كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

ثبت شركت چيست و چه زماني بايد شركت ثبت كرد؟ زماني كه دو يا چند نفر شروع به فعاليت اقتصادي مي‌كنند بعد از مدتي احساس به بستن قراردادي بين خود كرده و به دنبال تاسيس شركت مي‌روند. ولي در اين مسير با سوالات اساسي بسياري مواجه مي‌شوند؛ كه بر آينده تجاري آن‌ها تاثير مستقيمي خواهد داشت. براي ثبت شركت بايد با انواع آن، سمت‌ها و اختيارات هر عضو آشنايي داشته باشيد، تا بتوانيد قراردادي متناسب با نياز موسسه‌تان بنويسيد. در ادامه كلياتي درباره ثبت شركت آورده شده است.  

براي دريافت مشاوره و ثبت شركت‌ها با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: ثبت شركت

 

 

اشتباهات رايج در ثبت شركت

قبل از اينكه به توضيح چگونگي راه اندازي شركت بپردازيم بايد مهم‌ترين اشتباهاتي كه اكثر كساني كه حين ثبت‌شركت مرتكب مي‌شوند را بدانيد.

1- عدم توجه به نام تجاري 

2- عدم توجه به امور مالياتي و سرمايه اوليه

3- عدم آگاهي از تفاوت ثبت برند با ثبت شركت

4- عدم توجه به اهداف شركت و اقدام عجولانه

5- عدم توجه به آدرس اعلامي و ايجاد مشكل در دارايي

6- عدم توجه به سرمايه اعلامي اوليه

7- عدم توجه به انتخاب مدير عامل

8- عدم تفكيك وظايف بر اساس اختيارات

9- عدم شناخت كافي شركاء و مشكلات حقوقي آتي

با توجه به 9 موردي كه در اغلب پرونده‌هاي ثبت شركت مواجه شده‌ايم، توصيه مي‌شود حتما قبل از اقدام به احداث شركت آگاهي لازم را دريافت نماييد. براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مقالات اهميت برند و نحوه ثبت برند كليك كنيد.

 

تعريف شركت

شركت به مجموعه‌اي از اشخاص گفته مي‎‌شود كه واحدي را به منظور انجام فعاليت اقتصادي با هم تشكيل داده‌اند تا با آن نفعي ببرند و پس از كسر هزينه‌ها، سود باقيمانده بين اعضاي شركت تقسيم گردد.

شايد اشخاصي را ببنيد كه به صورت شراكتي با هم كاري را راه انداختند و تمام اين قوانين را رعايت مي‌كنند؛ ولي شركتي ثبت نكرده‌اند. تفاوت فعاليت اين دست افراد تنها در رسمي نبودن آن است، البته كه اين نحوه همكاري علاوه بر منافع داراي ريسك بالايي نيز هست.

 

انواع شركت

شركت‌ها به طور كلي به دو دسته شركت‌هاي تجاري و شركت‌هاي مدني تقسيم مي‌شوند. از جمله انواع شركت‌هاي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

 • شركت سهامي
 • شركت با مسئوليت محدود (جهت دريافت راهنماي ثبت شركت با مسئوليت محدود كليك كنيد)
 • شركت تضامني
 • شركت مختلط غير سهامي
 • شركت مختلط سهامي
 • شركت نسبي
 • شركت تعاوني توليد و مصرف
 • شركت دانش بنيان

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد انواع شركت‌ها توصيه مي‌كنيم مقاله انواع شركت‌ها را مطالعه نماييد تا مفاهيم آن به طور كامل آشنا شويد. براي مطالعه مقاله انواع شركت ها كليك كنيد.

 

مزايا و معايب ثبت شركت | چرا بايد شركت ثبت كنيم ؟

ثبت شركت بين شركا داراي مزاياي زيادي است كه از جمله مهم‌ترين اين مزايا مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

 1. زماني كه شركت ثبت‌شده باشد، اگر بين شركا اختلاف نظر يا مشكل پيش بياييد. چون تمامي مسائل و اوراق اداري در اساسنامه ذكر شده است، هنگام تقسيم سود شركا به مشكل برنخواهند خورد و در صورت بروز مشكل به راحتي مي‌توانند از حق خود دفاع كنند.
 2. جلوه حقوقي كه شركت به كسب و كار شما مي‌بخشد يكي از مهم‌ترين مزاياي ثبت‌شركت است. اين روزها بسياري از مراجع دولتي و حتي خصوصي تنها با اشخاص حقوقي وارد مذاكره و قرارداد مي‌شوند. شما اگر شركت نداشته باشيد فرصت قرارداد بستن با بسياري از مراجع، ارگان‌ها و سازمان‌ها را از دست خواهيد داد.

ثبت شركت براي شما عيب‌هايي را به همراه خواهد داشت. اين عيب‌ها در واقع جنبه‌هاي قانوني هستند كه بايد قبل از تاسيس در مورد آن‌ها اطلاعات كافي را داشته باشيد تا مشكل ساز نشوند.

بعد از ثبت‌شركت بايد شركت خود را به امور مالياتي و دارايي معرفي كنيد و سالانه شرح كاملي از عملكرد فعاليت شركت خود به سازماني دارايي ارائه دهيد. بايد دفاتر حسابداري را پر نماييد و بايد نسبت به سود خالصي كه در سال براي شما مي‌ماند، درصدي را به عنوان ماليات به سازمان مالياتي و دارايي بپردازيد.

ثبت شركت بسياري از مزيت‌ها و مسائل قانوني مشكل ساز (در صورت عدم توجه به آنها) را به همراه خواهد داشت كه بحث در مورد آن خارج از حوصله اين مطلب است. شما مي‌توانيد با تماس با كارشناسان كاردوك اطلاعات كافي در اين زمينه بدست آوريد.

 

انتخاب نام شركت

بايد نامي را براي شركت خود به اداره ثبت شركت‌ها ارائه دهيد. اين اداره بعد از بررسي نام درخواستي شما و اينكه نام شما مشابه با شركت‌هاي ديگر نباشد، به شما اجازه استفاده از آن را خواهد داد. براي استعلام نام مد نظرتان مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك تماس بگيريد. 

هزينه هاي ثبت شركت

هزينه ثبت شركت نسبت به شركتي كه قصد تاسيس آن (مسئوليت محدود، سهامي عام، سهامي خاص و … ) را داريد، متفاوت است. مي‌توانيد با تماس با كارشناسان مركز كاردوك از هزينه تاسيس شركت مد نظر خود مطلع گرديد. 

 

روند و مراحل ثبت شركت

مراحل ثبت شركت‌ها داراي پيچيدگي‌هايي است كه ممكن است بسياري از افراد در زمان تاسيس شركت دچار مشكل شود.

با توجه به ايجاد سيستم ثبت شركت‌ها و موسسات غير تجاري، متقاضيان مي‌توانند براي ثبت‌شركت به جاي مراجعه حضوري به اين اداره از طريق سامانه http://sherkat.ssaa.ir اقدام به ثبت شركت و حتي ثبت صورت جلسه تغييرات شركت خود نيز به صورت اينترنتي بكنند. همچنين مي‌توانند آخرين صورت جلسه ابرازي، مدارك لازم بخشنامه‌ها و شيوه نامه‌هاي اجرايي ثبت شركت‌ها و اطلاع رساني‌هاي آني و پيگيري درخواست انواع تاسيسي و تغيير و … شركت‌ها و موسسات غير تجاري نيز در همين سامانه صورت مي گيرد. براي اطلاع دقيق از روند و مراحل ثبت شركت كليك كنيد. جهت آشنايي با مراحل ثبت شركت ها كليك كنيد. 

نكات مهم در زمان ثبت شركت

در زمان تاسيس شركت نكاتي وجود دارد كه قبل از تاسيس بايد از آن‌ها آگاه باشيد از جمله اين نكات مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- اظهارنامه ثبت‌شركت از اوراق بهادار بوده كه بايد از طريق اداره ثبت شركت‌ها و موسسات غيرتجاري تهيه گردد. براي دريافت اظهارنامه نام برده شده بايد تقاضانامه‌اي به منظور تاسيس تنظيم گردد.

2- به موجب ماده 5 قانون اصلاحي آيين نامه ثبت شركت‌ها، اداره ثبت شركت‌ها و موسسات غيرتجاري قائم مقام دفترخانه‌هاي اسناد رسمي هستند. از همين رو براي تظيم شركت نامه رسمي، نيازي به مراجعه به دفترخانه اسناد رسمي نيست.

3- در صورت جلسه شركت بايد نكات ذيل درج گردد :

زمان تشكيل جلسه شركت، تصريح به تصويب و امضا رسيدن اساسنامه، اضهارنامه و شركت نامه توسط كليه اعضاي شركت. تعيين و تصريح امضاي اعضاي هيئت مديره و ميزان مديريت آنها، تعيين دارندگان حق امضاي اسناد تعهدآور شركت، تعيين مبلغ سرمايه شركت و تحويل آن توسط مدير عامل و اقرار مدير عامل به وصول سرمايه شركت، تعيين شخصي. 

براي ثبت چه شركت هايي نياز به دريافت مجوز است ؟

از آنجايي كه ليست شركت‌هايي كه براي تاسيس نياز به جواز دارند بسيار زياد است براي اطلاع از ليست اين شركت‌ها مي توانيد مقاله ليست شركت هايي كه نياز به جواز دارند را مطالعه نماييد يا با متخصصان مركز كاردوك تماس بگيريد تا شما را راهنمايي كنند.

مركز مشاوره كسب و كار كاردوك

مركز مشاوره كسب و كار كاردوك آماده است تا با بهرمندي از تيمي مجرب و با تجربه در زمينه ثبت شركت شما را ياري كند تا بتوانيد تاسيس شركت و مسائل مربوط به آن را به راحتي انجام دهيد. شما در هرجايي كه باشيد مي توانيد با تماس با شماره 09351520300 از خدمات اين مركز بهرمند شويد. 

براي دريافت مشاوره در اين زمينه با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: ثبت شركت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ثبت شركت،
موضوع:
[ ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۶:۱۲:۵۹ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آدرس اداره صنايع و معادن استان شهركرد چيست؟ بسياري از كسب و كارها و صاحبان مشاغل براي دريافت خدمات مربوطه، بايد به اداره صنايع معادن مراجعه كنند. اما قبل از مراجعه بايد بدانيد كه بسياري از اين خدمات به صورت اينترنتي از طريق سامانه بهين ياب ارائه مي‌شود. كارشناسان كاردوك به شما براي دريافت خدمات هر چه بهتر راهنمايي لازم را ارائه مي‌دهند.

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: صنايع و معادن شهركرد 

 

 

آدرس اداره صنايع و معادن و تجارت استان شهركرد

آدرس و اطلاعات مهم در مورد صنعت، معدن و تجارت استان شهركرد به شرح زير مي‌باشد:

آدرس اداره صنعت و معدن استان شهركرد :
شهركرد _ دروازه سامان (كوي فرهنگيان)، خيابان پيروزي، مجتمع ادارات، سازمان صنعت، معدن و تجارت شهركرد
 
شماره تماس:
۰۳۸-۳۲۲۲۳۱۰۰
۰۳۸-۳۲۲۶۰۷۷۰
۰۳۸-۳۲۲۵۱۸۳۰
۰۳۸-۳۲۲۵۲۴۴۱
 
آدرس ايميل: chb@mimt.gov.ir 
 
آدرس وب سايت: chb.mimt.gov.ir

ساعات كاري : از شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت و نيم تا دو نيم (7:30 تا 14:30) و پنجشنبه ها از ساعت (7:30 تا 13:30)

خدمات صنايع معادن استان شهركرد

تمام كساني كه با حوزه صنعت، معدن و تجارت درگير هستند مي‌دانند كه اين سازمان خدمات بسياري از گرفتن وام تا ارائه جواز را انجام مي‌دهد. مهم‌ترين خدمات صنعت و معدن عبارتند از؛

بررسي و ارائه جواز و پروانه براي طرح‌هاي صنعتي

ارائه واحدي با امكانات صنعتي در شهرك‌هاي صنعتي

ارائه وام براي طرح‌هايي با توجيه اقتصادي

ارائه سهميه مواد اوليه

اعلام آمارهاي واحدهاي توليدي و صنعتي

و….

خدمات الكترونيكي صنايع معادن

سازمان صنايع، معادن و تجارت (صمت) با توجه به پيشرفت تكنولوژي همانند ساير حوزه‌ها بسياري از خدمات خود را به صورت آنلاين و از طريق اينترنت ارائه مي‌دهد. بهين ياب يكي از جامع‌ترين سامانه هاي مربوطه به صنايع، معادن و تجارت كشوري است. 

 

خدمات قابل ارائه كاردوك

شركت كاردوك به صاحبان مشاغل و كارآفرينان در تمامي مراحل انجام پروژه خدمات ارائه مي‌دهد. شما مي‌توانيد در زمينه‌هاي زير با كارشناسان تماس گرفته و راهنمايي لازم را دريافت كنيد.

مشاوره كسب و كار

اصلاح طرح توجيهي و نوشتن طرح توجيهي

انجام تمام امور مربوط به سامانه بهين ياب

عيب يابي پروژه

مكان يابي و اجراي پروژه

دريافت جواز تاسيس صنعتي و پروانه بهره برداري

تامين مالي و دريافت وام 

تامين تجهيزات و معرفي دستگاه هاي مناسب

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: صنايع و معادن شهركرد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: صنايع و معادن شهركرد،
موضوع:
[ ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۵۷:۰۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

فرايندهاي توليد سركه را به طور كلي مي‌توان در دو گروه صنعتي و سنتي تقسيم كرد و روش‌هاي توليد را نيز مي‌توان به روشهاي كند و سريع توليد سركه دسته بندي نمود. براي هر كدام از اين روش هاي تكنولوژي خاصي براي توليد سركه به كار گرفته مي‌شود. با توجه به شرايط محيطي و نياز بازار هدف بايد تكنولوژي و روش مناسب را براي كار توليدتان برگزينيد. در ادامه انواع روش‌هاي كشت و توليد سركه و انواع تكنولوژي مورد استفاده براي توليد سركه را شرح داده‌ايم.

براي دريافت مشاوره در زمينه شروع كار و طرح توجيهي از مشاوره مركز مشاوره كسب و كار كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: تكنولوژي توليد سركه

 

 

 

تكنولوژي توليد سركه به روش كشت سطحي آرام   

در روش‌هاي توليد غيرپيوسته و استاتيك توليد سركه همانند روش توليد سركه خانگي و روش فرانسوي مايع الكلي در طول دوره ترش شدن حركتي نداشته و جابجا نمي‌شود. فرايند ترش شدن عصاره طبيعي ميوه‌ها به آرامي و خودبه خودي انجام مي‌شود. در اين مراحل تخمير و اكسيداكسيون تحت تاثير عوامل زيادي از قبيل كيفيت ميوه، درجه حرارت، رعايت بهداشت محل و ظروف مورد استفاده، نوع مخمر و يا باكتري‌هايي كه برحسب تصادف در ظرف عصاره رشد و نمو مي‌يابد قرار دارد.

كيفيت سركه حاصله را نمي‌توان پيش‌بيني نمود. در روش فرانسوي با تنظيم حرارت محل توليد و امكان اكسيژن دهي بيشتر براي باكتري‌هاي تخمير كننده در بشكه چوبي ويژه زمان لازم براي توليد سركه را كاهش داده‌اند. در تمام روش‌هاي كند كه به نام‌هاي مختلف در منابع مختلف از آن‌ها ياد مي‌شود روش‌هاي اصلاح شده اورلئان مي‌باشد.

 

تكنولوژي توليد سركه به روش سنتي

در روش سنتي توليد سركه خانگي، ابتدا ميوه‌ها را خرد مي‌كنند و داخل ظرف مي‌ريزند. سپس در ظرف را براي مدتي مي‌بندند تا تخمير الكلي توسط مخمرها انجام بشود. بعد از اينكه مخمرها، كربوهيدرات‌ها را در شرايط بي‌هوازي به الكل تبديل كردند، بايد درِ ظرف را باز كرد تا هوا وارد محيط الكلي ميوه‌ها بشود. در اين شرايط هوازي، استوباكترها وارد عمل مي‌شوند و با مصرف الكل، سركه  توليد مي‌كنند.

معمولاً كساني كه سركه خانگي تهيه مي‌كنند، از روي تجربه مي‌دانند كه چه زماني بايد درب ظرف را باز كنند؛ اما بهترين زمان براي اين كار وقتي است كه ميوه‌ها جوش آمده و حباب ساز مي‌گردند و حالت حباب سازي در سطح ظرف و ميان آن‌ها تشكيل شود. در اين صورت است كه الكل توليد شده است.

اين جوش و حباب، ناشي از خارج شدن گازكربنيك از ميوه‌هايي است كه براي مدتي در شرايط بي‌هوازي باقي مانده‌اند. بعد از باز كردن در ظرف، يك قاشق سركه به محتويات آن اضافه مي‌شود تا شرايط لازم براي توليد سركه به خوبي فراهم گردد.

روش هاي سريع

در اين روش مايع الكلي دائماً در حركت و جابجائي است. همانند روش‌هاي چكه‌اي، تعليقي توليد سركه در اين روش‌ها از مخمر استفاده مي‌شود و در طي فرايند ابتدا مواد قندي موجود در ميوه‌ها به الكل تبديل شده و سپس الكل توليد شده به كمك هوادهي و هوادمي به سركه تبديل مي‌شود.

روش چكه اي

در اين روش جهت افزايش سطح تماس استوباكتر با هوا، فضاي مياني مولد با ذرات ريز همانند كك و يا تراشه‌هاي چوب پرمي‌گردد و با عبور دادن مايع سركه قوي غير پاستوريزه از لابه لاي آن‌ها موجب نشستن استوباكترها بر روي سطح تراشه‌ها مي‌شوند. حال اگر مايع الكلي به صورت ملايم روي تراشه‌ها چكه كند (ژنراتور چكه‌اي) الكل اتيليك توسط استوباكتر به اسيد استيك اكسيد شده و مايع خروجي در كف ژنراتور سركه ضعيفي است كه مي‌توان آن را پس از خنك كردن مجدداً به قسمت ورودي ژنراتور پمپاژ  وارد نمود.

امروزه در تجارت از اين روش بخصوص با مولدهاي مجهز به مكانيسم پخش كننده، سيستم هوادهي و خنك كننده استفاده فراوان مي‌گردد.

 

تكنولوژي توليد سركه به روش تعليقي (كشت غوطه وري)

در اين پروسه حباب‌هاي كوچك هوا در ميان مايع الكلي كه توسط همزن پروانه‌اي درحالي بهم مي‌خورد كه با مش خالص استوباكتر تلقيح شده اضافه مي‌گردد. حباب‌هاي ريز هوا در اين روش امكان اكسيده شدن و تبديل اتانول به اسيد استيك را توسط استوباكتر فراهم مي‌كنند.

دستگاه‌هاي طراحي شده غوطه وري توليد سركه در اين روش نام‌هاي مختلفي دارند كه معروف‌تر از همه استاتور، كاويتاتور و اسپيراتور هستند كه در آن‌ها شيوه ورود حباب‌هاي هوا و چگونگي پخش شدن آن‌ها در دستگاه تفاوت دارد.

امروزه از استاتور مجهز به الكل گراف، الكترود اتوماتيك تنظيم PH، فيلتر هوا، فلومتر جهت تنظيم هواي ورودي، نازل پاشش، ترمومتر، ضد كف و بالاخره تنظيم مبدل حرارتي اتومات در واحدهاي بزرگ جهت تهيه انواع سركه استفاده مي‌گردد.

روش هاي صنعتي توليد سركه

توليد سركه از ميوه

در اين روش سركه را با استفاده از خود ميوه‌ها تهيه مي‌كنند. ميوه‌هايي كه براي توليد سركه به كار برده مي‌شوند، بايد داراي كربوهيدرات بالايي باشند، يعني يا ميزان نشاسته آن‌ها زياد باشد يا به اندازه كافي، شيرين باشند. به همين دليل براي تهيه سركه‌هاي صنعتي بيشتر از ميوه‌هايي مانند انگور، سيب و خرما استفاده مي‌كنند.

توليد سركه از اتانول

در اين روش كه كاربرد بيشتري در صنايع توليد سركه دارد، كارخانه‌ها براي توليد سركه، در زنجيره تامين مواد اوليه از الكل استفاده مي‌كنند. در روش توليد سركه تقطيري، از قبل آبميوه‌ها يا ضايعات آبميوه‌هاي كارخانه‌هاي توليد را كه داراي كربوهيدرات بالايي هستند، صاف و از آن‌ها براي تهيه سركه استفاده كرده و تبديل به الكل مي‌كنند و محصول  آن‌ها به عنوان مواد اوليه مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

گاهي هم كارخانه‌هاي توليد سركه، محصول خود را با استفاده از الكل تهيه شده از ملاس چغندر، درست مي‌كنند. به طور كلي، توليد سركه از الكل در صنايع، بسيار سهل‌تر از توليد مستقبم آن از خود ميوه‌ها است.

 

روش هاي تخمير سركه

سركه محصولي از تخمير دو مرحله‌اي است. در مرحله اول، مخمر قندها را به صورت بي هوازي به اتانول تبديل مي‌كند. در مرحله بعد اتانول توسط باكتري‌هايي از جنس استوباكتر و گلوكونوباكتر به صورت هوازي به اسيد استيك اكسيد مي‌شود. سه روش تخمير اورلئان، ژنراتور و غوطه وري براي توليد سركه بكار گرفته مي‌شود. 

روش اورلئان

يكي از روش‌هاي زودرس و كندتر ايجاد سركه با كيفيت بالا است. در اين روش مواد اوليه تخمير سركه درون بشكه‌اي قرار مي‌گيرد. بشكه‌هاي چوبي در كنار هم گذاشته شده. بشكه‌ها در سمت بالا و انتهايي سوراخ مي‌شوند و قسمت بالايي آن با درپوش مسدود مي‌شود.

الكل از طريق قيف‌هاي بلند كه در سوراخ‌ها قرار داده شده به داخل بشكه ريخته مي‌شود. مادر و مايع سركه در اين مرحله اضافه مي‌شود (سركه مادر يك عامل فراوري مهم است كه سبب تبديل الكل توليد شده به سركه شده و حاوي مقدار زياد و غلظت بالايي از استوباكتورها است). اين ماده از قسمت فوقاني به بشكه‌هاي بعدي الكل نيز اضافه مي‌شود تا تشكيل سركه گسترده شود.

بشكه‌ها تا سطح زير سوراخ‌هاي انتهايي آن پر مي‌شود و تورها يا صفحه‌ها خاصي روي سوراخ‌ها را مي‌پوشانند تا از ورود حشرات به داخل بشكه جلوگيري نمايند. بشكه‌ها براي چند ماه در دماي حدود 29 درجه سانتي‌گراد نگهداري مي‌شود. نمونه‌گيري از محصول با قرار دادن يك خروجي در سوراخ‌هاي كناري و كشيدن مايع جمع شونده انجام مي‌شود. هنگامي كه الكل به سركه تبديل شد آن را از طريق مجرا تخليه خارج مي‌كنند و حدود 15درصد از مايع سركه توليدشده را نيز  براي اختلاط در توليد مرحله بعد نگهداري مي‌كنند.

روش ژنراتور

سركه نقطيري و صنعتي را مي‌توان با اين روش توليد كرد. در اين روش بشكه‌هاي بلند بلوط با تراشه‌هاي چوبي مرطوب شده و زغال چوب يا تفاله پر مي‌شوند. مواد اوليه در قسمت بالايي ظرف ريخته مي‌شود و به آرامي با عبور از مسيرهاي تعبيه شده به پايين مي‌ريزد. هوادهي نيز بصورت همزمان از دو طرف ظرف مولد وارد مي‌شود.

يك مسير از طريق سوراخ تعبيه شده در دو طرف بشكه و مسير سوراخي در ته مولد قرار دارد. كمپرسور واقع در اين سيستم با فشار، هوا را از سوراخ‌ها خارج مي‌كند تا فرآورده داراي الكل به ته مولد برسد. اين فرايند طي چند روز تا تبديل محصول به سركه ادامه مي‌يابد و در انتها سركه توليد شده از ته ديگ مولد به مخازن ذخيره سازي منتقل مي‌گردد

سركه توليد شده در اين روش غالباً تا 14درصد اسيدي است و بايد با آب رقيق شود تا سطح اسيدي محلول به حداكثر 5 تا 6درصد برسد. در ادامه براي توليد سركه مقطر، مايع رقيق شده را در ديگ ريخته و آن را به نقطه جوش مي‌رسانند. بخار خارج شده از مايع در كندانسور جمع و سپس سرد مي‌شود و دوباره مايع مي‌شود، سپس اين مايع را به صورت سركه مقطر در شيشه قرار مي‌دهند.

روش غوطه وري

اين روش ويژه توليدصنعتي توليد سركه از الكل است. در  فرآيند توليد انبوه و پيوسته سركه از روش تخمير غوطه ور استفاده مي‌كند. در اين روش باكتري‌هاي اسيد استيك (سركه) به طور همگن در مش تخمير پراكنده مي‌شوند و هيچ ماده حاملي ديگري استفاده نمي‌شود.

براي رشد بهينه باكتري‌ها، مواد مغذي خاص به مش اضافه مي‌شود و يك توربين خود آغازگر اكسيژن لازم را براي تخمير هوازي تأمين مي‌كند. در روند توليد سركه، الكل توليد شده به تدريج تبديل به سركه مي‌شود. ميوه‌ها براي سركه شدن، ابتدا تبديل به الكل و سپس سركه مي‌‌شوند.

يعني زماني ميوه‌ها را براي تهيه سركه در ظرف مي‌ريزند يا از الكل براي اين كار كمك مي‌گيرند، ميكروارگانيسم‌هاي توليدكننده سركه كه همان باكتري‌هاي اسيد استيك يا استوباكترها هستند، پس از مدتي كه از توليد الكل گذشت، آن را مصرف و تبديل به اسيد يا همان سركه مي‌كنند. در صنعت هم باكتري‌هاي اسيد استيك را براي توليد سركه به الكل اضافه مي‌كنند و با پمپ، هوايي به داخل محصول مي‌دمند تا تمام الكل تبديل به سركه بشود.

مقايسه روش غوطه ور با ساير روش ها

اين روش از روش‌هاي جديد، سريع و كارآمدتر براي توليد سركه است. در اين روش مخازن بزرگ استيل ضدزنگ بنام استاتور از مواد اوليه پر مي‌شوند. اين مخازن مجهز به پمپ‌هاي گريز از مركز در پايين هستند كه مي‌توانند در حين فرايند حباب‌هاي هوا را به مخزن وارد مي‌كند، دقيقاً به همان روشي كه پمپ آكواريوم كار مي‌كند، همزمان با تحريك الكل توسط هواي پمپ شده، مواد مغذي استوزيم نيز به درون مخزن وارد شده و اين مواد مغذي باعث رشد استوباكتورها روي حباب‌هاي اكسيژن در شرايط گرمايي ايجادشده توسط بخار در مخزن در دماي26 الي 38درجه سانتي گراد مي‌شوند.

اين فرايند در عرض چند ساعت قادر است محصول الكلي را به سركه تبديل نمايد. سركه توليد شده از دستگاه‌هاي مولد به دستگاه فيلتراسيون صفحه‌اي منتقل و صفحات فولاد ضد زنگ براي جداسازي رسوبات، معمولاً حدود 3درصد از كل محصول را از طريق فيلتر لوله‎‌اي به صورت فشرده شده جدا مي‌كنند. سركه پس از شفاف سازي و فيلتر شدن به سمت ايستگاه رقيق سازي حركت مي‌كند و همزمان رسوبات فرايند نيز به داخل يك منبع هدايت مي‌گردد.

 

تكنولوژي توليد سركه | مواد اوليه فرايند توليد سركه تقطيري

اساس كار سركه سازي تبديل الكل به سركه از طريـق فعاليـت باكتري‌هاي اسـيد سـاز از جملـه استوباكتر است. براي تهيه سركه ابتدا مش تهيه مي‌گردد كه شامل الكل 96 درصـد بـه مقـدار 11 درصد و سركه 11درصد به مقدار 4/1درصد و استئوزوم D به مقدار 1/0درصد و اسـتئوزوم GZ بـه مقـدار 08/0 درصد و آب بدون كلر است.

عواملي كه در رشد و تكثير باكتري‌هاي اسـيدسـاز موثرند، عبارتند از: هوادهي پيوسته، ثابت بودن درجه حـرارت (30 درجـه سـانتيگراد ) كنتـرل درصـد اسيد و الكل، بدين طريق كه هميشه 60 درصد سركه داخل استاتور باقي بماند.

استاتور طوري طراحي شده كه قسمت ته آن محدب است و انتهاي لوله ورود هـوا و ورود مش مجاور يكديگر قرار دارند. هوادهي توام با فشار موجب ايجاد حباب هوا در تـه اسـتاتور شـده و در اين قسمت باكتري‌ها تكثير مي‌يابند و به تدريج شروع بـه توليـد سـركه مي‌كنند.

بـه مـوازات افـزايش اسيديته، درصد الكل كاهش مي‌يابد تا درانتها به 5/0درصد مي‌رسد، دراين مرحله دستگاه تخليه مي‌گردد. سركه به دست آمده به دليل وجود پيكره باكتري‌ها داراي كدورت مي‌باشد كـه ابتدا بـه آن خـاك بنتونيت زده و سپس عمل صاف كردن انجام مي‌گيرد. در مرحله بعـد جهـت تهيـه سـركه رنگـي از رنـگ طبيعي كارامل به ميزان 04/0 گرم درصد استفاده مي‌شود. سركه بدسـت آمـده داراي اسـيديته 11 الي 15 است كه براي مصارف خانگي سركه با مقدار لازم آب تا حد اسيديته 5 رقيق گردد.

 

تكنولوژي توليد سركه | تجهيزات خط توليد سركه تقطيري

تجهيزات خط توليد محصول توليد شده مطابق بـا تكنولوژي‌هاي روز دنيـا، بايد بتواند همواره كليـه خـصوصيات محصول نهايي ذكر شده در استانداردهاي معتبر و يا ضوابط اعلام شده از سوي اداره كل غذا و دارو  را تامين نمايد.

تجهيزات مورد نياز براي توليد سركه تقطيري عبارتند از:

 •  مخزن ذخيره الكل از جنس مناسب براي صنايع غذايي استيل و مناسب با ظرفيت توليـد و نگهـداري الكل
 • مخزن تهيه مش از جنس مناسب براي صنايع غذايي استيل با توجه به ظرفيت مخازن استاتور
 • دستگاه استاتور (محلول 12درصد الكل و آب با مواد مغذي مورد نياز و همچنين شرايط خـاص خـود، الكل را به سركه مبدل مي‌سازد)
 • كمپرسور هوا جهت هم زدن (مجهز به زغال اكتيو جهـت جلـوگيري از آلـودگي هـوا) بـه همـراه پمـپ حلزوني جهت سير كوله كردن بيشتر هوا در داخل استاتور
 • مخزن متناسب باظرفيت توليد براي مرحله رقيق كردن
 • مخزن ذخيره و بسته بندي متناسب با ظرفيت توليد
 • سيستم صافي (تانك ته نشيني خاك بنتونيت)
 • پركن و بسته بندي سركه به صورت خودكار 
 • دستگاه چت پرينت تاريخ زن و برچسب زن 

اين تجهيزات مربوط به واحدهاي توليدكننـده سركه تقطيري است، آب مورد استفاده جهت استفاده درخط توليـد منحـصراً بايـد آب آشـاميدني باشد. آب مصرفي براي اين منظور نبايد داراي كلر باشد و بايستي قبل از ورود به سيستم كلر گيري شود.

الزامات فرايند كشت و تخمير صنعتي  

مقدار و وضعيت فيزيولوزيكي محيط كشت ارگانيسم انتخاب شده بايد درست و دقيق انتخاب شده و محيط استرليزه باشد. دستگاه فرمانتور تخمير اوليه براي رشد و شروع فرايند در اندازه كوچك و محصول پس از آن به فرمانتوز بزرگ انتقال مي‌يابد كه بتوانند حجم‌هاي وسيعي از ارگانيسم مورد نظر را درخود جاي دهد.

پايداري وضعيت محيط كشت براي جداسازي سلول‌ها، جمع‌آوري مواد شناور و تخليص محصول لازم است.

همچنين فرمانتورها و بيوراكتورها با يك دمنده هوا براي تامين اكسيژن مورد نياز فرايندهاي هوازي و نيز يك سيستم حركت دهنده براي يكنواخت ساختن غلظت محيط كشت و ترموستات براي تنظيم دما و دتكتور pH و ابزارهاي كنترلي مجهز شده‌اند. امروزه اين سيستم‌ها بوسيله سيستم‌هاي كامپيوتر كنترل مي‌شوند كه شرايط مناسب را براي رشد ارگانيسم‌ها به لحاظ تركيبات شيميايي خاص به عنوان ماده غذايي يا واسط رشدي، pH، دما، خلوص ارگانيسم كشت، رشد و تكثير و در نتيجه توليد بيو مس و نيز تركيبات مختلف تاثيرگذار است را فراهم مي‌نمايند. 

جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خيره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

خدمات قابل ارايه كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي صنعتي 

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • ارائه خدمات مديريت پيمان راه اندازي طرح  
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه
 • اخذ مجوزهاي راه اندازي پروژه

 براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و تكنولوژي توليد سركه مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: تكنولوژي توليد سركه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۱۱:۴۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

زندگي كارمندي و كسب درآمد با حقوق‌هاي ناچيزي كه از طرف كارفرمايان داده مي‌شود نمي‌تواند انتظارات بسياري از افراد را برآورده كند. اگر شما هم جز كساني هستيد كه به دنبال افزايش كيفيت زندگي خود هستيد و مي‌خواهيد با اندك سرمايه‌تان تغييراتي ايجاد كنيد، بايد راه‌هاي مختلف را جستجو كنيد. با دست روي دست گذاشتن و اندوه خوردن هيچ تغييري ايجاد نمي‌شود. اما چگونه مي‌توان راهي براي افزايش درآمد خود پيدا كنيم؟ شايد در سايت‌هاي مختلف ايده‌هاي مختلفي براي كسب سود و كار با سرمايه كم خوانده باشيد، اما ما در ادامه اين مقاله به شما ياد خواهيم داد كه چگونه كسب و كار مختص خودتان را راه اندازي كنيد، به طوري كه اولين و بهترين باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نوشتن طرح و دريافت جواز از مشاوره مركز مشاوره كسب و كار كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: كار با سرمايه كم 

 

تعيين هدف پيش از كار با سرمايه كم

لازم است پيش از آن كه كاري را شروع كنيد، ابتدا با خود صادق بوده و هدف‌تان را از انجام آن كار مشخص نماييد. پس كاغذ و قلم را برداشته و ميزان درآمدي كه در ماه و يا در سال مد نظرتان هست را بنويسيد. مشخص كنيد كه براي به دست آوردن اين هدف چقدر به خود زمان مي‌دهيد. خوب است انتظارات خود را بر اساس واقعيت و نيازي كه داريد برآورد كنيد. براي مثال اگر قرار است ماهي 5 ميليون درآمد داشته باشيد، اين را هم مشخص كنيد كه چقدر براي به دست آوردن آن حاضريد انرژي و زمان بگذاريد. مشخص كردن تمام جوانب كار به كاري كه مي خواهيد بكنيد فرم مي‌دهد.

 

به چه كار هايي علاقه داريد با سرمايه كم مشغول شويد؟

مسلما وقتي فعاليتي را از رو علاقه انجام مي‌دهيد، نتايج بهتري نيز به دست مي‌آوريد. پس بهتر است براي شروع از علايق‌تان شروع كنيد. اما به ياد داشته باشيد هميشه حركت به سمت علايق پرسودترين كار نمي‌تواند باشد. شايد مهارتي داريد، اما از انجام آن به عنوان شغل شرم داريد. براي مثال پسري به آشپزي علاقه دارد و در خانه خلاقيت زيادي در اين زمينه از خود نشان مي‌دهد، اما تنها به دليل شاُن اجتماعي خانواده به اين كار مبادرت نمي‌ورزد (البته منظور اين نيست كه آشپزي شغلي مناسب نيست، بلكه تنها اشاره به ديدگاه افراد و خانواده‌ها به مشاغل مختلف داريم).

 

مهارت هاي شما كار با سرمايه كم را آسان تر مي كند

حتما شما هم داراي مهارت‌هايي هستيد كه مي‌توانيد از آن‌ها در كسب و كارتان استفاده نماييد. لازم نيست حتما خياطي، طراحي، آشپزي، مكانيكي و… بدانيد (چه بسا داشتن چنين مهارت‌هايي به شما در شروع كار جديد، ايده‌هاي بهتري مي‌دهد)؛ با مهارت‌هاي ذاتي نيز مي‌توانيد به كسب و كار خود رونق دهيد. توانايي قانع كردن، داشتن مهارت‌هاي ارتباطي، مهارت‌هاي مديريتي، صبوري و حوصله در انجام امور نيز مهارت‌هايي هستند كه نقطه قوت محسوب شده و شما را از ديگران متمايز مي‌نمايند.

 

4 نكته براي به دست آوردن سود با سرمايه كم

بعد از آن كه مطالب گفته شده را بررسي و ارزيابي كرديد، بايد نكاتي را در مورد شروع كار بدانيد. با به كار گرفتن اين نكات مي‌توانيد خود را در مسير درست ببينيد. توصيه مي‌كنيم مقاله راه اندازي كسب و كار را نيز مطالعه نماييد.

1- نياز روز جامعه و برآورد ميزان تقاضا

در كشورهايي چون آمريكا موسساتي با استفاده از ابزارهاي مختلف نياز روز جامعه را مورد ارزيابي قرار داده و اطلاعات با ارزشي در اين زمينه به دست مي‌آورند. مسلما كساني كه به اين اطلاعات دسترسي پيدا بكنند، گويي نقشه گنجينه‌اي را به دست آورده‌اند كه تنها بايد با كشتي‌شان به سمت آن حركت كنند.

يكي از اين موسسات مشاغل پردرآمد و پرتقاضا را در حوزه‌هاي فناوري اطلاعات، پزشكي، بازاريابي و فروش اعلام كرد. اين نيازها تا حد زيادي با نيازهاي بازار كشور ما نيز مطابقت دارند. اما خبر خوش آن كه در كشور ايران نيز شركت‌هايي در حال به وجود آمدن هستند كه مي‌توانند اين اطلاعات را به طور اختصاصي در رابطه با منطقه شما ارائه دهند. يكي از اين شركت‌ها مركز مشاوره كاردوك هست كه به سرمايه داران كمك مي‌كند تا چند گام جلوتر از ديگران حركت كنند.

2- چند كار پردرآمد با سود كم را هم زمان آغاز كنيد

با شروع چند كار با سرمايه كم مي‌توانيد زودتر به نتيجه دلخواه برسيد. لازم نيست براي شروع كار همه چيز به طور كامل انجام شود، بلكه مي‌توانيد چند كار را كه مكمل يكديگرند و يا مي‌توانند همزمان انجام شوند را شروع كنيد. براي مثال كار توليد كيك و شيريني در خانه آغاز كرده‌ايد و يك صفحه اينستاگرام هم در كنار آن راه اندازي كرده‌ايد. همزمان مي‌توانيد به نوشتن دستور پخت‌هاي خود بپردازيد و آن‌ها را به فروش رسانده و يا فالور جذب نماييد.

3- كارهاي درمنزل هم مي توانند پر سود باشند

ديگر معناي كار در منزل مفهومي متفاوت به خود گرفته است. با پيشرفت تكنولوژي بسياري از مشاغل بدون نياز به مراجعه از طريق اينترنت انجام مي‌شوند. مي‌توانيد در خانه خود كلاس‌هاي آموزشي برگزار كنيد، پروژه‌هاي طراحي (در زمينه‌هاي مختلف) قبول كنيد، مشاوره بدهيد و كارهاي بزرگ‌تري انجام دهيد. لازمه همه اين‌ها داشتن كامپيوتر و اينترنت هست. از ديگر مشاغل خانگي پرسود نيز مي‌توان به پرورش گياهان خاص، توليد و بسته بندي، توليد غذا، وبلاگ نويسي، بازاريابي تلفني، ترجمه، تدريس خصوصي و…. اشاره كرد. خوب است بدانيد تنها اين كارها مختص خانم‌ها نبوده و مردان زيادي خانه خود را تبديل به دفتر كارشان كرده‌اند.

4- شغل دوم يا شغل آزاد در كنار كارمندي

اگر در مركزي مشغول به كار هستيد و درآمد ثابتي كسب مي‌كنيد؛ لازم نيست براي كسب سود بيشتر از آن جا بيرون آمده و از صفر شروع كنيد. مي‌توانيد در كنار شغل ثابت خود به دنبال شغل دومي باشيد. شايد فكر كنيد زمان كافي براي انجام كار ديگري را نداريد، اما تنها با يك برنامه ريزي ساده اين كار محقق خواهد شد. پس با توجه به آن چه كه از ابتداي مقاله گفته شد، مي‌توانيد فرصت‌هاي خود را شناسايي كرده و آن‌ها را تبديل به واقعيت نماييد.

 

نتيجه گيري براي شروع كار با سرمايه كم

بنابه آن چه كه گفته شد براي شروع به كار بايد جوانب مختلفي را درنظر بگيريد. اما بدون داشتن مهارت‌هاي مديريتي نمي‌توانيد در اين عرصه موفقيتي كسب نماييد. براي اطلاع از اصول مديريت كليك نماييد.

همچنين ياد آور مي‌شويم كه با دريافت يك مشاوره كسب و كار مي‌توانيد بهترين انتخاب را با كمترين هزينه‌ها داشته باشيد. براي اين منظور توصيه مي‌كنيم با متخصصان اين امر شرايط خود را در ميان بگذاريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه هاي نوشتن طرح و دريافت جواز از مشاوره مركز كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: كار با سرمايه كم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كار با سرمايه كم،
موضوع:
[ ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۷:۴۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي احداث سردخانه با چه هدفي نوشته مي‌شود؟ طول عمر كوتاه ماندگاري مواد غذايي در شرايط محيط طبيعي علل الخصوص در مناطقي گرمسير و يا در زمان جابجايي و ضرورت دسترسي به بسياري از موادغذايي تازه و سالم در تمام طول سال، نيازمند نگهداري كنترل شده محصولات خوراكي است. ضرورت حفظ ارزش و ظاهر محصولات غذايي، احداث انبارهاي سردخانه را به يك صنعت جهاني تبديل كرده است. سردخانه‌ها براي نگهداري محصولات خوراكي به بهترين شكل نيازمند كنترل موارد مختلفي همانند شرايط استاندارد كنترل دما، رطوبت و تهويه كاملا اتوماتيك مي‌باشند، با وجود سردخانه‌ها ضايعات محصولات غذايي بسيار كاهش مي‌يابد. در نتيجه تعداد جمعيت بيشتري را مي‌توان با زراعت محصول كمتر تغذيه نمود و امكان عرضه مواد غذايي را در تمام فصول سال نيز فراهم كرد. تبعات فرايندهاي سردخانه كاهش  قيمت تمام شده محصولات، جلب رضايت مشتري و افزايش ميزان مصرف بموازات ارزش افزوده بيشتر محصول غذايي است.

 

منبع: طرح توجيهي احداث سردخانه

 

 

طرح توجيهي سردخانه | تعريف خدمات

انبار محلي است كه از آن براي نگهداري مواد و كالاها استفاده مي‌شود. در صنايع مختلف براي موارد گوناگوني ازجمله؛ نگهداري مواد اوليه، يا محصولات توليدي،كالاي در جريان ساخت، اقلام و كالاهاي خريداري شده از روش انباركردن استفاده مي‎‌‎گردد. در كشاورزي و دامپروري نيز وجود انبار و سردخانه از الزامات نگهداري و فراوري محصولات مي‌باشد. براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنايع غذايي و آشاميدني كليك كنيد.

طرح توجيهي سردخانه | معرفي كدهاي ISIC متعلق به محصول مورد بررسي

ISIC نوعي طبقه بندي استاندارد براي فعاليت‌هاي اقتصادي توليدي است. هدف اصلي ISIC فراهم كردن مجموعه‌اي از رده‌هاي فعاليتي است. به طوري كه در آن بتوان موجوديت‌هاي اقتصادي را بر اساس نوع فعاليتي كه انجام مي‌دهند طبقه بندي كرد. وزارت صنعت معدن و تجارت و كميته‌هاي صنايع روستايي جهاد كشاورزي از اين طبقه‌بندي براي دسته‌بندي فعاليت‌هاي صنعتي استفاده مي‌نمايد. براساس اين سيستم طبقه بندي كد آيسيك محصولات پيش بيني شده در طرح به شرح ذيل مي‌باشد.

كد آيسيك ذخيره سازي و نگهداري كالا در سردخانه: 6302312301

كد آيسيك ذخيره سازي و نگهداري مواد غذايي در سردخانه در دماي بالاي صفر درجه سانتي‌گراد:  6302612306

 

طرح توجيهي سردخانه | ضرورت وجود انبارهاي سردخانه

از آنجا كه بسياري از مواد غذايي در همه طول سال به صورت مصرف تازه خوري يا براي واحدهاي صنعتي در دسترس نيستند يا در مناطقي به دليل شرايط آب و هوايي، محصولات خاصي توليد نمي‌شود يا بيش از ميزان مصرف توليد مي‌گردد. بنابراين براي جلوگيري از فساد و ذخيره طولاني‌تر اين مواد ناگزير به احداث انبارهاي سردخانه‌اي هستيم كه علاوه بر عمر بيشتر سبب سودهي بيشتر و حمل و نقل آسان‌تر محصولات مي‌شود. كشاورزان و تجار زيادي جهت نگهداري طولاني‌تر و كاهش ضايعات محصولات‌شان، آن‌ها را در سردخانه نگهداري مي‌كنند.

طرح توجيهي سردخانه | انواع مختلف سردخانه

سردخانه‌ها براساس نحوه تقسيم بندي داخل سازه سردخانه‌اي، ظرفيت، نحوه چيدمان، محصولاتي كه در آن نگهداري مي‌كنند و همچنين نوع تهويه با هم تفاوت دارند. محصولاتي كه در سردخانه نگهداري مي‌شوند؛ مي‌تواند شامل مواد خوراكي و يا غيرخوراكي (بذري) باشند. براي مثال سردخانه‌هاي مخصوص نگهداري محصولات پروتئيني و دامي، محصولات كشاورزي و باغي، نگهداري مواد شيميايي و دارويي، سردخانه انجماد سريع محصولات غذايي (IQF)، سردخانه‌هاي پيش سردكن وجود دارند.

انواع سردخانه بر اساس نوع مبرد

مواد تبريدي سردخانه بلحاظ سطح امنيت در سه دسته قرار مي‌گيرند؛ دسته اول را مبردهاي هالوژنه و انيدريد كربنيك در بر مي‌گيرد كه غلظت اين گروه كمتر از ۲ تا ۴ درجه حجمي در هوا بوده كه براي تنفس بي خطر است و قابل اشتعال نمي‌باشد.  

دسته دوم شامل مواد مبردي نظير آمونياك، اتيلن كلرايد، متيل كلرايد، انيدريدسولفورو و نظاير آن مي‌باشد. اين مواد خورنده سطوح بوده و سمي هستند و در غلظت بين ۵ تا ۲۵ درصد قابل انفجار هستند.

دسته سوم را مبردهايي از نوع هيدروكربورها مانند اتان، پروپان، بوتان و غيره تشكيل مي‌دهند كه قابل اشتعال هستند. اين مواد با غلظت بين4/0 تا ۵درصد بوده و براي تنفس در زمان‌هاي كوتاه مضر نمي‌باشند ولي چون قابليت اشتعال آن‌ها خيلي زياد است، بايستي احتياط‌هاي لازم را در استفاده از آن‌ها به عمل آورد.

سردخانه هاي آمونياكي

اين سردخانه از مبرد آمونياكي بدليل قيمت مناسب گاز آمونياك بهره مي‌برند، اين گاز آسيبي به لايه اوزون وارد نمي‌كند ولي بايد توجه داشت تماس و تنفس آن مخاطره آميز است و غالباً در سردخانه‌هايي با ظرفيت‌هاي بالاتر از 2000 تن به كار مي‌رود.

سردخانه هاي گاز دي اكسيد كربن

دي اكسيد كربن گاز نسبتاً  بي خطري است و به لايه ازون آسيب نمي‌رساند. اين گاز براي استفاده در سيستم‌هاي برودتي مناسب است و خطرات آمونياك را نيز ندارد.

سردخانه هاي فريوني

اين مبردها توان برودتي خوبي دارند، اما گاز فريون به لايه اوزون آسيب وارد مي‌كند و از آن در سردخانه‌هاي كوچك مقياس استفاده مي‌شود. به دليل تبعات زيست محيطي در كشورهاي پيشرفته استفاده از آن ممنوع شده است و از آن در سردخانه‌هاي كوچك مقياس استفاده مي‌شود.

طرح توجيهي سردخانه | سازه هاي سرد خانه

ساختار سازه‌هاي سردخانه‌اي را هم با سوله‌هاي فلزي، هم سازه‌هاي خرپايي و يا با اسكلت‌هاي تير ورقي مي‌سازند.

سازه‌هاي خرپايي داراي وزن واحد سطح و ورق‌هاي نازك‌تر و سبك‌تري نسبت به سازه تيرورقي هستندو هزينه‌هاي نگهداري كمتر را به دليل رطوبت موجود در سردخانه يا رطوبت مناطق مرطوب دارد.

سردخانه تيرورقي از سازه خرپايي و در برابر رطوبت موجود در سردخانه مقاوم‌تر هستند و در طولاني مدت بدليل طول عمر بالا مقرون به صرفه‌تر مي‌باشند.

بدليل تنوع در شرايط نگهداري محصولات، سردخانه‌هاي بزرگ سالن‌هاي زياد و متعددي دارند. به همين دليل در وسط اتاقك‌هاي سردخانه‌اي جهت ترانزيت محصولات يك راهرو قرار مي‌دهند. غالباً سردخانه‌هاي 1000تا 2000تن نيازي به راهرو ندارند. در صورت كمبود فضا حتي مي‌توان دو سردخانه مجزا ساخت كه داراي دو درب خروجي و بدون راهرو باشند.

ارتفاع مناسب سردخانه تا 10 متر است. بالا بودن ارتفاع سردخانه، نه تنها سبب هزينه اضافي نمي‌شود؛ بلكه ميزان فضا سردخانه را به سادگي افزايش مي‌دهد.

كف سالن سردخانه را جهت ايزوله شدن با پنل و عايق پليمري كه مانع نفوذ دما و رطوبت است مي‌پوشانند و بر روي عايق، اسكريد يا بتون ريخته مي‌شود و در آن از لوله‌هاي انتقال سيال براي جلوگيري از يخ زدگي نيز استفاده مي‌شود. كاربرد پايه‌هاي عنكبوتي جهت جلوگيري از خروج سرما از كف است. در سردخانه‌هايي كه به صورت انجمادي هستند به دليل سرماي زياد كف اتاقك‌ها برفك ميزند و به همين دليل براي جلوگيري از ايجاد يخ و آسيب به كف زير عايق يك  گرم كننده مرتبط با سنسور حرارتي قرار مي‌دهند به خصوص در مناطق مرطوب كه خاك خشك نيست، كنترل دقيق آن بصورت اتوماتيك انجام مي‌گيرد.

 

 

انواع سردخانه برحسب ميزان برودت

سسيستم سرمايشي و سردخانه‌هاي صنعتي به سردخانه‌هاي بالاي صفر كه جهت نگهداري محصولات كشاورزي و لبني به كار مي‌رود و سردخانه‌هاي زير صفر همراه تونل انجماد براي ذخيره سازي مواد پروتئيني و برخي مواد لبني به كار مي‌رود و سردخانه‌هاي دومداره و اتمسفريك تقسيم مي‌شوند.

كاربرد سردخانه هاي بالاي صفر

معمولا دماي آن بين 0 الي 5 درجه سانتي گراد است. محصولاتي قبيل؛ ميوه جات، سبزيجات، لبنيات و همچنين گوشت تازه و تخم مرغ و … در سردخانه‌هاي بالاي صفر درجه سانتي گراد نگهداري مي‌شوند. اين دما براي حفظ كيفيت و ساختار فيزيكي و شيميايي محصولاتي نظير مواد غذايي الزامي است. براي نگهداري انواع غلات و حبوبات و گل و گياهان و … به طور معمول سطح دمايي حدود 25 درجه سانتي گراد به كار مي‌رود.

كاربرد سردخانه هاي زير صفر

دماي اين نوع سردخانه گاه حتي به منفي 32 درجه زير صفر نيز مي‌رسد. مواد غذايي فاسد شدني مانند گوشت، كره و … را در اين سردخانه نگهداري و به حالت انجماد در مي‌آورند تا مدت زمان بيشتري بتوان از آن‌ها نگهداري كرد.

سردخانه دو مداره

در اين نوع سردخانه، از هر دو سردخانه زيرصفر و بالاي صفر بهره مي‌برند. در اين سردخانه بر اساس نوع كاربرد، دما سردخانه را مجددا تنظبم مي‌كنند. به دليل اينكه براي ساخت سردخانه‌هاي مجزا هزينه بالايي نياز است، معمولا از سردخانه‌هاي دو مداره استفاده مي‌كنند. قبل از تغيير دما در سردخانه‌هاي دومداره، ابتدا آن را كاملا تخليه و ضدعفوني مي‌كنند و مطمئن مي شوند از محصولات قبلي چيزي باقي نماند.

 

سردخانه اتمسفريك

محيط اين سردخانه‌ها مي‌تواند به عنوان كنترل سطح گازهاي محيط اطراف و در نتيجه گازهاي داخل ميوه‌ها و سبزي‌ها فرض گردد. سردخانه‌هاي اتمسفريك كنترل شده، با تنظيم و بازسازي مداوم اكسيژن و دي اكسيد كربن در انبارها و كانتينرهاي نفوذ ناپذير تركيب گاز بر اثر فعاليت تنفسي ميوه‌ها و سبزي‌هاي انبار و نشت گازها از طريق درب و ديوار را كنترل مي‌كند. بنابراين گازها در فاصله‌هاي زماني مشخص اندازه گيري مي‌شوند و توسط هواي تازه، نيتروژن يا عبور اتمسفر انبار از ميان يك ماده شيميايي براي گرفتن دي اكسيد كربن، تنظيم مي‌شوند.

طرح توجيهي سردخانه | تجهيزات اصلي سرما زاي سردخانه

سازه سردخانه تا حد امكان ايزوله ساخته مي‌شود و داراي سيستم‌هاي برودت هوا نظير اواپراتور و كمپرسور است.

كمپرسور

كمپرسورهاي سردخانه‌اي به مثابه قلب سيستم عمل مي‌نمايند.  كمپرسورها وظيفه تراكم و انتقال ماده سرمازا را در سيستم تبريد برعهده دارند. گاز دريافتي از تبخير كننده توسط كمپرسور با فشار از بخش رانش آن خارج مي‌شود.

كمپرسور در واقع حجم گازها را با فشردگي كم مي‌كند و به اين ترتيب فشار آن‌ها را افزايش مي‌دهد و طي اين عمل، درجه حرارت گاز افزايش مي‌يابد. براي كاهش درجه حرارت، هنگام خروج گاز پرفشار آن را از يك سيستم خنك كننده عبور مي‌دهند. كمپرسورها انواع مختلفي دارند و بلحاظ فني مي‌توانند از نوع پيستون‌هاي متقارن رفت و برگشتي، دوراني، حلزوني يا گريز از مركز باشند.

كندانسور

كندانسور به عنوان يك مبدل و خنك كننده وظيفه جذب حرارت محيط نگهداري مواد و محصولات غذايي داخل اتاقك‌هاي سردخانه و انتقال آن به عامل سرمازا را دارند. كندانسور با گرفتن گرما و انتقال آن به خارج سيستم، باعث تغيير شكل ماده تبريدي از حالت بخار به مايع مي‌گردند. هواي موجود در محيط سرخانه‌اي به كمك فن‌ها امكان يكنواخت كردن شرايط محيط و افزايش سرعت انتقال حرارت را دارد.

دو عامل اساسي و مهم در كارآيي كندانسورهاي خنك كننده سطح خنك‌كننده‌هاي در تماس با محيط  سردخانه و حجم هواي دور كننده گرما در واحد زمان مي‌باشد؛ به همين دليل لوله‌هاي اواپراتور براي افزايش سطح تماس انتقال حرارت، در شبكه‌اي از فلزات نازك با قابليت هدايت حرارتي بالا قرار مي‌گيرند تا از ايجاد اختلاف درجه حرارت زياد بين دستگاه تبخير كننده و محيط سردخانه جلوگيري نمايد و هوا هنگام برگشت مجدد به محيط سردخانه رطوبتش را از دست بدهد و با ادامه اين فرايند خشك شدن سطح محصول امكان پذير مي‌گردد.

 

اوپراتور

اواپراتور حرارت موجود در سردخانه را جذب و به مايع سرمازا انتقال مي‌دهد. براي كارايي بالاتر، لوله‌هاي اپراتور را در شبكه‌اي از فلزات نازك قرار مي‌دهند. اين امر هم باعث افزايش سطح انتقال حرارت و همچنين سرعت انتقال بالاتر مي‌گردد.

احداث سردخانه و عوامل محاسباتي آن

طراحي فني متناسب با اقليم و ظرفيت قدم اوليه و اساسي در احداث سردخانه است. عواملي كه در طراحي و محاسبات احداث سردخانه موثر هستند، عبارتند از:

 • نوع كاربري سردخانه برحسب دما و نوع محصولاتي كه در آن نگهداري مي‌گردد.
 • محل احداث و استقرار سردخانه و منطقه جغرافيايي و اقليمي آن
 • ساختار سازه و فنداسيون و جنس عايق‌هاي مورد استفاده در بدنه و كف سردخانه و و جنس لوله‌هاي مورد استفاده متناسب با  آب وهواي محل احداث و نوع سردخانه
 • كيفيت تجهيزات سردخانه و اجرا و نصب صحيح وسايل به كار رفته ميزان اتلاف انرژي و حرارت و مقدار ذخيره سازي محصول
 • اندازه و ابعاد سردخانه و اتاقك هاي آن
 • نوع مبرد مورد استفاده

براي مشاهده ساير طرح توجيهي صنعتي نگارش شده توسط تيم كاردوك كليك كنيد.

 

خدمات قابل ارائه كاردوك

 • تهيه طرح توجيهي امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار  توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت 
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه
 • همكاري در راه اندازي طرح هاي صنعتي

   براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي احداث سردخانه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۰:۲۳ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

شايد در نگاه اول تعريف كارآفريني مفهومي ساده و قابل فهم به نظر برسد، ولي تعريف دقيق و يكساني ميان همگان وجود ندارد. تعريف‌هاي زيادي وجود دارد كه ويژگي هاي مختلف كارآفريني و جنبه‌هاي شخصيتي را توصيف مي‌كنند. در اين مقاله سعي داريم تا شما را با تعريف كارآفريني و ويژگي‌هاي يك كارآفرين آشنا سازيم. اگر قصد شروع كار جديد را داريد حتما مقاله راه اندازي كسب و كار را نيز مطالعه نماييد.

براي دريافت مشاوره در زمينه هاي كارآفريني از مشاوره مركز مشاوره كسب و كار كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: كارآفريني چيست

 

كارآفرين كيست ؟ كارآفريني چيست ؟

همانطور كه گفته شده علارغم تصور كلي در مورد كارآفريني، تعريف واحدي براي كارآفريني وجود ندارد. اينكه كارآفريني را يك علم بدانيم و يا اينكه كساني بخواهند بين كارمندي و كارآفريني يكي را انتخاب كنند،  دغدغه‌اي است كه در يك قرن اخير ذهن بسياري از افراد را به خود مشغل كرده است. اما ژوزف شومپيتر (پدر كارافريني) تعريف كارآفريني را از مفهوم صرفه جويي و فرصت پروري مي‌ديد. شومپيتر به رابطه بين نوآوري و كارآفريني توجه ويژه داشت. او پنج شيوه را در نوآوري مطرح مي‌كند كه عبارتند از:

 • معرفي يك محصول جديد (كالا يا خدمات)
 • به كارگيري شيوه‌اي نو براي توليد يك محصول قديمي
 • كشف يك منبع جديد براي بدست آوردن مواد اوليه
 • ايجاد يك ساختار جديد براي يك صنعت

ويژگي هاي كارآفرين

ويژگي هاي رفتاري زير از جمله ويژگي‌هايي است كه به تمام كارآفرينان نسبت داده مي‌شود:

 • خلاقيت
 • پيشرو بودن
 • آينده نگري يا پيش بيني آينده
 • آينده سازي
 • ريسك پذيري
 • ارزش آفريني
 • ايجاد اشتغال و كار
 • خلق ثروت

در ادامه به توضيح هر كدام از ويژگي‌هاي كارآفرينان مي‌پردازيم تا با مفهوم هر كدام بهتر آشنا شويد. جهت آموزش مهارت هاي كارآفريني كليك كنيد.

خلاقيت از ويژگي هاي كارآفرين

به كلي خلاقيت به معني خلق يك اثر جديد با به كارگيري قدرت تخيل است. فرايند كارآفريني فردي و سازماني، از خلاقيت شروع مي‌شود. خلاقيت و نوآوري اولين مرحله كارآفريني است كه با به كارگيري آن براي رفع يك مشكل در سطح جامعه و يا سازمان مي‌توانيد مسير كارآفريني خود را شروع كنيد.

پشرو بودن

در اين مرحله شما بايد ايده خود را عملي كنيد. شايد اولين نفري باشيد كه شروع به ارائه اين خدمت يا محصول مي‌كنيد، در نتيجه در اين مسير با مشكلات، مخالفت‌ها و چالش‌هاي بسياري روبرو خواهيد شد. فراتر رفتن از مركز امكانات از جمله ويژگي‌هاي يك كارآفرين است. كارافريني يك فرايند است كه در آن، فرصت‌هايي را كه مي‌بينيد، بدون توجه به منابع و شرايطي كه در زمان حال داريد، تعقيب كنيد تا بتوانيد از كالا و خدمت خودتان كه در آينده خلق ارزش مي‌كند، بهره ببريد.

تفاوت اصلي كارآفرينان با ساير افراد جامعه عمل است. آن‌ها اقدام مي‌كنند و فكر خود را عملي خواهند ساخت. اگر يك كارآفرين جايي حرفي بشنود، شكايتي داشته باشد، فرصتي ببيند، تهديدي حس كند، راهكار را در اقدام كردن با خلق يك كسب و كار جديد ببيند، مي‌كوشد تا نسبت به ديده‌ها و شنيده‌هاي خود عكس العملي نشان دهد.

آينده نگري ( پيش بيني آينده ) و آينده سازي

داشتن ديدگاهي وسيع‌تر نسبت به آينده، لازمه موفقيت در توليد يك محصول يا خدمت است. يك كارآفرين با آينده نگري، محصولي (كالا يا خدمتي) را ارائه مي‌دهد، تنها براي زمان حال مخاطبانش طراحي نشده است بلكه پاسخگوي نيازهاي آينده مشتريانش نيز مي‌باشد.

ريسك پذيري از ويژگي هاي كارآفرين

اگر تاكنون شكست نخورديد يا اشتباهي نكرديد به يقين بدانيد كه تا حالا كار بزرگي انجام نداده‌ايد. كسي كه كسب و كاري را راه اندازي مي‌كند، ريسك اين كار را مي‌پذيرد. به اين اميد كه از اين ريسك كردن سودي بدست آورد. البته ريسك پذيري منطقي و مبتني بر استدلال با تصميم گيري هيجاني تفاوت بسياري دارد.

ارزش آفريني

هدف اصلي يك كار آفرين چيست ؟ شايد ابتدا فكر كنيد پول و ثروت هدف يك كارآفرين است. در حالي كه برخلاف تصور عمومي كارآفرينان در تلاشند تا محصولي (كالا يا خدماتي) را به مخاطبان خود ارائه كنند تا با استفاده از آن چيزي به مشتريان خود اضافه كرده باشند. بدهي است كه ارائه يك محصول ارزشمند منجر به رسيدن پول و ثروت مي‌شود و حتي مي‌توان با سنجش گردش مالي كسب و كارتان، ميزان موفقيت آن را ارزيابي كنيد.

مركز مشاوره كسب و كار كاردوك

مركز مشاوره كسب و كار كاردوك با بهرمندي از يك تيم متخصص و با تجربه در زمينه كسب و كار، پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه كسب و كار مي‌باشد.

براي دريافت مشاوره در زمينه هاي كارآفريني از مشاوره مركز كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: كارآفريني چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كارآفريني،
موضوع:
[ ۹ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۱۵:۴۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آدرس اداره صنايع و معادن استان سمنان چيست؟ بسياري از كسب و كارها و صاحبان مشاغل براي دريافت خدمات مربوطه، بايد به اداره صنايع معادن مراجعه كنند. اما قبل از مراجعه بايد بدانيد كه بسياري از اين خدمات به صورت اينترنتي از طريق سامانه بهين ياب ارائه مي‌شود. كارشناسان كاردوك به شما براي دريافت خدمات هر چه بهتر راهنمايي لازم را ارائه مي‌دهند.

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: صنايع و معادن سمنان

آدرس اداره صنايع و معادن و تجارت استان سمنان

آدرس و اطلاعات مهم در مورد صنعت، معدن و تجارت استان سمنان به شرح زير مي‌باشد:

آدرس اداره صنعت و معدن استان سمنان :
سمنان _ ميدان معلم – رو به روي فروشگاه زنجيره اي رفاه، مجتمع اداري صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان
 
شماره تماس:
۰۲۳۳۳۴۴۱۱۰۱-۴
 
كد پستي: 6931144171
  
 
آدرس وب سايت:sem.mimt.gov.ir

ساعات كاري : از شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت و نيم تا دو نيم (7:30 تا 14:30) و پنجشنبه ها از ساعت (7:30 تا 13:30)

خدمات صنايع معادن استان سمنان

تمام كساني كه با حوزه صنعت، معدن و تجارت درگير هستند مي‌دانند كه اين سازمان خدمات بسياري از گرفتن وام تا ارائه جواز را انجام مي‌دهد. مهم‌ترين خدمات صنعت و معدن عبارتند از؛

بررسي و ارائه جواز و پروانه براي طرح‌هاي صنعتي

ارائه واحدي با امكانات صنعتي در شهرك‌هاي صنعتي

ارائه وام براي طرح‌هايي با توجيه اقتصادي

ارائه سهميه مواد اوليه

اعلام آمارهاي واحدهاي توليدي و صنعتي

و….

خدمات الكترونيكي صنايع معادن

سازمان صنايع، معادن و تجارت (صمت) با توجه به پيشرفت تكنولوژي همانند ساير حوزه‌ها بسياري از خدمات خود را به صورت آنلاين و از طريق اينترنت ارائه مي‌دهد. بهين ياب يكي از جامع‌ترين سامانه هاي مربوطه به صنايع، معادن و تجارت كشوري است. 

 

خدمات قابل ارائه كاردوك

شركت كاردوك به صاحبان مشاغل و كارآفرينان در تمامي مراحل انجام پروژه خدمات ارائه مي‌دهد. شما مي‌توانيد در زمينه‌هاي زير با كارشناسان تماس گرفته و راهنمايي لازم را دريافت كنيد.

مشاوره كسب و كار

اصلاح طرح توجيهي و نوشتن طرح توجيهي

انجام تمام امور مربوط به سامانه بهين ياب

عيب يابي پروژه

مكان يابي و اجراي پروژه

دريافت جواز تاسيس صنعتي و پروانه بهره برداري

تامين مالي و دريافت وام 

تامين تجهيزات و معرفي دستگاه هاي مناسب

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: صنايع و معادن سمنان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۷:۱۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

مشاوره كسب و كار از جمله موارد الزامي براي راه اندازي يك كسب و كار جديد است. در جلسات مشاوره كسب و كار شما با چالش‌ها، مشكلات و مسير راه اندازي كسب و كار خود آشنا مي‌شويد و همچنين مي‌توانيد نحوه برطرف كردن موانعي كه با آن‌ها روبرو هستيد را بياموزيد. با اينكه مطالب اين مقاله نمي‌تواند جايگزين مشاوره كسب و كار باشد ولي ما در اين مقاله سعي كرديم تا مهم‌ترين سوالات و ابهامات موجود در مسير راه اندازي كسب و كار را براي شما توضيح دهيم.

براي دريافت مشاوره كسب و كار از مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.  

منبع: مشاوره كسب و كار

 

 

مشاوره كسب و كار

از جمله مهمترين مواردي كه در جلسات مشاوره كسب و كار مطرح مي‌شود عبارتند از:

هدف از مشاوره

قبل از هر چيزي هدف خود را تعيين كنيد كه مي‌خواهيد كسب و كاري براي خود راه اندازي كنيد يا به دنبال افزايش اطلاعات خود در مورد راه اندازي يك كسب و كار هستيد. اگر قصد داريد واقعا يك كسب و كار جديد براي خود راه‌اندازي كنيد، بايد علاوه بر جنبه‌هاي تئوري با جنبه‌هاي اجرايي راه اندازي كسب و كار آشنا شويد. بايد اطلاعات دقيقي در مورد نقشه راه كارآفريني و مديريت كسب وكار داشته باشيد.

انگيزه براي مشاوره كسب و كار

قبل از هر اقدامي با خودتان رو راست باشيد. ببينيد چرا مي‌خواهيد يك كسب و كار جديد راه‌اندازي كنيد. معمولا كارآفرينان از اين لحاظ به دو دسته تقسيم مي‌شوند.

دسته اول كار آفريناني هستند كه با انگيزه بيروني شروع به فعاليت مي‌كنند به عنوان مثال به دليل اينكه مدير ناكارآمدي دارند شروع به راه اندازي كسب و كار خود مي‌كنند.

دسته دوم كار آفريناني هستند كه با انگيزه دروني كسب و كار خود را راه اندازي مي‌كنند. به عنوان مثال يك ايده‎‌اي داريد و فكر مي‌كنيد كه مي‌توانيد با عملي كردن ايده‌تان شروع به خدمات رساني و خلق ارزش كنيد.

اگر واقعا مصمم هستيد كه مي‌خواهيد كسب و كار خود را شروع كنيد يك كاغذ برداريد و سوالات زير را پاسخ دهيد.

واقعا مي خواهيد در كسب و كارتان چه كنيد ؟

نمي‌توانيم اول يك شركت ثبت كنيم، بعد بشينيم ببينيم كه حالا مي‌خواييم چي كار كنيم!!! بنابراين اولين سوالي كه بايد به آن جواب دهيد اين است كه مي‌خواهيد چي كار كنيد؟

حال تلاش كنيد در چند سطر داستان كسب و كار خودتان را بنويسيد.

شما به عنوان يك كار آفرين بايد قبل از شروع كسب و كارتان به اين سوال هم پاسخ دهيد كه چرا من؟ چرا بايد به سراغ اين كار بروم؟

اينجا همان جايي كه است كه شما بايد اول به خودتان اثبات كنيد كه در حوزه‌اي كه مي‌خواهيد در آن فعاليت داشته باشيد، نوآوري انجام داده‌ايد كه خودتان حاظريد از محصول توليدتان استفاده نماييد.

بسيارند كساني كه در جلسات مشاوره كسب و كار ادعا دارند كه محصول و خدماتي كه ارائه مي‌دهند در هيچ جاي ديگري ارائه نمي‌شود. اما دير يا زود حقيقت ماجرا مشخص مي‌شود. گردش مالي حساب بانكي شما درستي يا نادرستي اين امر را ثابت مي‌كند. پس با دقت به سوالي كه پرسيده شد پاسخ دهيد. نوشتن طرح توجيهي به شما اين امكان را ميدهد تا علاوه بر امكان دريافت مجوزهاي لازم افق ديدي روشن نسبت به آينده داشته باشيد.

با راه اندازي اين كسب و كار چه ارزشي و خدمتي ايجاد مي كنيد؟

نبايد فراموش كنيد كه ارزش، چيزي است كه مشتري شما حاضر است براي آن پول خرج كند. در غير اين صورت شما كسب و كاري راه نيانداخته‌ايد، تنها يك كار خير انجام داده‌ايد. جهت راه اندازي كسب و كار كليك كنيد.

چه كسي قرار است به شما پول بدهد؟

شايد مهم‌ترين سوالي كه بايد به آن در جلسات مشاوره كسب و كار پاسخ دهيد اين است كه چه كسي براي محصول يا خدمات شما پول قرار است پول دهد؟

شما به عنوان يك كارآفرين كسب و كار جديد، آيا واقعا توانايي ايجاد ارزش داريد يا تنها به دنبال شكل دادن يك شخصيت خقوقي براي قلاب اندازي در رودخانه فرصت‌ها هستيد تا يك ماهي گير كند؟

ما نمي‌توانيم يك كسب و كار جديد راه بياندازيم و وقتي ديديم كه مشتري نداريم بگوييم كه ما تلاش خودمان را كرديم ولي جامعه قدر ما را ندانست.

مردم با پول دادن علاوه بر تامين هزينه كسب و كار، از ميان كسب و كارهاي مختلف به كسب و كار مورد علاقه خود راي مي‌دهند و از استفاده از خدمات آن كسب و كار راضي‌تر هستند.

آيا از صنعتي كه مي خواهيد در آن كار كنيد، با خبر هستيد ؟

خوب است كه قبل از شروع به كار كردن در يك زمينه فعاليت، تحليل استراتژيك آن صنعت را هم داشته باشيد. در حال حاضر صنايع مختلفي وجود دارد كه حتي ممكنه با آن‌ها آشنايي هم نداشته باشيد، مشاوران كسب و كار با بررسي شرايط و زمينه‌هاي موجود براي شروع كارتان راهنمايي و خدمات لازم را مي‌دهند.

چقدر با مسائل و چالش هاي مالي كسب و كار آشنا هستيد ؟

بسيارند كارآفريناني كه ميانه خوشي با مسائل مالي ندارند. اين كار آفرينان فكر مي‌كنند كه براي راه اندازي يك كسب و كار اصل، ايده است و در ادامه كسب و كارشان جان گرفت مي‌توانند با استخدام حسابدار و مدير مالي به مسائل مالي خود رسيدگي كنند.

بحث مالي تنها به پيدا كردن سرمايه گذار و سرمايه اوليه كسب و كار محدود نمي‌شود. شما به عنوان يك كارآفرين بايد از مباحث مالي درك صحيحي داشته باشيد. از مفاهيم مالي مهمي كه بايد با آن آشنا باشيد مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

 • سرمايه در گردش
 • نقطه سر به سر
 • هزينه جاري
 • سرمايه اوليه
 • مزايا و معايب واگذاري سهم به ديگران
 • تفاوت مكانيزهاي مختلف رشد مالي
 • مزايا و معايب وام‌هاي كوتاه مدت و بلند مدت
 • ساختار هزينه
 • نقدينگي
 • مفقوم هزينه
 • نفروضات و ريسك مالي
 • و …

 

آيا مي توان هم زمان با راه اندازي كسب و كار جديد كار قبلي خود را هم داشته باشيم ؟

اگر به زندگي نامه كارآفرينان مختلف نگاه كنيم متوجه مي‌شويم كه كارآفرينان زيادي بودند كه در ابتداي راه اندازي كسب و كار جديد خود تا مدت‌ها در شغل قبلي خود مشغول كار بودند.

معمولا در كسب و كارهاي خانگي و كوچك، تامين مالي از طريق كار كردن در جايي ديگر يك امر عادي است. ولي نبايد فراموش كنيد كه كسب و كار شما دير يا زود به نقطه‌اي خواهد رسيد كه شما مجبوريد تمام وقت خود را بر روي آن بگذاريد.

 

نقش شبكه هاي اجتماعي | مشاوره كسب و كار

امروزه شبكه هاي اجتماعي و رسيدگي به آن‌ها به صورت تخصصي براي تمامي كسب و كارها نقش مهمي پيدا كرده است. آشنايي با بازاريابي مدرن و توليد محتوا در شبكه‌هاي اجتماعي از جمله مباحث مهمي است كه بايد قبل از شروع كسب و كار با آن آشنا باشيد. مجموعه كاردوك علاوه بر ارائه خدمات مشاوره اي به شما جهت راه اندازي سايت و شبكه هاي مجازي تان خدمات ارائه مي دهد. جهت راه اندازي سايت اينترنتي خود كليك كنيد.

 

مشاوره كسب و كار كاردوك

مركز مشاوره كسب و كار كاردوك با بهرمندي از تيمي متخصص و با تجربه در زمينه كسب و كار آماده ارائه خدمات خود به شما است شما براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توان با شماره درج شده تماس بگيريد.

شما مي‌توانيد با پاسخ و فكر كردن به پاسخ سوالات فوق اطلاعات مفيدي را در مورد كسب و كار مورد نظر خود بدست آوريد، همچنين مي‌توانيد اگر سوال مفيده ديگري به ذهنتان رسيد در ادامه اين مطلب با ساير افراد به اشتراك بگذاريد.

براي دريافت مشاوره كسب و كار از مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: مشاوره كسب و كار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۲۵:۳۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

با مشخص شدن هر چه بيشتر اهميت و كاربرد بورس، تقاضا براي ثبت شركت كارگزاري نيز بيشتر مي‌شود. بازار بورس داراي قوانيني است كه از جانب دولت تعيين شده‌اند. طبق همين قوانين تنها كارگزاران مي‌توانند در اين بازار فعاليت داشته باشند. پس اگر مي‌خواهيد اقدام به خريد و فروش سهام يا ديگر فعاليت‌هاي مالي در بورس كنيد، بايد از طريق كارگزاري اقدام نماييد. در ادامه اين مقاله به طور مختصر بازار بورس و فعاليت هاي شركت هاي كارگزاري و نحوه ثبت شركت كارگزاري را شرح خواهيم داد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ثبت شركت مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع: ثبت شركت كارگزاري

بازار بورس و كارگزاري ها

بورس محلي است كه اوراق بهادار، سهام شركت ها و انواع اوراق قرضه اي كه شركت ها و ساير سازمان ها صادر كرده اند و داراي ارزش هستند خريد و فروش مي شوند. قيمت اقلام نامبرده شده بر اساس فعاليت هاي سازمان هاي صادره روزانه در نوسان هستند. خريد و فروش طبق قوانين بايد از طريق كارگزار صورت بگيرد. كارگزاران اشخاص حقيقي يا حقوقي هستند كه بين خريدار و فروشنده واسطه گري كرده و ساير خدمات سرمايه اي را در بازار مالي به مراجعان ارائه مي دهند.

 

شركت‌هاي كارگزاري چه فعاليت هايي دارند؟

اصلي ترين و شناخته شده ترين فعاليت شركت هاي كارگزاري خريد و فروش سهام در بازار بورس است. اما اين شركت ها علاوه بر اين خدمات مي توانند فعاليت هاي ديگري نيز داشته باشند. از جمله اين خدمات مي توان به موارد زير اشاره كرد.

خريد و فروش، ارزشيابي و معامله اوراق بهادار تحليل اطلاعات و دريافت دستورات خريد و فروش از جانب سرمايه گذاران فراهم آوردن تسهيلات لازم براي فروش سپرده گذاري و تعهد پذيره نويسي صدور گواهي نامه هاي حرفه اي مرتبط با معاملات مالي امور مربوط به انتقال و تسويه اوراق بهاردار و سهام ها آموزش سهامداران و سرمايه گرداني و….

 

فايده بورس و شركت‌هاي كارگزاري چيست؟

در بازار مالي اوراق بهادار و بورس داراي اهميت ويژه‌اي است. در بسياري از كشورهاي توسعه يافته از اين بازار به عنوان ابزاري براي تنظيم عرضه و تقاضاي بازار استفاده مي‌شود. ارزش ارز و سيستم مالي هر كشور تحت تاثير عوامل مختلفي قرار مي‌گيرد؛ بورس و اوراق بهادار ابزاري جهت تعديل بازار مالي هستند.

 

براي ثبت شركت كارگزاري چه شرايطي لازم است؟

از جمله شرايط لازم براي ثبت شركت كارگزاري مي‌توان به شرايط زير اشاره داشت :

 • ايراني بودن
 • حداقل 25 سال سن
 • داراي حداقل 3 سال كارآموزي
 • گذراندن امتحان تخصصي و نظري
 • ارائه وثيقه كسب مجوز هيئت بورس

شما مي‌توانيد با كمك مركز مشاوره كاردوك بدون هيچ دردسري شركت خود را ثبت كنيد. براي اطلاع از راه هاي ثبت شركت كليك كنيد.

 

چگونه شركت كارگزاري ثبت كنيم؟

تنها كساني مي توانند در زمينه كارگزاري فعاليت كنند كه از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوزهاي لازم را كسب كرده و عضو كانون كارگزاران بورس و اوراق بهادار نيز باشند. براي ثبت شركت كارگزاري نيز بايد هيئت مديره و مدير عامل به تاييد سازمان بورس رسيده باشند. شركت هايي كارگزاري مي توانند تحت عنوان شركت سهامي خاص و يا شركت با مسئوليت محدود به ثبت برسند. شركت هايي كه بخواهند در زمينه هاي پردازش اطلاعات مالي، صندوق سرمايه گذاري، صندوق بازنشستگي، خريد و فروش اوراق بهادار، مشاوره، تسويه، تحليل اطلاعات در بازار اوراق بهادار و… فعاليت بكنند بايد مجوزهاي لازم از سازمان بوري و اوراق بهادار را دريافت كرده باشند.

 

چند نكته در زمينه ثبت شركت‌هاي كارگزاري

 • تنها شركت‌هايي كه در عنوان فعاليت آن‌ها سرمايه گذاري مطلق يا سرمايه گذاري در بورس قيد شده است، بايد مجوز از سازمان بورس دريافت شود.
 • استفاده از عنوان‌هايي مثل خريد و فروش سهام نياز به كسب مجوز ندارند.
 • فعاليت و بازاريابي هرمي به طور مطلق ممنوع است.
 • پس از كسب مجوزهاي لازم از سازمان بورس، در قالب شركت سهامي خاص و شركت با مسئوليت محدود، شركت كارگزاري به ثبت مي‌رسد.

براي كسب اطلاعات جهت ثبت شركت كليك كنيد. كارشناسان ما در مركز مشاوره كسب و كار كاردوك مي‌توانند شما را جهت تسهيل مراحل ثبت راهنمايي كرده و سرمايه لازم جهت شروع كار را فراهم كنند.

براي دريافت مشاوره در زمينه ثبت شركت مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: ثبت شركت كارگزاري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ثبت شركت كارگزاري،
موضوع:
[ ۲ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۱۰:۵۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

بسياري از صاحبان سرمايه به دنبال يك اصول مديريت در سازمان خود هستند تا بتوانند آن را به بالاترين درآمد ممكن برسانند. پس از ورود به بازار كار دير يا زود متوجه مي‌شويد كه در هر حوزه‌اي، مديريت اصلي اساسي و انكارناپذير است. به طوري كه موفقيت و رشد سازمان مستقيما به عملكرد مديران آن بستگي دارد. اين موضوع به قدري اهميت دارد كه مديريت به عنوان يك علم شناخته مي‌شود، پس شما هم اگر به دنبال هدايت مجموعه خود هستيد، بايد پايه‌هاي علم مديريت را بشناسيد. خوب است بدانيد اصول مديريت تنها براي مديران نبوده و در هر زمينه و بخشي كه فعاليت داريد، آگاهي از اين اصول به ياري شما مي‌آيند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه امور اداري و سازماني مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد. 

 منبع: اصول مديريت

 

تعريفي كوتاه از مديريت

قبل از آن كه بخواهيم اصول مديريت را شرح دهيم، خوب است با مفهوم مدير و مديريت آشنا شويد. مدير كسي كه كار مديريت را انجام مي‌دهد، او محيطي مناسب براي كساني كه مي‌توانند براي اهداف سازمان مفيد باشند، فراهم مي‌كند. در عمل، مديريت ادغامي از دانش، هنر و خلاقيت است كه در جهت اهداف سازمان از آن‌ها استفاده مي‌كند. مديري موثر است كه بتواند در شرايط سخت زيردستان را با خود هماهنگ كند. تصميمات يك مدير شايسته بر اساس تفكر عميق و آينده نگري است. براي رسيدن به اين اهداف و ويژگي‌ها لازم است تا علاوه بر دانش، با اصول مديريتي نيز آشنا باشيد. 

مقاله موانع خلاقيت را مطالعه نماييد.

اصول مديريت چيست؟

نظريه‌هاي متعددي درباره اصول مديريت ذكر شده‌اند كه در هر كدام از آن‌ها مباحث مختلفي در نظر گرفته شده است. اما در همه آن‌ها مي‌توان به اشتراكاتي رسيد. در ادامه به دو ديدگاه پرداخته‌ايم كه هم طرفداران بيشتري داشته و هم در عمل كاربردي‌تر بوده‌اند.

اصول پنجگانه مديريت

بعد از آنكه نظريات مختلفي درباره وظايف مدير مطرح شد، پنج وظيفه به عنوان وظايف و اصول مديريت ميان صاحبان نظر به توافق رسيد. اين پنج اصل عبارتند از؛

 1. برنامه ريزي
 2. سازماندهي
 3. هدايت و كنترل
 4. به كارگماردن
 5. رهبري

برنامه ريزي ؛ قدم اول در اصول مديريت

برنامه ريزي از جمله اصولي است كه همه صاحب نظران در مورد آن اتفاق نظر دارند. مديري كه فاقد مهارت برنامه ريزي باشد، به سازمان آسيب زده و مانع از رشد آن مي‌شود. با برنامه‌ريزي اهداف، مسير اجرايي، روش و ابزار مورد نياز مشخص است. در واقع وقتي مدير برنامه ريزي داشته باشد با اتفاقات غيرمترقبه مواجه نمي‌شود. او در برخورد با بحران‌ها مي‌داند به كدام سو بايد حركت كند و سليقه شخصي را در كار دخالت نمي‌دهد. مقاله ايجاد تعادل بين كار و زندگي شخصي كليك كنيد.

سازماندهي ؛ اصول سازماندهي در مديريت را بشناسيد

مدير با سازماندهي وظايفي را از حالت كلي به حالت جزئي‌تر در مي‌آورد. بدين صورت واحدهاي مختلف با فعاليت در كنار يكديگر قادر به رسيدن به اهداف سازمان مي‌شوند. براي مثال براي درست كردن يك پيتزا با توجه به منابع مالي موجود مواد اوليه را تهيه كرده و بر اساس ظرفيت فرها در ساعت سفارش دريافت مي‌كند، او مي‌داند كه براي سرعت بخشيدن به كار نبايد بيش از 3 نفر را در آشپزخانه و سالن غذا خوري بگمارد و براي نظم دهي بايد شرح وظايف هر سه نفر را دقيق مشخص نمايد. پيشنهاد مي‌كنيم مقاله هوش مالي را مطالعه نماييد.

هدايت و كنترل ؛ اصل سوم از اصول مديريت

بنابراين اصل پس از برنامه ريزي و سازماندهي، نبايد نيروها را به حال خود رها كرد. حتي اگر كارتان با ماشين آلات است، باز هم نياز داريد كه دائم بر روند كار نظارت كرده و از درستي عملكرد آن اطمينان حاصل كنيد. عدم وارسي و ندادن بازخورد باعث مي‌شود عيب‌هاي كار برطرف نشده و سيستم به اشتباه خود ادامه دهد.

به كار گماردن : اصول فراموش شده مديريت

در ميان اصول مديريت به اصل به كار گماردن توجه كمتري شده است، درحالي كه به كار گماردن نيروي انساني متناسب با يك سمت بسيار در پيشرفت كار اهميت دارد. در واقع اين اصل بر اين موضوع اشاره دارد كه افراد را بر اساس تخصص و مهارت‌هايشان بايد شناسايي كرد و براي آن‌ها وظايف تعريف نمود.

رهبري ؛ مديريت يا رهبري

همانطور كه در ابتدا وظايف مدير را شرح داديم، رهبر يك گروه نيز همان وظايف را بر عهده دارد. با اين تفاوت كه رهبر جايگاهي غير سازماني و جدايي از سمت نيز مي‌تواند داشته باشد. مدير با شرح وظايف و كنترل نيروها سعي در بهبود اوضاع دارد. اين روش در رابطه با مشاغلي كه مكانيكي است بسيار موثر است. اما اين موضوع در برخورد با نيروي انساني دشوارتر بوده و مدير بايد داراي روحيه رهبري نيز باشد.

مهارت رهبري در واقع به ميزان تاثيرگذاري مدير بر روي ديگران اشاره دارد. با اين توانايي مي‌توانيد در نيروهاي خود حس رقابت، انگيزه، رغبت به كار و… را پرورش دهيد. يك رهبر براي تاثيرگذاري از پيشنهادات مالي و يا تنبيه استفاده نمي‌كند، بلكه او ارتباطي با سايرين ايجاد كرده كه از هر مشوقي بالاتر است. مقاله ايجاد انگيزه در كاركنان را مطالعه نماييد.

اصول مديريت فايول

فايول مهندسي بود كه به صورت تجربي ياد گرفته بود چگونه يك پروژه را در عالي‌ترين سطح مديريت كند. او بر همين اساس ديدي نسبت به كار مديريتي پيدا كرد و براي انتقال تجربيات خود 14 اصل را شرح داد كه در ادامه به هر كدام از آن‌ها مي‌پردازيم.

تقسيم كار

اصل تقسيم كار بيان مي‌كند كه كارها را بايد به وظايف كوچكتر تقسيم كرد تا با گماردن افراد در هر بخش به كار سرعت بخشيد و فرد در آن متخصص مي‌شود.

 • اختيار و پاسخگويي

فايول بيان مي‌كند نمي‌توان به كسي اختيار داد و از او نتيجه كار را بازخواست نكرد و يا برعكس اين موضوع. اختيار و پاسخگويي هر دو با هم معنا پيدا مي‌كنند.

 • نظم و انضباط

همه افراد سازمان بايد به قوانين احترام گذاشته و در هر شرايطي به آن‌ها پايبند باشند.

 • وحدت فرماندهي

براساس اصل وحدت فرماندهي هر كارمندي بايد از يك نفر دستور گرفته و فقط به آن فرد پاسخگو باشد. به اين صورت هر كس در سازمان يك مافوق دارد كه بايد دستورات او را پيش ببرد.

 • وحدت رويه

گروه‌هاي مختلف در سازمان كه يك هدف مشابه را دنبال مي‌كنند بايد توسط يك مدير و يك طرح هدايت شوند. در غير اين صورت آن طرح به سرانجام نخواهد رسيد.

 • تبعيت

اهداف و منافع سازمان هميشه بر منافع و اهداف فرد مقدم است. بر اين اساس هرگز نبايد فردي خود را نسبت به سازمان در اولويت بداند.

 • جبران خدمات

همه كساني كه در سازمان فعاليت دارند، بايد دستمزدي منصفانه و بر اساس فعاليت‌شان دريافت كنند. پس يك مدير بايد عملكرد اعضايش را براي جبران زحمات‌شان هميشه در نظر داشته باشد.

 • ميزان تمركز در تصميم‌گيري

بر اساس اين اصل، تصميمات نبايد هميشه از بالا به پايين گرفته شود. بلكه كساني كه در رده‌هاي مياني سازمان هستند نيز بايد در تصميمات سهيم بوده و حق اعمال نظر در سطوح خود را داشته باشند.

 • زنجيره فرمان

زنجيبره فرمان همان سلسله مراتب قدرت است، بر اين اساس هر كارمند مي‌تواند تا دو رده بالاتر از خود ارتباط برقرار كند. اين موضوع بيشتر در سازمان‌هايي است كه هرمي بوده و امكان ارتباط با مديران ارشد وجود ندارد.

ترتيب و مرتب بودن

اگر سازماني نظم نداشته باشد، پس چگونه كارمندانش مي‌توانند از منابع به بهترين نحو استفاده كنند. داشتن فضايي ايمن، مناسب، تميز و… به طور مستقيم با مرتب بودن در محيط كار در ارتباط است.

انصاف

رفتار مديران با زير دستان اگر خالي از انصاف باشد، طولي نمي‌كشد كه زيردستان نيز كارشكني كرده و ضررهاي هنگفتي به سازمان خواهند زد. برخورد مدير بايد بي‌طرفانه، بي غرض و با احترام باشد.

ثبات كاركنان

سازمان‌ها بهتر است تلاش كنند تا عمر حضور نيروهاي خود را افزايش دهند. با اين كار هم امنيت شغلي را در آن‌ها زياد كرده‌اند و هم هزينه استخدام و آموزش را به حداقل مي‌رسانند. دراين شرايط نيروها نيز نسبت به سازمان‌شان احساس مسئوليت بيشتري كرده و در زمان بحران بهترين عملكرد خود را خواهند داشت.

ابتكار

آزاد گذاشتن نيروها جهت ابراز علاقه يكي از روش‌هايي است كه به كاركنان اجازه مي‌دهد تا ابتكار و خلاقيت در كار داشته باشند. ايده‌هاي جديد باعث پيشرفت و ارتقاي سازمان نيز خواهد شد.

روحيه كار گروهي

آخرين اصل از اصول مديريت فايول به كار گروهي تاكيد دارد. سازماني كه كارمندانش را به كار گروهي تشويق مي‌كند و به آن‌ها تيمي كار كردن را آموزش مي‌دهد، در خود به يك يكپارچگي مي‌رسد. اين وحدت و يك پارچگي منجر به توسعه و فراگيري آموزه‌هاي بيشتر در سازمان مي‌شود. در چنين فضايي دو به هم‌زني و زير آب زني معنا خود را از دست داده و افراد براي پيشرفت خود به آموزش همكاران خود نيز مي‌پردازند. شما در هر جايي كه هستيد مي‌توانيد از خدمات مشاوره تلفني و حضوري مركز مشاوره كسب و كار و كاريابي كاردوك بهرمند شويد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه امور اداري و سازماني مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: اصول مديريت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اصول مديريت،
موضوع:
[ ۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۳:۲۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر