي مربوطه به سازمان امور مالياتي سر باز مي‌زنند.

_افرادي كه طي سه سال پشت سر هم از رد اظهارنامه مالياتي شانه خالي مي‌كنند.

_افرادي كه از كارت امور بازرگاني اشخاص ديگر به منظور فرار از ماليات استفاده مي‌نمايند.

_افرادي كه مدارك و اسناد ارسالي به سازمان امور مالياتي را با اطلاعات مالي غير واقعي و دروغين تكميل مي‌كنند.

_افرادي كه با هدف فرار از پرداخت ماليات، به صورت آگاهانه و از روي عمد قرار دادها را با نام ديگران تنظيم مي‌نمايند.

_افرادي كه قرارداد هاي موديان ديگر را به نام خود تنظيم مي‌كنند و از اين جهت در فرار مالياتي به آن‌ها كمك مي‌رساند.

_افرادي كه از دسترسي بازرسين مالياتي يا شخص ثالث به اطلاعات و گزارش هاي مالي كسب و كار خود جلوگيري مي‌نمايند.

ا_فرادي كه از ارسال و ايجاد اطلاعات مالي (مربوط به ماده قانوني شماره ۱۶۹) به سازمان امور مالياتي امتناع مي‌كنند.

_افرادي كه مكلف به انجام وظايف قانوني مربوط به ماليات بر ارزش افزوده و ماليات‌هاي مستقيم هستند اما آن را در موعد مقرر انجام نمي‌دهند.

مجازات فرار مالياتي

 • ۶ الي ۲۴ ماه حبس به صورت تعزيري
 • پرداخت جزاي نقدي به ميزان ۲ تا ۸ ميليون تومان
 •  سي و يك تا هفتاد و چهار ضربه شلاق
 •  محروميت شش الي پنج ساله از حق و حقوق اجتماعي
 • ممنوعيت حداكثر ۵ ساله از يك سري فعاليت هاي اجتماعي و شغلي
 • ممنوعيت حداكثر ۵ ساله از دعوت افراد توسط شخص حقوقي به جهت افزايش درآمد و سرمايه
 • ممنوعيت حداكثر ۵ ساله از صدور يك سري اسناد و مدارك تجاري توسط شخص حقوقي

سؤالات متداول در خصوص فرار مالياتي

چند درصد از افراد جامعه ماليات پرداخت مي‌كنند ؟

تنها ۴۰ درصد از افراد جامعه ماليات پرداخت مي‌كنند و اين بخاطر اين است كه تعدادي از بنگاه‌هاي اقتصادي فاقد محل خاص قابل شناسايي هستند. مثل دلار فروشان و دلالان.

چگونه ماليات‌ها را دريافت مي‌كنند؟

دريافت ماليات از گروه‌هاي مختلف درآمدي بر اساس قانون ماليات‌هاي مستقيم و قانون ماليات بر ارزش افزوده صورت مي‌گيرد.

براي دريافت مشاوره در زمينه فرار مالياتي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره09351520300 تماس بگيريد. 

 

منبع: فرار مالياتي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: فرار مالياتي،
موضوع:
[ ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۱۹:۰۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

شركت سهامي در ايران از جمله رايج‌ترين نوع شركت‌ها محسوب مي‌شود. افرادي كه سرمايه‌گذار هستند و يا كساني كه قصد تأسيس شركت را دارند، بيشتر تمايل دارند در شركت‌هاي سهامي فعاليت كنند. شركت‌هاي سهامي بر اساس سرمايه تشكيل مي‌شوند، اما به شرطي كه اين سرمايه به سهام تبديل شده باشد. در مورد سهام هم بايد بگوييم كه مسئوليت صاحب سهام محدود به مبلغ اسمي سهام آن‌ها است.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع شركت‌ها مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : شركت سهامي

 

 

شركت سهامي

در شركت‌هاي سهامي همه چيز به صورت مساوي تقسيم مي‌شود و شايد اين يكي از دلايل علاقه‌مندي افراد به اين نوع از شركت‌ها است. براي اينكه با شركت‌هاي سهامي بيشتر آشنا شويد، لطفاً تا انتهاي مقاله همراه ما باشيد. براي آشنايي با انواع شركت ها كليك كنيد.

انواع شركت‌هاي سهامي

شركت‌هاي سهامي به دو نوع بسيار مهم تقسيم مي‌شوند، بر اساس نوع شركت نحوه تامين سرمايه، شراكت و استراتژي شركت تغيير مي كند. پس بنابر اهدافي كه داريد بايد نوع شركت را تعيين كنيد. مركز كاردوك به شما كمك مي‌كند تا به راحت‌ترين شكل ثبت و مجوزهاي لازم را اخذ نماييد.

شركت سهامي عام

يكي از شركت‌هاي معروف سهامي، شركت سهامي عام است. در اين شركت‌ها مؤسسين، براي اينكه بخشي از سرمايه شركت خود را تأمين كنند، سهام خود را به مردم مي‌فروشند كه اگر دقت كرده باشيد، نمونه‌هاي تبليغاتي فروش سهام را در آگهي‌هاي بازرگاني ديده‌ايم. براي تاسيس اين نوع شركت حداقل 5 عضو اصلي نياز است و سهم سرمايه مؤسسين شركت نبايد كمتر از 20 درصد باشد. سهام اين شركت‌ها در بورس مورد معامله قرار مي‌گيرد.

همچنين اظهارنامه به انضمام طرح اساسنامه شركت و طرح اعلاميه پذيره نويسي سهام كه به امضاء كليه مؤسسين رسيده باشد با قيد روزنامه كثيرالانتشار منتخب، در تهران به اداره ثبت شركت‌ها و در شهرستان‌ها به اداره ثبت شركت‌ها و در نقاطي كه اداره ثبت وجود ندارد به اداره ثبت اسناد و املاك محل تسليم و رسيد دريافت شود.

شركت سهامي خاص

اين نوع از شركت‌ها همانطور كه از نام‌شان پيداست، تمام سرمايه خود را از طريق مؤسسين تأمين مي‌كنند كه دقيقاً نقطه مقابل شركت سهامي عام است. در شركت سهامي خاص حداقل مديران 3 نفر هستند. در اين شركت مؤسسين نمي‌توانند اوراق قرضه را منتشر كنند، مجمع عمومي وجود ندارد و تعداد شركاي آن كمتر از سهامي عام است. در اين گونه شركت‌ها صدور اعلاميه پذيره نويسي وجود ندارد و در بدو امر 35 % از سرمايه بايد در حساب مخصوصي سپرده شود. نكته مهم اين شركت‌ها اين است كه سهامشان در بورس به هيچ عنوان قابل معامله نمي‌باشد.

ويژگي‌هاي شركت‌هاي سهامي

1- نام شركا ذكر نخواهند شد.

2- به جاي نام شركت عنوان «سهامي» قيد مي‌شود.

3- ركن اصلي آن‌ها بر پايه سرمايه است.

4- مركز اصلي كه به عنوان اقامتگاه وجود دارد، بايد ثبت شود.

5- تابعيت اين شركت‌ها به هيچ وجه تابع تابعيت شركاء آن نيست.

6- موضوع شركت بايد همان چيزي باشد كه شركت به خاطر آن سرمايه گذاري كرده و تأسيس گرديده است.

اهميت شركت سهامي

1- شركت سهامي همه ويژگي‌هاي يك شركت تجاري به معناي خاص را دارد.

2- در مورد بازرگاني بودن اين شركت‌ها (بدون توجه به موضوع فعاليتش)، هيچ گونه اختلافي ميان حقوقدانان وجود ندارد.

3- سرمايه عنصر اساسي و محوريت تجارت است.

4- مقررات ناظر به فعاليت، اداره و نظارت بر عملكرد شركت و مديران با وسواس و دقت پيش بيني شده است.

5- مقررات قانوني حاكم بر شركت سهامي در مقايسه با ديگر شركت‌هاي بازرگاني مفصل‌تر و كامل‌تر به نظر مي‌رسد.

6- كاركردها و مكانيزم فعاليت و اداره به گونه‌اي است كه امكان نقش آفريني بيشتر اين نوع شركت‌ها را در روابط تجاري فراهم ساخته است.

7- تعداد شركا معمولاَ زياد است؛ در نتيجه در حالي كه ممكن است سرمايه هر يك از شركا به تنهايي قابل ملاحظه نباشد، با اين حال كل سرمايه شركت خيلي زياد و قابل توجه هست.

8- مسئوليت شركا محدود به سهامي است كه در شركت دارند و در مقابل طلبكاران بيشتر از آن مسئوليتي ندارد.

9- تمام اعمال و معاملاتي كه شركت انجام مي‌دهد تجاري محسوب مي‌شود.

طبقه بندي شركت‌ها در دنيا بر اساس قوانين كشورها محاسبه و انجام مي‌شود. در ايران نيز هر گاه دو يا چند نفر به منظور انجام امور تجاري با تسهيم سرمايه و ترسيم نحوه تقسيم سود و زيان طبق مفاد قرارداد تفاهم نمايند؛ فعاليت آن‌ها يك شركت تجاري را تشكيل داده است. نام ديگر اين شركت‌ها شركت سهامي است كه بسته به اهداف مؤسسين آن به عام و يا خاص تبديل مي‌شوند. شركت‌هاي سهامي از هر نوعي كه باشند وجودشان براي رشد اقتصادي كشور لازم و ضروري است.

اگر قصد ايجاد شركتي‌سهامي را داريد، مي توانيد تمامي مراحل اداري و قانوني را به مركز كاردوك بسپاريد. براي اطلاع از مدارك لازم ثبت شركتكليك كنيد.

سؤالات متداول 

ميزان سرمايه براي اين نوع از شركت‌ها چقدر است؟

سرمايه شركت‌هاي سهامي عام از پنج ميليون ريال و سرمايه شركت‌هاي سهامي خاص از يك ميليون ريال نبايد كمتر باشد.

پرداخت سرمايه در شركت سهامي به چه صورتي است؟

قانون اجازه داده است كه در زمان تشكيل شركت‌هاي سهامي دارندگان سهام حداقل سي و پنج درصد از سرمايه تعيين شده را پرداخت و مابقي را فقط تعهد نمايند. البته مدت تعهد باقي مانده سرمايه نبايد از پنج سال تجاوز كند.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع شركت‌ها مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : شركت سهامي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: شركت سهامي،
موضوع:
[ ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۰۲:۴۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آيا به دنبال طرح توجيهي توليد انواع لامپ و چراغ ال اي دي (LED) هستيد؟ توليد انواع لامپ و چراغ LED  در كشور از مزيت اقتصادي مناسبي برخوردار بوده و سودآوري قابل توجهي دارد. با توليد اين محصول مي‌توانيد زمينه اشتغال 40 نفر را فراهم كرده و در يك فرايند زماني از محل ستادهاي پروژه و متناسب با وضعيت بازار طرح توسعه متعددي را اجرا نماييد. نوشتن طرح نياز به مهارت و دانش مربوط به صنايع را به صورت عملي دارد. مركز كاردوك با ارائه انواع خدمات كسب و كار تضمين كننده تمامي محصولاتش نيز است. در ادامه خلاصه‌ي يكي از طرح‌هاي توجيهي توليد لامپ را آورده‌ايم. براي اطلاع از اصول كلي طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره از كارشناسان مركز كاردوك جهت شروع كار و بهره برداري از خلاقيت هودتان مي توانيد با شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي توليد لامپ ال اي دي

 

 

طرح توجيهي توليد لامپ ال اي دي | معرفي محصول

لامپ ها و چراغ‌هاي روشنايي LED  از انرژي بسيار كمي براي توليد نور در رنگ‌هاي مختلف استفاده مي‌كنند؛ به طوري كه مصرف برق آن‌ها ده درصد لامپ‌هاي معمولي با تقريبا طول عمر بالا تا ۵۰۰۰۰ ساعت و نوردهي بسيار زياد مي‌باشند.

واژه LED مخفف كلمات Light Emitting Diode به معناي ديود ساطع كننده نور است. ديودهاي ساطع‌كننده نور زير گروه نيمه رساناها به شمار مي آيند. خاصيتي كه LED ها را از ساير نيمه هادي‌ها متمايز مي‌سازد؛ اين است كه با گذر جريان از آنها انرژي بر اثر مقاومت به صورت نور ساطع مي شود. به طور كلي لامپ‌هاي ديودهاي نوري از پنج بخش اصلي  LED، عدسي يا لنز، مجموعه قاب و هيت سينك، بردهايي مدار چاپي و منبع تغذيه تشكيل شده است. بطور معمول ولتاژ ورودي آن‌ها بين 111 تا 311 است و اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز توليد نمي‌كنند. در حال حاضر اين لامپ‌ها با توان‌هاي 1،3،5،11،28،31،51،61 و 111 وات و بيشتر نيز توليد مي‌شوند.

 

طرح توجيهي توليد لامپ ال اي دي | ويژگي‌ ها

مصرف كم انرژي

در شرايطي كه ايجاد نيروگاه‌هاي توليد برق بسيار پرهزينه و زمان‌بر است و پيك مصرفي فعلي كشور به بيش از ۵۲ هزار و ۶۰۰ مگاوات رسيده، مشتركان برق كشور بايد با كاهش مصرف خود امكان جلوگيري از قطعي برق را فراهم نمايند. يكي از راه‌هاي كاهش مصرف، جايگزيني لامپ‌هاي LED به جاي ساير لامپ‌هاي رشته اي، بخار جيوه و بخار سديم و CFL است.

لامپ‌هاي ال اي دي امكان توليد روشنايي مورد نياز و مطلوب را با تنظيم شدت و زاويه تابش نور با صرف انرژي بسيار كمتر فراهم مي‌كند. اين لامپ‌ها هم قابليت تغذيه با جريان مستقيم و هم جريان متناوب الكتريكي را با مصرف كم دارند. همچنين از منابع انرژي خورشيدي يا باتري نيز مي‌توان جهت تامين انرژي خود استفاده كنند. در جدول زير ميزان مصرف انرژي الكتريكي لامپ‌هاي مختلف بر حسب شاخص روشنايي لومن (ميزان نوردهي يكنواحت منبع روشنايي) مقايسه شده است.

              ميزان نور خروجي(لومن)

نوع لامپ

LM 350 500 LM 700 LM 900 LM
رشته اي 30وات 40 60 80
كم مصرف CFL 7وات 9 14 18
LED  نوري 5/3وات 5/5 5/7 10

طول عمربالا

چون ديودهاي نوري گرماي زيادي توليد نمي‌كنند داراي مزيت هاي مهمي چون اتلاف انرژي بسيار اندك، بازده انرژي بسيار بالا، استقامت بيشتر و طول عمر زياد هستند. اين لامپ‌ها طول عمري بين ۵۰ تا ۶۰ هزار ساعت دارند. همچنين كيفيت نور خروجي نسبت به ساير انواع لامپ‌ها در سطح بالاتري قرار مي‌گيرد.

نوع لامپ عمرمفيد(ساعت)
رشته اي 1000
كم مصرف CFL 10000
LED  نوري 50000

 

زمان واكنش بهتر   Response Time

لامپ‌هاي ال اي دي به محض دريافت ولتاژ برق روشن مي‌شوند (كمتر از 20ميكرو ثانيه)، ولي لامپ‌هاي متال هاليدي زماني بالغ بر 5 دقيقه لازم دارند تا به حداكثر نوردهي خود برسند. يعني لامپ‌هاي ال اي دي پانزده بسيار سريع‌تر روشن مي‌شوند. لامپ‌هاي متال هاليد را اگر به مدت بيش از 5 دقيقه روشن بگذاريد گرم شده و بعد از 5 دقيقه اگر لامپ را خاموش كنيد ديگر فوراً روشن نمي شوند و سنسور داخل لامپ اجازه روشن شدن مجدد لامپ را تا زمان سرد شدن نمي‌دهد.

بهداشتي بودن

لامپ‌هاي LED فاقد اشعه‌هاي مضر ماوراء بنفش و ماوراء قرمز لامپ هاي فلورسنت و كم مصرف هستند. با توجه به پاك و سالم بودن نور لامپ‌هاي ال اي دي، اين گونه لامپ‌ها با لامپ‌هاي مضر فلورسنت و كم مصرف (داراي جداره حباب آغشته به جيوه) جايگزين شده اند.

كالاهاي جايگزين انواع لامپ وچراغ LED

لامپ‌هاي رشته‌اي، لامپ‌هاي فلورسنت جيوه‌اي و كم مصرف، لامپ‌هاي گازي بخار سديم، مهتابي‌ها، لامپ‌‌هاي متال هاليد، لامپ‌هاي با نور سفيد و معمولي را مي‌توان كالاي جايگزين لامپ‌هاي ديودهاي نوري فرض نمود. اما با توجه به مزيت لامپ‌هاي ديود نوري به لحاظ طول عمر، مصرف كم انرژي، روشنايي بيشتر و باكيفيت‌تر،  جايگزين خوبي براي ساير محصولات رقيب از نظر تكنولوژي و اقتصادي است.

طرح توجيهي توليد لامپ ال اي دي | موارد كاربرد

موارد كاربرد اين لامپ‎ها عبارتند از :

 • استفاده براي تامين روشنايي محيط هاي بسته، مسكوني و اداري (سقف، دكوراسيون منزل، كابينت آشپزخانه ،اتاق ها و راهرو) و نور پردازي و تزئين محيط هاي داخلي همانند قفسه كتابخانه ها، ويترين مغازه‌ها، موزه ها
 • استفاده برا تامين روشنايي محيط‌هاي عمومي و معابر شهري، پاركينگ‌ها، در قالب چراغ هاي خياباني و پروژكتورها در روشنايي محيط‌هاي عمومي، خيابان‌ها، نورپردازي و تزئين محيط خارجي همانند نماي ساختمان‌ها، آب نماها، پايه پل‌ها، بناهاي تاريخي، پارك‌ها

تنوع اندازه، شكل ظاهري و رنگ لامپ‌هاي LED مصرف آن را در اين زمينه‌ها دو چندان كرده است. طراحي آن‌ها شبيه لامپ‌هاي معمولي بوده تا امكان جايگزيني آسان براي مصرف كننده وجود داشته باشد.

دانش فني پروژه و روش توليد محصول

عمده فرآيند توليد لامپ LED، در خط  مونتاژ قطعات متشكل لامپ شكل مي‌گيرد. قطعات با كيفيت و كنترل شده مورد نياز توليد لامپ به صورت آماده در فرآيند مونتاژ  ال اي دي به كار گرفته مي‌شود تجهيزات خط توليد عبارتند از:

 1. خط مونتاژ كليه قطعات لامپ به همراه سيستم‌هاي انتقال اتوماتيك (دو خط)
 2. سيستم چسب كاري اتوماتيك 2 دستگاه
 3. پرس اتوماتيك و دستي 4 دستگاه
 4. دستگاه پانچ اتوماتيك 2 دستگاه
 5. ليزر جت دوستگاه
 6. سيستم پنوماتيك تامين هواي فشرده يك دستگاه
 7. دستگاه هاي سنجش پارامترهاي نوري دو دستگاه
 8. دستگاه تست پايداري وعمر لامپ دو دستگاه
 9. تجهيزات، ابزارآلات الكترونيكي و كارگاهي و آزمايشگاهي (اسيلوسكوپ، ائومتر، لايت متر، حرارت سنج، ابزار لحيم‌كاري و جوش و...) ست كامل

 

بررسي بازار و رقبا

نظر به ويژگي‌هاي منحصر به فرد اين نوع لامپ‌هاي ال اي دي در كاهش مصرف انرژي، عمر طولاني، گستردگي كاربرد آن در صنايع مختلف از جمله ساختمان سازي، درك نيازهاي متنوع خريداران و ضرورت صرفه‌جويي در ميزان انرژي مصرفي، بهترين بازار هدف براي اين محصول بازار داخل كشور سپس صادرات به كشورهاي همسايه است.

در حال حاضر در 435 كشور جواز تاسيس و پروانه صنعتي با سرمايه گذاري اسمي 19894338 ميليون ريال و اشتغال اسمي 18236 جهت توليد انواع لامپ صادر شده است. از اين تعداد 189 فقره آنها مربوط به صدور پروانه بهربرداري بنگاه‌هاي صنعتي توليد كننده انواع لامپ مختلف با اشتغال  10123 نفر و سرمايه گذاري 6871855 ريال مي‌باشد. از اين تعداد بنگاه 132 واحد دركشور پروانه توليد انواع لامپ و چراغ ال اي دي را با ظرفيت  اسمي توليد 140 ميليون عدد (شعله) را دريافت داشته‌اند.

درحال حاضر بيش از 60 درصد نياز بازار از محل واردات تامين مي‌شود كه غالبا لامپ‌هايي با طول عمر استاندارد را تشكيل نمي‌دهد. توليد عملياتي كشور در بهترين شرايط 40 درصد نياز داخلي را پاسخ داده است.

سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث يك واحد توليد و مونتاژ لامپ و چراغ‌هاي اي سي دي در سال جاري با ظرفيت اقتصادي حدود  72  ميليارد ريال سرمايه  اوليه نياز دارد. نرخ بازدهي سرمايه گذاري بيشتر از ۳۵ درصد بوده و كمتر از ۳ سال برگشت سرمايه اوليه خود را خواهد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت عملي توليد ساليانه   500000 چراغ  ال اي دي  دار و 2100000 لامپ ال اي دي در سال ارائه شده است. بديهي است با گذشت زمان و شرايط اقتصادي لازم است مطالعات پيش امكاسنجي بروز رساني شود.

طرح توجيهي توليد لامپ ال اي دي | مشخصات عمومي

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين 2200 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي ) 1120 متر مربع
3 ماشين آلات داخلي 1800 ميليون ريال
4 ماشين آلات خارجي 51000 يورو

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 24838
2 سرمايه گذاري  درگردش 50122
3 كل سرمايه گذاري 74950

شاخص هاي مالي

موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
نرخ بازده داخلي IRR 4/35
دوره برگشت سرمايه 99/2

طرح توجيهي توليد لامپ ال اي دي | مزاياي اجرا

لامپ‌ها و چراغ‌هاي ال اي دي با توجه به مصارف متعدد در محيط هاي باز و بسته نيازمند روشنايي، به عنوان كالايي ضروري اين صنعت مي‌باشد. لذا با توجه به افزايش توسعه عمراني در كشور تقاضاي بالا و جذابيت قابل قبول در اين زمينه هم جهت جايگزيني لامپ‌هاي قبلي هم به عنوان كالاي جديد مورد نياز موجود مي‌باشد. در ادامه برخي مزاياي اجراي اين طرح ارائه شده است:

 1. سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه­ گذاري
 2. كاربرد گسترده و رو به رشد محصولات؛ هم به عنوان كالاي جايگزين هم بعنوان محصول جديد
 3. امكان صادرات در صورتي كه استانداردهاي لازم در اين محصول رعايت شوند
 4. امكان تامين اعتبار ارزي از طريق سامانه نيما جهت موارد اوليه خارجي
 5. امكان توسعه سطح تكنولوژي و افزايش ظرفيت توليد و ايجاد تنوع در محصولات توليدي براساس نتايح حاصل از فعاليت تخصصي واحد تحقيق و توسعه
 6. امكان شبيه سازي، ارتقا كيفيت و توليد انبوه بخشي از مواد اوليه مورد نياز در زنجيره تامين در طرح توسعه

طرح توجيهي توليد لامپ ال اي دي | نتايج مطالعات

اخذ مجوزهاي لازم و تامين زير ساخت براساس پلان‌هاي مهندسي حوزه  هاي سويل، صنعتي، مكانيكال و الكتريكي و برقراري ارتباطات فرا ملي به منظور تامين بخشي از ماشين آلات و تجهيزات، بخش توليد قطعات و مواد اوليه مورد نياز واحد از كمپاني‌هاي خارجي از ضروريات اين طرح سرمايه گذاري است.

نظر به ضرورت بومي سازي دانش فني، بهبود، اصلاح و تنوع بخشي مستمر محصول و فرايندهاي برنامه‌ريزي، راه اندازي و اخذ پروانه واحد تحقيق و توسعه بنگاه و اتخاذ تهميدات به منظور توليد محصولات براساس استاندارهاي ملي و بين‌المللي بسيار ضروري است.

به دليل قوانين و نحوه خاص نگارش طرح توجيهي بسياري از كارآفرينان نياز دارند تا براي شروع كار از موسساتي ياري بطلبند. موسسه كاردوك نيز در اين زمينه خدمات ارائه مي دهد. براي اطلاع از نحوه نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره از كارشناسان مركز مشاوره كسب و كار كاردوك جهت شروع كار و بهره برداري از خلاقيت هودتان مي توانيد با شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي توليد لامپ ال اي دي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۱۱:۵۱ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

يكي از رشته هاي پُرطرفدار در ايران، مديريت بازرگاني است. اصولاً رشته‌هاي مديريت در ايران به دليل شرايط شغلي مناسب، علاقه‌مندان خود را دارد. بازرگاني از گرايش‌هاي جذاب رشته مديريت است، اما بسياري از جوانان در ابتداي انتخاب اين رشته از آينده و جايگاه شغلي كه در انتظارشان هست، اطلاعي ندارند. همين امر باعث ميشه نتوانند مهارت‌هاي و مسيرهاي درست جهت رسيدن به اهداف شان را انتخاب كنند. براي اطلاع از نحوه ورود به بازار كار و سرمايه گذاري حتي در دوران دانشجويي از كارشناسان مركز كاردوكمشاوره كسب و كار دريافت كنيد.

 

براي مشاوره كسب و كار و شروع كار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : رشته مديريت بازرگاني

 

 

رشته مديريت بازرگاني

اگر علاقه‌مند به كار در شركت‌ها و مؤسسات مختلف تجاري و بازرگاني هستيد، رشته مديريت بازرگاني مناسب شماست. با جذب افراد اين رشته و تربيت مديران بازرگاني لايق، مؤسسات و اُرگان‌هاي تجاري توانستند به پيشرفت‌هاي خوبي برسند، بسياري از كسب و كارهاي موفق نيز با استفاده از مهارت‌ها و تكنيك‌هاي مديريتي به سودهاي كلان دست يافته‌اند. براي اطلاع از نحوه عمل و حيطه هاي كاري يك شركت بازرگاني كليك كنيد. در ادامه اطلاعات كامل‌تري را در مورد اين رشته در اختيار شما قرار مي‌دهيم.

1- معرفي رشته مديريت بازرگاني

يك شركت تجاري به مديراني نياز دارد تا بتوانند بين مشتريان و خريداران ارتباط برقرار كنند. هر مديري با استفاده از دانش و امكانات سازماني خود علاوه بر بهبود اين مسير ارتباطي، سعي در شكل دادن مسيرهاي تازه هست. بنابراين لازمه نشستن در اين جايگاه داشتن ديدي فراتر و خلاقانه نسبت به ساير افراد است.
مدير شركت با اعمال سياست‎‌هاي خود، مشتريان را جذب مي‌كند، برند و محصول را معرفي مي‌كند و عامل اصلي در سود و زيان شركت به حساب مي‌آيد. براي رسيدن به اين جايگاه لازمه در دانشگاه در يكي از رشته هاي مدريتي به تحصيل بپردازيد. اين رشته افراد را مقاطع مختلف كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري تربيت مي‌كند و آن‌ها را براي ورود به بازار كار آماده مي‌كند.

2- هدف اصلي رشته مديريت بازرگاني

هر رشته بنابر اهدافي تعريف شده و در دانشگاه‌ها تدريس مي‌شود. هدف اين رشته اين است كه دانشجويان را با وظايف سازمان‌هاي بازرگاني آشنا كند و به آن‌ها آموزش قدرت تجزيه و تحليل اطلاعات مهم و اساسي را ارائه دهد. همچنين اين رشته دانشجويان را آماده مي‌كند تا بتوانند بهترين تصميمات را در جهت منافع شركت‌ها و سازمان‌هاي بازرگاني اتخاذ كنند و براي هر مشكلي نيز راه حل‌هايي اساسي طبق قانون ارائه دهند.

3- گرايشات رشته بازرگاني

اين رشته مانند ساير رشته ها در مقطع كارشناسي بيشتر به مباني و اصول مديريتي مي‌پردازد، اما در مقطع كارشناسي ارشد افراد مي‌توانند در يكي از رشته‌هاي بازاريابي، بازرگاني بين المللي، تجارت الكترونيك، مديريت استراتژيك، بازرگاني داخلي و كارآفريني به تحصيل بپردازند. كساني كه در مقطع دكتري مي‌خواهند به تحصيل بپردازند نيز مي‌توانند يكي از گرايشات اين رشته از جمله؛ مديريت بازرگاني، مديريت سياست‌گذاري بازرگاني و رفتار سازماني و مديريت منابع انساني را انتخاب كنند. همانطور كه مي‌بينيد رشته بازرگاني با گرايشات مختلفي كه در ايران دارد، توانسته علاقه‌مندان به خود را به چند برابر افزايش دهد كه البته اين به نفع سازمان‌ها و اُرگان‌هايي است كه در زمينه تجارت فعاليت مي‌كنند.

4- بازار كار رشته مديريت بازرگاني

دانشجويان با تحصيل در رشته مديريت بازرگاني مي‌توانند به شناخت خوبي از كسب و كارها برسند و به شيوه‌هاي موفقيت در يك تجارت پي ببرند. بر همين اساس بازار خوبي براي اين رشته وجود دارد كه البته با توجه به مهارت و تخصص، فرد مي‌تواند به جايگاه خوبي دست پيدا كند. برخي از مشاغل حاضر براي اين رشته عبارتند از:

بازاريابي و مشاغل مرتبط با آن

فعاليت در حوزه صادرات و واردات

فعاليت در زمينه برند سازي و تحقيقات بازار شركت‌ها

فعاليت در قسمت بازار فروش و جذب مشتري

فعاليت در زمينه بيمه

فعاليت در زمينه امور مالي و بانكداري

فعاليت در زمينه تجارت الكترونيك

5- مهارت‌هاي لازم براي رشته بازرگاني

كسي كه مي‌خواهد مدير بازرگاني شود، بايد بتواند ويژگي‌هايي را در خود پرورش دهد و يا آن‌ها را داشته باشد. از جمله اين ويژگي‌ها مي‌توان به خلاقيت، اعتماد به نفس بالا، فن بيان قوي، توانايي مديريت و كنترل، قدرت تجزيه و تحليل و علاقه‌مند به مسائل تجاري، بازرگاني و اقتصادي اشاره داشت. داشتن اين ويژگي‌ها به فرد كمك مي‌كند تا در طي دوران تحصيل و بعد از مشغول شدن به كار موفق‌تر از ديگر همتايان خود عمل كند.

بهترين كار براي موفقيت در رشته تحصيلي و تضمين آينده شغلي انتخاب مسير درست و كسب مهارت هاي مورد نياز در آن رشته است.

سؤالات متداول

اين رشته چند واحد درسي دارد؟

مجموع واحدهاي رشته مديريت بازرگاني در دوره كارشناسي 140 واحد و در مقطع كارشناسي ارشد 32 واحد است كه از اين تعداد 4 واحد آن مختص پايان نامه مي‌باشد.

آيا مي‌توان غير از ورود از طريق كنكور مدرك اين رشته را به دست آورد؟

ورود از طريق كنكور سراسري يكي از بهترين گزينه‌ها براي تحصيل در اين رشته است. اما اگر مي‌خواهيد از طريق ديگري در اين رشته تحصيل كنيد مي‌توانيد به آموزشگاه‌هاي حضوري و مجازي مراجعه كرده و پس از انجام تحقيقات لازم و اطمينان از اعتبار مدرك اعطايي، شروع به تحصيل كنيد.
اگر مدرك دانشگاهي نيز براتون اهميت ندارد، مي توانيد با ورود به بازار كار و شركت در كارگاه هاي مختلف مهارت هاي مديريتي را كسب كنيد.

 

براي مشاوره كسب و كار و شروع كار مي توانيد با مشاوران مركزمشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : رشته مديريت بازرگاني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: رشته مديريت بازرگاني،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۰۵:۵۱ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

در بسياري از مواقع موانع خلاقيت باعث از بين رفتن استعدادها و فرصت‌هايي هستند كه مي توانستند تحولات بزرگي در زندگي شما ايجاد بكنند. شناخت اين موانع و جستجو براي رفع آن‌ها به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد از توانايي‌هاي خود بيشترين بهره برداري را داشته باشيد. اصولاً يك تعريف دقيق و مشخصي از خلاقيت وجود ندارد، اما معمولا به انساني كه انديشه‌اي نو و تازه ارائه مي‌دهد، گفته مي‌شود. به ياد داشته باشيد هميشه هر ايده‌اي در ابتدا خام بوده و نياز به پرورش دارد؛ در اين مسير بايد موانع را بشناسيد تا بخش هاي پنهان وجودتان را شكوفا كنيد. در ادامه با ما همراه باشيد تا موانع خلاقيت و راه هاي پرورش آن ها را بشناسيد.

 

براي دريافت مشاوره از كارشناسان مركز كاردوك جهت شروع كار و بهره برداري از خلاقيت هودتان مي توانيد با شماره09351520300 تماس بگيريد.

 منبع : موانع خلاقيت 

 

 

موانع خلاقيت و نحوه مقابله با آن

خلاقيت در ذهن همه افراد وجود دارد، اما برخي آن را عملي مي‌كنند و براي برخي فقط در حد يك ايده باقي مي‌ماند. بعضي مواقع نيز فرد نمي‌تواند آنطور كه بايد از تفكر خلاق خود استفاده كند. اين‌ها همان عواملي هستند كه اجازه شكل گيري ايده‌هاي تازه را در ذهن ما نمي‌دهند. پس بايد بتوانيم موانع خلاقيت را شناسايي كرده و آن را از سر راه خود برداريم تا بتوانيم فردي با تفكر خلاق باشيم. در ادامه به موانع خلاقيت و راهكارهاي برطرف كردن آن‌ها مي‌پردازيم.

1- موانع خلاقيت | غرق شدن در رويا

همه ما در طول روز رويا پردازي مي‌كنيم. انسان بدون رويا معنايي ندارد. اما وقتي هيچ كنترلي روي روند روياپردازي و خيال بافي خود نداشته باشيد، نمي‌توانيد به افكار خلاقانه خود اجازه رشد و ظهور بدهيد. غرق شدن بيش از حد در روياها باعث مي‌شود تا از واقعيت زندگي و امور روزانه خود دور شويد.

راه حل: رسيدن از رويا به واقعيت

روياهاي خود را مديريت كنيد. سعي كنيد به صورت آگاهانه روياپردازي كنيد. اجازه ندهيد رشته خيال بافي شما از دست‌تان خارج شود و در جهت نامعلوم حركت كند. براي انجام اين كار به درستي، يك مشكل را در نظر بگيريد و در مورد آن روياپردازي كنيد. از طريق همين رويا بافي به راه حل برسيد و در دنياي واقعي آن را اجرا كنيد تا مشكل حل شود. اين به شما كمك مي‌كند تا خلاقيت خود را از دست ندهيد.

2- موانع خلاقيت | آشفتگي ذهني

وقتي كنترلي روي افكار خود نداشته باشيد دچار آشفتگي ذهني مي‌شويد. ذهن فرد ممكن است به دلايل مختلفي به هر سمت و سويي كشيده شود. گاهي اوقات ديدن يك تصوير و يا شنيدن يك صدا فرد را وارد جزئياتي مي‌كند كه هيچ ربطي به هم ندارند. اين ذهن پريشان قدرت خلاقيت فرد را از بين مي‌برند. چون اصلاً فكر نمي‌كند و فقط از يك شاخه به شاخه ديگر مي‌پرد.

راه حل: استفاده از تكنيك بي ذهني

رام كردن ذهن سركش كه فرد را به هر سمت و سويي مي‌كشاند سخت نيست اما نيازمند تمرين مداوم است. شما بايد هر چيز اضافه و نكته‌هاي بي استفاده را از ذهن خود دور كنيد. هر كاري كه انجام مي‌دهيد فقط تمركزتان را روي همان كار قرار دهيد. مثلاً وقتي غذا مي‌خوريد، فقط غذا بخوريد و يا وقتي فيلم مي‌بينيد فقط فيلم ببينيد و روي تك تك ديالوگ‌هاي فيلم تمركز كنيد. انجام دادن اين تمرين براي چند بار اول سخت خواهد بود اما به مرور مي‌توانيد كنترل ذهن سركش خود را به دست بگيريد.

3- موانع خلاقيت | مشغوليت‌هاي بيش از حد روزانه

شايد شما هم جزء آن دسته افراديد كه بيشتر طول روز خود را با كار سپري مي‌كنند. اين افراد هيچ وقتي براي فكر كردن ندارند. وقتي نتوانيد براي انديشيدن زماني را تعيين كنيد، چگونه مي‌خواهيد خلاق باشيد و يا به خلاقيت برسيد؟ اين يكي از مهم‌ترين موانع خلاقيت است كه بيشتر انسان‌ها درگير آن هستند، يعني "نداشتن زمان مشخص براي انديشيدن".

راه حل: تعيين زمان مشخص براي فكر كردن

شايد نتوانيد در وضعيت كاري خود تغييري ايجاد كنيد، اما مي‌توانيد زماني را براي انديشيدن تعيين كنيد. موفقيت در اين كار به خصوصيت‌هاي شما برمي‌گردد. بررسي كنيد در چه زماني از روز حالتان بهتر است، در آن زمان چند دقيقه را به تفكر بپردازيد و اجازه ندهيد چيزي تمركزتان را بر هم بريزد.

4- موانع خلاقيت |نگراني بيش از حد

يكي از مشكلات بشر امروزي نگراني بيش از حد بر سر هر موضوعي است. وقتي كه افراد بيش از حد بر سر موضوعات كاري، شخصي، اخبار و حوادث و هر چيز سطحي و غير سطحي، ذهن خودشان را درگير مي‌كنند، از تفكر خلاق فاصله مي‌گيرند. با اينكه مي‌دانند نگراني آن‌ها در بيشتر مواقع چيزي را برطرف نمي‌كند، اما به اين رفتار خود ادامه مي‌دهند.

راه حل: نگران نباشيد

قدرت اينترنت و شبكه‌هاي مختلف تلويزيون، دنياي جديدي براي ما ايجاد كرده كه مي‌توانيم هر لحظه در جريان به روزترين اخبار قرار بگيريم. اما يك بار با خودتان فكر كنيد كه آيا اين حجم از اطلاعات بي ربط براي زندگي شما لازم است!. توجه كردن به اخباري كه در يك كشور ديگر رخ مي‌دهد و از قضا دردناك هم هست جز نگران كردن شما چيزي را به همراه ندارد. يادتان باشد شما نمي‌توانيد همه نگراني‌هاي دنيا را برطرف كنيد و هيچ مشكلي در كره زمين باقي نگذاريد. اتفاقات تلخ و غمناك هميشه وجود دارند. شما بايد سعي كنيد كمتر در جريان اخبار و حوادث مختلف قرار بگيريد تا سطح نگراني خود را كاهش دهيد.

يادتان باشد شايد بتوانيد با كمك‌هاي خود فقط بخشي از مشكلات ديگران را حل كنيد نه همه آن را. بنابراين نگراني را در خود برطرف كنيد تا فرصتي داشته باشيد كه خلاقيت خود را شكل دهيد. همانطور كه بودا مي‌گويد:«اگر مشكل قابل حل شدن است پس چرا نگراني؟اگر مشكل قابل حل شدن نيست پس نگراني هيچ سودي برايت ندارد».

5- موانع خلاقيت | كارهاي يكنواخت

هيچ چيز بدتر از يكنواختي نيست. بدون شك همه ما گاهي دچار اين مشكل مي‌شويم كه هيچ تنوعي در روزهاي زندگي‌مان وجود ندارد و تنها تكرار مكررات در حال آمد و شد است. معمولاً يكنواختي به خاطر فشار زياد كاري اتفاق مي‌افتد. اين مشكل عوارض زيادي همچون عدم تمركز، احساس ايستايي، بي حوصلگي و بدتر از همه مانع خلاقيت فرد مي‌شود.

راه حل: ايجاد تنوع در زندگي

براي ايجاد خلاقيت و برون رفت از وضعيت يكنواختي مي‌توانيد از موارد زير كمك بگيريد:

1- در محيط كاري پروژه‌هاي جديد و متنوعي دريافت كنيد.

2- مسئوليت‌هاي تازه‌اي به عهده بگيريد.

3- مهارت‌هاي حرفه‌اي را بياموزيد.

4- ورزش كنيد.

5- با افراد جديدي رفت و آمد كنيد.

شايد به نظرتان اين موارد خيلي ساده باشند اما به شما كمك مي‌كند از يكنواختي خارج شويد و به خلاقيت‌هاي تازه‌اي دست پيدا كنيد.

كوتاه سخن اينكه…

اگر بتوانيم مسائل مختلف زندگي‌مان را به گونه‌اي ديگري حل كنيم و به ايده‌هاي تازه‌تري برسيم، به مهارت تفكر خلاق دست پيدا مي‌كنيم. خلاقيت از ذهن ما سرچشمه مي‌گيرد و ما بايد شرايط محيط بيرون از ذهن خود را طوري تغيير دهيم كه منجر به خلاقيت در ما شود. در اين صورت است كه شما مي‌توانيد در زندگي كاري و شخصي خود به موفقيت برسيد. همچنين خوب است كه با شناخت ويژگي هاي افراد خلاق آن ها را در خود نيز پرورش دهيد.

سؤالات متداول

آيا تفكر منفي مي‌تواند يك مانع براي خلاقيت در نظر گرفته شود؟

قطعاً همينطور است. تفكر منفي به عنوان يك سد بزرگ ذهني، مانع از اين مي‌شود تا فرد ايده‌هاي خود را به اجرا بگذارد چون مي‌ترسد كه ايده‌هايش از بين بروند و يا دزديده شوند.

آيا شركت در كلاس‌هاي يوگا و تمركز مي‌تواند به خلاقيت در ما منجر شود؟

بله. يوگا ورزشي است كه به مهار تفكرهاي انباشته شده در ذهن كمك مي‌كند و همچنين تمرينات تجسم سازي يوگا به آزاد شدن انرژي خلاق كمك مي‌كند و قوه تخيل را تقويت مي‌نمايد. بنابراين يوگا مي‌تواند باعث خلاقيت در افراد شود.

 

براي دريافت مشاوره از كارشناسان مركز مشاوره كسب و كار كاردوك جهت شروع كار و بهره برداري از خلاقيت هودتان مي توانيد با شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : موانع خلاقيت 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: موانع خلاقيت،
موضوع:
[ ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۴۹:۴۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

مديريت استراتژيك يا مديريت راهبردي عمدتا توسط مالكان و يا مسئولان اصلي سازمان تعيين مي شود. تجزيه و تحليل مسائل مهم، برنامه ريزي، مشخص كردن دور برد سازمان و اتخاذ تصميم به نحوي كه منابع سازمان حفظ شود از جمله مفاهيمي است كه در مديريت استراتژيك تعريف مي‌شود. توجه به اين مفاهيم به صورت تئوري آسان به نظر مي رسد، اما در احرا نياز به دانش تخصصي و تجربه عملي داريد؛ به همين دليل مشاوران كسب و كار با دربرداشتن تجربه و دانش مي‌توانند بهترين حامي شما در اين زمينه باشند. در ادامه بيشتر با تعريف و نحوه اجراي مفاهيم مديريتي آشنا مي‌شويد.

 

براي دريافت مشاوره  در زمينه هاي مديريتي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300تماس بگيريد.

 منبع: مديريت استراتژيك

 

 

تعريف مديريت استراتژيك

مديريت استراتژيك ؛ فرايند برنامه ريزي، سازماندهي، اجرا و كنترل براي رسيدن به اهداف مورد انتظار و كسب رضايت‌مندي ذي نفعان تعريف مي‌شود. منظور از فرايند اين است كه مدير با چه كارهايي مي‌تواند سازمان را به هدفش برساند و با چه كارهايي مي‌تواند بهره‌وري منابع سازمان را بالا ببرد. مديريت از نظر ماهيتي علم و هنر بكارگيري درست منابع انساني، مالي، تجهيزاتي و... را داراست.

اولين گام مديريت استراتژيك

اولين اقدام مدير، تهيه و فراهم كردن يك طرح (يا بيزينس پلن) است. براي آماده سازي طرح، فرايندي بايد دنبال شود كه برنامه ريزي يا پلانينگ ناميده مي شود. در برنامه ريزي اولين كار و سوال پرسيدن چرايي و هدف از انجام پروژه است. با تعيين هدف يا اهداف مقصد مورد نظر سازمان روشن مي‌شود؛ به اين صورت مسير و آينده سازمان نيز براي همه افراد آن مشخص مي گردد.

فرايند برنامه ريزي در مديريت استراتژيك

ارزيابي توانايي‌ها و وضعيت موجود اولويت برنامه‎ريزي است. پس بايد نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و بر اساس آن‌ها مقصد مورد نظرتان را تعيين كنيم. در مرحله بعد بايد به دنبال راه‌ها، راه حل‌ها، روش‌ها، شيوه‌ها و تكنيك‌هايي باشيد كه احتمال رساندن شما به مقصد را بيشتر بكند. پس لازمه كه سوالاتي از خود بپرسيد؛

چگونه، از چه روشي و با چه كساني؟

براي چه؟

چند نفر مي‌خواهيم همكار ما باشند؟

چه مقدار بودجه نياز داريم؟

كجا بايد اين كار را بكنيم؟

در چه نقطه ، چقدر طول مي كشد اين كار را انجام دهيم؟

چه كساني مرتبط با اين كار هستند؟

چه تكنولوژي لازم داريم؟

و....

مجموعه پاسخ هاي كه به اين سوالات مي دهيد، همان طرح است. بدين صورت طراحي و برنامه ريزي كرده ايد كه چه كاري را چرا، چگونه، چه وقت و با چه كسي و ابزاري انجام بدهيم؟

موارد ذكر شده، اولين اقدامات لازم فرايند مديريت است و اگر انجام دهيد؛ نبايد انتظار سازماني با بهره وري بالا (كار با كيفيت در زمان كم، حداقل هزينه و صرفه جويي) داشته باشيد.

تهيه بيزنس پلان براي سازمان

پس براي رسيدن به بهره‌وري در سازمان  مدير بايد برنامه ريزي كند كه در نتيجه آن يك جزوه به دست مي‌آورد كه به آن طرح يا بيزنس پلان گفته مي‌شود (طرحي كه براي اجرا آماده خواهد بود). مدير جهت تهيه اين طرح توجيهي اوليه مي تواند از مشاورين متخصص كسب و كار  در بررسي‌هاي بازار مالي، فني و اقتصادي استفاده نمايد. بديهي است حوزه هاي مختلف تهيه و طراحي كسب و كار و بخش‌هاي اقتصادي، فني و مديريتي نيازمند بررسي‌هاي دقيق كارشناسي جهت ارايه راهكارها و پاسخ هاي تخصصي  مورد نياز جهت دستيابي به بهروري سازماني خواهد بود. براي نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

آيا برنامه سازمان را مي‌توان به بنگاه‌هاي برون سازماني سپرد؟

با تخصصي شدن هر چه بيشتر علوم، نياز به همراهي افراد بيشتري در يك پروژه نيز بيشتر مي شود. نوشتن طرح توجيهي و بيزينس پلن نيز تبديل به يكي از مشاغلي شده است كه توسط مراكز مشاوره كسب و كار ارائه مي گردد. كساني كه در اين حوزه فعاليت دارند، اغلب داراي تجربه عملي نيز هستند و نسبت به قوانين و اصول مديريت اشراف كامل دارند. مركز كاردوك نيز در اين زمينه فعاليت مي كند. كارشناسان اين مركز مي توانند به شما در تهيه بيزينس پلن، نوشتن و اجراي تمامي مراحل انجام كار شما را همراهي كنند. 

براي دريافت مشاوره مديريت كسب و كار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع: مديريت استراتژيك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مديريت استراتژيك،
موضوع:
[ ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۴۵:۰۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

در اجراي اصل يكصد و بيست و سوم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران قانون تسهيل تسويه بدهي بدهكاران شبكه بانكي كشور كه در جلسه مورخ يازدهم شهريور ماه  ۱۳۹۸ مجلس شوراي اسلامي به تصويب و در تاريخ ۲۰ / ۹ /  ۱۳۹۸  از سوي مجمع تشخيص مصلحت نظام با اصلاحاتي  مورد موافقت قرار گرفت و پس از واصل طي نامه در مورخ ۰۳ /۱۰ /۱۳۹۸ توسط رياست جمهوري در مورخ /۰۸ /۱۰ /۱۳۹۸ به وزارت اقتصاد و دارايي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و ساير وزارت‌خانه ها دستگاه‌هاي اجرايي كشور ابلاع گرديد. در ادامه به شرح كامل اين قانون پرداخته‌ايم.

 

براي دريافت مشاوره جهت تسويه بدهي به بانك ها مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره09351520300 تماس بگيريد.

 منبع : تسهيل قانوني تسويه بدهي بدهكاران

 

 

 

قانون تسويه بدهي | شيوه محاسبه بدهي سر رسيده شده

مطابق مفاد اين قانون به منظور حمايت از رونق توليد و تسهيل تسويه بدهي ريالي غيرجاري توليد كنندگان به بانك‌ها و مؤسسات اعتباري، چنانچه وام گيرندگان تمام يا قسمتي از بدهي سررسيد شده اشون را تا آخر سال 97 را تسويه نكرده اند؛ اگر بخواهند بدهي غيرجاري خود را نقدأ تسويه نمايند، ميزان بدهي آن ها به صورت زير محاسبه مي گردد.

۱- در صورتي كه قرارداد تسهيلات گيرنده با بانك يا مؤسسه اعتباري تجديد يا امهال نشده باشد، همان قرارداد، ملاك محاسبه مانده بدهي تسهيلات گيرنده بر اساس اين قانون خواهد بود.

۲- در مورد قراردادهايي كه يك يا چند نوبت از طرقي مانند انعقاد توافقنامه، قرارداد جديد با اعطاي تسهيلات جايگزين، تجديد يا امهال شده باشد:

شيوه محاسبه بدهي سر رسيده قبل و بعد از سال ۱۳۹۳

در صورتي كه قرارداد اوليه بانك يا مؤسسه اعتباري با تسهيلات گيرنده، قبل از ۱/ ۱ / ۱۳۹۳ منعقد شده باشد، آخرين قرارداد و يا توافقنامه قبل از تاريخ مزبور، «قرارداد ملاك محاسبه» تلقي و محاسبه مانده بدهي مشتري بر اساس آن انجام مي شود. در صورتي كه قرارداد اوليه بعد از ۱/ ۱ / ۱۳۹۳ منعقد شده باشد، ملاك محاسبه، اولين قرارداد بعد از تاريخ ياد شده مي‌باشد.

٣- مبلغي كه تسهيلات گيرنده بايد براي استفاده از مزاياي اين قانون به صورت نقدي به بانك يا مؤسسه اعتباري بپردازد، عبارت است از مانده اصل و سود قبل و بعد از سر رسيد (تا تاريخ تسويه نقدي) كه با استفاده از فرمول ابلاغي بانك مركزي، بر اساس نرخ سود ساده و غير مركب مندرج در قرارداد ملاك محاسبه تعيين مي شود. با حذف كليه جرائم متعلقه و سودهاي ناشي از آن و با در نظر گرفتن پرداختهاي مشتري و زمان پرداختهاي وي محاسبه مي شود.

سقف مجاز محاسبه بدهي سر رسيده موضو ع قانون

4- سقف مجاز براي برخورداري از مزاياي اين قانون براي هر شخص حقيقي و حقوقي غيردولتي در كل شبكه بانكي، به ترتيب، پنج ميليارد و بيست ميليارد ريال تعيين مي شود.

٥- تسهيلاتي كه بنا به نظر بانك مركزي و در راستاي ساماندهي بازار غيرمتشكل پولي از مؤسسات در حال تصفيه به بانك‌ها و مؤسسات اعتباري غيربانكي منتقل شده باشد، مشمول احكام اين قانون بوده و در چهارچوب ضوابط اجرائي كه توسط بانك مركزي تدوين خواهد شد، تعيين تكليف مي شود.

مهلت زماني استفاده از موضوع قانون

6- تسهيلات گيرندگان مشمول استفاده از ضوابط اين قانون حداكثر تا پايان اسفندماه ۱۳۹۸ مهلت دارند درخواست خود را به بانكها با مؤسسات اعتباري موردنظر ارائه كنند.

بانك يا مؤسسه اعتباري غيربانكي مكلف است حداكثر ظرف مدت دو ماه از زمان ارائه درخواست مشتري، كليه دريافتها و پرداخت هاي مشتري را كه مربوط به «قرارداد ملاك محاسبه» است به همراه زمان دريافت يا پرداخت، در سامانه اي كه بانك مركزي اعلام مي كند، ثبت نمايد. تسهيلات گيرنده براي برخورداري از مزاياي اين قانون بايد حداكثر تا پايان شهريورماه ۱۳۹۹ مانده بدهي خود را كه توسط سامانه فوق الذكر محاسبه و به او اعلام مي شود، نقدأ تسويه نمايد.

ساير تبصره هاي قانون تسويه بدهي

۷- قراردادهاي فروش و واگذاري دارايي هاي بانك يا مؤسسه اعتباري غيربانكي و تسهيلات اعطايي ارزي اعم از منابع داخلي بانكها و مؤسسات اعتباري و ساير منابع، از شمول اين قانون مستثني هستند.

۸- بانكها و مؤسسات اعتباري غيربانكي مجازند در صورتي كه در نتيجه اجراي اين قانون متحمل زيان شوند، پس از تأييد بانك مركزي، زيان مزبور را از سال ۱۳۹۹ به بعد به تدريج حداكثر ظرف مدت پنج سال در صورتهاي مالي خود مستهلك كنند.

۹- حكم اين قانون قابل تمديد نمي باشد.

تبصره- كليه تسهيلاتي كه براي توليد اعطا شده، مشمول اين قانون است. بانك مركزي موظف است دستورالعمل اجراي اين قانون از جمله تشخيص تسهيلات توليدي از غير توليدي را ظرف مدت دو هفته از تاريخ ابلاغ اين مصوبه، به بانكها و مؤسسات اعتباري اعلام نمايد.

خدمات كاردوك در امور قانون تسويه بدهي

مركز مشاوره كسب و كار كاردوك به شما كمك مي كند تا بتوانيد از بخشودگي ها و تسهيلاتي كه توسط قانون براي كارفرمايان و افراد فعال در ديگر حوزه ها در نظر گرفته شده، استفاده نماييد.

براي دريافت مشاوره جهت تسويه بدهي به بانك ها مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 09351520300 تماس بگيريد.

 

منبع : تسهيل قانوني تسويه بدهي بدهكاران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۴:۵۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر