كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

آيا طرح توليد سرنگ توجيه اقتصادي دارد؟ در سال 2018 اندازه بازار مالي سرنگ‌هاي پيش ساخته به نقل از سايت گلوبال ماركت اينسايتس 4.9 ميليارد دلار ارزش داشت و پيش‌بيني مي‌شود از سال 2019 تا 2025 شاهد نرخ رشد ساليانه 10.7درصدي نيز باشد. با وجود شرايط اپيدرمي كرونا در جهان بايد اين پيش‌بيني مورد تجديدنظر قرار گيرد. توسعه محصول با كيفيت برتر ناشي از ارتقا سطح و پيشرفت‌هاي تكنولوژيكي منجر به رشد بيشتر بازار در سال‌هاي آينده نيز مي‌شود. پيشرفت در زمينه روش درماني و روش‌هاي پركردن سرنگ‌ها و حفظ خواص و استريل بودن سرنگ‌هاي از پيش پر شده، مصرف اين محصول را افزايش داده است. بنابراين، محصولات پيشرفته در اين صنعت به لحاظ فناوري و رشد بازار طي سالهاي آينده بيشتر تقويت مي شود. در ادامه خلاصه اي از طرح توجيهي انواع سرنگ ها را آورده ايم. جهت ارائه سفارش و يا مشاوره در زمينه نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توليد سرنگ

 

 

طرح توليد سرنگ | معرفي محصول

سرنگ ابزاري پزشكي و استريلي است كه براي وارد كردن تركيبات دارويي به بدن انسان و ساير موجودات به منظور پيشگيري و يا درمان بيماري‌هاي مختلف بر اساس نظر پزشك مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

سرنگ به عنوان كالاي پزشكي هم به لحاظ ظرفيت گنجايش دارو هم به لحاظ اندازه و نوع كاربرد داراي تنوع زيادي مي‌باشد. تعدادي از سرنگ‌هاي يكبار مصرف از جنس شيشه ساخته مي‌شود. سرنگ‌هاي شيشه‌اي به دليل خاصيت حفظ خواص و تركيبات دارويي و عدم تعامل آن با آب و بخار اكسيژن مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

براي ساخت تعدادي از سرنگ‌هاي پزشكي پيش ساخته از پليمرهاي ويژه با قابليت حفظ شرايط بهداشتي در نگهداري دارو و كاربرد آن براي تزريق دارو به بيماران استفاده مي‌گردد. نوع مواد اوليه قالبا از جنس كوپليمرهاي اولفيني حلقوي و داراي انعطاف‌پذيري و سازگاري عالي در شرايط تغيير ph هستند. سرنگ به لحاظ ساختاري شامل دو بخش اصلي بدنه يا سيلندر و پيستون انتقال دارو مي‌باشد كه در زمان انتقال دارو از يك سر سوزن به عنوان قطعه الحاقي استفاده مي‌گردد. غالباً سر سوزن در هنگام بسته‌بندي جهت عايق و ايزوله بودن در يك كلاهك مخصوص تا زمان مصرف قرار مي‌گيرد.

مزاياي سرنگ‌هاي بارگذاري شده

مزاياي سرنگ‌هاي از قبل بارگذاري شده مانند افزايش طول عمر محصول و به حداقل رساندن ضايعات دارو در مقايسه با روش‌هاي معمولي باعث رشد بيشتر بازار در دوره‌هاي پيش‌بيني خواهد شد. سرنگ پرشده ابزاري قابل اعتماد، مناسب و كارآمد براي مصرف دارو هست. اين محصول مي‌تواند كار خسته‌كننده انتقال دارو از ويال به سرنگ را از بين ببرد. مقدار دقيق از پيش اندازه‌گيري شده در سرنگ دارويي پيش ساخته سرعت بهبودي را در بيمار افزايش داده و ضايعات احتمالي را نيز از بين مي‌برد. با اتكا به  مزاياي ذكر شده سرنگ‌هاي از پيش بارگذاري شده موجبات افزايش درآمد كسب و كار  را نيز فراهم خواهد نمود.

كدهاي ايسيك و ترفه گمركي و استانداردهاي انواع سرنگ‌هاي پزشكي به شرح جدول زير مي‌باشد.

  كد هاي  آيسيك سرنگ هاي پزشكي

نام كالا كد ISIC استانداردهاي محصول شماره تعرفه گمركي
انواع داروهاي موثر بر خون به شكل سرنگ پر شده 2423414362 1-770

 

3-770

11346

1-17441

2-17441

7-17441

3591

773

 

 

 

ساير سرنگ ها بايابدون سوزن غير مذكور در جاي ديگر:

90183190

 

انواع سرنگ هاي سرپيچ دار و سرنگ هاي ساده 60، 50، 20، 10، 5، 3، 5/2، 2 سي سي:

 

90183120

سرنگ گاواژ 3311513731
سرنگ انسولين 3311513527
سرنگ تزريق 3311513525
سرنگ پلانجري دندانپزشكي 3311512845
انواع سرنگ پرشده موثر بر سيستم ايمني بدن 2423414239
سرنگ لوئر لاك 3311513746
سرنگ (Auto Disable) 3311513529
سرنگ يك تكه 3311513521
سرنگ تزريقي جهت ترميم مفاصل 3311513528
 انواع سرنگ 33111414
 سرنگ دامپزشكي 33112013
 سرنگ هاي تزريقي 33111413

طرح توليد سرنگ | مواد اوليه مورد استفاده

مواد اوليه مورد استفاده در توليد انواع سرنگ شامل سر سوزن، سيلندر، پيستون، محافظ سرسيلندر و اورينگ پيستون مي‌باشد كه با استفاده از فويل و كاغذ مخصوص با قابليت استريل شدن بسته‌بندي مي‌شود.

سر سوزن از جنس استيل ضدزنگ پزشكي بوده و طراحي آن به گونه‌اي است كه كمترين صدمه را به هنگام تزريق به ديواره رگ وارد كند. جنس بدنه سيلندر سرنگ از پلي پروپيلن شفاف پزشكي است كه گريد آن در داخل كشور قابل ساخت است. بلانچر از جنس پلي اتيلن با دانسيته بالا است، به گونه‌اي كه حركت آن در داخل سيلندر به لحاظ ساخت كاملا مهندسي شده است. اورينگ انتهاي بلانچر از جنس پلي ونيل كلرايد بوده و نقش آب‌بندي را دارد.

طرح توليد سرنگ | ويژگي‌هاي محصول

در سرنگ‌هاي يكبار مصرف پليمري براي ساخت بدنه سيلندر و محافظ سر سوزن غالبا از گريدهاي خاص پلي‌پروپيلن استفاده مي‌گردد. براي ساخت پيستون يا پلانچر مركزي از گريد خاص پلي اتيلن با دانسيته بالا استفاده مي‌شود. جنس حلقه اورينگ سر پيستون غالبا از گريد خاصي از pvc به منظور آب‌بندي سيلندر و پيستون در هنگام انتقال دارو است.

سر سوزن ها غالبا از نوع خاصي استيل پزشكي ضدزنگ است و مجموعه توسط فويل پليمري و كاعذ در زمان بسته‌بندي از طريق الكتروفرمينگ بسته‌بندي مي‌گردد. سرنگ‌ها در سايزهاي مختلف از 2 الي 100 سي سي ساخته مي‌شود.

توليد تمامي سرنگ‌هاي پزشكي مشمول رعايت مقررات اجباري استاندارد ملي ايران مي‌باشد. در توليد سرنگ‌ها فاكتورهاي مواد اوليه، روان‌كننده، تميزي، ويژگي‌هاي شيميايي و فيزيكي شامل مقياس، طراحي، نشت‌پذيري، نوع اتصال، سيلندر، پيستون، بسته‌بندي اوليه و ثانويه، نشانه‌گذاري‌ها و در نهايت نوع نگهداري آزمايش و توليد اهميت دارد. 

طرح توليد سرنگ | كالاي جايگزين و مكمل محصول

سرنگ‌هاي يكبار مصرف پزشكي در جنس‌هاي مختلف ساخته مي‌شوند. براي مثال سرنگ‌هاي ساخته شده از شيشه و پليمر در شرايط خاص پزشكي مي‌توانند به عنوان جايگزين همديگر به كار روند؛ ولي در تمامي اين محصولات استريل بودن جهت جلوگيري از شيوع بيماري‌هاي خطرناك به عنوان يك الزام رعايت مي‌شود.

طرح توليد سرنگ | موارد كاربرد

سرنگ‌ها كالاي پزشكي مصرفي و در اغلب مواقع يكبار مصرف هستند كه جهت تزريق و انتقال دارو به طور مستقيم و غيرمستقيم به بدن بيماران در مراكز درماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد. سرنگ‌ها بسته به نوع كاربرد در ابعاد و ظرفيت‌هاي مختلف در بخش پزشكي و دام‌پزشكي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. با توجه به رشد تكنولوژي سرنگ‌هاي يكبار مصرف پر شده از دارو با دوز ثابت توليد و مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

طرح توليد سرنگ | دانش فني پروژه و روش توليد

با توجه به رشد تكنولوژي امكان توليد انبوه و اتوماتيك با استفاده از PLC و كنترلرها در بخش‌هاي مختلف امكان‌پذير شده است. رشد روز افزون استفاده از آن در حوزه پزشكي و دامپزشكي كشورهاي مختلف دنيا، نياز به ارتقاء سطح تكنولوژي جهت توليد محصولات با كيفيت به صورت بارگذاري شده با دارو و خالي در كميت‌هاي انبوه را فراهم نموده است. با توجه به الزامات استاندارد محصول، فرايند توليد سرنگ شامل فرايندها و مراحل ذيل مي باشد.

فرايند توليد سرنگ

در بخش آماده‌سازي و انتقال، مواد اوليه به صورت گرانول به فضاي بهداشتي خط توليد وارد دستگاه‌هاي تزريق مي‌شود. دستگاه‌هاي تزريق مورد استفاده با توجه به ظرفيت و تعداد كويتي‌هاي (محفظه شكل‌گيري قطعه) موجود در قالب، قادرند به طور همزمان تعداد زيادي پيستون و سيلندر سرنگ را توليد و بعد از تخليه قالب به سيني‌هاي متحرك هم راستايي و پليسه‌گيري، توسط سيستم پران روي كانوايرهاي انتقالي خط توليد قرار گيرند.

بديهي است دستگاه‌هاي مورد استفاده در توليد انواع سرنگ چون از مواد مختلفي جهت توليد سيلندر و پيستون استفاده مي‌كنند داراي كيفيت هيدروليكي و مكانيكي بسيار مطلوبي هستند. كنترل اين دستگاه ديجيتال بوده و قادرند با كمترين ضايعات فرايند توليد قطعات سرنگ را به پيش ببرند. پيستون توليد شده بعد از قرارگيري اورينگPVC در انتهاي آن همزمان با سيلندر به بخش سوار شدن و مونتاژ قطعات با همديگر منتقل گشته و بطور كنترل شده وارد بخش چاپ درجه‌بندي و برچسب‌زني متناسب با نوع و ظرفيت سرنگ مي‌گردد.

در بخش چاپ اتوماتيك دستگاه قادر است روي بدنه سيلندر استانداردهاي چاپ را حك كرده و محصول چاپ شده را از طريق نوار نقاله به بخش بسته‌بندي انتقال دهد. سپس در دستگاه بسته‌بندي به صورت رديفي در لفافه پلاستيكي و كاغذ مخصوص تحت فشار و حرارت قرار مي‌گيرد. نهايتا در بسته‌هاي كاغذي به تعداد مشخص قرار گرفته و در شرايط عاري از رطوبت و ميكروارگانيزم‌هاي آلوده آماده استرليزه شدن مي‌شود.

در بخش استريلاسيون محصول تمام آلودگي‌ها و ميكروارگانيزم‌هاي ناسالم احتمالي به كمك پرتوهاي راديواكتيوي {اين پرتوها تاثير نامطلوبي بر مواد اوليه سرنگ ندارند} از بين مي‌رود. استريل كامل محصول هم بصورت تشعشعي هم به صورت گازهاي استريل‌كننده مطابق استاندارد انجام مي‌گيرد. روش‌هاي استريلاسيون به گونه‌اي است كه اطمينان صد درصد از بهداشتي بودن محصول را اثبات نمايد و متناسب با نوع محصول شرايط و زمان قرارگيري سرنگ‌ها در محيط استريلاسيون متفاوت خواهد بود.

ماشين آلات خط توليد و مونتاژ سرنگ پزشكي

تجهيزات و دستگاه هاي اصلي ساخت انواع سرنگ شامل دستگاه تزريق دقيق به همراه قالب‌هاي مورد نياز توليد محصول مي‌باشد. با توجه به فرايند توليد امكان نصب خط مونتاژ به صورت اتوماتيك با استفاده از PLC و مانيتورينگ بالانس شده خط توليد وجود دارد. بخش‌هايي از قطعات سرنگ همانند سوزن‌هاي پوشش داده شده، به صورت آماده از تامين‌كنندگان خريداري مي‌گردد. بخش بسته‌بندي و استريل كردن و ابزار دقيق كنترل كيفيت سرنگ‌هاي توليد شده با استفاده از تكنولوژي‌هاي نوين توليد از اجزاي اصلي خط توليد مي‌باشد.

طرح توليد سرنگ | بررسي بازار و رقبا

تعداد جوازهاي تاسيس صادره توليد سرنگ كشور 83واحد كه از اين تعداد تنها 9واحد در حال احداث با ظرفيت 261 ميليون عدد و پيش‌بيني سرمايه‌گذاري 14558 ميليارد ريال داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60درصد هستند. تعداد واحدهاي توليدي داراي پروانه بهره‌برداري در كشور 59 شركت بوده كه با سرمايه گذاري 16344 ميليارد ريال با ظرفيت اسمي 3359 ميليون عدد انواع سرنگ در حال فعاليت مي‌باشد. نياز بخش سلامت كشور به انواع سرنگ با صادرات اين محصول توسط بخش بازرگاني مرتفع شده است به گونه‌اي كه در سال 1397 برابر 17/7 ميليون دلار انواع سرنگ به كشور وارد شده است.

تعداد جوازهاي تاسيس صادره توليد سرنگ كشور
83
تعداد طرح‌هاي درحال احداث بالاي 60 درصد پبشرفت فيريكي  سرنگ كشور
تعداد سرمايه گذاري اشتعال ظرفيت واحد
9 14558620 3241 261 ميليون  عدد
واحدهاي داراي پروانه هاي بهره‌برداري توليد سرنگ كشور
تعداد سرمايه گذاري اشتعال ظرفيت واحد
59 16344870 2230 3359 ميليون  عدد
آمار واردات انواع سرنگ در سال 1397 به كشور
ارزش ريالي (م.ر) ارزش دلاري (هزار دلار)
747348 17784
آمار صادرات  انواع سرنگ در سال 1397 به كشور
ارزش ريالي (م . ر) ارزش دلاري (هزار دلار)
4678 72

 سرمايه گذاري مورد نياز

نحوه مشاركت و تأمين سرمايه طرح (ميليون ريال)

شرح جمع درصد
سهم شركت جمع سهم شركت 24,193 56%
سهم بانك تسهيلات ريالي بلند مدت 15,700 37%
كوتاه مدت 3,000 7%
جمع سهم بانك 18,700 44%
جمع  كل 42,893 100%

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين  2500 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي و روباز 760 متر مربع
3 ماشين آلات  صنعتي 13800 ميليون ريال

 جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 35,833
2 سرمايه گذاري  درگردش 7,060
3 كل سرمايه گذاري 42,893

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR 23/1
درصداستفاده ازظرفيت اسمي درنقطه سربسر 42
دوره برگشت سرمايه 3/8

طرح توليد سرنگ | مزاياي اجراي طرح

با توجه به مصارف سرنگ به عنوان كالايي ضروري در بخش‌هاي پزشكي  كشور و مزيت داشتن منابع مواد اوليه در تكنولوژي ساخت ماشين آلات در كشور به موازات تقاضاي بالا، جذابيت قابل قبولي در اين زمينه هم جهت مصرف داخل و هم با تكيه بر توليد با كيفيت استاندارد بين‌المللي در حوزه صادرات موجود مي‌باشد. در ادامه برخي مزاياي اجراي اين طرح ارائه شده است:

 • سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه‌گذاري
 • كاربرد گسترده و رو به رشد محصولات طرح (وجود تفاضاي مستمر)
 • امكان صادرات محصولات استاندارد
 • امكان دسترسي به سازندگان داخلي جهت توليد ماشين آلات با كيفيت مطلوب

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و ارايه معيارهاي محاسبه هر يك از موارد برآورد سرمايه ثابت و در گردش و توضيح پيرامون هزينه‌هاي ثابت و متغير طرح، پيش‌بيني و قيمت تمام‌شده و همچنين سود ساليانه طرح محاسبه گرديده است. مهم‌ترين شاخص‌هاي مالي و اقتصادي طرح با محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert استخراج شده، وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي توليد انواع سرنگ با كيفيت نشان مي‌دهد و به دليل وجود تقاضاي مازاد در طول چند سال اول زمينه مساعدي براي ايجاد اين واحد فراهم است.

جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي توليد كننده

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توليد سرنگ

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توليد سرنگ،
موضوع:
[ ۲۳ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۵۸:۰۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

با توجه به نرخ بالاي واردات آنژيوكت ارائه طرح توليد آنژيوكت و شروع به تهيه آن در داخل كشور، فرصت مناسبي براي سرمايه گذاري به نظر مي‌رسد. آخرين ارزيابي‌هاي آماري حاكي از آن است كه ارزش بازار تجهيزات پزشكي در سال  2019 به 456.9 ميليارد دلار رسيده است و از سال 2015 با نرخ رشد سالانه 4.4 درصد افزايش يافته است و در حال حاضر به دليل رشد در توليد ونتيلاتورها و تجهيزات مورد نياز براي معالجه بيماران COVID-19 انتظار مي‌رود اين بازار در سال 2021 با 6 درصد بهبود و تا سال 2023 به 603.5 ميليارد دلار برسد. با نگاهي به آمارهاي واردات و صاردات مي‌توان اذعان كرد سهم ايران از اين بازار بسيار اندك است. بنابراين توليد اين محصول مي تواند توجيه اقتصادي داشته و امكان ورود به بازار بين المللي را نيز ايجاد كند. در ادامه خلاصه اي از طرح توليد آنژيوكت را آورده ايم. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع طرح توليد آنژيوكت

 

 

طرح توليد آنژيوكت | معرفي محصول

آنژيوكت يكي از ابزارهاي پزشكي كه وظيفه اتصال و انتقال سرم حاوي مايعات به عروق را دارد. اين وسيله براي تزريق‌هاي مستقيم بدون سوزن و سرنگ استفاده مي‌شود و داراي يك كاتتر كوچك و قابل انعطاف است كه در داخل عروق بيمار براي تزريق‌هاي مكرر يا طولاني مدت مايعات و محلول‌هاي  دارويي، خوراكي يا خون به درون شريان خوني قرار مي‌گيرد.

درساختار ورودي آنژيوكت يك دريچه يك‌طرفه‌اي وجود دارد كه از برگشت جريان مايع تزريقي ممانعت به عمل مي‌آورد. آنژيوكت‌ها بر اساس وضعيت بيمار و مورد مصرف، داراي اندازه‌هاي متفاوتي بوده و از آن مي‌توان براي تزريق هم زمان چند محلول دارويي به بدن و يا گرفتن خون نيز استفاده نمود. آنزيوكت‌ها براساس سايز سر سوزن و نوع كاربرد در رنگ‌هاي متفاوت توليد مي‌شود.

رنگ نارنجي سايز 14، رنگ طوسي سايز 16 جهت انتقال خون، رنگ سبز سايز 18 براي استفاده در اتاق عمل، رنگ صورتي سايز 20 جهت سرم تراپي و ترزيق داروي بيمارستان، رنگ آبي سايز 22 براي تزريق دارو و رنگ زرد سايز 24 و رنگ بنفش سايز 24 مورد استفاده براي كودكان و نوزادان است.

قسمت هاي مختلف آنژيوكت

آنژيوكت داراي قسمت‌هاي مختلفي به شرح ذيل مي‌باشد.

 • سوزن از جنس فولاد پزشكي ضد زنگ داراي پوشش سيليكوني با قطر داخلي و خارجي اساس استاندارد با تيزي مناسب براي تزريق آرام و با حداقل درد 
 • در پوش تزريق از جنس پلي‌اتيلن و داراي رنگ بندي‌هاي مختلف  براساس استاندارد
 • محافظ سوزن از جنس پلي‌اتيلن شفاف
 • باله‌هاي آنژيوكت از جنس پلي‌پروپيلن شفاف پزشكي 
 • نگهدارنده سوزن از جنس ABS
 • مجراي اصلي كاتتر از جنس تيوب تفلون با خطوط حساس به اشعه ايكس

طرح توليد آنژيوكت | كدهاي آيسيك و تعرفه گمركي

تعرفه وكد آيسيك توليد انواع آنژيوكت به شرح جدول ذيل است. 

محصول تعرفه گمركي كد آيسيك
انژيوكت 90183916 33111422
آنژيوكت 3311513578

طرح توليد آنژيوكت | استاندارد انواع آن

در توليد انژيوكت از استاندارد بين المللي ايزو 10555 و قطعات حساس آن  همانند سوزن از ضوابط استاندارد ايزو 9626 تبعيت مي‌نمايد. در ايران آيين‎نامه مداخلات پرستاري تزريق وريدي با استفاده از سوزن پروانه‌اي يا آنژيوكت در سال 1389 توسط سازمان ملي استاندارد مصوب شده و توليد و توزيع اين محصول به عنوان يك كالاي پزشكي فقط با اخد پروانه ساخت و مكانيزم نظارت كيفي و قانوني اداره نظارت بر توليد و كيفيت تجهيزات و ملزومات پزشكي با تشكيل پرونده و شناسنامه‌دار كردن و ثبت آن در پورتال imed.ir براي اطمينان از كيفيت كالا و احراز شرايط لازم براي توليدكنندگان و متقاضيان دريافت صدور پروانه ساخت و گواهي فروش ميسر است.

به عبارت ديگر توليدكنندگان صنعتي داراي مجوز و زيرساخت‌هاي توليد تاييد صلاحيت شده صرفاٌ مي‌توانند در بازار فعاليت كنند.

طرح توليد آنژيوكت | ويژگي‌هاي فني آنژيوكت

انژيوكت براي براي ورود به وريد بيمار است، وقتي كاتتر در رگ قرار گرفت سوزن از آنژيوكت خارج و كاتتر در رگ بيمار باقي مي‌ماند. سوزن فولادي ضدزنگ مورد استفاده در آنژيوكت به صورت دو سركات بگونه‌اي است كه هنگام استفاده بدون درد عمل نمايد. طراحي سرتفلون كاتتر از جـنـس تـفـلـون داراي خـطوط حساس به اشعهX به صورت مخروطي تراشيده مي‌شود تا در هنگام ورود به ديواره رگ حداقل خونريزي، سوراخ و صدمه را داشته باشد. مـحـفـظـه بـازگشت خون نيز به گونه‌اي است تا امكان رويت خون برگشتي از وريد ميسر باشد و در مجراي اصلي و قسمت جانبي آن امكان انجام تزريقات دارويي همزمان وجود داشته باشد.

 

طرح توليد آنژيوكت | شيوه استفاده آنزيوكت

آنزيوكت بر روي وريدهاي دست يا بازوي بيمار و وريدهاي محيطي به منظور دسترسي شرياني بر روي شريان محيطي بيمار نيز قرار داده مي‌شود. قرار دادن آنژيوكت در رگ دردناك است و مي‌تواند موجب اضطراب و استرس بيمار شود. استفاده از بي‌حس‌كننده موضعي قبل از قراردادن آن موجب كاسته شدن استرس رواني در بيمار و علل الخصوص در كودكان مي‌شود.

آنژيوكت پس از انتخاب رگ و محل مناسب تزريق ابتدا با پنبه آغشته به الكل تميز و سپس محافظ سوزن آنژيوكتي را برداشته و به دقت نوك سوزن و تفلون همراه آن را وارد رگ بيمار مي‌نمايند. با مشاهده خون در محفظه  انتهايي آنژيوكت‌ اندكي سوزن را از داخل تيوب كاتتر بيرون كشيده و تيوب تفلون را تا نزديك محل اتصال به قسمت پروانه‌اي وارد رگ مي‌گردد. باله‌هاي پروانه‌اي با چسب به پوست ثابت و سپس سوزن را از داخل آنژيوكت كاملاً خارج نموده و رابط خون يا سرم را پس از هواگيري به آنژيوكت متصل مي‌نمايند. در صورت نياز به تزريق دارو مي‌توانيد با باز كردن دريچه رنگي روي آنژيوكت دارو را نيز تزريق كرد.

موارداستفاده و كاربرد آنژيوكت براي بيماران

 • تأمين مايعات مورد نياز درمان بيمار در زماني كه قادر به دريافت مايعات كافي از راه دهان نباشد.
 • تامين رگ باز جهت تزريق وريدي سريع داروهاي مورد نياز
 • وسيله تأمين املاح مورد نياز بدن براي تعادل الكتروليتي
 • وسيله تأمين ويتامين‌هاي محلول در آب و داروها و مواد واجب
 • وسيله انتقال داروي بي‌حسي، تسكين درد
 • وسيله تامين غذا و داروي نوزادان بستري شده

طرح توليد آنژيوكت | كالاهاي جايگزين  آنژيوكت

در بسياري از موارد جهت تزريق‌هاي وريدي از سرنگ استفاده مي‌شود، اما   براي تزريق‌هاي مكرر يا طولاني مدت مايعات و محلول‌هاي دارويي، خوراكي يا خون به درون شريان خوني از آنژيوكت استفاده مي‌شود.

دانش فني و فرايند توليد آنژيوكت

در اين طرح قطعات تشكيل دهنده آنژيوكت از زنحيره تامين تهيه و به خط توليد و مونتاژ اتوماتيك و كاملاً بالانس شده داراي كنترلرهايPLC و قابليت مانيتورينگ وارد مي‌شود. در اين فرايند ابتدا تيوب تفلون در واحد برش به صورت دقيق بريده شده و به واحد مونتاژ كانكتور منتقل مي‌گردد.

باله‌هاي پروانه‌اي نيز به كانكتور متصل و همزمان سوزن‌هاي بريده شده از طريق فيدر به واحد تنظيم موقعيت و زاويه استقرار و پوشش‌دهي سيليكون و كانكت انتهايي منتقل شده و در نهايت به واحد مونتاژ نهايي در پوش سوزن پوشش‌دهي و كانكت شده و تيوب كاتتر، بدنه، محغظه، سه راهي آنژيوكت و در پوش سه راهي آنژيوكت  هدايت مي‌گردد. آنژيوكت مونتاژ شده جهت بسته‌بندي و استريل در اتاقك‌هاي حاوي گاز اتيلن‌اكسايد منتقل مي‌شود.

فرايند مونتاژ واحدهاي مختلفي به شرح ذيل را دارا مي‌باشد.

 • واحد مونتاز بال كاتتر
 • بخش فرمينگ تيوب
 • بخش مونتاز كاتتر
 • واحد تغذيه هاي سوزن
 • واحد تغذيه سوزن
 • واحد تنظيم موقعيت و زاويه استقرار سوزن
 • واحد پرتو دهي UV
 • واحد اتصال پوينتو پوشش سيليكون سوزن
 • واحد مونتاژ تيوب به بال مونتاژ شده
 • واحد مانيتورينگ و كنترل
 • واحد برگرداننده بلوك سوزن و بازرسي آن
 • واحد خروج ضايعات
 • واحد مونتاژ در پوش سوزن تزريق
 • واحد محفظه فلش بك
 • واحد مونتاژ درپوش انتهايي

ويژگي‌هاي ماشين‌آلات و تجهيزات توليد:

ابعاد: خط توليد اتوماتيك 9*8 با ارتفاع دومتر و داراي وزن 4500كيلوگرم است

برق: سه فاز 380 ولت 30 كيلوات 50 هرتز

فشار پنوماتيك: 6 كيلوگرم بر سانتيمتر

اسكلت: فريم پروفيل sus304

كنترلر: L.S  PLC

ظرفيت مونتاژ: بخش برش تيوبETFE   2100 قطعه در ساعت دستگاه فرمينگ 1800 قطعه در ساعت، دستگاه مونتاژ آنژيوكت تا 4000 قطعه در ساعت

بسته‌بندي: كارتن‌هاي ۳۶۰ عددي حاوي ۸ جعبه ۴۵ عددي مي‌باشد

استريل: با گاز اتيلن اكسايد  

طرح توليد آنژيوكت | بررسي بازار و رقبا

كشورهاي هند و مالزي و چين از جمله كشورهايي هستند كه انواع آنژيوكت را به ايران صادر مي‌كنند، تعداد واحدهاي توليد آنژيوكت داراي پروانه بهره‌برداري كشور 9 واحد بوده كه با ظرفيت اسمي  59 ميليون عدد فعاليت مي‌نمايند. از كل تعداد 60 جواز تاسيس صادره 5طرح در حال احداث با پيش‌بيني ظرفيت 75 ميليون آنژيوكت داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد در كشور وجود دارد. در سال 1397 به كشور واردات آنژيوكت 8796 هزار دلار بوده است.

پروانه‌هاي بهره‌برداري توليد آنژيوكت در كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
9 1356275 2984 59120000 عدد
تعداد كل جواز تاسيس‌هاي صادره توليد آنژيوكت
63
واحدهاي داراي 60 درصد پيشرفت فيزيكي آنژيوكت كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
5 5499194 1240 75000000 عدد

 

واردات سال 1397 انژيوكت
  تعرفه گمركي ارزش ريالي  (م.ر) ارزش دلاري (هزار دلار)
آنژيوكت (iv cunnula) 90183916 375788 8796

 

سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث و توليد در سال جاري حدود 60 ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از28 درصد بوده، ظرف چهار سال بعد از به توليد رسيدن برگشت سرمايه خواهيد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت عملي مونتاژ 6ميليون عدد آنژيوكت در سال ارائه شده است.

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   2000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي و روباز 665 متر مربع
3 ماشين آلات  صنعتي 19200 ميليون ريال

 جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 36,674
2 سرمايه گذاري  درگردش 23,699
3 كل سرمايه گذاري 60,373

                                  

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR 28
دوره برگشت سرمايه 7/3
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 3/31

طرح توليد آنژيوكت | مزاياي اجراي طرح

بخش زيادي از نياز كشور به آنژوكت از محل واردات تامين مي‌شود. توليد با توجه به وضعيت زيرساخت‌هاي پزشكي كشور و سطح مهارت نيروي انساني توليد تجهيزات پزشكي را مي‌تواند به مزيت رقابتي در سطح منطقه تبديل شود. مزيت‌هاي توليد آنژيوكت در كشور عبارتند از:

 • جايگزيني صادرات و توليد ارزش‌افزوده بيشتر در داخل كشور
 • امكان صادرات به كشورهاي هم‌جوار
 • بهره‌گيري از سطح اتوماسيون و تكنولوژي توليد پيشرفته
 • قابليت توليد به صورت كاملا بهداشتي
 • امكان مهندسي معكوس ماشين آلات

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و برآوردهاي مالي فني و اقتصادي تهيه شده طرح در سال 1399 نشان دهنده و تحليل شاخص‌هاي مالي و اقتصادي طرح با محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي مونتاژ، بسته‌بندي و استريل آنژيوكت نشان مي‌دهد. جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي  توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي توليد كننده

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توليد آنژيوكت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توليد آنژيوكت،
موضوع:
[ ۲۱ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۵۵:۱۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آيا هنوز در ايران طرح توليد و بسته بندي مربا و مارمالاد صرفه اقتصادي دارد؟ بايد گفت مناطق زيادي در ايران به لحاظ شرايط اقليمي و نوع خاك، مستعد توليد محصـولات باغي مي‌باشد. برآورد آمار جهاد كشاورزي كشور سطح بارور باغ‌هاي كشور را 4/2 ميليون هكتار با ميزان توليد حدود 21 ميليون تن برآورد كرده است. از ميان انواع محصولات بيشترين سـهم توليـد به ترتيب مربـوط بـه سيب، انگور، پرتقال، خيار گلخانه‌اي، خرما و هلو مي‌باشد. محصولات ياد شده 64/2 درصد از كل توليدات محصولات باغباني را تشكيل مي‌دهند. اين آمار مزيت‌هاي نسبي جهت به كارگيري در صنايع تبديلي را نشان مي‌دهد. با برنامه‌ريزي تخصصي مي‌توانيم شاهد توسعه كشاورزي و صنايع تبديلي باشيم. در ادامه خلاصه اي از طرح توليد مربا ارائه شده است. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توليد و بسته بندي مربا

 

 

طرح توليد و بسته بندي مربا | معرفي محصول

توليد مربا يكي از روش‌هاي صنايع غذايي براي افزايش ماندگاري سالم و جلوگيري از فاسد شدن ميوه سالم يا مشتقات فراوري شده آن است. با   فرآيند پخت و افزودن مقداري آب و شكر به ميوه مارمالاد تهيه مي‌شود. مارمالاد هم نوعي مرباست كه در آن ميوه با پوست كاملاً تميز، له و يكدست مي‌شود و سپس در فرايند مشابه مربا تبديل به محصول فرآوري شده مي‌گردد. با بيشتر ميوه‌ها همانند به، سيب، بهارنارنج، توت فرنگي، آلبالو، زرشك، آلو، پوست پرتقال و پرتقال، بالنگ، گيلاس، زردآلو، هلو، تمشك، زغال اخته و گلابي و هويج مي‌توان مربا و مارمالاد توليد كرد. 

كدهاي آيسيك و تعرفه گمركي مربا و مارمالاد

تعرفه و آيسيك توليد و بسته‌بندي انواع مربا، مارمالاد به شرخ ذيل است.

كد آيسيك  توليد و بسته بندي انواع مربا و مارمالاد
محصول كد محصول كد تعرفه گمركي
انواع مربا 1513412311 مرباي شقاقل 1513612326 20079990
مرباي آلبالو 1513512312 فراوري وبسته بندي ژله ومارمالاد وپودرژلاتين 15131460
مرباي گيلاس 1513512315 مارمالاد 15131462
مرباي كيوي 1513512328 انواع مارمالاد 1513412336
مرباي هويج 1513512329 مارمالاد توت فرنگي 1513512337
انواع مرباي رژيمي بدون شكر 1513512550 مارمالاد هويج 1513512338
انواع مرباي  ميوه 15131311 مارمالاد سيب 1513512342
مرباي بالنگ 1513512320 بسته بندي انواع مربا و مارمالاد 7495412403
مرباي تمشك 1513512321 بسته بندي مربا 15132311
مرباي بهار نارنج 1513512325 فراوري و بسته‌بندي ژله و مارمالاد و پودر ژلاتين 15131460

طرح توليد و بسته بندي مربا | ويژگي‌ها و استانداردها

مربا و مارمالاد از سه قسمت اصلي ميوه، مواد قندي و آب تشكيل شده است. ميوه به عنوان ماده اوليه اصلي بايد تميز و به طور نسبي رسيده و طعم و عطر داشته و عاري از هر نوع حشره، شن و خاك باشد. ميوه فاسد، كپك زده، ترشيده و اكسيد شده به هيج وجه نبايد وارد خط توليد شود. در فرايند توليد مجاز به استفاده از رنگ‌هاي شيميايي و مصنوعي نبوده و افزودني‌هايي همانند آب، ساكاروز، گلوكز (مايع و يا جامد )، پكتين، دكستروز، فروكتوز و يا ساير مواد شيرين‌كننده فقط با رعايت استاندارد توليد محصول به شمارهاي 8898 و 214 و 4142 و 8160 مجاز مي‌باشد.

طرح توليد و بسته بندي مربا | مواداوليه توليد

مواد اوليه شامل پوره انواع ميوه همانند هويج، توت فرنگي، سيب، آلبالو، بالنگ، شكر، گلوكز، پكتين، وانيلين اسانس‌هاي مجاز، اسيد سيتريك، جعبه براي بسته‌بندي، ورق پليمري مورد نياز الكترفورمينگ، فويل آلومينيوم يا پليمري و ظروف شيشه‌اي و پت مي‌باشد .

طرح توليد و بسته بندي مربا | موارد كاربرد

انواع مربا و مارمالاد بسته‌بندي شده استاندار و داراي پروانه ساخت بهداشتي هم در هتل، رستوران و غذا خوري‌ها و هم در  منازل به عنوان يك ماده غذايي مكمل و مغذي بر سر سفره‌هاي غذا براي مصرف قرار مي‌گيرد. مزيت بسته‌بندي  مناسب آن در ظروف يكبار مصرف با كيفيت، امكان ماندگاري بيشتر و صادرات آن را مهيا خواهد نمود.

طرح توليد و بسته بندي مربا | كالاهاي جايگزين  

عسل، ژله‌ها، شيره انگور و خرما مي‌توانند به عنوان كالاي جايگزين باشند. اما خواص منحصر به فرد مربا و مارمالاد ناشي از وجود طعم و بوي ميوه‌هاي موجود در تركيب، محصول را منحصر به فرد مي‌سازد.

طرح توليد و بسته بندي مربا | دانش فني و فرايند

ويژگي ميوه مورد استفاده

در توليد مربا به روش صـنعتي ميوه بايد به طور نسـبي رسـيده باشـد و عطر، طعم و رنگ آن‌ها به طور كامل ظاهر شـده باشـد. به طوري كه پكتين موجود در بافت ميوه امكان ژله‌اي شدن را داشته باشد. ميوه مورد اسـتفاده بهتر است داراي بافت مقاوم و نسـبتا سـختي باشد، تا در فرآيند پخت متلاشي نشود.

مواد لازم 

شيرين‌كننده مورد اسـتفاده در توليد محصول، سـاكارز است كه با هيدروليز كردن بخشي از آن و يا استفاده از گلوكز مايع در يك محيط كنترل شده اسيدي مانع از شكرك زدن و رشد ميكرو ارگانيسم‌هاي مضر در مربا مي‎شوند. تركيب و مقدار مواد اوليه اصلي و افزودني‌هاي مجاز همانند طعم دهنده‌ها،، مواد رنگي متناسب با فرمولاسيون استاندارد توليد تنظيم مي‌شود. مقدار ميوه و شكر مورد استفاده در توليد مربا به طور جداگانه هر كدام معادل 40 الي 50 درصد محصول نهايي است. ميزان آب مورد استفاده نيز با توجه به نوع مربا و شرايط پخت و فرواري تعيين مي‌شود.

فرايند توليد

فرايند توليد مربا با آماده‌سازي ميوه شروع مي‌شود. در اين مرحله ميوه‌ها به روش مكانيكي شستشو، پوست‌گيري، هسته‌گيري، خرد و خلال شده و براي تهيه شربت، شـكر را در آب جوش حل كرده و پس از صـاف كردن به داخل ديگ پخت تحت خلاء حاوي ميوه آماده شده، بارگيري و ريخته مي‌شود.

بعد از اتمام پخت بقيه مواد شيرين‌كننده را اضـافه مي‌كنند تا محصـول به بريكس نهايي و غلظت مناسب برسد. عمليـات پخـت در ديگ‌هـاي تحـت خلا براي ميوه‌هايي كه نسـبت به تغيير رنگ حساس و قابل كنترل‌اند، انجام مي‌شود. با توجه به تعدد و ظرفيت ديگ‌هاي پخت امكان توليد مداوم و متنوع در خط توليد فراهم مي‌شـود. براي جلوگيري از چسـبيدن محصـول به جدار داخلي ديگ پخت و ته گرفتن آن از همزن با دور 20 الي 25 دور در دقيقه در داخل آن‌ها اسـتفاده مي‌شـود. بخارهاي توليدشـده طي فرآيند پخت توسط هواكش تخليه مي‌شود. پايان فرايند پخت با توجه به فشـار و نقطه جوش نهايي تعيين و براي كنترل از ترمومترهاي الكتريكي متصل به ديگ استفاده مي‌شود.

در اين مرحله افرودني‌هاي مجاز شامل اســيد، پكتين، اسانس و رنگ‌هاي مجاز مطابق فرمولاسيون محصول به آن افزوده و براي پايداري مربا از لحاظ ميكروبي با توجه به مقدار ماده خشـك قابل حل به منظور نگهداري محصـول بايد از فرآيند پاسـتوريزاسـيون اسـتفاده كرد.

بسته بندي محصول

در شرايطي كه دماي پركردن ظروف از 85 درجه سـانتي‌گراد كمتر باشـد، عمل پاسـتوريزاسـيون ضـروري اسـت. محصول در مرحله بعد براي مظروف شدن با اسـتفاده از ماشـين‌هاي پركني پيسـتوني روتاري به داخل ظروف شيشه‌اي يا الكتروفرمينگ در ظروف يكبار مصرف منتقل مي‌شود. سـيلندرهاي پركن پس از هر بار گردش دوباره پرشده و ظروف پرشده نيز به بخش دربندي هدايت مي‌گردند. براي خنك‌كاري ظروف متحرك حاوي مربا در معرض دوش‌هاي آب سرد داراي نازل‌هاي افشانه‌اي عبور مي‌كند. سپس در معرض هواي گرم، خشك، ليبل‌زني، كارتن و شـيرينك مي‌شوند. بخشي از محصول نيز در ظروف يكبار مصرف توسط الكتروفرمينگ براي مصرف يك نفره بسته‌بندي مي‌شود.

ماشين آلات و تجهيزات توليد 

تجهيزات اصلي خط توليد وبسته‌بندي مربا و مارمالاد عبارتند از:

سيستم سورتينگ، شستشو، بالابر پياله‌اي، پوست گيري و هسته‌گير، خردكن، دم گير اتوماتيك، فيلتراسيون، پري هيتر، ديگ پخت تخت خلا، ديگ پخت دوجداره با همزن، ديگ پخت اتمسفريك، اتوكلاو و پاستورايزاتور، سيستم خنك كن و خشك كن، سيستم شستشوي ظروف، دستگاه درب بند، ميز بر چسب زني و شرينگ و الكتروفرمينگ بسته‌بندي‌هاي كوچك مقياس جت پرينت.

 بررسي بازار و رقبا

تا پايان سال 1398 مطايق آمار ذيل در كشور تعداد 218 جواز و پروانه‌بهره‌برداري بسته‌بندي مربا و مارمارلاد، 2355 مجوز توليد مريا و 244 مجوز توليد مارمالاد صادر شده است. تعداد پروانه‌هاي بهره‌برداري بسته‌بندي در بنگاه‌هاي صنعتي با سرمايه گذاري 1690ميليارد ريال 35 فقره و تعداد پروانه بهره‌برداري توليد مربا با سرمايه‌گذاري 7318 ميليارد ريال، 435 واحد و بنگاه‌هاي فعال توليد مارمالاد با سرمايه‌گذاري 2683 ميليار ديال، 93 واحد است.

ظرفيت طرح‌هاي در حال احداث داراي پيشرفت فيزيكي بيش از 60 درصد كشور با پيش‌بيني ظرفيت توليد و بسته‌بندي 81965 تن است. ارزش دلاري صادرات انواع مربا در سال 97  با وزن 26 هزار تن معادل 51 ميليون دلار و ارزش ريالي آن 115ميليارد ريال بوده است. در همين زمان نزديك به 5/9 هزار تن نيز واردات انواع مربا، ژله، مارمالاد، پوره و خمير ميوه به كشور داشته‌ايم.

 

تعداد مجوزهاي بسته بندي مربا و مارمارلاد
جواز تاسيس جواز وپروانه
186 218

 

واحدهاي داراي پروانه بهره برداري بسته بندي مربا و مارمالاد
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
35 1690468 3880 23729 تن
تعداد جوازهاي تاسيس داراي پيشرفت فيزيكي بسته‌بندي مريا و مارمالاد بالاي 60 درصد كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
17 695582 520 6065 تن

 

تعداد مجوزهاي توليد مربا
تعداد جوازهاي تاسيس مربا تعداد كل مجوزهاي توليد مربا  
2085 2355

 

تعداد پروانه‌هاي بهره‌برداري توليد مربا كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
432 7318223 24432 289148 تن
تعداد جوازهاي تاسيس بالاي 60 درصد پيشرفت فيزيكي توليد توليد مربا كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
76 6311490 3390 70240 تن
           

 

آمار مجوزهاي توليد مارمالاد كشور
جواز وپروانه  چواز تاسيس
244 255
تعداد كل پروانه‌هاي بهره‌برداري توليد مارمالاد كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
93 2683533 5790 34066 تن
جوازهاي تاسيس داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد كشور توليد مارمالاد
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
8 1891597 650 5660 تن

 

سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث ،توليد و بسته‌بندي انواع مربا و مارمالاد در سال جاري حدود 72 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از 30 درصد بوده و در كمتر از چهار سال بعد از به توليد رسيدن برگشت سرمايه خواهد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت توليد 600 تن در سال ارائه شده است.

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   3000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي و روباز 965 متر مربع
3 ماشين آلات  صنعتي 26274 ميليون ريال

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 50107
2 سرمايه گذاري در گردش 22317
3 كل سرمايه گذاري 72423


شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR 30
دوره برگشت سرمايه 3/9
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 26

مزاياي اجراي طرح

كشور ايران به لحاظ ضرورت توليد و بسته‌بندي انواع مربا و مارمالاد با كيفيت،  داراي مزيت نسبي است. تبديل اين فرصت به مزيت رقابتي با تكيه بر تكنولولوژي پيشرفته صنايع بسته‌بندي، مديريت و تامين منابع انساني كارآمد و مزيت‌هايي به شرح ذيل ميسر است.

 • ايجاد افزوده بيشتر با بسته‌بندي كوچك مقياس  
 • امكان صادرات اين استاندارد و داراي پروانه ساخت بهداشت
 • حمل ونقل، نگهداري و مصرف ساده‌تر
 • اطمينان مشتريان و مراكز مصرف عمده براساس مجوزهاي صادره تضمين كيفيت
 • قابليت توليد به صورت كاملا اتوماتيك و بهداشتي
 • امكان دسترسي به سازندگان داخلي جهت توليد ماشين آلات با كيفيت مطلوب

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و برآوردهاي مالي، فني و اقتصادي تهيه شده طرح در سال جاري و تحليل شاخص‌هاي مالي و اقتصادي طرح با محاسبات مالي از نرم‌افزار Comfar III Expert وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي بسته بندي و توليد انواع مربا و مارمالاد با كيفيت استاندارد نشان مي‌دهد. جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي اخذ مجوز ايده و طرح تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي توليد كننده

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توليد و بسته بندي مربا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۳۹:۲۰ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

تهيه طرح توليد ايزوگام و سرمايه گذاري در اين بخش آيا توجيه اقتصادي دارد؟ عايق‌كاري يكي از ابزارهاي مهم موثر در نفوذ ناپذيركردن رطوبتي سازه‌هاي عمراني است. ايزوگام نه تنها منجر به كاهش مصرف انرژي مي‌شود؛ بلكه مشكل ايجاد ايزولاسيون سازه نسبت به معضل نم و رطوبت را برطرف مي‌نمايد. اين كاربرد و استفاده در اقليم‌هاي مرطوبت بسيار حساس‌تر بوده و تكنولوژي توليد را به سمت توليد عايق‌هاي پيش ساخته (ايزوگام) هدايت نموده است. اين گونه با استفاده از توليد انبوه قيمت تمام شده مناسب و رقابتي را ايجاد مي‌نمايد. به علاوه با استاندارد سازي كيفي محصولات و استفاده از مواد اوليه مشتقات نفتي و قير و كاني‌هاي معدني مواد شيميايي جهت عايق‌بندي سازه استفاده مي‌شود. در ادامه خلاصه اي از طرح توجيهي توليد عايق هاي رطوبتي از پشم شيشه را شرح داده‌ايم. جهت ارائه سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد ايزوگام

 

 

طرح توليد ايزوگام | معرفي محصول

عايق‌هاي رطوبتي از پشم شيشه با كد آيسيك 2699512312 مورد استفاده در سازه‌هاي مختلف عمراني هستند. عايق‌هاي رطوبتي پيش ساخته بر پايه استفاده از قير، مواد نفتي و معدني ساخته  مي‌شود و جايگزين صنعتي بسيار مناسبي براي محصولات سنتي هستند. اين محصول با توجه به نياز و محيط كاربرد آن در عايق‌بندي درزها، شكاف‌ها و ايزوله كردن مكان‌ها از رطوبت و نفوذ آب مي‌تواند در انواع و كيفيت مورد انتظار توليد شود.

علي‌رغم تنوع در محصول به كارگيري و نصب آن در محيط ساختماني به سادگي و به سرعت قابل انجام است كه يكي از مزيت‌هاي توليد و به كارگيري آن مي‌باشد. تحقيق و توسعه بنگاه‌هاي صنعتي متناسب با نياز بازار منجر به تنوع در لايه‌ها و مواد مورد استفاده براساس ميزان حساسيت مورد انتظار در عايق‌سازي سقف، كف، ديوار و ساير بخش‌هاي ساختماني مسكوني صنعتي و اقليم‌هاي متفاوت آب و هوايي شده است. در لايه‌هاي متشكله اين محصولات از قير صنعتي 70-60 يا قير طبيعي، مواد پليمري APP، پشم شيشه (تيشو نخدار)، پلي‌استر منسوج و ساده و مواد معدني همانند پودر تالك كربنات، ورق‌هاي آلومنيوم و نايلوني از پلي اتيلن استفاده مي‌شود.

 

ويژگي‌هاي انواع  ايزوگام (عايق هاي رطوبتي)     

انواع ورق‌هاي انعطاف‌پذير عايق رطوبتي–ورق‌هاي قيري تقويت شده عايق رطوبتي سطوح، نه تنها بايد از الزامات استاندارد تدوين شده به شماره 3885 در خصوص ويژگي‌هاي ظاهري، ويژگي‌هاي ابعادي، جرم واحد سطح و ويژگي‌هاي فيزيكي و مكانيكي تا مرحله بسته‌بندي تبعيت كند؛ بلكه از سري استانداردهاي ثبت شده ملي ويژگي اجزاي تشكيل‌دهنده آن در شرايط استفاده درپي و فونداسيون و يا كاربرد به عنوان لايي مي‌بايد از الزامات استاندارد مواد اوليه مورد استفاده همانند استاندارد الياف شيشه فلت به شماره 3891 الياف پلي استر فلت به شماره 3880 و پلي استر بدون بافت به شماره 3889 در موسسه ملي استاندارد ايران تبعيت كند.

در اين محصولات ماده آغشته كننده هر لايه، قير و يا مخلوطي از قير و افزودني‌هاي بهبوددهنده است. در سطح بالايي جهت نچسبيدن به داخل رول بسته بندي شده از پودرهاي معدني همانند تالك آعشته مي‌شود. در سطح زيزين نيز از فيلم پلاستيكي استفاده مي‌شود. در تعدادي از محصولات سطح رويي پوشيده شده از فويل آلومنيوم است.

كالاهاي جايگزين ايزوگام

ايزوگام يا عايق رطوبتي در پنج دهه گذشته به عنوان رقيب آسفالت، بتون و قير گوني در بيشتر كشورهاي دنيا به دليل كيفيت و مزيت نصب بسيار آسانتر و قيمت مناسب در محيط‌هاي عمراني به خصوص درفنداسيون، كف سازي و ايزولاسيون بام و ديوارهاي ساختمان‌ها استفاده مي‌شود. عايق رطوبتي با قابليت انعطاف بر پايه دشواري كاربرد آسفالت را نداشت و به مراتب توليد صنعتي، حمل و نصب آن ساده‌تر و سريع‌تر مي‌باشد.  

طرح توليد ايزوگام | موارد كاربرد

عايق‌هاي رطوبتي پيش‌ساخته مخصوص هم در پي فنداسيون سازه‌ها قابل استقاده هستند و هم در ديوارها و سطوح خارجي ساختمان، بدنه استخرها، مخازن و لوله‌هاي آب، تونل‌ها و پشت بام، بدنه حمام، سردخانه و مراكز تاسيساتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. به دليل سبكي، مقاومت مناسب، نصب آسان و قيمت مناسب استفاده از آن بسيار گسترش يافته است.

طرح توليد ايزوگام | دانش فني پروژه و روش توليد محصول

1- فرايند توليد

در فرآيند توليد بسته به طراحي و برنامه‌ريزي نوع محصول و مشخص بودن تعداد لايه‎هاي ايزوگام و تنظيم فيدريگ و تغذيه خط توليد با مواد و اوليه مورد نياز؛ ابتدا تيشو و پلي آستر وارد مخزن‌هاي قير آماده شده مي‌شود و با پرايمر آماده شده يا قير دميده آغشته مي‌گردد.

با تنظيم استاندار ضخامت لايه در خروجي سيستم به مرحله كوتينگ و اضافه شدن فويل آلومينيم به لايه‌هاي آغشته شده به مواد اوليه به منظور كاهش دما وارد حوضچه‌هاي حاوي آب مي‌گردد. محصول چند لايه بهم چسبيده پس از خنك كاري در حوضچه از بين وولينگ‌هاي سرد عبور كرده و در ادامه فرايند فيلم پلي‌اتيلن به قسمت زيرين لايه‌ها اضافه مي‌گردد. ايزوگام تكميل شده به منظور ذخيره‌سازي موقت قبل از بسته‌بندي به سمت آسانسور هدايت گشته و دز طي آن توسط ونتيلاتورهاي خشك‌شده و به سمت دستگاه رول كن به صورت كانتينيوس هدايت مي‌شود.

دستگاه محصول توليدي پارچه مانند را در طول ده متر بريده و رول كرده و توسط سيستم پران به بيرون پرتاپ مي‌نمايد.

 

2- ماشين آلات و تجهيزات خط توليدايزوگام

ماشين آلات و تجهيزات توليدي مورد نياز توليد عايق‌هاي رطوبتي عبارتند از:

 • بويلر روغن گرم داراي دو رديف كوئيل حرارتي از لوله آتشخوار، مشعل متناسب با نوع سوخت و مجهز به تابلو برق و سيستم‌هاي كنترل الكتريكي و هيدروليكي، پمپ سوخت، مخزن ذخيره روغن، مخزن انبساط
 • دستگاه بونزا (كوره پخت) داراي الكتروموتور گيربكس‌دار و تابلوهاي برق و كنترل الكتريكي
 • دستگاه ميكسر داراي الكتروموتور گيربكس‌دار و تابلوهاي برق و كنترل الكتريكي
 • سيستم اندود كاري با ظرفيت ۴۰۰كيلوگرم جهت توليد ۱۰ متر عايق در دقيقه و داراي تشت و غلطك غوطه‌ور به انضمام سيستم حرارتي و ضخامت سنج
 • سيستم كوتينگ ورق و فويل آلومينيوم و نايلون پلي‌اتيلن داراي الكتروموتور گيربكس دار و تابلوهاي برق و كنترل الكتريكي
 • سيستم كولينگ داراي تشت دو طبقه و غلطك‌هاي كشنده و انتقال به قطر و مجهز به پمپ سيركولاسيون مايع خنك كننده و برح خنك كننده ورق‌هاي عايق رطوبتي  
 • سيستم رزرواسيون داراي آسانسور متحرك ذخيره‌سازي ورق ايزوگام و به ظرفيت ۴۰ متر در دقيقه۱۳  
 • دستگاه بسته‌بندي نيمه اتوماتيك داراي تابلو كنترل اتومانيك و غلتك‌هاي كشنده الكترو گيربكس‌دار مجهز به ماشين برش و ماندرال رول كن ورق‌ها به همراه سيستم بيرون انداز رول‌هاي آماده شده
 • مخازن ذخيره قير صد تني مجهز به كوئيل روغن گرم و  عايق شده با  پشم شيشه از جنس ورق گالوانيزه

طرح توليد ايزوگام | بررسي بازار و رقبا

تا پايان سال 1398 تعداد 128 واحد صنعتي عايق‌هاي رطوبتي از پشم شيشه با اشتغال 2494 با ظرفيت اسمي 1828824تن عايق‌هاي رطوبتي از پشم شيشه در كشور در حال فعاليت مي‌باشند.

 محصول تعداد سرمايه تعداد ظرفيت واحد كد آيسك
عايق هاي رطوبتي از پشم شيشه 128 2019477 2494 1828824 تن 2699512312

محصولات توليدي آن‌ها هم در سازه‌هاي جديد و هم در بازسازي عايق‌هاي رطوبتي ساختمان و سازه‌هاي قديمي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

طرح توليد ايزوگام | سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث واحد توليد عايق‌هاي رطوبتي در سال جاري با ظرفيت اقتصادي حدود 59 ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از 38 درصد بوده و در كمتر از 3 سال بعد از به توليد رسيدن سرمايه اوليه خود را برداشت مي‌كنيد. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت عملي توليد 15000تن در سال ارائه شده است:

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   5000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي و روباز 2000 متر مربع
3 ماشين آلات  صنعتي 25920 ميليون ريال

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 48505
2 سرمايه گذاري  درگردش 10610
3 كل سرمايه گذاري 59115
4 هزينه توليد ساليانه 54,626

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR 38
دوره برگشت سرمايه 2/38
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 29

 

طرح توليد ايزوگام | مزاياي اجراي طرح

با توجه به مصارف متعدد ايزولاسيون‌هاي رطوبتي به عنوان كالايي ضروري  در بخش‎هاي ساختماني و عمراني كشور و مزيت داشتن منابع قابل توجه مشتقات نفتي در كشور به موازات تقاضاي بالا، جذابيت قابل قبولي در اين زمينه هم جهت مصرف داخل و هم با تكيه بر تكنولوژي توليد محصولات با كيفيت استاندارد بين‌المللي در حوزه صادرات موجود مي‌باشد. در ادامه برخي مزاياي اجراي اين طرح ارائه شده است:

 • سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه­ گذاري
 • كاربرد گسترده و رو به رشد محصولات طرح (وجود تقاضاي مستمر)
 • امكان صادرات اين محصول در صورتي كه استانداردهاي لازم و تكنولوژي مناسب در تنوع بخشي به توليدات استفاده شود
 • امكان دسترسي به سازندگان داخلي جهت توليد ماشين آلات با كيفيت مطلوب

طرح توليد ايزوگام | نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و ارايه معيارهاي محاسبه هر يك از موارد برآورد سرمايه ثابت و در گردش و توضيح پيرامون هزينه‌هاي ثابت و متغير طرح، پيش‌بيني و قيمت تمام‌شده و همچنين سود ساليانه طرح محاسبه گرديده است.

مهم‌ترين شاخص‌هاي مالي و اقتصادي طرح با محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert استخراج شده، وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي توليد عايق‌هاي رطوبتي با كيفيت نشان مي‌دهد. به دليل وجود تقاضاي مازاد در طول چند سال اول  زمينه بسيار مساعدي براي ايجاد اين واحد  فراهم است. جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي توليد كننده

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد ايزوگام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توليد ايزوگام،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۴:۰۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

آلياژهاي پليمري بدست آمده از اختلاط پليمرها سبب دستيابي به طيف وسيعي از خواصي مي‌شود كه به تنهايي نمي‌توان آن را از هر جزء پليمر موجود در آلياژ به تنهايي كسب نمود. در ميان پليمرهاي توليدي، پلي‌كربنات‌ها كاربردهاي وسيعي در صنايع دارند. قيمت نسبتاً زياد و محدودهاي تكنولوژيكي توليد آن توجه به آلياژهاي پليمري ارزان‌تر با خواص مطلوب را ضروري ساخته است. در اين راستا استفاده از ABS به منظور كاهش قيمت تمام شده در اختلاط با پلي كربنات و همچنين تقويت برخي از خواص آن در محصولات توليدي، يكي از نيازهاي اساسي صنايع پليمري محسوب مي‌شود. در ادامه خلاصه اي از طرح توليد آلياژ هاي پليمري آورده شده است، مي‌توانيد جهت اطلاع از شرايط نوشتن طرح توجيهي توسط كارشناسان كاردوك كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توليد آلياژ پليمري

 

 

طرح توليد آلياژ پليمري | معرفي محصولات

آلياژ به معني تركيبي از مواد و عناصر مختلف مي‌باشد و در حوزه مهندسي پليمر، اين مفهوم به معني تركيب پليمرهاي مختلف براي رسيدن به خواص مطلوب مورد نياز است. آلياژهاي پليمري به دليل سهولت فرايند توليد، وزن كم، قيمت مناسب و  خواص مناسب از اهميت ويژه‌اي برخوردار مي‌باشند. آلياژ دو جز، پلي‌كربنات و پليمر (اكريلو نيتريل- بوتادي ان- استايرن) PC/ABS يكي از مهمترين آلياژهاي موجود ساخته شده براي كاربردهاي صنعتي مي‌‌باشد. به دليل داشتن خواص عالي حرارتي، مكانيكي مانند استحكام بالاي تحمل ضربه‌اي، جريان‌پذيري مناسب، استحكام جوش خوب نسبت به ساير پليمرها و خواص حرارتي مناسب حوزه مصرف وسيعي دارند.

در سامانه وزارت صمت به آلياژ پليمري PC/ABS به طور مستقيم كد آيسيك  اختصاص داده نشده اما كد آيسيك و تعرفه گمركي محصولات هم خانواده به شرح ذيل است.

كد آيسيك محصولات مرتبط با PC/ABS

نام كد آيسيك تعرفه گمركي
پلي كربنات ها 2413412350 39074000

 

 

 

 

39033000

كامپاند پليمري بر پايه ABS            2413412389
كوپليمرهاي اكريلو نيتريل – بوتادين – ABS استايرن 2413412331
ورق  ا- بي  -اس ABS 24131135
كامپاند و گرانول پليمري 2413312388 39074000

 

 

پلي استال ها، پلي كربنات، پلي استرها به اشكال ابتدايي 2413312346
كامپاند پليمري بر پايه پلي كربنات 2413412554

طرح توليد آلياژ پليمري | ويژگي‌هاي محصول

خواص مثبت و منفي هر يك از اجزاء آلياژ پليمري، با اختلاط و تلفيق بهبود پيدا مي‌كند. بررسي خواص اجزا آلياژ پليمري PC/ABS نشان مي‎دهد كه پلي‌كربنات (پلي‌استر، كربنيك اسيد خطي) به عنوان يك ترموپلاستيك به لخاظ مقاومت مكانيكي، خواص الكتريكي، پايداري ابعادي، شفافيت، دماي تخريب بالا، دماي چقرمگي پايين وضعيت مناسب داشته،  ولي فرايندپذيري، مقاومت شيميايي، ميزان حساسيت به خراش و  ترك خوردگي ناشي از تنش مناسبي ندارد.

در صورتي كه ABS هم اقتصادي و ارزان‌تر است و هم فرايندپذيري و حساسيت نسبت به خراشيدگي و استحكام ضربه‌اي مناسب‌تري دارد. خصوصيت عالي اختلاط مذاب دو پليمر اين است كه ضعف‌هاي يك جز با ويژگي‌هاي مثبت جزء ديگر به لحاظ خواص مكانيكي مناسب و مقاومت ضربه‌اي بالاي جبران مي‌شود.

طرح توليد آلياژ پليمري | كاربرد محصول

خواص مطلوب فيزيكي و مكانيكي و قيمت تمام شده مناسب آلياژ PC/ABS و كاربرد گسترده آن در صنايع مختلف علل‌الخصوص صنايع برق و الكترونيك، خودروسازي، پزشكي، ايمني و نظامي اين محصول را تبديل به آلياژي پرمخاطب كرده است.

حوزه هاي عمده كاربرد آلياژ پليمري PC/ABS جهت ساخت بدنه ماشين‌هاي اداري و تجهيزات كامپيوتري ديسك‌هاي فشرده، محافظ بيروني موبايل (جهت جلوگيري از شكستن در زمان افتادن)، محافظ عابر بانك، تزئينات و پوشش كامپيوترها، جعبه فيوز، قاب بدنه دوربين‌ها، دوشاخه برق، سوكت، قاب بدنه لامپ‌هاي روشنايي، كانكتورهاي الكتريكي و لوازم الكتروتكنيكي.

درصنايع خودرو ساخت قطعات پلاستيكي بدنه و سپر خودرو، ضربه گير، قاپ آيينه، قاپ رادياتور، قاپ چراغ، كنسول وسط اتومبيل، قاپ‌ها و قطعات پلاستيكي داشبورد، قالپاق‌هاي خودرو، بدنه باتري، قطعات پلاستيكي تزئيني و شيشه‌هاي چراغ اتومبيل‌ها مورد استفاده دارد.

در صنايع غذايي، دارو و پزشكي ساخت بطري‌هاي شفاف بسته‌بندي مواد غذايي و داروئي، ساخت عينك طبي و همچنين تهيه لنزهاي رنگي، قطعات لوازم و تجهيزات پزشكي همانند دياليز، آندوسكوپي و انتقال خون و ساخت سرنگ‌هاي بدون سوزن استفاده مي‌شود.

در صنايع ايمني و نظامي جهت ساخت كلاه و عينك‌هاي ايمني و صنعتي، ماسك‌هاي گاز و پوشش‌هاي محافظ، ساخت شيشه‌هاي مقاوم در جلوي هواپيما و ساخت شيشه‌هاي ضد ضريه كاربرد دارد.

طرح توليد آلياژ پليمري | كالاي جايگزين و مكمل

آلياژ PC/ASA  به دليل مقاومت بيشتر در شرايط محيطي در برخي موارد كه مقاومت شكستي ناشي از تنش از درجه اهميت كمتري برخوردار باشد، مي‌تواند جايگزين PC/ABS باشد، اما در حالت كلي با توجه به امكان تنوع در توليد PC/ABS با وارد كردن مواد افزودني و تقويت‌كننده و جزء سوم پليمري جهت دستيابي به خواص بهبود يافته‌تر پليمري به موازات قيمت تمام شده رقابتي رقيب مهمي براي اين آلياژ پليمري در حال حاضر مطرح نيست.

طرح توليد آلياژ پليمري | دانش فني پروژه و فرايند  توليد

در فرايند توليد اين آلياژ پليمري براساس اختلاط دو پليمر اصلي با اعمال كنترل‌هاي ترموديناميكي بر روي فرايند اختلاط و وارد كردن مولفه‌هاي ديگري به تركيب مذاب مي‌توان گريدهاي مختلف استاندارد و مقاوم در برابر اشتغال و تقويت شده با الياف را نيز توليد نمود. از مزيت‌هاي ديگر در فرايند اختلاط اين دو پليمر مي‌توان به راحتي كار و جريان مذاب در قالب‌گيري و خروج آسان قطعه توسط پران قالب، ميزان كمتر گازهاي توليدي حين فرايند، ثبات رنگ و سطح ظاهري بهتر و دوام كيفي محصول اشاره نمود.

تكنولوژي و فرايند توليد آلياژهاي پليمري با سه روش مكانيكي لاتكسي و شيميايي انجام مي‌گيرد.

 •  در روش مكانيكي از دستگاه‌هاي مخلوط و آسياب و اكسترودر براي اختلاط و تركيب دو يا چند پليمر و توليد آلياژ نهايي استفاده مي‌شود. 
 • در روش لاتكسي پليمرها ابتدا صورت لاتكس در‌آمده و لاتكس‌ها با يكديگر مخلوط مي‌شوند و در ادامه با تبخير حلال، ‌آلياژ حاصل از تركيب  دو پليمر به دست مي‌آيد.
 • در روش شيميايي ميان اجزاي تشكيل‌دهنده آليـاژ واكنش شيميايي بـه وقوع مي‌پيوند. اين روش بيشتر در شرايطي به كار گرفته مي‌شود ‌كه به دليل ناسازگاري اجزاي آلياژ امكان اختلاط فيزيكي و بدست آوردن آلياژي با خواص مطلوب ميسر نباشد.

توليد آلياژ با روش مكانيكي

در اين طرح به دليل انعطاف‌پذيري، هزينه‌ها و زمان كمتر توليد و امكان حصول كيفيت و تنوع محصول از روش مكانيكي مبتني بر استفاده از كسترودرDC دو ماردون همسوگرد در هم فرو رونده، براي توليد آلياژ پليمري استفاده مي‌شود.

دراين فرايند ابتدا مواد اوليه مورد نياز از قبيل اجزاء پليمري اصلي و مواد افزودني (نظير بهبود دهنده، فيلر، مستربچ و پايداركننده) را در مخازن مرتبط ذخيره مي‌شود. مواد اوليه و مستربچ ذخيره شده پس از آماده‌سازي و پيش اختلاط فيزيكي به وسيله مكنده، با دبي كنترل شده و با توجه به فرمولاسيون تركيب، به داخل قيف دستگاه اكسترودر كه داراي پروفيل دمايي مهندسي شده و گيريكس دور متغير است، وارد مي شود.

به منظور كنترل فرايند توليد بخشي از مواد اوليه از نقاط ويژه‌اي به داخل اكسترودر وارد مي‌‌شوند؛ لذا بايد اكسترودر مورد استفاده مجهز به چند ورودي تغذيه مجزا جهت توليد گريدهاي محصول از الياف شيشه و كربن به منظور تقويت پليمر باشد و سيلندر آن نيز مسلح به المنت‌هاي گرم شونده كه در انتهاي آن نيز قابليت گازگيري بخارات و گازهايي توليد شده ناشي از فرايند اختلاط مذاب پليمري را نيز داشته باشد.

جريان خروجي از اكسترودر دو ماردون توسط قالب شكل‌دهنده به صورت مفتول‌هاي موازي و باريك به سيستم گرانول‌ساز هدايت مي‌گردد. پروفيل‌هاي ميله‌اي خارج شده ابتدا در يك حمام آب خنك مي‌شود، سپس توسط كاترهاي سيستم گرانول‌ساز خرد و به شكل گرانول درمي‌آيد. گرانول‌هاي توليدي خشك شده و در مخازن ذخيره محصول توليدي قرار گرفته و در نهايت به صورت كيسه‌هاي 25 يا 50 كيلوگرمي بسته‌بندي مي‌شود.

طرح توليد آلياژ پليمري | نوع، ميزان مواد اوليه

دو ماده اصلي در ساخت آلياژهاي PC/ABS، يكي پلي‌كربنات با حدود 45 درصد تركيب و كوپليمر (اكريلونيتريل- بوتادي‌ان- استايرن) تا 33 درصد مي‌‌باشد. بسته به نوع گريد توليدي از ساير مواد افزودني پايداركننده، سازگار ساز، فيلرها نظير Styrene و acrylonitrile و nonylphenyl و phosphite كوپليمر (اتيلن ـ اكريليك اسيد) نيز استفاده ‌مي‌شود. ميزان هر يك از اين اجزاء به نوع آلياژ و خواص مورد انتظار در محصول توليدي بستگي دارد.

طرح توليد آلياژ پليمري | ماشين آلات و تجهيزات خط توليد

تجهيزات و ماشين آلات مورد نياز توليد آلياژ پليمريPC/ABS در روش توليد مكانيكي عبارت است از:

مخارن نگهداري مواد اوليه، آسياب و مخلوط كن و پيش خشك كن مواد اوليه اصلي، فيدر انتقال مواد اوليه، اكسترودرDC دو ماردون داراي چند ورودي، قالب، مخزن خنك كاري، گرانول ساز، مخزن محصول، دستگاه بسته‌بندي و كانوايرهاي حمل. 

طرح توليد آلياژ پليمري | بررسي بازار و رقبا

تا پايان سال 1398 دو واحد توليد پلي‌كرينات با ظرفيت 25300 تن و 4 واحد توليد كوپليمر اكريلونيتريل ـ بوتادي انـ استايرن ABS با ظرفيت توليد 65695 تن در كشور فعال هستند. ميزان واردات پلي كربنات در سال 1397 با ارزش دلاري 44ميليون دلار 12673تن و واردات ABS به ميزان5481 تن به ارزش 3/1 ميليون دلار بوده است.

 

واحدهاي توليدكننده پلي كربنات‌ها در كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد كد آيسيك
2 2702879 290 25300 تن 2413412350

 

واحدهاي توليدكننده كوپليمراكريلونيتريل ـ بوتادي ان ـ استايرن ABS كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد كد آيسيك
4 1091564 1381 65695 تن 2413412331

 

واردات پلي كربنات
وزن(تن) ارزش ريالي( ميليون ريال) ارزش ارزي (هزار دلار) 
12673 1858152 44211
واردات كوپليمراكريلونيتريل ـ بوتادي ان ـ استايرن ABS  كشور
وزن(تن) ارزش ريالي( ميليون ريال) ارزش ارزي (هزار دلار) 
5481 546759 13097

 

 

پروانه بهره برداري صادره توليد  انواع كامپاند وگرانول پليمري كشور  
تعداد سرمايه(م.ر) اشتغال ظرقيت واحد محصول كدآيسيك
291 32009290 13086 2090940 تن كامپاند و گرانول پليمري 2413312388

 

جوازهاي تاسيس صادره انواع كامپاند وگرانول پليمري كشور
تعداد سرمايه(م.ر) اشتغال ظرقيت واحد محصول كدآيسيك
250 77104758 6243 2246010 تن كامپاند و گرانول پليمري 2413312388

طرح توليد آلياژ پليمري | سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث واحد توليد آلياژ پليمري و راحتي ظرفيت اقتصادي در سال جاري با ظرفيت اقتصادي ساليانه 3000تن حدود84 ميليارد ريال سرمايه ثابت نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از 18درصد بوده و ظرف 4 سال بعد از به توليد رسيدن سرمايه اوليه خود را برداشت مي‌شود. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت اسمي توليد به شرح ذيل در سال ارائه شده است.

         

محصول ظرفيت ساليانه
آلياژ  پليمري  PC/ABS 3000تن

 نحوه مشاركت و تأمين سرمايه طرح (ميليون ريال)

شرح جمع درصد
سهم شركت جمع سهم شركت 67,733  47%
سهم بانك جمع تسهيلات ريالي 76,000  53%
جمع  كل 143,733 100%

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين  3000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي 1650 متر مربع
3 ماشين آلات  صنعتي 38540 ميليون ريال

 جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 84029
2 سرمايه گذاري  درگردش 59704
3 كل سرمايه گذاري 143733

 

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR(درصد) 18/4
دوره بازگشت سرمايه گداري انجام شده(سال) 4/1
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 41

طرح توليد آلياژ پليمري | مزاياي اجراي طرح

بخش زيادي از توليدات صنايع پليمري از اين نوع آلياز پليمري به عنوان ماده اوليه استفاده مي‌كنند.مزاياي اجراي طرح به ترتيب عبارت است از:

 • امكان تامين مواد اوليه در داخل كشور
 • امكان صادرات محصول
 • قابليت رقابت به لحاظ كيفيت و قيمت تمام شده                 
 • منعطف بودن خط توليد

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و ارايه معيارهاي محاسبه هر يك از موارد برآورد سرمايه ثابت و در گردش و توضيح پيرامون هزينه‌هاي توليد پيش‌بيني و قيمت تمام‌شده و همچنين سود ساليانه طرح كه محاسبه گرديده است. بررسي مهم‌ترين شاخص‌هاي اقتصادي طرح با محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert استخراج شده، وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي توليد آلياژ پليمري را نشان مي‌دهد.

جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

خدمات قابل ارايه كاردوك به  طرح

 • امكان سنجي و تهيه طرح توجيهي فني اقتصادي و تحليل آن با استفاده از نرم افزار كامفار با توجه به وضعيت متقاضي
 • ارايه مشاوره انتخاب سخت افزار ونرم افزارهاي مورد نياز
 • مشاوره تامين نيروي انساني مورد نياز پياده سازي طرح
 • مشاوره توليد محتوي و وب مستر 
 • مشاوره تامين زيرساخت‌ها و اخذ مجوزهاي لازم

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 

منبع : طرح توليد آلياژ پليمري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توليد آلياژ پليمري،
موضوع:
[ ۱۴ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۴۲:۵۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

ظرفيت توليد جهاني انيدريد فتاليك در سال 2018 بالغ بر 5.87 ميليون تن بوده است و پيش بيني مي‌شود تا سال 2023 اندكي افزايش يابد و به بيش از شش ميليون تن برسد. انيدريد فتاليك به اختصار با نماد PA مشخص مي‌شود. براي اولين بار با فرايند اكسيداسيون نفتالين توليد شد، اين ماده از مهم‌ترين مشتقات توليد روغن‌هاي نرم‌كننده و رزين‌هاي پلي‌استر و پيگمنت‌هاي رنگ هستند. تكنولوژي توليدPA به مرور با رشد صنعت و تحقيق و توسعه جهت بهينه‌سازي فرايندهاي توليد تغيير كرده و روش‌هاي جايگزين اكسيداسيون نفتالين در فاز مايع با كاتاليست جيوه و در محيط اسيدي با فرايند توليد اكسيداسيون نفتالين يا ارتوزايلين در فاز گازي درمعرض جريان هوا و كاتاليست اكسيد واناديم و دي اكسيد تيتانيم جايگزين گرديد. اينگونه امكان توليد افتصادي‌تر و با درجه خلوص و كيفيت بالاتر فراهم شد. در ادامه خلاصه اي از امكان‌سنجي توليد اين ماده در ايران آورده شده است. جهت اطلاع از ساير طرح توجيهي ها كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : توليد انيدريد فتاليك

توليد انيدريد فتاليك | معرفي محصولات

انيدريد فتاليك ماده شيميايي مهم صنعتي و از اولين اسيدهاي انيدريد دي كربوكسيليك (دو ظرفيتي) با فرمول شيميايي C8H4O3 مي‌باشد.

وزن مولكولي آن 148.11g/mole و به صورت‌هاي متفاوت جامد و مايع عرضه مي‌گردد. شكل مايع آن براي توليد نرم كننده‌ها استفاده مي‌شود. در دو گريد خالص و تكنيكال با درجه خلوص تا 99/9 درصد توليد مي‌شود.

توليد انيدريد فتاليك | ويژگي‌هاي محصول

PA به عنوان انيدريد حلقوي يك ماده فعال شيميايي است كه حلقه پايدار آروماتيك آن نيز سبب سهولت تركيب شيميايي آن با مواد ديگر مي‌گردد. مهم‌ترين واكنش‌هاي فتاليك اسيد تركيب آن با الكل‌ها يا دي ال‌ها (الكل‌هاي دو ظرفيتي) براي توليد استرها يا پلي استرها مي‌باشد. ويژگي شيميايي و فيزيكي انيدريد فتاليك بايد مبتني بر الزامات استاندارد ASTM D563-88 و روش‌هاي تست استاندارد آن براي محتواي رزين‌هاي آلكيد و محلول‌هاي رزين باشد.

توليد انيدريد فتاليك | كاربردهاي محصول

كاربرد عمده انيدريدفتاليك PA به عنوان يك ماده واسط توليد عبارتند از:

1- مصرف در پلاستي سايزرها شامل انواع پليمرها، روغن و نرم‌كننده‌هاي مورد مصرف در مواد اوليه توليد زيره و كفي كفش كابل و واير، پوشش‌هاي ديوار و كف، چسب‌ها، لاستيك‌هاي نرم و منسوجات و پوشش‌ها.

2-مصرف در رزين‌هاي پلي استر غيراشباع مورد مصرف در پلاستيك‌هاي ترموست و پلاستيك‌هاي فايبرگلاسي و پلي استر و ايزوسيانات مورد مصرف در پلي اورتان

3-  مصرف در رزين هاي الكيدي مورد مصرف در صنايع رنگ و پيگمنت‌هاي  مورد مصرف در فتالوسيائين آبي و سبز و رنگ شب نما يا فلوئورسين

توليد انيدريد فتاليك | كالاي جايگزين و مكمل محصول

كالاي جايگزيني PA مي‌تواند دي سيكلوپنتادين (DCPD) باشد كه در ساخت رزين‌هاي پلي استر غيراشباع، رزين‌هاي غيرنفتي، الاستومرها، حشره كش‌ها، مواد آتش نشاني مورد استفاده دارد.

توليد انيدريد فتاليك | دانش فني پروژه و فرايند توليد

در فرايند توليد انيدريد فتاليك مخلوط هواي گرم شده با ارتوزايلين تصعيد  شــده وارد راكتور لوله‌هاي محتوي كاتاليزور گرديده و انيدريد فتاليك خام توليد مي‌شــود، بعد از خنك شــدن در كندانســور و ميعان انيدريد فتاليك مجددا گرم و وارد سيســتم برج تقطير درخلاء مي‌شــود تا محصول با كيفيت مطلوب مطابق فرايندهاي مشروحه ذيل توليد و در نهايــت به صــورت پولــك يــا حالت مذاب در مخازن، ذخيره گردد.

 واحد اكسيداسيون

 دراين بخش هواي فيلتر شده تحت فشار متراكم و پس از حرارت‌دهي توسط بخار وارد تبخير و مخلوط‌كننده مي‌شود. ارتوزايلين ذخيره شده نيز بعد از كنترل كيفيت توسط مبدل پيش گرم شده، وارد تبخيركننده مي‌شود. ارتوزايلين تزريق شده به جريان هواي گرم بعد از رسيدن به شرايط ايده‌آل  به همراه هوا وارد راكتور اكسيداسيون مي‌شود. جريان و دماي هوا و ارتوزايلين بايد به دقت كنترل شود راكتور اكسيداسيون بستري ثابت و قابل قبولي دارد و در داخل پوسته‌هاي آن تعدادي تيوب عمودي كه به دقت با كاتاليست از جنس پنتااكسيد واناديم و دي‌اكسيد تيتانيوم به همراه مقداري فعال‌كننده پر شده وجود دارد.

مخلوط هوا و ارتوزايلين از ميان كاتاليست عبور كرده، سپس گازهاي حاصل از واكنش از انتهاي محفظه خارج مي‌شود. واكنش در فاز گاز گرمازا مي‌باشد، لذا بايد حرارت از گازهاي واكنش گرفته شود، اين كار با استفاده از نمك‌هاي مذاب صورت مي‌گيرد كه در بيرون از تيوب‌ها در پوسته راكتور جريان دارد.

براس داشتن حداقل افت فشار، حداكثر فعاليت و مقاومت خيلي زياد از كاتاليست‌ها با حلقه‌هاي مخصوص سراميكي محافظت استفاده مي‌شود. براي تثبيت شرايط از كنترل‌كننده‌ها و ابزار دقيق براي اطمينان از ايمني وسايل و عمليات استفاده مي‌شود.

واحد كندانسيون

بخش عمده انيدريد فتاليك موجود در گازهاي واكنش با تصفيه دوباره توسط تجهيزات خاصي جدا مي‌شود. اين تجهيزات در واقع تيوب‌هاي پره‍‌اي محتوي روغن‌هاي مخصوص حرارتي هستند كه دماي آن‌ها با تهويه در حلقه‌هاي بسته كنترل مي‌شود. اين تجهيزات سوئيچ كندانسور ناميده مي‌شوند.

در اين سيستم دماي گاز خروجي تقريبا ثابت بوده و جريان و دماي روغن به گونه‌اي كنترل شده و براي دستيابي به ماكزيمم بازيافت محصول تنظيم مي‌شود. سيستم كنترلي كامپيوتري به صورت اتوماتيك فرآيندها و عمليات را كنترل مي‌كند. سپس PA خام مذاب را در يك تانك حرارتي براي انتقال به واحد خالص سازي يا تصفيه ذخيره مي‌نمايد. گازهاي فرآيندي خروجي كه شامل مقدار اندكي انيدريد مالئيك، انيدريد فتاليك و محصولات جانبي ديگر و مونوكسيد كربن و دي‌اكسيد كربن مي‌باشد، نيز وارد محفظه احتراق كاتاليستي مي‌شود.

براي بهبود كيفيت انيدريد فتاليك توليدي و همچنين پايداري حرارتي و رنگ محصول قبل از تقطير، ابتدا PA توليدي تصفيه مي‌شود. در اين فرايند زمان اقامت، دما و حرارت در طول تصفيه حرارتي مقدماتي دقيقا كنترل شده و يك ستون تصفيه كوچك به همراه يك سيستم مكش از آلودگي هوا جلوگيري مي‌كند.

بعد از تصفيه حرارتي، انيدريد فتاليك خام به تانك ذخيره و سپس به يك واحد تحت خلأ مي‌رود تا انيدريد فتاليك خالص بدست آيد. ستون تقطير خلأ پيوسته انيدريد فتاليك خالص را از محصولات بالاسري جدا كرده و انيدريد فتاليك خالص بدست آمده در نهايت به بخش ذخيره سازي و پرك‌ساز هدايت مي‌شود. كيفيت و رنگ انيدريد فتاليك در طول فرايند تقطير و پرك شدن به دقت كنترل و در انتهاي خط توليد به طور اتوماتيك توسط دستگاه توزين،  بسته‌بندي و انبار مي‌شود.

تجهيزات اصلي خط توليد

تجهيزات و ماشين آلات خارجي و داخلي به اختصار عبارتند از:

تبخيركننده ارتوزايلين راكتور عمودي لوله‌اي، سيركولاسيون نمك مذاب، سيركولاتور الكتريكي نمك مذاب، تصفيه‌كننده با كولر داخلي، راكتور دي‌هيدراسيون انيدريد فتاليك، سيستم پرك ساز PA تصفيه شده، بخش احتراق كاتاليست و اكولوژي، توربين بخار جهت توليد برق كندانسور سوئيچ، هيترهاي ارتوزايلين و هوا، درام‌هاي و كندانسور بخار، سيستم‌هاي تصفيه، مبدل‌هاي حرارتي، دستگاه‌هاي جداكننده و سپراتورها، وسل‌ها و دستگاه‌هاي بازيابي، كاتاليست‌ها و پروموترها و سيستم‌هاي كنترلي، برج تقطير و ستون بارومتريك، پرك‌ساز، بسته‌بندي و مخازن مختلف.

 مواد اوليه

مواد اوليه اصلي توليد، ارتوزايلين بوده كه در داخل كشور توليد مي‌شود، كاتاليست‌ها، نمك اتكتيك، روغن‌هاي صنعتي انتقال حرارت نيز در فرايند توليد مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

بررسي بازار و رقبا

تا پايان سال 1398 تعداد سه واحد توليدكننده، مواد اوليه هفت واحد توليد فتاليك اندريد در كشور با ظرفيت توليد 168700 تن را تامين مي‌كنند. از تعداد 25 جواز تاسيس صنعتي صادره در طول ساليان گذشته دو طرح با پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد و پيش بيني توليد 40000تن محصول در حال احداث مي‌باشند.

بر اساس آمار اتاق بازرگاني صادرات منتهي به اسفندسال 1397 صادرات PA معادل 18,073 هزار دلار و واردات آن 981 هزار دلار بوده است.

تعداد واحدهاي توليد كننده اورتو زايلين كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد كد آيسيك
3 19758646 2279 220000 تن 2411412563

 

تعداد كل واحدهاي داراي پروانه بهر برداري  اندريد فتاليك كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
7 1942650 1407 169700 تن

 

تعداد كل طرحهاي درخال اخداث بالاي 60 درصد پيشرفت انديد فتاليك كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
2 513748 140 40000 تن

 

آمار صادرات  منتهي به سال اسفند سال 1397
كالا ارزش ميليون  ريالي ارزش دلاري تعرفه گمركي كد آيسيك
انيدريد فتاليك 984,842 18,073,184 29173500 24113677

سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث واحد اندريد فتاليك با ظرفيت اقتصادي در سال جاري 4360 ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي بيشتر از 22درصد بوده و در كمتر از 4 سال بعداز به توليد رسيدن سرمايه اوليه خود را برداشت مي‌كنيد. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت اسمي توليد به شرح ذيل در سال ارائه شده است:

محصول ظرفيت
فتاليك  انيدريد تن 20000

                 

 نحوه مشاركت و تأمين سرمايه طرح (ميليون ريال)

شرح جمع درصد
سهم شركت جمع سهم شركت 2,049,236 47%
سهم بانك تسهيلات ريالي بلند مدت 2,113,500 48%
كوتاه مدت 200,000 5%
جمع تسهيلات ريالي 2,313,500 53%
جمع سهم بانك 2,313,500 53%
جمع  كل 4,362,736          100%

 

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين  25000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي سرپوشيده و روباز   8200 متر مربع
3 ماشين آلات و تاسيسات  صنعتي 3690185 ميليون ريال

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 4,074,210
2 سرمايه گذاري  درگردش 288,525
3 كل سرمايه گذاري 4,362,736

 

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR(درصد) 22
دوره بازگشت سرمايه گداري انجام شده(سال) 6/3
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 38

توليد انيدريد فتاليك | مزاياي اجراي طرح

 • قابليت صادرات محصول
 • نياز صنايع داخلي به محصول به عنوان مواد اوليه توليد بسياري از محصولات
 • امكان ساخت داخلي بخشي از تجهيزات و ماشين آلات
 • امكان تامين مواد اوليه اصلي توليد محصول در داخل كشور
 • قابليت رقابت به لحاظ كيفيت و قيمت تمام شده                 

 

نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

قيمت جهاني عمده فروشي بسيار بيشتر از قيمت تمام شده براساس نرخ روز ساير ارزها مي‌باشد. لذا براساس تحقيقات بازار و ارايه معيارهاي محاسبه هر يك از موارد برآورد سرمايه ثابت و در گردش و توضيح پيرامون  هزينه‌هاي توليد پيش‌بيني و قيمت تمام‌ شده و همچنين سود ساليانه طرح محاسبه گرديده است. بررسي مهم‌ترين شاخص‌هاي اقتصادي طرح با  محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert استخراج شده وضعيت قابل قبولي به لحاظ مالي براي توليد فتاليك اندريد استاندارد را نشان مي‌دهد و به دليل وجود تقاضاي مازاد در طول چند سال اول زمينه مساعدي  براي ايجاد اين واحد فراهم است.

جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد. جهت سفارش نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : توليد انيدريد فتاليك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: توليد انيدريد فتاليك،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۴۱:۲۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

در اين مقاله خلاصه اي از طرح توجيهي سامانه پيك اكسپرس موتوري تلفني و آنلاين آورده‌ايم. سامانه‌هاي تلفني و آنلاين حمل و نقل موتوري با قابليت ردگيري محوله‌ها ضمن تامين امنيت و تضمين سلامت مرسولات، سرعت و كيفيت انجام خدمات را بسيار بالا برده و هزينه ارسال و دريافت محموله‌ها را نيز در شهرهاي پرجمعيت كاهش مي‌دهد. حمل سريع و تضميني به يكي از نيازهاي مبرم حوزه تجارت، صنايع و خانوارهاي جامعه شهري جهت تامين سريع كالا و خدمات مورد نياز در زماني كوتاه و با هزينه كم تبديل شده است. اما همچنان نياز به برآورد اين طرح جهت اجرا وجود دارد. شما مي‌توانيد براي دريافت خدمات نوشتن طرح توجيهي به كارشناسان كاردوك اعتماد نماييد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي راه اندازي سامانه پيك

 

 

طرح توجيهي سامانه پيك اكسپرس | خدمات و پيش نيازهاي طرح

پيك موتوري اكسپرس با كد ايسيك 602318 خدمات حمل و نقل مورد نياز مشتريان را به عنوان واسطي سريع و مطمئن ارائه مي‌دهد. تمامي افراد جامعه و خانوارها براي صرفه جويي در وقت و هزينه نيازمند استفاده از اين سرويس‌ مي‌باشند. از طرفي تلفن‌هاي هوشمند به جزءلاينفك وسايل همراه افراد جامعه تبديل شده است. فناوري‌هاي موجود نيز شرايط مناسبي را براي ارايه اين خدمت فراهم نمود است و دارندگان اين كسب وكار مي‌توانند از آن به عنوان يك مزيت استفاده بهينه نمايند.

پيش نيازهاي اجراي اين طرح تامين محل واجد شرايط و اخذ مجوزهاي لازم از اتحاديه متولي در استان محل استقرار كسب و كار از طريق ثبت نام در سامانه ايرانيان اصناف و درگاه ملي مجوزهاي كشور و راه‌اندازي سامانه اينترنت و مخابراتي و تامين نيروي انساني كارآمد مي‌باشد.

طرح توجيهي سامانه پيك اكسپرس | خدمات جايگزين

خدمات جايگزين خدمات پيك موتوري عبارتند از:

1-مراجعه مستقيم متقاضيان دريافت كالا و خدمات با وسيله شخصي به محل تامين

2- ارسال مستقيم كالا و انجام خدمات با استفاده از وسيله عمومي و شخصي

3- ارسال و دريافت از طريق خودرو شخصي، تاكسي، وانت و يا آژانس‌هاي مسافربري

4-ارسال و دريافت از طريق سرويس‌هاي پستي

تمامي گزينه‌هاي جايگزين گران و زمانبر بوده و در موارد خاص به دليل عدم  امكان عبور خودرو به محل هايي غيرقابل عبور براي اتومبيل انجام سرويس فقط با عابر يا پيك موتوري ميسر است.

طرح توجيهي سامانه پيك اكسپرس | موارد استفاده

1- ارايه خدمات حمل كالا در شبكه موبرگي توزيع كالا از عمده فروشان به فروشندگان خرد

2- ارايه خدمات حمل كالا در شبكه تامين قطعات كالا به ارايه‌دهنده خدمات فني كالا همانند تعميركاران، آرايشگاه‌ها، كارگاه‌هاي توليدي، شبكه‌هاي توليد بدون كارخانه، توليد كنندگان خانگي  

3- ارايه خدمات حمل كالاهاي مصرفي با دوام و كم دوام فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي، رستوران‌ها و فروشگاه‌ها

4- تامين كالا و خدمات مورد نياز افراد، خانوارها و كسبه

5- ارايه خدمات سريع حمل مرسوله‌ها و بسته‌هاي اداري

طرح توجيهي سامانه پيك اكسپرس | مراحل راه‌اندازي

1-تهيه طرح امكانسنجي طرح تا زمان بهره‌برداري متناسب با وضعيت شهرستان

2- طراحي و راه‌اندازي سايت، اپ و بلاگ متناسب با خدمات قابل ارايه به گونه‌اي كه در بانك اطلاعاتي امكان ثبت‌نام، عضوگيري همكاران و مشتريان با سطح دسترسي تعريف شده و رهگيري مسير وضعيت ارايه خدمات فراهم گردد.

3- تامين زيرساخت‌هاي فيزيكي مورد نياز و دفتر مركزي شركت و تجهيز آن متناسب با ضوابط و امكان استقرار پيك‌هاي متناسب وضعيت جغرافيايي 

4- ثبت شركت و اخذ مجوز فعاليت صنفي از اتحاديه مرتبط در هر استان و اخذ نماد اعتماد و درگاه بانكي و دستگاه‌هاي پوز

5- تامين نيروي انساني همكار و همسان سازي وسيله‌هاي نقليه با برند پيك

6-  خريد تجهيزات سخت‌افزاري و نرم‌افزارهاي مورد نياز 

6- پياده‌سازي مانيتورينگ پيك و مديريت حمل و نقل و لجستيك شبكه

7- هماهنگي‌هاي شبكه و سانترال مخابراتي به عنوان ساختار اصلي ارتباطي  

8- آموزش نيروي انساني همكار  

9- اطلاع رساني، تبليغ از طريق رسانه، ويزيت، شبكه اجتماعي، تخفيف و نظام انگيرشي جلب مشتريان و متقاضيان همكاري 

10 – هماهنگي بيمه تجهيزات شبكه و مرسولات  

11- برنامه‌ريزي انجام خدمات و پشتيباني 24 ساعته مشتريان و وظايف شركت

طرح توجيهي سامانه پيك اكسپرس | وسايل و تجهيزات

 1-دفتر مركزي مجهز به كامپيوتر و تجهيزات جانبي شبكه، يوپي‌اس و مبلمان اداري، مالي و رفاهي كاركنان و دستگاه‌هاي پوز جهت دريافت وجه به حساب شركت

2- تلفن سانترال و تجهيزات مخابراتي با امكان دسترسي سريع به پيك‌هاي موتوري و مشتريان

3-سامانه GPS مركزي و موتورها به مراه جعبه‌هاي جانبي نگهداري كالا روي موتور با برند شركت

4-تجهيزات ايمني موتورسواران و نگهداري كالاها و محموله‌اي ارسال       

5-نرم‌افزار اداري و مالي

بررسي وضعيت بازار و رقبا

تعداد كل پيك‌هاي موتوري كشور 1164 واحد است كه از اين تعداد 457 مركز خدمات پيك موتوري بدون مجوز هستند. بيشترين تعداد مجوزهاي صادره به ترتيب در چهار شهرستان تهران، اصفهان، مشهد و تبريز متمركز است.

تعداد كل واحدهاي صنفي كشور : 2763063 تعداد كل واحدهاي صنعتي كشور : 72251
وضعيت آماري پيك موتورهاي كشور
اشتغال كل تعداد واحد مجوز دار بدون مجوز بدون مجوز تهران
1164 1106 457 293
استان هاي برتر در صدور تعداد  مجوزهاي صنفي پيك موتوري
تهران مشهد اصفهان تبريز
328 100 156 62

تعداد واحدهاي موجود به نسبت جمعيت شهرستان‌هاي بالاي دويست هزار نفر جمعيت نشان از ضرورت استفاده از امكانسجي اين كسب و كار در شهرستاهاي بزرگ و قطبي و مراكز كسب و كار را دارد. در ميان مجوزهاي فعال در شهرهاي بزرگ تعداد بسيار اندكي داراي پلتفرم اختصاصي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات در اين كسب و كار هستند. اين مورد زمينه‌اي مناسب را جهت تلفيق نوآورانه فناوري اطلاعات با اين كار خدماتي براي حضوري رقابتي در بازار فراهم مي‌نمايد.

طرح توجيهي سامانه پيك اكسپرس |سرمايه گذاري مورد نياز

در بررسي هزينه‌هاي راه‌اندازي پيك اكسپرس موتوري تلفني در يك محل اجاره‌اي‌، تنها قيمت تامين زيرساخت‌هاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري سامانه  ملاك نيست؛ بلكه توجه به نيروي انساني كارآمد و داراي وسيله نقليه و گواهينامه معتبر جهت ارايه خدمات و داراي روابط عمومي مناسب در اين حوزه از اهميت بسزايي برخوردار است.

دقت كنيد ميزان سرمايه‌گذاري در اين طرح بستگي زيادي به مهارت مديريت  و شناخت دقيق و واضح از نيازمندي‌هاي فني حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات و شبكه مخابراتي دارد. در اين سرمايه‌گذاري اگر از مشاوره متخصصين استفاده نشود به احتمال زياد بهره‌وري منابع را كاهش و قيمت تمام شده خدمات بالا مي‌رود. براساس مطالعات انجام شده راه‌اندازي پيك اكسپرس موتوري تلفني با ظرفيت و تجهيز صد پيك موتوري با احتساب  تجهيز محل استقرار اجاره رهني. نرخ بازدهي  داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از37درصد بوده و دوره برگشت سرمايه حدود سه سال خواهد بود.

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 5730
2 سرمايه گذاري  درگردش 2015
3 كل سرمايه گذاري 7745

شاخص هاي مالي

موضوع هزينه ها 
نرخ بازده داخلي IRR 37 درصد
دوره برگشت سرمايه گذاري 3
درصد فعاليت در نقطه سربسر 34

مزاياي اجراي طرح

با توجه به نياز شهروندان و مراكز كسب و كار مستقر در شهرستان‌هاي پرجمعيت راه اندازي مركز ارايه خدمات اكسپرس موتوري حمل و نقل كالا و انجام خدمات مزيت‌هايي بشرح ذيل را دارا مي‌باشد.

 • امكان تطبيق ميزان سرمايه‌گذاري براساس تخصص و توان مالي صاحبان بنگاه
 • ارايه خدمات مورد نياز بازار، توليدكنندگان و شهروندان 
 • قابليت رقابت با خدمات جايگزين
 • قابليت توسعه سريع فعاليت 
 • امكان راه‌اندازي در بيشتر شهرهاي پرجمعيت كشور 
 • برنامه‌ريزي و بكارگيري استفاده از موتورهاي متعلق به پيك‌هاي همكار و تجهيز آن با برند شركت براساس منافع مشترك 

خدمات قابل ارايه كاردوك به  طرح

 • امكان سنجي و تهيه طرح توجيهي فني اقتصادي و تحليل آن با استفاده از نرم افزار كامفار  با توجه به وضعيت متقاضي
 • ارايه مشاوره انتخاب سخت افزار ونرم افزارهاي مورد نياز
 • مشاوره تامين نيروي انساني مورد نياز پياده سازي طرح
 • مشاوره توليد محتوي و وب مستر 
 • مشاوره تامين زيرساخت‌ها و اخذ مجوزهاي لازم

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 

منبع: طرح توجيهي راه اندازي سامانه پيك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۵۱:۳۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توليد لباس هاي زير و راحتي با توجه به صادرات و واردات پوشاك در دنيا و ايران نشان از جذابيت اقتصادي بالاي اين تجارت دارد. ميانگين مصرف  پوشاك و كفش خانوارهاي ايراني در سال 1397 براساس اطلاعات مركز آمار ايران بيش از يك ميليون بيست و دوهزار تومان در مناطق شهري بوده است. پوشاك زير مردانه زنانه و بچه‌گانه بدليل تماس مستقيم با پوست و تاثير آن بر سلامتي انسان به عنوان بخش لاينفك مصرف مستمر و كم دوام‌تر داراي تنوع زيادي در طرح و نقش و مدل هستند. صنعت توليد پوشاكِ زير پتانسيل مناسبي براي اشتغال نيروي انساني ماهر بصورت سري كاري دارد، لذا ضروري است در اين صنعت ضمن برنامه‌ريزي توليد بازار محور، به پياده‌سازي سيستم‌هاي مديريت و نظارت فرايندها از زنجيره تامين تا بازار و برندسازي در سطح ملي و بين‌المللي توجه ويژه‌اي كرد.

در ادامه خلاصه اي از طرح توليد انواع لباس هاي زير آورده ايم. جهت مشاهده شرايط نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توليد لباس هاي زير

طرح توليد لباس هاي زير | معرفي محصولات

لباس‌ها و پك‌هاي لباس‌هاي زير زنانه و مردانه و كودكان به دليل الزام به رعايت بهداشت بايد از بهترين پارچه‌هاي بافته شده تار و پودي از الياف همانند پنبه و نخ طبيعي جهت حفظ سلامتي پوست و اعضا بدن انسان توليد شود.

اين محصولات در شرايط پاكيزه حاكم بر كارگاه‌هاي صنعتي و محصولات بهداشتي توليد مي‌شوند. هدف از توليد آن‌ها پوششي سالم و عاري از آلودگي و رافع اثر سوي تعرق پوست براي انسان مي‌باشد. ضروري است لباس‌هاي زير استفاده شده به دليل تماس مكرر، تعدد تعويض و شستشو در طول زمان؛ جهت جلوگيري از ايجاد عفونت و بيمارهاي پوستي مرتباً جايگزين شود. 

كدهاي آيسيك صنعتي محصولات لباس هاي زير وراحتي

نام كالا كد ISIC
پوشاك راحتي دوخته شده 1810312327
پوشاك راحتي زنانه و دخترانه 1810412328
پوشاك راحتي مردانه و پسرانه 1810412329
انواع لباس خواب زنانه و دخترانه، تاري پودي، دوخته شده 1810512339

تنوع طرح و رنگبندي اين محصولات زياد بوده و شامل انواع زيرپوش‌ها، شورت‌هاي مردانه، بچه‌گانه و زنانه و لباس‌هاي خواب است.

طرح توليد لباس هاي زير | ويژگي‌هاي محصول  

در توليد لباس زير به ويژگي‌هاي اصلي به شرح ذيل بايد توجه شود.

1- لباس زير به دليل تماس مستقيم با پوست بدن و نقش كنترل براي دما و تماس با رطوبت پوست، بايد به صورت بسته‌بندي تميز و مناسب خريداري شود تا از انتقال عوامل بيماري‌زا در بدن جلوگيري شود.

2- لباس زير حتي الامكان بايد راحت و داراي نرمي و لطافت ناشي از جنس مرغوب الياف و بافت پارچه با قابليت جذب عرق و رطوبت سطح پوست علل الخصوص در زماني كه بدن فعاليت بدني و ورزشي زيادي دارد باشد.

3- لباس زير بايد داراي ثبات در رنگ و طرح بوده و در هنگام شستشو رنگ‌دهي نداشته باشد.

طرح توليد لباس هاي زير  | كالاي جايگزين و مكمل محصول

اين محصولات با ظهور تكنولوژي نوين ماشين آلات توليد و پارچه‌هاي حلقوي و كش بافت از جنس الياف طبيعي و سنتتيك همانند پنبه و پلي استر با تكيه بر طراحي‌هاي نوين با استفاده از نرم‌افزار و كامپيوتر به لحاظ كيفيت، چاپ، رنگ و طرح ضمن داشتن تنوع بسيار گسترده كالاي جايگزيني ندارد.

موارد كاربرد

البسه زير مردانه، زنانه و بچه‌گانه به طور مستمر به عنوان زيرپوش مورد استفاده تمامي افراد قرار مي‌گيرد. تعدد و زمان استفاده به دليل آميخته شدن با ترشحات و عرق بدن بسته به سطح رفاه و بهداشت جوامع و افراد متفاوت است. اما در حالت كلي اين محصولات داراي عمر كم و قابليت جايگزيني سريع‌تر از ساير پوشاك (به دليل رعايت بهداشت شخصي) هستند.

طرح توليد لباس هاي زير | دانش فني و فرايند توليد

اين صنعت علي‌رغم پيشرفته بودن تجهيزات برش، چرخ‌هاي دوخت، دستگاه‌هاي چاپ و تكميل و بسته‌بندي در رده صنايع كارگربر هستند. انتخاب ظرفيت توليد اقتصادي و سطح تكنولوژي ماشين آلات جهت توليد انبوه و تنوع محصولات بستگي زيادي به توان سرمايه‌گذاري دارد. مراحل توليد انواع زير پوش به شرح ذيل انجام مي‌گيرد.

مرحله اول: طراحي محصول و انتخاب مواد اوليه

مهمترين بخش در توليد اين محصولات با توجه به سليقه، مد و خواستگاه جامعه هدف خريداران براساس سايز و نوع آن با طراحي محصولات و ساخت الگوهاي برش شروع مي‌شود. تيم كارشناسي پس از بررسي و قبول طراحي هماهنگي ساخت الگوهاي برش را انجام مي‌دهد. به طور هم‌زمان نوع، كيفيت الياف و بافت پارچه، طرح و زنگ را بررسي، انتخاب و سفارش مي‌دهد.

مرحله دوم: برش پارچه

پارچه‌هاي خريداري شده پس از انتقال بر روي ميز برش توسط دستگاه طاقه بازكن گسترده شده و براساس الگوهاي طراحي شده و برنامه‌ريزي توليد به وسيله دستگاه برش عمودي با ملحوظ داشتن كمترين ضايعات بريده و علامت‌گذاري مي‌شود. قطعات بريده و علامت‌گذاري شده پارچه براي سري دوزي به مرحله بعد منتقل مي‌شود.

مرحله سوم : لبه دوزي  و دوخت

قطعات برش خورده پارچه در اين مرحله لبه دوزي و زيگزاگ شده و آماده دوختن به ساير قطعات منفله ديگر مي‌گردد. فرايند تكه‌دوزي پارچه در خط توليد براساس ظرفيت و برنامه‌ريزي توليد توسط دوزندگان راستا و لبه دوز به صورت پشت سرهم تا مرحله كش دوزي دور كمر و تكميل محصول به پيش مي رود. تا زماني كه كار دوخت به پايان برسد، كش دوزي هم انجام مي‌شود. اگر لازم به نوار دوزي با دوخت بدون درز باشد، از چرخ تاي التراسونيك به تناسب طراحي محصول استفاده مي‌گردد.

مرحله چهارم : چاپ و تكميل و دوخت برند

لباس‌هاي زير نيازمند چاپ براساس طراحي اوليه محصول به كارگاه چاپ منتقل و متناسب با تكنولوژي انجام فرايند چاپ و تكميل روي محصولات انجام و فيكس شده و با اتو كشي و شكل دادن، محصول آماده بسته‌بندي مي‌گردد.

مرحله پنجم:  بسته بندي        

جهت بسته‌بندي البسه توليد شده (شرت‌هاي زنانه، مردانه، بچه‌گانه، زيرپيراهن‌هاي مردانه و كودكان، ست لباس‌هاي شب و سوتين‌هاي زنانه) از دستگاه دوخـت با قابليت انعطاف‌پذيري و بسته‌بندي انواع محصولات توليدي به صورت تكي و جيني و مجهز به سيستم نمايش و داراي كنترل الكترونيكي استفاده مي‌شود. در نهايت محصول فويل شده وارد جعبه‌هاي طراحي شده كه داراي طرح محصول، برند، مشخصات شركت و تاريخ توليد است.

مرحله ششم: انبار محصولات توليدي

محصولات توليدي براساس طبقه‌بندي و كدبندي محصول انبار شده و آماده ثبت خروج براساس سفارش داخلي يا صادرات مي‌باشد.

طرح توليد لباس هاي زير و راحتي | ماشين آلات و تجهيزات خط توليد

تجهيزات و ماشين‌آلات مورد نياز توليد انواع لباس زير عبارت است از:

طاقه باز كن، ميز برش و قيچي برش عمودي مناسب برش پارچه‌هاي حلقوي ظريف پنبه پلي استر، چرخ‌هاي اورلوگ پنج نخ، رينيگ آبشن، آبشن فول و ساكشن ناودان، راستا و دو پا دوز، زيگزاگ و لبه دوزهاي صنعتي، چرخ‌هاي ميان دوز فلات كينتكس، والتراسونيك خطي، چرخ‌هاي كش و نوار دوز، سيستم چاپ لوگو و برند روي پارچه، ميز مكش، ديگ بخار و اتوهاي بخار صنعتي، دستگاه بسته‌بندي حافظه‌دار داراي كنترل الكترونيك، سيستم مانيتورينگ خط توليد.

طرح توليد لباس هاي زير | بررسي بازار و رقبا

در جهان 480 ميليارد دلار صادرات پوشاك دنيا درسال 2018 بوده است كه سي درصد آن متعلق به كشور چين بوده است. 20 درصد كل واردات دنيا معادل 86 ميليارد دلار به آمريكا بوده است. صادرات ايران در سال 1397 به ميزان 64 ميلون دلار تخمين زده شد. در ايران به طور متوسط در سال 1397 مصرف پوشاك و كفش خانوارهاي شهري سالانه حدود يك ميليون و بيست و دو هزار تومان و خانوارهاي روستايي حدود 318 هزار تومان صرف خريد پوشاك و كفش بوده است. حجم كل بازار مصرف ايران حدود 20 هزار ميليارد توماني براي پوشاك و كفش بوده است و هم اكنون با توجه به نرخ تورم بسيار بيشتر است. بخشي از اين نياز از طريق واردات و بخش متوسط توليد داخل تامين مي‌شود. 

كل جوازهاي تاسيس و پروانه‌هاي بهره‌برداري صنعتي توليد انواع لباس زير و راحتي كشور تا پايان سال 1398 تعداد 1662 مجوز است كه از اين تعداد 190  واحد صنعتي با ظرفيت 52366134 عدد البسه داراي پروانه بهره برداري هستند و تعداد 18 طرح در حال احداث داراي پيشرفت فيزيكي بيشتر از 60 درصد نيز در كشور وجود دارد كه با پيش‌بيني ظرفيت اسمي 6494100 پوشاك راحتي و البسه زير در كشور در حال ساخت و ساز مي‌باشند.

  تعداد كل جوازها وپروانه هاي صنعتي كشور  لباس زير و راحتي
1662
تعداد طرح هاي درحال احداث داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد لباس زير و لباس راحتي
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
18 2199521 2119 6494100 عدد

 

پروانه بهر برداري توليد صنعتي لباس زير  و لباس راحتي
تعداد سرمايه اشتعال ظرفيت واحد
190 589882 5152 52366134 عدد

 

كل جوازهاي تاسيس پوشاك زبر راحتي و لباس زير  كشور
تعداد طرح سرمايه پيش بيني اشتغال
1473 143131264 345569

طرح توليد لباس هاي زير | سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث واحد توليد لباس زير و راحتي ظرفيت اقتصادي در سال جاري با ظرفيت اقتصادي حدود 29 ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از 27 درصد بوده و در كمتر از 4 سال بعد از به توليد رسيدن سرمايه اوليه خود را برداشت مي‌كنيد. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت اسمي توليد به شرح ذيل در سال ارائه شده است:

 

محصول ظرفيت
پوشاك راحتي زنانه و دخترانه 40000
پوشاك راحتي مردانه و پسرانه 40000
انواع لباس خواب زنانه و دخترانه، تاري پودي، دوخته شده 20000

                 

نحوه مشاركت و تأمين سرمايه طرح (ميليون ريال)

شرح مورد نياز جمع درصد
سهم شركت جاري شركا 15550 15550 54%
جمع سهم شركت 15550 15550 54%
سهم بانك تسهيلات ريالي بلند مدت 1100 1100 39%
كوتاه مدت 2000 0000 7%
جمع تسهيلات ريالي 13000 13000 46%
جمع سهم بانك 13000 13000 46%
جمع  كل 28550 28550 100%

 

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين  1500 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي 820 متر مربع
3 ماشين آلات  صنعتي 4400 ميليون ريال

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 24910
2 سرمايه گذاري  درگردش 3640
3 كل سرمايه گذاري 28550

 

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR(درصد) 26
دوره بازگشت سرمايه گداري انجام شده(سال) 9/3
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 48/3

 

طرح توليد لباس هاي زير و راحتي | مزاياي اجراي طرح

بخش زيادي از توليدات لباس زير و راحتي به صورت صنفي در كارگاهاي كوچك مقياس كه داراي قيمت تمام شده و كيفيت پايين مي‌باشد توليد مي‌شود و بخشي هم وارداتي است. مزاياي اجراي طرح به ترتيب عبارت است از:

 • اشتعال‌زايي بالاي نيروي انساني
 • امكان تامين مواد اوليه مرغوب در داخل كشور
 • امكان صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي هم‌جوار
 • قابليت رقابت به لحاظ كيفيت و قيمت تمام شده                 
 • منعطف بودن خط توليد
 • نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و ارايه معيارهاي محاسبه هر يك از موارد برآورد سرمايه ثابت و در گردش و توضيح پيرامون هزينه‌هاي توليد پيش‌بيني و قيمت تمام‌شده و همچنين سود ساليانه طرح كه محاسبه گرديده است. بررسي مهم‌ترين شاخص‌هاي اقتصادي طرح با محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert استخراج شده، وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي توليد  البسه زير و زير پوش استاندارد را نشان مي‌دهد. به دليل وجود تقاضاي مازاد در طول چند سال اول زمينه مساعدي  براي ايجاد اين واحد فراهم است.

جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره‌برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

خدمات مركز مشاوره كسب و كار كاردوك

كارشناسان كاردوك با بررسي همه جانبه و تجربه چندين ساله به شما در زمينه‌هاي مطالعه بازار، ايده‌هاي سرمايه گذاري، نوشتن طرح توجيهي ، اخذ مجوزهاي لازم، خريد ماشين آلات، عارضه يابي و غيره خدمات ارائه مي‌دهند. در صورتي كه سفارش طرح و يا انجام پروژه خود را به كاردوك بسپاريد، مشاوره رايگان خواهد بود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

 

منبع: طرح توليد لباس هاي زير


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توليد لباس هاي زير،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۴۱:۲۶ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

سامانه ايرانيان اصناف ، سامانه ثبت نام اينترنتي جواز كسب و كار است. اين سامانه اين روزها براي صاحبان مشاغل، كارآفرينان و شركت‌ها بسيار مهم است و هر نوع كسب و كاري كه مي‌خواهد فعاليت خود را شروع كند بايد جواز كسب داشته باشد كه اين مهم از طريق سامانه ايرانيان اصناف صورت مي‌گيرد. براي آشنايي با مراحل گرفتن جواز كسب كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه گرفتن جواز و امور اداري مي‌توانيد با كارشناسامركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 و يا 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: سامانه ايرانيان اصناف

 

سامانه ايرانيان اصناف

اگر شما مي‌خواهيد هر نوع از كسب و كار از قبيل فروش محصولات غذايي تا فروش قطعات را آغاز كنيد بايد جواز كسب به دست آورديد. جواز كسب به كار شما وجهه قانوني مي‌دهد و اجازه مي‌دهد كار خود را شروع كنيد. جواز مورد نظر شما از بايد از مركز امور اصناف و بازرگانان صادر شود. يادتان باشد براي شروع كسب و كار در يك حيطه مشخص فقط يكبار به شما جواز كسب مي‌دهند. جواز كسب مدت دار است و در بازه زماني يكساله تا پنج ساله ارائه مي‌شود و شما مي‌توانيد در صورت نياز دوباره آن را تمديد كنيد. براي گرفتن جواز كسب از سامانه ايرانيان اصناف وقت را تلف نكنيد، چون شما بدون داشتن جواز نمي‌تواند كار خود را به صورت قانوني آغاز كنيد.

مراحل مورد نياز براي دريافت جواز كسب از سامانه ايرانيان اصناف

ورود به سامانه ايرانيان اصناف

در مرحله اول شما بايد به سايت ايرانيان اصناف مراجعه كنيد، يعني به اين آدرس www.iranianasnaf.ir؛ سپس بايد ثبت نام را انجام دهيد. ثبت نام زمان زيادي از شما نمي‌گيرد. بعد از اينكه ثبت نام را انجام داديد يك كد رهگيري به شما داده مي‌شود كه بايد آن را نزد خود حفظ كنيد.

ارائه اسناد مهم

در مرحله دوم شما بايد كپي اسناد مهم مالكيتي خود را ارائه دهيد. اين اسناد شامل موارد زير است؛ سند مالكيت، اجاره نامه رسمي (كه بايد اين مورد را از دفترخانه‌هاي رسمي كشور تهيه كنيد) و اجاره نامه عادي (كه اين مورد بايد به صورت هلوگرامي و يا تايپي از مشاوران املاك دريافت شود) .

ارائه مدارك مهم

در مرحله سوم شما بايد كپي كارت ملي(پشت و رو)، كپي شناسنامه از همه صفحات، كپي كارت پايان خدمت و يا معافيت از سربازي، شش قطعه عكس 3 در 4، كپي آخرين مدارك تحصيلي، كارت معاينه پزشكي و گواهي صلاحيت بهداشتي، گواهي فني از مراكز معتبر مثل سازمان فني و حرفه‌اي كشور، گواهي صلاحيت فردي، انتظامي و ترافيكي از نيروي انتظامي منطقه از جمله مدارك مهم و مورد نياز براي دريافت جواز كسب از سامانه ايرانيان اصناف است.

واريز مبالغ مورد نياز براي دريافت مجوز كسب

شما بايد مبالغي را واريز كنيد. از جمله مبلغ 10 هزار تومان را بايد براي حق تمبر به اداره امور اقتصادي و دارايي و مبلغ 5 هزار تومان براي انتقال پروانه كسب بايد بپردازيد. همچنين در مرحله آخر شما بايد 10 هزار تومان براي صدور كارت پروانه كسب الكترونيكي از طريق سايت اصناف پرداخت كنيد.

ارائه اصل مدارك

همچنين بايد خاطر نشان كنيم كه ارائه اصل تمامي مدارك به منظور تطبيق با تصاوير كپي آن بايد ارائه شود تا خللي در روند صدور مجوز كسب شما ايجاد نشود.

پيگيري جواز كسب

بعد از اينكه شما همه مراحل را طي كرديد، حالا بايد منتظر باشيد تا مراحل صدور توسط كارشناسان انجام شود. شما مي‌توانيد براي پيگيري روند كاري خود به سامانه مراجعه كرده و با كمك كد رهگيري كه به هنگام ثبت نام به شما داده شده و يا شماره كارت ملي وارد شويد و از وضعيت جواز خود اطلاعات لازم را به دست آوريد.

خدمات ديگر سامانه اصناف

سامانه اصناف فقط مجوز كسب و كار صادر نمي‌كند. اين سامانه در زمينه‌هاي درخواست صدور پروانه كسب، درخواست تمديد پروانه كسب، درخواست تغيير نشاني پروانه كسب، درخواست تغيير رسته پروانه كسب، درخواست انتقال پروانه كسب به ورثه يا نماينده قانوني، درخواست اصلاح مشخصات فردي صاحب پروانه، درخواست تغيير صاحب پروانه كسب، درخواست مجوز محصولات دخاني، درخواست كارت اصناف المثني، درخواست پروانه كسب المثني و درخواست شعبه فروشگاه زنجيره‌اي فعاليت مي‌كند.

پيگيري‌هاي مربوطه

خدماتي كه اين سامانه ارائه مي‌دهد شامل يك سري از پيگيري‌هاي مهم نيز مي‌شود. از جمله پيگيري ثبت نام، پرداخت آنلاين، پرداخت وجوه الزامي اتحاديه، جستجوي شناسه صنفي، جستجوي كد ملي، جستجوي كد پستي، ثبت مباشر در پروانه كسب، ثبت شريك در پروانه كسب، جستجوي مباشر، تامين مالي بازسازي و نوسازي بنگاه‌‍‌هاي صنفي توليدي، پيگيري تامين مالي بنگاه‌هاي صنفي توليدي، جستجوي مجوز محصولات دخاني بر مبناي شناسه صنفي و جستجوي مجوز محصولات دخاني بر مبناي كد ملي از طريق سامانه اصناف صورت مي‌گيرد.

اين سامانه يك راه ساده براي افرادي است كه مي‌خواهند مجوز كسب و كار خود را دريافت كنند. لذا براي اينكه مراحل اداري جواز شما سريع‌تر صورت بگيرد بهتر است كه از قبل نسبت به تهيه و تكميل تمامي مدارك خود اقدامات لازم را صورت دهيد. كارشناسان كاردوك به شما جهت گرفتن مجوزهاي لازم خدمات ارائه مي‎‌دهند. جهت دريافت مشاوره كسب و كار كليك كنيد.

سؤالات متداول در مورد سامانه ايرانيان اصناف

براي افراد بالاي 70 سال گواهينامه آموزشي به چه صورتي هست؟

براي همه لازم است كه گواهي نامه آموزشي را از اتاق اصناف شهر مورد نظر خود دريافت كنند. اما افراد بالاي 70 سال از گذراندن دوره‌هاي آموزشي معاف هستند.

هزينه آموزش‌هاي لازم چقدر است؟

هزينه آموزش‌هاي لازم مطابق مصوبه كميسيون نظارت، مبلغ 30 هزار تومان مي‌باشد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه گرفتن جواز و امور اداري مي‌توانيد با كارشناسامركز مشاوره كاردوك از طريق شماره 09351520300 و يا 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: سامانه ايرانيان اصناف


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سامانه ايرانيان اصناف،
موضوع:
[ ۵ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۵۰:۱۸ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

از چه زماني طرح راه اندازي سامانه هاي اينترنتي مورد توجه قرار گرفت؟رشد سريع فناوري اطلاعات و ارتباطات تمامي اشخاص، شركت‌هاي بخش خصوصي و نهادهاي دولتي را وادار كرده است كه جهت معرفي و ارايه خدمات مرتبط با كالا و يا خدمات از طريق سايت هاي خود  در  بستر اينترنت   استفاده نمايند اينترنت با تبديل ارتباطات محدود محلي و مستقيم به ارتباطات بيست و چهار ساعت نامحدود مجازي و جهاني، تمامي كسب و كارها و فعاليت‌هاي خدماتي، توليد، فرهنگي، ورزشي و اطلاع رساني را مشتاق به استفاده از بستر خود نموده. سيماي سنتي تمامي كسب و كارها را با استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات تغيير داده است. اين بستر زمينه‌اي مناسب را براي دارندگان سايت‌هاي اينترنتي و شبكه‌هاي مجازي فراهم كرده است. در ادامه خلاصه‌اي از طرح توجيهي راه اندازي سامانه هاي اينترنتي را شرح داده‌ايم. براي ديدن انواع طرح توجيهي هاي نوشته شده توسط كارشناسان كاردوك كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع : طرح راه اندازي سامانه هاي اينترنتي

 

 

طرح راه اندازي سامانه هاي اينترنتي | پيش نيازهاي اجراي طرح

پيش نياز اجراي اين طرح توانايي مالي و شناخت كافي از سخت‌افزارها و نرم افزارهاي مورد نياز راه‌اندازي و بهره‌برداري ديتا سنتر است. افرادي كه در اين حوزه قصد فعاليت دارند، بايد ويژگي‌هاي زير را دارا باشند.

علاقه مندي، توانايي مديريت، امكان بكارگيري و تامين نيروي انساني فني متخصص آشنا با حوزه‌هاي شبكه و امنيت شبكه، نصب و راه‌اندازي و كانفيگ سويپچ‌ها، سرورها و فاير وال‌هاي مورد نياز، مسلط به كار پنل‌ها، وب هاستينگ و مديريت سرورها، بانك‌هاي اطلاعاتي و سيستم‌هاي عامل لينوكس و ويندوز و كار با انواع سيستم‌هاي مديريت محتوي و ماژول‌هاي وب سرور و در نهايت توانايي به سرانجام رساندن اين پروژه فناوري اطلاعات در زماني كوتاه در سطح ملي و بين المللي.

طرح راه اندازي سامانه هاي اينترنتي | خدمات جايگزين

اگر صاحبان سايت‌ها و سامانه‌هاي اينترنتي نخواهند از خدمات ميزباني استفاده نمايند، مجبور هستند تمامي هزينه‌هاي راه‌اندازي يك ديتا سنتر شامل اي پي اختصاصي، سويچ، تراكينگ شبكه، استوريچ بك آپ، سخت افزار امنيتي و نرم افزارهاي مختلف مورد نياز و نيروي انساني نگهداري بيست و چهار ساعته و پهناي باند اينترنتي را تقبل نمايند كه بسيار پر هزينه و قابل مقايسه با هزينه‌هاي بسيار كمتر استفاده از خدمات هاست و سرورهاي اجاره اي نيست.

موارد استفاده ازخدمات هاستينگ

 • ميزباني سرويس‌هاي ويندوز با تامين پهناي باند اينترنتي مورد نياز
 • ميزباني سرويس‌هاي لينوكس با تامين پهناي باند اينترنتي مورد نياز
 • ميزباني بانك‌هاي اطلاعاتي
 • تامين گواهي امنيت، پشتيبان‌گيري، ارايه و نصب SSL 
 • ميزباني ايميل‌هاي اختصاص
 • تامين سرويس‌هاي مازاد مورد نياز ميزباني سايت‌ها و سامانه‌هاي بانك اطلاعاتي
 • فروش و ثبت دامنه

مراحل  راه اندازي مركز ارايه خدمات هاست

1-تهيه بيزينس پلان و كنترل پروژ راه‌اندازي طرح تا زمان بهره‌برداري با توجه به نوسان شديد قيمت ها، هرچه زمان راه‌اندازي متناسب با توان سرمايه‌گذاري سريع‌تر باشد، پيش‌بيني‌هاي مالي، فني و افتصادي به واقعيت نزديك‌تر است.

2- طراحي و راه‌اندازي سايت و بلاگ متناسب با خدمات قابل ارائه به گونه‌اي كه در محيط رقابتي و جستجو امكان دستيابي به رتبه مناسب فراهم گردد و تامين تيم توليد محتوي و وب مستر شركت داراي مهارت كار با ابزارهاي سئو

3- حضور مستمر در شبكه‌هاي اجتماعي، توليد و انتشار محتوي با لينك به سايت شركت 

3- ثبت شركت و اخذ مجوز فعاليت صنفي از اتحاديه كسب و كارهاي مجازي، اخذ نماد اعتماد و درگاه بانكي

4- تامين نيروي انساني و زير ساخت‌هاي فيزيكي مورد نياز ديتا سنتر و دفتر مركزي شركت و تجهيز آن

5- خريد سرورها، استوريج‌ها، سويچ و روترها و تجهيزات سخت‌افزاري ديتا سنتر

6- پياده‌سازي تراكينگ شبكه، سيستم‌هاي مانيتورينگ، سنسورهاي حفاظتي و عايق‌بندي كف، سقف و ديوارها

7- RAID، نصب و كانفيگ سيستم هاي عامل بانك‌هاي اطلاعاتي، اي اي اس و تنظيم سرويس‌هاي سرورهاي ويندوز و لينوكس و راه‌اندازي سرورهاي مجازي و اختصاصي مورد نياز مشتريان به همراه كانفيگ سويچ و روترها و نرم‌افزارهاي امنيتي بر اساس ip planning شبكه ديتا ستنر

8- تامين برق اضطراري و سيستم‌هاي برودتي، سيستم‌هاي حفاظتي و اطفا حريق ديتا ستنر

9- استارت بهره‌برداري ديتا ستنر و سايت اينترنتي همگام با پبشبرد استراتژي‌هاي بازاريابي و برندينگ شركت براساس كيفيت مناسب‌تر و قيمت رقابتي

10- اخذ نمايندگي هاست‌هاي مستقر در خارج كشور

11- برنامه‌ريزي انجام خدمات و پشتيباني 24 ساعته مشتريان و وظايف شركت

مشخصات دستگاه‌ها و  تجهيزات مورد نياز

1-ديتا سنتر داراي اكوستيك سقف كاذب ونور، كف آنتي استاتيك و ديوارهاي عايق، تراكينگ و تجهيزات پسيو شبكه، سيستم‌هاي حفاظتي، تهويه، اطفا حريق، سنسور دما حركت رطوبت، دوربين‌هاي امنيتي، برقگير متصل به سيستم ارت، برق اضطراري و امكان اتصال به ژنراتور بيروني

2-رك HP داراي روشنايي و تجهيزات پسيو، مانيتور متصل به KVM و رگلاتور برق داخلي جهت استفرار تجهيزات

3- سرورهاي HP G9، تجهيزات اكتيو شبكه، استوريج، سوبچ، روتر، مودم‌ها، اكسس پوينت، سويچ و كانكتورهاي فيبر نوري

4– فاير وال وUTM  فورتي نت مديريت مخاطرات امنيت شبكه

5- سيستم مانيتورينگ شبكه و كاربران 

6– تجهيزات تراكينگ ديتا مخابرات و برق شبكه

7- نرم افزارهاي مورد نياز سيستم‌هاي عامل، پانل‌هاي مديريت هاست، مانيتورينگ، اتوماسيون اداري مالي و لايسنس‌هاي مورد نياز

طرح راه اندازي سامانه هاي اينترنتي | بررسي  وضعيت بازار و رقبا

از كل واحدهاي صنفي كشور تعداد 381 بنگاه صنفي داراي مجوز از اتحاديه كسب و كارهاي مجازي در حوزه ارايه خدمات در محيط اينترنت و فضاي مجازي با مشخصات ذيل مشغول به فعاليت هستند.

در بررسي به عمل آماده از صد سامانه ارايه دهنده خدمات هاستينگ كشور تعدادي بدون داشتن زيرساخت فيزيكي به عنوان نماينده هاست‌هاي خارجي مشغول فعاليت بوده و كمتر از يك چهارم آن‌ها در فضاي مجازي داراي رتبه و رنكينگ نسبتاً مناسب در موتورهاي جستجو هستند و سامانه‌هاي راه‌اندازي شده آن‌ها به لحاظ فني و توليد محتوي و قابليت ارايه خدمات در وضعيت مناسبي به سر نمي‌برند.

اين درحالي است كه براساس آمار نزديك به دوميليارد وب سايت موجود در جهان، تنها چهارميليون آن فعال مي‌باشد و ايران به عنوان كشوري رو به رشد در حوزه فناوري اطلاعات بر اساس آمار مركز ثبت دامنه‌هاي ايران تعداد 1258087 دامنه فعال فقط با پسوند .ir را دارا مي‌باشد. اگر به اين آمار سايت‌هاي فعال با پسوند   .COM و ساير پسوندها را نيز بيفزاييم با حجم بسيار بالايي از بازار سامانه‌هاي ايتنرنتي رو به افزايش مواجه هستيم كه نيازمند تامين خدمات و زيرساخت‌هاي ميزباني سامانه‌هاي خود هستد.

تعداد كل 2,739,044  واحدهاي صنفي  با اشتعال 6,847,610  نفر در كشور
واحدهاي صنفي در حوزه خدمات مجازي و اينترنتي
نوع فعاليت كد آيسيك تعداد
خدمات كامپيوتري بصورت اينترنتي 642116 42
عرضه انواع خدمات  در فروشگاههاي مجازي 521124 193
انجام امور اينترنتي بصورت سفارشي (خدمات) 642117 12
عرضه  خدمات در يك گروه خاص در فروشگاههاي مجازي 521125 134
چمع 381

 

طرح راه اندازي سامانه هاي اينترنتي | سرمايه گذاري مورد نياز

در بررسي هزينه‌هاي راه‌اندازي مركز خدمات هاستينگ در فاز اول در يك محل اجاره تنها قيمت تامين زير ساخت هاي سخت افزاري و نرم افزاري سامانه ملاك نيست، بلكه توجه به نيروي انساني كارآمد و كيفيت ارايه خدمات از اهميت بسزايي برخوردار است.

دقت كنيد ميزان سرمايه‌گذاري در اين طرح بستگي زيادي به مهارت مديريت و شناخت دقيق و واضح از نيازمندي‌هاي فني حوزه فناوري اطلاعات دارد. اين ميزان سرمايه‌گذاري با توجه به تجربه و تخصص صاحبان بنگاه اگر صورت نپذيرد، مي‌تواند افزايش يافته و قيمت تمام شده خدمات را بالا ببرد. بر اساس مطالعات انجام شده راه‌اندازي سامانه ارايه خدمات هاستينگ در فاز نخست سال جاري با احتساب خريد و تجهيز و محل استقرار اجاره‌اي 18771 ميليون ريال سرمايه اوليه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از 38 درصد بوده و دوره برگشت سرمايه سه سال سرمايه خواهد بود.

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زيربناي  بنگاه 110 متر مربع
2 دستگاهها وسخت افزار(اكتيو و پيسو) 15110 ميليون ريال
3 نرم افزاري و لايسنس 920 ميليون ريال
4 كاركنان رسمي 8 نفر
5 همكاران فريلنسر(توليد محتوي) 8 نفر

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 18,771
2 سرمايه گذاري  درگردش 555
3 كل سرمايه گذاري 19,326

 

   شاخص هاي مالي

موضوع هزينه ها 
نرخ بازده داخلي IRR 34 درصد
دوره برگشت سرمايه گذاري 3/01
درصد فعاليت در نقطه سربسر 51

 

طرح راه اندازي سامانه هاي اينترنتي |  مزاياي اجراي طرح

با توجه به نياز به خدمات فناوري اطلاعات در ميزباني بانك‌هاي اطلاعاتي و سايت‌هاي ايتنرنتي در كشور و حتي كشورهاي همسايه راه‌اندازي سامان ‌هاستينگ و خدمات مرتبط مزايايي بشرح ذيل دارد:   

 • امكان تطبيق ميزان سرمايه گذاري براساس تخصص و توان مالي صاحبان بنگاه
 • تطبيق فعاليت با روند پبشرفت فناوري اطلاعات در جهان
 • قابليت رقابت منطقه‌اي در سطح ملي و منطقه‌اي و امكان اخذ نمايندگي و واگذاري نمايندگي
 • امكان راه‌اندازي در بيشتر شهرهاي كشور در صورت تامين زيرساخت‌هاي فيزيكي، ايتنرنت و انرژي

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح

 • امكان سنجي و نوشتن طرح توجيهي فني اقتصادي و تحليل آن با استفاده از نرم‌افزار كامفار با توجه به وضعيت متقاضي
 • ارايه مشاوره انتخاب سخت افزار و نرم‌افزارهاي مورد نياز
 • تامين نيروي انساني مورد نياز پياده‌سازي طرح
 • مشاوره توليد محتوي و وب مستر 
 • مشاوره تامين زيرساخت‌ها و تراكينگ شبكه مورد نياز

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح راه اندازي سامانه هاي اينترنتي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۹:۲۹ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر