كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

گاه مراحل ثبت شركت به قدري دشوار به نظر مي‌رسد كه ممكن است از آن صرف نظر كنيد. اما شروع هر كسب و كار حرفه‌اي نيازمند داشتن يك شركت معتبر است. براي اينكه بتوانيد به شغل خود اعتبار ببخشيد بايد شركت خود را ثبت كنيد. اين كار ضمن اعتبار بخشيدن به شركت شما باعث تعامل و همكاري بيشتر اعضاي گروه در شركت‌تان مي‌شود. اطلاع از انواع شركت ها نيز ضرورت دارد. براي رسيدن به اين هدف كافي است فرايند ثبت شركت را بدانيد و يا براي آساني بيشتر آن را به افرادي كه در اين زمينه فعاليت دارند، بسپاريد.

براي ثبت نام يا دريافت مشاوره در زمينه مراحل ثبت شركت‌ها مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 
 

مراحل ثبت شركت ها

هر كسب و كاري بايد با برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و حساب شده وارد عرصه‌ رقابت شود. برخي از شركت‌ها با برنامه مشخص و تعيين شده فعاليت خود را شروع مي‌كنند و برخي نيز سعي مي‌كنند از چاشني نوآوري در كار خود استفاده كنند. هدف شركت شما هر چه كه باشد بايد آن را ثبت كنيد تا كار شما وجهه‌ي قانوني داشته باشد و از كار شما كپي برداري نشود. در ادامه به نحوه و چگونگي ثبت شركت‌ها مي‌پردازيم. شما مي توانيد با دريافت مشاوره و يا سپردن ثبت شركت خود به كارشناسان مركز كاردوك از درستي انجام امور اطمينان كسب كنيد.

1- قدم اول از مراحل ثبت شركت | شريك مناسب

ثبت شركت نيازمند داشتن يك شريك مناسب است. البته نياز نيست شركاي زيادي داشته باشيد، حداقل 2 نفر و حداكثر سه نفر براي شروع كار كفايت مي‌كند. شركاي شما سهامداران شركت‌تان هستند، پس بهتر است در انتخاب آنها دقت كنيد.

2- قدم دوم | ثبت نام در سامانه الكترونيكي

خوشبختانه امروزه ثبت شركت‌ها به صورت الكترونيكي صورت مي‌گيرد كه اين كار باعث صرفه جويي در وقت و هزينه افراد شده است. بنابراين شما بايد به سايت رسمي اداره ثبت شركت‌ها و مؤسسات غيرتجاري مراجعه كرده و با وارد كردن اطلاعات درخواست شده وارد مرحله بعدي شويد.

3- قدم سوم | انتخاب نام شركت

شما بايد از قبل 5 نام مناسب براي شركت خود را انتخاب كنيد. در اين گام نام انتخابي خود را بدون عنوان كردن «شركت» وارد مي‌كنيد. براي انتخاب نام شركت بايد قوانيني را رعايت كنيد. از جمله:

 • نام شركت شما بايد خاص باشد.
 • كاملاً ايراني باشد.
 • نام شركت بايد مرتبط با موضوع شركت باشد.
 • نام شركت متناسب با قوانين و شئونات جمهوري اسلامي ايران باشد.
 • در شركت‌هاي سهامي عام كلمه «عام» و در شركت هاي سهامي خاص كلمه «خاص» بايد بلافاصله بعد از اسم و يا قبل از اسم شركت اضافه شود.

در پايان اين مرحله يك كد پيگيري به شما داده مي‌شود تا از وضعيت ثبت «نام» شركت خود مطلع شويد.

4- قدم چهارم | موضوع و مدت زمان فعاليت شركت

در اين مرحله شما در سامانه مشخص مي‌كنيد كه موضوع شركت شما در چه موردي است و قرار است به صورت محدود و يا نامحدود فعاليت كنيد. اگر موضوع فعاليت شما در ليست موضوعات سامانه نبود در يك فيلد جداگانه‌اي كه در پايين آن قرار دارد مي‌توانيد خودتان به طول كامل موضوع فعاليت را شرح دهيد.

5- قدم پنجم از مراحل ثبت شركت | ثبت آدرس شركت

در اين فيلد شما بايد آدرس شركت خود را وارد كنيد. وقتي كه كد پستي را وارد مي‌كنيد سامانه به صورت خودكار نشاني شما را از اداره پست دريافت و ثبت مي‌كند. اگر در حال حاضر آدرس ثابتي نداريد مي‌توانيد آدرس منزل و يا آدرس يكي از شركاي خود را انتخاب كنيد. در انتخاب آدرس دقت كنيد چون مدارك لازم به آدرس ثبت شده از طرف شما ارسال مي‌شود.

6- قدم ششم از مراحل ثبت شركت | تعيين سرمايه‌ي اوليه

در اين مرحله فرد حقوقي بايد سرمايه‌ي اوليه خود را ثبت كند. يادتان باشد بسته به نوع شركت كه با مسئوليت محدود است و يا شركت سهامي، اين سرمايه متفاوت است. براي شركت‌هاي سهامي مقدار و ارزش سهام مورد نظر بايد وارد شود. اما براي شركت‌ها با مسئوليت محدود، حداقل سرمايه 100 هزار تومان خواهد بود.

7- قدم هفتم | اضافه كردن اسامي شركا

نام شركا را بايد در اين مرحله وارد كنيد. نام كامل آن‌ها بايد به همراه شماره ملي‌شان در سامانه ثبت شود. اگر تعداد شركاي شما زياد بود مثلاً بيش از 150 نفر، بايد از طريق پُر كردن يك فرم جداگانه اقدام به ثبت و اضافه كردن نام شركا كنيد. در غير اين صورت ميتوانيد به راحتي نام شركا را در همين مرحله وارد كنيد.

8- قدم هشتم | مشخص كردن جايگاه شركا

در اين مرحله شما تعيين مي‌كنيد كه شركايتان چه جايگاهي در شركت را به خود اختصاص داده‌اند. همچنين در همين قسمت بايد مشخص كنيد كه تاريخ شروع فعاليت آنان از چه زماني بوده است.

9- قدم نهم | مشخص كردن سهام شركا

در اين قسمت گزينه‌اي رو به روي شما باز مي‌شود كه مشخص مي‌كنيد سهام هر يك از شركاي شما چقدر است. مشخص كردن ميزان سهم و سرمايه‌ي هر يك از شركا الزامي است.

10- قدم دهم از مراحل ثبت شركت | اطلاعات مربوط به نماينده شركت

در اين قسمت شما اطلاعات مربوط به نماينده شركت را وارد كرده و مشخص مي‌كنيد كه فرد مورد نظر دقيقاً چه اختياراتي دارد.

11- قدم يازدهم | ثبت شعبه‌ها

اگر شركت شما چندين شعبه دارد، بايد در اين مرحله اطلاعات لازم و مربوط به ساير شعبه‌ها را وارد كنيد. در غير اين صورت مي‌توانيد از اين مرحله بگذريد.

12- قدم دوازدهم | انتخاب روزنامه‌ي مؤسسه يا شركت

در اين گام بايد اطلاعات مربوط به امور مالي خود را وارد كنيد. يعني روز و ماه و سال مالي خود را وارد كرده و سپس روزنامه مؤسسه يا شركت خود را انتخاب مي‌كنيد و به مرحله بعد مي‌رويد.

13- قدم سيزدهم | تنظيم صورت جلسه

همانطور كه از نامش پيداست در اين قسمت بايد صورت جلسه مؤسسين و يا هيئت مديره را انتخاب كنيد.

14- قدم چهاردهم | اظهارنامه

در اين مرحله هر تقاضا و يا اظهارنامه‌اي كه داريد مي‌توانيد وارد كنيد. در وارد كردن آن دقت كنيد، چرا كه مي تواند در هزينه هاي‌تان تاثير داشته باشد.

15- قدم پانزدهم از مراحل ثبت شركت | دريافت متن اساسنامه

هر چيزي كه شما از ابتدا تا اينجا پُر كرده‌ايد در قالب يك فرمي به نام متن اساسنامه ظاهر مي‌شود. متن را مطالعه مي‌كنيد و در هر قسمتي اگر اشتباهي وجود داشت، شما مي‌توانيد به عقب بازگشته و آن را اصلاح كنيد.

16- قدم شانزدهم | متن شراكت‌نامه

اين قسمت مثل مرحله‌ قبلي است. شما متني با عنوان شراكت‌نامه دريافت مي‌كنيد كه در صورت نياز به اصلاح به مي‌توانيد به راحتي آن را تغيير دهيد.

17- قدم هفدهم | خلاصه اظهارنامه

خلاصه‌اي از اظهارنامه‌اي كه شما تكميل كرده‌ايد برايتان ظاهر مي‌شود. در اين مرحله مثل دو مرحله قبل در صورت نياز مي‌توانيد تغييراتي ايجاد كنيد.

18- قدم هجدهم | تكميل مدارك مورد نياز

در اين مرحله بايد تمام مدارك قانوني و مربوط به شركت خود را ثبت كنيد. از جمله اصل مجوز فعاليت، تأييديه اصالت مدارك و هويت، عدم سوء پيشينه و… لازم به ذكر است در وارد كردن اطلاعات در اين قسمت دقت بفرماييد و در نهايت گزينه پذيرش نهايي را فشار دهيد.

19- قدم نوزدهم | پست مدارك

بعد از اينكه همه مدارك خود را تكميل كرديد آن را پست كنيد. اگر مي‌خواهيد از روند پرونده ثبت شركت خود باخبر شويد از كد رهگيري كه در ثبت نام اينترنتي دريافت كرديد استفاده كنيد. اگر مدارك شما كامل باشد، شركت بعد از مدتي ثبت مي‌شود.

20- قدم بيستم از مراحل ثبت شركت | صدور آگهي ثبت شركت

وقتي پرونده شما مورد تأييد قرار گرفت يعني شركت ثبت شده است. اين آخرين مرحله از ثبت شركت است كه بايد حضوري به اداره ثبت شركت برويد و امضا كرده تا مدارك خود را دريافت كنيد. بعد از اينكه آگهي خود را در روزنامه رسمي كشور ثبت كرديد بايد به سراغ تشكيل پرونده مالياتي برويد تا كد اقتصادي دريافت كنيد. حالا كار ثبت شركت شما به اتمام رسيده و مي‌توانيد كسب و كار خود را با آسودگي خاطر، به طور جدي آغاز كنيد.

 

سؤالات متداول از مراحل ثبت شركت

اگر مدارك ما داراي ايراد باشد آيا باز هم مي‌توانيم براي ثبت شركت اقدام كنيم؟

بله. اگر مدارك شما داراي ايراد بود مي‌توانيد تمام مراحل توضيح داده شده را از اول طي كرده و نسبت به ثبت شركت خود اقدام كنيد.

آيا براي درج آگهي ثبت شركت خود در روزنامه بايد هزينه‌اي پرداخت كنيم؟

بله. در اين مرحله شما بايد به سايت روزنامه رسمي شركت مراجعه كنيد و پس از پرداخت هزينه‌هاي لازم آگهي شركت خود را در روزنامه منتشر كنيد. براي جلوگيري از اشتباهات ديگر مي توانيد راهنماي ثبت شركت ها را مطالعه نماييد.

براي ثبت نام يا دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه مراحل ثبت شركت‌ها مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: مراحل ثبت شركت ها


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مراحل ثبت شركت ها،
موضوع:
[ ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۱۴:۱۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي توليد خودكار در واقع نشان دهنده اصول، كليات و اهداف طرح از توليد خودكار مي باشد. طبق بررسي هاي آماري سالانه حدود 500 ميليون عدد خودكار در داخل كشور مصرف مي شود، در حالي كه توليد داخلي سالانه 100 ميليون عدد مي باشد كه نشان دهنده اين است كه توليدات داخلي در زمينه خودكار فقط پاسخگويي 20 درصد از مصرف اين محصول در كشور مي باشد. با بررسي اصول و اهداف طرح توجيهي خودكار ضمن ايجاد كارآفريني مي توان به سود خوبي هم رسيد؛ اما بديهي است كه بايستي تمامي جوانب اين طرح بررسي و سنجيده شود. در ادامه اين مطلب پيرامون طرح توجيهي خودكار اطلاعاتي ارائه كرده ايم. براي سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركزمشاوره  كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 
 

طرح توجيهي توليد خودكار | معرفي محصول

خودكار يكي از ابزارهاي نوشتاري است كه اولين بار در سال 1888 ميلادي در قالب قلمي كه بتواند بر روي چرم‌هاي دباغي شده بنويسد، توليد شد.  در سال 1931 خودكارهاي نوك ساچمه‌اي اختراع شدند، به طوري كه از غلظت مركب زرانه (جوهر) كم شد و جوهري شبيه به جوهر خودكارهاي امروزي توليد گرديد كه بتواند در عين داشتن غلظت مناسب در مدت زمان كوتاهي نيز خشك شود.

به طور كلي خودكار داراي سه قسمت اصلي است. قطعه اول ساچمه‌اي است كه نوك خودكار قرار گرفته است و با كاغذ برخورد دارد. قطعه دوم قسمت و بدنه نگه دارنده ساچمه و قسمت سوم نيز مخزن جوهر غليظ مي‌باشد.

تماس خودكار با كاغد توسط همان گوي فلزي نوك خودكار و يا ساچمه انجام مي شود، به طوري كه وقتي مي چرخد جوهر خودكار را بر روي كاغذ انتفال مي‌دهد. به مخزن و يا لوله نگهدارنده جوهر تيوپ گفته مي‌شود. براي بازديد از ساير طرح توجيهي صنعتي هاي نگارش شده توسط تيم كاردوك كليك كنيد.

طرح توجيهي توليد خودكار | موارد استفاده از خودكار

طبيعي است در جامعه‌اي كه ميزان تحصيل كرده‌ها زياد است و يا عموم مردم در حال تحصيل هستند، مصرف خودكار بسيار بالا باشد. معمولا در كشور ما خودكار توسط دانش آموزان و دانشجويان، متخصصان، كارمندان و همينطور در مصارف كمتري توسط عموم مردم استفاده مي‌شود.

ويژگي هاي يك خودكار خوب

در طرح توجيهي توليد خودكار ، محصول توليدي بايستي كه داراي ويژگي‌هاي يك خودكار خوب باشد. خودكاري كه به راحتي در دست قرار نگيرد و فرد در زمان استفاده از آن دچار درد دست و انگشت شود، نمي‌تواند در مرحله فروش خوب عمل كند. به طور كلي يك خودكار خوب بايستي داراي ويژگي‌هاي زير باشد:

 • خودكارهايي كه داراي سطح مقطع سه گوش هستند، نسبت به خودكارهايي با سطح مقطع دايره‌اي شكل، عملكرد بهتري دارند.
 • دسته‌اي از خودكارها در دست احساس بدي را در انگشتان ايجاد نمي‌كنند كه داراي پوشش پلاستيكي نرم باشند.
 • برخي افراد عادت دارند خودكاري را كه در دست دارند فشار دهند، براي جلوگيري از حس درد در انگشت خود كار خوب در محل قرارگيري انگشتان داراي پوشش لاستيكي ارتجاعي است.
 • اندازه خودكار بايد مناسب باشد و به راحتي در دست قرار گيرد.
 • جوهر يك خودكار خوب نيز بايستي از كيفيت بالايي برخوردار باشد.

طرح توجيهي توليد خودكار | كد ايسيك isic

طبق ​كدبندي  آيسيك (isic) خودكار با شماره‌هاي 3699512310 و 36991131 مشخص مي‌شود. خودكارهاي مختلف با توجه به صادرات و واردات داراي تعرفه‌هاي متفاوتي به شرح موارد زيرهستند :

 • كد تعرفه گمركي ” قلم نوك ساچمه اي با جوهر خميري ” و يا همان خودكار 96081010 مي‌باشد.
 • كد تعرفه گمركي ” قلم نوك ساچمه اي با جوهر مايع ” و يا همان روان نويس 96081020 مي‌باشد.
 • كد تعرفه گمركي ” ساير قلم ها با جوهر مايع ” و يا همان روان نويس نوك غلطكي 96083910 مي‌باشد.
 • كد تعرفه گمركي ” ساير قلم ها، خونويس، قلم استيلرگران بجز قلم رسامي با مركب هندي و بجز با جوهر مايع  96083990 مي‌باشد.

طرح توجيهي توليد خودكار | استانداردهاي خودكار

استانداردهايي كه به طور كلي براي يك خودكار تعريف مي‌شود، بايستي در طرح توجيهي توليد خودكار به كارگرفته شود.  به طور كلي انسان بايستي با به كارگيري اطلاعات علمي خودكاري را طراحي كند كه ضمن داشتن كيفيت به راحتي نيز مورد استفاده قرار گيرد. خودكاري كه به صورت استاندارد توليد شده است كه به راحتي در دست قرار بگيرد و فرد پس از استفاده طولاني از آن دچار درد در ناحيه مچ دست و انگشتان نشود.

از عوامل مهمي كه بايستي در استاندارد توليد خودكار رعايت شود، وزن آن مي‌باشد. خودكار توليد شده در نهايت نبايد آنقدر سنگين و يا خيلي سبك باشد، چراكه هر دو عامل باعث مي‌شود كه براي قرار گرفتن خودكار در دست فرد نيروي بيشتري وارد كند كه خود عامل آسيب به دست خواهد بود. بنابراين وزن خودكارها بايستي كه متعادل باشد.

از ديگر فاكتورهاي يك خودكار استاندارد مي‌توان به خوش دست بودن آن اشاره كرد. يعني بايد خودكار داراي شيارها و يا طراحي منحصر به فردي باشد كه راحت بودن آن در دست مصرف كننده حس شود. برخي از توليدكنندگان براي اين امر از پوشش‌هاي پلاستيكي و يا فلزي استفاده مي‌كنند.

از مهم‌ترين فاكتورهاي يك خودكار استاندارد به روان بودن جوهر آن نيز مي‌توان اشاره كرد. اگر جوهر يك خودكار روان باشد، فرد در زمان نوشتن فشار كمتري به آن وارد مي‌كند و مي‌تواند راحت تر بنويسد و دستانش كمتر دچار درد و خستگي شود.

طرح توجيهي توليد خودكار | فرآيند توليد و دانش فني

به طور كلي فرآيند توليد خودكار در مراحل زير خلاصه مي‌شود.

 • مرحله اول : اولين مرحله از توليد خودكار ورود پلي پروپيلين به دستگاه اكسترودر مي‌باشد كه در اين فرآيند بدنه خودكار ساخته مي‌شود.
 • مرحله دوم : در مرحله دوم براي توليد بدنه خودكار، لوله‌هاي ممتدي ساخته مي‌شود كه طي فرآيند برش، در اندازه استاندارد خودكار به وسيله كاتر برش زده مي‌شود.
 • مرحله سوم : در اين مرحله يك دستگاه مخصوص فرم دهي، در واقع بدنه اكسترود شده خودكار در قالب خودكاري كه مدنظر دارند، فرم مي‌دهد.  طي اين فرآيند محل قرارگيري ساچمه به صورت مخروط و ته خودكار نيز به صورت نيمه كره تراشيده مي‌شود.
 • مرحله چهارم : در اين مرحله نوبت پر كردن بدنه خودكار از جوهر فرا مي‌رسد كه بدنه در يك دستگاه قرار مي‌گيرد و جوهر وارد آن مي‌شود.
 • مرحله پنجم : مرحله پنجم مرحله جا زدن نوك خودكار مي‌باشد كه پس از پر كردن جوهر توسط همان دستگاه نوك خودكار نيز در محل اصلي خود قرار مي‌گيرد.
 • مرحله هفتم : در مرحله  تزريق پلاستيك درپوش، توسط دستگاه پلاستيك در پوش خودكار توليد مي‌شود.
 • مرحله هشتم : توسط كارگر و به صورت دستي در پوش خودكار پليسه گيري مي‌شود.
 • مرحله نهم : مجدد توسط كارگر و به صورت دستي در پوش خودكار نصب مي‌شود.
 • مرحله دهم : مرحله آخر مرحله سانتري فيوژ خودكار است كه طي آن هواي مابين جوهر و نوك خودكار خارج مي‌شود و جوهر به نوك خودكار مي‌رسد.

طرح توجيهي توليد خودكار | ماشين آلات

در طرح توجيهي خودكار برخي ماشين آلات مورد نياز است كه از مهم ترين آن ها مي توان به موارد زير اشاره كرد:

 1. Single screw extrude
 2. Pen barrel high precision extruding die
 3. Vacuum cooling calibration water tank

خدمات قابل ارايه كاردوك به طرح‌ها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم‌افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي توليد خودكار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۹:۴۳ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي توليد خودكار در واقع نشان دهنده اصول، كليات و اهداف طرح از توليد خودكار مي باشد. طبق بررسي هاي آماري سالانه حدود 500 ميليون عدد خودكار در داخل كشور مصرف مي شود، در حالي كه توليد داخلي سالانه 100 ميليون عدد مي باشد كه نشان دهنده اين است كه توليدات داخلي در زمينه خودكار فقط پاسخگويي 20 درصد از مصرف اين محصول در كشور مي باشد. با بررسي اصول و اهداف طرح توجيهي خودكار ضمن ايجاد كارآفريني مي توان به سود خوبي هم رسيد؛ اما بديهي است كه بايستي تمامي جوانب اين طرح بررسي و سنجيده شود. در ادامه اين مطلب پيرامون طرح توجيهي خودكار اطلاعاتي ارائه كرده ايم. براي سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركزمشاوره  كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 
 

طرح توجيهي توليد خودكار | معرفي محصول

خودكار يكي از ابزارهاي نوشتاري است كه اولين بار در سال 1888 ميلادي در قالب قلمي كه بتواند بر روي چرم‌هاي دباغي شده بنويسد، توليد شد.  در سال 1931 خودكارهاي نوك ساچمه‌اي اختراع شدند، به طوري كه از غلظت مركب زرانه (جوهر) كم شد و جوهري شبيه به جوهر خودكارهاي امروزي توليد گرديد كه بتواند در عين داشتن غلظت مناسب در مدت زمان كوتاهي نيز خشك شود.

به طور كلي خودكار داراي سه قسمت اصلي است. قطعه اول ساچمه‌اي است كه نوك خودكار قرار گرفته است و با كاغذ برخورد دارد. قطعه دوم قسمت و بدنه نگه دارنده ساچمه و قسمت سوم نيز مخزن جوهر غليظ مي‌باشد.

تماس خودكار با كاغد توسط همان گوي فلزي نوك خودكار و يا ساچمه انجام مي شود، به طوري كه وقتي مي چرخد جوهر خودكار را بر روي كاغذ انتفال مي‌دهد. به مخزن و يا لوله نگهدارنده جوهر تيوپ گفته مي‌شود. براي بازديد از ساير طرح توجيهي صنعتي هاي نگارش شده توسط تيم كاردوك كليك كنيد.

طرح توجيهي توليد خودكار | موارد استفاده از خودكار

طبيعي است در جامعه‌اي كه ميزان تحصيل كرده‌ها زياد است و يا عموم مردم در حال تحصيل هستند، مصرف خودكار بسيار بالا باشد. معمولا در كشور ما خودكار توسط دانش آموزان و دانشجويان، متخصصان، كارمندان و همينطور در مصارف كمتري توسط عموم مردم استفاده مي‌شود.

ويژگي هاي يك خودكار خوب

در طرح توجيهي توليد خودكار ، محصول توليدي بايستي كه داراي ويژگي‌هاي يك خودكار خوب باشد. خودكاري كه به راحتي در دست قرار نگيرد و فرد در زمان استفاده از آن دچار درد دست و انگشت شود، نمي‌تواند در مرحله فروش خوب عمل كند. به طور كلي يك خودكار خوب بايستي داراي ويژگي‌هاي زير باشد:

 • خودكارهايي كه داراي سطح مقطع سه گوش هستند، نسبت به خودكارهايي با سطح مقطع دايره‌اي شكل، عملكرد بهتري دارند.
 • دسته‌اي از خودكارها در دست احساس بدي را در انگشتان ايجاد نمي‌كنند كه داراي پوشش پلاستيكي نرم باشند.
 • برخي افراد عادت دارند خودكاري را كه در دست دارند فشار دهند، براي جلوگيري از حس درد در انگشت خود كار خوب در محل قرارگيري انگشتان داراي پوشش لاستيكي ارتجاعي است.
 • اندازه خودكار بايد مناسب باشد و به راحتي در دست قرار گيرد.
 • جوهر يك خودكار خوب نيز بايستي از كيفيت بالايي برخوردار باشد.

طرح توجيهي توليد خودكار | كد ايسيك isic

طبق ​كدبندي  آيسيك (isic) خودكار با شماره‌هاي 3699512310 و 36991131 مشخص مي‌شود. خودكارهاي مختلف با توجه به صادرات و واردات داراي تعرفه‌هاي متفاوتي به شرح موارد زيرهستند :

 • كد تعرفه گمركي ” قلم نوك ساچمه اي با جوهر خميري ” و يا همان خودكار 96081010 مي‌باشد.
 • كد تعرفه گمركي ” قلم نوك ساچمه اي با جوهر مايع ” و يا همان روان نويس 96081020 مي‌باشد.
 • كد تعرفه گمركي ” ساير قلم ها با جوهر مايع ” و يا همان روان نويس نوك غلطكي 96083910 مي‌باشد.
 • كد تعرفه گمركي ” ساير قلم ها، خونويس، قلم استيلرگران بجز قلم رسامي با مركب هندي و بجز با جوهر مايع  96083990 مي‌باشد.

طرح توجيهي توليد خودكار | استانداردهاي خودكار

استانداردهايي كه به طور كلي براي يك خودكار تعريف مي‌شود، بايستي در طرح توجيهي توليد خودكار به كارگرفته شود.  به طور كلي انسان بايستي با به كارگيري اطلاعات علمي خودكاري را طراحي كند كه ضمن داشتن كيفيت به راحتي نيز مورد استفاده قرار گيرد. خودكاري كه به صورت استاندارد توليد شده است كه به راحتي در دست قرار بگيرد و فرد پس از استفاده طولاني از آن دچار درد در ناحيه مچ دست و انگشتان نشود.

از عوامل مهمي كه بايستي در استاندارد توليد خودكار رعايت شود، وزن آن مي‌باشد. خودكار توليد شده در نهايت نبايد آنقدر سنگين و يا خيلي سبك باشد، چراكه هر دو عامل باعث مي‌شود كه براي قرار گرفتن خودكار در دست فرد نيروي بيشتري وارد كند كه خود عامل آسيب به دست خواهد بود. بنابراين وزن خودكارها بايستي كه متعادل باشد.

از ديگر فاكتورهاي يك خودكار استاندارد مي‌توان به خوش دست بودن آن اشاره كرد. يعني بايد خودكار داراي شيارها و يا طراحي منحصر به فردي باشد كه راحت بودن آن در دست مصرف كننده حس شود. برخي از توليدكنندگان براي اين امر از پوشش‌هاي پلاستيكي و يا فلزي استفاده مي‌كنند.

از مهم‌ترين فاكتورهاي يك خودكار استاندارد به روان بودن جوهر آن نيز مي‌توان اشاره كرد. اگر جوهر يك خودكار روان باشد، فرد در زمان نوشتن فشار كمتري به آن وارد مي‌كند و مي‌تواند راحت تر بنويسد و دستانش كمتر دچار درد و خستگي شود.

طرح توجيهي توليد خودكار | فرآيند توليد و دانش فني

به طور كلي فرآيند توليد خودكار در مراحل زير خلاصه مي‌شود.

 • مرحله اول : اولين مرحله از توليد خودكار ورود پلي پروپيلين به دستگاه اكسترودر مي‌باشد كه در اين فرآيند بدنه خودكار ساخته مي‌شود.
 • مرحله دوم : در مرحله دوم براي توليد بدنه خودكار، لوله‌هاي ممتدي ساخته مي‌شود كه طي فرآيند برش، در اندازه استاندارد خودكار به وسيله كاتر برش زده مي‌شود.
 • مرحله سوم : در اين مرحله يك دستگاه مخصوص فرم دهي، در واقع بدنه اكسترود شده خودكار در قالب خودكاري كه مدنظر دارند، فرم مي‌دهد.  طي اين فرآيند محل قرارگيري ساچمه به صورت مخروط و ته خودكار نيز به صورت نيمه كره تراشيده مي‌شود.
 • مرحله چهارم : در اين مرحله نوبت پر كردن بدنه خودكار از جوهر فرا مي‌رسد كه بدنه در يك دستگاه قرار مي‌گيرد و جوهر وارد آن مي‌شود.
 • مرحله پنجم : مرحله پنجم مرحله جا زدن نوك خودكار مي‌باشد كه پس از پر كردن جوهر توسط همان دستگاه نوك خودكار نيز در محل اصلي خود قرار مي‌گيرد.
 • مرحله هفتم : در مرحله  تزريق پلاستيك درپوش، توسط دستگاه پلاستيك در پوش خودكار توليد مي‌شود.
 • مرحله هشتم : توسط كارگر و به صورت دستي در پوش خودكار پليسه گيري مي‌شود.
 • مرحله نهم : مجدد توسط كارگر و به صورت دستي در پوش خودكار نصب مي‌شود.
 • مرحله دهم : مرحله آخر مرحله سانتري فيوژ خودكار است كه طي آن هواي مابين جوهر و نوك خودكار خارج مي‌شود و جوهر به نوك خودكار مي‌رسد.

طرح توجيهي توليد خودكار | ماشين آلات

در طرح توجيهي خودكار برخي ماشين آلات مورد نياز است كه از مهم ترين آن ها مي توان به موارد زير اشاره كرد:

 1. Single screw extrude
 2. Pen barrel high precision extruding die
 3. Vacuum cooling calibration water tank

خدمات قابل ارايه كاردوك به طرح‌ها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم‌افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه توليد در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي توليد خودكار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۸:۴۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آيا فرصت سرمايه گذاري در استان زنجان هم وجود دارد؟ كاردوك به منظور ايده يابي فعاليت‌هاي اقتصادي داراي مزيت هاي نسبي و رقابتي در هر استان ضمن بررسي و ارايه سيماي اجمالي اقتصادي رشته فعاليت‌هاي اولويت دار استان‌هاي كشور را براساس مطالعات آمايشي و اسناد توسعه تهيه شده طي سلسله مطالبي ارايه مي‌نمايد. در ادامه به فرصت هاي سرمايه گذاري موجود در استان زنجان پرداخته‌ايم. براي آشنايي با طريقه شناسايي فرصت هاي سرمايه گذاري كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركزمشاوره  كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

سرمايه گذاري در زنجان | معرفي اجمالي استان زنجان

استان زنجان در شمال غربي ايران با مساحتي نزديك به 39369 كيلومتر مربع داراي هفت شهرستان به نام‌هاي زنجان، ابهر، طارم، خدابنده، خرمدره، ايجرود، ماهنشان، 16شهر، 15 بخش و 46 دهستان مي‌باشد. جمعيت استان در سرشماري عمومي نفوس و مسكن سال 1395، تعداد 1057461 نفر و درآن مقطع جمعيت كل كشور 79926270 نفر بوده است. بر اساس آخرين سرشماري، اين استان ۱.۳۵درصد از جمعيت كل كشور و ۱.۳۴درصد سهم از مساحت كشور را دارا مي‌باشد.

 

 

سرمايه گذاري در زنجان | سيماي اقتصاد استان زنجان

قدمت استان زنجان به اواخر هزاره دوم قبل از ميلاد باز مي‌گردد. استان زنجان با قرارگيري در جوار 12 استان شامل 50 درصد بازار توليد و مصرف كشور بوده و در شعاع 400 كيلومتري و نزديكي به پايتخت و همسايگي با 7 استان داراي موقعيت ممتاز اقتصادي و ترانزيتي است و در گلوگاه متصل كننده مركز كشور با شمال غرب و غرب كشور قرار دارد.

قرارگيري در شاهراه‌ها و مسيرهاي اصلي ارتباطي و حمل و نقل داخلي و بين المللي و همچنين در محورهاي گردشگري و مواصلاتي بازرگاني به واسطه قرارگيري در مسير جاده ابريشم و در كريدور انرژي كشور (مسير شبكه سراسري خطوط انتقال نفت، گاز و برق) از مزيت‌هاي اين استان براي سرمايه‌گذاري است.

نزديكي استان به ۷ نقطه مرزي انزلي، آستارا، نوردوز، جلفا، بازرگان، رازي و باشماق كردستان و مناطق آزاد تجاري صنعتي انزلي و ارس به همراه مزيت‌هاي حوزه‌هاي كشاورزي، معدني، گردشگري، صنعت همراه با وجود جاذبه‌هاي فرهنگي و تاريخي از جمله مزيت‌هاي جذب و توسعه سرمايه‌گذاري استان زنجان هستند.

سرمايه گذاري در زنجان | گروه‌ها و بخش‌هاي عمده اقتصادي

بخش صنعت

بر اساس گزارش سازمان مديريت و برنامه ريزي استان زنجان سهم ارزش توليد بخش صنعت در اقتصاد اين استان از ميزان ۳۶درصد در سال ۹۰ به ۴۲درصد در سال ۹۸ رسيد. ارزش توليد استان زنجان نيز بر اساس برآوردهاي مركز آمار ايران، در سال ۹۸، حدود ۳۳ هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان گزارش شده است كه اين رقم در سال ۹۰، پنج هزار و ۲۹۰ ميليارد تومان بود.

سهم ارزش توليد استان زنجان نسبت به كشور از رقم ۷۷صدم درصد درسال ۹۰، به رقم يك درصد در سال ۹۸ رسيد. سهم بخش صنعت استان زنجان از ميزان ۵۶صدم درصد نسبت به كشور در سال ۹۰ به رقم ۹۶ صدم درصد افزايش يافته است و بر اساس برآوردهاي انجام شده، ارزش توليد بخش صنعت در اقتصاد اين استان از حدود ۲هزار ميليارد تومان در سال ۹۰ به رقم بيش از ۱۴ هزار ميليارد تومان در سال گذشته رسيده است.

تاكنون ۳ هزار و ۱۰۵مورد جواز تاسيس و طرح توسعه در استان زنجان صادر شده است كه اين ميزان چهار درصد از جوازهاي تاسيس صادره كشور را به خود اختصاص مي‌دهد. پيش بيني سرمايه گذاري طرح‌هاي صنعتي بالغ بر ۶۱۶هزار ميليارد ريال است كه قرار است زمينه اشتغال‌زايي ۱۰۰هزار نفر را در استان فراهم كند. در سال جاري تعداد پروانه‌هاي بهره‌برداري صنعتي به 1148 واحد با اشتغال اسمي 44367 نفر رسيده است. بخش زيادي از فعاليت‌هاي صنعتي استان زنجان در مركز استان متمركز است، تعداد پروانه‌هاي بهره‌برداري صنعتي صادره شهرستان زنجان 692 فقره با اشتغال اسمي 22139 نفر مي‌باشد كه نشان از مهيا بودن بسترها و زيرساخت‌هاي مورد نياز توسعه صنعتي در شهرستان است. براي مشاهده انواع طرح توجيهي صنعتي كليك كنيد.

 

 

ظرفيت هاي سرمايه گذاري گروه‌هاي صنعتي در استان زنجان

صنايع برق و الكترونيك

عمده توليدات زنجان در اين بخش شامل تجهيزات برق قدرت از جمله ترانس‌هاي توزيع، فوق توزيع، قدرت، انواع كليد و سكسيونرهاي فشار قوي و متوسط قطعات عايقي ترانسفورماتورهاي توزيع و همچنين انواع مختلف سيم و كابل در محدوده‌هاي وسيع تا فشار قوي و مخابراتي است.

برخي از اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري اين زير بخش در راستاي تبديل شدن استان به قطب برق، الكترونيك و IT كشور شامل ايجاد صنايع بالادستي مرتبط با صنايع بزرگ مستقر در استان، توليد برق از انرژي‌هاي تجديدپذير و تجهيزات مرتبط، توليد لوازم برقي تحت ليسانس برندهاي معتبر و صادرات محور، توليد تجهيزات قابل برنامه‌ريزي الكترونيكي از جمله PLC در نيروي محركه، توليد موتورهاي صنعتي AC.DC و سرو موتور، ايجاد شهرك ICT، گسترش زيرساخت فيبر نوري درون شهري، احداث مركز داده، راه اندازي چتر Wifi مي‌باشد.

صنايع نساجي پوشاك و چرم

توليدات عمده استان به عنوان قطب صنايع نساجي كشور شامل نخ پنبه، نخ پنبه مخلوط با الياف مصنوعي، نخ فرش ماشيني، پارچه‎‌هاي پنبه‌اي جين و فاستوني تاري پودي، انواع منسوج بي‌بافت، انواع الياف مصنوعي شامل الياف PP، PET (پلي استر)، BCF فرش و پارچه پرده‌اي مي‌باشد.

در حال حاضر در اين گروه در كشور ميزان تقاضا بيش از توان توليد داخل است. علاوه بر موارد مذكور وجود آب با سختي پايين و آب و هواي معتدل از مزيت‌هاي استان براي توسعه صنايع نساجي مي‌باشد. برخي از اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري در اين زيربخش شامل ايجاد صنايع مرتبط با توليد كفش به عنوان يكي از قطب‌هاي اين صنعت در كشور، ريسندگي نخ پنبه‌اي و پشمي ظريف، توليد پوشاك با برند معتبر و صادرات محور، توليد چرم مصنوعي، استفاده از تكنولوژي نانو در صنايع نساجي مي‌باشد.

صنايع سلولزي و شيميايي و دارويي

عمده توليدات محصولات سلولزي استان شامل توليد تيشو و كاغذ بسته بندي و چاپ غلتكي با تنوع رنگ بالا بر روي كاغذ بسته بندي آرايشي و دارويي در استان مي‌باشد. عمده توليدات محصولات شيميايي استان شامل انواع قطعات پلاستيكي جهت استفاده در صنايع غذايي، قطعات خودرو و… انواع پوشش لاستيكي و پلاستيكي در كاربردهاي غذايي و صنعتي، پرمنگنات پتاسيم، لوله هاي انتقال آب GRP، پوشش منسوج فايبر گلاس، انواع حلال و روغن‌هاي پايه و … است.

برخي از اولويت‌هاي سرمايه گذاري در اين زيربخش شامل توليد كاغذ بسته بندي غذايي و دارويي با تكنولوژي روز، توليد الياف شيشه و تكميل زنجيره توليد آن از جمله قطعات فايبر گلاس و …، توليد محصولات آرايشي بهداشتي با تكنولوژي برتر، توليد انواع رنگ صنعتي، نساجي و خوراكي و صنايع  مولد كالاهاي بهداشتي و دارويي مي‌باشد.

 

صنايع فلزي

وجود معادن فلزي غني اعم از بزرگترين معدن سرب و روي خاورميانه، معادن مس و واحدهاي فرآوري با ظرفيت توليد بالا در استان، از ظرفيت‌هاي مهم اين بخش است. اولويت‌هاي سرمايه گذاري در صنايع فلزي غيرآهني شامل ايجاد صنايع پائين دستي جهت توليد محصولات مبتني بر روي و مس، توليد شمش آلومينيوم با توجه به ظرفيت مناسب معادن آلوميت استان و توليد انبوه صنايع دستي استان مي‌باشد. همچنين تكميل زنجيره توليد از جمله توليد سازه‌هاي فلزي پيش‌ساخته، انواع ورق‌هاي فولاد با پوشش و بدون پوشش از جمله اولويت‌هاي سرمايه گذاري صنايع فلزي آهني مي‌باشد.

صنايع كاني هاي غيرفلزي

عمده توليدات استان شامل معادن شن و ماسه كوهي، انواع مختلف سيمان و گچ، خاك‌هاي صنعتي شامل كائولن، فلدسپات و مواد  معدني همانند سيليس، سنگ‌هاي گرانيت و تراورتن، سنگ لاشه، آهك، خاك رس، بازالت و پرليت مي‌باشد. برخي از اولويت‌هاي سرمايه گذاري در اين زيربخش شامل توليد كاشي و سراميك صادرات محور، فراوري سيليس، فرآوري خاك‌هاي صنعتي، توليد انواع فرو آلياژها، سنگبري با تكنولوژي مدرن است.

بخش معدن

ظرفيت‌ها و اولويت‌هاي سرمايه گذاري بخش معدن استان زنجان از ديدگاه زمين شناختي گستره استان زنجان داراي ويژگي‌هاي خاص و ممتازي است و بيش از ۳۵ نوع از انواع مواد معدني منحصربه فرد موجود در بخش فلزي، غيرفلزي، سنگ‌هاي تزئيني متنوع و مصالح ساختماني كشور را در خود جاي داده است.

وجود حدود ۵۰۰ ميليون تن ذخيره معدني فلزي و غيرفلزي اكتشاف شده قطعي و امكان تأمين انرژي لازم از مزيت‌هاي اين بخش جهت ايجاد واحدهاي فرآوري مواد معدني مي‌باشد. استان زنجان داراي رتبه هفتم كشور به لحاظ ارزش افزوده اين بخش بوده و به دنبال جذب سرمايه گذاران براي سرمايه گذاري در زمينه اكتشاف، استحصال و فرآوري سنگ‌هاي معدني با تكنولوژي روز دنيا است. از اهم ظرفيت‌هاي بخش معدن استان مي‌توان به موارد ذيل اشاره نمود.

وجود ذخاير معدني متنوعي از جمله بزرگترين معدن سرب و روي خاورميانه، آلونيت، طلا، كائولن، خاكهاي صنعتي، فلدسپات، براسيت، نمك خوراكي و صنعتي) و پرليت، تالك، بنتونيت، منيزيت، ذخاير عظيم سيليس، مواد اوليه سيمان، پتاس سنگي، فسفات، سلستين، باريتين و انواع سنگ‌هاي تزئيني شامل گرانيت، چيني و تراورتن، گچ، آهك، سنگ لاشه و مالون ساختماني، نمك آبي، آهن، مس، منگنز، روي و …

اوليت سرمايه گذاري در بخش معدن زنجان

از اولويت هاي سرمايه گذاري در اين بخش مي توان به فرآوري مواد معدني موجود در استان مانند سيليس، فلدسپات، گچ، آهك، سنگ هاي تزييني و ساختماني با تكنولوژي روز، منيزيم با بهره برداري از معادن دولوميت استان، ايجاد واحدهاي بازيافت كامل فلزات سنگين از پسماندهاي روي، فروآلياژها و…، اكتشاف و بهره برداري از مواد معدني مس و پلي متال، فسفات، نيكل، آلومينيوم، سرب و روي، سنگ آهن و طلا اشاره كرد.

بخش كشاورزي

استان زنجان به سبب موقعيت جغرافيايي ممتاز، شرايط آب و هوايي متنوع، تابش مناسب آفتاب، خنك بودن نسبي هوا و ارتفاع مناسب نسبت به سطح دريا، از چشم انداز مناسبي براي توسعه در اين بخش برخوردار است.

براساس طبقه بندي اقليمي، ۱۱ نوع اقليم شامل سه ناحيه آب و هوايي سردسيري، معتدل و نيمه گرمسيري در اين استان زنجان وجود دارد. ميانگين ارتفاع استان بيش از ۱۵۰۰ متر از سطح درياست.

شهرستان طارم با متوسط ارتفاع ۶۳۰متر از سطح دريا كم ارتفاع‌ترين و شهرستان خدابنده با متوسط ارتفاع ۱۹۷۰ متر از سطح دريا مرتفع‌ترين شهرستان استان مي‌باشد. در استان زنجان حدود ۳ميليون تن محصولات كشاورزي و دامي توليد مي‌شود كه اين ميزان حدود ۷۳/۴درصد توليدات زراعي، ۱۵/۷درصد توليدات باغي ۱۰/۲ توليدات دامي و ۰.۵۸درصد توليدات شيلات است. از كل ميزان توليدات كشاورزي و دامي استان، حدود ۱ميليون تن در داخل استان مصرف مي‌شود و با سرمايه گذاري مناسب، امكان صادرات مازاد توليد به خارج از استان و يا استفاده در صنايع تبديلي و فرآوري وجود دارد.

سرمايه گذاري در زنجان | رتبه استان زنجان در توليد محصولات كشاورزي كشور

زنجان در كشت زيتون رتبه اول كشور در لوبيا دوم در زردآلو و قيسي رتبه سوم در فندق چهارم در انگور ششم در پياز هفتم در سيب زميني دهم در سيب درختي هشتم و در توليد  انار رتبه يازدهم كشور را دارا مي‌باشد.

زير بخش زراعت

استان زنجان بدليل شرايط اقليمي مناسب در توليد برخي محصولات زراعي از مزيت نسبتا بالايي برخوردار است. از ۶۸ نوع محصول زراعي استان مي‌توان به كشت غلات (گندم ، برنج و …)، سبزي و صيفي (سيب زميني، پياز، گوجه فرنگي، سير، كرفس و …)، حبوبات (باقلا، نخود فرنگي، عدس، لوبيا و …) و محصولات صنعتي (چغندر قند) اشاره كرد. ايجاد سايت‌هاي بوجاري و ساماندهي بذور خود مصرفي غلات با توجه به ضرورت استفاده از بذور سالم و كمك به توليد پايدار محصول گندم و جو و فرآوري محصولات زراعي (سيب زميني، پياز، گوجه فرنگي، لوبيا، سير و گياهان دارويي) اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري در اين زيربخش مي‌باشند.

 

 

ظرفيت توليد محصولات زراعي بر حسب (هزار تن)

ميزان توليد ساليانه گوجه فرنگي ۲۸۰، پياز ۱۸۷،  سيب زميني ۲۱۲، هندوانه، ۱۱۰ گندم ۵۱۰، سير ۸۴، خيار ۱۹، لوبيا ۳۵ هزارتن مي‌باشد كه قادر است بخشي از توليدات مازاد بز ظرفيت مصرف داخلي را صادر نمايد.

زير بخش باغباني

در سال ۱۳۹۶ سطح زيركشت محصولات باغي ۷۹۰۹۲ هكتار بوده كه از اين مقدار سطح زير كشت باغات بارور ۵۴۳۹۴ هكتار و باغات غيربارور ۲۴۶۹۸ هكتار مي‌باشد. عملكرد بالا در واحد سطح و سوددهي بالا از جمله مزيت‌هاي اين زيربخش مي‌باشد. از جمله اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري در اين زيربخش مي‌توان به فرآوري (ميوه سيب درختي، انگور، زردآلو، انار) اشاره كرد.

ميزان توليد ساليانه محصولات باغي استان زنجان (۱۳۹۶) بر حسب هزار تن

انگور۲۲۰، سيب ۱۵۷، زيتون ۴۵ ، زردآلو ۳۵، كشمش ۳۵،  انار 20 هزار تن

زير بخش دام و طيور

شرايط اقليمي استان زنجان يكي از مناسب‌ترين اقليم‌هاي پرورش دام و طيور در سطح كشور است و به همين سبب استان زنجان يكي از قطب‌هاي مهم دامداري كشور به شمار مي‌آيد. انواع محصولات دامي استان مانند شير خام، گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ و عسل، علاوه بر تأمين نياز استان، بخشي از نياز استان‌هاي همجوار را نيز تأمين مي‌نمايد. پرورش صنعتي گوسفند چند قلوزاي افشاري از طرح‌هاي مهم استان مي‌باشد. از ويژگي‌هاي گوسفند اصلاح نژاد شده توان چند قلوزايي، بهبود سرعت رشد، بهبود ضريب تبديل غذايي اشاره كرد. از جمله اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري اين زيربخش احداث سردخانه زير صفر، فرآوري و بسته بندي محصولات پروتئيني، مشاركت با واحدهاي لبنياتي موجود جهت تكميل و توسعه مي‌باشد.

استان زنجان از قطب‌هاي مهم دامداري غرب ايران به شمار مي‌آيد. فعاليت‌هاي دامداري به شيوه‌هاي صنعتي و سنتي انجام مي‌شود. توليدات دام، طيور و زنبور عسل در استان زنجان معادل 2درصد از كل توليدات بخش امور دام كشور مي‌باشد. انواع محصولات دامي استان مانند شير خام، گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، ماهي و عسل، علاوه بر تأمين نياز استان، بخشي از نياز استان‌هاي همجوار را نيز تأمين مي‌نمايد. در سال1394 ميزان توليدات دامي استان بالغ بر 243251 تن بوده است؛ اين مقدار شامل 186049 تن شير، 16498 تن گوشت قرمز، 31351 تن گوشت طيور صنعتي، 8700 تن تخم مرغ صنعتي و 653 تن عسل مي‌باشد. همچنين در سال 94 ميزان توليد جوجه يك روزه 41965275 قطعه بوده است.

محصولات شيلات ظرفيت زنجان ( سال ۱۳۹۶ )

انواع ماهيان سرد آبي (قزل آلا) و انواع ماهيان گرم آبي ۱۴۶۱۲ (تن) توليد بچه ماهي قزل آلا ۱۴ ميليون قطعه توليد ماهيان زينتي و ۶۰۰ هزار قطعه در استان توليد مي‌شود.

زيربخش صنايع تبديلي و تكميلي

صنايع تبديلي و تكميلي كه به فرآوري و عمل آوري مواد نباتي، حيواني، زراعي، باغي، شيلاتي، دام و طيور و جنگل و مرتع مي‌پردازد؛ از جمله صنايعي است كه نقش و تاثير بسياري از ابعاد مختلف در بخش كشاورزي دارد. در استان زنجان حدود ۳ميليون تن محصولات كشاورزي و دامي توليد مي‌شود. از كل ميزان توليدات كشاورزي و دامي استان، حدود ۱ميليون تن در داخل استان مصرف مي‌شود و مازاد آن مي‌تواند براي توسعه صنايع تبديلي و فرآوري استفاده شود. اين استان از توليدكنندگان برتر كشور در زمينه توليد كشمش مي‌باشد. فرآوري سبزي و صيفي و ميوه جات و گوشت (قرمز، مرغ و ماهي و ايجاد سردخانه) از جمله اولويت‌هاي سرمايه گذاري اين زيربخش مي‌باشد.

بخش گردشگري

استان زنجان به دليل برخورداري از جاذبه‌هاي فرهنگي و تاريخي همچون بزرگ‌ترين گنبد خشتي جهان از شاهكارهاي معماري ايران در دوره ايلخاني، طولاني‌ترين بازار سنتي كشور به سبك معماري دوره قاجاريه، بناي تاريخي بينظير رختشويخانه با معماري منحصر به فرد در قلب بافت تاريخي شهر، جاذبه‌هاي طبيعي همچون غار زيباي كتله خور با فضاي قابل بازديد و برگزاري سالانه جشنواره هاي متعدد (اكو، آش) در سطح بين المللي، ملي و استاني مورد توجه بسياري از گردشگران محلي، منطقه‌اي و خارجي قرار گرفته است.

آثار تاريخي استان زنجان

آثار تاريخي استان زنجان شامل ابنيه‌هاي تاريخي (گنبد سلطانيه، رختشويخانه، عمارت ذوالفقاري، دارايي، چهل پله)، مراكز تاريخي تجاري (بازارها، كاروانسراها)، قلعه‌هاي باستاني (بهستان، قلعه روستاي گلابر)، مساجد تاريخي مسجد جامع، حسينيه، چهل ستون و مساجد تاريخي قروه و سجاس و … )، امامزاده‌ها (سيد ابراهيم، قاسم و …) مقبره‌ها، بقعه‌هاي تاريخي، آتشكده، موزه‌ها (مردان نمكي، مردم شناسي و …) مي‌باشد.

ايجاد سايت موزه در سطح بين المللي از جمله اولويت‌هاي سرمايه گذاري در اين بخش مي‌باشد. وجود مناطق نمونه گردشگري در دو سطح بين المللي و ملي با مجموعه‌اي از جاذبه‌هاي تاريخي، طبيعي و فرهنگي منحصر به فرد از جمله گنبد سلطانيه، غار كتله خور، كوه پنج على قيدار، سهرورد، قلعه بهستان، قلعه شيت، سد گلابر و … فضاي بسيار مناسبي را براي ايجاد طرح‌هاي جديد گردشگري و احداث هتل در سطح استان فراهم نموده است.

وجود روستاهاي هدف گردشگري با مجموعه‌اي از جاذبه‌هاي تاريخي، طبيعي و فرهنگي از جمله مشرف به رودخانه‌ها و دره‌هاي زيبا، واقع شدن در مسير كوهستاني، همجواري با جاذبه‌هاي مهم تاريخي، بافت سنتي زيبا با حفظ معماري‌هاي سنتي، صخره‌اي و بعضا پلكاني شكل، آبشارهاي طبيعي، با فرهنگ، آداب و رسوم و سنن بسيار غني، زمينه‌هاي سرمايه گذاري را براي ايجاد و توسعه اقامتگاه‌هاي بوم گردي، سايت‌هاي تفريحي و تفرجگاه‌هاي گردشگري فراهم نموده است.

صنايع دستي

ظرفيت‌ها و اولويت‌هاي سرمايه گذاري در بخش صنايع دستي استان زنجان استان زنجان قطب توليد صنايع دستي فلزي كشور از جمله مس، مليله، چاقو، چلنگري و.. مي‌باشد. وجود بيش از ۸۰ نوع رشته اصيل، متنوع و بومي صنايع دستي در سطح استان شامل صنايع دستي فلزي، چارق دوزي، فرش دستباف، گليم، سراجي سنتي (مصنوعات چرمي)، تراش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي از جمله ظرفيت‌هاي اين بخش هستند. ايجاد شهرك‌ها، بازارچه‌ها و فروشگاه‌هاي دائمي صنايع دستي جهت عرضه مستقيم توليدات صنعتگران استان به بازارهاي مصرف و بسته بندي صنايع دستي جهت صادرات از جمله اولويت‌هاي سرمايه گذاري در اين بخش‌اند.

 

سرمايه گذاري در زنجان | مزيت اجمالي اقتصاد استان زنجان

برخورداري از موقعيت جغرافيايي و وجود شبكه ريلي و جاده‌اي مناسب، ذخاير و منابع معدني قابل توجه، ظرفيت‌هاي كشاورزي و دامي، مراكز آموزش عالي، فني و حرفه‌اي و نيروي انساني متخصص و ماهر، رويكرد و جهت گيري فعاليت‌ها:

ايجاد و توسعه در زمينه‌هاي ساخت تجهيزات الكتريكي، استخراج كاني‌هاي فلزات غير آهني، پوشاك و منسوجات

فهرست فعاليت هاي پيشران و داراي اولويت

ماشين آلات و دستگاه‌هاي برقي، وسايل ارتباطي و تجهيزات پزشكي

1- ساخت انواع الكتروموتور ژنراتوروترانسفورماتور باكدآيسيك ۳۱۱۰

۲- ساخت دستگاه ها و وسايل توزيع و كنترل نيروي برق باكدآيسيك ۳۱۲۰

۳- ساخت انواع انبارهاكومولاتور ، پيل وباطري باكدآيسيك ۳۱۴۰

۴- ساخت لامپهاي الكتريكي و تجهيزات روشنائي باكدآيسيك ۳۱۵۰

۵- ساخت ساير تجهيزات الكتريكي طبقه بندي نشدهكدآيسيك ۳۱۹۰

6- ساخت فرستنده هاي تلويزيوني و راديوئي و دستگاههاي ارتباط تلفني با كدآيسيك ۳۲۲۰

7- ساخت تجهيزات پزشكي و جراحي و وسايل ارتوپدي با كدآيسيك ۳۳۱۱

۸- ابزارها و وسايل ويژه اندازگيري بازبيني ازمايش دريانوردي ومقاصدبا كدآيسيك  ۳۳۱۲

9- ساخت ابزارهاي اپتيكي و تجهيزات عكاسي با كدآيسيك  ۳۳۲۰

نساجي ، پوشاك و چرم

۱۰- آماده سازي وريسندگي الياف نساجي بافندگي  با كدآيسيك ۱۷۱۱

11- عمليات تكميلي منسوجاترنگرزي، چاپ، تكميل با كدآيسيك ۱۷۱۲

۱۲- توليد انواع پارچه و كالاهاي كشباف و قلاب باف با كدآيسيك ۱۷۳۰

۱۳- توليد پوشاك، باستثناي پوشاك از پوست خزدار با كدآيسيك  ۱۸۱۰

14- ساخت انواع كفش با كدآيسيك  ۱۹۲۰

سرمايه گذاري در زنجان | عناوين طرح هاي مرتبط با صنايع تبديلي

 • صنايع بسته بندي پودري،گرانول حبوبات وغلات
 • مجتمع‌هاي توليد و نگهداري سردخانه دو مداره محصولات كشاورزي
 • صنايع فرواري محصولات دامي استان به صورت گوشت قطعه و بسته بندي شده مرغ ماهي و گوشت دامي
 • صنايع تبديلي گياهان داوريي به صورت دارو، عرقيات پودر پماد و دمنوش
 • صنايع بسته بندي عسل، مربا، مارمالاد و پوره ميوه
 • صنايع فراوري ميوه هاي استان بصورت كنسانتره و آميوه طبيعي
 • صنعت توليد مالت و نوشابه‌هاي غيرالكلي
 • توليد مكمل‌هاي خوراكي انسان
 • صنايع توليد روغن و كره گياهي
 • صنايع پلاستيك سازي ظروف مورد نياز صنايع غذايي
 • صنايع توليد رب و انواع سس
 • صنايع فراوري سيب زميني بصورت خلال و چيپس
 • صنايع توليد ميوه خشك و لواشك از محصولات كشاورزي
 • صنايع لبني مدرن در استان با كيفيت صادراتي
 • طرح شبكه توزيع محصولات غذايي از مزرعه تا سفره
 • طرح سورتينگ بسته بندي محصولات كشاورزي

خدمات قابل ارايه كاردوك به طرح ها و واحدها

 • تهيه طرح توجيهي امكان سنجي طرح با استفاده توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه
 • همكاري در راه اندازي طرح هاي صنعتي

   براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: سرمايه گذاري در زنجان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۵۴:۳۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

تمام كساني كه در زمينه توليد كالا و خدمات فعاليت دارند، يك شماره يا كد اقتصادي بايد دريافت كنند. اين كد 12 رقم است و بر اساس قوانين براي اشخاص حقيقي و حقوقي كه فعاليت‌هاي اقتصادي انجام مي‌دهند، صادر مي‌شود. در واقع هر كسي كه شركت خود را ثبت كرده است، بايد كداقتصادي مخصوص به خود را داشته باشد. از سال 1400 نيز تمامي كسبه براي دريافت جواز كسب و خريد و فروش نياز به دريافت مشاره اقتصادي دارند. بدون كداقتصادي نمي‌توانيد بسياري از اقدامات تجاري را انجام دهيد. ماليات يكي از هزينه‌هايي است كه بايد آن را در نظر بگيريد و از قوانين مربوط به آن مطلع باشيد. براي اطلاع بيشتر مقاله فرار مالياتي را مطالعه نماييد.

براي دريافت مشاوره جهت دريافت كداقتصادي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: دريافت كد اقتصادي

 

 

 

شماره اقتصادي چيست | علت دريافت كد اقتصادي

به واسطه كد اقتصادي شركت‌ها يا اشخاص حقيقي در واحد مالياتي شناسايي مي‌شوند. اين كد در واقع يك شماره ۱۲رقمي كه براي تمام كساني كه به توليد كالا و ارائه خدمات در كشور مي‌پردازند صادر مي‌شود. شماره اقتصادي دوازده رقمي هم به اشخاص حقيقي و هم به اشخاص حقوقي اهدا مي‌شود.

همه صاحبان شركت‌ها و مشاغل مطابق قانون موظف به دريافت شماره اقتصادي هستند. موسسين شركت مي بايست ابتدا شركت خود را به ثبت برسانند. پس از ثبت شركت طي دوماه مالكان شركت بايد در دارايي تشكيل پرونده بدهند و درخواست دريافت كداقتصادي شركت خود را اعلام نمايند.

اشخاص حقيقي به راحتي مي‌توانند با ارسال درخواست در سامانه امور مالياتي اقدام به دريافت شماره اقتصادي نمايند. بعد از سال 1400 تمامي متقاضيان واحدهاي صنفي نيز بايد براي صدور جواز اقدام به دريافت شماره اقتصادي نمايند. براي اطلاع از نحوه دريافت و صدور پروانه كسب كليك كنيد.

مزاياي دريافت كد اقتصادي براي شركت ها

دريافت كد اقتصادي مزاياي زيادي براي صاحبان شركت‌ها خواهد  داشت. به همين دليل دريافت اين شماره ۱۲قمي براي همه شركت‌ها الزامي است. در زير مزاياي مهم دريافت كداقتصادي براي شركت‌ها را نام برده ايم:

 • صاحبان شركت ها با دريافت كداقتصادي مي‌توانند كارت بازرگاني  خود را نيز اخذ نمايند.
 • با دريافت كداقتصادي امكان شركت در مزايده‌ها نيز فراهم خواهد شد.
 • اخذ كداقتصادي به صاحبان شركت ها امكان صدور فاكتور براي كالاي‌هاي خود را مي‌دهد.
 • امكان باز كردن حساب در بانك براي شركت از ديگر مزاياي دريافت كد اقتصادي مي‌باشد.
 • صاحبان شركت‌ها پس از دريافت شماره اقتصادي مي‌توانند در مناقصات مختلف شركت نمايند‌.
 • با اخذ اين كد امكان عقد قرارداد با شركت‌هاي دولتي فراهم مي‌شود.

مدارك مورد نياز شماره يا كد اقتصادي

براي دريافت كد اقتصادي متقاضي مي‌بايست برخي مدارك را جمع آوري و ارائه نمايد. اين مدارك به شرح زير مي‌باشند:

مدارك مورد نياز براي اشخاص حقيقي

 • شناسنامه
 • كارت ملي
 • شماره موبايل به نام متقاضي
 • آدرس واحد و تاييديه كد پستي
 • شماره حساب و شعبه بانك

مدارك مورد نياز براي اشخاص حقوقي

شناسنامه و كارت مدير عامل

شماره همراه به نام مدير عامل

اساسنامه شركت

شماره ملي شركت

آدرس و كدپستي واحد

روش دريافت شماره اقتصادي

براي دريافت كداقتصادي هم اشخاص حقيقي و هم اشخاص حقوقي مي‎‌بايست در سامانه tax.gov.ir ثبت نام نمايند، در مرحله اول اين مدارك توسط مسئولين اين مركز بررسي شده و پس از ارسال پيامك نام كاربري و رمز عبور مي‌توانيد وارد پرتابل خود شده و مدارك مربوطه را ارسال نماييد.

در مرحله بعد اين مدارك براي اداره نظارت و پيگيري ارسال مي‌شوند‌. سپس اين اداره نيز مدارك را براي اداره كل اطلاعات و اداره شماره اقتصادي مي‌فرستد تا مورد برسي قرار گيرند. مسئولين اين دو اداره پس از بررسي و تاييد مدارك كارت اقتصادي شركت را صادر خواهند كرد. در نتيجه كد اقتصادي در اختيار شركت قرار مي‌گيرد و براي اشخاص حقيقي شماره اقتصادي صادر خواهد شد.

براي اطلاع از مراحل پلمپ دفاتر قانوني كليك كنيد.

هزينه دريافت كد اقتصادي

هزينه تشكيل پرونده اخذ كداقتصادي در صورت تكميل بودن مدارك و داشتن سند اداري يا اجاره نامه هلوگرام دار اداري در مؤسسات خدمات اداري مختلف، متفاوت است؛ هزينه آن از ۶۰۰ الي ۹۰۰ هزار تومان شايد هم بالاتر متغير مي‌باشد.

براي دريافت مشاوره جهت دريافت كداقتصادي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متدوال

آيا نحوه دريافت كد اقتصادي براي اشخاص حقيقي و حقوقي با هم تفاوت دارد؟

خير براي دريافت كد اقتصادي افراد حقيقي و حقوقي بايد به يك روش عمل نمايند.

كد اقتصادي به چه منظور صادر مي شود؟

كد اقتصادي به منظور شناسايي شركت ها در واحد مالياتي صادر مي گردد.

 

منبع: دريافت كد اقتصادي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: دريافت كد اقتصادي،
موضوع:
[ ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۲۰:۳۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آدرس اداره صنايع و معادن استان فارس چيست؟ بسياري از كسب و كارها و صاحبان مشاغل براي دريافت خدمات مربوطه، بايد به اداره صنايع معادن مراجعه كنند. اما قبل از مراجعه بايد بدانيد كه بسياري از اين خدمات به صورت اينترنتي از طريق سامانه بهين ياب ارائه مي‌شود. كارشناسان كاردوك به شما براي دريافت خدمات هر چه بهتر راهنمايي لازم را ارائه مي‌دهند.

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: صنايع و معادن استان فارس

 

آدرس اداره صنايع و معادن و تجارت استان فارس

آدرس و اطلاعات مهم در مورد صنعت، معدن و تجارت استان فارس به شرح زير مي‌باشد:

آدرس اداره صنعت و معدن استان فارس :
شيراز ، بلوار چهل مقام _ سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس (ساختمان شهيد امين زاده _ شماره يك)
شيراز، بلوار زند، خيابان 7 تير (بيست متري سينما سعدي) ، نبش ارديبهشت (ساختمان شهيدان ايزدي _ شماره دو)
 
شماره تماس:
۳۲۲۸۰۶۳۱ – ۳۲۲۸۰۶۳۲ – ۳۲۲۸۰۶۳۳
 
آدرس ايميل: imt@farsimt.ir
 
آدرس وب سايت:   frs.mimt.gov.ir

ساعات كاري : از شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت و نيم تا دو نيم (7:30 تا 14:30) و پنجشنبه ها از ساعت (7:30 تا 14:15)

خدمات صنايع معادن استان فارس

تمام كساني كه با حوزه صنعت، معدن و تجارت درگير هستند مي‌دانند كه اين سازمان خدمات بسياري از گرفتن وام تا ارائه جواز را انجام مي‌دهد. مهم‌ترين خدمات صنعت و معدن عبارتند از؛

بررسي و ارائه جواز و پروانه براي طرح‌هاي صنعتي

ارائه واحدي با امكانات صنعتي در شهرك‌هاي صنعتي

ارائه وام براي طرح‌هايي با توجيه اقتصادي

ارائه سهميه مواد اوليه

اعلام آمارهاي واحدهاي توليدي و صنعتي

و….

خدمات الكترونيكي صنايع معادن

سازمان صنايع، معادن و تجارت (صمت) با توجه به پيشرفت تكنولوژي همانند ساير حوزه‌ها بسياري از خدمات خود را به صورت آنلاين و از طريق اينترنت ارائه مي‌دهد. بهين ياب يكي از جامع‌ترين سامانه هاي مربوطه به صنايع، معادن و تجارت كشوري است.

خدمات قابل ارائه كاردوك

شركت كاردوك به صاحبان مشاغل و كارآفرينان در تمامي مراحل انجام پروژه خدمات ارائه مي‌دهد. شما مي‌توانيد در زمينه‌هاي زير با كارشناسان تماس گرفته و راهنمايي لازم را دريافت كنيد.

مشاوره كسب و كار

اصلاح طرح توجيهي و نوشتن طرح توجيهي

انجام تمام امور مربوط به سامانه بهين ياب

عيب يابي پروژه

مكان يابي و اجراي پروژه

دريافت جواز تاسيس صنعتي و پروانه بهره برداري

تامين مالي و دريافت وام

تامين تجهيزات و معرفي دستگاه هاي مناسب

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: صنايع و معادن استان فارس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۵۳:۲۹ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آدرس اداره صنايع و معادن استان خوزستان چيست؟ بسياري از كسب و كارها و صاحبان مشاغل براي دريافت خدمات مربوطه، بايد به اداره صنايع معادن مراجعه كنند. اما قبل از مراجعه بايد بدانيد كه بسياري از اين خدمات به صورت اينترنتي از طريق سامانه بهين ياب ارائه مي‌شود. كارشناسان كاردوك به شما براي دريافت خدمات هر چه بهتر راهنمايي لازم را ارائه مي‌دهند.

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: صنايع و معادن خوزستان

 

 

آدرس اداره صنايع و معادن و تجارت استان خوزستان

آدرس و اطلاعات مهم در مورد صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان به شرح زير مي‌باشد:

آدرس اداره صنعت و معدن استان خوزستان :

اهواز ، بلوار شهيد سردار قاسم سليماني، روبه روي زيتون كارمندي، جنب رستوران گردان _ صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان

 

 

 

شماره تماس:

۰۶۱-۳۴۴۴۲۰۲۷ – ۲۸

 
آدرس ايميل: khozestan@mim.gov.ir
 
آدرس وب سايت: khz.mimt.gov.ir

ساعات كاري : از شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت و نيم تا دو نيم (7:30 تا 14:30) و پنجشنبه ها از ساعت (7:30 تا 13:30)

خدمات صنايع معادن استان خوزستان

تمام كساني كه با حوزه صنعت، معدن و تجارت درگير هستند مي‌دانند كه اين سازمان خدمات بسياري از گرفتن وام تا ارائه جواز را انجام مي‌دهد. مهم‌ترين خدمات صنعت و معدن عبارتند از؛

بررسي و ارائه جواز و پروانه براي طرح‌هاي صنعتي

ارائه واحدي با امكانات صنعتي در شهرك‌هاي صنعتي

ارائه وام براي طرح‌هايي با توجيه اقتصادي

ارائه سهميه مواد اوليه

اعلام آمارهاي واحدهاي توليدي و صنعتي

و….

خدمات الكترونيكي صنايع معادن

سازمان صنايع، معادن و تجارت (صمت) با توجه به پيشرفت تكنولوژي همانند ساير حوزه‌ها بسياري از خدمات خود را به صورت آنلاين و از طريق اينترنت ارائه مي‌دهد. بهين ياب يكي از جامع‌ترين سامانه هاي مربوطه به صنايع، معادن و تجارت كشوري است.

خدمات قابل ارائه كاردوك

شركت كاردوك به صاحبان مشاغل و كارآفرينان در تمامي مراحل انجام پروژه خدمات ارائه مي‌دهد. شما مي‌توانيد در زمينه‌هاي زير با كارشناسان تماس گرفته و راهنمايي لازم را دريافت كنيد.

مشاوره كسب و كار

اصلاح طرح توجيهي و نوشتن طرح توجيهي

انجام تمام امور مربوط به سامانه بهين ياب

عيب يابي پروژه

مكان يابي و اجراي پروژه

دريافت جواز تاسيس صنعتي و پروانه بهره برداري

تامين مالي و دريافت وام

تامين تجهيزات و معرفي دستگاه هاي مناسب

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: صنايع و معادن خوزستان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۲۳:۳۹ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آيا با مشاغل پر درآمد براي زنان آشنايي داريد؟ امروزه كسب درآمد مي‌تواند براي هر خانمي مفيد باشد، چون احساس قوي بودن و موفقيت را به او منتقل مي‌كند. يكي از دلايل مهم پرطرفدار بودن برخي از مشاغل، درآمد بالاي آن است. با توجه به افزايش خانم‌هاي تحصيل كرده و تمايل آن‌ها به انجام فعاليت‌هاي اجتماعي و كسب درآمد، تعداد خانم‌هاي شاغل روز به روز در حال افزايش است. در اين مقاله به سراغ راهكارهايي مي‌رويم كه شايد در نگاه اول سودآور به نظر نرسند اما مي‌توانند شما را به استقلال مالي برسانند. براي دريافت مشاوره كسب و كار كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاغل پر درآمد براي خانم‌ها مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 مشاغل پردآمد براي زنان

 

 

مشاغل پر درآمد براي خانم‌ها

وقتي از شغل پردرآمد براي خانم‌ها صحبت مي‌كنيم، ذهن اكثر افراد به دنبال مشاغل معروف و جامعه پسند مثل پزشكي، پرستاري و يا مهندسي كشيده مي‌شود. در مورد آن‌ها همه ما مطالب زيادي خوانده‌ايم اما در اين ميان مشاغلي هستند كه ضمن سرمايه كم مي‌توانند به شما كمك كنند تا درآمد بسيار بالايي داشته باشيد. در ادامه به چند نمونه از مهم‌ترين مشاغل پردرآمد براي خانم‌ها اشاره كرده ايم، مي‌توانيد از خلاقيت خود استفاده كرده و شغل خودتان را پيدا كنيد. اين موضوع را هم در نظر داشته باشيد هر شغلي كه بخواهيد شروع كنيد نياز به مهارت‌هايي داريد، براي درك بهتر موضوع مقاله مهارت شغلي را بخوانيد.

1- پرورش گياه

استفاده از گل و گياه در تزئينات خانگي رو به افزايش است. اگر شما هم از علاقه مندان به گل و گياه هستيد، پرورش گياه كار مناسبي براي شما است. پرورش گياه از جمله مشاغلي است كه براي شروع به هزينه‌ي اوليه كمي نياز دارد. حتي مي‌توانيد به طور تخصصي فقط روي يك گياه كار كنيد و درآمد به دست آوريد؛ مثلاً كاكتوس.

بله درسته. پرورش كاكتوس مي‌تواند يك شغل پردرآمد با سرمايه‌ي بسيار كم براي خانم‌ها باشد. مي‌توانيد اين كار را به راحتي در اينترنت و شبكه‌هاي مختلف مجازي پيدا كنيد. هزينه اوليه براي خريد مواد لازم جهت شروع كار بسيار پايين است و در مقابل سود خوبي نصيبتان مي‌شود. اين كار به مكان زيادي نياز ندارد، مي‌توانيد از بالكن منزل و يا حياط خانه خود براي شروع استفاده كنيد. محصول به دست آمده را مي‌توانيد در گلفروشي‌ها و يا اينستاگرام به فروش برسانيد.

در صورتي كه به طور مستمر اين كار را انجام دهيد از سودي كه به دست مي‌آيد مي‌توانيد يك مكان مناسب براي پرورش كاكتوس‌هاي خود پيدا كنيد.

2- مشاغل پر درآمد زنان | فروش غذاهاي فوري

شايد تعجب كنيد كه پختن غذا مي‌تواند براي خانم‌ها پردرآمد باشد. اما چه بپذيريد يا نه، اين يك واقعيت است. غذا هيچ وقت نمي‌تواند جزو مشاغل كم درآمد محسوب شود. با گرفتن مجوزهاي لازم (مجوز بهداشت و…) مي‌توانيد اين كار را شروع كنيد.

به عنوان مثال مي‌توانيد روي فروش فلافل كار كنيد. هزينه مواد لازم براي تهيه اين غذاي خوشمزه بسيار كم است. نخود، روغن، نان فانتزي و يكسري از ادويه‌ها و چاشني‌ها، پايه‌ي اصلي تشكيل دهنده اين غذاي معروف است. سودي كه شما از اين كار به دست مي‌آوريد حيرت آور است. بنابراين به سادگي از كنار فلافل فروشي‌ها رد نشويد، بدانيد كه كلي سود پشت اين غذاي خوشبو و خوشمزه پنهان شده است.

3- فروش گياهان دارويي

عليرغم پيشرفت چشم‌گير پزشكي، اين روزها بيشتر مردم علاقه بسيار زيادي به گياهان دارويي و طب سنتي پيدا كرده‌اند. داشتن يك عطاري و حتي افتتاح يك سايت فروش گياهان دارويي مي‌تواند براي خانم‌ها كسب و كاري بسيار سودآور را به دنبال داشته باشد. شما مي‌توانيد هم خودتان آن را پرورش دهيد و يا به صورت عمده خريداري كرده و خرده بفروشيد. در هر صورت توليد و تكثير و همچنين خريد عمده اين گياهان، سرمايه كمي مي‌خواهد و به سادگي مي‌توانيد اين كار را آغاز كنيد.

البته اگر به صورت تخصصي روي يك يا چند گياهِ به خصوص هم كار كنيد، به نتيجه مطلوب مي رسيد. مثلاً تحقيق كنيد در شهرتان چه گياهان دارويي رشد بهتري دارند و تقاضا براي آن زياد است. اين كار ضمن كسب سود بيشتر باعث مي‌شود در حوزه پرورش و يا فروش يك گياه خاص متخصص شويد.

4- مشاغل پر درآمد زنان | برنامه‌نويسي حرفه‌اي

اينترنت، جزء جدانشدني از زندگي بشر شده است. هر روز برنامه‌ها و سايت‌هاي مختلفي روي كار مي‌آيند و محصولات و خدمات بسيار زياد و ارزاني را در اختيار كاربران اينترنتي قرار مي‌دهند. شما با داشتن يك لپ تاپ و يادگيري برنامه‌نويسي، مي‌توانيد بهترين سايت‌ها و اپليكيشن‌ها را طراحي كرده و با سود بسيار نجومي به فروش برسانيد. اين كار نيازي به خروج از منزل و صرف وقت در ترافيك و مشكلات روزمره ندارد. پس به راحتي مي‌توانيد در رختخواب و يا پشت ميز اتاقتان اين كار را انجام دهيد.

در صورتي كه بتوانيد يك برنامه نويس حرفه‌اي باشيد و حتي ابداعاتي هم در اين زمينه با كمك خلاقيت‌هاي خودتان انجام دهيد، درآمد ماهيانه‌ شما از چند ده و حتي چند صد ميليون فراتر خواهد رفت.

5- آتليه عكاسي

عكاسي نوعي تفريح براي اكثر افراد جامعه به خصوص خانم‌ها است. اما چرا از اين كار تفريحي كسب درآمد نكنيم؟ اگر در رشته عكاسي درس خوانده‌ايد و يا دوره‌هاي اين كار را گذرانده‌ايد، بهتر است همين حالا براي شروع كار اقدام كنيد. مي‌توانيد كار خود را از گرفتن عكس‌هاي تبليغاتي شروع كرده و با سودي كه به دست مي‌آوريد يك آتليه بزنيد. آتليه عكاسي يكي از شغل‌هاي مناسب و پردرآمد براي خانم‌هاست كه هيچ وقت تعطيلي ندارد چون هميشه سوژه‌هاي زيادي براي عكس گرفتن وجود دارد.

مي‌توانيد فقط در يك حوزه عكسبرداري كنيد. مثلاً به صورت تخصصي روي عكسبرداري از مراسم‌هاي عروسي كار كنيد. سودي كه شما از گرفتن چند عكس از يك عروس و داماد به دست مي‌آوريد، ميليوني است.

6- صنايع دستي

علاقه مردم به هنر و صنايع دستي امروزه شدت بيشتري به خود گرفته است. از اين رو اين صنعت در شهرهاي مختلف رو به رشد است. اگر شما به هنر و صنايع دستي علاقه‌مند هستيد، مي‌توانيد وارد اين كار شده و سود خيلي خوبي به دست آوريد.

به عنوان مثال شما مي‌توانيد به صورت تخصصي روي قالي‌بافي به عنوان يك هنر ديرينه كار كنيد. هر شهري به شكلي متفاوت و با طرح‌هاي خاص خود قالي مي‌بافد. مي‌توانيد طرح خاص و ويژه‌ي منطقه خود را شناسايي كرده و روي آن به صورت حرفه‌اي كار كنيد.

7- ترجمه تخصصي

با گسترش علم و دانش نياز به آموزش زبان الزامي است. از طرفي ديگر اگر شما در اين حوزه تخصص داريد اما تا به حال از آن كسب درآمد نكرده‌ايد، مي‌توانيد به ترجمه متون تخصصي زبان اصلي بپردازيد.

به عنوان مثال سايت‌هاي مختلفي وجود دارند كه به دنبال مترجم‌هاي دور كار هستند. به راحتي در منزل بنشينيد و از دانش ويژه‌ي خود كسب درآمد كنيد. حتي مي‌توانيد از طريق برگزاري كلاس‌هاي آنلاين به كساني كه به دنبال آموزش زبان تخصصي مورد نظر خود هستند، زبان ياد بدهيد و كسب درآمد كنيد.

8- معلم موسيقي

دانش موسيقي به فرد كمك مي‌كند زيباترين آهنگ‌ها را بسازد و يا بنوازد. اگر شما مي‌توانيد با صداي ساز خود آهنگ‌هايي زيبايي را بنوازيد از اين توانايي خود در جهت كسب درآمد استفاده كنيد.

به عنوان مثال اگر مسلط به كار با گيتار هستيد مي‌توانيد از طريق برگزاري كلاس‌هاي آنلاين، حضور به عنوان مربي در آموزشگاه‌هاي موسيقي و يا پذيرش هنرجو در منزل خود به اين كار مشغول شويد و كسب درآمد كنيد.

9- محتوا نويسي

امروزه بسياري از سايت‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي براي عرضه محصولات و معرفي خدمات نياز به مقالات و پانويس دارند. پس با داشتن اينترنت و يك لپ تاپ (يا كامپيوتر شخصي) مي‌توانيد براي بسياري از سايت‌ها در زمينه هاي اجتماعي، آشپزي، خانه داري، فيلم و هر موضوعي كار نويسندگي انجام دهيد.

 

آيا مشاغل پر درآمد براي زنان اشباع شده؟

ممكن است براي شروع هر كدام از شغل‌هاي ذكر شده و يا كاري كه در ذهن داريد، بعد از كمي جستجو متوجه شويد كه رقباي زيادي داريد و شما نمي‌توانيد وارد آن بازار شويد. اما در نظر داشته باشيد كه هيچ كاري بي عيب و نقص نيست و مسلما شما هم مي‌توانيد با كمي بررسي نقاط قوت كار خود را پيدا كرده و براي ورود به بازار بر روي آن‌ها مانور دهيد. حتي با يك سرمايه كم هم مي‌توانيد شروع كنيد. توصيه مي‌كنيم مقاله كار با سرمايه كم را مطالعه نماييد و از يا از مشاوره كارشناسان مركز كاردوك بهره مند شويد.

 

جان كلام ما…

تمام ايده‌ها گفته شده براي خانم‌ها، قابليت اجرا دارند. اگر در هيچ كدام از ايده‌هاي بالا تخصص نداريد به راحتي مي‌توانيد با گذراندن دوره‌هاي آن در آموزشكده‌هاي مختلف، در آن‌ها متخصص شويد. بهترين تغيير در زندگي شما به عنوان يك خانم زماني اتفاق مي‌افتد كه بخواهيد تغييري ايجاد كنيد. با توجه به سليقه خودتان با اجراي هر يك از ايده‌هاي بالا مي‌توانيد به درآمدي نجومي برسيد. يادتان باشد از فاصله رويا تا واقعيت، اقدام است.
مركز مشاوره كسب و كار كاردوك به شما براي تحقق اهداف تان خدمات ارائه مي دهد، با استفاده از كمك هاي كارشناسان كاردوك مي توانيد مسير موفقيت را راحت تر بشناسيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاغل پر درآمد براي خانم‌ها مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

آيا وارد شدن به شغل فلافل فروشي از نظر شخصيت كاري مناسب يك خانم است؟

نگاه جامعه ما بيشتر روي مشاغل پزشكي و مهندسي است. اما همه نمي‌توانند پزشك يا مهندس شود و شايد اصلاً علاقه‌اي نداشته باشند. اين ما هستيم كه با كيفيت كار خود و علاقه‌اي كه وارد كار مي‌كنيم، به آن ارزش و اعتبار مي‌بخشيم. اين شغل براي هر خانمي كه به آن علاقه داشته باشد داراي شخصيت كاري است.

آموزش برنامه نويسي را از كجا ياد بگيريم؟

دوره‌هاي برنامه‌نويسي هم به صورت آنلاين و هم به صورت حضوري وجود دارد. با يك جست و جو در سايت‌هاي مختلف و معتبر مي‌توانيد اين دوره‌ها را بگذرانيد. همچنين در مراكز معتبري مثل آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي و يا جهاد دانشگاهي اين دوره‌ها وجود دارند و شما مي‌توانيد تحت آموزش حرفه‌اي قرار بگيريد.

 

مشاغل پردآمد براي زنان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۰۰:۵۴ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

رزومه نويسي يكي از مهم‌ترين اقدامات شما براي ورود به بازار كار است. قبل از نوشتن آن لازم است ابتدا براي خود رزومه‌اي قوي ايجاد بكنيد. داشتن يك رزومه قوي كمك مي‌كند تا مورد توجه كارفرماي خود قرار بگيريد. رزومه نشان دهنده اين است كه شما چه توانايي به خصوصي داريد و چقدر حاضريد براي آن تلاش بكنيد؟ رزومه مي‌تواند يك خلاصه از زندگي حرفه‌اي شما باشد. پس بايد به بهترين شكل ممكن نوشته شود. در ادامه به نكات مربوط به رزومه نويسي اشاره كرده ايم.

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در زمينه رزومه نويسي مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منيع: رزومه نويسي

 

 

رزومه نويسي

شايد فكر كنيد نوشتن يك رزومه قوي كار بسيار سختي است؛ اما برعكس، شما هم مي‌توانيد به صورت حرفه‌اي يك رزومه خوب بنويسيد و موجب تعجب كارفرماي خود شويد. در ادامه با ذكر چند مرحله ساده به شما ياد مي‌دهيم كه چگونه يك رزومه حرفه‌اي بنويسيد. براي اطلاع از ساير نكات مربوط به مصاحبه كاري كليك كنيد.

گام اول در رزومه نويسي | مشخص كردن هدف

در رزومه نويسي بايد به طور كامل براي خودتان مشخص كنيد كه رزومه شما براي گرفتن يك شغل خاص معتبر است و با ساير رزومه‌ها بايد فرق داشته باشد. اگر به دنبال شغل مناسبي براي خود هستيد بايد رزومه خود را در جهت هدف‌تان پر كنيد.

گام دوم در رزومه نويسي | تكميل اطلاعات شخصي

حالا كه شما مي‌دانيد بايد در چه زمينه رزومه بنويسيد بايد اطلاعات شخصي خود را تكميل كنيد. در رزومه نويسي در قسمت اطلاعات بايد نام، نام خانوادگي، آدرس دقيق محل سكونت، تاريخ تولد، شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه خود را يادداشت كنيد.

اگر بتوانيد در رزومه كاري خود از عكس استفاده كنيد، مي‌تواند به عنوان يك امتياز مهم براي شما ثبت شود. گذاشتن يك عكس سه در چهار در رزومه به كارفرما اين احساس را منتقل مي‌كند كه شما براي دريافت اين شغل فكر همه را جا را كرده‌ايد. بنابراين اگر مي‌خواهيد از عكس استفاده كنيد، آن را در بالاي صفحه سمت چپ قرار دهيد.

گام سوم در رزومه نويسي | مشخصات تحصيلي

اين يكي از مهم‌ترين قسمت‌هاي رزومه نويسي به شمار مي‌رود. بايد مدارك تحصيلي خود را بنويسيد. فرقي نمي‌كند كه چند مدرك تحصيلي داريد، همه را به صورت كامل با ذكر دانشگاه محل تحصيل، ذكر كنيد. مقالات نوشته شده توسط شما و همچنين عنوان و نمره دفاع از پايان‌نامه خود را به صورت دقيق ذكر كنيد. يادتان باشد كه كارفرمايان اول از همه به سراغ سوابق تحصيلي شما مي‌روند و اين قسمت را در ابتدا مطالعه مي‌كنند.

گام چهارم در رزومه نويسي | سوابق شغلي

اين مورد نيز يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي رزومه نويسي را تشكيل مي‌دهد. همانطور كه سوابق تحصيلي خود را يادداشت كرده‌ايد به ذكر سوابق شغلي خود نيز بپردازيد. هر چه كه بوده را به صورت ريز و درشت يادداشت كنيد. اين براي كارفرمايان مهم است كه شما در گذشته در چه سِمتي فعاليت مي‌كرديد. پس اين قسمت را با دقت يادداشت كنيد.

گام پنجم در رزومه نويسي | ذكر علاقه‌مندي‌ها

قرار نيست تمام بخش‌هاي رزومه شما فقط به سؤالات كارفرما پاسخ دهد. در اين قسمت مي‌توانيد علايق خود را يادداشت كنيد. يادتان باشد اين علاقه‌مندي در جهت كاري باشد نه مثلاً “علاقه به فلان غذا”. اين بخش الزامي نيست و شما مي‌توانيد از پُر كردن آن خودداري كنيد.

 

نكات مهم در رزومه نويسي و نوشتن يك رزومه خوب

در رزومه نويسي چند نكته ديگر نيز وجود دارد كه بايد به آن دقت كنيد، در ادامه 5 نكته طلايي را برشمرده‌ايم:

1- ساده نويسي

رزومه شما بايد به زبان فارسي باشد. از به كار بردن كلمات پيچيده و غيرقابل فهم خودداري كنيد. طوري بنويسيد كه كارفرما از شما نخواهد يك قسمت را برايش بخوانيد. متن شما بايد ساده، روان و قوي باشد. اگر فكر مي‌كنيد به كار بردن واژه‌هاي پيچيده باعث جذب كارفرما مي‌شود در اشتباه هستيد. اين كار ممكن است ارزش رزومه شما را پيش او پايين آورد.

2- خودتان را ارزيابي كنيد

قبل از رزومه نويسي براي شروع كاري، ببينيد كه به درد اين كار مي‌خوريد و يا اين كار به درد شما مي‌خورد يا نه؟ اگر مي‌خواهيد وارد شغلي شويد كه هيچ علاقه‌اي به آن نداريد، اين موضوع روي قوت رزومه شما تأثير منفي مي‌گذارد و كارفرما به راحتي اين موضوع را مي‌فهمد. پس براي شغلي رزومه بنويسيد كه واقعاً خواهان آن هستيد.

3- مختصر بنويسيد

برخي از افراد فكر مي‌كنند مي‌توانند يك رزومه را در چند صفحه بنويسند و شايد فكر مي‌كنند اين كار روي كارفرما تأثير مثبت مي‌گذارد. اينطور نيست. در رزومه نويسي نبايد معرفي نامه‌تان آنقدر طولاني باشد كه از حوصله كارفرما خارج شود و نبايد آنقدر كوتاه باشد كه كارفرما متوجه نشود كه دقيقاً شما كه هستيد و چه مي‌خواهيد. پس در رزومه نويسي دقت كنيد و از هرگونه زياده‌گويي در متن، جداً خودداري كنيد.

4- نداشتن غلط املايي

هيچ چيزي در يك رزومه نويسي بدتر از داشتن غلط املايي نيست. غلط املايي كيفيت رزومه شما را پايين مي‌آورد و كارفرما فكر مي‌كند كه شما براي كاري كه ميخواهيد انجام دهيد اهميتي قائل نيستيد. فكر نكنيد كه كارفرما چيزي را از قلم مي‌اندازد. او حتي كوچكترين غلط‌هاي املايي را پيدا مي‌كند. مي‌توانيد رزومه خود را چند بار بخوانيد و يا از دوستان خود بخواهيد كه اين كار را برايتان انجام دهند. وقتي از صحت متن خود مطمئن شديد آن را به كارفرما بدهيد تا رزومه شما را بررسي كند.

5- به روزرساني

فرقي نمي‌كند كه رزومه شما به صورت PDF است و يا به صورت ورق كاغذ. بايد هميشه رزومه خود را به روز رساني كنيد و بعد آن را به كارفرما تحويل دهيد. هر چقدر رزومه كاري شما به روز باشد در نگاه كارفرما اين معني را مي‌دهد كه شما انسان فعالي بوده و براي كارهاي خود ارزش و اهميت قائل هستيد.

 

جان كلام ما…

همانطور كه مشاهده كرديد نوشتن يك رزومه كار سختي نيست و شما به راحتي مي‌توانيد به تنهايي اين كار را انجام دهيد. نكته‌اي كه باعث مي‌شود تا رزومه افراد نسبت به سايرين برتري داشته باشد، كيفيت است. سعي كنيد رزومه خود را با كيفيت خوبي بنويسيد تا بتوانيد توجه هر كارفرمايي را به خود جلب كنيد. يادتان باشد كه رزومه شما نشاني از شخصيت شماست، پس براي آن وقت كافي بگذاريد تا بهترين رزومه را بنويسيد. براي اطلاع از نكته هايي كه باعث قوت رزومه مي شوند با مشاوران مركز كاردوك تماس بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه رزومه نويسي مي توانيد با شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

رايج‌ترين اشتباهي كه افراد در زمينه نوشتن رزومه مرتكب مي‌شوند چيست؟

متأسفانه شايع‌ترين اشتباهي كه افراد انجام مي‌دهند اين است كه يادشان مي‌رود براي چه رزومه مي‌نويسند و همين موضوع باعث مي‌شود به مسائلي بپردازند كه اصلاً ارتباطي با موضوع ندارد. در حين نوشتن رزومه به خودتان يادآوري كنيد كه براي چه چيزي رزومه مي‌نويسيد.

از چه عباراتي نبايد در نوشتن رزومه استفاده كنيم؟

برخي از عبارت‌ها هستند كه شما نبايد در رزومه خود آن را بنويسيد چون اعتبار آن را پايين مي‌آورد. مثلاً پيش از حد از خودتان تعريف نكنيد و يا نگوييد كه «من مهارت بالايي در استفاده از فلان نرم افزار دارم». در انتخاب عبارت‌هاي مناسب در نوشتن رزومه خود دقت داشته باشيد.

آيا رزومه همان سابقه كاري است؟

خير رزومه قسمت هاي مختلفي دارد كه در واقع كارفرما به كمك آن مي تواند صلاحيت شما را ارزيابي كند، سوابق كاري تنها يكي از بخش هاي رزومه نويسي است.

منيع: رزومه نويسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: رزومه نويسي،
موضوع:
[ ۶ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۱۴:۰۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آدرس اداره صنايع و معادن استان قم چيست؟ بسياري از كسب و كارها و صاحبان مشاغل براي دريافت خدمات مربوطه، بايد به اداره صنايع معادن مراجعه كنند. اما قبل از مراجعه بايد بدانيد كه بسياري از اين خدمات به صورت اينترنتي از طريق سامانه بهين ياب ارائه مي‌شود. كارشناسان كاردوك به شما براي دريافت خدمات هر چه بهتر راهنمايي لازم را ارائه مي‌دهند.

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

منبع: صنعت و معدن استان قم

 

 

آدرس اداره صنايع و معادن و تجارت استان قم

آدرس و اطلاعات مهم در مورد صنعت، معدن و تجارت استان قم به شرح زير مي‌باشد:

آدرس اداره صنعت و معدن استان قم :

قم – ميدان جهاد – خيابان 15 خرداد – جنب كوچه شماره 2 – سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم (ساختمان معصوميه (س))

 

 

 

شماره تماس:

۳۷۱۰۹۱۰۱-۰۲۵

 
آدرس ايميل: qom.info@mimt.gov.ir
 
آدرس وب سايت: qom.mimt.gov.ir

ساعات كاري : از شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت و نيم تا دو نيم (7:30 تا 14:30) و پنجشنبه ها از ساعت (7:30 تا 13:30)

خدمات صنايع معادن استان قم

تمام كساني كه با حوزه صنعت، معدن و تجارت درگير هستند مي‌دانند كه اين سازمان خدمات بسياري از گرفتن وام تا ارائه جواز را انجام مي‌دهد. مهم‌ترين خدمات صنعت و معدن عبارتند از؛

بررسي و ارائه جواز و پروانه براي طرح‌هاي صنعتي

ارائه واحدي با امكانات صنعتي در شهرك‌هاي صنعتي

ارائه وام براي طرح‌هايي با توجيه اقتصادي

ارائه سهميه مواد اوليه

اعلام آمارهاي واحدهاي توليدي و صنعتي

و….

خدمات الكترونيكي صنايع معادن

سازمان صنايع، معادن و تجارت (صمت) با توجه به پيشرفت تكنولوژي همانند ساير حوزه‌ها بسياري از خدمات خود را به صورت آنلاين و از طريق اينترنت ارائه مي‌دهد. بهين ياب يكي از جامع‌ترين سامانه هاي مربوطه به صنايع، معادن و تجارت كشوري است.

خدمات قابل ارائه كاردوك

شركت كاردوك به صاحبان مشاغل و كارآفرينان در تمامي مراحل انجام پروژه خدمات ارائه مي‌دهد. شما مي‌توانيد در زمينه‌هاي زير با كارشناسان تماس گرفته و راهنمايي لازم را دريافت كنيد.

مشاوره كسب و كار

اصلاح طرح توجيهي و نوشتن طرح توجيهي

انجام تمام امور مربوط به سامانه بهين ياب

عيب يابي پروژه

مكان يابي و اجراي پروژه

دريافت جواز تاسيس صنعتي و پروانه بهره برداري

تامين مالي و دريافت وام

تامين تجهيزات و معرفي دستگاه هاي مناسب

براي دريافت خدمات از كارشناسان با تجربه كاردوك مي‌توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: صنعت و معدن استان قم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۱:۲۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر