كاردوك
مشاوره كسب و كار كاريابي كاردوك

فرصتي مناسب براي توليد كنندگان و سرمايه گذاران در صنعت برش سنگ، اگر به فكر احداث و يا نوسازي واحد توليدي برش سنگ خود هستيد مي توانيد تمامي دستگاه هاي مورد نياز خط توليد را با بهترين قيمت بازار خريداري كنيد. تمامي ماشين آلات اين خط توليد محصول شركت ايتاليايي SIMEC مي باشد. جزئيات دستگاه ها در ادامه شرح داده شده است.

براي دريافت اطلاعات كامل در مورد قيمت و مشخصات دقيق خط مي توانيد با مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: ماشين برش سنگ گرانيت

 

 

ليست ماشين آلات عبارتند از:

1- دستگاه قله بر 52 تيغه اروپايي براي برش سنگ گرانيت داراي كف بر اتوماتيك الكترو موتور 315  كيلو وات    مدل       NI 2/525      

2- دستگاه قله بر اروپايي دو تيغه با كف بر اتوماتيك با الكترو موتور  200 كيلوات  مدل    NI2/2M

3- دستگاه كاليبره و پيش ساب SIMEC     مدل      LM600/32

4- دستگاه پوليش SIMEC           مدل      LM600/12

5- دستگاه گرمكن     12 متري

6- دستگاه عرضي بر 7 كله  اتوماتيك    SIMEC    مدل      INT600/7

7- دستگاه پخ زن 60 سانت 4 محور همراه پوليش لبه ها مدل      SMM600/24

8- ميز پاياني و سورت  مدل    60GF2P          

9- دستگاه پيش ساب  و پوليش   COMBE     مدل      CLG600/312

10- دستگاه نصف كن 4 كله افقي با تيغه هاي   62 سانتي

11- دو دستگاه كله بر پنوماتيك

تصاوير خط كامل ماشين اروپايي برش سنگ گرانيت شركت SIMEC ايتاليا

در زير تصوير ماشين خط كامل ماشين اروپايي برش سنگ گرانيت شركت SIMEC ايتاليايي را مي توانيد مشاهده كنيد :

خط كامل ماشين اروپايي برش سنگ گرانيت شركت SIMEC ايتالياخط كامل ماشين اروپايي برش سنگ گرانيت شركت SIMEC ايتالياخط كامل ماشين اروپايي برش سنگ گرانيت شركت SIMEC ايتالياخط كامل ماشين اروپايي برش سنگ گرانيت شركت SIMEC ايتالياخط كامل ماشين اروپايي برش سنگ گرانيت شركت SIMEC ايتاليا

 

فروش  ماشين آلات سنگبري گرانيت اروپايي | مزيت هاي سرمايه گذاري

 • مزيت توليد محصول با كيفيت قابل رقابت صادراتي
 • قابليت خريد ماشين آلات با قيمت مناسب

براي هماهنگي و بازديد از ماشين آلات با مشاورين كسب و كار كاردوك هماهنگ فرماييد. لازم به ذكر است كارشناسان كاردوك كيفيت دستگاه ها را تضمين كرده‌اند.

معرفي ساير خدمات كاردوك

شروع هر كاري نياز به تجربه و دانش لازم دارد. امروزه در كشورهاي پيشرفته سرمايه گذاران از متخصصين جهت طراحي پلتفرم، برآورد هزينه ها، ارزيابي تجهيزات و خريد آن ها، آموزش نيروي كار، بازاريابي نوين، عارضه يابي سيستم و… استفاده مي‌كند. كاردوك نيز با ايجاد راه ارتباطي ميان سرمايه گذاران و متخصصين به شما در زمينه هاي نام برده خدمات ارائه مي‌دهد.

 

براي دريافت اطلاعات كامل در مورد قيمت و مشخصات دقيق خط مي توانيد با مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: ماشين برش سنگ گرانيت

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ماشين برش سنگ گرانيت،
موضوع:
[ ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۸:۰۹ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در بجنورد را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 

منبع : طرح توجيهي در بجنورد

طرح توجيهي در بجنورد | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

 

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

 

طرح توجيهي در بجنورد | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

 

طرح توجيهي در بجنورد | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

 

طرح توجيهي در بجنورد | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

 

آيا انجام طرح توجيهي در بجنورد ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در بجنورد

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي در بجنورد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در بجنورد،
موضوع:
[ ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۱۹:۳۷ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در بيرجند را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 منبع: طرح توجيهي در بيرجند

طرح توجيهي در بيرجند | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

 

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

 

طرح توجيهي در بيرجند | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

 

طرح توجيهي در بيرجند | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در بيرجند | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در بيرجند ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در بيرجند

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي در بيرجند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در بيرجند،
موضوع:
[ ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۴۰:۲۱ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

 فروش كارخانه سنگبري در شهرك صنعتي با تمامي امكانات و تجهيزات آماده واگذاري است. واحد در حال حاضر فعال بوده و داراي مشخصات زير مي‌باشد. جهت اطلاع از قيمت و ساير شرايط با شماره هاي زير مي توانيد تماس بگيريد. با مراجعه به صفحه فرصت سرمايه گذاري مي توانيد از ساير واحدها اطلاع كسب كنيد.

شماره تماس : 09351520300 _ 02166418908

 منبع: فروش كارخانه سنگبري در شهرك صنعتي

عكس هاي كارخانه 

نماي داخلي كارخانه

كارخانه-سنگ-بري

 

محوطه كارخانه

كارخانه-سنگ-بري

 

فروش كارخانه سنگبري در شهرك صنعتي | مشخصات عمومي بنگاه

مجوز: داراي پروانه بهره برداري معتبر از وزارت صنعت، معدن و تجارت 

مكان استقرار: شهرك صنعتي

مساحت زمين: 24000 مترمربع    

زير بنا: صنعتي و اداري كامل 4300 مترمربع   

امتياز برق: KW  1400

تاسيسات عمومي: تاسيسات كامل مكانيكي و برق رساني (تابلوها و روشنايي) به انضمام تاسيسات كامل فيلتر پرس و جرثقيل 40 تني، دو دستگاه كمپرسور و ليفتراك و ريل‌هاي انتقال سنگ كوپو و تاسيسات حرارت مركزي كامل 

محصولات: توليد سنگ‌هاي ماربلي (مرمريت) به صورت تايل (كاشي)، اسلب (صفحه‌اي) و سنگ‌هاي آنتيك و دكوراتيو با ظرفيت ساليانه  300000 متر مربع

فروش كارخانه سنگبري در شهرك صنعتي | ماشين آلات موجود صنعتي تماماً اروپايي

خط توليد خارجي اسلب

 قله بر اره‌اي 80 تيغه (Gang Saw): دو دستگاه با فنداسيون دستگاه سوم  

ميزهاي ابتداي خط توليد، واگن و ريل‌هاي انتقال سنگ بريده شده هر كدام سه دستگاه

دستگاه پبش ساب 8 كله و دستگاه ساب 12 كله و دستگاه رزين كاري و پخت رزين سه دستگاه  

ميز رولر انتقال سنگ و ميز تخليه نهايي چهار عدد

خط توليد سنگ تايل خارجي 

دستگاه فرز دروازه‌اي، دستگاه قله بر ديسكي چهار دستگاه

دستگاه كاليبره  6 كله، نصف كن و ساب 12 كله و طولي بر و ميز تنظيف 5 دستگاه

خط كامل توليد سنگ آنتيك 

 دستگاه خشك كن نهايي سنگ صادراتي 

موجودي: بيش از  دوميليارد تومان سنگ موجود و بريده شده با كيفيت

مزيت هاي سرمايه گذاري

 • امكان استفاده از بخشودگي هاي مالياتي و مزيت استقرار در شهرك هاي صنعتي
 • مزيت توليد محصول با كيفيت قابل رقابت صادراتي
 • قابليت خريد بنگاه باقيمت مناسب
 • قابليت تامين مواد اوليه با كيفيت  و امكان استفاده از ضايعات در خط توليد سنگ آنتيك
 • جهب كسب اطلاعات دقيق شرايط  فروش بنگاه و هماهنگي بازديد
 • با مشاورين كسب وكار كاردوك هماهنگ فرماييد.

معرفي ساير خدمات كاردوك

شروع هر كاري نياز به تجربه و دانش لازم را دارد. امروزه در كشورهاي پيشرفته سرمايه گذاران از متخصصين جهت طراحي پلتفرم، برآورد هزينه ها، ارزيابي تجهيزات و خريد آن ها، آموزش نيروي كار، بازاريابي نوين، عارضه يابي سيستم و… استفاده مي‌كند. كاردوك نيز با ايجاد راه ارتباطي ميان سرمايه گذاران و متخصصين به شما در زمينه هاي نام برده خدمات ارائه مي‌دهد.

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: فروش كارخانه سنگبري در شهرك صنعتي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۰۹:۱۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

يك واحد آماده به فعاليت در نزديكي تهران جهت اجراي پروژه هاي صنعتي مي‌تواند فرصت مناسبي براي شما باشد. واگذاري كارخانه نزديك تهران با مشخصات زير با موقعيت جغرافيايي و امكانات لازم علاوه بر قيمت مناسب، موجب كاهش هزينه ها آتي شما نيز مي‌شود.

شماره تماس 09351520300 _ 02166418908

 منبع: واگذاري كارخانه

عكس هاي كارخانه

نماي داخلي كارخانه

نماي بيرون

 

واگذاري كارخانه نزديك تهران | مشخصات عمومي بنگاه

مجوز: پروانه بهره برداري با كاربري صنعتي 

مكان استقرار: كيلومتر 35 تهران به طرف ساوه

مساحت زمين: 20000 مترمربع    

زير بنا: صنعتي، اداري و خدماتي كامل 5500 مترمربع

محوطه سازي: محوطه محصور با ديواركشي و درب‌هاي مناسب

 امتياز برق: KW  1800  و داراي پست زميني

آب: داراي مجوز چاه و منبع داير

تاسيسات عمومي: برق و آب و اقدام جهت خريد امتياز گاز

ماشين آلات: فاقد ماشين آلات  

مزيت هاي سرمايه گذاري:

 • داراي سند صنعتي مناسب براي فعاليت‌هاي مختلف صنعتي
 • نزديكي به جاده اصلي، مراكز جمعيتي با امكان لجستيك مناسب
 •  قيمت مناسب
 • جهت كسب اطلاعات دقيق و شرايط فروش بنگاه و هماهنگي بازديد با مشاورين كسب و كار كاردوك تماس بگيريد.

 

 

شما مي توانيد در صفحه فرصت سرمايه گذاري كاردوك از ساير پيشنهادات نيز مطلع شويد. جهت شروع و راه اندازي پروژه با دريافت مشاوره كسب و كار مي توانيد با كمترين هزينه، توليدي خود را راه اندازي كنيد.

 

معرفي ساير خدمات كاردوك

شروع هر كاري نياز به تجربه و دانش لازم را دارد. امروزه در كشورهاي پيشرفته سرمايه گذاران از متخصصين جهت طراحي پلتفرم، برآورد هزينه ها، ارزيابي تجهيزات و خريد آن ها، آموزش نيروي كار، بازاريابي نوين، عارضه يابي سيستم و… استفاده مي‌كند. كاردوك نيز با ايجاد راه ارتباطي ميان سرمايه گذاران و متخصصين به شما در زمينه هاي نام برده خدمات ارائه مي‌دهد.

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: واگذاري كارخانه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۷:۵۴:۲۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

يك واحد آماده به فعاليت در نزديكي تهران جهت اجراي پروژه هاي صنعتي مي‌تواند فرصت مناسبي براي شما باشد. واگذاري كارخانه نزديك تهران با مشخصات زير با موقعيت جغرافيايي و امكانات لازم علاوه بر قيمت مناسب، موجب كاهش هزينه ها آتي شما نيز مي‌شود.

شماره تماس 09351520300 _ 02166418908

 منبع: واگذاري كارخانه

عكس هاي كارخانه

نماي داخلي كارخانه

نماي بيرون

 

واگذاري كارخانه نزديك تهران | مشخصات عمومي بنگاه

مجوز: پروانه بهره برداري با كاربري صنعتي 

مكان استقرار: كيلومتر 35 تهران به طرف ساوه

مساحت زمين: 20000 مترمربع    

زير بنا: صنعتي، اداري و خدماتي كامل 5500 مترمربع

محوطه سازي: محوطه محصور با ديواركشي و درب‌هاي مناسب

 امتياز برق: KW  1800  و داراي پست زميني

آب: داراي مجوز چاه و منبع داير

تاسيسات عمومي: برق و آب و اقدام جهت خريد امتياز گاز

ماشين آلات: فاقد ماشين آلات  

مزيت هاي سرمايه گذاري:

 • داراي سند صنعتي مناسب براي فعاليت‌هاي مختلف صنعتي
 • نزديكي به جاده اصلي، مراكز جمعيتي با امكان لجستيك مناسب
 •  قيمت مناسب
 • جهت كسب اطلاعات دقيق و شرايط فروش بنگاه و هماهنگي بازديد با مشاورين كسب و كار كاردوك تماس بگيريد.

 

 

شما مي توانيد در صفحه فرصت سرمايه گذاري كاردوك از ساير پيشنهادات نيز مطلع شويد. جهت شروع و راه اندازي پروژه با دريافت مشاوره كسب و كار مي توانيد با كمترين هزينه، توليدي خود را راه اندازي كنيد.

 

معرفي ساير خدمات كاردوك

شروع هر كاري نياز به تجربه و دانش لازم را دارد. امروزه در كشورهاي پيشرفته سرمايه گذاران از متخصصين جهت طراحي پلتفرم، برآورد هزينه ها، ارزيابي تجهيزات و خريد آن ها، آموزش نيروي كار، بازاريابي نوين، عارضه يابي سيستم و… استفاده مي‌كند. كاردوك نيز با ايجاد راه ارتباطي ميان سرمايه گذاران و متخصصين به شما در زمينه هاي نام برده خدمات ارائه مي‌دهد.

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: واگذاري كارخانه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۷:۵۴:۱۱ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

اگر به فكر توليد و بسته بندي كشمش هستيد، پس بايد اقدامات لازم جهت توليد را پيش بيني نماييد. در طرح توجيهي بسته بندي كشمش پلتفرم اجراي توليدي و هزينه‌هاي پيش بيني شده برآورد مي‌شوند. ميزان جهاني توليد كشمش در سال 2018 برابر 1149402 تن و در سال 2019 معادل 1205000 تن بوده است، كشورهاي برتر توليد و صادره‌كننده كشمش جهان در سال 2020 آمريكا، تركيه، ايران هستند. ايران با ۱۷۵هزار تن توليد كشمش در سال، سومين توليدكننده كشمش پس از امريكا و تركيه بوده و بيشترين باغ‌هاي زيركشت انگور آن در استان‌هاي آذربايجان‌غربي، آذربايجان‌شرقي و همدان قرار دارد. در ايران كشمش بعد از پسته دومين كالاي مهم غيرنفتي به‌شمار مي‌آيد و به بسياري از كشورهاي دنيا صادرات انجام مي‌شود. در ادامه خلاصه اي طرح بسته بندي كشمش آورده شده. جهت سفارش و نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي بسته بندي كشمش

طرح توجيهي بسته بندي كشمش | معرفي محصول

انگور به روش‌هاي مختلفي از جمله تازه‌خوري و تهيه كشمش، كنسانتره، آبميوه، فرآورده‌هاي تخميري، مربا، شيره و روغن دانه انگور مورد استفاده قرار مي‌گيرد؛ بدين لحاظ نقش مهمي را در اقتصاد كشورها ايفا مي‌نمايد. كشمش فرآورده‌اي خشك شده از انگور  همانند سلطاني بيدانه (به رنگ روشن) و كورنت (به رنگ تيره) است؛ از جمله انگورهايي كه براي صادرات به كشمش تبديل مي‌شوند مي‌توان به انگور سفيد يا سلطاني و انگور عسكري براي توليد كشمش سبز اشاره كرد. انگور سياه براي توليد مويز استفاده مي گردد. رايج‌ترين كشمش‌هاي مورد استفاده عبارتند ازكشمش‌هاي سبز قلمي، زرد قلمي، آفتابي كاشمري، مويز پولويي كه با استفاده از انواع انگور و افزودني‌هاي مجاز توليد مي‌شوند.

كدهاي آيسيك و تعرفه گمركي  فرآوري و بسته بندي كشمش

تعرفه گمركي و كدهاي آيسيك آماده‌سازي و بسته‎بندي انواع كشمش به شرح ذيل مي‌باشد.    

محصول تعرفه گمركي كد آيسيك
تصفيه وبسته بندي كشمش 071134000 15131911
توليد انواع كشمش و خرما 15131910
توليد كشمش تيزآبي 15131912
درجه بندي و شستشوي كشمش 15131913
كشمش 1513512366

استانداردهاي آماده سازي و بسته بندي كشمش

در بسته بندي كشمش از مرحله آماده سازي، بسته بندي و انبارداري از آيين نامه كار بهداشتي و الزامات استاندارد ملي ايران به شماره 17 پيروي مي‌شود. هدف از تدوين اين آيين كار، راهنمايي توليدكنندگان در تأمين حداقل نيازمندي‌هاي بهداشتي توليد و عرضه و تطبيق ويژگي‌هاي آن با استانداردهاي مرتبط  مي‌باشد. ساير استاندارهاي ملي و و موثر در فرايند توليد كشمش بشرح ذيل است.

استاندارد ملي ايران 2494 :  ” ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون كشمش جهت مصارف صنعتي”

 استاندارد ملي ايران 2387 : ” ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون كشمش دانه دار  جهت مصارف صنعتي “

استاندراد ملي ايران 10777 : ” راهنماي برنامه و پيش نياز و سيستم تحليل نقاط بحراني در فراوري و بسته بندي  كشمش “

استاندارد ملي ايران 2204 : “مقررات بهداشتي كارگران كارگاه‌هاي توليد مواد غذايي “

استاندارد ملي ايران 19461 : ” كشمش ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون ميكروبي  “

استاندارد ملي ايران 4470 : ” برچسب گذاري مواد غذايي از پيش بسته بندي شده “

استاندارد ملي ايران 61 :  ” كارگاه‌ها و كارخانه‌‏هاي برگه زردآلو و كشمش “

 

طرح توجيهي بسته بندي كشمش | ويژگي‌هاي فني

كشمش‌هاي توليدي مطابق الزامات استاندارد بايد عاري از آفت‌هاي زنده بوده و عاري از شن و سنگريزه باشد. ميزان رطوبت قابل قبول از شانزده درصد نبايد تجاوز كند و ميزان انيدريد سولفور در كشمش بايد كمتر از ۲ در هزار بوده و كشمش‌هاي دم دار و چوب خوشه در محصول بسيار اندك باشد. كشمش نبايد لهيده، نارس و يا شكرك زده باشد و سطح سموم احتمالي باقيمانده آن نبايد از سطح مجاز استاندارد تجاوز كند.

معيارهاي درجه‌بندي كيفي كشمش براساس اندازه‌گيري درصد رطوبت، درصد كشمش آلوده، درصد كشمش آفت زده، درصد كشمش نارس، شكرك زده و لهيده بين درجه يك تا 4 تقسيم‌بندي مي‌شوند.

 

طرح توجيهي بسته بندي كشمش | موارد كاربرد

از كشمش بسته بندي شده به عنوان كالاي نهايي مصرفي در دسته خشكبار و  همچنين به عنوان تنقلات استفاده مي‌شود. البته بعضي از انواع كشمش با عنوان كشمش پلويي در مصارف غذايي به كار گرفته مي‌شوند.

 

طرح توجيهي بسته بندي كشمش | فوايد كشمش

كشمش سرشار از مواد مفيد مورد نياز بدن انسان همانند آهن، پتاسيم، كلسيم و ويتامين‌هاي گروهB مي‌باشد و به دليل داشتن خواص آنتي اكسيداني از تخريب سلولي نيز جلوگيري مي‌كند. كشمش نسب به انگور حجم كمتري داشته و در شرايط انبار معمولي داراي ماندگاري طولاني است.

مصرف كشمش سستي و رخوت را از بدن دور كرده و موجب تقويت آن مي‌گردد. كشمش حاوي مقدار مناسبي از فيبر و آنتي اكسيدان است، فيبر زياد موجود در كشمش موجب كنترل قند خون شده و براي درمان بي‌نظمي معده و يبوست و كاهش كلسترول و بهبود عملكرد روده‌ها مفيد است. وجود پتاسيم در آن موجب كاهش فشارخون و جلوگيري از دفع مايعات بدن مي‌شود. مصرف كشمش به دليل داشتن كلسيم فراوان براي سلامت استخوان‌ها مفيد و از پوكي استخوان جلوگيري مي‌كند.

 

طرح توجيهي بسته بندي كشمش | كالاهاي جايگزين

كشمش به عنوان تنقلات را مي‌توان با انواع ميوه‌جات خشك، مغزها و دانه‌هاي خشك شده و ساير تنقلات مانند چيپس، انواع غلات حجيم، مانند پفك جايگزين كرد. در سال‌هاي اخير و با رشد و عرضه فراوان ساير تنقلات، عملا استفاده از كشمش به عنوان ماده‌اي با ارزش و انرژي‌زا جايگاه واقعي خود را از دست داده است و تنقلاتي كه از نظر ارزش تغذيه‌اي چندان غني نيستند مصرف بيشتري يافته و اثرات سويي بر سلامت افراد جامعه دارند.

مورد استفاده ديگر كشمش مصرف آن در توليد انواع غذا است كه همانند كشمش پلويي كه در حال حاضر براي آن جايگزيني وجود ندارد.

 

طرح توجيهي بسته بندي كشمش | دانش فني و فرايند توليد

فرآوري انگور برايتوليد كشمش پس از برداشت به دو روش سنتي و صنعتي صورت مي‌گيرد. در روش سنتي كشاورزان فرايند خشك كردن انگور را در قطعه زميني از تاكستان به نام ورزن و فرايند عمل‌آوري آن را در خانه باغ‌هايي در مجاورت تاكستان‌ها به شيوه‌هاي مختلف انجام مي‌دهند.

اما در روش صنعتي انگورهاي تحويلي به كارخانه فرآوري با كمترين دخالت دست و عوامل آلاينده وارد جوي شتشو، خشك، غربال و بسته بندي مي‌شوند. روش توليد كشمش تيزآبي يكي از رايج‌ترين شيوه‌هاي كشمش سازي، آغشته كردن سطح خارجي انگورها به مايعات قليايي است. براي تهيه تيزآب مورد استفاده از مخلوط كربنات پتاسيم، روغن و آب استفاده مي‌شود.

دستگاه هاي مورد نياز

توليد مرغوب‌ترين نوع كشمش، در كارخانه‌هاي مجهز به دستگاه‌هاي تمام اتوماتيك شامل خوشه جداساز، شن‌گير، بوجاري، سانتريفوژ، بالابر، بلانچر، خشك كن تونلي، اتاقك خنك سازي، بالابرهاي Z، بوجاري ثانويه، دم گير، كارنوايرهاي انتقال و بازبيني، تامبلر، كيسه پركن، سيستم توزين و بسته بندي، دستگاه دوخت، چت پرينت، چسب زن، نوار نقاله انتهايي و شرينگ پك هستند.

 

طرح توجيهي بسته بندي كشمش | فرآيندهاي توليد

فرايند توليد شامل مراحل انبار مواد اوليه كشمش، تحويل انگور، بوجاري مقدماتي، شستشو، گوگردزني، خشك كردن، دم‌گيري و بوجاري، غربال كردن، طبقه‌بندي، سورتينگ، بسته بندي انبار و نگهداري به شرح ذيل است.

بوجاري  اوليه

پاكسازي محصول از ساقه‌ها، چوب خشك، خوشه‌ها و نظاير آن به وسيله دستگاه اتوماتيك بوجاري انجام مي‌شوند. اين دستگاه‌ها داراي محورهاي مخروطي شياردار و چرخان بوده كه دانه‌هاي كشمش از داخل آن عبور كرده و برگ‌ها، دم‌ها و قطعات بزرگ آن جدا مي‌شوند. در اين مرحله بايد رطوبت كشمش مناسب باشد. براي جدا كردن قطعات فلزي، شن، سنگريزه و نظاير آن‌ها، محصول از كانال‌هاي مخصوص شن‌گير و آهن‌گير يا آهن‌ربا عبور مي‌كند.  

شستشو ، شن و دم گيري

كشمش در حال فرآوري در مراحل مختلف برداشت، آماده‌سازي، خشك كردن و حمل و نقل به گرد و غبار آلوده مي‌شود. براي رفع اين آلودگي كشمش‌ها در دستگاهي استوانه‌اي مشبك كه حول محور خود درون استوانه‌اي بزرگتر مي‌چرخد توسط فشار آب شسته شده و توسط كفه‌هايي به جلو رانده مي‎شود. بعد از خروج استوانه مشبك بر روي نوار نقاله ريخته و به قسمت شن‌گير مي‌روند.

دستگاه شن گير استوانه‌اي است كه در مركز آن محوري با  چندين دستك  قرار دارد كه مي‌تواند كشمش را توسط جريان آب به جلو هدايت كرده و متناسب با وزن مخصوص، كشمش معلق را از سنگ‌ريزه به روش ته‌نشيني جدا نمايد. كشمش‌هاي جداسازي شده جهت آبگيري و خشك شدن به دستگاه سانتريفوژ كه توسط نيروي جانب مركز مي‌چرخد، منتقل و پس از آن در ماشين ريزگيري كشمش‌هاي ريز و غوره جداسازي مي‌شود. محصول خروجي توسط سيستم مستقر روي كانواير پوش‌گيري و كشمش تميز براي دم‌گيري در سانتريفوز دوراني (با استوانه خاص) تحت تاثير پرتاب نيروي جانب مركز دم‌گيري و آماده ورود به مرحله بعد مي‌شود.

گوگردزني

محصول نهايي براي شفافيت رنگ و نيز مقابله با نفود حشرات و قارچ‌ها  گوگردزني مي‌شود. دود دادن آن در اطاقك‌هاي خاص انجام مي‌گيرد، دود گوگرد را مي‌توان در داخل يا خارج از محفظه توليد توسط منافذ مرتبط به قسمت بالاي اطاق هدايت نمود و يا با مكانيزم فني به طور يكنواخت در لابلاي طبقات حاوي كشمش پخش كرد.

خشك و سورت كردن

براي جلوگيري از فساد و تخمير كشمش بعد از شستشو و دود دادن، محصول بايد بلافاصله خشك شود. براي اين كار از گرم‌خانه و يا دستگاه خشك كن تونلي استفاده مي‌شوند. بدين ترتيب كه طبق‌هاي محتواي كشمش را در داخل تونل‌ها و يا اطاقك‌هاي مخصوص (هواي گرم با درجه حرارت مناسب در آن جريان دارد) قرار مي‌دهند. كشمش‌ها تا رطوبت كمتر از ۱۷ درصد خشك شده و سپس وارد سيستم طبقه‌بندي و سورتينگ مي‌شود كه قادر است محصول ريز و درشت را جداسازي و مواد احتمالي ناخواسته باقيمانده را نيز جدا نمايد. در نهايت كشمش‌هاي تفكيك و كنترل شده توسط كانواير وارد بخش بسته‌بندي مي‌شود.

بسته بندي و انبار كشمش

ظرف‌هاي استاندارد بسته‌بندي بايد تميز، خشك و بدون بو باشد. در اين مرحله محصول به صورت اتوماتيك توسط دستگاه‌هاي بسته بندي چند توزين به صورت كنترل شده  در بسته‌هاي كوچك سلوفاني يا بسته‌هاي بزرگ جعبه‌اي يا مقوايي يا چوبي قرار گرفته و اغلب در زمان بسته بندي به كشمش، روغن مايع خاصي براي جلوگيري از چسبندگي و درخشندگي اضافه مي‌شود.

يكي از مراحل مهم نگهداري محصول، شيوه درست نگهداري آن در انبار با رعايت كامل بهداشت و حفاظت در مقابل ميكرو ارگانيسم‌هاي مضر است. ساختمان انبار بايد تميز و امكان آلودگي و يا فساد در آن وجود نداشته باشد و همواره خشك و خنك باشد. به گونه‌اي كه بتوان تا مدت يكسال كشمش را در آن نگهداري كرد.

 بررسي بازار و رقباي صنعت كشمش

با توجه به مزيت صنايع تبديلي كشور علل الخصوص فرآوري تبديل انگور به كشمش تعداد 108 واحد توليد صنعتي آماده سازي، سورت و بسته بندي انواع كشمش با ظرفيت اسمي 204478تن در كشور وجود دارد. تعداد طرح‌هاي در حال احداث كشور با پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد، 15طرح است كه پيش‌بيني ايجاد ظرفيت جديد 54710هزار تني را دارند.

ارزش ريالي صادرات كشمش كشور در سال 1397 برابر 3843651 ميليون ريال به كشورهاي ويتنام، كانادا، مقدونيه، پاكستان، عراق، روسيه، فرانسه، تركمنستان، اكراين، ليتواني، قطر، كويت، اسپانيا، اتريش، قزاقستان، تركيه، هلند، روماني، مالزي، عمان، ايتاليا، آلمان، امارات، افغانستان، آذربايجان، گرجستان و استراليا بوده و ارزش ارزي آن معادل 59,183,715 دلار بوده است.

تعداد جوازهاي تاسيس توليد كشمش كشور
534
تعداد جوازهاي تاسيس داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد توليد كشمش كشور
تعداد سرمايه (م ر) اشتغال ظرفيت واحد
15 187008 503 54710 تن
تعداد پروانه‌هاي بهره برداري توليد كشمش كشور
تعداد سرمايه(م.ر) اشتغال ظرفيت واحد
108 52266 3106 204478 تن

سرمايه گذاري مورد نياز سورت و بسته بندي كشمش

براساس مطالعات انجام شده احداث طرح با توجه به موارد فوق در ظرفيت اقتصادي، 3000 تن در سال و در يك شيفت ۸ ساعته در سال حدود 243 ميليارد ريال سرمايه نياز دارد. نرخ بازدهي داخلي سرمايه‌گذاري بيشتر از 25درصد بوده و ظرف چهار سال بعد از به توليد رسيدن برگشت سرمايه خواهيد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌هاي احداث اين واحد با ظرفيت عملي 3000 تن آماده سازي، سورت و بسته بندي انواع كشمش در سال ارائه شده است.

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   5000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي، خدماتي و ستادي و روباز 2250 متر مربع

 جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 84066
2 سرمايه گذاري  درگردش 159702
3 كل سرمايه گذاري 243768

شاخص هاي مالي

موضوع  
نرخ بازده داخلي IRR 25/6
دوره برگشت سرمايه 4/2
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 18/9

 مزاياي اجراي طرح توليد و بسته بندي كشمش

 • صادرات محور بودن محصول با كيفيت با قيمت رقابتي
 • در دسترسي بودن  دانش فني توليد صنعتي و زنجيره تامين مواد اوليه
 • امكان رعايت ضوابط استاندارد و بهداشتي آماده سازي و بسته بندي كالاي با كيفيت
 • در نتيجه ايجاد ارزش افروده بيشتر

 

 نتيجه مطالعات مالي و اقتصادي

تحقيقات بازار و برآوردهاي مالي فني و اقتصادي تهيه شده طرح در سال 1399 و تحليل شاخص‌هاي مالي و اقتصادي طرح با محاسبات مالي كه از نرم‌افزار Comfar III Expert به دست آمده؛ وضعيت قابل قبولي را به لحاظ مالي براي صنايع تبديلي بخش كشاورزي در حوزه بسته‌بندي كشمش نشان مي‌دهد.

جهت اخذ مجوزهاي توليد اين محصول و تامين زيرساخت براساس پلان‌هاي مهندسي توليد استاندارد و صادرات محور مي‌توانيد در تمامي مراحل انجام كار از زمان بررسي ايده تا پياده‌سازي و زمان بهره برداري از مشاوران و كارشناسان خبره و با تجربه كاردوك كمك بگيريد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرح‌ها و واحدهاي توليد كننده

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه، لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي 

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع: طرح توجيهي بسته بندي كشمش


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۱:۰۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو به جهت احداث و يا جذب سرمايه با در نظر گرفتن رشد روز افزون به كارگيري در صنعت خودروسازي از نوشته مي‌شود. قطعه‌سازي خودرو يكي از فعاليت‌هاي مولد در هر كشور به شمار مي‌آيد. در ايران طي سال ۹۸ در مجموع ۹۲۷ هزار و ۱۹۷ دستگاه انواع خودرو توليد شده است. در شرايط مطلوب ظرفيت ساليانه توليد خودرو كشور يك ميليون و ۲۰۰ هزار دستگاه مي‌باشد. توليد قطعات خودرو به عنوان كالاي واسطه‌اي مورد مصرف در توليد انواع خودرو و در بازار خدمات پس از فروش و تعميرات خودرو اهميت اقتصادي مهمي دارند. از اينرو  توسعه صنعت قطعه‌سازي به مفهوم توسعه صنعت خودروسازي كشور است. جهت سفارش نوشتن طرح توجيهي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع طرح هاي توجيهي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره كسب و كار كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 منبع : طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو

طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو | معرفي محصول

اگزوز خودرو يكي از اجزاء اصلي در كليه خودروها با كاربرد سوخت بنزيني، گاز و گازوئيلي بوده و وظيفه كاهش صدا و آلودگي صوتي، تصفيه و كم كردن ذرات معلق گازهاي خروجي متصاعد شده ناشي از احتراق داخلي موتور خودرو و هدايت آن به خارج را بر عهده دارد. گازهاي خروجي خودرو پس از عبور از فيلترهاي موجود در مخازن و منبع انبساط اگزوز با سطح آلايندگي شيميايي كمتر و صداي كاهش يافته به خارج خودرو هدايت مي‌شوند. براي ارتقا كيفيت كارايي اگزوز در خودروهاي جديد از مبدل‌هاي كاتاليستي جهت كاهش بيشتر سطح آلودگي شيميايي گازهاي خروجي اگزوز استفاده شده است.

طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو | گازهاي خروجي از اگزوز

هيدروكربن‌هاي باقيمانده سوخت كه در عمليات احتراق درون سيلندرهاي خودرو مصرف نشده و از طريق خروجي موتور به بيرون هدايت مي‌شوند. اكسيدهاي نيتروژن (يكي از تركيبات مسبب باران‌هاي اسيدي) و منواكسيد كربن (گازي سمي، بي بو، بي رنگ و به شدت خطرناك) دو نوع از گازهاي خروجي اگزوز هستند. به همين دليل جهت كاهش و كنترل تغييرات شيميايي در آلاينده‌هاي فوق از مبدل‌هاي كاتاليستي در طراحي و نصب اگزوز به گونه‌اي استفاده مي‌گردد تا بتواند مواد آلاينده‌هاي خروجي موتور را به تركيباتي همچون آب و يا دي اكسيد كربن تبديل نمايند.

 

طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو | طرز كار سيستم

جهت كاهش آلايندگي، گازهاي خروجي و ذرات معلق خروجي از مبدل‌هاي كاتاليستي فلزي و يا سراميكي عبور مي‌كنند كه قادر هستند با استفاده از ساختار موجود در لايه‌هاي بسيار نازك پوشيده شده از فلزات گران‌بها و سطح مجراهاي هسته مركزي مواد آلاينده را به تركيباتي همچون آب، دي اكسيد كربن و يا نيتروژن تبديل نمايند. نحوه كاهش صداي خروجي اگزوز نيز بر اساس كنترل تداخل فركانس‌هاي خروجي از موتور خودرو در منبع انبساط در يك مسير رفت و برگشتي مابين دو ديواره منبع انبساط عمل مي‌نمايد. از اگزوز خودرو نيز توسط مبدل‌هاي كاتاليستي انجام مي‌شود.

 كد آيسيك و تعرفه گمركي اگزوز خودرو

اگزوز خودرو براساس استانداردهاي مصوب بايد متناسب به ويژگي‌هاي مصوب استاندارد و ضوابط مندرج در پلتفرم خودروسازان توليد شود. ضمن داشتن طول عمر موثر مناسب، كارايي يكنواخت و فاقد عيوب فيزيكي با ضوابط استاندارهاي ملي ايران به شرح ذيل مطابقت داشته باشد.

رديف نام محصول كد گروه محصول

 

(آيسيك)

تعرفه گمركي

 

اگزوز و متعلقات آن

1 مجموعه اگزوز 34301128 87089229

 

87089221

 

87089211

98871183

 

69091920

87089219

 

98871182

87141015

 

69091910

2 اجزاء اگزوز خودرو 34301129
3 مبدل كاتاليستي آلودگي اگزوز 34301688
  مجموعه اگزوزموتورسيكلت و متعلقات 35911380
` اگزوزموتورسيكلت 35911381
  مجموعه اگزوز خودرو 3430412438
  لوله اگزوز خودرو 3430512443
  صدا خفه كن اگزوز خودرو 3430512445
  خفه كن اگزوز موتور سيكلت 3591512367
  اگزوز موتور سيكلت 3591512358

طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو | كالاهاي جايگزين 

اين وسيله در خودروهاي نيازمند مصرف سوخت فسيلي يك كالاي واسطه‌اي بوده و چون وظيفه كنترل و انتقال گازهاي خروجي را به عهده دارد؛ لذا جايگزيني براي آن وجود ندارد. از مجموعه قطعاتي است كه حضور آن بر روي كليه خودروها امري اجتناب‌ناپذير بوده و امكان حذف آن از روي خودرو وجود ندارد. اما براساس نتايج ناشي از فرايندهاي تحقيق و توسعه توليد ورژن‌هايي كه قابليت بالاتري در كـاهش اثـرات مخـرب زيـست محيطي گازهاي خروجي را دارند، در اولويت توليد قرار مي‌گيرند.

موارد استفاده از اگزوز خودرو  

موارد كاربرد و مصرف اگزوز در خودروهاي بنزيني، گازوئيلي و گاز سوز انتقال گازهاي خروجي ناشي از احتراق داخلي موتور، كاهش صداي كاركرد موتور و كاهش آلاينده‌هاي زيست محيطي خروجي مصرف سوخت در موتور خودروها مي‌باشد.

 

طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو | دانش فني پروژه و روش توليد

مهم‌ترين ماشين‌آلات مورد استفاده در توليد اگزوز خودرو عبارتند از دستگاه‌هاي گيوتين برش ورق فلزي هيدروليكي، اره لنگ، خم كن، نورد غلطكي هيدروليكي رول‌كن، نورد برقي لبه برگردان غلطكي، نقطه جوش پدالي، پرس‌هاي ضربه‌اي و هيدروليك، جوش برقي 250 آمپر و جوش گاز CO2، جك هيدروليك فرم دهي بيضي و كمپرسور هوا به انضمام تجهيزات رنگ كاري، دستگاه فارسي زن پنوماتيكي كه با توجه به توان ساخت داخل كشور شركت‌هاي سازنده فعال اين تجهيزات وجود دارند؛ از اينرو جهت تهيه اين محصولات احتياج به وارد كردن آن‌ها از خارج از كشور نمي‌باشد.  

طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو | فرايند توليد

فرايند توليد محصول به شرخ ذيل با طراحي ابعاد، مشخصات و تعيين جنس مواد اوليه تمامي قطعات مورد نياز در ساخت اگزوز شروع مي‌شود. قطعات اگزوز با توجه به ساختار آن با فلزكاري از ورق و لوله فلزي مختلف ساخته مي‌شوند. مراحل اصلي توليد قسمت‌هاي آن شامل برش ابعادي، سوراخ كاري، خم‌كاري قطعات و ورق‌هاي فلزي، فرم‌دهي ورق با نورد و جوشكاري بوده كه به تناسب نوع اگزوز از شابلون، قالب و فيكسچر و طراحي‌هاي ويژه در عمليات فلزكاري استفاده مي‌شود.

عمليات نهايي فرايند مونتاژ قطعات نيم‌ساخته نيز شامل درزكوبي، پرس كاري، جوش مقاومتي و جوش برق و رنگ‌كاري است. اين فرايندها با توجه به ظرفيت و سطح اتوماسيون توليد شامل مراحل مختلف فلزكاري با كمترين ضايعات پس از تعيين فرايندها و تخصيص ماشين‌آلات و تجهيزات امكان توليد قطعات انواع اگزوز خودروها عملياتي مي‌گردد.

به طور كلي اگزوز خودرو از سه قسمت مجزاي لوله جدا، انباره وسط و انباره عقب تشكيل شده است. در توليد انباره‌ها به دليل خوردگي شديد ناشي از  فشار و درجه حرارت بالا از ورق فولاد آلياژي استفاده مي‌شود. فرآيند توليد دو انباره تقريبا مشابه بوده اما به لحاظ تمايز قطعات و تفاوت جزئي در فرآيند توليد هر يك به طور مجزا توليد مي‌گردند. فرآيند توليد لوله جدا اگزوز نيز شامل برش، خم و جوش‌كاري لوله فلزي مي‌باشد. در انتها فرآيند مونتاژ قسمت‌هاي توليد شده براي سرهم بندي محصول كامل به شرح ذيل انجام مي‌شود .

فرايند ساخت بدنه انباره عقب

عمليات ساخت بدنه انباره عقب اگزوز از ورق گالوانيزه بدين صورت است كه ابتدا ورق توسط گيوتين هيدروليك به نوارهايي با عرض خاص و در طول فواصل گسترش يافته استوانه بدنه برش مي‌خورند. پس از آن با استفاده از خم كن دو لبه عرض ورق جهت عمليات درزكوبي روي هم خم مي‌شوند و پس از آن در دستگاه نورد غلطكي برقي به شكل استوانه رول و به وسيله نورد لبه برگردان لبه‌هاي فوقاني و تحتاني استوانه به صورت قايم خم مي‌گردند. لبه‌هاي خم شده روي هم قرار داده و استوانه را در داخل پرس ضربه‌اي با اعمال نيرو درزكوبي مي‌گردد. پس از درزكوبي به جهت محكم شدن اتصال نقطه جوش مقاومتي مي‌شود.

فرايند ساخت شبكه  و درب انباره عقب

ابتدا ورق توسط گيوتين برش و بعد از سوراخكاري و مشبك شدن ورق با پرس، آن را به شكل رول استوانه تبديل نموده و براي اين كار از دستگاه نورد غلطكي برقي استفاده مي‌شود. پس از روي هم قرار دادن لبه‌هاي ورق به وسيله دستگاه جوش به هم متصل مي‌گردد. جهت ساخت دو عدد درب انباره عقب اگزوز نيز ابتدا ورق توسط گيوتين به شكل دايره برش داده مي‌شود. رول فلزي در زير پرس ضربه‌اي به كمك قالب برشي و كششي توام، در هر ضرب يك قطعه تشتكي شكل را از ورق جدا مي‌كند و براي انجام عمليات سوراخ كاري به ايستگاه بعدي منتقل مي‌شود. در كف قطعه تشتكي شكل سوراخي به منظور عبور لوله اگزوز با پرس كاري توسط قالب‌هاي سنبه ماتريس نيز ايجاد مي‌شود.

ساخت لوله هاي انبار عقب (قسمت جلو و عقب)

اين لوله‌ها با دو طول متفاوت براي لوله جلو و لوله عقب مورد نياز مي‌باشند. لوله‌ها توسط اره لنگ بريده مي‌شود. پس از برش لوله‌ها يك سري عمليات خم‌كاري و پرس‌كاري روي آن‌ها صورت مي‌گيرد. خم‌كاري بايستي در هر لوله به صورت خاص انجام پذيرد، براي لوله قسمت جلو عمليات چاك زدن چهار طرف محيط يك سر به وسيله پرس ضربه‌اي انجام مي‌شود و لوله جلوي انباره عقب يك مرحله گشاد كردن توسط دستگاه پرس را نيز دارد.

مونتاژ قطعات انباره عقب

اولين مرحله مونتاژ انباره عقب مربوط به درب منبع مي‌باشد. بدين ترتيب كه درب عقب انباره با شبكه به وسيله دستگاه جوش قوس الكتريكي اتصال مي‌يابد، سپس جهت اتصال درب‌هاي منبع به بدنه انباره، درب‌ها را در طرفين بدنه قرار داده و در بين فك‌هاي دستگاه پرس، لبه درب منبع روي لبه بدنه پيچيده خواهد شد. اتصال پشم شيشه در هنگام فتيله پيچ كردن دو سر منبع صورت مي‌گيرد. به مجموعه حاصل، لوله‌هاي جلو و عقب انباره جوش داده شده و در مرحله پاياني اگزوزهاي غير گالوانيزه را رنگ پاشي مي‌كنند.

ساخت بدنه انبار وسط

شكل اين انباره به دو صورت بيضي و كتابي مي‌باشد. در ساخت انباره وسط ورق بريده شده توسط خم كنبيش از 90 درجه خم كاري مي‌شود و سپس نورد بيضي شده و طرفين قطعه به وسيله نورد لب برگردان، لبه‌زني مي‌شود. پس از آن لبه‌هاي خم شده روي هم قرار گرفته و توسط ضربه پنوماتيكي درزكوبي مي‌شوند و براي رسيدن به استحكام بيشتر توسط دستگاه جوش مقاومتي، چند نقطه در طول درز نقطه جوش مي‌شود.

محافظ پشم سنگ

وظيفه محافظ پشم سنگ ايجاد فاصله مجاز بين دو پرده وسط و مانعي براي جلوگيري از باز شدن پشم سنگ پيچيده شده به دور شبكه ورودي دود است. فرآيند توليد اين قطعه شامل برش و خم كاري مي باشد به اين صورت كه ورق توسط گيوتين به نوارهايي  برش زده مي شود و سپس اين نوارها از طول به فواصل معين بريده مي‌شوند و پس از آن به وسيله خم كن فرم مورد نظر را مي‌يابد.

ساخت بدنه و شبكه و درب انباره وسط

اين قطعه به منظور طولاني كردن مسير دود و تكيه‌گاه استقرار شبكه‌هاي ورودي و خروجي دود در نظر گرفته شده است. شكل اين قطعه بستگي به مقطع بدنه اگزوز داشته و مانند درب اگزوز مي‌باشد. فرآيند ساخت آن دقيقاً مانند عمليات ساخت درب منبع وسط مي‌باشد.

با اين تفاوت كه در اينجا ابتدا ورق گردبري شده و سپس با پرس كشش و بعد از آن سوراخ كاري مي‌شود. تعداد شبكه انباره وسط دو عدد است و فرآيند توليد و ابعاد آن دقيقا مانند شبكه انباره عقب مي‌باشد. فرآيند ساخت درب انباره وسط دقيقا مشابه فرآيند توليد درب انباره عقب اگزوز مي‌باشد. ليكن شكل ظاهري آن به صورت بيضي يا كتابي است. ورق آن توسط گيوتين به شكل نوارهايي با عرض مشخص بريده مي‌شود، اين نوار به زير پرس ضربه‌اي هدايت مي‌شود و عمليات كشش و برش هم‌زمان بر روي آن انجام مي‌گيرد، مراحل ساخت آن مشابه درب انباره عقب مي‌باشد.

ساخت لوله جلو و عقب انباره وسط اگزوز

فرآيند ساخت اين لوله مانند فرآيند ساخت لوله‌هاي انباره عقب مي‌باشد. به اين منظور ابتدا لوله‌هاي فولادي به وسيله اره لنگ بريده شده، سپس با استفاده از خم كن شكل عمليات خم‌كاري لوله‌ها با فيكسچر مناسب انجام  و در مرحله بعدي براي چاك زدن يك سر لوله‌ها از پرس ضربه‌اي استفاده مي‌شود.

مونتاژ قطعات انباره وسط

پس از توليد قطعات انباره وسط، ابتدا عمليات مونتاژ محافظ پشم سنگ، دو عدد پرده انباره وسط و دو عدد شبكه انباره وسط در يك ايستگاه به كمك فيكسچر مناسب و با استفاده از دستگاه جوش و برق به صورت جوش موضعي در محل اتصال انجام مي‌گيرد. مرحله بعدي، اتصال پشم شيشه به مجموعه فوق مي‌باشد.

با اتمام دو مرحله مونتاژ قطعات داخلي، عمليات درون جازدن آن‌ها در داخل بدنه به وسيله برس هيدروليك صورت مي‌گيرد. مرحله بعدي شامل جوش كاري پرده به بدنه با استفاده از نقطه جوش مي‌باشد و پس از آن جوشكاري لبه انباره به روي لبه بدنه انباره انجام خواهد شد كه در اين فرآيند دو لبه بر روي يكديگر پرس مي‌شوند. تا اين مرحله تمام قطعات انباره وسط غير از لوله‌ها مونتاژ شده‌اند، براي مونتاژ لوله‌ها از جوشكاري Co2 استفاده مي‌شود و در انتها عمليات نهايي انباره وسط رنگ كاري مي‌شود.

فرآيند ساخت  لوله اگزوز 

لوله اگزوز وظيفه انتقال دود از مانيفولد خروجي به انباره وسط را بر عهده دارد و از دو قطعه لوله جدا و فلانج تشكيل شده ابتدا لوله جدا با اره لنگ بريده و سپس توسط خم كن هيدروليكي خم مي‌گردد. به منظور اتصال لوله اگزوز به مانيفولد با فلانچ كه از ورق فولادي ساخته شده است، جوش داده مي‌شود و در آخر رنگ‌كاري لوله اگزوز انجام مي‌گيرد.

طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو | بررسي بازار و رقبا

بر اساس آمارهاي منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پايان تير ماه سال 1399 تعداد 52 واحد صنعتي با ظرفيت اسمي مندرج در جدول در زمينه توليد انواع اگزوز خودرو داراي پروانه بهره‌برداري مي‌باشند كه براساس طول عمر متوسط و فرسودگي ماشين‌آلات، راندمان توليد عملي و پالايش آماري واحدهاي راكد براساس تجارب قبلي و انجمن‌هاي صنفي مربوطه آمار واقعي اين توليد كمتر از ظرفيت اسمي است.

تعداد طرح‌هاي در حال احداث داراي پيشرفت فيزيكي در كشور 6 طرح بوده و  براساس آمار اتاق بازرگاني در سال 1397 واردات انواع اگزوز و متعلقات آن به كشور معادل 131793980 دلار با ارزش ريالي 5422616 ميليون ريال بوده است.

پروانه بهره برداري توليد اگزوز خودرو كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
52 829081 2346 36061 تن
4832000 عدد
جواز تاسيس هاي صادره  توليد اگزوز خودرو كشور
220
جواز تاسيس هاي  داراي پيشرفت فيزيكي بالاي  60 درصد  توليد اگزوز خودرو كشور
تعداد سرمايه اشتغال ظرفيت واحد
6 95436 229 9825 تن
300000 عدد
آمار صادرات واردات اگزوز و متعلقات آن 
صادرات ارزش   ريالي ارزش دلاري
  68202   (م.ر)  دلار1,218,534
واردات 5422616 (م.ر) 131793980دلار

 

طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو | سرمايه گذاري مورد نياز

بر اساس مطالعات انجام شده احداث طرح توليد انواع اگزوز خودرو در سال جاري با ظرفيت اقتصادي ساليانه توليد 60000 عدد مجموعه اگزوز انواع خودرو 156ميليارد ريال سرمايه گذاري نياز دارد. نرخ بازدهي بيشتر از 21 درصد بوده و نزديك به چهار سال بازگشت سرمايه اوليه را خواهد داشت. در ادامه خلاصه‌اي از نيازمندي‌‌هاي احداث ارائه شده است.

مشخصات عمومي طرح

رديف موضوع برآرود واحد
1 زمين   5000 متر مربع
2 زيربنا كل توليدي ،خدماتي و ستادي ) 1975 متر مربع
3 ماشين آلات  صنعتي   59200 ميليون ريال

 

جدول سرمايه گذاري طرح

رديف موضوع هزينه ها  (ميليون ريال )
1 سرمايه گذاري ثابت 120085
2 سرمايه گذاري  درگردش 35985
3 كل سرمايه گذاري 156070

 

شاخص هاي مالي

موضوع هزينه ها 
نرخ بازده داخلي IRR 21/6  درصد
دوره برگشت سرمايه 4/2
درصد فعاليت در نقطه سر به سر 2/38

 

طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو | مزاياي اجراي طرح

 • نياز به توليد با كيفيت جهت جايگزيني واردات و تامين نياز داخل
 • امكان تامين مواد اوليه مورد نياز در كشور
 • سودآوري، بازده و دوره برگشت مناسب سرمايه گذاري با توجه به امكان توليد چند محصول در يك خط توليد
 • امكان ايحاد تنوع در محصول با توجه به نياز بازار و نتايج واحد تحقيق و توسعه
 • امكان اخذ مجوزهاي استانداردهاي كيفيت و فرايند

 

نتيجه گيري

توليد و مصرف اين محصولات با توجه به امكان مشكلات تامين ارز واردات محصول و مصرفي بودن كالا براي تمامي خودروها منوط به بررسي‌هاي دقيق فني مالي و اقتصادي و نياز روز افزون داخلي و صادراتي كشور يكي از زمينه‌هاي موجه براي فعاليت اقتصادي مي‌باشد.

 

خدمات قابل ارايه  كاردوك به  طرحها و واحدهاي

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • كمك به تامين نيروي انساني نصب، راه اندازي ماشين آلات و تاسيسات عمومي طرح
 • مشاوره بازاريابي و صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر
 • مشاوره اصلاح تكنولوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي
 • مشاوره ارتقا بهروري بنگاه

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي توليد اگزوز خودرو


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۷:۰۲:۴۵ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در اهواز را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 منبع : طرح توجيهي در اهواز

طرح توجيهي در اهواز | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

 

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

 

طرح توجيهي در اهواز  | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

 

طرح توجيهي در اهواز | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در اهواز | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در اهواز ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در اهواز

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي در اهواز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در اهواز،
موضوع:
[ ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۲:۰۷:۲۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]

طرح توجيهي مطالعه‌اي است كه براي پاسخ دادن به توجيه‌پذير بودن يا نبودن يك ايده (در رابطه با راه‌اندازي يك كسب و كار) انجام مي‌شود. شايد در ظاهر پاسخ به اين سوال ساده به نظر برسد. اما اگر تجربه راه‌اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد مي‌دانيد كه پاسخگويي به اين سوال كار ساده‌اي نيست و نيازمند صرف انرژي قابل توجه در زمينه‌هاي گوناگون است. مطالعه و بررسي بازار (رقبا موجود در بازار، قيمت محصول يا خدمات رقبا و…)، مطالعات مالي (هزينه، سرمايه اوليه مورد نياز و…) مطالعات اقتصادي (نقطه سر به سر و…)، مطالعات فني از جمله مطالعاتي است كه در زمان راه‌اندازي هر كسب و كار تازه بايد صورت گيرد. نوشتن طرح توجيهي را از كجا بايد شروع كرد؟ شاخص‌هايي كه در گزارش نهايي‌تان بايد بدست آوريد كدامند؟پرسش‌نامه‌ها چه كمكي در انجام اين تحليل به شما مي‌كند؟ چه كسي بهترين طرح توجيهي در قم را مي‌نويسد؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تهيه طرح توجيهي مي توانيد با كارشناسان كاردوك از طريق شماره 02166418908  مشاوره دريافت كنيد.

 

منبع : طرح توجيهي در قم

طرح توجيهي در قم | بهترين زمان براي بررسي

شايد يك ايده نو يا طرحي هوشمندانه داشته باشيد ولي هميشه پيس از صرف زمان و پول زياد بايد توجيه پذيري آن را در دنياي واقعي مورد بررسي قرار دهيد. تمام كسب و كارهاي تازه بايد قبل از شروع توليد يا ورد به بازار، طرح توجيهي تهيه كنند. در بزرگترين شركت ها نيز قبل از آغاز توليد محصول جديد، طرح توجيهي تدوين مي‌شود. طرح توجيهي همچنين داده‌هاي كمي لازم براي تصميم‌گيري‌هاي دشوار در مسير آينده كسب و كارتان را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر در مراحل بعدي تحقيق بازار، بهره برداري، توسعه و گسترش كسب و كارتان دچار اختلاف شويد، طرح توجيهي اختلافات را با در دست داشتن اطلاعات بي طرفانه حل و فصل مي كند.

 

چرا برخي از كسب و كار ها طرح توجيهي ندارند

بسياري از كارآفرينان براي صرفه جويي در پول و زمان، بدون فوت وقت پيش از تهيه طرح توجيهي وارد بازار مي‌شوند. اين كار مي‌تواند در ابتداي ظهور منفعت آور باشد يا با مواجه شدن با موانع پيش‌بيني نشده نتيجه‌اي عكس را به همراه داشته باشد. از جمله مهمترين دلايل دور زدن طرح توجيهي مي‌توان به موارد زير اشاره داشت :

1- كار آفرينان بر اساس تجربه شخصي يا مدل‌هاي كسب و كار موفق مشابه مي‌دانند كه راه‌اندازي كسب و كارشان اقتصادي و توجيه پذير است.

2- نتايج بدست آمده از مطالعات و پيمايش‌هاي قبلي را معتبر دانسته و فكر مي‌كنيد تغييرات بازار به اندازه‌اي نبوده كه نياز به انجام تحقيق جديدي باشد.

3- هزينه هاي مالي و زماني طرح به اندازه‌اي باشد كه به اتمام رساندن طرح توجيهي را با مانع مواجه مي‌سازد.

 

طرح توجيهي در قم | مولفه‌ها و شاخص‌هاي كليدي

يك طرح توجيهي موضوعات مختلفي را در بر مي‌گيرد كه هر كدام مي‌توان بر روي كسب و كار جديد شما تاثير گذار باشد. اما اين موضوعات را در يك يا چند دسته از موضوعات زير خلاصه مي‌شود.

فني و تكنولوژي

آيا تمامي تكنولوژي‌هاي لازم براي شروع كسب و كارتان را بررسي كرده‌ايد ؟ اين انتخاب شما از لحاظ فني بهترين انتخاب براي شروع كسب و كار شما مي‌باشد يا نه ؟

اقتصادي

شرايط اقتصادي زمان حال و آينده را كه بر روي بازار يا تمايل خريد محصولات يا خدمات شما تاثيرگذار است را بايد در كنار منابع اوليه جريان نقدي كسب و كارتان در نظر بگيريد.

قانوني

مطالعات قانوني شامل بررسي امتيازات و حقوق ثبت شده قانوني، كپي رايت يا ديگر انحصاراتي است كه ممكن است ايده شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

اجرايي و عملياتي

راه‌هاي معرفي خدمات يا محصولتان چيست؟ آيا نياز به ويترين فروشگاه داريد؟ به چند نفر پرسنل اجرايي نيازمنديد؟ هزينه كارهاي اجرايي كسب و كارتان را يادداشت كنيد.

برنامه زمان بندي

اگر نياز است كه محصول يا خدماتتان در يك فصل خاص ارائه شود حتما بايد يك محدوديت زماني را در برنامه كاريتان لحاظ كنيد.

بازار

بررسي و مطالعات مربوط به بازار خود داراي دسته‌هاي فراواني مي‌باشد كه از جمله مهمترين مواردي كه در اين قسمت از طرح توجيهي مطرح مي‌شود عبارتند از:

 • بررسي رقبا
 • سطح تقاضا
 • جاويژه‌ها (niches) و جايگاه‌هاي اشغال نشده در بازار
 • بازارهاي هدف، شامل اطلاعات جمعيت شناختي خاص و عادات خريد
 • بازاريابي حضوري در برابر بازاريابي آنلاين
 • و …

 

طرح توجيهي در قم | تهيه اطلاعات

بدون شك بهترين و سريع‌ترين راه براي تهيه طرح توجيهي استخدام مشاور و يا همكاري با يك شركت در زمينه مشاوره كسب و كار است، كه اين كار را از ابتدا تا انتها براي شما انجام دهد و نتايج را به شما اعلام كند. اما اغلب استارت آپ‌هاي نوپا به دليل هزينه مالي از انجام اين كار صرف نظر مي‌كند.

خوشبتخانه به دليل امكان دسترس گسترده به داده‌هاي مطالعات پيشن از بازار و پرسشنامه‌هايي كاربردي خودتان مي‌توانيد تا حد زيادي كارهاي جمع آوري اطلاعات را انجام دهيد و از اين طريق از هزينه كلي تهيه طرح توجيهي بكاهيد، به اين ترتيب با صرف هزينه كمتر مي‌توانيد اطلاعات مفيدي از طرح توجيهي به دست آوريد.

مطالعات انجام شده پيشين

يكي از منابعي كه به شما در بدست آوردن اطلاعات لازم براي نگارش طرح توجيهي كمك مي‌كند استفاده از طرح‌هاي توجيهي كسب و كارهاي مشابه است كه در سال‌هاي پيشين انجام شده است.

پرسشنامه ها

پرسشنامه بهترين ابزار براي بدست آوردن اطلاعات در مورد افرادي است كه اميدواريد براي استفاده از خدمات يا محصولات شما پول پرداخت كنند.

پرسشنامه ابزاري دقيق و معتبر براي يافتن اطلاعات در مورد عادات خريد مردم در گذشته و آينده است. اگر بتوانيد به جامعه هدف‌تان دست پيدا كنيد و از آن‌ها سوال بپرسيد، به اطلاعات دقيق و متمازي درباره مخاطبان‌تان دست پيدا خواهيد كرد.

جمع آوري اطلاعات پرسونا (مشتريان احتمالي) با استفاده از پرسشنامه امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد به نارضايتي انها از محصول يا خدمات يا ويژگي‌هاي خاص محصولاتان پي ببريد.

قالب گزارش طرح توجيهي

زماني توانسيد اطلاعات را جمع آوري كنيد. لازم است كه آن‌ها را در يك شكل مناسب و قابل فهم بيان كنيد كه ايده شما چگونه قرار است به دنيا نمايش داده شود. گزارش طرح توجيهي بايد حداقل شامل بخش‌هاي زير باشد، ممكن است شما بسته به نيازتان موارد ديگري نيز به ليست اضافه كنيد :

خلاصه اجرايي

نكات اساسي و خلاصه كلي داده‌هايي كه به دست آورده‌ايد و بعدا آن‌ها را شرح مي‌دهيد را ارائه كنيد. مهم‌ترين جزئيات را در اين بخش بياوريد چرا كه بسياري از افراد تنها همين بخش را مطالعه خواهند كرد.

مشخص كردن ايده

در اين بخش توضيحاتي درباره ايده كسب و كار (نوع محصول يا خدمات، شركت، سايت ، اپ يا هر چيزه ديگري كه مشغول بررسي آن هستيد) را بنويسيد. تمايزها و چيزهايي كه كار شما را منحصر به فرد مي‌كند را ذكر كنيد. توجه داشته باشيد كه ذكر كردن محصولات و يا خدمات مشابه به اين بخش تعلق دارد.

تحليل بازار

اين بخش تمام اطلاعات مربوط به تحليل بازار را نشان مي‌دهد. از تحليل رقبا، نقاط قوت و ضفع‌شان تا رفتار خريداران و بخش‌بندي بازار، وجود بازار خوب و قوي در موفق شدن كسب و كار شدن حياتي است. بنابراين بايد در گزارش‌تان به تفضيل به اين بخش بپردازيد.

طرح توجيهي در قم | توصيه هاي نهايي و نتيجه گيري

در انتهاي گزارش بايد به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا اين طرح توجيه پذير است يا نه ؟ براي پاسخ دادن به اين پرسش لازم است تا تمام داده‌ها را به صورت يك زنجيروار با هم در نظر بگيريد.

آيا انجام طرح توجيهي در قم ضروري است ؟

شايد تهيه طرح توجيهي هراس آور باشد، ولي بعد از جمع آوري اطلاعات، تحليل و آماده سازي گزارش تمام داده هايي كه به دست آورده ايد مي‌توانيد از اين نتايج براي رشد كسب و كارتان استفاده هاي گوناگوني بكنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد از طرح توجيهي كسب و كارتان براي گرفتن جواز، دريافت تسهيلات بانكي و همچنين دريافت كمك مالي از بنگاه هاي سرمايه گذاري‌هاي خطر پذير (شتابدهنده‌ها) و يا ساير مراكز استفاده نماييد. از طرح توجيهي مي‌توانيد براي نوشتن يك بيزينس پلن حرفه‌اي يا جهت دهي منطقي به بازاريابي اوليه تان استفاده نماييد كه بسيار ارزشمند است. توصيه مي‌كنيم حتما قبل از راه اندازي كسب و كارتان براي تهيه طرح توجيهي زمان بگذاريد و يا از خدمات يك شركت كسب و كار در اين زمينه استفاده نماييد. خواهيد ديد كه طرح توجيهي نه فقط براي شروع كسب و كارتان ضروري است بلكه حتي در مراحل بعدي براي شما لذت بخش نيز خواهد بود.

خدمات قابل ارايه  كاردوك جهت تهيه طرح توجيهي در قم

 • تهيه طرح توجيهي و امكان سنجي طرح با استفاده از نرم افزار كامفار توسط متخصصين كارآمد مهندسي
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشين آلات، تاسيسات عمومي و طراحي سايت پلان
 • تامين نيروي انساني نصب و راه اندازي ماشين آلات و تاسيات عمومي طرح توليد كاشي سراميكي مختلف
 • مشاوره فرمولاسيون مواد اوليه ،لعاب و انگوب
 • مشاوره اصلاح تكنواوژي، نوسازي و بازسازي واحدهاي قديمي توليد كاشي
 • مشاوره صادرات محصول با كيفيت به كشورهاي ديگر

 

براي دريافت مشاوره كسب و كار در ايران و ديگر كشورها مي‌توانيد با كارشناسان مركز كاردوك از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

منبع : طرح توجيهي در قم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طرح توجيهي در قم،
موضوع:
[ ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۲۹:۳۲ ] [ كاردوك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر